Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ludmmila
1. máj 2009

Mishka je super, ze tvoja maminka je s malym...v takom pripade by som mozno aj ja sla do prace, no ja ho nemam kde nechat a creche neprichadza do uvahy...

Fidka uzivas si slniecka? 🙂 Preco ti robia doma na socialke problemy?

lenka1108
1. máj 2009

len som chcela ze mrcha dosla dnes po 4 dnoch meskania.tak som sa uz tesila... ☹
no dufame ze sa to na buduci mesiac podari...

mishka711
2. máj 2009

leni neboj podari sa 😉 a ludmila ani ja by som ho do crechu nedala to je hrozne materska mohla byt aspo 2roky nic by sa nestalo irom no a fidka tie problemy ma zaujima tiez co sa deje na svk ?

arian
2. máj 2009

Ahojte,dakujem za odpoved.Majte sa.

mishka711
2. máj 2009

arian a odkial si ?

arian
2. máj 2009

Ahoj Mishka. Odtial odkial nikto z vas. Z Achill Sound, Co Mayo. Taky ostrov, maly, pomaly tu nic neni.Ale mame blisko Castlebar.Uz som s vami pisala,neviem kto z vas tu bol, v juni min. rok.Potom sme isli na mesiac na sk a uz som sa sem nedostala.Mame synceka 4,5 roka, ja mam 23, no a to je asi vsetko.A ty?

mishka711
2. máj 2009

no pekny vek 😀 no ja budem mat 31 maly ma 15mes taha na 16sty a cakame dalsie baby nevieme este co xi a byvame priamo v Dubline 🙂 a ako to tak je teraz je je ta stupit kriza?

sussy
2. máj 2009

Ahoj.Potrebujem poradit.Neviete niekto ci v Irsku robia IVF?

ladywitch26
2. máj 2009

sussy, mozem zistit od mojej znamej, viem, ze oni sa dlho snazili, ze kde to robia a ci vobec, ale podla mna to bude pre teba asi jednoduchsie a aj podstatne lacnejsie na slovensku.

mamartinka
3. máj 2009

caute.ako sa mate vsetky?nieco tu nove?my sme akurat pred chvilkou pricestovali spet Ireland po 2 tyzdnoch.dobre bolo.teplucko.aj opaleny sme prisli.ladywitch este cela si?no idem si ja asi pospat.strasne sa mi chce.tak sa majte zatial krasne.

mishka711
3. máj 2009

martinka vitajte spet v irl ladywitch no snad uz coskoro porodis 🙂 😉

ladywitch26
3. máj 2009

no hej, este som stale kinderko 😝 ale moji polski susedia zas robia bordel, vypekaju hudbu na plne pecky, ze nepocujem vlastny televizor v obyvacke, a to mi tak dviha adrenalin v krvi, ze z toho mozno aj porodim 😠

annaola
3. máj 2009

ladywitch, to by si ich mala zacat pripravovat, ze onedlho ziadne decibely nebudu zniet, lebo babatko bude potrebovat klud. My sme mali tento tyzden kontrolu domu z agentury, a ked som polhodinku pred nou kontrolovala ostatnym izby- objavila som ze chalan, ktory ma izbu 2x 3 metre ju ma kompletne zasypanu bordelom. A este je taky sikovny, ze kludne v nej fajci a spaky hadze na strechu co ma pod oknom. ( je tu asi rok, tak si viete predstavit ake mnozstvo tam toho bolo.) Tak som aspon na oko upratala najvacsiu spinu, aby sa pani kontrolorka nezlakla , a Tibor mu riadne vynadal, snad to bude mat nejaky ucinok.
To bola taka pikoska z nasho veseleho byvania. Ja som taky rodeny kludas, tak esteze aspon takyto adrenalin mame a mozem sa trocha porozculovat, aby nebola nuda 😀 😉
aha, a este mam novinku, bola som childmindingovat, jeden den, tiez dobre vzruso s 2 irskymi divoskami 😅 ( 4 rocna s plienkami a 9 rocna co predstierala chorobu aby nesla do skoly, chcela odo mna 30 e na korytnacku, a 4 hodiny mi vrestala do usi, aka som zla ked ju nechcem pustit von a( haha ... tak jej treba, nabuduce si rozmysli ci bude ''chora'') Ale najlepsie bolo, ze na druhy den som dostala od ich mamy sms, ze ake su stastne, ze prezili so mnou taky nadherny den 😀
Dievcata, nahodou- nemalujete niektora akrylovymi farbami? zacala som a nic moc, rychlo schnu, nemozem si na to zvyknut , mam skusenosti iba s olejovymi a aj to su uz roky.Hladam na nete nejaku dobru stranku a nic. ( Pokusam sa vizualizovat nas domcek snov, mozno to pomoze a vyssie sily nam pomozu , nech sa pohneme dalej, lebo stale su nejake problemy.)
pekny tyzden zelam vsetkym a uzite si bank holiday.

susanne.k
3. máj 2009

ludmmila ja este kojim.
Na letisko to bolo v pohode. Ked som musela kojit tak som si prehodila bundu alebo deku cez seba a kojila som malu. Ale ked sme isli odtialto tak to bolo v pohode lebo to bolo skoro rano a mala este tvrdo spala, akurat ze som ju musela vybrat z kociara lebo kociar ide tiez cez rengen.
Naspat to bolo trochu horsie lebo sme meskalali z odletom 15 min a vies si predstavit ked uz sedis v lietadle a nieje zapnuta klima a mala plakala lebo jej bolo horuco.

mamartinka
4. máj 2009

ahojte.kto mi poradi ako sa zmensuju do albumu fotky?mam velky subor a nejdu mi pridat.dakujem.

susanne.k
4. máj 2009
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bammbi
5. máj 2009

ahojte,
aka paradna temicka... netusila som, ze existuje

ludmmila, aj ja som rodila v rotunde a byvam v blanchardstowne 😉 a mozno sa miname v novootvorenom parku 😅

mamartinka
5. máj 2009

bammbi vytaj v teme.kludne sa sem pridaj. 😉 napis nieco viac o sebe.kolko ste v irsku uz?

bammbi
5. máj 2009

ahoj martinka, uz je to 5 rokov, cas strasne bezi....

mamartinka
5. máj 2009

no to leti.to mas pravdu.aj chodite na slovensko?

bammbi
5. máj 2009

jasne, casto, potrebujem pravidelnu davku slnka aj snehu

mamartinka
5. máj 2009

a natalka ako prijima lietanie.v pohode?chodis tu aj k lekarom s natalkou?

bammbi
5. máj 2009

natalia cely let vacsinou prespi a ked sa zobudi, tak "keca" so spolucestujucimi. Ona je spokojna vzdy, ked je stredobodom pozornosti.. no proste typicky lev 😉 takze bez problemov. A zartujes s tym lekarom? GP o babatkach netusi nic a do nemocnice k pediatrovi ju nemam zaujem vlacit. Takze zatial to riesim telefonicky s pediatrickou na Slovensku. Nastastie chora moc nebola, iba bezne problemiky ako zvysena teplota alebo soplik.
Ak by sa nahodou vyskytlo nieco vaznejsie, sadame na prve lietadlo... 😉 Ved letenky su pomaly lacnejsie a navsteva lekara v irl...
no a ty ako? V pase mas, ze sa snazis otehotniet a v albumiku krasne dietatko.. 😀 Ako dlho si uz uzivas uprsany ostrov?

ludmmila
5. máj 2009

Ahoj bammbi 🙂 ...my byvame v casti Ongar, ved ak by si chcela, tak by sme sa mohli stretnut. V tom parku sme zatial este neboli...prave zajtra sa chystame do Blanchu na prechadzku ... teda ak bude pekne pocasie. Dufajme ... dnes by bolo aj celkom prijemne nebyt toho silneho vetru....tak uvidime 😝

Fidka mate tam teda na urade ale odbornicku, co aj "vie poradit".... ja som dala potvrdit len to tlacivo mojmu GP a k tomu ten rodny list a peniaze uz mam na ucte... taka "pomoc" na tom urade, ta zena tam nema co robit, mna taketo veci vedia ale riadne nastvat. Dufam, ze to vybavite cim skor, nech mas aj dovolenku a nie len behacky po uradoch...

ludmmila
5. máj 2009

Bammbi ak by mi maly nahodou onemocnel, asi by som to riesila rovnako ako ty ... bud telefonicky, alebo letenkou domov...az ked som odisla zo Slovenska som zistila, akych dobrych odbornikov doma mame, no a Iri su s celym systemom spokojni, pretoze nepoznaju nic lepsie

bammbi
5. máj 2009

ludmila, Viktor je velmi zlate babatko, krasne modroocko 😉 Inac, ked bola nasa bambula mala, najviac pomohla public nurse, dovolim si tvrdit, ze mala viac vedomosti a skusenosti ako nas GP.
A Iri s ich zdravotnym systemom spokojni tiez nie su, to mi ver, uz dlho sa pokusaju odvolat ministerku zdravotnictva a hociktore noviny otvoris, vsade same kauzy... 😉 S tymi odbornikmi mas pravdu

a rada sa stretnem 🙂

tinkadublin
5. máj 2009

Ahojte snazilky, tehulky aj maminky .)) rada by som sa k vam pridala .) som v dubline a snazilkujeme sa s manzelom o babo.. trvalo mi par tyzdnov kym som sa precitala cez vsetkych 206 stranok, ale neskutocne mi to pomohlo, lebo som mala pochybnosti o tehotenstve a porode v IRL.. Ale teraz som uz pokojna a nevieme sa s drahym dockat babatka .) som velmi rada ze som vas nasla .) prajem pekny den! Tinka

tinkadublin
5. máj 2009

A este aby som nezabudla, gratulujem vsetkym tehulkam k otehotneniu a maminkam k novym babatkam!!! .)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre