Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bridget
2. dec 2011

@nikki713 Aj my sme mali strasne koliky, ked si spomeniem na ten cas,nechapem,ako sme to mohli prezit... A najhorsie je, ze s tym vela nenarobis. Nam koliky skoncili asi v 3,5 mesiaci. Uplne odrazu. Tiez som myslela, ze ten cas nikdy nepride, tak ti drzim palce, nech este tych par dni /snad nie tyzdnov/ zvladnes. Ja som tiez jedla pomaly len suchy chlieb a vodu a nemalo to vplyv na tu koliku... davali sme malej infacol, trosku zaberal a potom pred koncom toho obdobia som objavila tzv. I love you masaz... Skus pozriet na you tube, su tam videa ako sa robi, ja som to pozerala tam a skusala na malej a pomahalo jej to, uvolnilo pekne brusko. Nechce sa mi to hladat, aby som ti hodila link, isto najdes.
A s tymi zubkami v 3 mesiacoch si velke nadeje nerob 🙂 ja som tiez odvtedy cakala, ze zubky, lebo slinta, ale nie... V tomto obdobi sa detickam nejako vyvijaju slinne zlazy, preto je nadmerna tvorba slin a mamicky, ze idu zubky 😀 Nam sa prvy objavil az v 8 mesiaci a to sme kontrolovali pusu fakt od 3 🙂

bridget
2. dec 2011

@marcela1992 ja davam vzdy maslo ked peciem, margarin nepouzivam vobec, ani ho nekupujeme. Teda raz som skusala piect moje najoblubenejsie zakusky z SK, bolo to prvy raz co som piekla v IRL s inymi ingredienciami ako som bola zvyknuta doma, kupila som margarin, a vysledok ma velmi sklamal, tak odvtedy len maslo, k margarinu mam akysi odpor 🙂 Ale asi kazda kucharka poradi inak, budes musiet skusat a zistit, co ti vyhovuje 🙂

nikki713
2. dec 2011

@catalin dakujem... no ked sme to vydrzali 3mesiace .. tych par tyzdnov to nejako zmakneme.. sice ona neplakavala velmi.. maala jedno take obdobie ked od 7 do 11 vecer plakala stale..asi 2-3 tyzdne potom to preslo.. a teraz ju to opat chyta ale v rannych hodinach..ale ako si povedala.. treba to asi len pretrpiet... 🙂

nikki713
2. dec 2011

@bridget no ja som si tiez myslela ze skoro na zubky.. mne isli az v 11 mesiacoch..ale tak vies ako tu babka povie tu teta.. to zubky idu, sice mne sa to nezdalo 🙂
aj ja malej davam infacol.. a mame aj pupika.. tak to nejako striedame.. no dufam, ze to fakt prejde do Vianoc..aj ked to nieje az take strasne ako tu pisu niektore mamicky.. mame doma usmievavu slecnu, ktora sa strasne rada rozprava :D ahahhaa
dakujem za radu, idem pozriet na to video 🙂

jezkomanka
3. dec 2011

@nikki713 ahoj nas trapili koliky do 5.5 mesiaca a potom z dna na den nic, koliky byvaju vacsinou vecer, u nas vzdy presne od 7. do 10. a potom unavou zaspala. no hrozne nieco, teraz ked na to spominam, az sa mi nechce verit ze sme to zvladli, lebo to bol skoro boj 😉
u nas po zubkoch ani chyru a uz viac krat som si myslela ze uz uz vykuknu a nic,. vcera mi health nurse povedala ze niektorym detom vylezie 1. az v 18.mesiacoch 😕 😕

cmulinko
3. dec 2011

@nikki713 mam 3 deti,ktroe sa po 3 mesiacoch akoby vymenili,tazke neboj sa...ono to prejde a k tym zubkom ...to je velmi individualne...kazde moje dieta zacalo slintat a kusat vsetko okolo 2 mesiacoch a predsa im vysiel prvy zubok uplne v rozdielnom case...prvy mal v 4 mesiacoch uz 4 zuby....druhy v 10 mesiacoch ani jeden zub,ale slintal na litre 😀 a nasa mala tiez slinta od 2 mesiacov a zub este nikde a to pomalicky mame 7 mesiacov 🙂

nikki713
3. dec 2011

🙂 dakujem za rady baby, tak dufam, ze maluu to prejde.. 😀

nikki713
4. dec 2011

inak treba kociar niekde aj nahlasit pred tym ako pojdeme na letisko alebo normalne prideme tam aj s kociarom 😕

bridget
4. dec 2011

@nikki713 nepotrebujes nic nahlasovat, proste prides a hotovo 🙂 Ak cestujes s dietatom, ten kocik je samozrejmost, nemusis mat obavy.

jezkomanka
6. dec 2011

baby neviete ci v tej polskej klinike medicus v dubline sa da chodit k doktorovi pocas tehotenstva na prehliadky co su zadarmo??? (nerobili by ani scan, ani vnutorne vysetrenie) ci to vobec robia???

darksky
6. dec 2011

@jezkomanka Ahoj, ja tam chodim cele moje tehotenstvo a prvu prahliadku mas platnu, zvysok je zadarmo...No zadarmo je len zakladna prehliadka ako moc a meranie tlaku,presne ako u GP..Ak chces nieco navyse ako napr. ultrazvuk,tak to uz platis ;)

jezkomanka
6. dec 2011

@darksky super info, to je pre kamosku, nevie moc po anglicky a toho slov.doktora mame daleko. uz tam bola ale platila 160e za 1.nastevu. dakujem 😉

jezkomanka
6. dec 2011

@darksky prosim ta a kolko tam stoji ultrazvuk na kontrole?50 al 80e?

darksky
7. dec 2011

@jezkomanka Ja som platila u doktora Kuczeru za prvu prehliadku 130 eur, t.j 50 za vstupnu prehliadku a 80 za ultrazvuk...Ale neviem ako to bude teraz lebo Kuczera je tam uz len soboty do konca roka...Dostal lepsie pracovne miesto, co ma strasne mrzi...je to perfektny lekar...Teraz tam prebera vsetkych pacientov taka doktoka,ani neviem jej prizvisko zatial 🙂 Ale poviem ti mala som z nej prvykat strasne zly pocit...No moji znamy tvrdia,ze je tiez velmi dobra 🙂)

marhulka77
7. dec 2011

@ladywitch26 Ahoj.Po asi 3 dnoch bolest pod rebrami presla, male sa ulozilo inak. Pre chude zeny je asi narocnejsie nosit babatko...Ja mam stihlu postavu, teda uz je to s par kg navyse 😉 Zatial sa celkom da, i ked sa trochu viac zadychavam a ked si snurujem topanky, vyzera to dost komicky. Sama som zvedava, ako sa este zvacsime 🙂 Ten porod som si napokon pozrela. Bol natoceny na Holles St., kde budem rodit. Tiez nas tam bolo asi 20. Nikto neodisiel. Druhych som si nevsimala, ako reaguju. Rodicka bola Americanka a zvladla to v pohode.Teda, aspon mne sa tak zdalo 😉 Ona v tom videu chytila hlavicku babatka, este ked ho mala v sebe. Som rada, ze som to videla....

marhulka77
7. dec 2011

@darksky Ahoj. Snad Ti uz presli bolesti krku a pliec. Mozno snubenec rozmasiroval 😉 Ten porod som si bola pozriet. My sme mali 5 classes a 6. bola porod, kde sme sa zisli zo vsetkych classes (ja som chodila v stredu, ale dalo sa chodit aj v ine dni).Ako som pisala vyssie, ten porod vyzeral celkom v pohode.Hm, tie bolesti som cez video necitila a mamicka bola statocna 😉 Skvely napad s tym stretkom! Ja sa rada stretnem ci uz s tehulkami alebo mamickami. Vela z vas je vsak mimo Dublinu. Ak by si Ty alebo aj ine mali cestu sem a chceli sa stretnut, dajte vediet. Mam tu skor znamych ako kamaratov, takze sa potesim spolocnosti Slovakov 🙂 Ano, viem o play group aktivitach. Ked som opatrovala deti v 2 irskych rodinach, chodila som s nimi do play group. Je to fajn unik zo stereotypu. Urcite nieco podobne privitam aj so svojim babatkom. Este si musim pozistovat, kde v mojom okoli najdem nejake taketo miesto.Uz si to asi pisala, ale si nespominam, kde byvas Ty?

marhulka77
7. dec 2011

@lucia2015 Ahoj. Skoda, ze mesto, v ktorom byvate, je tak daleko. Ja by som sa s Tebou a Tvojim dietatkom rada presla 🙂 Verim, ze casom si najdes nejaku kamosku na kocikovanie a pokec. Aj mne to tu chyba a byva mi smutno.Vsetky kamosky s malymi detmi su na SVK. Som s nimi v kontakte aspon cez email. Oni ma informuju o vsetkych akciach, na ktorych sa stretavaju, posielaju mi fotky. Neviem sa dockat, ako sa k nim buduci rok pripojim. Emaily su fajn, ale niet nad osobny kontakt...Drzim palce! 🙂

marhulka77
7. dec 2011

Mamicky, prosim vas, chcem sa opytat, ako je to s vyholenim tam dole pred porodom. Museli ste byt vyholene alebo vam to robili v nemocnici? Kazda nemocnica ma mozno ine podmienky. Buduci tyzden idem na kontrolu, tak sa opytam, ako je to v tej mojej nemocnici. Ale som zvedava, ako ste tento uzasny ukon (so zvacsujucim sa bruskom mi holenie nehrozi) zvladali vy 🙂 Zeby manzelia alebo priatelia pomahali? 😉

ladywitch26
7. dec 2011

@marhulka77 tu to nerobia vobec. mne doma asistoval muz, ale teda som zuby zatinala od strachu, aby ma nedorezal, lebo on aj ked sa sam holi, tak si vzdy tvar doreze 😀

nikki713
8. dec 2011

@marhulka77 neuveris.ale ja som to zvladla sama.. tu sa to vobec nerobi ako tvrdi ladywitch26 🙂 takze bude to zvladnes sama alebo ti niekto pomoze..alebo to nechas tak 🙂 😝

darksky
8. dec 2011

@marhulka77 Ahoj marhulka, tie bolesti su rozne. Jeden den lepsie, druhy ovela horsie...Dnes ma cely den trapi moja dieta...Vcera som toho straasne vela pomiesala a v noci to moj zaludok nevydrzal 🙂 Uz som to dlho nemala a este teraz ked ma boli skoro vsetko.Ale uz som na tom lepsie. Dnes mam dalsie Antenatal classes,ale bojim sa ist aby ma to v polovicke cesty nechytilo 🙂) Skoda.Byvam v Ashbourne t.j County Meath,ale nemam problem dojst do Dublinu.Znama mi vravela,ze tu u nas su stretnutia zien,ktore koja alebo ine,tak som rada,ze aj tu to mame...A ako sa teraz citis? Vidim,ze sa ti to strasne krati...Bojis sa obcas? Ja som si porod pozrela na nete a bolo to neopisatelne...Az som si poplakala 🙂

darksky
8. dec 2011

@nikki713 Ja s tym mam uz maly problem teraz. Pred porodom asi pouzijem zrkadielko :DD

marcela1992
8. dec 2011

Ahojte baby.Prosim vas ako je to s apostille na rodny list,ked nie sme zosobasení,musime tam ist obaja?

bridget
8. dec 2011

@marcela1992 Apostila je len akesi potvrdenie pravosti dokumentu, ktory chces pouzit v zahranici, nemyslim, ze je to natolko "vazna" udalost, aby ste tam museli ist obaja... Da sa poslat dokument aj postou s prilozenym poplatkom a vtedy nikto neskuma, aka osoba to poslala, ani od nej nepytaju doklady, tazke z toho mi vyplyva, ze je uplne jedno kto s dokumentom pride...

marcela1992
8. dec 2011

@bridget dakujem 😉

nikki713
8. dec 2011

@darksky no ja som mala malicke brusko 🙂 ale good luck 😝

nikki713
8. dec 2011

@marcela1992 ahoj ja som to posala a do tyzdna som to mala spat. posles rodny list.. 20 eur k tomu s tvojou spatnou adresou a napises ze for Slovakia... predpokladam ze to chces na doma.. 🙂 a do tyzdna som to mala spat.. rodny opeciatkovany list 🙂)))))))

nikki713
8. dec 2011

zeny idem si teraz pred vianocami objednavat so slovak point ( kedze obchod je od nas daleko slovensky ) viete mi poradit.. ked kojim ci mozem mak...?? a ake caje okrem pre kojacie zeny ste pili 🙂)?????? 😀

marcela1992
8. dec 2011

@nikki713 a nebala si sa ze sa ti strati rodny list?

nikki713
8. dec 2011

@marcela1992 nie.. ja som rodny list posielala aj na pas uz a do tyzdna sa mi vratil aj s pasom.. a mam 2 rodne listy... lebo som vedela, ze jeden budem potrebovat na vybavovanie vecii a druhy mam odlozeny 🙂) neboj sa.. nestrati.. zatial som nepocula, ze by sa stratil... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre