Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

januska2511
5. sep 2013

@lenka78 ahoj chcem sa spytat este stale si v irsku s rodinou?

januska2511
5. sep 2013

@malinovykolac ahoj chcem sa spytat ty tiez byvas v irsku ja budem 50 km od dublinu manzel tam robi uz tri mesiace a chceme ist za nim chcem sa spytat nevies mi povedat ako to je s pridavkami ja ked odidem z amlou musim oznamit ze sa stahujem a tym padom mu zrusia aj rodicak aj pridavky a dostanem len v irskua lebo ako to je lebo trvaly pobyt budeme mat stale na Sr ja budem byvat v Newbridge

lenka78
5. sep 2013

@januska2511 Nebyvame,uz sme spat na Slovensku.

januska2511
5. sep 2013

a mozem sa spytat preco ste odisli?

petacz
10. sep 2013

Ahojte kocky, mozem poprosim o info, poznate v Dubline (centrum) nejake obchody kde sa da vyhodne nakupit? Myslim oblecko, pripadne nejake drobnosti. Alebo co sa v Irsku oplati?
Vdaka.

malinovykolac
17. sep 2013

@januska2511 ahoj, a teraz si na slovensku s babetkom? rodila si na slovensku ci v irsku? pridavky ako mamicka na socialnom nedostanes iba ak mas odrobene nejake tie mesiace v irsku a prispevok na dietatko dostanete okolo 140 na mesiac a to bude asi vsetko kedze niesi slobodna mamicka a vlastne ak nemas nic odrobene v irsku tak by si ani v opacnom pripade nedostala... myslim si , no niesom si ista, lebo teraz porobili zmeny...ale myslim si, ze mozete poziadat o prispevok na byvanie ak manzel zaraba minimum ...

januska2511
18. sep 2013

toto vsteko uz mame zistene diki

lubi
25. sep 2013

ahojte. prosim vas niekvie niektra ako je to ked som na socialke a v january mam termin? treba niekde nieco nahlasit? a co potom potom rodinne? tiez treba niekde ziadat papier?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina1989
8. nov 2013

ahojte baby je tu niekto kto by vedel poradit? poberala som rodicovsky prispevok na slovensku a popritom som jeden rok pracovala v irsku ..... teraz chcem zrusit zdravotnu na slovensku lenze potrebujem na to pracovnu zmluvu preto sa bojim ze zistia ze rok som pracovala v irsku aj poberala RP na slovensku tak budu chciet vratit RP za obdobie co som pracovala .... ak by niekto vedel poradit budem vdacna

kluska
7. dec 2013

ahojte, je tu nejaka mamicka z dublinu na kocikovanie? Najlepsie D7, D8, D1 alebo D2, cize centrum 🙂

zabka1124
10. dec 2013

Ahojte , prosim o radu ako je to s PARENTAL LEAVE,viem ze schvalili 18tyzdnov-do 6roku zivota dietata.
Mozem poziadat (kde a koho,ako skor dopredu) hocikedy napr.na 2tyzdne, kedze nebudem moct ist do roboty, lebo nebude mat kto s malym zostat doma(manzel bude v nemocnici).
Moc dakujem🙂!

lenka0218
29. dec 2013

Dobry den dievcata, chcela by som sa poradit ,moja dcera ma uz skoro rok atopicky ekzem ma 5 rokov, bola som s nou aj na sk a aj tam potvrdili atopicky ekzem a aj tu tiez v irsku. Teraz cez zimu sa jej to dost zhorsilo uz som vsetko vyskusala maste, kremy, prirodne kremy a aj v harmanceku ju kupem kazdy vecer nic nepomaha nic. poradite mi ked mate tiez taky problem???? dakujem

mbamb
15. jan 2014

Ahojte maminy, funguje to tu ešte? Chcela som sa len poradiť. Vo februári odchádzame do Írska s manželom aj detičkami. Teda manžel ide skôr. Pracoval tam 5 rokov, potom sa vrátil na SVK a teraz ideme všetci spolu. Viete mi povedať či bude mať nárok na medical card náš postihnutý synček, ktorý sa narodil na Slovensku?
Ďakujem

pele
16. jan 2014

@mbamb priamo neviem odpoved, zda sa mi, ze to zavisi skor od prijmu rodiny, ale nie som si ista. Najlepsie sa ist poradit na Citizen information centre, to su take urady, kde poraida konkretne vo vasej situacii, na co vsetko mate narok, kam sa obratit za konkretne veci. Ja som bola len osobne, ale je mozne, ze maju aj email, skus pogooglit. Drzim palce, nech sa vam dari.

heleicu
17. mar 2014

Ahojte maminky ! Prosím o radu, ako mozem vybavyt cestovny preukaz pre dcérku domov, na Slovensko. Naozaj len osobne na Velvyslanectve v Dubline, alebo sa dá aj postou, alebo existuje este iná verzia ? Dakujem pekne za odpoved !

1111lenka
18. mar 2014

@monikajaco
ahoj, chcem sa opytat , ak ma dcera irsky rodny list a ideme vybavovat pas pracujeme obaja cez 8 rokov v irsku.Pisala si tu ze treba na obcianstvo vypisat formular vies poradit aky a kde ho ziskam? a este mozem dat dcere dve obcianstva ?

janna341
26. mar 2014

@1111lenka ahoj, na Irsky pas sa nevypisuje ziadne tlacivo o obcianstve, len tlaciva k CP, ktore dostat v knizniciach a myslim , ze aj na postach. Dieta moze mat aj dve obcianstva, ked ich ziska narodenim. Mne osobne sa zda jednoduchsie vybavit slovensky CP.

79zuzana
10. apr 2014

Zdravím Rada by som Vám ponúkla kvalitné a hlavne prírodne produkty Aloe Vera, bez chemikalii. Široky sortiment pre deti ci dospelych, od kozmetiky, výživove doplnky, detoxikacne kúry na zaciatok noveho LifeStyl-u od Forever Living Taktiez ponukam prilezitost si privyrobit, ziskat stale miesto a poziciu vo firme, co prinasa vela benefitov pre vas a i vasich blizkych ! JOIN ME. Najdete ma na fb Zuzana Janockova Brestovicova, zuzanajanockova@yahoo.com alebo 0851025007

mamartinka
11. apr 2014

@79zuzana je k tomu aj neaky katalog?

79zuzana
11. apr 2014

@mamartinka samozrejme ze je ;) mozem ta kontaktovat cez fb?

nika19918
11. apr 2014

@mbamb Ahoj, mne diagnostikovali v januari ochorenie na dlhodobe liecenie a medical card mi dodnes neschvalili aj ked som ako nepracujuca a manzel zaraba minimalku ☹

mamartinka
12. apr 2014
mia002
26. máj 2014

nejaka mamicka z co.louth

mamartinka
26. máj 2014

@mia002 Odkial presne.My sme Meath Bettystown ale mamicka zial este niesom.

mamartinka
26. máj 2014

@mia002 a Facbook si neskusala?Tam by si skor neaku nasla.Sem moc uz nikto nechodi.

mamartinka
26. máj 2014
aaaaandrea
10. jún 2014

Ahojte baby ..
V auguste sa chystame prestahovat sa do Irska.
Dcerka ma 5rokov u nas chodi do skolky . Tam pojde uz do skoly . Viete mi poradit ako to prebieha u deti ktore nevedia anglicky , ako ich tam beru a kolko trvalo kym sa vase deticky adaptovali do noveho prostredia. ? Dakujem za odpoved 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre