Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

petra2505
27. aug 2009

dakujem tu stranku poznam mna zaujimalo kolko ten kocik cca vychadza v Irsku v obchodoch

mishka711
27. aug 2009

petra 2505 my ho mame cervwny nas vysiel 499e a u vas?

mishka711
27. aug 2009

teraz ako pozram je uz 560 no inak v modrej farbe bol lacnejsi a dokoca ho predavali aj gumtree.ie za 300e tusim malo pouzivany

annaola
27. aug 2009

Ahojte, tak ja to teda na Kravatu bonznem ( Nadi, prepac, ale o take sladke tajomstvo sa treba podeliit ;) - maly Frantisek je uz na svete. Je nadherny!

susanne.k
27. aug 2009

petra 2505 ved to je stranka z irska. Kd si si nevsimla. To su aktualne ceny. Nizsie ceny su iba ak maju nejaku akciu.

mishka711
28. aug 2009

baby este sa xcem spytat tu aplikaciu na child benefit ste dostali postou ci ste si boli pre ne na socialke lebo co si dobre pamatam tak mne to doslo postou lebo som mala aplikaciu so socky ale ony mi poslali menej vypisovania a 6tyz dopredu sa ma poslat no a mne nic takze musim v pondelok tam a vypisat to kua aby som to stihla heh

tixi
29. aug 2009

dobre ranko 😀 baby poculi ste niektora o Home Care Clinic na Phibsborough ?Je to vraj tiez polska klinika ale lacnejsia ako medical....

flanagans
29. aug 2009

ahojte babenky. mishka711 skoda ze som si neprecitala stranku skor ale az dnes. A dokonca som v piatok som bola v rathmines pri mojej gp. No dufam ze sa nam podari stretnut nabuduce.
Take gp mi zrobila bezne vysetrenie ako tu robia stale. Len stale spominala ze je to nenormalne ako dlho nechaju tehulku cakat na vysetrenia. Ked som jej povedala ze som bola na slovensku a tam mi urobili vysetrenia tak bola rada. Takze mna este stale caka 1 tyzden a pol na prve vysetrenia v rotunde hospital.(to bude 25tyzden)

Tiez chcem sa vas opytat neviete mi povedat ako dlho sa caka na child benefit po registracii a ak niekto ma skusenost s rent allowance viete mi povedat ci ste dostali mesiac pred narodenim alebo po narodeni baby?Dakujem

mishka711
29. aug 2009

flanagas no skoda my sme boli dokonca po 3tej v ratmines lebo tu mame znamych s uk a tam su ubytovany no snad nabuduce lebo teraz od pond zacinam uz len poobeden robit do 6stej kady den takze len vikendy budem mat free a potom az ked nepojdem na matersku a to musim v pon doobeda behat lebo uz meskam s maternity benefit kua sa posiela 6tyz pred a ja uz mam asi len 4-5tyz pred snad to este uznaju 😒 a child benefit sa po narodeni

ashley
30. aug 2009

Idem kuknut co ste popisali a ci ste mi odpovedali.
Lilina rastie ako z vody, je krasnucka, neviem sa na nu vynadivat. Tomasko, trosku ziarli.. ale zvlada to dobre. Snazim sa mu venovat kazdu volnu chvilku. Uz sa neviem dockat septembra ideme na slovensko.
TEhulky, ako sa citite? Bruska rastu? Nevolnosti prestali?

Child benefit sa vam vybavi automaticky.. ked pojdete vybavovat rodny list, tak odtial poslu papiere na socku. A zacnu to vyplacat od dalsieho mesiaca od narodenia.Napr. dieta sa narodi v januari a zacnu platit od februara.

ashley
30. aug 2009

Tinka gratulujem k chlapcekovi.
A kamaratka chodila k Ananasovi (tak volame Anasa) a bola spokojna.

ashley
30. aug 2009

Este... neberieme to ako urazku, len ho tak familiarne volame.. 😉

annaola
31. aug 2009

Ahojte. Aj nas spolubyvajuci chodi k Anasovi a je velmi spokojny. Neviem ci viete- ma este brata, tiez lekara, vyzeraju ako dvojcata a ten je zasa v Tallaghte. Staral sa aj o deti zo slov. skolky, jeho deti tam tiez chodili a aj teraz ked funguje pod novym vedenim stale chodia.

kacenkalm
31. aug 2009

Ahojte baby
Tak ja to mam za par... 🙂 len tie bolesti....myslim,ze mala mi priiiserne tlaci na konecnik a priserne to boliii,nemozem ani spavat v noci,ani sediet na stolicke poriadne....je to normalne???

kacenkalm
31. aug 2009

a take uzasne tehotenstvo som mala,ani jeden jedinky den mi nebolo zle,uzivala som si ho naplno a teraz.... ☹ boli,boli..... 😕

mishka711
31. aug 2009

kacenkalm ja si myslim ze babo sa tlaci voac dole to moze byt tym mna tak tlacilo uz ked som mala kontrakcie no to je asi ze aj coskoro uz porodis uz to vydrz 😉

mishka711
31. aug 2009

asley no super ze su deticky vpohode my tiez uvidime ze co lebo zacina uz teraz trosku ziarlit ale to je normalne neskor to prejde a inak sa xcem spytat co take papas ked kojis lebo to bude premna tzke akk budem kojit

catalin
31. aug 2009

caute baby, ako sa mate? zas mame uzasne irske pocasie. ale vraj ma byt najblizsie 3 tyzdne nadherne...asi babie leto... rada tomu uverim 🙂
ach tehulky, ale sa nam to krati, vsak? mishka tvoje cislo v pase je krasne a o kacenke ani nehovorim...ty to uz mas za par, tak par dni tych bolesti vydrz a budes mat babenko pri sebe.
my uz mame vsetko prichystane, uz len vanicku na kupanie kupit a pult na prebalovanie nam kamarat zmontuje. uz som aj zacala prat, a zehlit, pomaly, nech to nenechavam na poslednu chvilu, chcem robit do konca 38tt a budem energiu potrebovat na to. postielka je uz zmontovana, ja som nevydrzala, aj postelne uz som navliekla, uz sa tesim ako mala Mia bude odtial ujukat. 🙂
aj sebe do porodky uz som si nakupila, aj take nocne kosele asexualne, muzik sa smial ked ich videl 😀
ak mate nejake typy co so sebou tak ich sem zaveste, lebo ja len tak co si pamatam co mi kamosky hovorili, ze im bolo treba v nemocke. ja som ziadny zoznam nedostala. zajtra mam poradnu tak sa spytam GP.
este jednu otazku mam..formular na maternity benefit mam uz vypisany, zajtra ho dam potvrdit GP, len jeden zadrhel to ma...potrebuju aj sobasny list..co je ok, mam ho tu, ale v slovencine. budu potrebovat preklad? a ak ano, v dubline na ambasade poskytuju prekladatelske sluzby? tak babay radte..

a piste

tixi
31. aug 2009

catalin na ambasade v Dubline robia urcite preklady 😉 bola tam kamoska, ale uz si nepamatam kolko platila od strany

ladywitch26
31. aug 2009

catalin, budu potrebovat aj preklad. ja som davala v corku a vyslo ma to €45. a co si pamatam, tak ked som volala na ambasadu, tak mi povedali,ze oni preklady nerobia. ale to bolo minuly rok, tak sa mozno cosi zmenilo.
inak ja som tiez mala zmontovanu postielku aj s perinkou pri posteli uz od 30tt, od 32tt dokonca kompletne zbalenu tasku do porodnice 😀

catalin
31. aug 2009

tixi, ladywitch dik za tipy...zajtra im tam cinknem...a budem tam musiet ist osobne... 😝 uzas...

ladywitch, dufam ze nakoniec nebudem ako ty, ze veci pripravene 2 mesiace pred terminom a rodit budem 2 tyzdne po...ach, len to nie. ja to budem mat ako ty, mama tu pride, na 3 tyzdne, ale chcem jej kupit letenku az na 20teho, a 19teho mam termin. tak dufam ze sa mala Mia vypyta nacas. ak nie tak este mam rezervu, ak by som prenasala 2 tyzdne, este stale si ju mama tyzden uzije. aaaaa, sak dajak bolo, dajak bude, nie?

ladysparky
31. aug 2009

catalin, kacenka, uz sa vam to krati 🙂 vydrzte dievcata 🙂 🙂
co sa tyka vanicky, to bude asi prva vec, ktoru kupime pre bejby 😀 sme na nu natrafili a velmi sa mi zapacila.. pozri catalin na nu
http://mothercare.ie/ContentBuilder/DisplayPage...
joj, sa vytesujem s tebou 😅 😅 😅 uz sa neviem dockat, kedy budem mat izbu vymalovanu, kupenu postielku a dalsie vecicky 🙂
ozaj baby, je tu niektora taka, ktora si napr.postielku kupila od kamosky po vyrastenom babatku? myslim, v ramci setrenia? nasla som v mothercare jednu, voobec nie je draha, iba 79 eur, ale od nejakej mamicky by to urcite bolo za lacnejsie 😝 😝 a radsej potom viac priplatim za matrac
catalin, kacenka, mozno ste to tu uz pisali, aky kocik ste si zabezpecili? hodite link? stale dilemujem-svagrina mi odporuca Jane (ten dostat len v europe asi v 6ticch farbach, v uk -predpokladam ze tym padom aj v sev.irsku-len v modrej a cervenej farbe), teraz som sa zahladela na Quinny, alebo este Chicco.. vsetko trojkombinacia.. mozno som uz otravna s tymi kocikmi, tak mi to prosim odpustite 😵 😵
no a este jedna vec ma kváári.. uvazujem, ci vobec budem mat na nieco narok po porode okrem rodinnych pridavkov, ked som teraz na socialke 😒 normalne som kvoli tomu v noci nespala 😒
viete mi poradit, co vsetko dostava slovenska mamicka, ktora porodi v irsku prve babo? myslim-anglicky nazov a sumu, ktora je platna od noveho roka.. ak sa vam chce trosicka mi poradit 😎
no, a este trosicku sa pochvalim, dostala som akoze meninovy darcek a zaroven prakticku vec na kojenie 🙂
http://toymasterennis.ie/media/catalog/product/... takze ak

tixi
1. sep 2009

catalin, vcera som vyzvedala , ze ako to je vlastne s tymi prekladmi na ambasade, tak vraj si musis doniest uz sama na papieri prelozene co chces oni to iba skontroluju s originalom a daju peciatku, ze overene 😕 znie to sice cudne, ale pre istotu, ked im budes volat tak sa radsej na tu moznost opytaj
zienky, mali ste bolesti vajecnikov na zaciatku tehotenstva?nemam sice nejake velke bolesti, ale citim to hlavne vecer 😒
uz sa neviem dockat zajtrajska, objednala som sa k lekarovi a hlavne na scan, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku, v noci som mala strasny sen, ze som tam sla a doktor mi povedal, ze tam opat nic nevidi, ze ziadne babatko nebude ☹

ladywitch26
1. sep 2009

catalin,tak to dufam,ze nebudes prenasat,bola to hrozna otrava.sedis doma,lebo sa uz ledva hybes, ani do obchodu poriadne,lebo kazdu chvilku pozeras,kde je najblizsi zachod a len cakas. a den sa vlecieeee... 😝 ale ak budes uz po termine,tak sa spytaj dokiho,nech ti skusi odstranit hlienovu zatku.mne sa v podstate hned po tom zacal otvarat krcok a za dva dni som uz rodila. nemusela som cakat az na vyvolavacku.

ladysparky,tak to kreslo je bohovske. 😅 inak mas narok potom na nejake peniaze, jasne,ze sa tam bude posudzovat aj oteckov prijem, ale mozes dostat nejakych 200€ plus 13 este priplatok na dieta.jasne,ze ak otecko zaraba viac, tak to asi budu kratit, ale kazde euro sa zide. ak by ste boli v blbej situacii,tak este mozes skusit rent allowance alebo family income supplement.

tixi, mna boleli vajecniky cele tehu, je to ok. a hlavne na zaciatku to bolo dost silne a tiez som sa bala, ale to sa len vsetko natahuje, takze bez obav. inak odporucam zacat natierat kremom proti striam hned. mne sa popraskala koza na stehnach v 3.mesiaci, ked mi este ani brucho nebolo vidno. ale zacne sa ti roztahovat aj panva a ak si stihla, tak ti koza rychlo popraska. na bruchu nemam nic,ale na bokoch a stehnach riadne jazvy.

tixi
1. sep 2009

prave vcera ma napadla tema strie, ale pravdu povediac hanbila som sa opytat, ze este som len par tyzdnov tehos a uz traposim so striami 😅 , ale ako citam prave vcas, a aky krem si pouzivala?Ja som dost stihla ale ta celula, oh oh...vraj v tehotenstve vie vystupit este viac

catalin
1. sep 2009

no caute baby, dik za tip. som tam volala ale uz tam nikto nebol. tak musim skusit zase vo stvrtok ked maju uradne hodiny.

ladysparky, tu vanicku som obzerala osobne v mothercare, je sice kraaaasna ale mala. kamoskina 5 mesacna dcera sa do nej ledva zmesti. ked pojdem do dublinu tak sa zastavime v ikea, tam som nasla tuto: http://www.ikea.com/ie/en/catalog/products/7009..., nema ziadne extra tvary, ale je dost dlha a kamosky co ju maju, su spokojne.
kocik mam baby ace 042, v albume mam foto, vygoogli si ho, nam sa paci, ma vsetko co ma mat, kupili sme ho neplanovane na Sk za 240 eur. este mam aj sportovy, per perego, second hand, ten bude dobry na cestovanie a do lesa..ja radsej investujem do inych veci, ako do kocika, malej to bude aj tak jedno v com sa vozi a za peniaze co usetrime mozme ist radsej k moru. cize investovat 1000 euro do kocika sa mi zdalo prehnane, ale proti gustu ziaden disputat..ak na to mate 😀 😀
na postielky skoc do ikea, maju dobre a lacne, a samozrejme rataj s tym ze aj matrac musi byt kvalitny, ale to je investicia na min. 2 roky, takze tu by som nesetrila.
a neviem ako je to s tou socialkou, jedno viem, kamoska tu zije s manzelom a maju dve deti, obaja na socialke a plus im doplacaju nejake peniaze. nechem vraviet kolko, ale viem ze ti dvaja tak skoro do prace nepobezia. plus im prispievaju na najomne a neviem co este. takze treba studovat net a pytat sa ludi.
tixi aj mna boleli vajka na zaciatku tehu, ale to je uplne v pohode, potom ta bude boliet a pichat kdeco
😀 😀
a strie? ja kremujem od zaciatku, kazdy druhy den, ak tie strie mas mat tak ich budes mat a nezalezi na tom kolko kremujes. dakto kremuje 2x denne a brucho ma jak po bitke s tigrom a dakto nekremuje vobec a nema ani jednu. ja pre pokoj v dusi kremujem raz za dva dni, pro forma. 🙂 zatial v pohode.
a celulitida? normalne skoro cela zmizla, to bude asi to stravou, kedze papam zdrave veci, takze ja sa nestazujem, doktor ma chvali zatial + 8 kil, co ma tesi, ani neviem kam tych 8 kil islo. necitim sa nejaka velka.papam normalne, o trochu viac ako pred tym..hlavne si tehu vychutnavaj, kasli na kila, dolezite je co je dobre pre teba a babo, ja pocuvam co moje telo chce, a zatial si spolu dobre nazivame 😉

tixi
1. sep 2009

pekne si to napisala, ze si spolu dobre nazivate 😉 no mne sa jedalnicek obratil uplne...a to vdaka mojmu muzovi, ten je ako posadnuty, ale co narobim, prve dni som sa smiala, ale presli dva tyzdne a uz mi veru do smiechu nie je, bude to zniet ako z nejakej filmovej komedie, ale u nas doma je to tak, ze mam nakupene same orechy, semiacka, kila zeleniny a ovocia, nesmiem jest udeniny, konzervy, slane jedla, takze ani chipsy, ziadne presladene dzusy ci sirupy a nic s umelym sladidlom, dostala som prednasku o castejsom umyvani ruk, pitnom rezime a podobne.Ja som vsak zastancom toho, ze nic sa nema prehanat 😖
Viem, ze to mysli dobre a hoci som dost tvrdohlava, musela som ustupit...

catalin
1. sep 2009

u mna to prislo prirodzene, s tym zdravym jedlom, asi nejaky instinkt, chutia mi zdrave veci, nepoviem ale ze nezhresim...prve mesiace mi obcas pomahala coca cola ked som mala zaludok na vode, a tiez som potom pocuvala ze to nesmiem a tak...ale manza sam pochopil ze vsetko s mierou nezaskodi. neboj, prve mesiace bol taky isty 😉 takto je to lepsie ked sa stara ako keby mu na tom nezalezalo.

ladywitch26
1. sep 2009

tixi, mne v tehu chutili same nezdrave veci.prve tri mesiace som do seba dlabala len maso,slaninu a klobasy.cim slansie a stiplavejsie,tym lepsie. potom od tretieho do siesteho mesiaca som nejedla skoro nic. bolo mi zle, rano pravidelne zvracanie a cely den zaludok ako na vode. nonstop ma natahovalo, jedine cola mi ako tak pomahala a bud lieskovce alebo slane tycinky. to uz som si robila srandu,ze necakam dieta,ale malu vevericku. 😀 no a od siedmeho mesiaca zasa iba sladke. kazdy den som zozrala aspon jedno kinder bueno plus este hory ovocia. robila som si take mixy, nahadzala som viacero druhov do mixera a mala som ovocnu kasu. takze zdrava vyziva to velmi nebola az na to ovocie, ale stanka je aj tak zdrava a rozumna az prilis 😀

tixi
1. sep 2009

jaj lady, aspon som sa nasmiala 😀 ja nemam zatial ziadne chute, ale ved je este aj tak skoro...no ten moj si neda povedat, podla neho je internet akysi mozog sveta a co sa tam pise musi byt samozrejme pravda, pevne verim, ze ho to prejde a uvedomi si, ze ja viem ako sa mam spravat a co jest, inac to je sranda, ze vela zien pise, ze pri zaludocnych tazkostiah pomaha cola cola 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre