Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
4. jan 2009

krasuli drzkajte sa a davaj na vas dve dobry pozor.budete v poriadku.nebojkaj. 😉

annaola
4. jan 2009

drzim palce krasulka

xena22
5. jan 2009

Ahojte tak ako v novom roku?Nam uz koncia prazdniny,neviem ci sa mam tesit alebo nie,na jednej strane mam rada to ticho doobeda,ale na druhej budem nutena chodit na vychadzky(do skoly zo skoly) a robit ulohy...uz som dost unavena,ale najviac ma unavili vianoce a pripravy na ne,teraz z odstupom par dni na to pozeram tak,ze som mala kaslat na to.Inak sa citim dobre,nemozem sa stazovat...

Krasulka este nerod,ja som prva na rade,co sa ides predbiehat 😀 Som rada,ze mas nakoniec to dievcatko iste,celkom si mi s tym nahnala strach 😉 aj ked viem,ze v prvom rade je podstatne zdrave babo...kto by ti potom vynosil tie ruzove veci? 😀

angelaa214
6. jan 2009

je tu niekto z irska? Louth?

mishka711
6. jan 2009

angela214 snad aj ano len neviem ktora 😀 ja som priamo DUBLIN

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
6. jan 2009

ahoj fidka 79 😀 aj my dakujeme no nabuduce uz s malym pridete Sebko oka nastastie sme zdravy a vymyslame osto 6 a maly A damko stale sa mu nece von??? 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
6. jan 2009

cau fidka79.tak sa ti to krati.ty si v teme nova?vase prve babo bude?budes v dabline rodit?inak byvame v laytown.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
6. jan 2009

fidka, tak to mas uz len za par... 😀 a kasli na malinovy caj, co mi kolegyne radili, ze najlepsie je najskor trosku pobehat po schodoch, potom si dat fajnu teplu vanu a nakoniec posexovat s muzom, ze zarucene do 24 hodin porodis 😀 tak uvidim, od prveho maja zacnem asi aj ja praktizovat 😀

annaola
6. jan 2009

xi.. to posledne naozaj ucinkuje 🙂 overene 😉
vitaj fidka, uz to mas coby dup..
inak ja ja sa poctivo pripravujem na druheho potomka( ktory je sice v nedohladne, ale niekedy snad) a nakupujem teraz vo vypredajoch vecicky- mam skvely ulovok- overal macko pu . mozno si spominate- Nadinin maly je v nom odfoteny. Ozaj, Nadina, kde si zasa zmizla. ved sa obcas ozvi, aj ked tu je hlavna tema porod a babatka.. ?
misakika, dakujem za avon, konecne si mozem podoplnat co mi chyba z kozmetiky. Vcera som dokonca povyhadzovala stare takmer nefunkcne ceruzky, k comu som sa uz sice dlho odhodlavala, ale ked konecne pride lepsia nahrada. 😉 Rozmyslam, ze ci iba ja mam ten pocit, ze akosi viac tej kozmetiky potrebujem, 😀 cim som starsia tym mam nakladnejsiu udrzbu 😀 😀 😉

xena22
6. jan 2009

Ahojte... vitaj fidka medzi nami,aktualne info o porode tu v irsku uvitame...

Ja som bola dneska na poradni a vsetko bolo ok az mi je to podozrive 😅 najblizsie idem az 23/1 tak snad to dovtedy vydrzim,ja chcem zasa vydrzat co najdlhsie,nechcem aby ma to zastihlo skorej ako budem mat naplanovany ten cisarak,chcem to mat lazo plazo podla planu a nie stresovat s odtecenou vodou 😀 tak sa hodlam setrit az do poslednej chvile...zacinam mat obavy a obcas mam okolo toho hororove scenare 😀

Annaola - s tou kozmetikou mas pravdu,kedysi som si myslela,ze mi staci lesk na pery a maskara a som kocka,teraz by to uz chcelo nahodit celkovo novu fasadu na ksicht 😀 a mam inak dalsie zistenie,ze tym ako sa rozmohla moja telesna schranka mam zvysenu spotrebu teloveho mlieka - halt viac metrov stvorcovych pyta svoje 😀 ale na druhej strane mam znizenu spotrebu teplej vody pri kupeli,fyzika nepusti 😉 zachvilu si budem moct dopriat aj kupel v sampanskom - postaci mi jedna flaska 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misakika
7. jan 2009

Ahojte,
aj ja vitam novu osobku,je to super ako sa tu rozrastame 🙂 , no a sprava ze si z Dublinu je super 😉
Baby za 10 min. idem mat pohovor cez telefon do prace kde som poslala CV. Som v pyzame, neucesana, nenamalovana no neviem neviem ci ma zoberu 😀
Inak Anka ja som na tom s tou kozmetikou tak isto.Sranda, ale akurat vcera som tiez vyhadzovala staroby a vytriedila som kopec tienou pre moje pubertalne netere a uz mam vyhliadnutych par fajn veci z Avonu - drahy vravi ze som maniacka 😉 a ze ten avon robim hlavne pre seba 🙂 No ale rocky pribudaju a neni to co to bolo pred par rokmi, tak aspon ked nejaku omietku nahodim tak som so sebou ako tak spokojna 😉
Uz sa tesim ked vsetky cakajuce mamimnky tu zacnu pisat os prvych dnoch malinkych a davat ich foto do albumov. Ja sa stale ukecavam ze buduci rok bude ten mvoj a ze tento este musim odmakat aby sme konecne mohli realnejsie uvazovat o kupe nejakej nehnutelnosti na slovensku.
No idem sa pripravit na ten pohovor.Kika kuka rozpravku a ja idem zaliezt do spalne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
7. jan 2009

fidka79 laytown je kusok od droghedy.misakika tie papuce budu?a tu masku si mi objednala?ci kedy objednavas?prosim potom dalsi katalog.baby chcem sa spitat este.ake mate v irsku postare na spanie a od kial?mi mame uz take vylezane 😀 a chcem si kupit nove.poradite mi od kial kupit?vdaka.

ladywitch26
7. jan 2009

fidka, hej,ostavam tu, budem rodit v corku a bude to nase prve. zatial nevieme,co to bude,lebo doktorka nebola velmi ochotna,svinucha jedna... 😝
inak ja som tiez krvacala v 6tt, a od 12tt vlastne az do minuleho tyzdna mi byvalo nonstop zle, tak to clovek fakt nemal ani len pomyslenie na sex. sme to aj skusali, ale skoncilo to tak,ze uprostred toho najlepsieho som sa rozbehla k umyvadlu a vyvratila obsah zaludku. male bude asi ziarlivy chlap. uz teraz nechce,aby sa maminky ziadny iny chlap ani len nedotkol 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronuska
7. jan 2009

Dobry vecer preji,
byla jsem u vas uz kdysi davno, to jsem jeste byla tehotna. A tedka (uz skoro mesic 🙂 ) mame u sebe kouzelneho chlapecka 🙂
Ja vas tu procitam, abych se aspon dovidala ruzne veci, jak to chodi tady v Irsku.
Ctela bych poprosit o nejakou radu. Sice jste tady vsechny slovenky, ale asi to budeme mit my cesky stejne. V unoru chceme jet s malym do cech, ale vubec nevim, co k tomu bude treba. potrebuje miminko i pas, nebo bude stacit jeho ir rodnej list? A taky si chci vyridit porodne, to se dela vsechno potom na velvyslanectvi?
Ja mam v techto vecech trosku binec. Tak jestli mi to nekdo muze treba napsat do IP, budu moc rada. 🙂 Taky jestli mate nekdo vyrizene ruzne pridavky tady, tak mi prosim napiste, na co bych mohla mit narok. Muj pritel je Ir, ale svoji nejsme jeste.
Budu vdecna za jakoukoliv odpoved 🙂

mishka711
7. jan 2009

PETRONUSKA NO TO GRATULUJEME MALINKY SA AKO VOLA??stym cestovanim no potrbujes pas alebo ho mat zapisaneho my sme vybavyli irsky pas aj tebe ho daju kedze maly ma ira otca teda asi ak ma meno teda priezvysko ponom a stym porodnym no potrebujes cesky rod list lebo u nas napr nestacil irsky lebo nemal rodne cislo trosku komplikovane ale mozno u vas v cechach to nebude take ako na slovensku no uvidis teda good luck a aky bol porod kde si rodila??si spokojna ???

mishka711
7. jan 2009

peti uz som videla album Jaydan take meno som este nepocula ale pekne a maly je krasny a preco mal hadicky chuda male snad je vsetko oka ?vyzerate happy urcite aj ste verim juj 🙂

misakika
8. jan 2009

To stretko ze sa uz par krat planovalo ale nebolo z toho nic fidka79. Ja som ale vecny optimista takze verim ze sa to raz podari.Ja ti mam ale hlavne este stale chaos z toho kto tu je z Dublinu a okolia.Viem len o Mishke711 s ktorou uz paktujeme 🙂 a aj mamartinka je blizko a Annaola to tiez nema az tak daleko, no a teraz ty.Celkom sa to zbiera.No najpr hlavne stastlivo porod a potom mozeme nieco zacat planovat ked sa uz budes doma nudit 😉
Inak pohovor neviem ako dopadol, lebo ze sa ozvu asi tak o tyzden a ak to bude ok tak pojdem este na osobny pohovor atd atd.. Nedavam tomu velku nadej, ale no ved ktovie. Momentalne pracu mam, len sa stahujeme do novych priestorou a budem mat dost komplikovane cestovanie.Myslim ze to dlho nevydrzim tak preto hladam nieco ine.No i tak.
Idem sa pustit do nejakych domacich prac, lebo ja ked ray sadnem za PC tak mi nie je rady. 😒

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
8. jan 2009

tak a mame to potvrdene. nemame pipika,ale susulku. doktorka sa na sone smiala,lebo mala zacala poriadne vyzivovat na cele usta, aj nam foto spravila. 😀 no bodaj by nevyzivovala,ked dnes od piatej rana buntosila a kopala ako diva. ale ziadna princeznicka to zrejme nebude, cele tehu nic sladke, len slane a maso, maso,maso. na ranajky,obed aj veceru. tak uz sa tesime, ako bude nasa babizna mlatit vsetkych chalanov z ulice 😀

mamartinka
8. jan 2009

ladywitch gratulujem k dievcatku.inak baby poradili ste mi s tymi postarmi.moc vam dakujem.neako tato tema moc nezije tusim.

mamartinka
8. jan 2009

baby mate tu niektore slovenske alebo ceske programy okrem upc?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre