Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka234
4. mar 2011

No my sa musime pochvalit.. nas Christopher bude mat buduci tyzden 5 mesiacov a uz minuly tyzden sa mu vytlacil prvy dolny zubcek! Sice iba zo 3mm trci von, ale riadne ma s nim uz vie pohryzkat 🙂 Znasa to zatial statocne, sem tam trosku nervozita.. slinta prakticky uz od 2.mesiaca, teraz ani nevravim, cele potoky 🙂 Takze sme zvedavi, ci sa to teraz zastavi alebo uz vyrastie cely....

michaela18
5. mar 2011

@mishka234 dakujem za radu a pomoc.ja som si to uz poriesila.kedze zamestnavatela mam zlateho.starala som sa jednej irskej rodinke o 3 deticky.bola to super praca ale odkedy mi zacalo to krvacanie tak som odisla pretoze som musela dvihat 15 mesacneho chlapceka ktory ma 15 kg.nechce sa mu chodit este.namiesto mna nastupila segra.ale rodinka sama prisla za mnou a ponukla sa,ze ma az do porodu nechaju zaregistrovanu a budu za mna platit PRSI aby som potom mala narok na matersku.ja som chcela skusit predtym aby mi socialka preplacala marodku ale vzdala som to.nemam silu bojovat s irskymi GP.a som z waterfordu co je dost daleko do dublinu za sk GP,hlavne ak krvacam este.manzel pracuje a zarobi celkom dobre takze to za nas potiahne do mojej materskej.do prace sa uz urcite nevratim.to babo sa nam podarilo po 12 mesiacoch takze riskovat nebudeme.a blahozelam vam k prvemu zubku 🙂 .bodaj by sme sa uz aj my tesili z takych veci.ide mi to strasne pomaly.este som len 8 tyzden. 😒 .

michaela18
5. mar 2011

dievcata ma tu niektora skusenost s odberom pupocnikovej krvi v irsku?ak ano kde sa o to ziada a kolko to stoji??keby som bola na sk tak si ju urcite dam odobrat a nechat uskladnit.

pele
5. mar 2011

@michaela18 ja som si to zistovala, je to mozne, ale veeelmi drahe, okolo 2700 eur, plus personal, ktory to odoberie, si musis dohodnut na vlastnu past, takze asi dalsia platba extra plus ktovie, ci sa im to podari, lebo velmi nemaju skusenosti. Inak v sume je uz skladovanie na 20 rokov, na rozdiel od SK kde je to extra.

pele
5. mar 2011

mishka234 gratulko k 1. zubku🙂

misakika
7. mar 2011

cafte baby, tak a je zas po vikende ☹ Rano som zachytila v radiu ze ma zas prist nejake ochladenie a dokonca aj sneh..ma picne ... uz v piatok som mala depku ze ide vikend a zas sa kazi pocasie a teraz toto. Ja uz chcem normalnu jar. Uz som si aj kupila kadejaku "buinu" na balkon a teraz mi to asi vsetko pomrzne..
Chcem sa vas popytat kedy ste zacali s prikrmom ? Ja som zacala davat raz denne ryzovu kasu cca 50 ml. Mala je celkom statocna a uz jej to celkom ide dole hrdlom. Prve dva dni si sice poplakala ale uz teraz je ok. Zacala som s prikrmom lebo uz ma 19 tyzdnov a po mlieku vyhladne tak za 2 a 1/2 hod. a vypije mi 125 ml. Viac do nej nedostanem..sem tam sa podarilo 150 ml.
S prvou som to akosi moc neriesila ...viac menej ju kadecim zacali krmit stary rodicia a potom to uz slo.
Tak dik za kazdu radu. 🙂

mamartinka
7. mar 2011

@misakika tak tu zimu asi mi v stredu prinesieme zo Slovak.Vy ste uz spet odkedy v Irsku?Uz by sa mohlo to pocasie umudrit a byt aspon troska uz toho tepla.Nam tu vcera aj dnes nenormal fuci.Stale je tiez zimno.Tak vsetky pozdravujem zo Slovak.

michaela18
7. mar 2011

@pele och pane boze.nemame v rodine nijake zavazne ochorenia krvi a krvotborby ale premyslala som o tom este ked som ani dieta neplanovala.viem ze na sk to stoji okolo 800 eur plus to uskladnenie..neviem ci sa na to dam .ty si si to dala odobrat???mozno ked druhe dieta budem mat na sk tak potom.zda sa mi to cenovo prehnane a este ked s tym nemaju skusenosti.dakujem za info.ulahcila si mi to.nemusim po tom patrat.

zuzi_3
7. mar 2011

@misakika Ahoj, tak my sme zacali s prikrmami ked mal maly 4 mesiace. Sme na umelom mliecku a kedze som sa docitala, ze mozme zacat po 4 mesiaci tak som hyperkativne zacala 😀 , ale asi to bolo na neho skoro, pretoze zeleninku mi odmietal, vypluval a vobec to nechcel.... Tak som si pockala asi 2 tyzdne a skusila som na neho fintu, ze som do zeleninky "crkla" aj troska mliecka a zabralo 🙂 Takze teraz mi uz papa aj zeleninku, ovocie mu velmi nechuti a asi 4 dni mu davam kasicku vecer a ta mu velmi zachutila - spapa 130 ml kase a este sa "dorazi" mliekom 😀 hlados moj maly 😝 Ale tiez nam to trvalo, kym sa naucil na vsetko..... ale teraz je to uz ok.
Takze ked to zhrniem, tak sme zacali asi v 4 mesiacoch a 2 tyzdnoch..... tak myslim, ze tvoja mala je uz akurat na to pripravena 😉

alpiinka
7. mar 2011

baby, nestraste so zmenou pocasia ☹ dnes je tak kraaaasne, hned rano ako som videla to slniecko, som hodila veci do pracky, potom sup s nimi na balkon a uz su takmer suche a vonave...po obede som bola na prechadzke a keby som vladala, prechadzam sa este doteraz 🙂

jezkomanka
7. mar 2011

Ahojte! nakoniec mame dievcatko!!! 😵 Vanessa Mia sa vypytala na svet 3.3.11 o 23.37 po ukrutnych 46 hodinach ☹ mame 47 cm a 3330g 😀 😀 😀

alpiinka
7. mar 2011

@jezkomanka gratulujem!!! Vanesska je kraaasna, tak snad uz teraz po tazkom porode, vas caka len to dobre....
a kde si rodila?

ladywitch26
7. mar 2011

@jezkomanka boze aka je zlatunkaaa 😵 a vlasataaaa 😀

sveta4
8. mar 2011

@jezkomanka gratulujem, je zlatunka. 🙂

misakika
8. mar 2011

@jezkomanka ahoj, neuveris ale uz vcera som nad tebou rozmyslala ze ci to uz mas za sebou ked sa nam tu moc neukazujes 🙂 Som si myslela ze si uz busy s babetkom. Tak velke gratulacie a malinkej vela zdravicka a mliecka. Je nadherna 🙂)) a kolko ma vlasov 🙂 Uzastna babika 🙂

misakika
8. mar 2011

@mamartinka ahoj, ja mam uz teraz pocit ze sme sa vratili strasne davno. V irsku sme od 24.2. a tiez sme si doma uzili dobru kosku, ale taku suchu bez snehu takze Kika sa ani nemohla sankovat. Na to sa najviac tesila..chceli sme ist aspon do Rohacov co mame kusok od nas ale vdaka neschopnym uradnickam mi vsetko trvalo ovela dlhsie ako som predpokladala tak sme sa nikam nedostali 😢
Ty sa tu kedy vracias?

misakika
8. mar 2011

@zuzi_3 dik ze si sa podelila o skusenosti. Takze nie je o com, idem jej zaviest 1 jedlo miesto mliecka a uvidime ako to pojde.
Inak tu som citala ze vacsinou vsetko pripravuju detom na pare. Je to asi lepsie lebo sa zachovaju v potravinach vsetky vitaminy. Ako pripravujes jedlo ty?

misakika
8. mar 2011

inak ta zmena pocasia ma byt buduci tyzden..tento si hadam este uzijeme pekne slnecne dni. Vcera som sa vykaslala na vsetky domace prace a sla som cez obed s malou na 2 hodky von do parku. Krasna prechadzka a dnes urobim asi to iste, lebo tu v irsku treba vyuzit kazdy pekny den a nespoliehat sa ze aj zajtra bude tak pekne.
Tak pekny dnik vsetkym 🙂

zuzi_3
8. mar 2011

@misakika No ja malemu varim vo vode a nestazuje sa.... 🙂 Zatial som na pare neskusala, ale mozno raz vyskusam, uvidime.... Inac Davidko na obed zje aj zeleninku, ale samozrejme este chce aj mliecko.... nevypije vela, ale ako keby sa potreboval doplnit 🙂 Takze drzim palce, nech sa mala nauci papkat co najskor 😉

mamartinka
8. mar 2011

@jezkomanka Gratulko.A pozeram ze mala si same trojky vybrala.Ale hlavne ze ti to dopadlo dobre a nech ste zdrave. 🙂
@misakika Vraciame sa zajtra uz do Irska 09.03 priletime vecer k 20.00 do Dublina.

jezkomanka
8. mar 2011

@ladywitch26
@sveta4
@misakika
@mamartinka
dakujeme krasne 😉
@alpiinka
rodila som v rotunde v dubline, porod aj poporodna starostlivost 5* (nemali volne public beds tak som bola 4dni v private 😀 ) , len odkedy ma prijali 2.3. a dali na 'rizikovku' lebo som sa velmi pomaly otvarala 2cm asi 10hodin, si ma nikdo nevsimal, nechceli ma vobec pozriet zdola a ja som na druhy den vobec nevladala, kontrakcie som mala stale 5 min ci den ci noc, uz som to nemohla vydrzat a plakala som, a midwife ze dokial nebudem mat kontrakcie minutu dlhe ma nepozrie, ja s nervami v koncoch som povedala ze odchadzam do inej nemocnice, tak ma s velkou nevolou pozrela a zistila ze som 6cm tak sme rychlo sli na salu, kde 1.co bolo som chcela epiduralku nech si nachvilku oddychnem..odtial to uz bolo super 😀 😀 😀

mamartinka
9. mar 2011

Caute baby.Tak ja sa s vami zatial pre dnes zo Slovak lucim.Ozvem sa zajtra z Dublina ak nam pojde tam net. Dnes uz odlietame Dablin.

misakika
9. mar 2011

Babule, kamoska predava Graco swing pre babo. Je vhodna aj pre dievcatko aj pre chlapca. Ja uz jednu mam a mala ju zboznuje.Travi tam asi najviac casu a fakt sa tam vyhra. 🙂
Fotku mi posle hned ako jej mangel pride z prace, ale je to taka ista ako na obrazku, len ma iny potah a je bez tych 2 hraciek na tej tacke. Chce za nu 40 eur.Pouzivana 6 mesiacov a je ako nova.
Ma 6 rychlosti, 10 melodii vaznej hudby, 5 zvukov prirody, casovac a da sa ovladat aj halsitost hudby. Polohy na sedenie 3, v tej prvej babo skoro lezi.
Ak by ste mali niektora zaujem da sa dohodnut aj na mieste vyzdvihnutia.

ladywitch26
9. mar 2011

@michaela18 ak rozmyslas o odbere pupocnikovej krvi, tak ti odporucam naskor precitat si toto
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/petrazav/alb...

ja som o tom ani nerozmyslala, pre mna je to len cisto biznis. napriek tomu ju mam pri stanke odobratu a uskladnenu, lebo v corku robia vyskumy na univerzite a tam ma oslovila jedna midwife, ci sa nechcem zucastnit vyskumu. no a mimo ineho sa tam robi aj odber pupocnikovej krvi, samozrejme ale nie na moje pouzitie, ale do centralneho registra.

pele
9. mar 2011

@michaela18 ja som rodila na SK, takze som si to dala odobrat, aj s tym rizikom, ze je to len biznis a vyslo mi dokonca len mnozstvo na 18 kg. To stat sa v Irsku za tie prachy, to si ani nepredstavujem🙂
@jezkomanka gratulujem k malickej vlasatej bambulke. Ja som rodila podobne, tusim ani na konci som nemala kontrakcie po minute...cloveka povzbudi ked je na 6 cm nie? Inak nie je dolezite pozerat zdola, ci sa nedeje nieco zle?

mamartinka
9. mar 2011

Caute.Hlasim sa uz v Irsku a zelam vsetkym Dobru noc.

misakika
10. mar 2011

pridavam realne fotky graco hojdacky.

misakika
11. mar 2011

Dobre rano Irsko 🙂 Kde ste vsetky? Konecne je piatok a zajtra nebudem musiet hned rano vstavat z postele. Neuveritelne .... buduci tyzden 18teho mi konci materska ☹ Nechce sa mi verit ze som doma uz 1/2 roka. Straaaaaaaasne to zbehlo. V praci som dala vystup a ked dostanem P45 tak idem no socialku.. Som zvedava ako tam dopadnem 😖
Inak HOJDACKA JE UZ PREDANA o par mesiacov budem predavat tu moju tak to tu asi zas hodim. Dufam ze to nikomu nevadi. Na zaciatku aprila sa niekde pri nas chysta baby stuff sale, zoberem aj tam par veci a ak sa nieco preda kupim zas ine. Neviem ako vy, ale ja to nemam kde skladovat a tak som uz dost vela veci dala do charity shopu. Bude to v Clongriffine tak ak by ste mali niektora zaujem si prist lacno nakupit tak mi poslite ip a ja vam dam vediet kedy sa to bude organizovat.

mitchelstown
13. mar 2011

@jezkomanka gratulujem aj ked trosku oneskorene ale predsa 😉 ja uz tiez pocitam dni do porodu.

mitchelstown
13. mar 2011

@mamartinka tak ako vsetko dopadlo? drzim palce,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre