Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
22. máj 2008

na part time...malo byt, "t" is missing.

kravata
23. máj 2008

dobre rano dievcence,ked takto prsi ,nepeciem medovniky,ale sadam z gauca na gauc a vzdycham...
anicka,tak 30tkou budem tento rok postihnuta aj ja 😀
dnes asi zase spravim ryzovy nakyp,za tento mesiac to uz bude asi 12ty krat ,mam take obbobie.

chelsee
23. máj 2008

ahojte kocky, neviete mi niekto poradit aku pracu by somm si mohla najst?
vsade kde poviem ze mam bejby a ze mozme pracoat daytime shifts mi povedia ze sa ozvu a jasne ze nic 😖
mam hotelovu skolu a vzdy som pracovala ako casnicka v hoteloch v irsku ale to koli casu robit nemozem

nadina ty si spominala ze si selfimployed nevies nieco poradit aj mne? 😕

nadina
23. máj 2008

Ahoj Chelsee,

zial neviem Ti nic take poradit,
treba mat napad...
Len myslim, ze mozno pracu nemozes zohnat len koli dennym,
ale mozno aj koli obdobiu, na leto sa to tu vzdy plni a miest ubuda.
A rozdavanie zivotopisov v Irsku vobec neplati, nezabera, takych dostanu vsade
cele kopy za den. Co viem, tak v McDonalde aj 30 a viac za den.
Isto nevyberaju podla zivotopisov, ale jednoducho treba otravovat tu spravnu osobu,
ist za managerom a vyssie.
Pripadne si vyhod svoje CV na monster.ie,
zajdi do agentur a pod. Co viem, tak priamo v obchodoch sa ku praci dostane malokto -
vacsinou po znamosti... Treba hladat ine moznosti.
Drzim palce.

mamartinka
23. máj 2008

cau nadi.tak ako?idem chvilu von.vnutri ma to nudi.smiem sa spitat.vy mate aj auto?ze by sme sa niekedy dohodli a prisla by si pomna.

etuska
23. máj 2008

ahojte kočky,
my uz mame maturitny tyzden za sebou,tak som cela happy, ze uz nemusim skusat 🙂
Cez vikendik ideme na oslavu ,kamoskin syncek ma 1.rok 🙂 a dnes musime popracovat na dobrom CV a zacat uz hromadne posielat,lebo zatial nic 🙂 ,akurat ja si vybavujem uznanie vzdelania...

nadina
23. máj 2008

Martinka,

ano, chodim autom, kde to byvas? v Tallaght?

Vies, rada by som prisla, ale ja musim dat o 9.15 starsieho syna do skoly
a o 13.55 ho vybrat a ten cas medzi tym rozlozim na varenie,
nakup, pracu a chvilku oddychu, ked ich ulozim okolo 14.h na hodinku do postielok - ako aj teraz.
Ked si oddychnu - tak okolo tej 15-15.30 mam za "cely den" uz vsetkeho dost,
o 16 h, pride Miska zo skoly, to jej dam "obed" a den je fuc.
Obavam sa, ze by som nestihla v tom casovom rozmedzi
zajst z Tyrrelstownu do Tallaghtu, v pohode sa tam trebars poprechadzat v parku, nebyt v strese, ci nebude cestou naspat zapcha
na M50 a ci stihnem syna vybrat vcas zo skoly. Pricom mladsi bude somnou v aute nervozny, uprostred zapchy zahlasi "cik-cik" a pod. Snad chapes - bol by to strasny stres pre mna. Myslim, ze pre Teba by to bolo jednoduhsie prist, zdrzat sa kolko chces..., kedykolvek si vitana, aj ked rano prides - tak sa mozeme neskor potom spolu prejst pre Vladka do skoly...
Ja Ta mozem hodit niekam na zastavku potom.
A ked budu prazdniny - tak potom pridem zase ja

😉

xena22
23. máj 2008

Chelsee a co tak ist do agentury na sprostredkovanie zamestnania...tam sice vezmu cv ale aj poziadavky na pracu a zohladnuju to.Jedna za vacsinou o pracu vo fabrikach,ale mne to bolo jedno,skratka potrebovala som prachy a vypadnut z domu,tuna to ani vo fabrikach nie je take hrozne,nejdu sa tu ludia pretrhnut...

Ja momentalne tiez nerobim,trosku mi to uz zacina aj chybat,ale ak by som aj niekam robit sla,tak si nemozem dovolit platit celodenne opatrovatelku,skusali sme to tak ci onak,stale vladla nespokojnost v rodine,tak som zostala doma a konecne je klud...za tu cenu,ze asi zcvoknem ja 😀 ,co by som neurobila pre blaho rodiny...

Nadi...akurat pozeram,ze mas asi rovnaky rezim dna ako ja,s tym,ze ja mam doobeda tak 2.5hodky pre seba 😝
Tiez sa vtedy neviem akosi otocit k niekomu na kavu a nazad...cely tyzden len tak zbehne ani neviem ako a vikend vzdy cosi naplanujeme,na jednej strane sa stazujem ako mi je doma dlho a na druhem fakt nic nestiham 😀

nadina
23. máj 2008

Zienky,

inak dnes sme tu mali opravarov !
Alenka priznaj sa, ze to Ty si nam poslala tych dvoch,
co boli u Vas 😀 😀 😀 ze Ali?
Myslim tych A JE TO!
😀 😀 😀 😀 😀
Kedze sa radiator nedal odvzdusnit, tak navrtali do neho zvrchu dierku
a normalne tam dali srob, ktory si mame raz za cas vysrobovat a vypustit vzduch !
No aj tak sa, asi jednoduhsie pre nich, ako opravit povodny pokazeny ventil
a mozem cakat, ze cez tu dierku so srobom tiez zacne po case kvapkat voda,
vsak preco nie.
Ale zase opravili nam hodiny na kurenie, takze fajn, lepsie teraz, ako v zime
byt bez kurenia.

nadina
23. máj 2008

Xeni,

urob si vlastny program, nie je to az take zle byt doma.
Zajdi si do kniznice, alebo niekam na kavu, sadni si na lavicku a skus
rozoznavat okoloiduce narodnosti 😀
Prihlas sa na brusne tance,
alebo na kurz indickej kuchyne.
Pripadne ako dobrovolnik do charity 😀
Otvor si zivnost a ponukaj zajazdy na Slovensko,
alebo agenturu pre pristahovalcov 😀
Je tolko veci...len si vybrat, vsak?

prosim Ta, to bol len pokus o vtip,
ale uznaj, niektore napady su celkom pouzitelne.
Mam na mysli trebars tie brusne tance 😀 😀 😀 😀 😀

xena22
23. máj 2008

Nadina 😀 asi mas pravdu,ale ja nie som velmi komunikativny typek,ked ma poprosila ucitelka zo skolky,ci s nimi nepojdem do zoo ako dozor,rak som z toho mala bruchabolenie 😀 ,nakoniec prsalo a neslo sa nikam,asi som si to vymodlila... 😝 to bol len priklad toho,aka som ja vhodna do sveta 😀 ,fakt neviem co tu robim...

Ale zas az tak velmi mimo nie som,v indickej restike som uz robila,bolo to moje prve zamestanie...

Zostavaju mi uz len brusne tance 😀

Inak s tym odhadovanim narodnosti si ma pobavila 😉

Mame tu nieco ako turisticky oddiel (neviem ako to tu volaju 😅 ),ale co som nepochopila,ze nemozu sa brat na tury deti 😒 a musis mat plnu turisticku vystroj...hlavne ze tam chodia prevazne dochodci a prechadzaju sa v lese po asfaltovych chodnikoch 😠 Ved neplanujem vystup na Gerlach...to ma trochu zarazilo...

nadina
23. máj 2008

...a kto je tu vlastne od Corku?
Viete, ze je tam otvoreny shop so SK potravinami?

nadina
23. máj 2008

ti moji zbojnici uz vstali a nahanaju osu,
alebo osa ich?
To sa casom uvidi 🙂

nadina
23. máj 2008

Inak Xeni,

ja robim v Irsku veci, ktore by som na SK nikdy nerobila,
napriklad tie stretka rodicov s detmi,
to som vzdy ohrnala nos nad tym na SK
a pripadalo mi to ako stretko mamiciek, co uz maju dnes navarene
a potrebuju sa pochvalit, co pravevarili...
...
No ale tu to robim koli detom.

xena22
23. máj 2008

Viem,ze mame novy slovensky obchod,ale zatial sme nemali az take stastie na dobry nakup,skoro nikdy nevystihnem tovar,co ma zaujima,ale aspon mame obcas budisku a kofolu,horcicu a ocot...som rada,ze uz kopec veci nemusim tahat z SK...

Stretka rodicov s detmi tu nemame,ale ja by som si ich vedela skor uzit na Sk a nie tuna,mne tu niektore mamicky priapdaju ako z inej planety...

Mimochodom co ste dneska varili???? 😀 😀 😀 ja zemlovku... (rozsirujem obzor nasich tem 😉 )

etuska
23. máj 2008

ahojte žienky,ale ste sa rozpisali.
Heh-Nadi , s tymi opravarmi si ma pobavila. 🙂

A ja som mala presne ten isty pocit,ked som zila v UK,ze som tak trochu "iny clovek"....
Ozaj, neviete co je s Petkou?
Helka?
Lenka?-kde ste kočky????

chelsee
23. máj 2008

nadina xena dik 😉
agentury som skusila ale asi nie tie spravne, do fabriky by ma tiez vzali lenze pracovna doba je pre mna problem, mozem pracovat len od rana maw do 5. a take stastie som este nemala ze by to niekde slo....dalsia vec je ze uz som zistila ze galway je asi najhorsie miesto na hladanie si takejto prace pretoze tu su skoro iba same hotely a bary a ked su ine miesta tak musi mat clovek minimalne 2 diplomy a 3 roky experiences...tolko este pomaly nejsom ani zo strednej prec....od pondelka platime skolku...je to asi najdrahsia skolka v irsku co som tak pozerala ale jekusok od domu, takze aj koli tomu treba ist do prace....
akurat dnes som isla pre malu do skolky som sa tesila ze mame prvy tyzden v skolke uspesne za sebou a ta baba co ma moju nastarosti mi zdelila ze erinka mala dnes silnu vodovu stolicu, dala som ruku na celo samozrejme ze mala teplotu dosli sme domov zvracala vodu tak som utekala k lekarke ze nejaky virus....to je dalsia vec, clovek da dieta do skolky a predstavte si situaciu ze by som mala pracu cerstvu a mala ochorie tak mi neostane ine ako s nou ostat doma a samozrejme ma hned yleju...situacia ze sa neviem vlastne pohnut z miesta....ale to je nieco co by som riesila za rok, dva, na sk ci kdekolvek na svete....fuuu ak ste toto docitali ste zlate...uz sme tu vyse mesiaca a nemam sa s kym poriadne ani porozpravat 😉

etuska
23. máj 2008

Chelsee-to je mi luto,ze ma dcerka problemy ☹ ,drzim palce, nech sa z toho cim skor dostane

chelsee
23. máj 2008

etuska dakujeme 🙂 myslim ze sa z toho dostane rychlo, mavame teraz dost casto teploty soplik a kasel...dost tazko prezivame kazdy zub ktory jej ide von.....ma este len 4zuby, neviem kde sa zabudli ostatnee 😠
takze to mame s cipkami a zabalmi natrenovane...vam tu deticky nemarodia?
tiez ich tak otuzujete ako irsky maminy? ja ked vidim dieta v kociku bez ponoziek, bez ciapky a v kratkom rukave a ja znesiem zimnu bundu tak ich az lutujem...ale na druhej strane je to dobre ich tak otuzovat....len ked ja by som nemala to srdce

nadina
23. máj 2008

Chelsee,

snad to nebude take zle
a ubezpecujem Ta, ze u nas su skolky drahsie.
V nasej stvrti 900 (Anna Livia) na mesiac a kusok od nas 1300 na mesiac (Giraffe alebo Bright Horizons)
http://www.brighthorizons.ie/

Kolko platis u Vas? Predpokladam, ze to moze byt okolo 600?
No a s tymi chorobami - co narobis?
Prirodzena imunizacia je najlepsia a tak si snad Erin zvykne.
Drzim palce.

nadina
23. máj 2008

Ozaj a zabudla som dodat, ze tie ceny su z minuleho roku...

nadina
23. máj 2008

Chelsee,

ja musim skonstatovat, ze sme prestali byt chori v momente
ako sme prestali pouzivat vodu z vodovodu
a zacali sme kupovat stolovu vodu bez bubliniek - na vsetko...

etuska
23. máj 2008

"Otuzovat " na ich sposob dceru urcite nebudem 😀 😀 😀 -flip-flops a kabát 😀 😀 😀 -moje nervy,ze im to vobec nevadi...

nadina
23. máj 2008

Chelsee,

ja Ta nechcem strasit,
ale co sa tyka Galway a pitnej vody,
tak uz snad vyse roka sa tiahne afera okolo toho :
http://www.rte.ie/news/2007/0328/water.html

Takze radsej ofafrne.....

nadina
23. máj 2008

okrem ineho aj cryptosporioza :
http://www.galwaywater.ie/index.php?page=crypto

Uz som ticho....teraz mal nasledovat ten smailik s prelepnou pusou 😖

etuska
23. máj 2008

...ale ved dobre je byt informovany....a mozno ozaj pomoze pit len vodu z flias...

annaola
23. máj 2008

ahojte dievcata, citali ste na exile o slovenskom dni deti , tusim bude v ballsbridgi- je to kusok od centra.treba sa tam nahlasit vopred. Kto ide?????????????????
nadi, maly chodi na 3 dni po 6 hodin denne do skolky. 90 eur. Budeme ho musiet asi dat teda na cely tyzden,a musim si najst job, len neviem ci riaditelka vydrzi do augusta, kym sa vratime z tej dovolenky. aj v ostatnych skolkach je to tak ze treba platit plnu cenu aj za cas ked tam nechodi(choroba, dovolenka)??
Ked pojdete niekto do charity shopu v meste, dajte vediet, pojdem, ale musi to byt v pondelok alebo utorok 😉
kravata a kedy mas narodky ty?mozme spolu niekde na kavicke oslavit 😀
chelsee, a ako vyzeral ten prvy tyzden v skolke, neplakala ?my sme mali prve mesiace riadne divoke 😝
co ste to vsetci varili? ja segedin. poradte nieco dobre na vikend.
papa a drzte mi zajtra palce, idem s malym na 3 hodky zehlit , snad im nerozbije cely dom, normalne sa im cudujem ze su taki odvazni, asi preto ze tomi ked stretne neznameho cloveka hra mrtveho chrobaka 😀

etuska
23. máj 2008

Annaola-vezmi mu nejake malovanky a pod 😀 😀

nadina
23. máj 2008

Anka,.

super, tak ja sa pridam na MDD, ak nebude prsat 😉
Sme sa dohodli s manzelikom.
To ta cena je za tyzden, co si pisala, vsak?
Ja chcem tu mojho maleho dat do Little Harvard,
ale maju 40 eur na den,
co je dost...
Myslim, ze ten poplatok je vsade tak,
nazyvaju ho udrziavaci...

nadina
23. máj 2008

Ach jaj, zlate slovenske ceny,
ked to porovnam, tak to co sme na SK platili za mesiac
v skolke - tak tu chcu od nas za den 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre