Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
7. apr 2010

a este posledny dodatok, viete v podstate toho chlpaceka co opisuje Ladywitch treba lutovat. Ak s tym rodicia nic neurobia, bude jeho dusa trpiet cely zivot a ako sa sprava je len prejav, ze trpi. NO a je to vina len rodicov. Prave preto povazujem rodicovstvo za tak zodpovedne poslanie. Zalezi od neho stastie buduceho cloveka a ci bude inych robit stastnymi

zdenkam
7. apr 2010

Kacenka a ja som krsitla maleho tu v Irl ked mal 6 t a nebadala som ziadnu zmenu v spravani. Ale je pravda ze ja som ho proste chcela mat pokrsteneho a v SR by mi robili caviky, kedze Petr nie je katolik - resp. bez vyznania a ani manzelia sme neboli. Som pocula od kamosky story a to ma len rozvedeneho manzela co jej robil u nas v okr. Michalove farar a to len za krstnu isla. TAkze na toto som zaludok doma nemala. Preto sme ho dali krstit tu a aj dalsieho miminko dame. Navyse kym doma sa zijde rodina, tu sa zisli priatelia hlavne Iri teda a bolo veselo.

marsch
8. apr 2010

Ahojte dlho som tu nebola, nebol cas a ani tak skoro nepridem... Totizto od 31.3. od 20:41 som stastnou maminkou nasho Tadeaska. Obaja sme si vytrpeli svoje a konecne nas v nedelu pustili domov. Porod bol masaker a dakujem Bohu, ze sme to vsetci traja aj s tatinkom prezili. Vopred vsetkym dakujeme za gratulacie. Mliecka mame az az.

catalin
8. apr 2010

ahojte baby,

marsch, velke gratulacie k tadeaskovi, pajeme vela zdravia obidvom, tebe rychle zotavenie po narocnom porode a vela mliecka a Tadeaskovi stastny zivot. 🙂

baby z dublinu poradte mi kde ist na vylet niekde v okoli Dublinu. totizto v nedelu rano letim na Sk, ale kedze by sme museli v sobotu v noci uz ist z corku do dublinu, rozhodli sme sa ze radsej pojdeme uz v sobotu rano,den stravime niekde vonku na vylete a prespime v nejakom hoteli. tak nebudeme musiet cestovat v noci, a Miuska nebude z toho zbytocne rozhadzana.. tak sup sem s napadmi 😉 vopred dakujem 😉

tinkadublin
8. apr 2010

Marsch gratulujeeeeeeeem, krasny chlapcek!!! 😉 skoda ze nie o den neskor, to by mal narodky s mojim drahym 1.aprila 😎 prajeme vela zdravicka vam obom a nech sa cim skor zahojis a oddychnes trosku!! Vitaj Tadeas na svete 😉

Catalin tak podla toho ako daleko chcete ist.. Howth je krasny a hlavne ked je slnecno.. ale tak v corku mate tiez more a pristav tak neviem ci nieco ine.. tak napr do zoo abo botanickej, vraj su velmi pekne, po pripade Phoenix park 😉

Baby u nas je v tieni na zahrade normalne 21 stupnov 😀 to v dome mame iba o stupen viac.. tak som normalne vyprala a povesala pradlo vonku v zahrade mame na to taky ten velky stojan.. jooj jak fajne teplucko, ale ked sa slniecko skryje tak citit ten chladny vietor, no inak taka idylka ze az 😎 maly mi akurat zaspal v zahrade v kociku na cerstvom vzduchu 😝

tinkadublin
8. apr 2010

Takze dufam ze aj v sobotu bude takto krasne uz ked to stretko tak poctivo chystame 😎 😀 juj ja sa neviem dockat, vaaaazne dufam ze bude peknucko 😉 tak ako baby este niektora sa pridate?

mamartinka
8. apr 2010

tinkadublin v sobotu ma byt pekne.Aj ked sem tam prehanky ale pekne ma byt az do utorka zatial.marsch gratulujem k Tadeaskovi.Nech je zdravucky a nech sa mu na tomto svete paci. 🙂

janec79
8. apr 2010

marsch: gratulacia aj od nas, mate krasneho synceka, zelame hlavne zdravicko a tebe skore zotavenie 🙂

Ohladom Dublin stretka -baby dnes som v novinach citala, ze pocnuc piatkom 09/04/10 do pondelka 13/04/10 (taktiez ten dalsi vikend) bude odstavka na poslednych 5 zastavkach na 'luas red line' - co je smer tallaght. Cestovat sa bude moct luasom z mesta po red cow a odtial by mali byt nahradne autobusy do tallaght. Tak neviem, ci sa budete chciet aj napriek tomu stretnut, viem, ze cestovanie elektrickou je ovela pohodlnejsie ako autobusom-hlavne s kocikom.

kacenkalm
8. apr 2010

marsch,takisto sa pripajam ku gratulacii,hlavne nech ste obaja zdravucky 🙂
hned,len co sa prestahujeme,chceme dohodnut ten krst,nech to mame za sebou....nasi stale na mna vyvijali tlak,ze si mam dat a respektive musim si dat svoju sestru za krstnu mamu,spravila by som to pre pokoj v rodine...ale oci sa mi otvorili,a povedala som svoje....a dilema s krstnymi rodicmi je vyriesena....nechcem nikoho z rodiny....a hotovo...no a viete co mi este povedala?ked som jej povedala,ze potrebujem vecer stisit TV,aby som pocula malu,ci neplace a tak,tak vraj ju obmedzujem v jej vlastnom dome,a ked som jej povedala,ze kvoli tomu,aby som pocula malu,tak mi splechla do oci,ze vraj sa ohanam dietatom....tak toto usudte sami,bola psledna kvapka....no a okrem ineho som vraj svina...tak asi tak...no a vraj zavidim jej kamaratky...ale take kamaratky,co jedna ma dve deti(najmladsie ma rok),a rozvadza sa a vymeta bary a diskoteky....tak taku kamosku jej fakt nezavidim....no,ja mam lepsiu.....MODREHO KONA..... 😀 😀 😀 😀 sem sa pridem vykecat a postazovat si...hi hi
tak pekny den zelam.... 🙂
a mimochodom,malej som dala pred spanim teda ten calpol, a ona spinkala skoro celu noc....milacik moj,konecne si oddychla... 🙂

mishka711
8. apr 2010

marsch jee gratulujeme krasny tadeasko 😉 inak baby v sobotu sa neuvidime no bohuzial ale snad zorganizujete aj iny vikend stretko no urcite to kvoli nam menit nebudete ze no lebo v nedelu by som isto prisla no nevadi teda sak nabuduce ☹ 🙂

maruk29
8. apr 2010

Marsh tiez sa pripajam ku gratulacii!mas nadherneho Tadeaska.Nech ste obaja zdravucky!Rychle zotavenie Tebe a vela mliecka a Tadeasko posluchaj maminku!!!Este raz gratulacia!!

tinkadublin
8. apr 2010

Mishka tak idete ku kikovcom? ze pozdravujeme 😉

Janec tak ja idem tak ci tak busom.. takze tam budem.. cetrojka asi autom, lily je z tallaght, fidka s ludkou a petou neviem, asi autom dojdu ak luas nefunguje.. ved uvidime.. tak ale aspon par nas tam bude 😉

janec79
8. apr 2010

tinkadublin: tak super, snad sa nas aj napriek tomu zopar nazbiera, ja som sa uz uplne naprogramovala na 'stretkovu' sobotu 🙂

ladywitch26
8. apr 2010

caute zeny, tak my mame za sebou asi najhorsiu noc, odkedy je stanka na svete. o deviatej zrazu zhasli elektrinu, tak sme boli po tme. akurat som si malu zobrala na gauc, ze zaspi pri telke. a hned zacala vrestat, ze ona chce telku pozerat, no lenze bez elektriny sotva. a muz hned vybehol vonku zistovat, co sa robi, tak vrestala, ze este aj on odisiel a nerozlucil sa s nou, cize nezakyval. a do toho sa jej hned este viac nadcha spustila, no koniec. tak sme sli hore do spalne, spali sme pri sviecke zapalenej. nastastie bolo uz aj cez noc teplo, lebo keby sme mali byt v zime bez kurenia, tak by ma svahlo. no len najhorsie bolo to, ze mala niekolkokrat v noci plakala, lebo nemohla dychat, co mala taky nos plny, no lenze my odsavacku len na vysavac. tak sme jej aspon vatovymi tycinkami vyberali, co sme dociahli, ale metala sa a vrestala, ako keby sme ju z koze drali. aj som myslela, ze hned rano s nou asi vystartujem ku doktorke, lebo jej to vsetko zatekalo dolu hrdlom a teda chrcalo jej to tam riadne. ale do rana sa jej to zlepsilo, dokonca pospala az do pol osmej a zobudila sa zasa vysmiata ako slniecko. este sopli, ale uz to nie je take zle, takze zatial doktorku odlozime.

maurova
8. apr 2010

marsch gratulujem ku krasnemu babatku huraaaaa

zdenka - to co studovala tvoja kamoska - australcanka - velmi zaujimave. hned by som s nou hodila pokec...
a mas pravdu co sa toho chlapca tyka - LADYW. - naozaj ho treba lutovat. on za to nemoze ze to jeho rodicia tak pokaslali. veru rodicovstvo je veda!

inac odporucam knihu: rodicovstvo je veda od Margot Sunderland. maju ju aj u nas - na sk! a je dobre napisana, lahko sa cita....

ak poznate nejaku dobru knihu o vychove rodicovstve, child developement, piste

dnes som v robote busy nestiham papa

ladywitch26
8. apr 2010

ja knihy nepotrebujem, mala som 12r. ked sa mi narodila segra najmladsia, tak som co-to odpozorovala. 😀 ale na stanku aj tak budem musiet pouzit ine metody. podla numerologie je cislo 5, co je cislo slobody, podla zvieratnika je byk a aj podla cinskeho je byvol, takze krikom na nu nebude platit nic.je to priam chodiaca tvrdohlavost. to uz som aj muzovi vysvetlila, ze s tou jedine tak, ze jej vsetko vysvetlime, preco nesmie robit nieco apod.

zdenkam
8. apr 2010

z knih sa da inspirovat ale realita je realita. Ja som mala 1O r ked sa segra narodila. Citat som moc necitala pri malom, ale su veci ktore by som rada precitala a nikdy sa k nim nedostala napr. o tej posunovej reci pre deticky ked este nehovoria. Isto sa da niecomu aj z knih priucit. Ja som citala knihu Indigove deti. Este by som si o tom aj viac precitala. Viete niektora, ake to su tie Indigove deti?

Baby zasmejete sa so mnou. Sme dnes pozorovali ako babo reaguje na sprchu, ze ostriekam brusko teplou vodou a ona zacne kopat a brusko sa trasie. Ja a moji muzi na to kukame a zrazu Patrick kukne do pupika - gombika a krici: Vidiiiiiim. Vidiiiiim ho. 😀 😀 To akoze baby, aby ste boli v obraze.

Ladywitch, to ste este mali dobre ze na noc ta elektrina. U nas v zime vypadla a na cely den, lebo vietor nieco zhodil a ani zohriat jedlo ani uvarit nic a to nevravim o zime v dome. Nastastie s tou telkou to nasho netrapilo, lebo na nu zvyknuty nie je. Aj v tescu tiekli mrazaky a tak. To bola ina show. Som rozmyslala ze co maminky co davaju detom umele mlieko. Tak mi jedna zakaznicka vravela ze to ohrievala pri kozube pri ohni. 😲

MARSH a velka gratulacia od nas Veselych tiez. 🙂
Zjavne si sa natrapila, ale ver mi, coskoro na to zabudnes a do roka si povies, ze by si si aj repete dala. A to mliecko, krasne, len tak dalej.

zdenkam
8. apr 2010

inak mam na kazde dieta ine plati. Presne niekomu vysvetlit, niekomu treba ak nepocuva aj dvihnut hlas. Ja vysvetlim parkrat a ked nepocuvne, pohrozim ze sa ide domov, alebo presnejsie ja idem domov - to zabera casto. Ale vysvetlit musi byt, neni predsa pes a musi chapat preco sa nieco nesmie ci smie.
Ta kamoska Australcanka napr. krasne vysvetluje. Minule svojej dcerke 4 rocnej aj odstredivy efekt jak sa vozili s Patrickom na takom tociacom kolotoci a chceli do stredu a ich to odpudzovala ze im to islo takzko. Tak som zasla ze jej to hned zacala vysvetlovat. Ale napr. jej staci vysvetlit. Jej deticky su uplne iny charakter od nasho "draka". Tot ta Peruanka co ma dceru narodenu na chlp presne ako nas syn, tak ta to ma take iste ako ja. Je to taka sranda. Lebo nase deti su fakt ako surodenci, tak strasne podobne. Ina narodnost, ini rodicia a povahove crty tak rovnake.

ladywitch26
8. apr 2010

zdenka, tak muz by za inych okolnosti telku ozelel v pohode, ale akurat davali man u a bayern, a manchestru islo o postup. no a on je strasny fanda a ked uprostred zapasu blackout, tak ho to teda dost zobralo....

inak neviem, ako to tu je porobene, ale v nasej ulici asi dost divne, lebo napr.co su obyvane baraky, tak c. 3 a 4 boli bez prudu, 5,6,7 mali prud, my na 8 a 9ka bez, 10 mali a 13 a 15 zasa nie. a z toho na 4ke,my 8ka, 9ka, 13 a 15 male deti. vlastne najstarsia je susedina dcera, co ma rok a tri mesiace. a take male dieta nemozes ani v studenej vode umyvat a tiez potrebuje aj cosi napit. vode z vodovodu velmi neverim, v okoli mali nejake problemy s cryptospirou, takze malej jedine prevarenu, no ale ako prevaris bez elektriny? nastastie muz siel rano k susedom s termoskou, aby mu prevarili. a na obed to uz opravili, tak stanka nemusela byt na suchej strave.
inak pred par rokmi sme sa v praci vytesovali, ked vypla elektrina, to sme len tak sedeli na pokladniach a kecali sme a cakali, kym to neopravia. no ale sef si pred rokom a pol zaobstaral generator, takze aj ked bude cele mesto bez prudu, v obchode bude vzdy. ale aspon viem, kde zarucene dostanem prevarenu vodu 😀

inak zdenka, ked spominas rovnake povahove crty, tak mne to vychadza podla numerologie skoro na 100%, ze sa viem trafit do povahy. aj som hned ked sa stanka narodila, povedala muzovi, ze bude tvrdohlava a strasne aktivna, a ked ona nebude chciet nieco, tak ju k tomu neprinuti nic. a uz sa to aj prejavuje 😀 a aj meno som jej vybrala podla numerologie a den si vybrala ona sama, presne taky, aby jej to ladilo s menom. 😀

zdenkam
8. apr 2010

tak ladywich, Moj sa narodil 1.2. 2007 a vola sa Patrick a Clodagh ten sami datum. Co ti tam vychadza? 🙂 Schvalne.
😀

A aktivny je tiez a moc ale nie hyperkativny. V tom je zas rozdiel.
A meno pre druhe dietatko stale 0 bodov. Fakt netusim co dame. Cakam ze mi to babo napovie vo sne. Ze sa to stava. Ale mne sa o nom moc nesniva. Ani pri malom sa mi nesnivalo o babu ci porode. Ja si mylsim ,ze to je tym, ze sa na to tak nekoncentrujem.

Ozaj a babenky ako to robite ak nemate filter na vodu? 'Teda viem ,ze kupujete na pitie flasovu, ale to z nej aj varite? Lebo mi stale len ten filter. Ako ja viem ze to je aj podla co. v niektorych maju velmi zlu vodu. To vravela kamoska, ked byvala v Mallow, ze tam to bolo strasne s vodou, samy vodny kamen v kanviciach a velmi rychlo. My zatila klop klop s vodou bez problemov. 'Ale mame tu Britu proste. A vodu na varenie len cez filter.

A Ladywitch, tiez mame v robote generator, takze pokladna frci stale.

Ja uz len 2 mesiace a nastupujem na materskuuuuuu. Jupiiii. Ma to byt 3 t pred porodom, ak nie 2. Som zvedava kedy mi daju termin na ten cisarak.

ladywitch26
8. apr 2010

takze patrick je podla povahoveho cisla jednotka, cize individualista. nikdy nebude robit veci len preto, ze to robia ostatni, proste nepojde s davom len kvoli tomu, ze sa to tak "ma". on si najde svoj vlastny sposob. a zivotne cislo je trojka, co je cislo priatelstva, kreativity a komunikacie. cize ma super predstavivost a fakt sa vo svete nestrati. rozhodne to nebude hanblive dieta, co sa bude hanbit spytat cudzieho na ulici o radu, skor bude taka spravna "drzka" z neho. ma dar komunikacie a tvorivosti, len uz mu chyba niekedy trpezlivost na dokoncenie veci. vela napadov a planov, ale nie vzdy bude trpezlivy ich dotiahnut do konca. a co sa tyka druheho baba, tak on bude taky spravny velky brasko, bude male ochranovat a starat sa onho.
a este som zabudla, ze bude mat velmi vela kamaratov, takze rozhodne nebude sediet doma len tak na zadku, stale bude bud vonku, alebo u kamaratov, alebo jeho kamarati u vas doma.

cetrojka
8. apr 2010

ahojte 🙂
No tak vcera sme sa boli vazit, a mame uz 4,76 kg 🙂 🙂 pekne priberame, ved tie jeho suncicky 🙂 mnam - ved poznate 😉 . No a dnes sme boli u GP na checking po 6 tyzdnoch. Hoci mame len 5,ale buduci tyzden je GP velmi busy a v piatok letime, tak nas urobila dnes. Vsetko ok,len sa jej zdal zlty,takze ideme zajtra na krv do nemocky pre istotu. Ale myslim ze to ma ok, Ale istota je istota.

Zdenka - Inak na letisku som este nebola, ale zistim coskoro a dam isto vediet. Kamoska mi hovorila ze sa to da online. ale ja som to nikde nenasla ze pridanie infanta. Ale da sa to urcite. Jej polovicka to robila tak sa jeho spytame a urobime. Verim ze nemusime merat cestu na letisko. 😒 oni to riesili pred par mesiacmi.

Inak na stretko sa uz veru tesime 🙂 🙂 no my prideme avetkom, este presne miesto potrebujem vediet kde sa stretavame teda, poznam square a ten park hned za cestou 🙂 ine nic. A rusky obchod Rasputin 🙂 🙂 🙂 🙂 😀

A Marsh - samozrejme velka gratulacia! A prajeme vsetko zdravicko a nech vam je spolu vsetkym krasne...
Zeby som fakt mala byt taka stastna aky som mala porod? 🙂 🙂 asi hej. Ale tie deturence za to stoja.
Ja sa toho mojho neviem nabazit. A on rastie rychlostou svetla 🙂 a ja nestiham a nestiham ho papat 😀 😀 je to moja kukuricka, tak ho volam 😀 😀

Ladysparky - uzivas si krasny dar zivota? Uzivaj, je to nadhera. Myslim na teba 😉

cetrojka
8. apr 2010

Catalin - a co tak zamierit do Tallaght na stretko s nami? 🙂 🙂 😉 😉 jedinecna sanca

cetrojka
8. apr 2010

Inak teraz pozistujem na SR veci ohladom tych prispevkov na co mame narok, tak som zvedava ako pochodime, bo ako pisete iny urad, iny nazor... ja idem do Ziliny, tak budeme mudrejsie 🙂
Dnes mi GP potvrdila tie papiere ze som chodila na prehliadky a aj to ze sa maly dozil aspon 28 dni, tak uvidime ci chcu aj to nezmyselne potvrdenie ze som tu nic ine take nedostala... 😠
a cakame na slovensky rodny list 🙂

cetrojka
8. apr 2010

Idem uz spat, idem ... 😉 😉

janec79
9. apr 2010

pekny den vsetkym
maurova: ja mam zase 'jak naucit deti pravidlum' - zatial som ju len tak sporadicky otvorila, rada si ju precitam, uvidim, ako sa bude praktizovat v praxi 😉

zdeni: aj ja som nieco o indigovych detickach citala a priznam sa po prvykrat som o tom pocula len par mesiacov dozadu. A co, myslis si, ze patrick je??

cetrojka: no super, tesime sa na vas
Baby, tak kto vlastne pride a mozme sa stretnut na squari okolo tej 14.00?? Inak pocasie by malo vyjst 🙂 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
9. apr 2010

Janec,nie nemyslim ze je Indigove dieta. Ale som o tom dost citala este skor ako sa narodil. Myslim, ze to chce oddanych rodicov a trpezlivych mat indigove deti. Ja nie som tak trpeziva....rychlo vypenim.

Ladywtich, si zlatucka. TAk to presne. Je desny velmi priatelsky, nikdy sa nehambil a to mi vsetci vraveli ze v 2 rokoch na to dojde. Inak aj preto som mu teraz zmenila tu skolku. Vysvetlim VAm baby. ON chodil uz 1,5 roka do tej istej a stale spokojny, ale som chcela aby zacal montesorri, tak sme posledny mesiac kombinovali 2 skolky. a zaver: On tam nebol happy, nepoznal deticky, sa ma stale pytal ako sa volaju a kym v tej starej hovoril ze ide ku friends ku Cloe a Hopie a tak. A tam napr. zacal o 12.3O plakat, ja som pren o 13 dosla a cely nestastny tam sedel. Za 1,5 roka sa mi to v starej nestalo. Tu a tam slzicky pri tom ked treba sa rozlucit s mamou, ale nie ked uz tam bol. To nikdy nebolo. Ale proste ta montesorri je najlepsia v okoli aj co sa do pristupu tyka aj co do aktivit, tak som si myslela ze bude dobre.
Lenze pre dietatko je dolezite kde je stastne, kde ma priatelov a nie co si my rodicia myslime ze je najlepsie tak ze bude najlepsie aj pren.Takze sme sa rozhodli pockat, vratit sa s5 na stare kolaje a zotrvat na starom mieste kde je stastny. Moje ambicie nie su dolezite. A v septembri to skusime v montessori, ked aj ostatne deti nastupia, budu vsetci novy a bude mat kamosov. Teraz som mala pocit, ze sa citil opusteny a viete si predstavit ak by takto dlhodobo trpel ako by to mohlo poznamenat jeho vyvoj? ☹ Nikdy si nepamatam aby vo mne budil svojim spravanim taky pocit.

Ladywitch a ano on je individualista uz teraz. Obcas to je makacka. Si postavi hlavu a ani hrom nou nehne. A ja sa mozem aj roztrhat. TAk nasilu sa nesnazim. Obcas rezignujem. Zalezi od zavaznosti veci.
A nie je trpezlivy, to mu ozaj chyba, sa vie vytocit ak mu cosi nejde. To uz ako babo. To mi aj v skolke vraveli, ze sa raz rozplakal ale akoby od nervov, ze chcel napisat meno svoje a nevedel, teda mu to neslo.
Este raz krasne dakujem. TAk ako mama mam spravny odhad, presne to vsetko by som o nom vytusila.

Cetrojka a stastnu cestu na Slovac. Neboj nic, cestovat s miminkom je este balada, sak pockaj jak ti bude behat vsade, alebo lozit. 'To budu ine obavy. Tak len vytiahnes cecik a je dobre.
A tomu zazraku zivota sa neprestanes nikdy cudovat, uvidis. Aj 18 bude mat a stale budes zasnut.

Ok, baby, nadherny den. Pocujte, zvolavam hromadne stretko, ak mate chut si zavyletovat. mam prazdny dom od 25.5 do 29.5. a kazda navsteva potesi. Kludne aj prespat sa moze. Budem sama ako prst, potrebujem prelomit cas. Ste vitane. Pekne vam navarim aj kolacik upeciem /na to tak nalakam len svojho muza, ze? 😀/ Ladywitch, ozaj nechce sa ti prijst. Ty to asi mas najblizsie. 🙂 Joooj, ci ty budes v sr, vsak?
Len som nevedela ci bude "dobry" velky brasko. Ale skusime naucit. 😉

tinkadublin
9. apr 2010

Ahojte baby 😉

Takze zajtra stretko huraaa 😀 tak ja dojdem bud skor abo neskor ale tak nejak okolo druhej.. no viete ako chodia tie dublinske busy hore dole a este ked mi aj nejaky spoj vynecha.. no nejak sa uz dotrepem 😀 uz ked sa vy fidka trepete luasom a dalej busom.. no len radim tomu pocasiu nech je krasne aby to stretko stalo za to ked sa uz tolko trapime tam dostat 😝

Inak Janec vsimam ze Elenka tam bude asi jedine dievcatko - iba ak by nedosla lily s dcerkou - tak tam bude medzi samymi chlapcekmi, obklopena 4 chlapmi ak dobre ratam 😀 - Viktorko, Jayden, Misko a Ervinke 😉 tej sa bude sveta zit 😉

Cetrojka fakt pekne rastiete 😉 to nas maly Ervinke bude tam medzi detickami asi najmensi - co sa tyka velkosti - lebo uz aj Misko ho predbehol 😉 ale tak s tym asi nic nenarobim, lebo v nasej rodine su vsetci chlapi vysoki a totalne tintitka.. aj z draheho strany.. dokonca drahy bol dlho najmensi v triede, na venceku siahal babam po prsia 😀 😀 a potom na strednej sa brutalne vytiahol, ze je vyssi ako jeho ocino i starsi brat.. a tiez chudy jak fras.. takze sa mozno zbytocne trapim co ten nas Ervinke nie je krasny baculaty ked bude taka ista fajta 😠 alebo ostava otazka ci mam dost vyzivne mliecko.. hmmm 😕

Zdenka ja by som radaaaa dosla ale budem akurat na sr.. skodaaa 😒 ale mas tamblizko tu kamosku Janku s Ladysparky, tie by ta mohli dosjt kuknut 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre