Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mitchelstown
2. jan 2012

Baby, ked ste na socialke a nedostavate peniaze, treba sa aj tak chodit hlasit kazdy tyzden?

oriesok1.
2. jan 2012

Ahojte, ste tu nejake maminky z co. wexford? 😉

nikki713
2. jan 2012

ahojte maminy.. nebola som tu par dni a pozeram, ze ste sa rozpisali
Stastny novy rok... nech je lepsi ako ten minuly!!!!!!!!!!!!!! :D ako ste silvestrovali.. ja som nakoniec ostala sama doma s Emmkou,, chytila ma horucka.. a daddy bol prec s chalanmi v Newcastli na silvestra :P
aj vy mate take krasne pocasie 🙂)) ze dnes dazd slnko..teplo zima 🙂
o 2 tyzdne cestujeme domov.. strasneeeeeee sa tesim, po roku 😀

helka31
2. jan 2012

Všetkým dievčatám prajem Šťastný Nový rok.Chcem poprosiť o radu,ktoré ste cestovali ryanairom a robili ste online check in.Ak ste mali náhradný cestovný doklad pre dieťa alebo ak niekomu končil pas pri návrate do IRL zo SR ako ste tam zadali do check-inu expiry date ?Ak ste si kúpili letenku tam aj spat?Ako ste to robili lebo aj ten náhradný cestovný doklad je len na cestu na SR.Alebo to treba riešiť na letisku alebo ako?A ak neurobím check-in to budem platiť pokutu?Prosím o radu.Vďaka. 😒

jezkomanka
2. jan 2012

@mitchelstown ja sa odkedy mi to zamietli nechodim, nie je dovod. Viem ze v urcitych pripadoch sa chodi, vtedy ti stat plati PRSI, ale neplati to v pripade ked ti zamietnu soc

mitchelstown
3. jan 2012

@jezkomanka dakujem, presne som si to aj myslela. A treba sa vlastne hlasit na socialke po skonceni zamestnania aj ked viem ze nic nedostanem? Asi hej, aby som bola niekde evidovana. Ze?

anitar
3. jan 2012

@marhulka77 s medicalkartou je to teraz tak,ze v medical service office ci ako sa to volasi zoberies tlacivo.vyplnis ho a uz ho neodnesies tam ale posielas priamo do dublinu.tam aj na tom tlacive je to vysvetlene a adresa. sice neviem ako lebo ty si z dublinu(sa mi zda ze ano).ale u nas v co.cork to teraz tak je.neviem odkedy lebo predtym si to zaniesla tam.no a cakali sme asi mesiac,aj som tam volala.lebo mi aj poslali sms s cislom ziadosti.ja som medical card nemala a dostala som ja aj maly danko iba GP medical card.tak to ti verim s tou nervozitou,aleneboj za chvilu to opadne a bude uz len radost z babatka.my sme tiez boli nervozny.hlavne z tohoze sa to takpomaly vlieklo a este som prenasala a chlap daleko v robote.tak sa drz zatial ,a davaj na seba pozor tie posledne tyzdne este viac 😉

jezkomanka
3. jan 2012

@mitchelstown no ty si to tusim tou otazkou privolala 🙂 dnes mi prisiel list zo socky, ze sa mam zacat znovu chodit podpisovat, ze odvolacia komisia dostala vsetky potrebne papiere a kym nerozhodnu sa mam chodit kazdy tyzden podpisat. len dufam ze to nebude zbytocne!!
@gumimacko u teba uz rozhodli?

Alenka urcite to s tou socialkou skus, ja poznam len 3baby co im to neschvalili + ja a vsetky sme v dubline, mozno narazis na milu uradnicku a nebudes mat problem. a ak ti mozem poradit, poziadaj o Family Income Supplement uz teraz (teda neviem ako to mas v praci s dovolenkou,ci uz ti ju preplatili) ale akonahle si bez prijmu ziadaj. Ja som spravila velku blbost, ze som cakala na rozhodnutie socky, na FIS sa caka aj 9 mesiacov. (budu doplacat 60% rozdielu vasho cisteho prijmu rodiny z 506eur na tyzden) a takisto ziadaj o medical kartu co najskor. urcite sa kvalifikujete minimalne na GP kartu. ja na nu uz cakam 2mesiace.

jezkomanka
3. jan 2012

@helka31 Ahoj. na online checkine by si mala mat moznost zacheckovat sa iba na 1 let alebo obidva naraz. Tak sa zacekuj len na let na SR a doma uz s novymi dokladmi sa pred odletom zacekuj zasa. Ale osobnu skusenost s tym nemam.

bridget
3. jan 2012

@jezkomanka neviem, ci to s tym check-inom bude tak, ako hovoris, lebo ja som to uz takymto sposobom robila, ze jeden check-in v IRL a druhy pred odchodom na SK, ale pri tom druhom check-ine uz odo mna ziadne doklady nepytali, automaticky boli pouzite udaje z prveho check-in. Ani som nemala pristup k udajom o dokladoch viac, aby som to skontrolovala, pripadne zmenila.... Najlepsie by podla mna bolo kupit jednosmerne letenky a tam problem nebude.

didi81
3. jan 2012

Ahojte maminy! Konecne som sa dopatrala na nejake forum slovenskych mamiciek v Dubline. Mam krasneho zdraveho 5 a pol mesacneho syna Samka. Prave sa mi konci materska a potrebujem sa vratit do prace, tak si manzel berie 2 mesiace rodicovskej dovolenky. Chcela som sa vas opytat ako riesite starostlivost o svoje ratolesti ked idete do roboty? Creche a childminders mi pridu prilis drahi, to by sa mi neoplatilo pracovat ak by som mala take hrozne vydavky. Mozno by si niektora z vas co je doma chcela privyrobit a popri svojom dietatku/detoch by sa postarala aj o toho nasho drobca. Byvame v Stillorgan, ale pracujem v Drumcondre kde by som ho eventualne mohla vozit. Dakujem za rady!

gumimacko
3. jan 2012

@jezkomanka nie nerozhodli,skusim tam este raz zajst sa opytat co sa s tym deje...

mitchelstown
3. jan 2012

@jezkomanka no urcite to pojdem skusit, mozno nejake drobinky by mi mohli uznat 🙂 Tak ty ides na podpis? To vyzera slubne, mozno predsa nieco.

helka31
3. jan 2012

Vďaka za rady kočky.Dnes som si zavolala do Ryanairu a vlastne priradili mi druhé rezervačné číslo na ten spiatočný let a tak som si urobila check-in len na cestu do SR a potom si urobím na ten druhý let.Tak aspoň,že sa to dalo takto. 😉

zuzi_33
4. jan 2012

Ahojte baby, viem, ze sa to tu uz niekde riesilo, ale chcem sa opytat ako ste riesili napr. tripple test tie co ste z dublinu... Isli ste domov, alebo ste si to dali urobit tu. Ak ano, tak kde? Viete mi poradit? Pripadne aj kolko to vyslo.... Vopred dakujem.

didi81
4. jan 2012

@zuzi_33 Ja som si davala robit Pappa test tu v Dubline u polskeho gynekologa a stal 200 euro. Triple som dala robit na SK a vyslo to 40 euro, ale viem ze ak by si mala zaujem o triple aj tu v Dubline tak cez polske kliniky sa to urcite da, len cena bude vyssia kedze sa krv posiela do Francuzska.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gumimacko
4. jan 2012

no a mna by zaujimalo ako ste to riesili ked uz sme pri pasoch ked sa niektora z vas pocas dovolenky vydala,ako ste cestovali spat?na stary pas a vybavili ste si novy az tu na ambasade ?lebo letenky su uz booknute a na nich mam stare meno

svintekova
4. jan 2012

@gumimacko ahoj, tak toto sme riešili v marci. Zajednali sme si letenky na pas tam aj spat. Mali sme svadbu-takže zmena priezviska. Týžden po svadbe sme leteli na spat a mala som už nový pas s novým priezviskom. Volala som na Ryaneir a povedali mi, že potrebujem sobášny list. Nemali sme žiadny problém.

svintekova
4. jan 2012

@gumimacko nový pas by si mala dostat do týždna na SK. skor ako občiansky. Ja som dostala do 5 dní pas aj vodičák. Občiansky prišiel až neskor. Spravila som splnomocnenie na maminu a tá mi ho priniesla teraz v okrobri 🙂

zuzi_33
4. jan 2012

@didi81
@fidka79 Dakujem dievcata, takze by to vyslo tak ci tak cez 200 eur, to som nevedela. Ale dakujem za rady.

gumimacko
4. jan 2012

@svintekova a sobasny list ti stacil v slovencine alebo uz prelozeny?

svintekova
4. jan 2012

@gumimacko ak máš sobáš na SK a letíš z BA stačí v slovenčine

svintekova
4. jan 2012

baby a dávali ste si robit ten triple test, alebo stačí 3D scan?

svintekova
4. jan 2012

alebo ani jedno a ani druhé a nechali ste to na život

nikki713
4. jan 2012

bbaby len taka otazocka.. ste tu vsetky s Irska alebo niektore aj so sev.Irska... mojej kamaratke sa teraz narodilo babo.. a byva vlastne na north ireland co patri uz pod UK a ked bude nieco potrebovat ako napr.tu peciatku na rodny list aby si mohla vybavit porodne doma.. moze to poslat do DUblinu na ambasadu alebo to musi riesit niekde v UK v LONDONE>. a to iste sa tyka splnomocnenia.. moze ist do DUblinu..??? 😒
dakujem za akukolvek radu
Dufam, ze vas neodfuklo..lebo tu u nas je to strasneeeeeeeeeeeeeeee 😖

nikki713
4. jan 2012

Nejde nahodou niekto z vas domov teraz 16teho..?? len tak sa pytam informativne kedze my letime.. a ake mate skusenosti s kojenim v lietadle resp.na letisku... nezazerali na vas divne.. 😉

bridget
5. jan 2012

@nikki713 Ahoj, kamoska zo sev. Irska si veci musi vybavit tam, s Dublinom nic nema, ty ako slovenka by si tiez nesla vybavovat veci do Prahy 🙂
A co sa tyka cestovania a kojenia, ja som s tym nikdy nemala problem, nech si zazera kto chce a ako chce, to ma moje dieta ostat hladne, aby na nas nepozerali, alebo co? 😀 Samozerejme diskretne, da sa to. A v lietadle som hned pri starte kojila, citala som, ze pre babatka je dobre ked papaju pocas startu a pristavania, ze to zmierni tlak v uskach, ktory moze byt pre dietatko velmi neprijemny, tak to som tak urobila. V lietadle je to pohoda, tam mas relativne sukromie, nie je vidno, ze kojis. Stastnu cestu 🙂

marhulka77
5. jan 2012

@cobhan Aha, takze preto tu bol o polnoci klud, ked pyrotechniku Iri nemozu...to by mohli aj u nas uzakonit 😉 S tebou mne bavi svet ma bude bavit asi naveky 🙂

marhulka77
5. jan 2012

@anitar Dakujem za infosky ohladom medical card! Ano, mam presne ten pocit, ze posledne dni sa vlecu....Plus vonku to pocasie moc neprispieva k dobrej nalade. Ale aspon si predstavujem, ze ked bude babo, bude veselsie a zivsie 😉 Nastastie moj priatel pracuje blizko bytu, aj nemocnicu mame po ruke...to ma upokojuje. Ano, byvam v Dubline. Kolko mesiacov ma vas chlapcek? Ako si uzivas materstvo? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre