Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

oceanka
30. okt 2008

Mishka tu su fotky nemala som skor cas, je tam zopar albumov

http://picasaweb.google.com/oceanka88

Nadina ty si v Tyrrelstowne??? Jeeej aj ja som tu. Nechcela by si sa niekedy stretnut? Ja tu nikoho nepoznam.

mishka711
30. okt 2008

oceanka pekne fotky zlatunky malinky filipko 😉

xena22
30. okt 2008

Ahojte....

Krasulka ja na matersku nemam narok,budem poberat len rodinne pridavky + rodicovsky (tych tisic eur rocne) - no ved pri troch detoch sa mi to nazbiera 😀 ale nie robim si srandu,co sa zabijem ked som nerobila,nebudu ani prachy,tak to chodi...
A inak doma sa tesili ze dievcatko,ku podivu vsetci - ja som mala k tomu netralny postoj a myslim,ze aj dr sa moze seknut,ked mi to potvrdia este raz tak potom to budem brat seriozne,ale od teraz sa uz orientujem na dievcenske veci - bude sranda,ked bude adam v sukni nakoniec 😀 😀

Pocuvajte,co hovorite na meno Clara (alebo Klara),,,robim si verejny prieskum 😉

krasulka
30. okt 2008

xena, klara je krasne meno. Ja som mala Klarku vybratu ako prvu 😀 😀 😀 ale zatial sme Pri mene Nela a asi to aj ostane.

nadina
30. okt 2008

Ahojte zienky,

Gabriela-Oceanka, ano, sme v Tyrrelstowne,
rada sa stretnem, kludne aj zajtra 😉
Je nas tu viac maminiek zo SK,
len neviem isto, ci myslis rovnaky Tyrrelstown, t.j. stvrt v Dubline 15,
pretoze viem, ze dalsi Tyrrelstown - mestecko je niekde v Co.Offaly
a treti aj niekde nad Swords.
Tak to som zvedava, ci sme z rovnakej stvrte, to by bolo fajn 🙂

Xeni, z Klary bude isto Claire (Klér).
My sme chceli poslednu Juliu - a najmladsi je Slavomir 🙂

ladywitch26
30. okt 2008

xena, posli do ip aj priezvisko a mozem ti mrknut numerologiu mena, co bude priaznivejsie vychadzat. ono niekedy zmenis jedine pismenko a bud cloveku prilepsis alebo pritazis osud. 😉

xena22
31. okt 2008

No ja som nasla stranku s irskymi menami a menami bezne pouzivanymi v irsku a bola tam aj Claire aj Clara a Clara hovoria normalne Klara - takze by to bolo ok co sa tyka vyslovovania,co ma potesilo...

Este tam z takych rovnako znejucich,alebo skoro rovnako znejucich mien bola:Eva,Lucia,Lena,...celkom sa dalo nieco najst 😉

xena22
31. okt 2008

Baby nemozem spavat,tak tu strasim uz od rana,uz mam za sebou aj ranajky a kavu,to bude dlhy den 😀

A co vy ako?AKo ste nachystane na halloween,mate party,alebo niekam idete?U nas to nevyzera ruzovo,decka su nejake nachcipane a ja tiez 😖 tak mame doma taky mensi lazaret,obehnu ulicu a vratia sa domov,ani doma nic nerobime,mali sme robit taku mini party,ale nic nebude,nech nerozdavame so sladkostami aj bacily 😀

Lady... IP

oceanka
31. okt 2008

Nadina aj ja som v tej stvrti Dublin 15, tak to je super lebo ja tu fakt nikoho nepoznam.Tak ako sa dohodneme? Dnes je tu pekne tak pojdem s malym vonku.

oceanka
31. okt 2008

Mishka dakujeme 🙂 co mate nove? malo tu chodim nejako nestiham 🙂

Nadina poslala som ti internu postu 🙂

mishka711
31. okt 2008

oceanka skoda ze si na druhej strane d15 ale inak tam byva aj znama co somnou rodila a ma dceru 9mes inak oka az na tu kosu tu 😀 a ako maly??

oceanka
31. okt 2008

Veru skoda, ale ved da sa stretnut aj niekde tak aby to vyhovovalo tebe aj mne.Faaakt teda a ja tu nikoho nepoznam chodim tu vonku okolo ihriska stale ale pocujem len polstinu 😕 To ano ta kosa aj mne lezie na nervy no ale co narobime 🙂 Maly v pohode, zdravy je akurat ze fuuuurt vymysla s jedenim, papa malo aspon mne to tak pride.Som z toho na nervy trochu. 😒

mishka711
31. okt 2008

ako ze papa malo urcite kojis aj dokrmujes uz s vyzivami??nas maly zase zle spi a to uz riadne dlho ani raz este neprespal celu noc no ale je sikovny ale kazde dieta je ine neboj to sa upravy kolko vazite??my malo 8,450g a to nas baby rovesnicky ho dobehli ale on teraz iba by behal za ruky atak a to ze zle spi aj to preto inak sme zdravy co je podstatne no ja mam volne len vikendy inak robim po-piat takze kedy kolvek cez vikend 😀

lenka1108
31. okt 2008

ahojte zabky.no xeniiii gratulujem k babulkeeeeee.
no neuverite ja som sa dnes vratila z pobytu v nemocnici.od utorka rana som si tam polezala a dnes ma pustili.mala som cistu dole tak ma rezali.no bolesti a bolesti.ale uz som domka tak sa tesenkujem. 😉 dnes mi este dali morfium tak som taka malatnejsia.potom zajtra napisem.ahojte

mishka711
31. okt 2008

leni chuda no asi nebola taka normalna cista 😒 ale asi taka co by nepraskla no hlavne ze uz si ok 😉

xena22
31. okt 2008

Jejda,lenka to si este absolvovala tu v irsku? Ako bolo?Ako si bola spokojna? Z coho si to mala,ci uz dlhsie si mala problemy? Ja teraz este len pocujem slovo nemocnica a uz sa mi chlpy jezia 😒

nadina
31. okt 2008

Ahojte zienky,

Mamartinka, tak chces vidiet ohne - hor sa do Finglasu 😀 😀 😀
ale neodporucam koli vlastnej bezpecnosti.

Manzel chodi domov do Tyrrelu busom cez Finglas
a vravel, ze bus dnes tadial ani nechodi, obchadzaju to
a na okraji stvrte videl "hory" stareho nabytku,
ktory sa pokusali podalit, tak 2-3 metre vysoku kopu veci...
Na okraji stvrte stoja hasici, sanitky a garda,
a vsade vidno ohne...

Oceanka - tesim, dik za IP ozvem sa snad hned po vikende.
Spominala si niekde ihrsiko - ste pri tom velkom ihrisku?
Pri Franch Parku? Su tu 2 ihriska.
Pretoze ak byvate pri malom, tak tam byvame my.
Prvy kruhac vlavo - pri lesiku...

Pekny vecer,
Nada

ashley
31. okt 2008

Ahoj Nadi, dlho som ta tu nevidela.
Videla som tie ohne este ked som pracovala vo Finglase. Mozem povedat, ze to bola parada.
Za co boli prezlecene tvoje deturence?

oceanka
31. okt 2008

Nadina my byvame pri tom velkom French park, ani som nevedela ze je este jedno malo 😕 Ok budem cakat a tesim sa 🙂

Mishka kojila som 2,5 mesiaca aj s prikrmovanim UM, mala som malo mlieka a maly uz nechcel cicu a odsavackou mi to moc neslo tak som mlieko stratila ☹ Takze sme na UM Aptamil 2, zda sa mi ze malo papa, na tej krabici je napisane ze by mal zjest 5 krat 180 ml za 24 hodin, a Filipko spapa za den tak 600 - 650ml niekedy sa podarí 700 napr. dnes a to doobedu tak nevyzeralo som bola hotova.Cajik alebo vodicku moc nevypije niekedy vobec niekedy tak 50 ml za den.Ja som mu skusila dat lyzickou baby rice, to mu veru chutilo, mlaskal o dusu ale nechcem mu to este vela davat ved nema este 4 mesiace. Nas maly vazi 5,65 kg. A ako spinka? No niekedy sa zobudi len raz v noci ale vacsinou je to dva krat. A vas preco zle spinka? Ozaj a kde mas maleho ked ty si v praci?

nadina
1. nov 2008

Ahoj Alenka,

tuto Oceanka je tiez z Tyrrelstownu,
a Gabi - Alenka je tiez odtialto,

tak sme sa tu stretli.... 🙂
Ozvem sa,
N.

krasulka
1. nov 2008

ahojte koocky,

lenka fiihhaaa, chudatko, mi je luto ze ta to tak chytilo,ale hlavne ze ti pomohli.Ako sa o teba starali v nemocnici? Dufam ze dobre. Juuj chudatko, rychlo sa zotav nech si cim skor fit..

mishka711
1. nov 2008

oceanka neviem preco zle spi ale vraj deti niektore spia zle a my sme jedno snich 😀 a traz ja zubky asi tak vies 😀 no bud happy ze tvoj dobre haja a stym papanim aj sebko nejedol podla knizky co pisu tiez jedol inak po mensich davkach a prikrmovala som uz od 3,5mes a teraz aj plus mlieko no ale kazde dieta papa tolko kolko potrebuje neboj je to oka a chodis s nim do health centra vazit??ja tu mam mamu tak ona mi varuje maleho ked som v praci 😀 a byvate sami alebo s niekym???mate tam nejaky park pekny??ze by sme dali stretko mozno aj zajtra tam u vas v parku???keby bolo pekne pocko???

mishka711
1. nov 2008

NADINA KEDY PLANUJETE STRETKO???ja by som mohla asi zajtra tak k vam dofrcat ale cela family na prechadzku do parku ????

lenka1108
1. nov 2008

ahojte tak esteb aj dnes som musela rano bezat na morfium koli bolestiam.ale uz je dobre
no starostlivost v nemocnici supeeeer perfektne sestricky super sa starali akurat v utorok ked som tgam isla tak ma nechali na emergency lezatn na chodbe na posteli celu noc v bolestiach a ani sa len nezastavili co mi je preco placem a na CHODBE celu noc.no a to som cakala na izbu dokial sa na odeleny uvolni postel.no ale na oddeleni uplne super sestricky.velmi som snimi bola spokojna.
no len furt boliiiiii...
☹ ☹ ☹ ☹

oceanka
1. nov 2008

Mishka chodim do health center ale ja mam vahu aj doma, on pribera ale niekedy za tyzden od 150 do 200 g a na dalsi tyzden len 50 g tak tomu nechapem. To sa len tak pekne vola ze French park, to je len ihrisko ake su skoro vsade vo stvrtiach.Stretko neviem kedy bude Nadina sa ma ozvat 🙂

mamartinka
1. nov 2008

mishka711 sebulko je zlaty.chcem sa ta spitat.to mate v irsku taku obivacku?pekna.a maly je tusim na teba podobny.no mas co nahanat ked ti uz v chodulke lieta.pozor hlavne na urazy.

mishka711
1. nov 2008

mamartinka dakujeme je nase zlaticko ako kazde dieta 😉 no ano tu mame taku obyvacku akurat pre maleho no a hlavne xce za ruky viac chodit ako v choditku a to este bude ked zacne sam a dnes som bola s nim na zahrade a uz sa pustil iba za jednu ruku na chvilu ale mame vysoku travu nema kto pokosit 😠 nam to robi nejaka firma ale uz tu dlho neboli a vy ako v droghede???

xena22
2. nov 2008

Ahojte ,tak ako ste halloweenovali?My len tak pobiedne,ani tolko deciek nechodilo tento rok 😒 zostalo mi pol bednicky sladkosti,tak linia moja tras sa 😀

Tie co ste tu rodili,ako je to tu s tym strednym menom?Je to povinne,alebo staci jedno?Davala tu niektora dve mena svojemu babu?

Juj zienky,konecne sa ide zajtra do skoly,uz som po tomto tyzdni vycucnuta zo zivoata,mam hrozne rada,ked je doobeda ticho v dome a ja si kludne robim co treba - o par mesiacov mi ale chvilky kludu skoncia 😉 tak si to chcem uzit...

AAAA uz je november - takze pre mna sa uz zvianocieva 😉 hodte tipy co budete varit,piect,kupovat,zdobit...skratka vsetko...mam rada vianoce,ale v poslednej dobe mi vsetko akosi dlho trva,tak aby som uz aj zacala s pripravami 😀 😀 😀

krasulka
2. nov 2008

caftee 🙂 🙂 🙂 xena no ja som si dnes uz kupila adventny kalendar 😅 😅 Lebo Michal prileti az 23. 12. za nami domov tak ja zacnem vyjedat pekne od 1.12. cokiny 😀 😀 😀

My sme cely vikend upratovali lebo nam robili plastove okna, ale konecne je s tym pokoj. A poobede sme boli po hroboch, takze pohoda...som si cestou uzivala vysvietene slovenske cintoriny..lebo posledne 2 roky som bola virsku, tak dne ssom to absolvovavala po dlhsiom case..,..

nadina
2. nov 2008

Ahojte zienky,

no teda Leni, tak uz snad bude lepsie, drz sa.

Mishka, skoda, az teraz som citala, nebola som tu zase chvilocku,
lebo vikendy sa snazime mat pre seba,
manzel chodi z prace dooost neskoro,
tak potom sa mozeme niekedy v tyzdni dohodnut
a kde to Ty byvas?
Gabi, ja sa ozvem, len teraz este je tu mamina,
tusim stvrtok rano leti naspat,
alebo ak sa Ti chce na prechadzku, tak kludne dobehni, hodim
Ti tiez cislo do IP.
Zatial sa majte krasne,
pekny vecer,
N.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre