Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bambulka123
20. máj 2009

tak uz som tu.Tak ja pracujem kazdy den este od 7 do pol 10 na benzinke.Jaj ale som unavena.Tak idem do sprchy a spat.Dobru noc. 🙂

mamartinka
20. máj 2009

dobru noc bambulka.

tinkadublin
20. máj 2009

no bambulka to mam chapat ako ze mas dve prace?? wau.. to ta obdivujem, mna uplne vycerpa ta jedna co mam .)) tak dobru noc!

mamartinka
20. máj 2009

tinka este si hore.dobru.

tinkadublin
20. máj 2009

Uz akurat idem spinkat.. No neviem ci zaspim, dnes tolko emocii.. Par krat som si aj poplakala od stastia .) dobru noc baby!

annaola
20. máj 2009

Gratujem!!!!!! je to nadherna sprava- dalsie konikovske babatko na obzore!!!! huraaaa!!!
inka, ked ste pri mene Lilian - aj Tomasko mal byt povodne Lilly :DDD

ashley
21. máj 2009

Dobre ranko.. KOnecne svieti slniecko.. aspon cosi. Ked citam u nas v junovkach ako chodia vyletnene, tak mi je az do placu... to tym tehotenstvom... ja potrebujem teplo, uz mi to tu lezie na nervy.
Annaola, to je nahodicka. Nam ked sa mal narodit Tomasko, tak som mala len chlapcenske meno, pocas tohto tehotenstva tiez a ked nam na scane povedali dievcatko a na 3D potvrdili... tak sme sa trapili dlho s vyberom.

misakika
21. máj 2009

Dobre rano irske baby,
hm..sa tu riesia nausnicky 🙂 Inak ja som kedysi davno pracovala skoro dva roky v izraely a potom som tam sla na navstevu ku kamoske ked mala Kika 1 a 1/2 roka a jasne ze mala uz nausnicky. Vsetci sa tam nad tym pozastavovali ... az vtedy som si vsimla ze tam male dievcata nemaju nausnicky. No asi je to fakt iny kraj iny mrav, ale mne sa to paci ked maju male babulky uz nausnicky, ale tak malinke. Niekto kupi velke ze aby rychlo dievcata z nich nevyrastli a potom to vyzera desne. Aj my sme tu Kike zhanali nausnicky, lebo tie co mala z domu tak jednu stratila a poviem vam bol to des. Nic pekne sme nenasli tak sme kupili strieborne s bielym kristalikom a moc jej pristanu 🙂 .
No idem makat a hadam este budem moct nakuknut.
este par odkazov :
Mamartinka dnes ti posielam novy Avon katalog ok ?
Tinka zmen si v profile "Snazime sa otehotniet" na aktualny stav ok ? 🙂
papa

mishka711
21. máj 2009

bre rano no vcera ste postihali pekne a tak to ma byt stale xi tinka no vidis som to vedela 😀 gratulujeme uzivaj si tehu dokym niesi sick a mozno ani nebudes co bude super no uvidis sa mi paci z vzy tu bude niektora drzat stafetu xi Miska ani ja nemam vela casu pri malom xcem nieco robit mi pisti a tak asi tak a mama pride az 31maja no neva musime vydrzat kua 😀

ashley
21. máj 2009

Mishla aj mne pride tato 31.maja... tak sa tesim. Bude mi chodit s malym von.. lebo ja uz nevladzem a co je najhlavnejsie tak budem kludnejsia ked pojdem rodit, ze je s niekym koho poznam.
Dnes je maly nejaky upistany.. uz neviem ako by som ho zabavila.. 😒

zdenkami
21. máj 2009

Ahojte maminky,

tak sme uz takmer 2 tyzdne s5 z Mallorky. Asi Vam nemusim hovorit ako bolo. Neni sa na co vobec stazovat. Hned by som isla s5. Kazdy den sme podnikali vylety. maly bol jak vypusteny z uzdy. Uplna extaza. Pool sme mali 10 m od dveri, takze nehrozilo aby sedel v ubytku. Fakt bomba. Boli sme v casti Alcudia. Ak niekto vahate, zahodte vahanie a lette.
Ale sme zas s5 a vzhladom na pocasie tu mame stare zname sopliky, pokasliavanie. Upne desne irske pocasie. 😠

Miska. Ja tom mam tiez tak ako ty, co sa tyka nastupu po materskej. A presne to poznam, to nie je za si zla matka. Ale aby som sa ja mohla tesit na maleho, tak musim byt aj bez neho. A robit aj ine ako sa vecne starat o detske aktivity. Proste byt aj normalny dospely clovek. Ale chapem, ak to niekomu vyhovuje. Nic proti tomu.

Inak, pozeram, ze vy mate kopec znamych. Vacsina mam Sloveniek? My ich par pozname 3. Len nejako divne sa nam viac dari stretavat s inymi cudzinakmi s detickami. Teraz v juli sa chystame s kamoskou rozbehnut mother a toddler grop. Sme zatial 5 mam s detmi co sa pozname a to ja zo Sr-l dieta, Australia - 2 deti, Peru - 2 deti, zas Peru - 1 dieta a Bali -2 deti.
Mne sa tato roznorodost aj paci, lebo uci deti ze si aj ine narodnosti a tak nebude cucat ked prvykrat uvidi cernocha 🙂 Co sa stalo mne.

Tak a v pondelok si robim s malym vylet a ideme za dalsou Slovenku do Michelstownu. Tatkovi dame na 2 dni pauzu a bude si uzivat ticho v dome. Je to sice o drzku to trmacanie odtialto z NR, ale zas, nech nie som taka fajnovka, ze? Len keby netrebalo 2x prestupovat a k tomu este bugina. Ach jo. Tak si drzme prsty, nech neprsi.

Ja uz chcem aspon jeden pekny tyzden.

majte sa peknucko a pusinku babetkam

zdenkami
21. máj 2009

Jo a Miska ani ja som malleho do creche nedala. Nechapem ako to moze niekto urobit. ja som ho aj do takmer 2 rokov kojila. Takze nastupil ked mal rok a pol a dodnes tam chodi 2x po 3-4 hodiny rano.
Mne by to zlomilo srdce dat take male dieta co ledva sedi cudzim ludom. Ja by som sa vykaslala na pracu radsej.
Ziadne prachy nestoja za to.
Musi to byt hrozne tazke pre mamy, ktore su to nutene urobit.
Lenze sa mi zda, ze niektore irky nemaju az taky materinsky cit. Napriklad odlozia 2 mesiacne dieta k starkym, aby mohli ist na dovcu niekam. Aj preto vela z nich nekoji. jak mi jedna povedala. Naprv sa pytala, ci kojit neboli. A potom, ze ale to to musis to dieta stale mat ty. To nemozes dat prec. 😲 To nie. To radsej flasa.

Chapete? 😲

tinaorchid
21. máj 2009

Tak to poznam,cez vikend som bola na rozluckovej party a bolo tam 7 tyzdnove babo aj so svojou irskou mamickou.
Vitam noveho clena, no teda Tinka od kedy si sa k nam pridala, pekne sa to tu rozbehlo.Ja tu moc neprispievam,nakolko nemame male babo 😨 ,ale rada si vas precitam.Gratulujem k tehotenstvu,ja som tiez vodnar a moja sestra ma narodky 24 Januara 😉 .Maj je naozaj plodny mesiac, tak uvidime ci sa nastane zazrak aj u nas 🙂.
Ladywitch, pripajam sa ku gratulacii,mala Stanka je naozaj poriadne velke babo,tak len sa pekne drzte a poriadne papkajte 😵.

tinkadublin
21. máj 2009

Ahojte baby! Ja som v praci tak len tak na rychlo, lebo ked pracujem tak ficim na internete iba na telefone..

misakika ok zmenene .)

mishka dakujem, ved ty si to uz aj tak tusila 😀 dufam ze mi nebude moc zle. A aj ked hej,tak to stoji za to ze? 😉

zdenkami to mas super, ze ste boli na dovolenke .) to ja som nebola snad od 15 vzdy som cele leto makala, po univerzite hned do zahranicia, na rok domov na 3tyzdne len na nasu svadbu, tak to zas vybavovacky.. Nuz a to bolo minuly rok. Tak a tento rok to tak vyzera ze ziadna dovca.. No fakt my budeme mat 14.juna prve vyrocie svadby a 4 roky co sme spolu 😀

tinkadublin
21. máj 2009

Tinaorchid dakujem .) no ved sa aj snazim o prudenie infosiek 😀 inak mate pravdu ze tie irske mamy su strasne, cest vynimkam.. Ja si akurat robim cajik s medom lebo som sa zobudila so soplikmi .( dufam nebudem chora.. Co vlastne mozem brat pri chripke? Antibiotika by som nechcela v ziadnom pripade..

catalin
21. máj 2009

aj ja sa hlasim marod, nejaka viroza na mna skace ale ja sa nedam...som sa zbytocne prechvalila ze ako mi je dobre a tu ho mas....ale doky povedal ze vsetko ok, mam pit vela caju s citronom, medom a zmurkol na mna a hovori a trochu whisky!!! 😕
tak mi pomaly oci vybehli z jamok. davam si caj, bez whisky a kurirujem sa pod perinou..a tak sa tesim ze zajtra nejdem do prace 🙂 jupiiiiii

tinka davaj si to co ja, cajik s medom a citronom, v lekarni mi este dali strepsils lemon a honey, ten sa moze v kazdom trimestri, a okrem toho mozes paracetamol, alebo nas paralen, na znizenie teploty..
dokonca aj atb by ti doky dal, su skupiny ktore mozu aj tehule, ale naco sa zbytocne trepat somarinami..

dnes mi prisla pozvanka z nemocnice mam dva appoitmenty, az som ostala prekvapena ako rychlo im ti slo, ked tu pocuvam same ponosy..

este jednu vec neviem a zabudla som sa opytat, kedy ja vlastne dostanem ten moj chart, tu moju kartu zdravotnu a od koho?

mishka711
21. máj 2009

chart dostanes v hospital pri prvej navsteve ale si ju tam budu nechavat inak baby jedna otazka pre mamicky co maju starsie deticky ako ste odnaucili deti bez plienok ja som dnes maleho nechala na chvilu behat bez plienky a to rano bol vypisany a pride zamnou ze he he ja ze co??a on mi ukazuje cvrkanec na koberci ja ze ma slahne ale inak vedel ze to nemal ale asi sito moc neuvedomyl alebo co no ale mam uz slipky len leto nam tu chyba ze by behal bez nappy na zahrade tak radte a kedy sa vam odnaucili od plienok

tinkadublin
21. máj 2009

ahojte zienky.. konecne som domaaaa .))) a hned na konika.. boze to je zavislost .) ked ja nepoznam ziadne maminky a tehulky a snazilky a tak.. tak sa vam tu aspon vyrozpravam 😀 boze ale dnes 10hodin som odmakala.. zajtra zas 10hodin, potom v sobotu 9.. jaaaj no uzas.. 😕

tinkadublin
21. máj 2009

inak som sa dnes objednala k GP tuto v tej Ranelagh Medical, tak som zvedava ako dopadne, ci nepojdem hned niekam inam .))) takze v utorok rano mam appointment.. 😉

catalin a nejak si nespominam ze z ktorej casti dublinu si a kde planujes rodit?? nejak mi vynechava pamat ci co 😀

mishka tak vela zdaru a trpezlivosti s odnaucanim plienok.. ale sebko to zvladne neboj .))

tinkadublin
21. máj 2009

annaola zabudla som podakovat gratulacie .)) tak teda dakujeeem 😉

mishka711
21. máj 2009

tinka no uviidime vies chlapci su trosku pozadu zevraj no uvidime a zevraj keby bol po tatovy sikovny uz by nemal od 15mes ziadne plienky no neviem a inak sa ako citis?ziadne nevolnosti nist?no super len tak dalej 😉

tinkadublin
21. máj 2009

niee mishka, ziadne nevolnosti.. normalne papam ako vzdy, velmi zdravo, pekne ovocie kazdy den, vela zeleniny, jogurtik kazdy den a rano actimel 😀 vzorna mamina.. hned ako sme sa zacali snazit tak som prestala s kavou.. ale ta mi chybaaaa .( hlavne drahy mi robi chutky.. to sme malli taky ritual ze sme sa rano zobudili a kto prvy zacal jemne kopat do druheho nohy s prosbou " kaaavaaaa??? " tak ten druhy musel ist robit 😀 a spolu sme kazde rano mali kavu.. no a teraz samozrejme nic z toho, alebo robim len jemu 🙄 hmm

inak vsetko ok.. trosku nervozity z utorka a navstevy gp ale ved uvidime.. hlavu mi snad neodtrhnu a ked sa mi nebude pacit, podjem inam.. 😎

mishka ved vieme ze my zeny sme ovela sikovnejsie .)) ale neboj on si na to zvykne pomaly 😉

tinkadublin
21. máj 2009

teraz sa neviem dockat vikendu ze ci sa k tehulkam prida aj bambulka.. jaaaj drzim jej palce 😉

mamartinka
21. máj 2009

tinka o tej kave.ved aspon nescu by si mohla alebo ja si kupuvam tu 3 v 1 v lidle 😉 tu by si myslim mohla

tinkadublin
21. máj 2009

neviem martinka, tak trochu bojim.. vies kofein ze skodi.. a ta bezkofein mi nechuti 😝 tak co nespravim pre zdrave babo .)) vydrzim.. aj ked dnes rano som uz na nu nemala chut, a ked som robila drahemu tak take zvlastne pocity ma zachvatili, ze mi ta kava ani len nevonala.. a to inak zboznujem vonu kavy 😀 zeby uz tehu chut na mna dosla .)))

mamartinka
21. máj 2009

no tak asi prvy priznak tehu chute.a dufam ze potom informujes ako si v utorok dopadla.budem na teba mysliet. 😉

tinkadublin
21. máj 2009

neboj martinka, hned ako som naspat od gp som na koniku jak nasita .)) musim si pripravit zoznam veci co vsetko sa jej budem chciet opytat, aby som potom nahodou nezabudla.. a maju tam vraj aj riadny usg.. tak by som sa rada hned objednala na skory usg aj ked budem musiet platit extra.. no uvidime 😉 a ty martinka ako? mrska dosla?? uz ta dufam neboli hlava ako vcera..

mamartinka
21. máj 2009

no v pohode somnou.hlava neboli aj ked troska rano a mrska cuci zatial.nechcem zakrikat.vies.

ashley
21. máj 2009

Mishka tak moj bude mat 2 roky a este ma plienky ☹ ☹ Ale trosku je to aj moja chyba. Uz som ho zacala oducat, a dokonca sa aj pytal na nocnik.. ale potom som otehotnela a mavala som celodenne nevolnosti, tak som na to kaslala.. a teraz sa mi to vypomstilo. Obcas sa vypyta, ale neni to uplne dokonale... Ale podla odbornych literatur.. ma este cas. Treba trpezlivost... Drzim palce

mamartinka
21. máj 2009

tinka niesi tu?zelam dobru noc.ja uz zachvilu tiez vypnem.maj sa a davaj pozor na seba a babetko. 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre