Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
29. jan 2009

no xeni NADHERNA...mozes kludne robit bytovun dizajnerku....
a pocuj to mozes v prenajatom dome lepit na steny nalepky a tak???moja mala ma teraz taku prazdnu izbu lebo nemozme ani klincekom do steny tuknut .... ☹ ☹ ☹
hned by som jej ju nejak polepila ...

a co to meno stale neviete ake date?

mne sa zacala pacit grace...

a inak od pondelka pracujem ,no pracujem budem sa starat o deti 4 krat do tyzdna 2-3 hodky po skole a za 150e.dobre nie popri socke...zatial staci...a este ak si najdem nejake strihania bude este lepsie....

xena22
29. jan 2009

Lenka my mame velmi dobreho landlorda,dal nam volnu ruku,takze malujem,zatlkam,tapetujem,nabytok stahujem obcas aj vyhadzujem 😒 jemu je to jedno... vzdy ked nahodne pride,tak je nadseny... akurat,ze to obcas ide do penazi,prve vymalovanie nam zacvakal a teraz si uz investujem sama,ja som na to maniak totiz...aj chalani maju na kompletku urobenu izbu,ale ostatne prenechavam v serioznejsom duchu 😉

Meno dame Anna... pozerala som od krasulky taky link na mena,pouzivane v irsku,velmi dlho sme vahali medzi Eva,Clara a Anna nakoniec dame Annu - ak to ovsem nebude Adamko 😀

Super ze mas pracu - a povedala by som ze fajne platenu - ja by som tolko nedala za tak malo hodin 😀 tak si to vaz...

Lenka ty si kadernicka??? Tak to ja priiiidem 😀 kde byvate??? 😀 Po mojich skusenostiach s irskym kadernictvom nemam uz odvahu,chcela som len podstrihnut vlasy,tak nakrivo ma sejmula a s pomaly mokrou hlavou ma poslala domov a platila som 45 eur ... nevedela som ci mam plakat ☹ ,alebo sa smiat 😀

mamartinka
29. jan 2009

xenuli ty kde byvas?ja poznam tiez jednu kadernicku je ceska.gabika a byva s priatelom v clonney ci ako sa to pise.pred vianocami nas strihala a bola som spokojna.

ladywitch26
29. jan 2009

no ja mam tiez nastastie zhovievaveho landlorda, ale ked sa ohlasil na navstevu,tak som pre istotu premiestnila policky v kuchyni, aby nevidel, aku dieru do steny nam vydlabal nas milacik. kym bol este stena, tak sa pokusal vydlabat tunel z kuchyne do obyvacky. no a tie sadrokartonove steny, to mu slo velmi lahko. nastasti to muz uz natiahol sadrou, este to premalujeme a bude to ok. 😀

mishka711
30. jan 2009

xeni no pekne dielo ale asi mas rada modru co??? 😀

ashley
30. jan 2009

Ahojte
Xeni ta izba je fakt krasnucka. My sa ideme stahovat bud. tyzden a musim sa opytat, ci mozem nieco prilepit na stenu. Budeme mat vacsi dom a Tomasko bude mat vlastnu izbu, tak sa tesim, snad tam bude spokojny.
Byvame v Tyrrelstowne v Dubline 15.
Aj ja som potajomky natlkla jednu policku na stenu, ale tie papierove steny moc nedrzia... klinceky vytrcaju,, ale policka drzi.

misakika
30. jan 2009

ahojte,
no Xeni fakt parada 🙂 . A tvoja malinka bude mat taku lampu co mala aj moja Kristinka v izbe na slovensku.Si pamatam ako som sa vytesovala ked som to vsetko pred porodom pripravovala.Tu je to ale o to lahsie ze su vsade dostupne krasne veci a tapetky a kadejake prkotiny. Ja keby som nebyvala pri polsku tak asi umrem 😉
No sa ti to uz krati co? No ja sa uz tesim na prve fotky malinkej.
pa a drzkaj sa. 😉
inak dohodila som par aktualnych fotiek do albumu tak kuk na nas 😉

dadkaa
30. jan 2009

Ahojte, tak mi tiež žijeme v Írsku. neviete mi poradiť, chcem začať dávať malej chlebík s maslom, no neviem aké maslo kúpiť. Všade píšu obyčajné, ale tu v Írsku kde také zoženiem ??? Aké maslo ste používali vy???

mishka711
30. jan 2009

dadkaa my mame floru no salt to mu davame

mishka711
30. jan 2009

Misi pekne fotky cajocky ste tam 😉 😀

dadkaa
30. jan 2009

Dakujem mishka711, skúsim pozrieť v Tesco. A nejaký tekutý syr na chlieb ??? 😕

alienka1
30. jan 2009

ahoj dadkaa. mas krasnu bambulku s velkymi ockami 😀 ten syr skus pozriet v tescu nie je sice tekuty ale maju take klasicke trojuholnicky myslim ze ten by mala mohla papat. alebo ked mas blizko slovensky shop tak bambino 😉

alienka1
30. jan 2009

xeni tak ta izbycka je uplne skvela. ja by som chcela tiez nieco spravit tomu mojmu stasticku ale neviem ci budem mat na to trpezlivost. urcite to bude len take jednoduchsie lebo bude spavat s nami v izbe. no ved uvidime co vymyslim 😀

alienka1
30. jan 2009

este som sa chcela spytat ze ci nemate niektora skusenosti s tymi novymi bavlenymi plienkami. zacala som nad nimi rozmyslat len neviem zda sa mi to stale neprakticke 😒

krasulka
30. jan 2009

Ahojte,
dadkaa, aj normalne maslo dostanes kupit aj v Tescu aj vo Valu, je klasicky zabalene ako u nas a je na nom napisane iba Irish Butter

ja som robila langose baby, mnaam, som sa napraskala.

xena, naaadhernu izbicku si nachystala..wooooow

xena22
30. jan 2009

Ahojte - no izbicka je ruzovo modra,ale akosi to na tych fotkach moc nevidno 😉 a tapety su este pozostatok po mladsom synovi,takze nerobila som vsetko nove,,,len trochu reorganizacie to chcelo...

Alienka nad tymi bav.plienkami som rozmyslala,keby som na slovensku mozno investujem,ale tuna sa daju zohnat plienky za babku...takze som leniva prat 😀 a este sa to oplati,ked planujes viac deti,mne sa to pre toto posledne ani velmi nechcelo uz kupovat,co potom s tym dalej...

Irske maslo - ak hladate klasicke irske maslo nesolene chutou ako slovenske,tak je to to balenie v striebornom obale (ostatne su v zlatom) klasika ako v alobale nie v kelimku,,, je vyborne ja ho stale kupujem...lebo nemam rada slane v kombinacii s dzemom 😀

Mamartinka som z Corku - tusim si to dam do profilu... 😉

Misakika idem omrknut ten album...

xena22
30. jan 2009

No tusim sa aj s Kristinkou podobate 😉 A ake ste tam nacincane obidve,,,,ja som uz nebola nahodena ani nepamatam - nenavidim tehotenkse rifle,prisaham,ze ich spalim v krbe len co obleciem nieco ine 😀

mamartinka
30. jan 2009

baby ja stale nieco zhanam.neviete ci sa tu da kupit ten mikroskopik na urcenie plodnych dni?ako sa to tu povie a kolko to stoji?dakujem

xena22
30. jan 2009

Mamartinka maju to v Bootse a tusim aj v kazdej lekarni... je to nieco taketo...

http://www.accessdiagnostics.co.uk/acatalog/Ovu...

Inak daju sa kupit aj cez e-bay - ja som nad tym uvazovala ako ze by sa to dalo pouzivat ako antikoncepcia,ale vraj za tymto ucelom to nie je spolahlive 😀 😀 😀

mamartinka
30. jan 2009

xenuli ved to je ako balzam na peri.kedysi aj nadina tusim pisala ze to ma ale kde ju teraz natrafim.

xena22
30. jan 2009

Ano vyzera to ako ruz a zvycajne to mavaju tam ,kde su tehu testy,ovulacne testy a tak,,, pripadne predavacka by vedela... ved sa popytaj... ale urcite to maju,hovorim,uz som si to raz skoro kupila...ale budem musiet najst nieco ine... inak myslim,ze tu dakde je aj diskusia na tuto temu a tam zeny pisu svoje skusenosti - dobre aj zle...

catalin
30. jan 2009

no caute baby, ja som sa prave zobudila 😀 som sa najedla ked som dosla domov z prace a taaaaak ma zalomilo na gauci...treba viazat tuky nie?

mala som aj ja kedysi tie ovulacne testy, tie su fakt dobre ked chces otehotniet a nie ked sa chranis pred otehotnenim.
mamartinka ty si z tych co otehotniet chcu takze tebe to vrelo odporucam...a potom uz len hop na muzicka.
😀 😀

catalin
30. jan 2009

xeni, klobuk dole...si sa vysantila na tej izbicke..je kraaaaaasna.. ta obdivujem ze sa ti este chce a ze vobec este vladzes.. 😉

dadkaa
30. jan 2009

Ahojte, ďakujem všetkým za rady, to maslo v striebornom obale poznám, už som ho jedla, chuťovo naozaj ako to naše obyčajné, len je na ňom napísané že na varenie a zloženie tam akosi zabudli napísať, tak som si nebola istá či to tej mojej bambule môžem dať. Pozerám že vačšina z vás sa ešte len na mimčo chstajú alebo čakajú, a ja vás tu otravujem s príkrmami 😀 . Ale aj to vás raz čaká 😉 .
alienka: my žijeme v takom malom mestečku v Co. Kerry, tu slovenský obchod nemáme, smola 😠 , iba polský a tam také nemajú iba som tam našla nejaký margarín a to neviem či to je akože maslo, alebo na pečenie 😨

alienka1
30. jan 2009

ja som prave dokoncila langose tak sa napchavam 😀 a ako citam nie som sama 🙂
dadkaa ja som v polskom kupovala v striebornom obale a myslim ze malo take biele flaky este a malo nazov maslo. a bolo skoro ako slovenske.

mamartinka
30. jan 2009

no baby viac mi nenapisete ako sa vola ten mikroskopik na plodne dni?

nadina
30. jan 2009

Martinka,

vsak nazov Ti Xena poslala...aj so vsetkym, mas to tam ako na dlani.

Baby to maslo, neviem ci to niekto spominal,
ale nesolene maslo na nerozoznanie od slovenskeho
maju v Tesco, maslo sa vola Avonmore, ale len nesolene je len to, co je v striebornom obale...
stoji asi 1.5 e.

mamartinka
30. jan 2009

ja hlupa prepac.som akasi nechata.nadi aj ty to tusim si mala ze?je to dobre?

xena22
30. jan 2009

Ano aj my kupujeme to Avonmore,,, strieborne a pisu tam,ze ziadne prisady ani nic,,, tak to bude pure butter,ved uz len podla chuti je to maslo,mna neoklamu,ja som gurman... no ved tak aj vyzeram 😀 a maju ho aj v supervalu aj v dunnes... hocikde... tiez ho davam detom aj sebe... ale kupujem aj ine,napr. Kerrymaid mame radi celkom,,,,to je tusim pol na pol obycajne maslo s rastlinnym- taka zlata stredna cesta...

ladywitch26
30. jan 2009

dadka, tekuty syr sme kedysi mali my v supervalu, v takej tube, squeezy cheese sa to volalo, od laughing cow. chutilo to ako normalne bambino, cosi cez dve eura to stalo. urcite to budu mat aj v tescu kdesi, taky modry obal to je. a inak to avonmore maslo je fakt dobre. kedze mne rastlinne vobec nechutia a to slane je v kombinacii s dzemom blbe, tak pouzivame len toto. alebo kupujeme vo waterforde. tam je celkom dobry slovensky obchod.

inak asi zacnem aj v noci spavat v podprde, lebo uz mi to fakt lezie na nervy. uz treti tyzden sa v noci budim s tym,ze mam totalne premocene tricko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre