Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jezkomanka
9. feb 2012

Deti maju narok aj na 3 obcianstva. Len dospeli ak poziadaju o irske obcianstvo, sa vzdavaju slovenskeho obcianstva.

Darksky ak mas trvaly pobyt na sr tak mas urcite narok. 🙂

nikki713
9. feb 2012

@darksky ak mas trvaly pobyt stale na slovensku tak mass na to narok.. ja som v irsku 6 rokov ale trvaly pobyt mam vzdy doma takze mozes si ziadat... kedze irsko ako krajina nevyyplaca porodne ;(

nikki713
9. feb 2012

@jezkomanka ja som bola teraz doma a mne povedali, ze ani deti nie.. kedze moja ma irskeho otca a ja som slovenka tak som chcela poziadat o dvojite obcianstvo... no povedali mi ze sa to neda 😒

darksky
9. feb 2012

@nikki713 A musim mat nieco prepracovane na Slovensku?Mohla by si mi napisat do IP co vsetko potrebujem a co musim splnat? dakujeem ;)

katarina1989
9. feb 2012

ahojte nepozna niektora z vas niekoho kto by hladal podnajomnika? ..... len Kilkenny ..... dakujem pekne

nikki713
9. feb 2012

@darksky napisem 😉

jezkomanka
10. feb 2012

@nikki713 nikki ale ved tvoja dcerka ma irske obcianstvo po otcovi. Ten tvoj clanok mi nechce najst, ale podobny z januara 2011 pise, ze nemozes si dobrovolne poziadat o dvojake obcianstvo. (napr. Slovak po 10 rokoch v irsku ziada irske obcianstvo,musel by sa vzdat SR). Vynimka je, ak obcianstvo ziskas manzelstvom (a splnas podmienky tej ktorej krajiny) a narodenim dietata (musi splnat podmienky krajiny kde sa narodila). Aj moja dcerka ma 2 obcianstva.

nikki713
10. feb 2012

@jezkomanka no ja viem, ze ma irske obcianstvo...ale ked poziadam o slovenske tak irske strati a to nechcm, chcem jej nechat irske... 😉

jezkomanka
10. feb 2012

@nikki713 ved to, ale mala by mat aj po tebe slovenske obcianstvo. O to by si nemala ziadat, to by uz mala mat.

darksky
10. feb 2012

@marhulka77 Ahooj Evka. Dufam,ze je u vas vsetko v poriadku a onedlho nam napises peku spravu ;)

moniccca
10. feb 2012

mamicky v irsku, kde ste kupovali postielky? mate niektora skusenost cez ebay?

nikki713
10. feb 2012

@marhulka77 akurat dnes som na teba myslela, ze je s tebou...dufam, ze vsetko ok..cakame na spravu 😵

nikki713
10. feb 2012

@jezkomanka a bola si jej vybavovat tie 2 obcianstva...ci ako to je...??

svintekova
10. feb 2012

@moniccca ja mám vybratú postielku cez Euro baby (www.eurobaby.ie) 🙂

moniccca
11. feb 2012

@svintekova súper stránka,este aj ceny majú dobre,ďakujem.a uz si niečo od nich objednavala?

jezkomanka
11. feb 2012

@moniccca ahoj skus pozriet aj tu http://babycarrierdublin.com/index.php?page=sho... my mame odtialto tu zirafkovu 🙂

jezkomanka
11. feb 2012

@nikki713 no slovenske ma po mne narodenim, nic extra som nevybavovala, iba slovensky rodny list a potom som ju aj prihlasila na trvaly pobyt v mieste mojho trvaleho. Na irske obcianstvo ak by nemala narok, nevystavili by nam pas.

cmulinko
11. feb 2012

@nikki713 aj moje 2 deti maju dvojite obcianstvo...akurat prvy syn je iba slovak...tam sme este nesplnali podmienky pre irske obcianstvo-narodil sa presne 3 roky od nasho pobytu v Irsku,...chybali mi nejake 2 mesiace k dokazaniu,ze som tu zarobkovo fungovala 3 roky a len samotny pobyt nestaci..a na zaciatku som hned pracu nemala,tak som ani nikde nebola evidovana,ze som v krajine a ani som neodvadzala ziadne dane...ale dalsie 2 deti uz maju dvojite.

svintekova
11. feb 2012

@moniccca ahoj, som rada,že sa ti páči. Ja osobne nie-ešte je skoro, ale moje kamarátky a kamenný obchod majú vo Sworde 🙂

moniccca
11. feb 2012

@svintekova hmm tak mozno zajdeme niekedy na nakupy 🙂 v dubline sa najlepsie nakupuje 🙂

79zuzana
11. feb 2012

@moniccca ahoj, my sme nakupovali cez ebay skoro vsetko 🙂 postielku a kociarik sme kupovali od babyaccessoriesireland a som velmi spokojna.

moniccca
11. feb 2012

@79zuzana a nestalo sa, ze by vam nieco chybalo, nejake suciatstky,alebo ze by ste doplacali este pri preberani zasielky?bojim sa kupovat len kvoli tomu

nikki713
11. feb 2012

ahojte mamicky, potrebujem poradit.. Musim povedat, ze Emmka mi zaspava krasne ( sice ma svoje dni ked sa jej nechce ) ale problem je v tom, ze vzdy ked zaspi po par minutach si zacne cuchat oci a prebudi sa.. potom opat hned zaspi a znova si strasne sucha oboma rukami ocka.a............ trva to uz dost dlho.. vlastne od malicka 😒

79zuzana
11. feb 2012

@moniccca nestalo sa este take nieco.... ja platim vsetko vopred cez paypal ale pri tychto som platila az ked to priniesli tak cash... a vsetko tak presne ako bolo dohodnute

mandarinka34
11. feb 2012

@monicca my tiez nakupuje cez ebay a este sa nam nestalo ze by sme museli doplacat,jedine co sa mi stalo ze mi prislo tie gumenne crosi topanocky miesto cisla 5 asi 2jky 🙂 pozeraj si feedback vzdy kupujeme ked ma 100 percent ale stalo sa nam ze aj 95 alebo 90 percent a vsetko prislo v poriadku.

moniccca
11. feb 2012

@79zuzana ahaa, ten predajca to sice nemal na hlavnej stranke, ale ked som pozrela lepsie, tak nieco tam bolo popisane. to ma nenapadlo 🙂
@mandarinka34 a vratila si topanocky, ci si si nechala? ja prave na tie feedbacky velmi nepozeram, staci mi, ze ma dobry rating-tie hviezdicky. Ja mam s ebay-om len dobre skusenosti, no este som nekupovala take velke veci, ako napr.postielka ci kocik

moniccca
11. feb 2012

@jezkomanka a ten obchod je super, este je aj kamenny v dubline, sice vsetko od poliakov,ale co uz. Zda sa mi vela dat takmer 300 eur len za kostru postielky, aj to nie je taka, aku chcem 🙂

mandarinka34
11. feb 2012

@monicca topanocky som nechala pre kamaratkinu dcerku.

mandarinka34
11. feb 2012

mamicky kedy mozem letiet s malinkym na slovensko??

dana_l
11. feb 2012

@nikki713 ohladom obcianstva. tvoje dieta ma narok na slovenske obcianstvo kedze ty si obcanom svk. nezalezi na tom ci narodenim ziskava aj ine obcianstva. vsetky si moze ponechat. ale ako jedine "automaticky" ma take kde krajina da obciantvo narodenim sa v ich krajine. o ine si musis poziadat na ambasade.
priklad: nase maju kanadske lebo sa tu narodili. manzel je nemec a maju po ziadosti na nemeckej ambasade a preukazani obcianstva otca ze je nemec aj nemecke. ja pojdem na jar na slovensku ambasadu a budem ziadat o slovenske obcianstvo kedze ja som obcanom slovenskej republiky. vsetky deti budu mat trojite statne obcianstvo a ziadna krajina nema narok ich ziadat o "vzdanie sa" tych inych.

alebo ako @jezkomanka napisala ak sa vydas za obcana tej krajiny tak mozes mat obe.

svk obcianstvo stracas ak si obcanom slovenskej republiky a neskor budes ziadat o ine obcianstvo. ak ja chcem kanadske tak sa musim zriect slovenskeho.

dufam ze sa ten zakon coskoro zrusi a budeme mat znova dvojite statne obcianstvo - podla narodenia a podla trvaleho bydliska ak zijeme v zahranici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre