Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

question
11. mar 2008

no dva tyzde ked nemas kam ist tak je naozaj dlho...ale pre mna je zasa tyzden malo...ja mam najradsej ztalu cestu...10 dni... 🙂
my mame sice uz kupene letenky a zabookovane dovolenky v praci na august..a mali sme ist niekam k moru..ale to sa bohuzial bude musiet zrusit... strasne moc som chcela ist na dovcu tento rok,pretoze sme vlastne neboli na svadobke..kedze sme to nestihli..ach jaj 😢
ja som tu tiez uz mala svokru..ale kedze som vtedy travila vela casu v praci..tak sa to dalo 😀 😀 😀
v meste bude kvantum ludi..ale myslim si,ze pre deti by to bolo pekne sa ist pozriet,ze? 🙂

question
11. mar 2008

baby mam inak jednu otazku...mozno sa vam to bude zdat odveci....ale
da sa nejak nastavit tato stranka tak aby sa aktualizovala,ked niekto napise novu spravu? bo som z toho jelen.. a stava sa mi ze ak pisem do temy,tak musim stale klikat znova na temu,ci niekto odpisal alebo nie..neda sa to nejak nastavit? (blba otazka,co? 😀 )

xena22
11. mar 2008

Question tak to je dobra question 😀 aj ja to musim robit ako ty a tym padom stracam cas...mozno sa to da,ale ja som na to este neprisla 😀 😒
Noo a ked sme pri svokrach,tak ta moja zavita vo stvrtok a zdzi sa vyse dva tyzdne,kedze uz nechodim do prace,tak budeme zatinat zuby obojstranne.Moja svokra je inak fajn,da sa...tak tri dni v poho,ale tieto dvoj troj tyzdnove nalety ma oberaju o energiu 😀

question
11. mar 2008

ved snad niekto bude vedite ako to updatovat..uvidime.. straca sa kvoli tomu vela casu.... vsak?
no ja vychdazam so svokrou tiez ok....ked sme na navstve..ale urcite by som to nezvladla ako moja svagrina,ktora ma muza tu,a ona isla rodit na SK a aj tam zostala a nema problem zostat u svokry aj mesiac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!paaaaaaaanecku..to by som nedokazal 😀
ale zato moj manzel by s mojou mamkou mohol byt kluuuuuuudne stale... 🙂 bo mu fajne vypeka 🙂

xena22
11. mar 2008

My to mame take obratene,moj muz ma radsej moju mamu a ja mam skor spolocnu rec so svokrov,,,,ale inak pohodka,ked sme tu v irsku a oni tatam daleko...telefon sa da lahko zlozit 😀 A tych par dovoleniek v roku sa da prezit pri troche dobrej vole 😉

xena22
11. mar 2008

Idem do sprchy ,tak sa pre dnesok lucim,,,,,dobruuuuu..

question
11. mar 2008

no ved ja to mam inak presne tak ako ty xena... moj manzel s mojou mamkou a ja s jeho tatkom 🙂
sme sa aj smiali,ze moja mamka a jeho ttko by spolu k sebe isli...obidvaja take dobre duse 🙂
a opacne dve sekery 😀 😀 😀
ja idem dobalit a hura sa vyspat do ruzova...a domoooov 🙂 papa

nadina
11. mar 2008

Ahojte,

Question, no to by si musela moju maminu poznat 😀
Anna, svokru som zial nikdy nepoznala...

Xeni, my sme boli teraz v decembri na vedlajsom ostrove -
Fuerteventura a nam sa tam tak pacilo, ze v juni ideme zase.

Na rozdiel od ostatnych Kanarskych ma Fuerteventura / a aj Lanzarote/
plaze s bielym pieskom, co nafukal zo Sahary.
Tiez je Fuerte teplejsi ostrov, je najblizsie k africkemu kontinentu.
Takze sa da. Je tam celorocne super teplota a v decembri sme sa v pohode
kupali.

annaola
12. mar 2008

jej, ako si pekne opisala tie plaze, hned by som sa tam isla vyvalit 🙂 Na Lanzarote bola minuly rok aj sestra a vyzeralo to tam podla fotiek nadherne.Ale ta dovolenka by padla asi vsetkym nam, trpiacim v strasnom irsom pocasi,najlepsie teraz,ze???? 😉

question
12. mar 2008

ahojte.. 🙂
jaj veru annaola ako si vravela dovolenka by dobre padla... sice ja dnes letim domov,ale to nie je dovolenka v pravom slova mysle..ved pridem urcite znova taka zmorena ako vzdy zo slovenska 🙂
inak v Nitre,kde byvame mame akurat od zajtra vystavu nabytku,tak sa pojdeme urcite pokochat a nabrat inspiracie 🙂
tak sa tu majte pekne zatial a mozno vam prinesiem krajsie pocasie so sebou 😀 (teda ak doma vobec je krajsie 😀 )

matina24
12. mar 2008

Nadina dakujem za privitanie.Skuska strach a hroza take tazke testy zo SJ nam dali a sloh ani nehovorm.

matina24
12. mar 2008

Annaola tu dovolenku by som brala aj ja po skole maly relax.Ako si si zvykla na to uprsane pocasie v irsku?Cestujem 28 juna ked u nas bude leto.Da sa neake pocasie v IRA aj nazvat letom?

matina24
12. mar 2008

Question prajem prijemnu cest ale mam aj zlu spravu pocasie je dost zle prsi.Sice nieje velmi chladno ale mohlo by bit aj krajsie.Slniecko v najblisej dobe asi ani nhrozi. 😉

xena22
12. mar 2008

Ahojte...
Matina24...tak snad ti vsetko dobre dopadne a zmaturujes...ja uz na moje matury ani nepamatam 😝

Nadina...nam sa pacilo aj na Grand Canarii,ale zrovna tam bol ten velky poziar a tak sme mali obmedzene moznosti kam ist a tiez tam dva dni fukal vetrisko zo sahary a mali sme dve noci 45stupnov,tak sme sa skoro uvarili...aj tam boli neiketore plaze s tym fajnym pieskom,bolo tam fajn,len som povedala,ze teraz by som sla niekam inam,ale vyzera to,ze tento rok okrem tych 7 dni v spanielsku a dvoch tyzdnov na SK nic ine nezvladneme...financne...ani casovo...
Decka by chceli ist aj do Disneylandu,tak uvidime,,,,mozno o rok...to tiez stoji dost prachov a vsetci mi radia neist cez cestovku,tak to vraj vyjde menej,ale momentalne nehrozi,tak sa o tom este ani neinformujem ...

mishka711
12. mar 2008

martina24 no pocasie v irsku neni sice genialne ale pametam si ze rok2006 leto bolo dost teple ale zevraj 2007 nic moc to som bola skoro mesac doma na slov kedze uz tehotna tak sme nikam mimo necestovali pretoze aj 30stupnou bolo premna hrozne teplo hihi takze idealne pocko tu je pre tehotne si myslim lepsie sa znasa ako horucavy co myslite mamicky?

nadina
12. mar 2008

Ahojte,

no ak niekomu vadi velke celorocne kolisanie teplot, tak potom je pre neho
Irsko idealna krajina 😀
Dnes tu je taky vetrisko, ze mi noviny vytrhlo z ruky
a uz som sa len pozerala, ako lietaju ponad Lidl...
Minuly rok si pamatam, ze bol velmi teply april,
dokonca sme sa kupali vtedy v irskom mori.
No leto uz malo skor nadych jesene,
zda sa mi, ze je to tu trosku posunute...

Xeni, urcite je to lacnejsie bez cestovky,
my sme boli aj na Fuerte bez cestovky
a bolo to naozaj lacne. Teraz ideme tiez bez cestovky,
urcite sa to oplati, no zase je s tym trosku robota,
zabukovat zvlast let, potom hotel, ale zda sa mi,
ze zase je aspon z coho vyberat.

Kazdy hotel si mozete skontrolovat na
http://www.holidaycheck.com/
je to uzasna stranka, kde mate fotky od
ludi, co tam uz boli a tak niekedy mozete objavit
nedostatky, na ktore Vas v cestovke neupozornia-
ako napr. schody na plaz, svaby... a pod. 😉

mishka711
12. mar 2008

nadina vazne co sa tyka rad a pomoci si ta prava tu a pre nas 🙂 akurat som sa vyhystala s malym von a pozeram ze zase prsi no pockame si na slniecko inak niekedy by sme mohli zorganizovt stretavku o vy na to 😀

nadina
12. mar 2008

Ahojte,

Mishka, dik,
akurat mi Annaola pisala,
ze by sme mohli cosi zorganizovat.
Ja som sa tu o to pokusala uz predtym,
ale nebol zaujem.
Tak teraz davam na znamost,
ze v nedelu 16.3. sa budem nachadzat v dublinskej ZOO,
nie v klietke, ale ako navstevnik 😀
Annka, asi som Ti v IP chybne napisala, ze v sobotu,
tak oprava > v nedelu <
Budeme tam od 10.30.
Takze mobil poslem cez IP, alebo si napisme kde
a kedy v ZOO sa stretneme.
Ja tam budem isto, mame tam v ten den
akciu z manzelovej prace,
ale vsak ZOO bude otvorena pre vsetkych...
Tak okolo obeda by sme sa mohli stretnut?
Je tam aj kryta restika, s detskymi stolickami
a vsetkym, co treba, aj ceny su fajn -
to ja len pre istotu, keby prsalo, tak sa da...
Kto sa prida?

mishka711
12. mar 2008

nadina pokusime sa ale ak nahodou nam to nevyde taak skusime aj ine datumy a blisie mozno niekde v centre lebo moj manzel chodi hravat v nedelu futbal a ja auto nemam a z malym po busoch no nic moc ale pokusime 🙂 ved si dame vedet ale bola by som rada

xena22
12. mar 2008

Jaj nadina zrovna tu budu svokrovci a nepomestime sa do auta...no a naradsej budem ked raz prideme sami ako rodinka a nie aj s priveskami 😒 ...dufam,ze urobime nejake mega stretko ked uz sa raz dovalim do dublinu 😀 tak by sme si mohli predbezne napisat datumy co vy na to???Trebars koniec maja zaciatok juna by nebol odveci,hm 😉 ????

annaola
12. mar 2008

jajaj, to je skoda, v nedelu budem pracovat, asi do 14hod a kym by sme sa potom vypravili, uz by ju aj zatvorili.ale v pondelok urcite pojdeme do mesta, ak nebude vela prsat,a chceli by sme konecne vidiet ten sprievod aj nazivo.
matina(asi Martina, ze?), na Irske pocasie sa da zvyknut, alebo skor rezignovat? 😀 Dnes po ceste zo skolky,co trva asi 15 min, nas zastihlo krupobitie, lejak a slniecko.prisla som ako zmok, maly ma nechcel pustit k schovat k sebe do kocika 🙄
ozaj, strasne zhanam svietiace tenisky pre toho mojho drobca, neviete kde ich akurat maju? v nejakej normalnej farbe, nie bielej??????a este aj v prijatelnej cene som zabudla dodat.

etuska
13. mar 2008

Ahojte baby,nestiham Vas citat,aj ked je pravda,ze oproti minulým tyzdnom sa tu prispeiva menej 😉 Vcera sa mi ozvali z jednej prac. agentury z UK,takze rozbehneme asi vybavovacky tam,od septembra by mi vedeli najst "teaching job",len si este musim dat overit diplom a pod. 🙂 Hmmm. a to som si myslela,ze manzel zozenie flek skor ,no uvidime.Pekny dnicek,ja bezim do skoly-poobede opravujeme maturitne testy z Nj,vcera bola Aj-som zvedava na vysledky,bo sa to este posioela do BA.

mishka711
13. mar 2008

etuska no super teda takze ziadny ireland co??? ☹ ale v pohode treba aj zmenu no nie? 🙂 tak poopravuj testy a sem tam prizmur ocko aby ziaci boli happy 🙂

etuska
13. mar 2008

Hmmm,lenze tam sa prizmurit ocko neda 😉 ,opravujeme podla kluca,takze sa berie iba spravna,alebo nespravna odpoved.Ved oni si to hadam "vyzehlia" na ustnych maturach.
Aj ja som trochu sklamana,ze z Irska asi nic ☹ no aspon pridem niekedy mrknut do Dublinu.Mangel nadabil na 1 ponuku z Corku,ale inac vsetko England. V IRL ako pozeral hladaju najma IT odbornikov a on je viacmenej strojar 🙂

mishka711
13. mar 2008

no mne sa v Cork nepaci neviem taka dedina no ved uvidite co zozenete len nech ste spokojny to je podstatne 🙂

misakika
13. mar 2008

Ahojte,
citala som ze chystate stretko, tento tyzden to ale bohuzial nevyhovuje ani mne a tiez by to bolo viac fajn stretnut sa niekde v centre. Chystame sa flakat po meste a ist na kolotoce na marion square atd ... Bude to nas prvy St'Patric day.
Inak podarilo sa mi dovolat na child benefit 😎 no aj ked som sa nic konkretne nedozvedela tak aspon som sa pripomenula a chlapik bol simaticky po hlase a ze sa mi o to postara, lebo dcerka je uz tu pri mne tak ze bude dobre aby sme dostavali child benefit co najskor. Dufam ze tu nebudem pisat o rok ze ho este nemame 😖
Gabika o tej navsteve v Dubline sme uz spolu recnili, dufam ze sa tu naozaj ukazete. mam pre teba trochu info kolko tu stoji ten vodicky, neviem ako v Corku ale tu je to kazdych 10 lekcii - 350 EUR, zalezi na tebe kolko si vyberes. Potom robis teoreticke skusky - 20 EUR a potom ziadas o nejake prechodne povolenie na soferovanie pred vodickou skuskou. Co stoji 30 EUR a znamena to ze mozes soferovat ale len s oznacenim zaciatocnik - tak mozes soferovat az 2 roky. Potom sa dohodnes na praktikych skuskach - 150 EUR a ked ich spravis tak mas vodicky v ruke 😉
Ja som doma soferovala denne ale aj ked viem ze sa o to casom tu pokusim vidim hlavny problem v tom ze to tu je strasne zle znacene ..krizovatky pomaly bez smerovych tabul ...aspon po centre, neviem ako to je mimo mesta ale tu to je moc neprehladne. Ak sa na to das tak drzim palce.
No idem zas makat, nech mi to rychlo zbehne v tej robote a mozem utekat po malu.
pekny den

mishka711
14. mar 2008

ahojky takze zase sa to tu nejak preriedilo nikto nepise tak asi ste vsetky busy a nadina co sa deje nepises???ako deticky uz lespie ??my sme boli vcera v heath centre odvazit sa maly ma 4,770 a 58cm takze je viac dlhy ako siroky ale to ma v genoch 🙂 a to stretko pockame kym bude teplejsie trosku tak sak to si este presne dohodneme

nadina
14. mar 2008

Ahojte,

tak ja to stretko nechavam uz na niekom inom,
toto bol moj treti pokus na tejto stranke a vzdavam sa 😉
Ja viem, ze sa neda vzdy kazdemu a preto
uz nech to skusi niekto iny nabuduce 😉

mishka711
14. mar 2008

nadina jasne neboj raz to urite bude 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre