Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ludmmila
27. máj 2009

Dobre ranko 😉
Tak mi sme vcera boli Viktorka ockovat, boze moj ako plakal a aky bol potom uboleny. Hoci mam doma Calpol doktor nam odporucil kupit si Nurofen baby, ze je to po ockovani este lepsie a hned, ked sme prisli domov, tak som mu ho supla do ust, no sice trosku s problemami... No a ked som citala v pribalovom letaku o tom lieku tak ma skoro drblo bolo tam napisane asi toto citujem : "Liek patrí do skupiny liekov (nesteroidové antireumatiká), ktorú môže mať negatívny vplyv na plodnosť žien. Po prerušení užívania však tento vplyv zmizne. " Tak to ma trosku zarazilo. Lieky pre tak male deticky a uz mozu ovplyvnovat plodnost ci neplodnost. 😨

Ladywitch ja som mala tiez problemy s prilis naliatymi prsnikmi a mne pomahala ako uz baby vraveli, ta horuca sprcha a hlavne masaz uterakom namocenom v horucej vode pred kazdym kojenim. Prajem vsetko dobre ... mala vam rastie ako z vody, ze? Ja uz ani neviem, ake to je mat to velke brucho pred sebou a nemoct si zasnurovat snurky. A to som len 4 mesiace po porode.... ale nam tie deturence rastu 🙂

Mishka gratulujem ku dievcatku. Ja ked som bola okolo 14 tyzdna v Medicuse na scan, tak nam tiez vraveli, ze cakame dievcatko, no narodil sa nam chlapcek. Ale to nase sidlo sa riadne vrtelo, tak mozno preto sa u mna trosku sekli. 😀 Ved na pohlavi az tak nezalezi, hoci ja by som tiez chcela ako druhe dievcatko, ale hlavne nech je babatko zdravunke, no nie? 🙂

mishka711
27. máj 2009

ludmila no supis no snad to nebude prekvapko xi aj ked jasne stava sa a nech je hlavne zdrave to je naj a este sa opytam v hospital a ked pojdem na svk a znamemu sa tiez stalo ze mu hovorili girl girl a bol boy 😀

ludmmila
27. máj 2009

Mishka tak dufam, ze dvakrat by sa seknut nemali, nam uz totiz neskor v Rotunde povedali, ze je to chlapec, no ale aj tak to nebolo na 100 percent. Tak sme sa nechali prekvapit, a na moje ocakavania to bol chlapcek 🙂 Budeme drzat palceky nech je to zdravunka baby girl 😉

zdenkami
27. máj 2009

Ashley,

tak to nas si rucky umyva jak divy a nejakym zamocenim rukavov sa netrapim. Pulover stale dole a necham ho nech ich tam mydli mydli aj pol hodiny. 🙂 Ale zasadne v studenej vodicke. Teplu nechce a tak ich potom ma ladovky, ale on je dost otuzily, tak to nevadi.

tinkadublin
27. máj 2009

dobre rano zienky 😀 ja som teraz vstala 😀 boze ja az normalne nechapem ze som mohla prespat cely den.. malicke v brusku ma asi nadrogovalo ze uz chce aj trosku oddychu.. sa ani nepamatam kedy som sa naposledy riadne vyspala .))) vcera som nevedela zaspat do 3tej som sa len obracala v posteli, nejak divne mi bolo a dnes spim cely den.. no akurat mi o pol jednej volala nova baba ze bude meskat do prace, tak takeee nervy ma chytili.. lebo som ju poprosila ze nech dnes je vsetko ok.. lebo je tam za mna area manager, tak mi robi teda pekne meno 🙄 jaaaaj... no a potom som spala dalej az doteraz, to mi drahy volal ze ci som ok, lebo sa nejak neozyvam a tak.. ja ze spiiiiiiiim 😎 chudak sa tak zacal smiat ale povedal ze sa tesi ze si konecne oddychnem .)) inak baby mna stale taha na spanok, keby ze nie som hladna teda nie sme hladniii s babatkom 😉 tak spinkam dalej 😝

tinkadublin
27. máj 2009

inaksie teraz chrumam uhorky.. ale to ja tie irske velke nemusim.. no viete co som nasla v pondelok v polskom obchode blizko nas.. normalne domace tie take maleee uhorky, akoby som isla domov do nasej zahrady a nazbierala si.. uplne uzas 😉 som vyvalovala oci ked som zbadala v obchode, hned som si nabrala asi 15ks 😀 to su asi cerstve, tohto rocna uroda z polska tipujem.. ale su uzasne.. mnam, viete take tipu nakladacky.. no lahodka .)) keby tak boli cele moje tehu 😉

tinkadublin
27. máj 2009

keby mal niekto zaujem a je z dublinu, mozem nakupit a doniest 😉

tinkadublin
27. máj 2009

ludmilka inak fakt divne ze take lieky vyrabaju pre deti 😕 ja by som tiez vahala ci dat tak malemu dietatku abo nie.. neviem mne nurofen vseobecne tak nejak nesadol.. ked som aj nieco potrebovala tak ibalgin.. ale mam kolegynu ktora len nurofen..

mamartinka
27. máj 2009

ahoj Tinka.tak treba si aj oddychnut.ako sa inak mas?aj u vas je dnes tak skaredo.tady sa zasa mraci a cely den je na dast.zajtra uz ma byt ale lepsie az 19 stupnikov.

tinkadublin
27. máj 2009

mamartinka sazmorejme ze je dnes hnusne lebo mam volno 😀 a zajtra robim do vecera osmej takze bude krasne, lebo som v praci.. klasika 😎

ashley
27. máj 2009

Mishka moj maly zvladal zubky celkom dobre. Ale asi 3x sa mi stalo, ze mal teplotu bez priciny (ziadne sopliky, kasel..) tak sme usudili, ze to zo zubkov. Teplotoval mi takto 2 dni a potom to zazracne preslo. A zda sa mi, ze to bolo v case ked isli stolicky.. Ocne zuby prezil bez teploty, ale velmi vela slinil.. viac ako pri ostatnych. Ale inak celkom pohodicka.. teda obcasne nervaky.. ale to som mu dala ten liecik na zubky a bolo dobre. Neviem ci to poznas Teetha sa to vola a je to super, mozem doporucit..

tinkadublin
27. máj 2009

baby ja by som si asi mala zalozit nejaku knizku, kde budem pisat vsetky vase tipy na zubky a vselijake choroby a tak.. to aby som sa potom nemusela na vsetko zas pytat alebo hladat niekde na konikovi .)))) potom mozem tu knihu vydat ze odpovede na vsetky choroby 😀

ashley
27. máj 2009

Tinka, ale kolko deti... tolko odpovedi.. kazde dieta potrebuje nieco ine, nieco ine mu vyhovuje... 😉 😉
Ale napad je to dobry.. len potrebujes na kazdu chorobu viac odpovedi. 😀 😀 😀

tinkadublin
27. máj 2009

asi hej .)) a nejake skupinky porobit.. ze zubky.. bolesti brucha.. prsia.. zrazenie horucky.. atd .))) inak viete co mna trapi uz asi tyzden.. palenie zahy.. co som nikdy nemala.. viem ze sa tu o tom uz pisalo niekedy daaaavno a nechce sa mi to hladat 😝 ze co mozem brat ak som tehu 😉

tinkadublin
27. máj 2009

akurat som pridala album, kde si budeme s drahym davat fotky co ceme pre babatko .)) kocik mame uz min rok jasny ktory sa nam paci .)) je tam foto.. len v inej farbe by sme radi, nejaky neutral, nie jednoznacne chlapcensky-dievcensky 😉

tinkadublin
27. máj 2009

vlastne som pridala dva .)) ale oba sa nam pacia, len su taaaakeeee drahe 😅 ja dufam ze dovtedy bude v januari nejaky dobry sale .)) a ze kupim lacno 😀

catalin
27. máj 2009

tinka na palenie zahy je najlepsie najst pricinu z coho pali a snazit sa tomu vyhybat 😀 ale ked nevies z coho ta pali, skus mlieko pomaly srkat, alebi gaviscon sa moze v tehu. mna palila jeden den ale viem aj z coho, z pomarancoveho dzusu tak sa mu snazim vyhybat. aj ked si myslim ze ten dzus uz len dokonal dielo skazy 😒 lebo ja som tri tyzdne zila na mandarinkach a ono sa to potom v zaludku ta kyselina zbiera a ked prejde urcitu hranicu tak zaha zacne palit.
take nakladacky by som si dala, aj ked ja tento tyzden fungujem na nektarinkach, uhorkovy tyzden som mala minuly 😀

tinkadublin
27. máj 2009

catalin tiez mas take tyzdnove chute?? xixiii ja som minuly tyzden zila na slivkach a melone, som sama spapala cely melon naposednie 😀 no nic take som nejedla z coho by ma malo palit.. tak neviem.. uvidime, musim sa sledovat co papam a kedy zacne palit .)) ja vseobecne mandarinky a pomarance nemusim.. ja som skor na jablka a hrusky 😎

catalin
27. máj 2009

presne tyzdnove chute mam, vzdy v pondelok sa to zacne menit, mne sa uz v nedelu zacne o tom snivat a v pondelok rano uz klusem do obchodu 😀

tinkadublin
27. máj 2009

waaau 😕 tak aspon vies na co budes mat tyzden chut 😀 ja to mam horsie niekedy, lebo ma take stavy zachvatia ze chcem nieco ale neviem co.. a to je naaajhorsie 😎

catalin
27. máj 2009

aj ja som tym presla, ze hlad som citila ale nic, vobec nic mi neslo na chut. jedine co som zjedla boli mandarinky. 😀 to ma drzalo pri zivote. teraz sa tesim ze jem s chutou, ze viem co chcem jest, ze nemusim spekulovat co si urobit na papanie...
vsetky tym prejdeme, teraz sa na tom uz len smejem 🙂

susanne.k
27. máj 2009

ahojte baby. vie my niekto poradit? Mala ma 4,5 mesiaca a ja sa buduci mesiac musim vratit do prace, pretoze manzel nema pracu a ja by som potom v tej nasej malej dedine nic nenasla. Takze pojdem zatial do prace ale kojim. V praci my urobia hodiny tak aby som mohla kojit malu ale viem ze je nejaka legislativa pre matky ktore koja. Nevie my niekto poradit? Viem ze by my mali platit prestavku, ale neviem ci to je iba pri 8 hod schichte alebo aj pri kratsej pracovnej dobe, alebo ked my daju kratsiu dobu ci sa ich toho platenia netyka.

Prosim poradte.

catalin
27. máj 2009

susanne.k nasla som toto:

Breastfeeding and employment
Under Section 9 of the Maternity Protection (Amendment) Act 2004 certain women in employment who are breastfeeding are entitled to take time off work each day in order to breastfeed. The provision applies to all women in employment who have given birth within the previous 6 months. Employers are not obliged to provide facilities in the workplace to facilitate breastfeeding if the provision of such facilities would give rise to considerable costs. At the choice of her employer, the woman may therefore opt to:

Breastfeed in the workplace or express breast milk, where facilities are provided in the workplace by the employer
Have their working hours reduced (without loss of pay) to facilitate breastfeeding where facilities are not made available.
Women who are in employment and are breastfeeding are entitled to take 1 hour (with pay) off work each day as a breastfeeding break. This time may be taken as;

One 60 minute break
Two 30 minute breaks
Three 20 minute breaks
You should note, that breaks may be longer and more frequent if agreed between the woman and her employer. Part-time workers are also entitled to breastfeeding breaks, calculated on a pro-rata basis.

The provision for women to breastfeed at work was brought into effect on the 18th October, 2004 through SI 654 of 2004 Maternity Protection (Protection of Mothers who are Breastfeeding) Regulations 2004.

The Health Promotion Unit have produced the following useful guide for employers, employees and co-workers entitled Combining Breastfeeding and Work (pdf).

mamartinka
28. máj 2009

baby neviete mi povedat ci sa tuna v lekarni alebo niekde neda zohnat kajanske korenie?Cayenne sa to pise.nemate s tym skusenost.su to chilli papricky ale v tabletkach.dakujem.

tinkadublin
28. máj 2009

Ahojte baby .) ja akurat papam, mam break v praci 😉 rano som bola na krv a potom sup do prace. Inak sestricka bola uzasna.. Ja som zvyknuta chodit na krv,ale takuto sestricku som este nezazila, vazne klobuk dole. Jednak bola velmi zlata, pokecali sme 😀 a ked mi brala krv nic som necitila. Mne nebyva zle ani nic z krvi, som na to zvyknuta, ale iba zo zvyku som sa pozerala inde a ona mi zrazu vravi UZ. Ja ze co? Ona drzi dve ampulky s krvou a ja nechapavo kukam skade ich nabrala.. 😕 absolutne som necitila kedy mi pichla ihlu a potom vytiahla.. No super 😉 este som sa stretla aj s mojou lekarkou, tak sa hned zacala vypytovat ako sa citim, ci je vsetko ok.. Tak sa teskam ze som si dobrych lekarov vybrala 😀

ladywitch26
28. máj 2009

mamartinka, neviem, ci maju to korenie v tabletkach v lekarni, ale u nas v supervalu ho mame v praskovej forme. tak pohladaj, je to od firmy schwarz, take klasicke sklenene korenicky

tinkadublin
28. máj 2009

ahojtee babenky .)) konecne trosku casu na konika.. som dosla domov o deviatej a varim veceru tak sem kuknem kym sa mi varia zemiaky 😉 jaaaaj taky uhorkovy salat si akurat robim ze sa mi uz teraz slinky zbiehaju.. mnam 😀 ako vidim tu nic moc dnes, kazdy po vonku v tom krasnom pocasi ze?? 😎

susanne tak drzim palce aby bolo vsetko ok, aby si mohla kojit malu aj nadalej.. hlavne sa nedaj odbit ak na to mas pravo! 😉

mamartinka
28. máj 2009

ahoj tinka.no veru asi kazda dnes po vonku.aky uhorkovy salatik robis?co tam davas.dnes bolo pekne.a zajtra este ze krajsie.az 24 ma byt zajtra.konecne sa nam umudruje pocasie.

bambulka123
28. máj 2009

Ahojte
tinka ja som tiez len teraz prisla a konecne sedim.Ja si uhorky kupujem v lidli take malicke v naleve.Tiez su super.Super ze si si nasla tak dobrych lekarov,hned sa Ti bude lepsie tehulkovat 🙂
mamartinka moja kolegina zboznuje cilli tak sa jej mozem popytat ci o tom nevie ak chces.
susanne ja si myslim ze by mali brat nato ohlad.

bambulka123
28. máj 2009

mamartinka zeby sa nam konecne pocasie umudrilo.Dufam ze bude aj nedela krasna.Kamarat roby grill party tak snad nam to vijde. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre