Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
21. sep 2009

a hod foto do albumu vseky sme zvedave na malinku Terezku 😉

kacenkalm
22. sep 2009

narodila sa dva dni po termine...17.09.09...je to uzasny pocit... 🙂

mishka711
22. sep 2009

jasne to veriiime kazda mamina sa uz nevie dockat a hovori sa ze hned zabudne na tu bolest myslim porod kontrakcie zasivanie atak.... 😀 cakame fotky 😉

kacenkalm
22. sep 2009

uz som tam zatial jednu hodila....okamzite som zabudla na bolest,aj ked bola strasna,ale fakt to stalo za to...len mam straaaasne vela mlieka,nestiham odsavat a malu krmit... 🙂
mishka,tebe sa to tiez blizi,ale tesim sa s tebou,lebo uz viem aky je to pocit...

mishka711
22. sep 2009

malina je krasna juj som uz zvedava na nas fejsik a dobre ze mas mliecko asponb odsavaj a mozes aj zamrazit 😉

annaola
22. sep 2009

kacenka, malinka je nadherna, gratulujem a vela zdravicka obom .
Mliecko sa ti fakt zide zamrazene, ja som mala tiez strasne vela a zislo sa ked prisla kriza a skoro ziadne nebolo.

alienka1
23. sep 2009

kacenka blahozelam, malinka je nadherna!!!!!!!!
nasa lucka uz poriadne narastla. uz sme zacali aj s prikrmami a zatial nam to ide celkom dobre 🙂
prajem vam vsetkym pekny den 😉

ladywitch26
23. sep 2009

kacenka, gratulujeeeeem,dalsi krasny anielik na svete. 😅

my sme od vcera chori, asi zmena klimy. na svk horuco, normalne na slnku aj 30stupnov.tak sme dostali nadchu a teplotu, soplime nenormalne,nestacim odsavat. malinka ale bojuje,snazi sa stale usmievat,aj ked nemoze ani spinkat,co ma taky upchaty nostek.odsajem sople a o 10minut mozem znovu,co ma totalne plny nos. 😠 v noci som bola skoro stale pri nej, kvapky jej sice na chvilu zaberaju,ale neodporuca sa castejsie ako 3x denne,tak mi to velmi nepomoze.snad do tyzdna bude fit,lebo neviem,ako budeme po ceste v aute odsavat bez vysavaca 😖

alienka1
23. sep 2009

joj ladywitch dufam ze sa rychlo date do poriadku. ja sa toho bojim ze mi mala ochorie na sk. chystame sa totiz koncom oktobra tak dufam ze nebude ziadna chripkova epidemia 😖

ladywitch26
23. sep 2009

alienka,uz sa mi zda,ze dnes trosku lepsie.teplotu uz nemala,tak uvidim.ak nebude lepsie,tak ideme k doktorke.nastastie mi stihla dva dni pred odchodom dojst ta europska medical card,tak pohoda.toho som sa bala,ze ak by mi po ceste ochorela,ze kde by som ja zhanala niekde vo francuzsku alebo nemecku lekara.by som sa nedoplatila.

mishka711
23. sep 2009

lady skore uzdravenie my to uz mame skoro za sebou ale este trosku soplik nas trapi

kacenkalm
23. sep 2009

ahojte baby
dakujem...chcem sa spytat,ako dlho moze byt materske mlieko zmrazene v mraznicke?
ladywhitch,skore uzdravenie... 😉

tinkadublin
23. sep 2009

ahojte baby!! Kacenka gratulujeeeem!!!! Mala je naozaj nadhernucka, nech ste obe zdravucke a stastnucke a ty sa skoro zotav po porode 😉

Inak my sme uz spat zo svk, prvy tyzden bolo fajne ale druhy tyzden sa nam ochladilo a tiez sme riadne ochoreli, este stale berieme lieky.. tak davajte si doma pozor..

Baby ja este stale necitim babo.. normalne uz zacinam mat strachy ci je vsetko ok.. aspon konecne od minuleho tyzdna mi prestalo byt zle, tak si zacinam pomaly uzivat tehu 😎 niekedy aj mam pocit ze mi tam cosi zblnka, ale neviem na isto ci je to babo.. v piatok ideme na scan do nemocnice, tak sa spytam.. ved uz som 22tt plus par dni.. tak neviem.. mam obavy uz 😕

mishka tebe sa to uz tiez krati ze? ako sa citis? 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacenkalm
23. sep 2009

tinka neboj,hovori sa,ze ak je to chlapec zacnes citit pohyby tak ako povedala fidka,lebo vraj chlapci su lenivy 😉 ...tak sa neboj...

tinkadublin
23. sep 2009

Baby tak ste ma trosku ukludnili 😉 ten nas maly lenivec sa dufam coskoro rozhybe a potom ma rozkope zvnutra 😀 najlepsie je ze mam cele tehu pocit ze to je chlapec, no od zaciatku, ale ako sme boli na svk 2 tyzdne tak sa mi vkuse snivalo ze dievcatko.. Tak ale lekarka povedala ze isto chlapcek, snad nebude prekvapko pri porode 😀

fidka tak to nas mrzi ze uz nekojis, ale aspon doteraz si mala mliecko, ja velmi chcem kojit tak dufam bude mliecko 😉 ozaj nevies ako sa ma ludmilka?

arian
24. sep 2009

Ahojte!
Fredika je to v Co.Mayo. A ty si odkial?

Kacenka mliecko mozes skladovat pol roka v mrazaku. V malom vyparniku- kedze tam nie je take minus, mozes len mesiac.

Baby, neviete o nejakej robote na doma? Uz ma tu poraza. U vas je robota? Pretoze tu, na par hodin ziadna.

Majte sa!

fredika
24. sep 2009

arian, ja som z Co.Kildare.
baby, chcem sa opytat, obcas chytim taky krc do brucha ked sa prudko pohnem alebo kychnem, ja neviem, je to normalne ci sa mam na to spytat? stavalo sa to aj vam? a rozmyslam aj ako to prelozim doktorke?

tixi
24. sep 2009

ja mam sennu nadchu, takze kycham pravidelne, niekedy ma pri tom zaboli bud na lavej alebo pravej spodnej strane bruska, neviem ci to nemozu byt vajecniky...je to fakt neprijemne a niekedy sa uz preventivne pred kychnutim chytim podbruska 😒
dnes mam inac poriadnu nadchu uz od rana, zistila som vsak ze to zacalo, ked som vyvesila vyprane pradlo, ako keby mi zacal vadit prasok, teda jeho vona, pouzivam vsak uz dost dlho ten isty a doteraz bolo vsetko o.k. tak som radsej prelozila susiak do inej izby a trosku sa to zmiernilo... 😕

mishka711
24. sep 2009

tixi ja som mala nadchu od zaciatku tehu no hruza a teraz este viac upachaty nos no nemozem spavat uz nech je mala na svete nech uz mozem aj nieco uzit ovsem ak budem kojit tak asi tiez nic no uvidime

zdenkam
24. sep 2009

ahojte maminky a tehulky, pred par mesiacmi som tu pisala ako moc chceme dalsie babo.
Pred 2 tyzdnami sme sa vytesili, ked sme zistili ze som v 5 tt. Zial radost trvala len tyzden. Mate niektora tiez tuto zlu udalost za sebou? Ja som ziadne bolesti nemala. Vobec nic len som normalne dostala kramy. Robili mi scany externy aj interny krvne testy 2x na early pregnancy clinic, na ktoru som sa vybrala sama a info som mala len od znamych irok. Gp tvrdila, ze ak to je potrat budem mat bolesti. Ziadna ani malinkata nebola.

Chcem sa spytat, viete o nejakych strankach kde najdem info kedy sa mozeme pokusat o dalsie babo? Pocula som ze az o 3 mesiace, ale nechcem klebety. Poslala som aj mamu za gyn v sr, len ta tam pojde az bude mat cestu.

A ak ste zo svojich malych drakov, obcas zufale-to ja tiez z nasho 2,5 rocneho Patricka, spomente si aky by bol zivot smutny, ak by ste ich nemali. Pre mna bol ten 1 den, ked mi to oznamili slzavym udolim, len Patrick ma drzal nad vodou.

annaola
25. sep 2009

zdenka, je to strasne smutna udalost, ale mozno lepsie ked sa to stalo teraz ako v nejakom 6 mesiaci, ked by uz bolo babatko velke. Nepoddavaj sa smutku, onedlho sa urcite podari dalsie babatko a vsetko vyjde tak ako ma. Drzim palce.

mishka711
25. sep 2009

zdenkami no ja som mala to iste pred tymto tehu test mi vysiel ze som tehu na scane som nebola no zacala som najprv spinit tak sme isli na emergency do holles street tam mi zobrali moc urobili scany s hora dola no nic nevideli medzi tym sa mi uz pustili normalne kramase a smocu ze tiez negativ no ono sa to moze stat mozes mat aj vysoku hladinu tehotenskeho hormonu a mohol to byt aj potrat ale ja som tiez ziadne bolesti nemala nic takze som bola rada ze tam nic nebolo lebo potom clovek nema take stavy ze potrat a tak aspon ja som to brala sportovo a hned na 2hy krat uz bolo riadne tehu ale to som citila od zaludka 🙂 takze neboj mozte zarabat vidis ze to neni o knihach a blabla ale o svojem chceni 😉

ladysparky
25. sep 2009

kacenkaaaaaaaaa, gratulujem k malinkej princeznicke a prajem vela vela zdravicka 😎 😎
zdenka, je mi luto co sa stalo. ale nezufaj, raz to urcite pride 😵 kedy najlepsie skusat, tazko povedat, avsak mam znamu a tej lekar povedal, ze aspon tych 6 mesiacov by mohli pockat. pockali, a dnes maju nadhernu 5 mesacnu Petrusku 😅
baby to pichanie som pocitovala aj ja, velakrat. ale kedze som mini hypochonder, tak nic na nete nezistujem, lebo by som sa zbytocne stresovala 😔 chodim este medzi marcovky a tam si buduce mamicky pisu, ktora ma ake tazkosti a ked tam najdem aj tu svoju tazkost, upokojim sa 🙂 hlavne treba byt v klude 🙂
dievcata, zaujima ma, ako mam teraz dalej postupovat... v 12tt som bola u GP, v hospital som bola v 15tt, termin na dalsi scan mam na 2.11.... je potrebne dovtedy navstivit GP? posle mi pozvanku, alebo by som tam mala sama zajst niekedy v 20tt? kamoske jej GP povedal, aby k nemu chodila kazde dva mesiace, ta moja GP nepovedala ani makke f.. problem zatial nemam ziadny, klop klop, tak neviem ci tam mam ist len tak, ze som sa prisla ukazat, alebo co vlastne 😨
este by som sa chcela spytat, ci si zvyknete nieco objednavat cez internet, myslim take mamickovske-detickovske vecicky.. ci je tu vobec taky zvyk, lebo na sr je mozne vsetko objednat a je to maximalne pohodlne. ide mi hlavne o ten kocik, ktory som si vymyslela. v irsku ho nedostat, mozno tak v severnom, alebo v uk. ale ak by ste poznali nejaku stranku napr. aj nemecku alebo akukolvek, ktora robi rozvoz do irska, velmi by ste mi pomohli 🙂 kamoska si napriklad objednala concord kocik z nemeckej stranky, kde sportak stal 399eur, na dalsi den bol za 299, ale este par dni pockala a zohnala ho za 199!! super, nie? a vobec jej nevadi, ze mali len tmavobordovy a ona caka chlapca 😀 hlavne ze zohnala kvalitny kocik za super cenu

noruska
25. sep 2009

Caute mamicky a tehulky, prave som sa vratila do Dublinu (rodila som na Slovensku) a potrebujem dat zaockovat maleho. Neviete mi poradit dobreho pediatra v Dubline? Dakujem!

tinkadublin
25. sep 2009

ahojte baby!

Zdenkam to je mi hrozne luto, smutno sprava ☹ ale ako pisu baby, neboj urcite pride aj druhe babo a zatial sa vytesujte z patricka, ved niekorym parom nie je doprane mat ani jedno.. Takze uz to jedno dietatko je obrovsky zazrak. Treba mysliet pozitivne a verit ze pride aj druhe 😉 drzim palce!!!!

My sme dnes boli v nemocke na scan a zas nam potvrdili ze chlapcek, tak snad sa uz z neho nevykluje dievcatko 😝 a zmenili mi termin z 25. na 28.januara, len o par dni neskor.. nasi uz maju letenky na 30.januara, pridu na 10dni tak dufam ze to stihnem 😀 nieze budem este prenasat a vobec malinke neuvidia.. to by ma velmi mrzelo..

s tymi kocikmi my tiez rozmyslame nad tolkymi ze az.. ale zatial stale vyhrava z mothercare my choice.. citala som nan aj pozitivne ohlasy majiteliek maminiek, tak snad to bude ok.. ale kupovat planujeme az po vianociach.. tak sa este uvidi 😉

mishka711
26. sep 2009

tinka ten my choice s mother care jepekny my sme ho tiez xceli ale nakoniec sme kupili iny 😀 Noruska zaockuje ti ho aj anas ale zalezi aj v akej casti dublinu si ?aby si sa netrepala na kazde ockovanie s malym niekde daleko alebo ak mate auto je to jedno 😉

bambulka123
26. sep 2009

Ahojte dievcata.Velmy dlho som tu nebola ale nejak nestiham.Este nam aj laptop odisiel tak sme boli bez netu ale uz mame novy.Tak snad uz pojde.
Kacenkalm srdecne blahozelam k malickej a prajem vela zdravicka. 🙂
zdenka to mi je luto. ☹ Ja som pocula ze sa ma cakat aspon 3 mesiace.
Tinka ja som pred dvomy tyzdnamy najprv citila len take steklenie ale uz od minuleho tyzdna citim jemne kopance ale to este malo kedy.
ladysparky no neviem ako tam u Vas ale ja chodim od zaciatku kazdy mesiac do poradne.
lady tak to teda mate tazku dovolenku.Drzim palce nech ste rychlo fit a uzijete si este zbytok dovolenky.
Baby mne sa pred dvomy tyzdnamy tak strasne tazko dychalo ze zhlboka som sa nadychla az na nejaky 5-6 krat velmy som sa zlakla no bola som v medicuse a lekar mi povedal ze je vsetko ok ale ze asi mam nizky hemoglobin lebo na zaciatku tehu som mala velmy nizky az na najnizsej hranici.Potom ma zas chytilo hrdlo a ked hrdlo prestalo tak nastupila nadcha ale uz je to snad ok.

tinkadublin
26. sep 2009

Mishka aj nam sa paci ten my choice, aj sme ho trosku okukali v obchode s drahym, a tiez keby nieco tak zaruka je a mothercare je na kazdom rohu tak daleko sa nemusi chodit 😀

bambulka tak nech si cim skor fit! Ja mam pocit ze take malinke jemne kopance uz tiez citim ale nie casto a nie vzdy som si ista ze je to ono.. Ja mam tiez stale nieco, ak nie nadcha, tak hrdlo, pali zaha, atd no vzdy nieco 😀 ale stoji za to vydrzat 😉 ozaj ty este nevies co bude? Alebo chcete prekvapko s drahym?

my teraz tiez stresy, za 3tyzdne sa musime stahovat a nic nevieme najst co by nam vyhovovalo, alebo je to pridrahe 😕 a hlavne ja som nezamestnana od juna a zo socialky este ani halier.. Tak to vyzera ze sa nastahujeme nakoniec s mojim braskom do domu..

ladysparky
27. sep 2009

tinkadublin, ako to ze od juna si nedostala socialku? ved to je hrozne dlho 😒 mne bolo povedane (som pisala aj davnejsie), ze kym mi schvalia socialku, tak mam narok na Basic supplementary welfare allowance.. tuto davku mi dali hned ako som tam prisla s vyplnenym tlacivom vo vyske max.socialky bez akehokolvek overovania poskytnutych udajov. socialku mi schvalili az po 4 mesiacoch (co som ich uz urgovala) a vlastne sa zmenil len nazov davky a datum jej vyberu na poste. skus jedno alebo druhe, za opytanie nic nedas, drzim palce 😉
bambulka vitaj naspat 🙂 mne moja GP povedala, ze ak by som mala nejaky problem, mam za nou prist... nebola rec o tom, ci kazdy mesiac ci dva tam mam chodit 😖
aj v marcovkach baby uz citia pohyby, to je take mile 😵 ja stale neviem nic take rozoznat, stale mam pocit, ze mi crievka naplno pracuju 😅 tak ale dufam ze je vsetko v poriadku. aj napriek tomu, ze mi rastie tuk na bruchu a nie samotne brusko 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre