Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
28. jan 2008

Helka,
bolia ma krcove zily, lebo nemam pohyb,
to uz neboli kost. Ta je snad uz lepsia...
...
Helka, cajikom s medom isto nic nepokazis...

helka31
28. jan 2008

No musím piť veľa. Ešteže už bude teplejšie aspoň budeš mocť chodiť na prechádzky.Nadi to keď mám všetky fotky v MB tak nemám šancu ich sem dať do albumu čo?Neviem prečo len do 700kb tu možeš zaradiť. 😒

etuska
28. jan 2008

☹ ☹ Nadi,nech si coskoro fit.-a vdaka za dalsie info ohladom tych liekov. Si vazne chodiaca encyklopedia a je super,ze mas taky prehlad.

Helka-ja chcem dat malu do skoly,len to bude asi 1.rok problematicke,kedze prideme az v juli/auguste a to uz asi nic volne nebude????-zistovala by som uz teraz,lenze netusime kde vobec zakotvime 😒

A sranda je,ze my sedíme na Slovensku a pozerame filmy "in English".Miska ma teraz najradsej "Brother Bear" 🙂
Bru nocku-zajtra ucim od 7a.m 😠 😠

nadina
28. jan 2008

Helka,
no, ja sa nedivim, fotky treba skomprimovat,
je to prakticke...a jendoducho ich mozes zmensit.
Bud priamo v programe, v ktorom ich otvaras,
tak najdi ...resize...
Pripadne si stiahni Irfan View, ja ho pouzivam,
nema chybu a je celkom zdarma :
http://www.irfanview.com/
Erika, vdaka, mozno je to len dobra pamat a zvedavost...

helka31
28. jan 2008

Nadi dík idem sa na to pozrieť a potom do hajan.Kočky dobrú nocku a zajtra pekný deň. 😉 pa pa

maryloou77
29. jan 2008

tak kocky
🙂 dnes pekny den, hoci u nas uz leje 😎

lenka78
29. jan 2008

aj u nas leje,zmokla som maximalne,no este raz pojdem do mesta.bola som vyplatit manzelovi tax za auto.
Chris chodi do skolky od novembra,no vraj rozumie.Vela toho doma nepovie po anglicky,no vcera sa s nim rozpraval krsny po anglicky a Chris mu odpovedal spravne,no po slovensky. 😒 zeby zaryry Slovacisko??? 😀 😀 takze sme krstneho sokli,ze Chris mu rozumie.
Ja komprimujem fotky cez microsoft office picture manager,mam to v polozke obrazok,je to velmi jednoduche.
maryloou,aku pracu opustas a aku chces?

etuska
29. jan 2008

Ahojte kocky 🙂 ako ste sa dnes mali?

helka31
29. jan 2008

Ahojky.No dnes zasa pršalo tak o ničom deň. 😒 To slniečko tu nevydrží dlho svietiť. A ešte mám k tomu takú nádchu. 😒 Samko na mňa všetko prenesie všetko keď je prechladnutý.Furt sa chce pusovať a takto to dopadne.No čo už. Tie pusinky stoja za to. 🙂 Aj Vy ste také náchylné.Leni tak to celkom dobre Chris rozumie ke´d len od novembra začal chodiť do školky.Erika aký bol deň?Vysvedčenia pripravené?

etuska
29. jan 2008

Helka-vysvečká hotové,už len zajtra 1 opraviť +nejaké dalsie papierovacky okolo komisionálokjednej študentky+ odučiť nejakých 6 hodín.No a vysvečko dávame vo štvrtok na posl. hodine.
My sa zatiaľ držíme.Na SVK sú síce asi v 6-tich krajoch na niektorých ZŠ chrípkové prázdniny,no naša SŠ sa drží-zatiaľ 🙂
Miške dávam Imunoglukán,tak možno aj to pomáha 🙂 Baby,skoré uzdravenie 🙂

maryloou77
30. jan 2008

ahoj baby 😎
ja vam mam dnes taku dobru naladu, ked uz svieti to slniecko 😀 😀 😀

nadina
30. jan 2008

Ahojte,

krasny dnik je tu dnes veru, aj ked asi poriadna zima,
z okna vidim srien na strechach domov...
ale to slniecko - veru, hned je cloveku veselsie... 🙂

lenka1108
30. jan 2008

ahojte babule.heli aj ja som tsrasne rad ahned ako sa vratim zo slovenska skocime z deckami to toho tonz of fun ok?zajtra odlietame moc sa netesim lebo ta cesta s malou bude...
ideme domou urobyt prekvapko mojej svokre ma 50 tku a objavyme sa na jej party a najlepsie ze nik nevie ze dojdeme tak ze to budu same prekvapka...
do toho nam svagor zohnal listky na ples tak v sobotu ideme este na ples tak mame toho dost a v utorok na spat. ☹ ☹
a zase od znova si zvykat.no nejak to hadam zvladneme.

nadi ked spomynas krcove zily tak aj moja mama mala zlomenu noha a potom ju operovali na krcove zily lebo sa jej stoho pozapalovali.bolo to davno tak neviem presne ako co,len ta nechcem vylakat.

buduci tyzden si idem vybavyt tu medical cart dufam ze mi ju daju.tak baby majte sa tu pekne a ked sa vratim tak sa ozvem a hodim aj nejake to foto z plesu..papa 🙂 🙂 🙂

helka31
30. jan 2008

Lenka tak príjemnú zábavu a šťastnú cestu.Neboj malá to zvládne tá sa už nalietala,čo?Keď sa vrátiš daj vedieť. 😉 Nadi ako?Mne je už lepšie ale zato Samkovi dnes bolo blbo v školke majú tam nejakú virózu, z ktorej deti vracajú . Tak uvidíme či ho to prejde do zajtra.A ja som robila preňho buchty na pare.Furt niečo z tej školky prinesie. 🙄 😒 Tu je taká zima fúka vetrisko aj u Vás v Dubline?. Pekný večer.

nadina
30. jan 2008

Ahojte,
Lenka1108, to si ma veru vystrasila...
...
Helka, tu je tiez chladno, v noci ma fukat,
aspon tak hovori predpoved, zatial nefuka,
ale isto to pride aj sem.
Este dva tyzdne s mojou nohou, aaaach jo...

etuska
30. jan 2008

Nadi,este nejako vydrz,aj ked Ti to asi lezie na nervy 😒
Miska ma zajtra karneval,my davame na posl. hodine vysvedcenia a potom hajde na 3 dni do Kosic. 🙂

etuska
30. jan 2008

Hmm,dnes nam opat blbol Konik ☹

lenka78
31. jan 2008

Lubko sa v skolke pytal,ci budu mat deti karneval.Ucitelka sa nanho nechapavo pozrela,ze preco.Aha,no tak nic... 😀

nadina
31. jan 2008

Leni,
nic si z toho nerob... U nas v skole su fotky z Halloweenu na nastenke,
deti vtedy prisli do skoly v kostymoch.
Tak som poslala ucitelke listocek, ci si mozeme aj nejake fotky
zakupit, kedze moja mamina nerozumie, ak je tam nieco napisane...
No a na druhej strane listku mi mamina doniesla odpoved :
Dna 30.1. bude skola zatvorena 😒

maryloou77
31. jan 2008

no Nadi 😉
az mam pocit ze to robia naschval 😀 😎

krasulka
1. feb 2008

Ahojte baby, ja zijem virsku v Ballnnrobe.40km od Galway. Sme tu aj s muzom a este chceme nejaky rocik ostat. Bavime sa babetku,ale ja sa toho obavam,lebo tu je strasne slabe zdravotnictvo, nakde sa niekto z okoli, kto ma nejaku skusenost?

maryloou77
1. feb 2008

ahoj krasulka 🙂
vitaj medzi nami- irsko-slovenkami- ja som len snazilka, ale ostatne baby ti radi poradia 😀

lenka78
1. feb 2008

Ahoj,krasulka.skus si prejst stranky,mozno tam nieco najdes.

anaxamon
1. feb 2008

krasulka • Dnes o 15:35

Ahojte baby,tuto temu otvaram ak by sa nasla nejaka zienka co rovnako ako ja zije a pracuje aj s muzom v Irsku a rozmysla nad babatkom. Ale stojim pred dilemou, ci otehotniet tu, alebo si to nechat na doma. Pretoze, tu je to so zdravotnictvom take vseljake. Budem vazne rada, ked sa tu podozvedam vase nazory a myslienky. Nemam tu ziadnu Slovenku v okoli a moc by ma potesilo, keby sa nasiel niekto v podobnej situacii ako ja.

luko • Dnes o 15:56

krasulka skus aj modrykonik.sk ten je cely o babatkach

krasulka • Dnes o 16:02

Ahojky Luko, skusim, len by som rada nasla nejaku kocku co je tiez v Irsku.

luko • Dnes o 16:06

popozeraj, tam su rozne temy a snad aj podla krajin, alebo este mozes kuk aj na babatko.sk

atinkaa • Dnes o 16:14

asi skus toho modreho konika co patri k mojasvadba..tam uz su holky s babatkami..trebars tam i presun tuto temu
skus sa poradit s holkami, co su v zahranici i inde
drziim palce

questions • Dnes o 16:17

ahoj ja som na tom rovnako... pomaly sa pokusame o babo ale ja netusim co spravim,ked sa to nakoniec podari..bo ako vravis zdravotnictvo je tu hrozne..ale zasa manzel je tu..tak neviem,ako to budem riesit...

oliwf • Dnes o 16:21

Krasulka napisem ti do IP viac. Ako to chodi s mladymi mamickami v Belgicku a ako im chodi pomahat rodina, priatelia zo Slovenska, Ciech.... Asi to bude trosku rozdiel co sa tyka Irska, ale mozno ti to doda odvahu, pretoze obe krajiny su dost vzdialene, a mamicka je prevazne sama.

zanetka05 • Dnes o 16:37

ahojte,ja zijem v severnom irsku otehotnela som tu aj som pred 3 rokmy rodila v irku,,a mozem povedat ze taku starostlivost som si ano vo sne nepredstavovala...mala som epiduralku(umrvenie od pol pasa dole)unas to stoji okolo 5 tisic,ja som to mala zadarmo ,aj lieky antikovcep.mam teraz zadarmo neplatila som ani korunu za lieky a celkovo za zdravotnictvo.a to tu zijem uz stvrty rok..ale svagrina robi v Dubline na porod,oddeleni a hovorila ze tam sa vsetko plati ,tak zalezi aj od toho kde si v ktorej casti..ja mam prve dieta a celkom urcite chcem aj druhe za 3,4 roky a urcite budem rodit tak kde predtym,,mala som sa ako na hotely, Zany

krasulka • Dnes o 16:46

Questions: Ahojcek.Ja sa toho tiez obavam, ja zijem kusok od Galway v malom mestecku. Zdravotnictvo je v tejto nasej casti otras, uz mesiac a pol cakam na objednanie u gynekologa aeste stale nic. Keby som mala nejaky silny zapal, tak neviem co by bolo. Aj my by sme velmi chceli babo, ale ja sa stale bojim, ked vidim ake to tu je. Ale este tu chceme ostat nejaky cas, vyplatit aspon hypoteku na byt. A co tu poznam baby polky co tu rodili, povedali ze nikdy viac. Vazne neviem co bude. Ked si predstavim, ze tu ani nikoho nemam, neni kam ist poriadne, stale prsi..Doma ide clovek aspon k rodine, kamoskam, ma ti kto pomoct. Bojim sa ci by som sa z toho nezblaznila, kedze muz robi od rana od siedmej do siestej vecera....Je to tazke.

krasulka • Dnes o 16:48

Zanetka05 Ahoj moja, to ti zavidim, ale v dobrom ze si bola spokojna Aj to ze neplatis. My tu platime za kazdu navstevu doktora 66 euro. Zubar ta odbije ze on cudzincom zuby iba trha, nelieci. a gynekologa ma cele 25.000 mesto hadam iba jednoho. Skoda ze nebyvame v lepsiej casti IRska.

questions • Dnes o 17:05

ahojte,tak ja som priamo v Dubline.tak najprv ma u gynekologicky pred dvoma rokmi soklo to,ze nnemala v ordinacii ani len kozu..tak som sa na SK na gynde smiala na tom spolu s lekarom...
ale svagrina tu otehotnela,zostala tu vlastne do 8 mesiaca(nemala ziadne komplikacie),potom letela domov a vlastne tam uz aj s malym zostala.. dostavala odtioalto matersku co jej spravilo asi 5000 euro dokopy a na SK dostala prispevok na dieta a doteraz nechapem ako je to mozne,ale neplati vobec za lekara,za porod za nic na SK(pokusala som sa prist na to,ako je to mozne,ale neprisla som..)
ja som tu o porodoch tiez nepocula nic pozitivne,zevraj sa tu rodi za plachtami a je tam kopec rodiciek v jednej sale..tak to si neviem poriadne predstavit..)))

lesanaa • Dnes o 17:20

To je Irsko taka diera? Boooze, to som nevedela...krasulka, nieze by som tam nerodila, ale ani dieta by som tam nevychovavala, ako vieme, deti su casto chore a s tou vasou poistkou nepoistkou...Neviem ako dlho tam chcete este zostat, ale hadam by vas nezabilo este chvilu pockat, nez priviest dieta do takej galiby.

simonka2701 • Dnes o 17:21

ahojte. tak moja sestra tuporodila synceka pred dvomi mesiacmi a je maximalne spokojna, prave teraz odleteli na slovensko na dovolenku, a moje dve kamosky tu tiez porodili nedavno, jedna prave pred 5 dnami. ak by ste chceli vediet nieco viac tak piste a pytajte sa cez internu postu

questions • Dnes o 17:25

jeje simonka..tak to si ma naozaj prekvapila... napisala som ti IP.. bo ma skkutocne zaujimaju tieto zalezitosti... v akom meste ste??
modicana • Dnes o 17:34

Ahojte, aj my zijeme v Irsku (v Dubline) a za par mesiacov tiez planujeme babo. Sestra rodila tu, v Corku a bola velmi velmi spokojna. Dalsie babo vraj chce tiez rodit v Irsku. Ale to urcite zalezi od nemocnice, ani tieto v Dubline (vacsina z nich) nema moc dobru povest... No je urcite velika pomoc mat blizko maminu, kamosky, ked treba s malickym pomoct. Vela stastia prajem 🙂

nadina
1. feb 2008

Ahojte,

Anaxamon, prosim Ta, to si z ktorej temy prekopirovala?

Krasulka, vitaj medzi nami... Ktora tema to bola, co je tu skopirovane?
Ty to budes vediet.

Baby, co ste diskutovali v tej teme, co sa nepridate sem ku nam?
Zrazu kolko Vas je z Irska... 🙂

Ja by som to so zdravotnictvom nevidela az tak biedne,
zial z cerstvej skusenosti viem, ze ked je zle, tak cloveka cakat nenechaju,
ale to je moja osobna skusenost.
A ked je problem gynekologický, tak predsa len su tu aj pohotovosti,
kde cloveka vysetria na pockanie, aj ked cakat treba dlho,
pokial neumierate...alebo to nie je naozaj vazne.

No a zubar? Tento moj irsky je najlepsi akeho som doteraz mala
a verte, ze som hladala dlho predtym na SK.
No a tu, na prvy x mi hned odtsranil zubny kamen, ani prosit som
nemusela...co som na SK skusala niekolko x, ale nepochodila som...
A potom pekne robi jeden zub za druhym, ktore treba...
A s platenim je to predsa len tak, ze platia ti, ktori na to maju...
Pokial sme mali prijem mensi, bol GP aj stomatolog zdarma,
vdaka Medical Card,
takze v tom tiez problem nevidim...
Od januara opat platime za osetrenie, koli prijmu,
ale nestazujem sa...
Rodit som tu nerodila, ale 3 x na Slovensku mi stacilo,
to by bolo aj na zalobu, nemyslim, ze tu by to mohlo byt
horsie...Podla mojho skromneho nazoru - je tu sice nedostatok lekarov,
ale ak zase potrebujete specialne vysetrenie, vyzadujuce specialny pristroj,
tak nemusite cakat, kym pridete na rad, pretoze nie jeden na celu krajinu...
Len moj postreh.
Myslim, ze ako vsade inde, najdu sa aj pozitivne aj negativne skusenosti...
a predsa vzdy mame moznost konzultovat svoj zdravotny stav aj
na Slovensku....aj ked nie zdarma 😉

mishka711
1. feb 2008

anaxanon takze je som od zaciatku tehu v irsku dublin co sa tyka zdravotnictva chodila som sukromnej gyn a to na polsku kliniku ale nie tak casto a popri tom som chodila do hospital na bezne prehliatky to je krv moc ultrazvuk ale ten som mala iba par krat kvoli srdiecku porodila som tu a spokojna som sice ostavas v hospital maximum3dni ak je vsetko ok aj skor pustia zalezi ci chces ja som isla uz po dni aj pol domou ale mala som tu mamu a teraz svokru je to narocne po poporode ale uz je lepie a budu chodit k tebe midwife 5dni kontrolovat maleho atak ...nejake este napis postu 🙂 good luck

happysmile
1. feb 2008

ahojte Kočky 😉 , čítam vas pravidelne takmer každý deň (ak sa samozrejme nekašle koník....), ale až teraz sa chcem zapojiť do diskusie 😀 . Nadi, ty si super! Vážne si ako encyklopédia, a zdravím aj ostatné dievčatá.

krasulka: my žijeme v Galway už tretí rok, a tento rok sme sa rozhodli s "mangelom" otehotnieť. Ja som teraz v 18 týždni a chodím k svojmu GP a do hospital. Ak by si sa chcela na niečo spýtať tak kludne napíš. Rada ti odpoviem ak budem vedieť.

Prajem pekný večer, a ozik, dnes nám dokonca aj niekoľko X snežilo. No povedzte, komu je lepšie? 😀 😀 😀

nadina
1. feb 2008

Vitaj Happysmile,
ako sa volas? Teda, to uz mate doma slecnu,
isto nebolo jednoduche prist do Irska,
ked mala rok, vsak?
...
No a niekedy plati,
ze menej je viac...niekedy mam pocit, ze je to tak aj s mojim
prehladom 😉 ale vdaka...
A ako sa Vam zije v Galway? Poznate tam za ten cas uz vela Slovakov?
Ja som prekvapena, ze na mojasvadba.sk vznikli nezavisle dve diskusie
-vacsinou buducich maminiek zijucich v Irsku.
Dala som tam odkaz, tak dufam, ze sa pridaaaaaju-pridate.... 😉
Pekny vecer vsetkym,
Nadina

maryloou77
1. feb 2008

no ja nemam co pisat o detoch 😔
zatial 😕
ale co nie je moze byt 😵
tak si zatial precitam tie vase postrehy aby som si to potom vedela vsetko zužitkovat 😅
aspon ze neprsi 🙂

katarinamt
2. feb 2008

ahojte dievcata... uz som tu straaaaasne dlho nezavitala. Ako sa mate? Dufam ze ste setky ok.... este som nestihla precitat vsetky prispevky, co som zameskala... dufam, ze to zvladnem. Nadinka ako sa mavas? uz je setko ok, myslim zdravotne... vidim ze si tu najaktivnejsi clen 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre