Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasuliak
14. júl 2009

no pokial si tu nepracovala tak ti nedaju nic a ako sama pises v tejto dobe ist do irska a hladat pracu je nonsens
i ked aj zazraky sa deju. asi skusit len to co ti radi znama i ked to bude o drzku ked budes sama doma tehu a vsetko okolo toho .

ladywitch26
14. júl 2009

pripajam sa k nazoru krasuliaka, ono nielen ze by si mala problem v dnesnej dobe zamestnat sa v tvojom odbore, ono by mohol byt problem aj zamestnat sa na nekvalifikovanu poziciu. bohuzial, kriza je kriza a vacsina teraz uprednostnuje irov pred cudzincami. a kedze tu nic neodpracujes, nemas narok ani na euro. keby ste sa zobrali, muz by mal narok aspon na rodinne pridavky a prispevok na dieta, ale to je zanedbatelna suma v porovnani s nakladmi na zivot. a z jedneho platu, pokial nie je na nejakom manazerskom poste, by asi tazko zivil manzelku s dietatom. a v dnesnej dobe sa kazdu chvilu prepusta, tak keby aj on zostal bez roboty, tak mozte rovno balit kufre.

zmrzlinka
14. júl 2009

luciajas ani ja Ti to v ziadnom pripade neodporucam.
Matersku nedostanes a s pracou je to tu na zaplakanie 😒 Prajem vela stastia 🙂

nadina
14. júl 2009

Ahoj Lucia,

zalezi od toho, aku pracu ma Tvoj partner.

Ladywitch : Nemozes suhlasit : "... a vacsina teraz uprednostnuje irov pred cudzincami ..."
nie vsade je to tak. Ba dokonca u mojho manzela v praci maju celkom opacnu skusenost.
Myslim, ze uplatnuju skor kvalifikovanych ludi
a je mozne, ze Irov budu uprednostnovat skor tam, kde na tej
kvalifikacii az tolko nezalezi...

Co sa tyka nezamestnanosti, je pravda,
ze dosiahla v Irsku 11,4% ak nie uz viac,
co v provnani s rokom 2006 a okolo 4% je dost velky rozdiel,
ale pribudli hlavne nezamestnani z radov robotnikov,
kedze stavebnictvo padlo.
Podaktori Iri vsak budu radsej zobrat na ulici, ako sa mozete presvedcit
pri nahodnej prechadzke Dublinom,
aj ked za rohom na obchode je vyveseny plagat : Prijmeme pracovne sily
a oznamko tam visi uz par tyzdnov.

U mojho manzela v praci maju uz mesiac zavrete obcerstvenie,
pretoze nemozu zohnat staff.
Myslim, ze je to aj o tom, ze Iri budu radsej poberat socialne davky
a vsetky mozne aj nemozne priplatky,
ako pracovat takmer za minimalnu mzdu.

http://www.northernireland.gov.uk/news-dard-020...

A predpokladam, ze o kvalifikovanych ludi zaujem moze byt,
aj ked neviem ako sa tu, Lucia, s ekonomikou uplatnis.
Zalezi od predstavy, co ano a co nie... Skus si to mrknut na
strankach agentur, ci su volne pozicie ake by Ti vyhovovali.
Pripadne skus poslat CVcko a uvidis, aka bude odozva.
Alebo "vyves" svoje CV na www.monster.ie
Monster je stranka, kam sa pozrie takmer kazdy potencialny zamestnavatel najskor
a ak tam nenajde pripadnych vhodnych kandidatov - az potom oslovi platene sluzby -
agentury.
Uvidis, ci sa Ti neikto ozve.

Veľa šťastia :

www.adecco.ie/ www.allenrecruitment.com/ www.brightwater.ie/ www.executive-connections.ie/ www.hookhead.com/ www.icds.ie/ www.meghengroup.com/ www.sigmar.ie/ www.hrm.ie/ www.atlaspg.ie/ www.fast.ie/ www.manpower.ie/ www.robertwalters.com/ www.trb.ie/ www.grafton-group.com/ www.irishjobs.ie/ www.cpl.ie/ www.acumenrecruit.ie/ www.employireland.com/ www.gojobsite.ie/ www.jobsnation.net/ www.jobs-in-ireland.com/ www.atlanco.ie/ www.collinsmcnicholas.ie/ www.recruitireland.com/ www.hays.ie/ www.computerjobs.ie/ www.verkom.ie/ www.rescon.ie/ www.epeople.ie/ www.contact-recruitment.com/ www.stelfox.ie/ www.eolas.ie/ www.berkley.ie/ www.huntermarshal.com/ www.maximus-it.com/ www.ablerecruit.com/ www.fasttrack.ie/ www.multiflex.ie

N.

nadina
14. júl 2009

Sorry, hodila som tam omylom minimalnu mzdu pre northern Ireland 😀
Mrknem tu nasu a poslem este raz

nadina
14. júl 2009

http://www.rte.ie/business/2009/0511/minimum.html

asi je stale 8,65 ako bolo,
ak to nezmenili od maja, skor nie...

ladywitch26
14. júl 2009

nadina, ja sa tym irom,co nechcu pracovat a su na podpore ani nedivim. ked su napr. na podpore obidvaja, tak maju narok na socialku a este aj priplatok k byvaniu. ked sa jeden z nich zamestna, tak im to automaticky beru. no a ak ten jeden nema aspon taky plat, aby mu to vykrylo tie dve socialky, prispevok na byvanie a pripadne este aj cestovne, ak musi za tou pracou dochadzat, tak sa na to moze fakt vybodnut. mam znameho, ktory by musel zarobit tyzdenne €500, aby sa mu to vobec oplatilo. mozno v dubline to nie je problem, ale v nasom malom mestecku asi sotva niekde nieco take najde.

nadina
14. júl 2009

Ladywitch,

urcite, ze sa to nie kazdemu oplati
a prave preto zalezi od kvalifikacie
a pracovnej pozicie.

Ale nie je to zase tak, ze by nebolo
ani jedno volne pracovne miesto...
je to skor o tom, co chce clovek robit
a za kolko.

palesandra
15. júl 2009

ahojte, dakujeeem pekne za rady. Priatel robi programatora , pri Dubline v Carlow este len teraz od maja, ale bol by ochotny prestahovat sa do Dublinu a dochadzal by, ak by som si tam nasla robotu. Planoval ist uz 2 roky a kvoli projektom v robote to stale presuval, mali sme ist spolu, ale ja som si nakoniec nasla inu robotu a uz som nechcela cakat kedy sa rozhodne ze ide fakt. Takze sme to nechali v stave ze on ide do Irska a uvidi sa co dalej bude. Robotu si nasiel po 3 mesiacoch, cize je to cerstve. Na zaciatok urcite nezaraba brutal prachy ale stale lepsie ako tu na SK. Cize by som v Irsku nemala ani rodicovsky prispevok ktory sa vyplaca po materskej (ktoru by som vlastne nedostala)? Ja som pozerala zatial na stranku jobs.ie a tam v carlowe nebolo nic. musim sa na to lepsie pozriet, aj na ponuky v irsku a taktiez dobra rada od nadiny dat na stranku zivotopis. Len neviem ci sa mi ozvu, kedze nebudem tam mat napisane, kedy budem v Irsku a tie ich pohovory.mate nejake napady, ako by som to tam mala napisat? mam este len 3 roky praxe, anglinu viem beznu komunikaciu, pracujem na oddeleni obchodu. pozerala som ze vela pozicii je ako telemarketing a sales person, ale asi tam potrebuju supis anglinu. no je to tazke rozhodovanie. snad niekedy je potrebne aj riskovat, ale musim sa priznat, ze nie som typ, ktory rad riskuje.

nadina
15. júl 2009

Ahoj Lucia,

ozvut sa Ti ozvu, ak :
Ti priatel kupi irsku karticku do tvojho slovenskeho mobilu
a Ty si ju das doma na SK do Tvojho mobilu -
tak ti zavola agentura,
aj potencialny zamestnavatel,
pretoze sa budu samozrejme domnievat,
ze si uz v Irsku - vsak volaju na irske cislo...

Treba si potom pripadny pohovor dohodnut
s dostatocnou casovou rezervou,
aby si si stihla kupit letenku na pohovor.

Myslim, ze viaceri to takto spravili a funguje to.

Carlow je pekne mestecko,
ale nie az tak blizko pri Dubline,
je to zrhuba 70 km,
mame tam znamych a z ich skusenosti
ti mozem povedat, ze robota sa tam hlada velmi velmi tazko.

N.

palesandra
15. júl 2009

ahoj nadina, uz mam karticku O2 z ktorej si piseme smsky z netu. zadarmo ziskal 2 kusy ale neviem akym sposobom a ci to mozem pouzivat aj tu.. musim zistit.ale fakt dobry napad.. dakujem za radu. Priatel to neberie ako velmi daleko..ale ked chce aby som prisla k nemu, tak nic nenarobi.. ak tak sa chcel prestahovat k nejakym znamym slovakom do dublinu, ale nejako im to nevyslo, a chcel dochadzat autom. v Carlowe nikoho nepozna, tak mu je tam dost otupno, ze nema s kym pokecat, tak skoro kazdy vikend zatial chodi do dublinu aby mal kontakt so slovakmi...

nadina
15. júl 2009

Lucia,

samozrejme, ze to mozes pouzivat.
Rovnako sme to urobili aj my.
Hovory sa z nej neoplatia v ramci SK,
ale urcite si uved cislo tej karty do vsetkych CVciek.

N.

mamartinka
15. júl 2009

ahojte.nechcel by niekto tak koncom augusta sa postarat 2 tyzdne o fenku border kolie?dotycny je z kikenny a potrebuje postrazit 2 tyzdne psika.ak by niekto chcel pomoct alebo by o niekom vedel.

mamartinka
15. júl 2009

prepacte z Kilkenny.

zmrzlinka
15. júl 2009

ja mam este tu skusenost,ze na lepsich poziciach pozaduju zaklady irskeho jazyka 😉 takze niekde chcu iba Irov 🙂

nadina
15. júl 2009

Irsky jazyk je stale "uradnym" jazykom v Irsku,
rovnako ako anglicky (ten je v ustave uvedeny az ako druhy v poradi)

a preto statne, ale aj ine institucie ako take -
musia poskytovat zo zakona sluzby
aj v irskom jazyku,
takze to moze vyplyvat z toho...
Napriklad v banke, v nemocnici a pod.
Vas nemozu odmietnut, ak si zelate komunikovat v irskom jazyku 🙂

Urcite je stale tazsie takych ludi vobec zohnat
a na pozicie, ktore to vyzaduju.

mishka711
17. júl 2009

haloo no zase tu nikoho neni baby kde ste?tinka sem este chodi ako sa ma?uz jej nebyva zle alebo??ja uz len tyzden pracovny a volno juj parada len na svk isto budeme K O s tepla ale tak co uz 😀

misakika
17. júl 2009

ahoj aha ja som tu 🙂 ..a to fakt ze dufam ze sa budeme na slovensku opekat, ved po tom tam ideme nee? 😀
pre mna este 7 pracovnych dni a vegeeeeeeeet...boze to tak dobre znie 😀

mishka711
18. júl 2009

no teba tu vidiet je zazrak xixi ale nie no hej no ja to bude horsie znasat preto inak by mi to bolo jedno keby sme mohli vybehnut niekam ale takto no musim vydrzat uz 😀

kacenkalm
18. júl 2009

Zdravim vas dievcata
Akurat som sa sem zaregistrovala,a rada by som vedela,ake mate skusenosti s vybavovanim irskeho pasu pre dietatko,ak sa tu narodi a rodicia su slovaci...a ako to je naopak s vybavovanim slovenskeho rodneho listu a slov.pasu....kdeze som volala na velvyslanectvo v irsku aj na slovensku,akosi sa nezhodli na jednej a tej istej odpovedi....tak uz fakt neviem,kde si mam co zistit.... ☹ dakujem

kacenkalm
18. júl 2009

a pardon,musim dodat,ze tu zijeme s partnerom cez 3 roky.....

mamartinka
18. júl 2009

no ahojte.ako v Irsku.my este 2 dni a letime spet.vcera bolo strasne horko ale dnes sa schladilo a bola riadna burka.v Irsku je ake pocasie?zatial vsetky pozdravujem.inak sme mali let bezproblemov. 😉

tinkadublin
18. júl 2009

Ahojte baby!! mne konecne naskocil konik po ani neviem ako dlho 😒 ako vidim to asi len mne tak blbne ci co..

inak nic noveho u mna, stale je mi rovnako spatne, tak dufam nebudem ta jedna z milion ktorej je zle 9mesiacov lebo ma asi slahne 😀 v utorok sme boli na kontrole u gp a vsetko je ok.. a v pondelok idem na scan na polsku kliniku tak sa vytesujeeeeeeeem ze zas uvidim babatko .)) len ma mrzi ze drahy nemoze so mnou, lebo mu zmenili sichty.. tak co uz no.. iba sama sa tam dotrepat je nanic, lebo drahy chodi autom do prace, takze to budem musiet nejak pesky zvladnut.. 😝

s vami vsetkymi co sa deje 😉 nejak kazdy pomenej pise ze? musim si vas aj ja nejak spatne docitat.. ale ako vidim nie je toho vela 😉

tinkadublin
18. júl 2009

annaola tak to ma mrzi ze ako dopadol drahy.. ale aspon tie oblicky nech lieci!! prajem skore uzdravenie!

aknecak a bambulka tak to ma tesi ze vy sa mate lepsie ako ja 😉 ja zatial normalne svoje nohavky natiahnem.. lebo sak som len chudla, akurat tento tyzden som uz zas zacala trosku priberat tak som teraz na povodnej vahe, ale uz sa cosi zacina gulatit, tak asi aj ja za chvilu budem kupovat tehu nohavky 😀 jaaaaaj ja uz tiez chcem mat velke brusko .)) kazdy kto ma stretne a vie ze som tehotna uz tak dlho tak sa pyta kde mam brusko??? 😀

lady bola si nakoniec na tej masazi ci nie? dufam ze pomohla s chrbticou ak si bola.. a co mliecko nevytieklo? 😀 jaaaj som sa nasmiala na tom xixixiiii.. s tym mliekom ma napadlo ze drahy sa kazdy vecer dohaduje s malym v brusku ze kto bude pit mliecko z ciciek 😀 😀 no bohovy je xixiii .)))

tak baby co ste na slovensku alebo sa chystate, riadne si to uzite!!!!! len pozor na slniecku, nie ze nejaky upal bude.. nech vam vydrzi pocasie pekneeee a vratite sa opalenucki vsetci!!! 😉

tinkadublin
18. júl 2009

mishka ty este vydrz, ale uz sa ti to kraaaati pekne 😉 no ja tiez velmi teraz neznesiem horucavu, tak som rada ze my letime domov az zaciatkom septembra.. hlavne si davajte pozor s bruskom 😉 a oddychni si na dovlenke .))

tinkadublin
18. júl 2009

kacenkalm ja som este nevybavovala pas a rodny list pre maly, ale tuto baby hej, tak ti urcite nejaka poradi.. alebo nedavno bol clanok na exile presne o tomto.. aj to niekto sem hadzal na konika, tusim mamartinka..

http://www.exil.sk/site/irsko.php/2009/07/06/ce...

tak tam to je vsetko rozpisane co budes potrebovat.. a ak ide o irsky pas, tak ten ak ste tu uz tri roky urcite dostane.. o tom je zas vsetko popisane na

http://www.dfa.ie/home/index.aspx?id=253

tam si to skus prestudovat.. ale pokial ja viem, tak potrebujes, rodny list irsky babatka, fotky, vyplnenu tu ziadost, myslim ze sa posielaju aj pasy rodicov, musis mat overenu totoznost babatka, to ti spravia aj na garda station a potom potrebujes nejake overenie aj solicitorom.. tusim som to citala niekde na

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

tam je forum pre ludi v irsku a tam sa to dost podrobne rozoberalo.. len si to musis najst niekde v starsich prispevkoch 😉 tak vela stastia .)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daisy77
19. júl 2009

Ahojte,

viem, neviem do akej temy sa mam zaradit, ale nakolste ste vsetky v Irsku ako i ja, tak som tu zrejme spravne. Rada by som sa nieco spytala, ak mi bude moct niekto dat odpoved. Pracovala som v Irsku 4r., teraz sa vraciam domov, lebo si chcem zvysit kvalifikaciu, nakolko som pracovala v hoteli, klasika food and beveradge assistent, ziadna slava, predtym ako som prisla do Irska som sa venovala uctovnictvu a rada by som sa k tomu vratila a preto som dala v hoteli vypoved, na tu dobu co si spravim kurz co vychadza 3 mesiace som si chcela vybabit tu v Irksu podporu, ale pani na socialke mi otvorene povedala, ze ako sa ona na to pozera, ze silno pochybuje, ze nieco dostanem, mala by som cakat este oficialne 2 tyzdne na odpoved, ale ja uz letim v utorok domov, lebo kurz mi zacina zaciatkom augusta. Pritom mi to nejde do hlavy, lebo osobne poznam par ludi, co odisli z prace, si akoze hladat pracu na SK a poziadali o export davok a nemali ziaden problem, neviem, ze by sprisnili podmienky? Poznate niekoho takeho ktoremu sa to nepodarilo, resp. i podarilo?

kacenkalm
19. júl 2009

tinkadublin
ahoj tinka,diky za radu,tiez sa mi ulavilo....na irskom velvyslanectve v BA mi povedali,ze mala irsky pas nedostane absolutne,lebo nie sme Iri a ani predkov nemame Irov....a ze sa to nevztahuje na to,ze tu zijeme a pracujeme viac ako 3 roky.....nechapem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre