Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
14. dec 2008

no mi uz mame stromcek hotovy.vcera sme si taky malicky v tescu kupili.a darceky tiez este vsetky niesu.

xena22
14. dec 2008

No uz aj my mame stromcek hotovy aj vyzdobu aj som uz napiekla,ked si pojedia nebudu mat 😀 ale teraz mam fofry buduci tyzden,tak nebudem mat na nic cas,este ako tak upratat treba - klasicky predvianocny sport 😀

Ladywitch a aky kocik si nakoniec kupila?To je celkom dobra cena co si pisala...ja kocik stale nemam 😉 nechavam si to na poslednu chvilu ako vzdy...

chelsee
14. dec 2008

tak my uz mame po oslave a uz namm aj vsetci dnes odisli 😢 vzdy mi je potom chvilu smutno....ale inak party bola super a torta tiez....dosatala od babkovcov taky velky plastovy domcek tak o nej odvtrdy ani nevieme sa v nom furt hraje....len ho musime mat vnutri lebo vonku furt prsi a nemala by z neho nic....

dakujeme za gratulacie 😉

stromcek sme akurat rozlozili aj my 😀 len sme kupili taky co aj snezi akoze s takymi malimy gulickami je ich tam milion a sme to nedomysleli, lebo uz teraz stoji asi dve hodiny a som z toho na nervy.....mala to rozhadzuje po celom byte 😠 tak je mozne ze do vianoc kupime este iny lebo pridem do vtedy o nervy....este je mala na take veci

sme inak boli v piatok na vylete v limericku a uplne nahodou sme nasli obchod so slovenskymi a ceskymi potravinami....tak som sa citila chvilu ako na sk ked som v nom bola....maju tam skoro vsetko co mi tu tak chyba, knedla acidko vinea tvaroh bryndza atd...tak sme nakupili ako naposledy ani neviem kto to vsetko poje 😅

chelsee
14. dec 2008

anaola tomimu tiez gratulujeme k narodeninkam 😉

lenka1108
15. dec 2008

ahojte babulky.chelsee aj v galway je novsi slovensko cesko polsky obchod je super nakrajaju ti tam aj salamu ako u nas 20 dekou atd.klobasky jelitka cerstvy chlebik zemle lupacky no super.je to na lisbone neviem presne ako sa to pise ale ako je kruhak pri tescu a potom od neho smerom na Oranmoreten hned dalsi kruhak no a na nom sa odbocis do lava o jednu cestu skor ako ku vam a stale rovno a tam najdes kopeeeec kancelarii a restik a tam je aj ten obchod.ja ked dojdem tak tam hned chcem ist bo uz budem mat iba utorok na nakupovanie a stredu na varenie.uz sa neviem docat spat. 😉 😉 😉

chelsee
15. dec 2008

lenka o tom obchode asi viem ale nevidela som tam az tak slovenske potraviny, ale tento bol cisto slovensky a cesky, som si tam s nimi aj pokecala su to slovaci a vraveli ze budu otvarat aj v galway coskoro nejaky obchod lebo ze im chodia ludia az z galway a nic take tam zatial neni....ale kupili sme bryndzu tak sa chystam na bryndzaky...vcera som robila fazulovu s udenym masom...mnam a dala som do toho smotanu na varenie rajo tak som z toho cela happy lebo tu pouzivam do omacok fresh cream a neni to ono je tam dost citit take toto ich mlieko 😉 a vy sa teda vraciate spat? na kolko bo si pisala ze ste si poslali veci vsetky na sk....tak ste to zmenili?
potom daj vediet ked tu budete sa mozme stretnut, malej by sa zisla kamoska rovesnicka a este taka co jej aj rozumie lebo zatial ta anglictina u nej este neni bohvieco.....v januari este idem na sk tak na dva tyzdne odviest auto co tu mame slovenske....si dame s muzom taky road trip cez Uk, francuzko belkgicko holandsko bez malej si pre nu prileti dedo a nam ju aj postrazi.....vyzdvihneme ju pak v cechach a pokracujeme s nou do ba...ja pak este ostanem a muz sa vrati spat....a ked sa vratim tak si uz naisto hladam pracu....uz chcem medzi ludi a malu medzi deticky aby sa zahrala s nimi.....uz sa veeelmi tesim.... 😉

a sme sa rozhodli ze sa prestahujeme do niecoho vacsie, bo sme v byte sice so zahradou ale je nam to tu uz dost male a za tie prachy co platime by sme mali 4izbovy dom niekde v okoli a to je rozdiel....este aj auto tu chceme kupit, keby ste niekto chceli predat auto tak by sme mali zaujem, ale asi tak 2003najstarsie 😉

ladywitch26
15. dec 2008

xeni, nakoniec som kupila mothercare atlan, taky sportovy,sice bez vanicky, ale s autosedackou, takze som spokojna. aj recenzie su celkom dobre nan, je uplne lahucky,lahko sa da zlozit a pritom je dost stabilny,nie ako niektore tie rarohy.

mamartinka
15. dec 2008

myslim ze jana vargova tu predavala auto.neviem ci este.inak gde je galway?nieje to severne irsko?

annaola
15. dec 2008

ahojte,
my este vanocny stromcek nemame. Moj husband chce, aby si Tomi myslel ze ho k nam priniesol den pred Stedrym dnom Jezisko. Kedze sme kazdy z ineho kraja, s odlisnymi zvykmi, stale sa dohadujeme ako to vymysliet aby sme boli obaja spokojni. Zatial sme dospeli k tomu, ze on sice bude mat stromcek 23, ale ja mozem mat vyzdobu odkedy chcem. A tento rok bude iba kapustnica a nie 4 druhy polievok.
Oslava dopadla fajn, aj ked sa nas nezislo tolko kolko sme planovali. dostal strasne vela darcekov. Cely den dnes vari k kuchynke svojmu guinea pigovi. Tan sa chudacik snazi aklimatizovat...

ladywitch26
15. dec 2008

annaola, jeeej, aj vy mate prasiatko? ja som na slovensku musela nechat dva pariky, tak aspon tu v irsku som si zaobstarala jedno. susedov syn je pri nom vkuse nalepeny. aj nas pes mu kazdu chvilu pcha hlavu do klietky,aby ho poolizoval. len este uvidim, ked sa narodi nase male, ako mu vysvetlit, ze nas guinea pig obcas aj hryzie a preto mu prsteky do klietky nesmie davat.

annaola
15. dec 2008

🙂 prvy den ho mame, dostal ho od mojej sestry. Vsetci sme sa totiz strasne namotali na jej piga, ked sme ho mesiac strazili. V detstve sme ich mali vela, su to fakt uzasne zvieratka. Dokonca ani Tibor neprotestoval ( mozno aj preto aby som ho stale neotravovala, ze uz cem babatko 🙂 ) a a poslusne sa s novym clenom domacnosti zblizuje, laka ho na uhorku.Je este velmi plachy,schovava sa stale, chce to trocha casu.
A neverili by ste aka neuveritelna nahoda sa stala.. Niekto nam do schranky strcil listok ze nasiel g. piga.. to sa nam tu za dva roky nestalo a prave prvy den ako ho mame .. Taketo nahody sa casto nestavaju, urcite to nieco znamena 😉

susanne.k
16. dec 2008

ladywitch 26

aky tazky je ten kociar co si kupila? Ja mam vo vyhlade mama and papa cosmos. Je iba 9 kg tazky a da sa poskladat ako golface. Je stabylny a sklada sa najjednoduchsie z tych co som skusala. Byvame na 1 poschodi a nemame kde nechat kociar takze musim rozmyslat aj nad vahou.

ladywitch26
16. dec 2008

susanne, ten nas ma 7kg a aj vajicko-autosedacka je velmi lahke, co u mna zavazilo, lebo ja velmi svalnata nie som 😀 inak fakt sa oplati pockat na zlavy,resp. pozriet lacnejsi cez internet. ten nas stal v obchode po zlave 250,ale kedze bol posledny a nemali uz krabicu k nemu, tak mi dali este dalsiu zlavu. tak ma vysiel na 225 aj s autosedackou. na nete som videla sumu 70 za kocik plus 80 za autosedacku, ale v librach, co ma vlastne po prepocte nevyslo ovela viac, ale keby nan nebol zlava, tak preplatim minimalne o nejaku stovecku viacej.

annaola, zeby znamenie,ze pigovi mate kupit kamosa? 😀 ja som mala kedysi 7,sa mi nejako pomnozili,tak sme ich v lete museli nechavat na dvore. bohuzial sa mi tam dostala liska a vsetky ich pobila 😢 to sme so segrou tyzden chodili urevane do skoly. o par rokov som si kupila dalsieho morciaka, tentoraz byval v kolnicke na drevo, ale aj tam sa mi cez strechu dostala asi kuna alebo lasica a morciak sice statocne bojoval,ale nemal sancu. az ked sme sa s muzom prestahovali do noveho bytu, tak som kupila dalsie a do troch dni aj kamosa.z neho sa vyklula kamoska. 😀 tak sme nakoniec nechali dva pariky, ale teraz sa mi o ne stara segra,lebo sme odisli do irska.aj by som ich nejako skusila prepasovat sem, ale neviem, ci by mi ich na trajekte nenasli. 😒 tak mam aspon tu jedneho mysaka-rysaka s irskym obcianstvom 😀

xena22
16. dec 2008

Suzanne.k ty este nemas kocik kupeny???? To som myslela,ze len ja nechavam vsetko na poslednu chvilu 🙂

Lady. aj ja som pokukovala po tamtom kociku,ale mne tam chybala ta vanicka,sama mam problemy s chrbticou,tak chcem eliminovat vsetky faktory aby malo moje dieta ten spravny vyvin,vsade pisu ze vo vajicku ma byt babo len minimum casu a dat ho hned do buginky tiez nie je najlepsia volba,ale ak sa viac presuvate autom,tak vanicka pre teba nema vyznam,ja vela casu brazdim peso kedze nemam vodicak,tak nech mame komfort,inak som celkovo zmatena s tych kocikov tuna,ked to vidim ,ze v golfkach maju novorodencov... 😒 asi som na to velmi hakliva....a ako pises aj ja som bola tuna z mnohych nie lacnych kocikov sklamana,ake rarohy su to,vyheglane uz v obchode...este sa mi celkom paci ten graco tour de luxe (tusim ho mala aj mishka,ze?) ale nevidela som ho poriadno na zivo,len raz som ho pozerala a vyzeral dost mohutny a tazky,ale kedze neriesim schody ani vytah,,,,no neviem neviem,zatial mam vybraty ten co mam v albume,ale ci ho ozaj objednam,to je este vo hviezdach...vzdy som kupoavala kocik ako poslednu vec tesne pred porodom asi v tomto trende aj zostanem...

xena22
16. dec 2008

Baby chybaju mi na vianoce vianocne oplatky,,,,pojdem este pozret do slovenskeho,ale myslim,ze nebudu mat,neviete ako by sa dali podomacky vyrobit ked nemam ten stroj? 😀 asi nijako,ze?

ladywitch26
16. dec 2008

xeni, ja som tiez rozmyslala nad vanickou, ale nakoniec by som ju asi ani nevyuzila. ak chcem ist na nakupy do mesta, tak jedine autom, to mam pol hodku a do obchodu to mam peso minutu a tam skor vyuzijem tiez to vajicko, ked ho dam do vozika. inak v tomto atlane sa mi zda dost rovne a pevne dno, skoro ako vo vanicke, akurat ze mu tam bude mozno fukat,lebo nie je uzavrety, ale mimco sa narodi zaciatkom maja, takze to tiez nejako neriesim. a na zimu nam pribalili fusak, ale to uz bude male hadam sediet. mam kamosku,ktora ma vanicku a odkedy sa jej mala naucila sediet,tak ju v tej vanicke nemoze udrzat,v kuse sa jej dviha 🙂 a inak dom mame dost do kopca,takze keby som mala tlacit nejake tazke hovado kocik, tak to by som sa asi dobre zapotila. kondicku nemam bohvieaku.
inak xeni, vo waterforde v slovenskom obchode maju oplatky, pecu ich tu a muz mi akurat vravel, ze ich budu mat vo stvrtok. tak ak bude mat niekto od vas cestu, nech ti donesie. ja idem sice na sono, ale uz rano, inak by som ti po ceste mohla doniest.

xena22
17. dec 2008

Ladywitch mas pravdu s tym kocikom,ja som zabudla ze ty mas jarne babo,to uz tu byva pekne,ale ja ked si predstavim tie februarove lejaky a vetriska...budem asi potrebovat obrneny transporter 😀 no a tiez byvam na kopci,takze je u mna smerodatna vaha...tak stale hladam a porovnavam - uvidime,mam cas 🙂 Inak ja pocitam,ze vanicku vyuzijem tri max.4 mesiace,tak to bolo aj pri chlapcoch,skratka tam uz potom nechceli byt a chceli pozerat na svet.
DNes ockovali maleho,bol hrdina ani nemukol,ale sa mi zda,ze mu to nejako scervenalo a teraz len polihuje - no nepoznavam ho,asi mu dam preventivne calpol babatku mojemu 😅

xena22
17. dec 2008

Tie oplatky pozriem u nas v slovenskom,pripadne polskom aj ked netusim ci maju take zvyky,,,,ale do waterfordu ich zhanat nepojdem 😀 zasa az tak strasne mi nechybaju,v podstate to ani nelubime,len na stedru veceru zaciname oplatkou - no co uz,dame si rovno kapustnice a bude 😀

ladywitch26
17. dec 2008

no ja tie oplatky potrebujem, ja musi nonstop nieco zut a z tych oplatok nepriberiem, aj keby som zuvala tri hodiny v kuse. 😀 a kde maleho pichali? ja si pamatam, ze ked som dostala injekciu do nohy, tak som tri dni nemohla chodit, noha mi opuchla a dostala som horucku. viem, ze ma rodicia nosili na rukach este aj na zachod, lebo som nebola schopna stat na tej nohe.

inak drzte palce zajtra, idem na sono, tak dufam,ze male si nezmysli byt hanblive a nezakryje sa. toto je posledna moznost ako zistit,ci tam ma pindurika alebo susulku. na dalsie sono som objednana az v 33tt. a to dovtedy uz chcem mat pokupene komplet vsetko, lebo s brusiskom sa uz nikde nepohnem.este pred tehu som mala problemy s chrbticou a teraz je to coraz horsie. no a mam dilemu, v akej farbe kupovat. ruzova by na chlapcekovi vypadala asi dost blbo,ze? 😀

susanne.k
18. dec 2008

xena 22
ja este nemam kociar, cakam na zlavu medzi sviatkami, alebo tesne po. Ved urcite sa budu chciet zbavit modelov z roku 2008.Ten kociar od mama and papa pramette je urceny od narodenia a vnutro sa da poskladat na vanicku, alebo tam nakliknes autosedacku.Co som citala vo forach tak kazdy vanicku vyuzil tak do 3-4 mesiacov, pritom ten 1 mesiac nemozes pocitat cely, takze si myslym ze je to zbytocne. Za tie kociare Graco som pocula ze sa velmi rozkolisu.
Ak objednavas aj cez net pozri sa aj na tuto stranku, doprava stoji 40 E.

http://www.bimbomarket.it/en/index.asp

ladywich26
uz mam vsetko prichystane, nenechala som to na poslednu chvilu- az na ten kociar.Za to sono,neviem ci ti povedia co to je. Mne to nechcu, povedat, ze tu v irsku sa to nehovori, ale na SK my to povedali.

ladywitch26
18. dec 2008

susanne, ja myslim, ze zlavy nebudu od januara, ja som videla zlavy uz pred dvoma tyzdnami. kvoli krize sa toho chcu zbavit uz teraz. ved aj tesco dalo zlavy uz zaciatkom decembra. a inak ja tiez odporucam mrknut tie stranky s recenziami, pisu tam mamicky, co uz maju skusenosti s tym kocikom. tak napr. o mojom viem, ze ma jedinu nevyhodu. predne kolieska, ktore sa na nerovnom povrchu tocia dookola a viac to hrkoce.
inak ja neviem, mne baby vraveli, ze im lekarka normalne povedala na poziadanie pohlavie dietata, asi zalezi od lekara.

zdenkami
18. dec 2008

Asheley, hej, ja sa budem vydavat v Irsku, ale partnera mam Cecha, len papierovo je to omnoho jednoduchsie tuna ako sobas v SR alebo Cr, tam by som potrebovala kopec casu na vybavovanie papierov, alebo lietavat hore dole a fakt na to nemam chut.

Chelsee, tak vitaj v klube, ja som tiez musela ist do Irska, aby som tu stretla Patrickovho tatina.

V pondelok rano odlietame do Prahy, tak Vam vsetkym prajem krasne Vianoce s deturencami

zdenkami
18. dec 2008

babenky, inak sme vzali maleho na koncert vianocnej vaznej hudby a bomba, z 11 skladieb vydrzal kukat a tichucko byt 7 skladieb. Len dirigoval, lebo videl ako diriguje pani. Dobre, vsak? A to ma 23 mesiacov. No a den predtym sme boli na polish xmas party, tam sa mu tiez pacilo, lebo tam bolo vela deti a v nedelu sme boli cakat Santu, ktory prisiel na quad. Sranda, u nas chodi na saniach a tu na motorke, ale aspon ze to bolo po tme o 7 vecer, takze to malo trosku toho zahadneho cara nie ako ked je v obchodaku za peniaze a caka tam cela fronta.
A aj kolaciky spolu pecieme. On si prilozi stolicku ku linke, postavi sa a mixuje alebo cmara do muky.
Inak ma bolave ocko, cele ho ma cervene v jednej polovicke, tak mu vytieram harmacekom. Asi to ma z toho ako ma ten soplavy nostek uz 10 dni a zevraj to je zas virus. Akoze posledne 3 razy co bol chory stale virus. 50 Eur fuc ale nic na to, ale teraz som si vypytala ATb ako poistku, keby sa mu to zhorsilo a ideme do tej Prahy, nech tam nebeham po lekaroch.
Tak uz frcim, lebo mi tu uz obehal vsetko v kniznici.

Tak este raz krasne Vianoce.

xena22
18. dec 2008

Ladyw. tuna som nenatrafila na ziadne akcie kocikov zatial,sledujem si jeden,ktory keby aspon o 50eur dali dole tak ho vezmem,ale akosi furtky nic 😅 ...
Suzanne.k ja mam vybraty kocik prave z tej talianksej stranky,uz si aj jedna odtial objednavala a bola spokojna,ale aj tak stale nuram po obchodoch ci neobjavim cosi lepsieho,ale tu skapal pes,uz roky tu maju tu istu ponuku 😒 ale vlastne to nie je take podstatne ten kocik,ale je to uz zhruba posledna vec co potrebujem,tak mam cas to viac riesit ... a uz som ticho ...lebo tu zvysok osadenstva nudime 😀

Zdenkami pamatami si,ze ked mal maly este na Sk zapalene oko a umyvala som mu ho harmancekom,tak mi ocna vynadala,ze to je najhorsie co mozem robit 😖 tak neviem...skus len prevarenu vodu...inak uz sa ti to krati,zachvilu budes pod cepcom... 🙂 ja uz na tu moju svadbu len tak matne spominam - v lete mame 10te vyrocie 😕 to je hrozne co povedat...

annaola
18. dec 2008

my sme mali tiez nedavno problemy s ockami, pomohli take antibakterialne kvapky z lekarne. su takmer ako cista voda, nestipu. Aj ked maly sa nejako extra netesil , ked som mu ich aplikovala. hlavne ze pomohli 😉
Pig dostal meno Simonka, ako Tomiho najlepsia kamaratka. Vysvetlil mi to tak, ze ho ma tak velmi rad ako ju. 😀
Dufam,ze nebude protestovat, ked to zmenim na Simko, kedze je boy.
Dnes som bola na dalsich vianoc. nakupoch. Objavila som v jednom sekaci uplne skvely velikansky bager pre drobca, iba za 2,50! Podobny , novy ,som videla za 25, tak sa vytesujem 🙂 Ved sa zahra aj s nie uplne novou hrackou, ked je pekna, cista, neposkodena. no nie?
pekny vecer babulky.

ladywitch26
18. dec 2008

tak sme dnes boli na tom scane.a drobec ani za nic nechcel ukazat. tak stale nevieme, ci baba,ci chlap.no huncut, nechce nam dat darcek na vianoce.ale objednali ma aj tak na dalsi 8.januara,lebo este nebolo poriadne vidno nostek a pery a to potrebuju skontrolovat,ci nema razstep. tak hadam na druhy pokus sa dozvieme.

inak rano sme boli so psom u veta, na krvi kvoli testom na besnotu,aby dostal pas a mohli sme s nim konecne vycestovat. a katastrofa. drzali ho dvaja chlapi, vetovia a moj muz a aj tak sa im metal, ze mu nemohli zobrat nic. clovek by az neveril,co dokaze taky maly jack russell. az ked som ho este aj ja zacala hladkat a utisovat, tak sa prestal mykat. ale museli mu pichnut do dvoch labiek, chuda si vytrpel. 10minutova tortura, krvi ako po zabijacke a aj cele labky mal cervene od krvi. ked sme s nim isli domov po ulici,tak sa ludia divali, asi si mysleli, ze sa pochytil minimalne s nejakym pitbulom.

annaola
20. dec 2008

chuda havkac, tolko si musel vytrpiet kvoli pasu. co ine treba este vybavit aby mohol cestovat? pocula som o nejakej karantene, co pod nou v Irsku myslia?

xena22
20. dec 2008

Ladywitch a kolko vas to vyjde zobrat psa na sk cakompak? Myslim aj s letenkou a pasom a vererinarom...
Drzim palce aby to s tym scanom vyslo,mne sa nedarilo az kym som nesla sukromne k tomu polskemu dr,ale vlastne 100 percentnu istotu nemam,to bude az po porode,praveze sa mi v poslednej dobe sniva,ze to je chlapcek - nevadilo by mi to - akurat,ze uz som nachystana na dievcatko,takze by bola skoda tych sukniciek a satociek 😀

Jaj babule u nas sa v slovenskom obchode konecne vzpamatali a mali vsetko co potrebujem a aj navyse,tak budu aj oplatky 😉

Babyyy a vsetkym vam prajem prijemne prezitie vianoc,vela darcekov a rodinnej pohody.....

mamartinka
20. dec 2008

hromadu darcekov,co srdce pohladia,rodinu a priatelov,co nikdy nezradia,k bohatstvu krocik a ku stastiu krok,nadherne Vianoce a Stastny Novy Rok vsetkym tejto temy.

ladywitch26
20. dec 2008

xeni, to je ten problem,ze letecky mi ho neprepravia 😖 tak ideme autom. ale to vacsinou chodime aj tak. inak listok na trajekt pre psa vyjde €40. inak ja som kupila oplatky tiez,ale bola som z nich totalne sklamana. normalne mi chutili po cigaretovom dyme a akoby po nejakom parfeme. asi ked ich piekli,tak si popri tom vyhulovali cigy. no fuj, normalne som ich vyhodila vsetky. 😖

annaola, pod karantenou sa mysli to,ze hned po prekroceni hranic ti psa zabavia a na pol roka zavru do karanteny. mozes ho chodit navstevovat,musis mu tam nosit krmivo, akurat podla mna ten pes tvojou nepritomnostou nenormalne trpi. jedna polka sem takto dotrepala obrovsku dogu, neviem,kolko ju to vyslo, lebo musela za nu platit extra velky koterec. a vyhnut sa tomu da jedine tak, ked mas vsetky ockovania pre psa, musi mat mikrocip a musi byt zaockovany proti besnote. po mesiaci od vakciny sa ide na krvne testy a tie sa posielaju do anglicka.no a ak ma potrebne mnozstvo protilatok, tak ti vydaju pas. este sa moze stat,ze nema dost protilatok, ako tomu nasmu, tak sme ho museli dat znova zaockovat,znova mu brat krv (a teraz to bolo hrozne,lebo si uz pamatal,co mu robili minule, tak len co mu vet zaviazal papulku, uz sa zacal mykat a knucat), a ak budu testy ok, tak pockat pol roka. az po pol roku moze pes vycestovat. resp. z irska by nam ho pustili, to nie je problem, ale nazad uz nie. nechcu si tu zavliect besnotu, preto take opatrenia prisne.

inak bude celkom sranda,ta nasa cesta domov v auguste. hadam to nejako zmanazujeme. my sme to uz zvladli viackrat, ale tentoraz to bude prvykrat so psom, ktoremu obcas byva v aute zle a este aj so 4 mesacnym babatkom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre