Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

hatapkagb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmulinko
1. aug 2011

@nikki713 s tym nocnikom si ma pobavila 🙂 maminky zabudaju,ze v prvom rade musi chciet dieta a nie matka....takze u 2 rocneho s hadzajucim nocnikom by som to este kludne neriesila.....moj prvy syn ako 2 rocny neznasal nocnik...ani sa na to nepozrel a nie to este sadnut si.ako 2,5 rocny uz si sadol na 10 sekund 😀 a ako 3 rocny sa rozhodol,ze je cas dospiet a za 2 dni sme boli komplet bez plienky...ani na noc uz nechcel.druhy syn opakuje starsieho,takze tiez sem tam ide s bratom cikat na zachod...ale plienku este ma.

cmulinko
1. aug 2011

@nikki713 a teraz napisem k tej epiduralke.rozhodni sa teraz a nie na porodnej sale...tam uz to moze byt neskoro.nehraj sa na hrdinku,ze vsak to este neboli,lebo kontrakcia je ina svina....ona dlhoooo neboli a potom pride taka,ze sa z toho spamatavas do druhej kontrakcie...a v tych pripadoch ti lekar oznami,ze si sancu dat si pichnut epidural uz prepasla...si na plno otvorena a ideme tlacit.nestrasim 😀 ...len opisujem vlastny porod 😀

jezkomanka
1. aug 2011

@nikki713 no ja som bola z tych co chceli rodit uplne prirodzene, studovala som aj metodu hypnobirthing takze ziadnu epi som v plane nemala, ale po 24hodinach stravenych v nemocnici (uz doma som mala kontrakcie viac ako 10 hodin) na cakacke kde si ma nikdo nevsimal a nikto mi neveril ake strasne bolesti mam, kde mi ponukli hnusny panadol v prasku a raz mi dali pethidin injekciu (po nej som bola 2hodiny bez bolesti a som si pospala) som po prevezeni na salu hned prosila o epi 🙂))) a ta ulava!!!! vtipy sme si rozpravali s mm. u mna ale epi zastavila este viacej porod a az po dalsich 6 hodinach som porodila bohuzial midwife ma nechala dlho cakat a mala uz stracala odozvy tak ma nenechali ani tlacit a mala musela ist rychlo von cize VE a klieste :( s epi je riziko instrumentalneho porodu ovela vyssie ako bez epi, ale zasa pre mna to bolo zachranenie. Inak mozno ju ani vobec nebudes potrebovat, su prvorodicky co od 1.kontrakcie po videnie svojho babatka im neubehlo viac ako 2 hodky 🙂 ale ked budes mat bolestive kontrakcie od zaciatku (mne strielali do chrbta ako keby ma niekto pichal nozom) tak si ju urcite daj a netrap sa tym. ja som nemala z nej bolesti hlavy ale strasne mi opuchli clenky som si nemohla obut ziadne topanky.

jezkomanka
2. aug 2011

@jarka28 ahojky a budete mat aj auto? ak hej tak autom odporucam na juh od dublina http://www.powerscourt.ie/gardens a http://www.glendalough.ie/ tu sa da aj grilovat pri jazere, spravit si turu po horach, picknikovat, je tu fakt nadherne. obidve tieto miesta su vo Wicklow Mountains asi 30min z centra autom po dialnici M50. ak pojdete vlakom tak napr do mestecka Bray http://www.braytourism.ie/ teraz je tam aj letny festival a su tam aj kolotoce a rozne akcie pre deti. okrem toho je tam ten spominany Sealife http://www.visitsealife.com/Bray/. a ak ste sportovo naladeni mozte si vyslapat ten kopec vzadu na foto ku krizu a odtial je nadherny vyhlad na cely dublin ale aj Wicklow a vsade bude more 🙂 Bray je Dartom asi 30min, ide sa po pobrezi s krasnym vyhladom uz len z vlaku.
Na sever od dublinu je zase poloostrov Howth http://en.wikipedia.org/wiki/Howth je to turistami velmi navstevovana fishing village, opat sa tu da spravit krasna tura po utesoch, alebo vyletik na lodicke a sledovanie vtakov. je to 25min vlakom z centra. Este na sever od D sa oplati vidiet Malahide Castle (tiez 25min) http://www.malahidecastle.com/ je tam aj velke detske ihrisko a odtial sa prejst cez lesik do malahide village a na plaz (ak bude slniecko).
v dubline toho vela nie je a centrum ja vyslovene neznasam a vyhybam sa mu. do Zoo sa oplati ist ale je dost drahe vstupne, zoo je vo Phoenix Parku co je najvacsi mestsky park v europe a nachadzaju sa tu aj volne zijuce stada jelenov, staci sa len prejst k americkej ambasade a k papezovmu krizu. V D este stoji za to Botanicka zahrada, vstup zdarma http://www.botanicgardens.ie/home.htm . muzeum http://www.museum.ie/en/info/opening-times-admi... tiez zdarma. celkom pekne je sa aj prejst z centra popri rieke do Docklands k pristavu. teraz je tam aj vyhliadkove koleso podobne ako v belfaste, no my sme tam vcera boli ale ziadna slava teda 😒
s ubytovanim v centre ti neporadim tam su skor hostely co pre rodinu nie je moc vhodne alebo potom drahe hotely. pri letisku je cenovo dostupny http://www.premierinn.com/en/book.action alebo potom v Castleknocku blizsie k mestu je to pri Phoenix Parku http://www.booking.com/hotel/ie/travelodgecastl...

schvalne som ti pisala aj linky aby si to nemusela hladat, mna uz viacej nic nenapada, ak mas nejake otazky kludne sa opytaj 😉 a hlavne si davajte pozor v centre je vela scum bags zdrogovanych a dost sa tam kradne. ceny su nehorazne vysoke oproti vasim v SI ale napriek tomu dufam ze budete mat pekny vyletik sem k nam a pekne spomienky 😉

mitchelstown
2. aug 2011

ahojte maminky a maminky cakatelky 🙂 Tak ockovanie sme prezili s teplotou dva dni. Prvu noc som spala prvykrat po 2 mesiacoch 3 hodiny, co som stale kontrolovala teplotu. Mala to znasala dobre, dala som jej obklady a vecer aj sirup, ale nestiahol to uplne. Ale uz je potom a znovu o dva mesiace.
Mame ist domov niekedy v septembri, tak sa chcem spytat ci mate skusenosti s cestovanim v aute s babatkom, nejake rady. Inak sa uz zmiernujem s tym ze sa z domu tak rychlo nedostanem, lebo tieto 20 minutove spanky pocas dna a staaale krmenie, ma velmi zamestnavaju 😀

mitchelstown
2. aug 2011

@marcela1992 tak sa vam zadarilo otehotniet?

marcela1992
2. aug 2011

@mitchelstown Ahoj.No otehotnela som hned po prvej menštruácii po potrate.Teraz som v 6tt.Modlím sa aby to dobre dopadlo.

cmulinko
2. aug 2011

@mitchelstown ahoj..co by si konkretne chcela vediet s cestovanim s babatkom.moje deti isli prvy krat domov,ked mali 3 mesiace...teraz nas to caka v oktobri..ale to uz bude mat dcerka 5 mesiacov...ta uz bude velka.takze sa kludne pytaj.chodime domov uz len autom uz 7 rokov,tazke ako take skusenosti mam.napis mi zoznam otazok a ja ti odpoviem 🙂

jarka28
2. aug 2011

@jezkomanka Dakujem velmi pekne.....idem si popozerat tie linky a nieco si nastudujem a naplanujem....ideme autom takze toho mozme popozerat viacej.........dakujem este raz..... 🙂 🙂

nikki713
2. aug 2011

@cmulinko 🙂 no ja este skusenosti nemam takze neviem povedat... 🙂 hadam sa aj on rozhodne po case , ze ten nocnik sa mu paci 😀
dakujem za radu aj k tej epiduralke... dnes mam ist na kontrolu tak sa opytam a informujem.. dakujem 😉

cmulinko
2. aug 2011

@nikki713 ozaj..ako sa bude volat dcerka?

nikki713
2. aug 2011

@cmulinko pravdu povedat neviem : / premyslala som zo zaciatku nad Rebeckou potom nad Abbey a teraz nad Amy alebo Melany... fakt neviem.. aj Sara sa mi paci.. ak mate nejake napady baby budem len radaaaa 😝

marhulka77
2. aug 2011

@nikki713 To je fajn, ze mas pohodovy priebeh tehotenstva. Mam kamosky, ktore cca do 4 mesiaca vracali pocas celeho dna. Ufff, to musi byt neprijemne. Takze my sme z tych stastnejsich 🙂 Mne bol este na Slovensku zisteny nedostatok zeleza, tak mi doktorka predpisala zelezo. Po 2 dnoch som bola aj 5krat za den na WCku, prehanalo ma. A vraj ma z toho spekat 🙂 Uzivam ho teraz kazdy druhy den a celkom sa da. Ale snazim sa aj inak zelezo dodavat telu...cvikla, cervene maso.
No, tak uz to mas fakt za par....drzim palce, aby si mala pohodovy porod a co najkrajsi zazitok. Aj partner bude s Tebou/vami? Viete, co cakate? My s priatelom chceme vediet pohlavie, ked ho male uz bude mat vacsie a bude dobre ulozene, aby sme ho videli 🙂

marhulka77
2. aug 2011

@darksky Jedna znama rodila v Coombe a tiez si pochvalovala. To Ti verim, ze sa tesis na ultrazvuk. Je super vidiet to zabavne vrtenie babatka 🙂 Som rada, ze mas pohodovy priebeh tehotenstva. Clovek ani moc neciti, ze je tehotny, len brusko a prsia sa zvacsuju 🙂 Ak sa nemylim, kamoska byvala v c.Meath. Tam mate pekne prostredie, ze? Byvate s partnerom sami? Ja som v Irsku skoro 5rokov, priatel 5,5. My sme sa spoznali tu, v Dubline.Byvame spolu...v novembri budu 2roky. Vy ste ako dlho v Irsku? Aj planujete navrat na rodnu hrudu? My ano...vyzera to na buduci rok.

cmulinko
2. aug 2011

@nikki713 ak chces zahranicne mena,tak mne sa pacili tieto: Molly,Amanda,Bianca,Ava,...a potom sa mi lubia irske Shiobhan,Roishin a Erin.Moja dcerka mala byt Salome Erin,ale rozhodli sme sa len pre jedno meno.

mitchelstown
2. aug 2011

@marcela1992 tak gratulujem, odpocivaj a povzbudzuj babetko aby rastlo 😉

marcela1992
2. aug 2011

@mitchelstown dakujem.odychujem a davam si na seba velky pozor.verim,ze to tentoraz vyjde.a tvoja malicka sa ma ako?

petka_s
3. aug 2011

ahojte, chcem sa opýtat ci posielate balicky na slovensko,ak ano,tak by ste mi prosím vedeli poradit cez co je to najlacnejsie?ked potrebujem poslat cca do 10 kg balik?ak mozete napisete mi do správy?velmi pekne dakujem za radu... 🙂

mitchelstown
4. aug 2011

@cmulinko jooj dakujem cmuliko, som rada ze ma niekto skusenosti 🙂 Tak najprv by ma zaujmalo mozno ktorou cestou chodite, trajektom do Francuzka alebo Anglicka, a potom kolko stoji 🙂 myto. Soferujete celu cestu, ci niekde ostavate spat? No a ako to zvladaju male deticky,cca 3 - 4 mesacne? Ja kojim, takze to by v aute nemal byt problem. A kolko vam trva cesta? To asi zatial vsetko, ked ma nieco napadne, urcite sa opytam 😀

mitchelstown
4. aug 2011

Inak baby, uz ste tu poniektore dlho, myslim v Irsku, a mate rodinky. Ako rozmyslate dalej? Ostat tu, ci vratit sa domov? Ale kde je doma, vsak? Ja osobne ked pridem do Ziliny, uz sa tam necitim dobre a tesim sa ked sa vratime do Irska, ale ked sme tu, tak stale snivam o Ziline 🙂 No je to normalne? Jednoducho sa nikde necitim doma. Ako ste natom vy? Ja sa len tak pytam, aby tu rec nestala 😀 teda ak to nevadi 🙂

mitchelstown
4. aug 2011

prave som si uvedomila ze su tu aj tehulky alebo aj netehulky, tak pravdaze otazocka ohladne ostatia v Irsku sa tyka aj vas 😉

cmulinko
4. aug 2011

@mitchelstown idem ti odpovbedat 😀 .chodime cestou z dublinu do holyhead anglicko.do francuzka by som osobne neisla...trajekt tam ide 19 hodin a ked zle znasas vlnky tak ti garantujem,ze sa aspon raz vybluvkas 😀 a cez anglicko je to aj tak rychlejsie...anglicko mame spravene za cca 5 hodin.potom ideme na eurotunel...to trva len 30 minut,takze za necelych 6 hodin si vo francuzku...je to rozdiel,ze?19 hodin na lodi ci za 6 vo francuzku 😉 co sa tyka myta tak platis klasiku dublin M50 a potom uz len raz v anglicku tusim 2.50 pounds...nic tragicke 🙂 ...zvysok cesty je kvazi zadarmo...len v cesku a na slovensku kupujes dialnicnu znamku.soferujeme celu cestu...ked sme mali deticky malicke,tak sme sa nestriedali...cele presiel manzel sam a ja som sa mohla venovat detom bez zastavenia.som schopna vymenit plienku za jazdy 😀 a krmenie je to najmenej...a my dokonca flaskujeme,takze pri kojeni to je naozaj hracka 😉 manzel spi len na trajekte co je cca 2 hodiny a potom spi v tuneli tych 30 min a zvysok ide bez spanku...stojime iba ,ked treba cikat kakat 😀 kym sme nemali deti,tak sme to zvladali za 26 hodin...pri prvom dietati sa to uz zhorsilo na 28 hodin no a posledny krat uz to bolo 30...predpokladam,ze tsa to bude poctom deti len navysovat 😀 a co sa deti tyka,tak 3-4 mesacne babo ti doslova zaspi v dubline a zobudi sa ti v bratislave 😀 😀 teda moji tak boli...len jest a hned spat...ziadny problem.ver mi,ze ti muz pojde viac na nervy ako babatko 😀 bude ho tlacit pas a bude ho boliet chrbtica ci bude mat krc v nohe...atd atd 😅 celkovo naklady na trajekt-tunel,palivo tam aj nazad nas stoji cca okolo 800 eur...zalezi na tom kolko stoji v danom obdobi lod a trajekt...ceny nie su stale,takze tam sa to kolise hore dole ako pri letenkach.ak mas este nejake otazky tak kludne davaj 😀

marhulka77
4. aug 2011

@mitchelstown Ahoj, prave som si precitala Tvoj prispevok, ze ani nevies, kde sa citis doma....Podobne pocity mavam aj ja. Ked som tu, v Dubline dlhsie, snivam o SK a ked som tam, tesim sa spat do Irska 🙂 S priatelom sme uz vsak rozhodnuti na 100% vratit sa spat na SK. Este rozmyslam, kde budem rodit, ale vychadza mi to na Dublin. A, ked bude babatko vacsie, 3-4mesiace, isli by sme domov. Chceme si dat postavit dom na SK, takze plan navratu urcite zrealizujeme 🙂 Len este nie su iste terminy. Vsetko bude zavisiet od babatka a nasej situacie. Ale, uz sa aj tesim, ze sa niekde usadim, lebo tu stale len v podnajme byvame a to nepovazujem za svoje byvanie 🙂 Takze takto nejako je to somnou. Inak, mam kamosku od Ziliny, Visnove. Ma muza Ira a chcu zit na SK. Dobre, ze? Podla mna je tazsie pre cudzinca zit u nas, ako pre Slovaka zit v zahranici...uz len naucit sa slovensky, hm?...ALe, ako sa hovori, laska hory prenasa...

darksky
4. aug 2011

@marhulka77 Tak a uz to mame za sebou. Male sa nechcelo dat vyfotit, skakalo ako mala zabka. 🙂No nakoniec sa im to podarilo.Pozri moje nove foto. Bola som v nemocnici objednana na 9.30am a vysli sme odtial o 14pm 🙂 strasne vela ludi...Ale stalo to za to. My sme sa s priatelom tiez spoznali tu pred skoro 2 rokmi. Planujeme navrat najskor o 2 roky,najprv este musime nasetrit na svadbu 🙂 A kedze moj priatel je poliak a svadbu chceme tam,tak tu este posedime dlhsie🙂 U nich svadba je dost draha zalezitost...no co uz,tak som si vybrala 🙂

nikki713
5. aug 2011

@marhulka77 ano vieme co bude - dievcatko, aspon by malo byt.. bude sranda ak bude chalan..ale tak povedaala ze na 100 percent.. a mohla som to vidiet aj ja 🙂
No priatela chcem pri sebe ( alebo niekoho isto ) tak uvidime na kedy to vyjde a ci ho v tu dobu zastihnem, kedze on je tak strasne busy a sem tam nezastihnutelny :D
INak cele tehu bolo ok.. ziadne komlikacie alebo puchnutie noh ruk - aspon zatial nie.. sem tam ma bolel chrbat..ale to sa da prezit.. este do nedavna som pracovala aj v bare a makala som na kazdej party 🙂 a ani nohy ma neboleli :D tak dufam, ze aj porod bude taky easy 😎

nikki713
5. aug 2011

@mitchelstown heeh, tak to mas svatu pravdu ani ja uz neviem kde som doma.. som tu 5,5 roka a planovala som staly navrat domov pred 2rokmi ale tak nasla som si tu lasku a ostala som... a pravdu povedat nelutujem ( a to som mala doma vybaveene vsetko od prace cez byvanie -sama, pobalena som bola atd.. ) ale fakt nelutujem, domov sa rada vraciam na dovolenku, ale tu uz mam svoj zivot , znamych priatelov kolegov.. ked som doma sem tam uz niet ani s kym ist... kedze som vonku dlho a kazdy uz ma svoje veci a nemaju cas 😒 ale clovek nikdy nevie mozno raz.. aj ked pochybujem, kedze cakam babatko s irskym priatelom.. takze kam by som chodila.. 😝

cmulinko
5. aug 2011

@mitchelstown tvoja otazka je velmi dobra...momentalne v nasej rodine asi jedina na ktoru nemame odpoved.my sme sem prisli tiez len na 6 mesiacov a uz sme tu7,5 roka.ani nevieme ako,ale ocitli sme sa v situacii z ktorej nedokazeme vytazit to co je pre nas a pre nase deti najlepsie a poviem ti,ze cim dalej nechas veci ist nekontrolovatelne,tym to bude len horsie s tym navratom domov.my sme si povedali,ze budeme doma,kym syn nepojde do skolky a hla ostali sme a uz chodi do skolky sem....tak sme si povedali,ze skolu uz zacne na sk...no uvidime,ale uprimne povedane neverim sama sebe,ze sa za 3-5 rokov domov dostaneme.cakam na nieco co ma prinuti opustit irsko a ist domov na slovensko a zacat si hladat robotu,ktora uzivi 5 clennu rodinu.u mna sa to nestalo ani vtedy,ked mi pred 7 mesiacmi zomrel otec a moja mama ostala sama vo velkom dome a zabalena do svojich depresii a smutku zo samoti...ak ma uz toto nenastartovalo ist domov tak sa pytam sama seba co take sa musi stat,aby som spakovala zadok z irska? 😔

ladywitch26
5. aug 2011

@cmulinko
@mitchelstown
magdi, no neviem, mam zmaknutu aj cestu cez anglicko, aj priamo do francuzska, ale zda sa mi,ze horsia cesta co sa vln tyka, je do uk.do francuzska chodia vacsie lode a tam aj tie velke vlny menej citis. cez uk je to ale rychlejsie, ten do francuzska sa fakt vlecie, ale ak mas deti, ktore sa neradi vozia, tak lepsia alternativa je do francuzska.

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 moji sa radi vozia...kolko ludi tolko chuti...my chodime uz 7 rokov cez anglicko.samozrejme nejdem sa hadat ani nikoho presvecovat co je lepsie....moje deti by na lodi 19 hodin nevydrzali.mam problem ich zabavit aj za tie 2 hodiny....v aute nie je s nimi problem...vozia sa radi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre