Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
5. sep 2008

Miska my platime za plynove kurenie cez zimu tak od 160-220 sa nam to pohybovalo,ale ja sa v kureni neobmedzujem,ked nam je zima zakurim,zasa v lete neplatime skoro nic,takze to neberiem tak tragicky...
Aby sme sa rozumeli to je bill za dva mesiace...no a mame poschodovy dom,takze tam to zerie ovela viac,mame dokopy 8 radiatorov...

Helka maly je v skole hrooozne spokojny,to sa so skolkou ani neda porovnat,ma tam co robit,stale sa nieco deje a chodia aj von v ramci pocasia,v skolke bol unudeny a nechcelo sa mu tam velmi,teraz uz od 7mej butori,ze chce ist do skoly,snad ho ten entuziazmus neprejde. 😀

A tie mandle by mu tuna nevybrali? Je to tazke objednat sa tuna? Inak aj mojmu starsiemu mali brat nosne mandle,ale som nesuhlasila,chorobi mu zhruba v piatom roku odozneli a mame pokoj aj s mandlami v nose,ale asi je to indi-vidi,ale vtedy som bola za zlu mater,ze mu nechcem dobre...

annaola
5. sep 2008

ahojte, to pocasie bolo dnes fakt strasidelne, este aj Irky u ktorych som robila boli nestastne. Asi preto chodia aj 3x rocne na dovolenky.Rozmyslam ze by bolo super urobit si cez zimu nejaku malu tropicku , ale presvedcit muzicka bude asi tvrdy oriesok.Uz vidim ako ma schladi , ze treba setrit na domcek 😢 Asi bude treba pouzit nejake zenske zbrane, ci ako sa to hovori 😀 😀
helka, v Hm som videla take ponco maxi prsiplaste, ale to este v lete, skus tam nakuknut.
Tomi dnes absolutne odmietol ist domov zo skolky, ako mi povedala pani ucitelka, tak je tam uplne stastny a aj doma o inom nehovori ako o skolke.A ja si tiez lebedim , ked mi ho az domov pred dvere dovezu kazdy raz.
totalny luxus 😀
ako budete vikendovat, vraj ma byt v nedelu celkom pekne??? my snad konecne do zoo, mame nejake listky co sme menili za tesco vouchery. je to dobre vymyslene, ked takto dostaneme nejaky produkt za 4 nasobok vouchera. tak dobru nocku vsetkym, majte sa krasne, idem trocha ponahanat morske prasiatko, beha mi tu ako splasene. je to super mat doma nejake zvieratko, aj ked iba na mesiac. maly je stastny, a stale sa chce on starat, cistit klietku, krajat mu uhorku. chuda, bude asi nestastny ked sa segra vrati z fovolenky a budeme ho musiet vratit.
Mate niektora nejake domace zvieratko?

lenka1108
6. sep 2008

ahojte babulky..........jej helik ahoj ako sa mas?vypadol nam skype tak som uplne stratila na teba kontakt.samko uz je velky skolak no super aj ja by som uz brala aby mala zacala chodit do skoly snazim sa jej venovat ale aj tak sa doma nudi taketo strasne pocasie.aj ja som sa veru vyrevala vcera ked mi mama volala ze zajtra teda dnes hlasia 34 stupnou na sk.tak strasne by som tam chcela byt.normalne som rozmyslala ze sa zbalim a idem.lebo toto tu to nieje zivot.citim sa ako opica zatvorena v klietke.
miska my sme mali kurenie na plyn v limericku a dvojmesacne sme najviac platili 170e.a to som si kurila ako chcela,trosku ma striaslo a hned som ho zapinala.tu mame na olej a je na nas za kolko si ho dame natankovat ale tak za 200e nam vydrzalo asi 4 mesiace ale to cez letne mesiace takze sme moc nekurili ale nevyhoda toho oleju je ze on ostava na spodku toho velkeho sudu a tym by sa dalo vykurovat este minimalne mesiac ale to potrubie je nastavene vysie a tak to uz ten olej na spodku netaha.
ale mame super krb v obyvacke a tam mame boiler a vyhreje nam cely dom za chvilku.takze akurat co brikety kupujeme a to je par eur.takze este usetrime.

co sa tyka zvieratka ja som strasne chcela pre malu toho maleho zakrsleho zajacika s dlhymi uskami uz sme ho boli pozerat aj v chovprodukte ale ta zenska nam hned povedala ze to roznasa choroby a bakterie ze je vhodny tak od 7 rokou.tak sme rozmyslali nad rybkami ale to sa mi zdala nuda.aj papagaja sme chceli ale aby nas to tu budilo no radsej nie.pes neprichadza do uvahy aj ked by som moc moc moc chcela.no a este som chcela korytnacku ale ked oni su take malicke krehucke a mala, no to by isto dlho neprezilo...tak strasne jej chcem kupit zvieratko ale vobec netusim ake.
j sa idem pustit do upratovania za par dni tu mam nasich.........tak papa a pekny vikend prajem 😉

annaola
6. sep 2008

xi..co sa tyka kurenia, ja by som nevahala kurit pomaly aj v lete, som zamrznuta stale.Na Slovensku sme mali nehorazne ucty,bola som zavisla na teple a ten pohlad od nas z najvyssieho poschodia na zasnezene, studene mesto bol pre mna nenahraditelny. 🙂. Tu je to v pohode, lebo nas je vela v dome a o ten ucet sa delime 🙂)

Lenka, ked sa nevies rozhodnut ake zvieratko,mozno ti tato stranka pomoze:
http://www.mojcasopis.sk/lifestyle/extra/18-ext...
J a by som volila jednoznacne morca. v detstve som ich chovala a ked sa o ne clovek dobre stara daju sa takmer vycvicit a su velmi pritulne.Aj ked sa zajkom neda upriet ich stylovejsi dizajn 😀 😀

Ale nasla so aj tento blog, no hroza.Niekedy je asi lepsie mat zvieratko elektronicke...
http://mikleticova.blog.sme.sk/c/93356/MY-CHCEM...

krasulka
6. sep 2008

Ahojte, aj ja som v miernej depke z toho pocasia, ked si predstavim ze pred tyzdnom sme boli na slovensku namoceny v bazene na zahrade..a teraz kurime o dusu, drahy po prvom tyzdni v praci brutal prechladol, kasle, kycha, smrka, celu noc len chodil..dufam ze to nechytim aj ja lebo neviem ci tehotne mozu nejake lieky..jaaaaj..

annaola
6. sep 2008

krasulka, homeopatika mozes,aj ked si tehotna, a aj ked budes kojit.

krasulka
6. sep 2008

aanaola a maju to aj tuto v irsku?

lenka, ja mam doma psa, cavalier king charles spaniel, je to uzasne plemeno, male a k detom ako stvorene.Nenarocny, bytovy, spi pol dna ked je aj sam doma.

annaola
6. sep 2008

urcite maju, spytaj sa v lekarni ,poradia ti.Su aj nejake na ulahcenie porodu, a pod.

krasulka
6. sep 2008

lebo mne ked bolo zle tak najviac tak som zhanala homeopatika asi v 4 lekarnach a vsade ma odbyli ze oni to nemaju tak preto sa pytam.

annaola
6. sep 2008

hm..ja som videla nejake na pulte v lekarni, mozno este v predajniach so zdravou vyzivou by mahli mat. alebo si ich mozes objednat cez nejake online lekarne.skus si hodit do googla napr. homeopathic pharmacy ireland,nieco urcite najdes .
pa,idem, lebo manzel sa uz zobudil, mladatko dopozeralo rannu rozpravku, tak si ideme si pobehat do dazda a snad aj nieco nakupit. 🙂

xena22
6. sep 2008

Jej peknu temu preberate 😉 ja som asi z tej druhej polovice ludstva,co teplo neznasa,mam rada ked je krasne a horuco a ja som pri vode,ale inak som na Sk z toho tepla v panelaku zurila a to este nebolo take horuce leto ako byva zvykom a tak isto prejst po ulici teraz ako som tehotna na tom slnku,to bol pre mna des,ja som taka rada,ze je tu tak "normalne" ale keby neprsalo vkuse,tak toto mi vadi,neviem si na to zvyknut,ja nemam vodicak a ani auto k dispozicii a tym padom chodim vsade peso aj s detmi a ked je taky paradny lejacisko,tak ma ide slak trafit,kapucnu mi strhava,s dazdnikom bojujem a decka mokre od hlavy po paty,tak to je odvaz....

Hehe tema domace zvieratko....mame rybicky,uz len tri 😀 nejako sa im nedari,alebo su uz vycvicene ako pirane,ze kazdu novu rybku doslova zazenu do kuta a skantria...tak kaslem na to,cakala som,ze sa vyzabijaju navzajom a ze si do akvarka kupim tu malu zabku,to je zlatucke milucke...ale tie tri ryby sa zazrakom drzia nazive a neotravuju sa...
No deckam to nic nehovori,je to len taka dekoracia do bytu,ktoru treba krmit 😀
Ale mame dvoch kanarikov,tiez ich omrzeli po dvoch dnoch a ja k nim tiez nemam vztah,denne si vypocuju cely repertoar mojich nadavok,lebo to robi len svinstvo a vysavam tri krat denne a perie mi poletuje po celom dome.Rozmyslam,ze ich vratim,alebo niekomu podarujem,aj ked nie je to zrovna vychovny tah 😀
Chceli by sme psika,stacil by mi aj maly yorkshire,ale landlord nedovoli a ani by sme ho nemali kam davat,ked ideme mimo IRL...
Kamoska ma toho zakrsleho zajacika a smrdi jej cely dom a to neprehanam,mozno som len teraz precitlivela na pachy,ale je to fakt des!
Pre mna je idealne zvieratko plysove 😀 😀 😀

ladywitch26
6. sep 2008

ahojte zeny, je tu niektora z waterfordu,corku alebo okolia clonmelu? cakame nase prve babo a absolutne nemam sajnu o tom, co kde ako...

misakika
6. sep 2008

Ahojte,
dik za info o cenach za to plynove kurenie, trochu ma to ukludnilo a uz aspon viem ze nebudem musiet mrznut 🙂 A este okrem toho mame v obyvacke otvoreny krb ....
no je uz na pisanie trochu neskoro, ale sme s drahym plny nadsenia 🙂 Vyskusali sme akurat ten krb a taha uplne super.Teraz ale riesime dilemu kde zohnat nejake drevo na kurenie. Viem ze nie je problem kupit brikety,ale my mame otvoreny krb a chceli by sme radsej nejake polienka aby to aj pekne vyzeralo ked si sem tam urobime atmosku 😉 .Neviete niktora poradit, kde by sme nasli na to nejaky shop ?
Annaola dik za tip na ten prsiplast, pojdem sa tam mrknut.Inak nie je to sranda, ze v Irsku treba zhanat prsiplast? Ja som z toho uplne mimo, ved tu by ich mali davat dozivotne zadarmo na kazdom rohu 😀
No ale nedela ma byt krajsia tak nejdem drazdit a idem si uz radsej lahnut.
cafte

xena22
7. sep 2008

Misakika drevo sa da bezne zohnat na pumpe,nie na kazdej,ale este som v zimnom obdobi videla predavat drevo aj v supervalu a este skus nejake zahradne centra,ja mam tiez rada "dreveny ohnik" ale v poslednej dobe som nemala cas a tiez sa v obyvke zdrzujem minimalne,ale budem to musiet zmenit - normalne si mi dala tip na vecer 😀

Ladywitch ja som z Corku,ale myslim,ze postup je vsade rovnaky,najprv ides k GP,ten ti vezme krv,moc,tlak zmeraju,odvazia ta a zoberie si zakladne info a potom ti zakazdym daju vediet kedy na sono a tak,postou ti pride casenka... pri problemoch necakanych treba ist normalne do nemocky na pohotovost,inak sa riadis pokynmi a casenkami co mas doma 😉 nic zlozite...ja idem zrovna v piatok na sono a 15.10 k Dr na prehliadku,bude mi brat krv na cukor a neviem co este a zasa mi daju presne vediet co bude dalej 😉 Dufam,ze to takto pohodovo pojde az po porod 😀 A odkial si?

ladywitch26
7. sep 2008

xena, mne na prvej prehliadke akurat zobrala krv a to bolo vsetko.este mi povedala,ze sa mam do dalsieho dna rozhodnut,ci chce ist do verejnej alebo privatnej nemocnice a do corku alebo do waterfordu. a ze najblizsie ju mam navstivit o 4 tyzdne. ziadne meranie tlaku, ziadne vazenie,ziadne dalsie info, nic. tak som sa este objednala na sobotu o dva tyzdne do tej novej polskej kliniky. cvaknem sice €160,ale bude to aj s poriadnou prehliadkou a sonom. inak som lekarne nahlasila,ze idem teda do sukromnej nemocnice, no ale budem to musiet zrusit, lebo z vhi mi nepreplatia ani euro,lebo este neubehla lehota 52tyzdnov od uzavretia zmluvy. ☹ ako na potvoru, chybaju mi k tomu len 4 tyzdne, a zas tolko prenasat nemozem.
inak som z cappoquin, to je taka mala dedinka pri dungarvane. mam to rovnaku vzdialenost do corku aj do waterfordu. a vlastne aj do clonmelu

krasulka
7. sep 2008

Misakika, ahoj, ja sorim na pumpe a mi celorocne predavame polienka, cele vrece velke za 4.50 Eur

xena22
7. sep 2008

Ladywitch26 tak to som asi fakt natrafila na dobru dr,ze to berie poctivo a niektore baby tu maju horsie skusenosti s doktormi.Ja si VHI neplatim vobec aj sme nad niecim uvazovali,ale stale nam to vychadzalo,ze je to nevyhodne,tak chodim teraz len na bezne prehliadky,nic navyse...a pre ktoru nemocnicu si sa rozhodla?

ladywitch26
7. sep 2008

no este fakt neviem,ktora nemocnica je lepsia. nevies poradit? alebo sa spytam tej polskej doktorky. ona by mala vediet, ktora je cistejsia. lebo vybavenie, ochotne sestricky atd, to vsetko maju, len akosi najst fakt cistu nemocnicu je dost tazke.

xena22
7. sep 2008

Neviem posudit poznam len corksku,ale ta je cisto nova,pekne vybavena a zatial som sa tam stretla len s milym personalom,vsetko je tam take moderne a sterilne,uz len tie wecka stoja za to 😀 ,ja mam taku uchylku,ze vsetko hodnotim podla wc aj restiky a bary 😀 ... a kedy mas termin? Skus si tie nemocnice vyhladat na nete a precitaj si info o kazdej,mozno ti to pomoze v rozhodovani...ale asi je to jedno,vraj po porode ide zena do 48 hodin domov,ak nie su komplikacie,to sa da prezit...

ladywitch26
7. sep 2008

noo, vyzera to celkom dobre. daleko lepsie ako waterford.a aky je tam personal? lebo sestriciek som tu videla vela irskych, ale lekara ani jedneho. na pohotovosti samy doktor omar, hamad atd. a tomu omarovi som musela citat list od mojej GP, lebo on v tom mal totalny chaos. no dakujem pekne.

lenka1108
8. sep 2008

ahojte no xeni tomu vravim nadherna nemocnica to ani v galway taka neni.krasna.to by si mali na sk zobrat priklad z takej nemocnice.
co ako ste vikendovali???
ja sa prave chystam upratovat prat a zehlit.na dnes mam toho dost.
naviac ma stve to ze od zajtra hlasia prsat az do soboty akurat co tu budu nasi a tak sme sa tesili ze pojdeme na cliffi a na rozne vylety a hovno z toho. ☹ to pocasie fakt nenavidim.
baby som sa rozhodla ze od dnes chudnem.mam dost toho ze si uz nemam pomaly ani co obliect kua musim so sebou cosi robit.tak som sa rozhodla ze od dnes chudnem.zatial co jedine viem ze sa budem korculovat a od 5 nejest.tak mi drzte palce.
idem upratovat tak pekny neuprsany den prajem...........papa

xena22
8. sep 2008

No personal som videla zatial len irsky,teda aspon na tom maternity oddeleni.Vsetci su mili,nemala som zle skusenosti a aj som sa dobre dohovorila... bola som tu aj v inej nemocke,co je priamo v meste,ale to bol des,doktor ind,sestricka nejaka aziatka po anglicky nikto ani F aj ked sa tvarili,ze vedia,stale dokola sa pytali to iste...isla som tam s tym,ze maly strcil ruku do voziacich schodov a vyzeralo to na pomliazdeninu a zliezla mu trocha koza.Horko tazko mu urobili rontgen a to sestra ani dvere do chodby nezavrela 😀 oziarila celu cakaren aj nas aj seba 😀 (chcela by som vidiet ake deti porodila 😀 ) a Dr mu dal nakoniec panadol a ked som ho poprosila,ci mu tu ruku neocisti,tak povedal,ze naco,ved je zaockovany proti tetanu 😀 ,tak som isla za tou sestrou nech mu tam strekne aspon nejaky dezinfekcny roztok a jej reakcia ze ci je zaockovany proti tetanu a ak ano,tak netreba nic cistit 😒 tak som isla domov s deckom co ma ruku od vazeliny a krvi,sirupom proti bolesti a snimkom za 60eur 😀 😀 😀

ladywitch26
8. sep 2008

no paaaani, to skoro ako waterford regional... som mala nenormalne bolesti, ako pred par rokmi,ked mi praskla cysta. tak som sla ku gp, a ta ma poslala na pohotovost, ze potrebuje sono, lebo ze potrebuje pre istotu vylucit slepak a ze ak je to cysta, a ak je skrutena,tak by ju bolo treba hned operovat. no a dosla som tam, vcakarni som sedela 4 hodiny, predo mnou zobrali 3 tetusky so zlomenymi clenkami, co prisli dobre dve hodiny predo mnou a nakoniec sa ma ujal doktor omar. prehmatal mi brucho, ze slepak to nie je a ze mi da paralen a hotovo. som nanho normalne naziapala, ze co si o sebe mysli, mam list od GP, ktory on ma problem precitat, kde dorazne ziada o sono, tak bez toho sono neodidem. tak ma poslal do cakarne. o pol hodku ma zavolal a nejaky chlap ma zaviedol na zenske, kde uz bola nejaka cernoska doktorka, ta sa ma aspon spytala na anamnezu atd. na sone nic nezistili, ze vsetko ok, tak ma zas poslala za omarom. a ten, ze krv aj moc ok, sono ok, tak som zdrava a nech idem domov. zomierala som tam od bolesti, ale krv a moc nic neukazali, tak som prakticky zdrava, nic mi nechyba!!! no fest uroven. do tej nemocnice uz nevleziem. aspon ze tie irske sestricky boli uplne v pohode, lebo ti lekari, no horor.

misakika
8. sep 2008

Ahojte,
dik za info o dreve, tiez som nejake videla na pumpe ale bolo take akesi splesnete ci co ..no hadam dovezu nieco lepsie neskor, chodime tadial okolo dost casto tak to tam vzdy omrkneme. Gabika som rada ze som v tebe prbudila chut na romatiku 😉 , drahemu odkaz potom ze nema za co 😀
Inak to zdravotnictvo je tu fakt super ..ja som bola u toho slovenskeho doktora co je v Blancherstowne,je to egyptan, ale studoval na slovensku v Martine a zenu ma z Kosic. Je moc zlaty a vyzera ze mu ide o to aby slovakom tu pomahal 🙂 Poslal ma na odber krvi do nemocnice tu v Dubline, ze sa mam objednat a tam mi dali termin an 30.09.2008, som skoro odpadla...u nas to robia hned na druhy den a tu treba cakat vyse mesiaca ?
Neviem ci sa tu odvazim porodit..asi to budeme musiet nejak nacasovat na prichod domov 😉 ale to je aj tak este riaaaaaaaadne daleko.
Prajem pekny slnecny dnik 🙂

xena22
8. sep 2008

No z romantiky este nic nebolo - nemali drevo 😀

annaola
8. sep 2008

dobre ranko zienky, ptrebujem nutne a rychlo poradit!!!! Co kupujete svojim chlapom na vyrocie svadby? sak ma nic romanticke nemoze napadnut, iba ak nejaky parfem a nejaky kolacik upiect. MInuly rok sa mi na cele vyrocko podarilo v tom zhone zabudnut a teraz si musim riadne zehlit 😀 dakujem vopred.

ladywitch26
8. sep 2008

tak som sa dnes rano zobudila na bolesti a poriadne spinenie.sla som ku lekarke a hned ma objednala do nemocnice. o chvilu odchadzam a vraj si mam pre istotu rovno aj zbalit tasku. ze ma podozrenie na mimomaternicove tehu. ak sa potvrdi,tak ma budu hned zajtra rezat ☹ ak sa do vecera neozvem, tak sa za mna modlite...

krasulka
8. sep 2008

baby vadilo by vam keby som vase skusenosti s irskom, ci uz lekarmi alebo v nejakej inej sfere pouzila do knihy? Normalne vazne zacinam uvazovat ze napisem knihu 😀 😀 😀

lenka1108
8. sep 2008

lady witch neboj sa vsetko bude v poriadku aj ja som s malou krvacala prve 3 mesiace som brala lieky na udrzanie bola to katastrofa ale vsetko som prezila a aj mala uz ma 2 rocky.vsetko bude fajn hlavne mysli pozityvne a hlavne ti poradim nech ti urobia riadne sono trvaj na komplet vysetreni co sa aj z vnutra tyka aby to tu urobili poriadne.
poznam baby co im doktory na zaklade omylou zobrali normalne sa vyvyjajuce plody.vraj sa stal omyl no hold uz bolo neskoro.
drz sa budem na teba mysliet.

krasulka skus mozno to bude najcitanejsi horor........ 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre