Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

dia_k
11. sep 2009

ahojte kocky prepacte ze vam sem takto vtrhnem, len som vas chcela poziadat, ak poznate nejake kocky s babatkami v okoli Birminghamu, mohli by ste im dat vediet, ze planujeme stretko Sloveniek a babatiek v Birminghame 19.9.09. (od 10.00 do 12.00) ozvite sa mi cez IP, poslem vam viac info

tixi
11. sep 2009

presne ako pise catalin, nenechaj to tak chelsee, mas pravo si ziadat tie peniazky, no inak hororovu story si tu popisala, drzim palceky nech to raz dva preboli
baby poradte mi prosim s tymi riflami, ja neviem co robit, treba mi kupit nove ale to by bolo asi zbytocne, o chvilu sa rozrastiem ako taka korytnacka a budu mi len stat v skrini, daju sa niekde kupit nejake co vyzeraju ako klasicke ale su na zvacsujuce brusko?

arian
11. sep 2009

Ahojte,
Catalin dakujem, my sa obavame tej sumy za operaciu, ten pobyt nie je taky strasny, no ak by malo prist 3000E za tu operaciu no zbohom 😕
Chelsee je mi velmi luto co sa ti prihodilo, prajem skore uzdravenie. V tvojom prispevku som nasla odpoved na moju otazku, dik.
Tixi tie rifle pre tehotne su vyborne, su s elastickym latkovym pasom a vyuzijes ich skutocne dlho.Kamaratka ich mala jedni s mensim bavlnenym pasom, tie vyuziva aj po porode, sedia jej a ak mas dlhsie tricko,n ie je vidiet, ze su tehotenske.Druhe na posledny trimester, no tie uz neskor nevyuzijes az pri dalsom 😀 .
Myslim ze by sa mali dat kupit v kazdom obchode pre tehulky.

Majte sa pekne.Arian

tixi
11. sep 2009

dik arian, musim nabehnut niekedy do mesta, ale ked mam volno tak som rada, ze mozem doma lenosit a popritom stale treba nieco upratat, takze na nakupy nemam chut, ale budem sa musiet prekonat 😅
inac ako je to s farbenim vlasov pocas tehotenstva, ja som si ich totiz vcera farbila a dnes ma kamoska zjazdila, ze to by sa nemalo, hlavne ked pouzivam blond, co je dost silna farba... 😒

mishka711
11. sep 2009

tixi ja mam rifle s h&M A SU FAJN pekne len ze uz toto tehu ich nevynosim lebo pri malom som mala lenbrusko teraz aj v bokoch a tak no uz su tesne 😀 ale pozri si tam snad nieco najdes 😉 a ktej operacii moj brat tu bol mesiac ked si zlomil zapestie bol v nemocke 1noc mal operaciu a doslo mu len za pobyt v hospital takze si myslim ze operacia sa neplati len pobyt no good luck

ladywitch26
11. sep 2009

chelsee, no to nemyslis vazne,ze ta poslali domov? ja by som im tam asi spravila riadny bordel. ja sa bojim krvi a keby som mala doma pozerat ako sa mi z ruky vali, tak skolabujem. naposledy som tak vo waterforde na emergency cakala s bolestami brucha a doktor ma chcel poslat domov len s painkillers.po 5hodinach cakania. a taky,ze ledva anglictinu ovladal.tak to ma dozralo a ja ked sa naseriem,tak perie lieta 😀 😀 asi im tam malokto zvysi hlas na lekarov,lebo sice kukali po mne,ale zrazu usudili,ze aj sono by mi mohli spravit,aby sa uistili,ze to nic vazne nie je.ale to je nasa blba slovenska natura, nahodou aby sme neboli nikomu na obtiaz, aby sa nikto na nas neurazil a pod. kasli na zamestnavatela,vsak on o peniaze nepride, on je na take pripady poisteny. a ty mas trvale nasledky do konca zivota, preseknuty nerv sa uz nezrastie, tak bud trosku egoista.kto tebe dal cosi zadarmo?

inak my sme akurat napchali auto,ledva sme to popratali vsetko. este rano nalozime malu do sedacky a psa do kufra a vyrazame na slovensko. hadam to nejako prezijeme... 😉

chelsee
12. sep 2009

😉 dik baby, v pondelok pojdem za tym soliocitorom, som sa bavila aj so sefkou mojou a povedala ze bude za mnou v tomto stat a ze za free info u solic. nic nedam, tak uvidime co v pondelok 😎
lady vsade na emergency aj hore v nemocke po izbach je nieco v tom ze ziadne fyzicke nasilie ani zvysovanie hlasu na lekarovv tak asi vedia preco to tam maju 😀 😀

dnes v noci pridu nasi na tri dni sa taaaak tesim som ich nevidela uz pol roka, snad toto krasne pocasie este vydrzi, to v celom irsku je takto hezky? pekny vikend

tixi
12. sep 2009

ahojte zienky, dnes rano som sa zobudila s herpesom na perach!!!na nete som citala, ze je to najnebezpecnejsie v siestom tyzdni tehotenstva, no a ja prave koncim siesty....herpes mavam tak maximalne 2x krat do roka, niekedy ani to, ja neviem preco sa to muselo stat prave teraz ☹

mishka711
12. sep 2009

tixi neboj ja som mala herpes uz asi 4krat neboj to nic nebezpecny je ten pasovy herpes tak klud ja som sa tiez bala lebo som bola iba v 10tt a nedavno som mala zase taky maly ani neviem kedy sa mi spravil to je zmena v tele ale babo bude ok uvidis tiez som citala hned nanete vsetko okolo toho a rozne nazory ale babo je ok sice som este neporodila ale na 4d pekne videli chrbticu pusinku no vsetko ok ono sa to tehotnym robi vazne nestresuj a inak sa ako citis?dnes mame krasne pocko my len doma na zahrade lebo manzel maka no ale aj tak stym bruskom sa uz tasie chodi 🙂

tixi
12. sep 2009

pocasie je dnes fakt super, vecer mam narodeninovu oslavu, takze zabava pri dzuse 😀 budem to musiet asi prezradit kamosom, hoci je to este skoro, ale aj tak by na to prisli, ked nepijem...
inac ja sa citim celkom o.k., zatial ziadne ranne nevolnosti, aj bolesti hlavy ustupili, len ta unava 😅 , no a dnes som si nasla dve strie, ale co uz, neberiem to tragicky
mishka trosku si ma ohladom toho herpesa ukludnila, snad bude vsetko v poriadku
joj baby, ja uz by som najradsej chcela mat vianoce 😀 naposledy sme boli totiz na Slovensku na nasej svadbe, cize v aprili, takze mi uz je za nasimi smutno

tixi
12. sep 2009

inac pozerali ste posledny diel ordinacie v ruzovej zahrade???ja som sa pri nom tolko oplakala, keby ma niekto pri tom videl tak by si pomyslel ze mi umrel niekto nedaj boze z rodiny...

mishka711
12. sep 2009

tixi tak ak je to tvoja oslava dodatocne vsetko naj naj prajeme no bud happy ze ti nic take neni lebo je to fakt hruuza aj ked to stoji za to vsetko 🙂

tixi
13. sep 2009

ahojte🙂 vcerajsiu party som prezila aj ked som mala co robit aby som tam nezaspala 😀 od kamosky som dostala sexi ruzovo-ciernu nocnu kosielku velkost 10, este sa do nej ako tak vtrepem ale urcite ju tak skoro nevyuzijem.... 😒
inac katulka ma uz asi malu Terezku na svete co?

kacenkalm
13. sep 2009

ahojte baby
tixi,este stale cakame,zatial sa nic nedeje....ale uz sa nevieme dockat.... 🙂

tixi
14. sep 2009

no toto kacenka... 😉 ja ze uz budeme obzerat fotecky, ale co ma prist to pride
strasne sa mi nechce, ale musim utekat do prace 😒

mishka711
14. sep 2009

aj ja som uz myslela ze kacenka to ma zzasebou no snad uz coskoro a mozno dnes 😉 ja som chora od vcera mam nadchu jak svina berem homeopatika no a vsetko ma boli hruza tak dnes som doma uvideme este ci aj zajtra...

nadina
14. sep 2009

Arian,

pokial si tvoj manzel plne hradi PRSI a vsetky odvody v Irsku =
za operaciu neplatite NIC.
(inak by to bolo ak ste tu len na kratke obdobie bez zmluvy a ma tzv. turisticke poistenie)

Tie horibilne sumy, ktore spominate sa platia len v pripade ak
operacia prebehne v PRIVATE hospital.

V PUBLIC hospital v Irsku sa za operacie neplati nic.
(samozrejme, pokial su nevyhnutne...)
V rodine mame 3 za sebou, tak viem zial z vlastnej skusenosti.

Ak ste mali operaciu v public hospital = ucet necakaj.
Za pohotovost moze este prist ucet vo vyske 100 eur.

N.

arian
14. sep 2009

Nadina, velmi Ti dakujem. My sme ako na ihlach. Aj kolegovia v praci- Iri mu tvrdili ze ucet pride, dokonca sa cudovali, ze mu ho nedali hned. Teraz nam prisiel formular prave koli tym odvodom. Vyplnili sme ho a odoslali spat, nato nam prislo ze mu chyba odpracovanych 5tyzdnov do dvoch rokov. Nic ine tam napisane nebolo, takze nevieme coho sa to tykalo.Aj ked si bol vybavovat marodku sa pytali, ci ma odpracovane 2roky, ale nakoniec mu ju dali v plnej vyske, aj ked mu tych 5tyzdnov chybalo. No tak dufam, ze to bude tak ako hovoris. Vies on tu neplati ani dane. Z uradu prislo, kedze som ja doma a mame dieta, ze je oslobodeny od platenia dani.
No este raz dakujem!

Kacenka, tak nech to mas rychlo za sebou. Drzim palce.
Mishka skore uzdravenie.

Baby, ste tu vsetky z okolia D. alebo aj z inej casti Irska?

Ahojte, Nadina este raz dakujem. Arian

mishka711
15. sep 2009

ahojte tak dnes sme boli u dr lebo aj maly je chory akurat ze on teplotuje ja nie ma zapalene hrdielko to vzdy tak sme na antibiotikach no co uz to to pocko som podcenila no uz budem mudrejsia 🙂

ladywitch26
15. sep 2009

no caute,tak my sme vcera vecer dorazili na sr. cesta sla sice ok,ale donervoval sme sa riadne.vecer pred cestou sa mala rozhodla,ze nam to riadne osladi.jacala dve hodky v kuse, do druhej v noci.muz ju musel nosit na rukach.rano sme boli nedospati, no esteze sme sli trajektom az do france,lebo by sme neboli schopni to odsoferovat.mala si to na lodi uzivala,robila som jej klokana,tak sme pobehali vsade.usmievala sa na vsetky strany a kazdy len po nej pozeral,ze ake zlate dieta.potom sme nasadli do auta a 26hodin sme sa trmacali cez celu europu.ale nabuduce ideme cez anglicko,lebo to francuzsko je des.verejne toalety miesto misy len diera v zemi, feeest hygiena, tak som radsej drzala az do nemecka, vsade same mytnice, jednou cestou sme minuli 45 euro len na poplatky, a kedze irske auto,volant na opacnej strane, a ja som sedela vzadu pri malej, tak muz musel zakazdym vyliezt, zaplatit pri okienku, a ked to spravil uz asi 8x,tak riadne penil. predtym sme mavali take heslo,zakazdym,ked sme vyliezli z trajektu z calais, ze viva la france.po nedeli sme to zmenili na fuck the france.a to este co sme pozazivali.na kazdej pumpe,co sme stali, zachody otvorene,zadarmo, ale ide chlapik moslimskeho vzhladu,rozopne gate a cura rovno po chodniku vedla toho zachoda.a keby sme to videli len raz,tak si povies,ze no jedno prasa. ale takto sme to videli hadam na 4 roznych miestach.no hnus.asponze mala bola v pohode, sice som ju 5x prezliekala,lebo sa mi tak dopotila v sedacke a raz aj prekakala, ale inak bola zlatucka. nasi su z nej hotovi, mala z nich tiez,rehoce sa na vsetky strany a dokonca aj v novej cestovnej postielke sa jej vyborne spi.hadam aj lepsie,ako tej doma co mame. aj pes je spokojny,ma tu frajerku,ani dovnutra sa mu nechce. len nic z toho asi nebude, lebo on je krpaty jack russell a ona obrovsky vlciak 😀

kacenkalm, ty este stale nic? drzim palce, nech cim skor. ja som prenasala 8dni a bol to des.nikdy viac...

redangel32
15. sep 2009

dia_K ..inak toto je stranka IRSKO a Birmingham je v Anglicku..zemepis nic? ;)

guza
15. sep 2009

hallo dievcata, poradte mi, ako dlho sa caka na vybavenie irskeho cestovneho pasu pre dieta? Ake su podmienky ktore rodicia musia splnat?

ladysparky
15. sep 2009

caute kocky...som si vas spatne precitala, kedze som bola na 6 dni na sr kvoli triple testom.. zatial neviem ako dopadli, lebo dnes je sviatok a aj moj dr si zobral na pondelok volno, takze si tam zavolam az zajtra.. dufam ze vsestko dobre dopadne 🙂
ladywitch, vidim ze aj vy ste auto-cestovatelia 😖 uuuplne viem co zazivas 😖 my sme cestu autom absolvovali 4x, ale som povedala ze naposledy. 3x sme sli cez UK, co je sice casovo rychlejsie, ale o to narocnejsie, kedze je drahy jediny sofer. priamo do FR je to hrozna strata casu a potom, ako pises, aj penazi kvoli dialnicnym popl. vo francuzsku. tie wecka su fakt hrozne, my sme teraz v lete stali kazdu chvilu, kedze som bola v 7tt. des a hroza.. ale super je, ze vieme kopec veci zobrat domov na sr a potom aj domov do irska 😎 malokto sa moze pochvalit tolkymi domovmi 😀 na kolko ste sli? uzivajte si, stale je na slovensku krasne pocasie 😵
chelsee, az som nedychala, ked si pisala o tej nehode. mozem sa spytat kde to vlastne pracujes, alebo co robis? v kazdom pripade ti drzim palce, za peniazky sa bi, kedze mas zda sa na ne narok 😉
tixi, rifle si podla mna nekupuj. alebo ked, tak tehotenske. budu ti zbytocne stat v skrini. ja som si teraz z domu priniesla tehu menzestraky po dvoch mojich sestrach-su mi trochu volne, ale radsej budem vlacit tie, ako hociktore nohavice, co mam doma, lebo ma len tlacia na brusku, ani gumicka na gombiku nezabrala 😅 v nexte maju tiez jedny paradne, skoda len, ze ich na predajni nemaju, vsetky maternity wear sa objednava cez katalog 😠 neviem ci len tu u nas, alebo aj vo vacsich mestach
arian, k tvojmu uctu za operaciu sa neviem vyjadrit. ale zaujima ma, ci ste s manzelom zobrati, ked je manzel oslobodeny od platenia dani.. alebo z ineho dovodu neplati?
inak baby, minulu stredu som zobrala na tax office vyplnene tlacivko Rent 1-Claim for rent relierf for private rented accomodation, to mi poradil sused slovak, a uz v piatok mal drahy na ucte nieco vyse 200 eur 😵 islo o vyrovnannie dane za minuly rok. mne neprisli, nakolko v minulom roku, ked som pracovala, som dane neplatila, lebo som mala malo hodin... no skratka vam chcem tymto napisat, ze existuje aj takato moznost na zvysenie prostriedkov na bankovom ucte 😵 😵 😵 poradila som? ci ste o tom vedeli?
kacenka, drz sa 😎

mishka711
15. sep 2009

guza mylsim ze im bude stacit ak ste tu jeden s vas 3roky takze od nas xceli vtedy p60 tie roky do zadu a vyplnit applikaciu potvrdit od gp atd a samozrejme ze by malo byt narodene tu v irl 😀

catalin
15. sep 2009

ladysparky, skus new look, oni robia aj maternity oblecenie, ja som tam nakupila tehu tricka po 2,50 za kus, rifle za 10 a nohavice za 7eciek. ale nepozeraj priamo na maternity vesiak ale pozri na sale vesiak, a poriadne poprehrabuj, urcite tam najdes visacku a na nej napisane Maternity. 😉 rifle som kupovala take co maju len na bokoch elasticku latku a urcite ich vynosim aj po tehu a nohavice su akoby bedrove a potom je tam nasity ten elasticky pas co zakryje skoro cele brusko. tak poobzeraj, tam sa oplati. obcas aj v mothercare maju veci za prijatelne ceny, ale treba vystihnut ked robia vypredaj.

arian
15. sep 2009

Ahojte.
Ladysparky, manzel je oslobodeny od platenia dane z dovodu, ze ja som nezamestnana mame dieta a jeho plat neprevysuje hranicu 370E? Tu hranicu neviem. To je odhadom. Boli sme na urade koli tomu, ze mu minuly rok pred vianocami strhli dane za cely pracovny rok, vraj mu ich dovtedy nestrhali. A na urade povedali, ze nam ich vratia, lebo je oslobodeny. Odvtedy mu nic nestrhaju a zaplatene dane mu vratili. Malo by to byt tak, ze ak jeden s manzelov nepracuje, druhy ma ulavu. Skus ist na urad.

Dobru...

krasulka
16. sep 2009

CAute baby tak ja som zas dnes zostala v nemom uzase...tak ja osm 6 mesiacov na svk brala matersku a po 6 mesiacoch nasleduje prechod a rodicovsky prispevok...No a ten mi zatial nebudu vyplacat, kedze pripadvky na dieta berieme tu z irska / teda est elen cakame este stale sme nevideli ani cent/ no a prisiel mi list zo slovenskej socialky ze ked muz ma na seba uplatnene pridavky, musi dostavat aj nejaku davku ktora je u nas ako rodicovsky prispevok iba je nizsia tak ze mam predlozit potvrdenie o vyske tejto davky a u nas mi potom budu doplacat iba to co chyba do vysky rodicovskeho na slovenku, akoze tak ja som teraz uplne ez prijmu az pokym im nepolelem to potvrdenie o vyske davky tu v irsku...no teraz neviem ci tam mam posalt list alebo mail kedze tu u nas ten urad neni..a kolko to bude trvat..no sila fakt.

mishka711
16. sep 2009

krasulka no sila ale to tak byva nic nejde lahko ja sa tesim na vybavovanie na svk ohladom porodneho to uz vydim ake nervy budem mat ale musi vybavit tie prachy stoja za to hihi a ktym tehu veciam ja okrem nohavic jednych bielych na leto a rifle co este pri malom som si kupila nic ine tehu nemam kupovala som si vascie tricka no ked nebude brusko uvidme ako schudnem ci vobec schudnem hihi inak rifle tehu som nosila aj ako netehu hlavne v zime dobre ze ten pas mi kryl zada no takze ak sa do nich zmeztim budm ich nosit 🙂 a baby co planuju 2-3 deti preco neinvestovat sak sa ponosi.....

chelsee
16. sep 2009

ahojte babule, tak nasi uz odisli, jaaj tak mi zas bolo fajn s nimi, este ze v pondelok uz s malou letime bo by mi bolo zas strasne smutno

dnes som bola u solicitora, tak free info nepodava neviem ci to tak niekde chodi, ja som platila 65e za pokec, vlastne sme sa ani k nicomu nedopracovali len mi to tak vysvetlil ako to chodi, ak by som do toho sla ci uz by mi tu compansation dali ci nie dalej tam uz pracovat nemozem, kedze sa im budem snazit tym povedat ze mam trvale nasledky, dalej ze ak ta firma to zamietne mozem ist pred sud, ak vyhram sudne trovy a pravnika plati firma, ak nie platim ja, to je normalka vsade, tu je to okolo 30tis.e, je tu moznost ze firma to uzna hned a potom si pravnika platim z toho co vysudim, tento pyta 2500e, ze sa to bude vysetrovat za akych okolnosti sa to stalo a ci sa mi to nestalo pri niecom co som robila nespravne, no opletaciek milion s tym, musim si vyziadat report z nemocky za 300e a este nejaku aplication na ten claim 50e, ale ak by som do toho isla tak ze pri mojom zraneni ak mi to uznaju mozem pytat 60tis., takze som bohatsia o tieto infosky ale teraz uz fakt neviem co mam teda robit, mozem to claimovat do dvoch rokov od urazu takze mam cas sa rozmysliet, ale kazdopadne ked do toho pojdem pridem o tu pracu, zajtra idem na vyber stichov tak somm zvedava co mi povie lekar ako ta ruka vyzera, drzte mi palce 😉

fredika
16. sep 2009

Ahojte zienky🙂
dnes som nasla toto forum a velmi som sa potesila. Som asi v 14.stom tyzdni tehotenstva, v pondelok som bola prvykrat v nemocnici v Portlaoise, robili mi ultrazvuk, krvne testy a tak podobne... Je tu niekto kto ma s touto nemocnicou skusenosti? budem rada ak sa so mnou podelite o vase skusenosti a rady 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre