Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
5. jan 2010

tinka, s tou anglinou mas pravdu, bola som doma pol roka, len s muzom, minimalny kontakt s irmi, tak som nabehla po materskej do prace a teda riadne som klesla so znalostou anglictiny. teraz je to uz ovela lepsie, ale prvy tyzden bol hrozny

tinkadublin
5. jan 2010

Lady no ani mi nevrav, ja som mala slusnu plynulu anglinu a teraz mam problem sa s kamoskou porozpravat o kazdodennych veciach, koktam jak keby som sa len ucila anglinu.. A o nejakych odbornych vyrazoch ani nehovorim 😝

zdenkam
5. jan 2010

Baby, tak to ja uplny opak, uz aj do slovenciny zatahujem anglictinu. /nepaci sa mi to/A muzovi uz len prekladam co vravia zakaznici, ked spustia typicky irskou anglictinou na mna, ked ma stretnu a stale sa divim, ze on to nepostrehol. Ale to je fakt vec praxe.
Najlepsia je ale anglictina travelerov. To je ina anglictina. 😀
Inak mne sa ani na materskej nepodarilo nejako z toho vypadnut, lebo stale ktosi pokecaval v meste so mnou. A proste vazne mam viac priateliek hovoriacich slovensky ako anglicky. Nejako sa to tak vyklulo. TAk si slovencinu dohanam tu. 😀

Tinka, isto si zozen tu Mt group. Ja som zacala ked mal maly 11 mesiacov, tak som ratala ze tam chodim 2 roky a nie rok, ako som pisala /boze ten cas tak leti/. A zacala som kvoli sebe, lebo som chcela mat bohatsi program.

Ladywitch, to sa u vas neda dohodnut menej hodin? Ja maleho davam len na 2 dopoludia,nemusi byt full week v skolke. Co ja viem, tak tu sa to da v kazdej skolke dohodnut len na iste dni nie na cely tyzden.
Ale to viem, s tym platenim len za hodiny ktore tam skutocne je, to je ta skolka skor vynimka.

Od jari, asi marca, to ale zacnem kombinovat montesori s tou skolkou kde je teraz. Montesorri je iny pedagogicky pristup a v okoli ma to miesto vynikajucu povest, zial je aj o 5O percent drahsie, takze len 1 den tam bude. Navyse co je velka nevyhoda montesorri byva v lete zavrete a ja ho potrebujem davat na par hodin aj v lete do skolky, vzlast ked ma v jui caka porod.
Ale aj tak, on sa doma nudi a to sme kazdy den vonku, uplne kazdy den aj teraz nas najdete od 1O do 12 na prechadzke a v parku. 🙂 Uz nas vsetci psickari poznaju a my vsetkych psickarov i psickov. 😀

Jo baby, vyhliadla som si a dohodla ten kocik, tak sa kuknite co idem kupit za 15O Eur.

A este sa pochvalim. Ked sa Patrick opytate What is mummy going to have? Povie vam. I know ...baby.
a na otazku where is baby povie in tummy 🙂

tinkadublin
5. jan 2010

Zdenka tak ten kocik vyzera suprovo, hrozne sa podoba na ten nas len ina znacka asi. Dobry vyber a hlavne skvela cena! Chvalim ta 😉 to my sme chceli novy aby ostal aj na druhe dieta, lebo co som citala nazory od ludi ktori maju Nurse alebo Jane kociky (nurse su vlastne lacnejsie verzie od Jane) tak pouzivali aj 4roky cez dve deti a stale bez problemov. Ale jasne ak je to vase druhe babo a neplanujete dalsie tak zbytocne novy.

Ja rozmyslam o nosici, ci sa oplati ten kupovat. Ale som viac naklonena k ano. Inak si spominala ten monitor dychu, tak som trosku patrala a padol mi do oka na stranke littlewoods.ie tak tam je za 69eur co je skvela cena, inde je cez stovku. Je to znacka tomee tippee ci ako sa to pise, nepamatam.. Mne pridu rodicia na 10dni a za kazdu cenu chcu kupit nieco malemu,tak som ich presvedcila ze spolu nieco pojdeme kuknut, ale oblecko abo hracky podla mna zbytocne, to radsej tie peniaze investujem do toho nosica alebo monitoru 😉

ladywitch26
5. jan 2010

zdenka, ja robim 4dni po 6hodin, takze by som tam tak ci tak musela malu dat skoro na cely tyzden.

inak male prekvapenie na zaver dna. len ma tak vecer napadlo spravit si test, hoci este pred 4dnami ukazoval negativny. a teraz //. a jaka silna vyliezla ta prva.... 😀 😀 😀

tinkadublin
6. jan 2010

Lady tak gratulujem!!! Ved sa snazite uz isty cas! Krasny zaciatok noveho roka! 😉 To je uzasna sprava! Ale obdivujem vas ze mate jedno male babo a uz o druhe ste sa posnazili.. Tak drzim palce nech je vsetko v poriadku a prebieha ako ma! Juuj ja sa tesim, krasne ze stale nejaka tehulka pribudne 😉

ladywitch26
6. jan 2010

tinka, no o stanku sme sa pol roka snazili, tak sme necakali, ze to bude tak rychlo. 😀

zdenkam
6. jan 2010

Jeeeeeeeeeeeeeeeeej, krasny zaciatok noveho roka, tak budeme tehulkovat chvilu spolu. Len k vam to pride po lete. A ja ti to super vyjde, lebo budes mat narok na matersku zas. Ides k gp potvrdit tehu?

Ja dnes koncim 3. mesiac. TAkze najrizikovejsie obdobie klopy klopy za mnou. Pondelok ma caka nemocnica a stvrtok si booknem gp. Poviem, si o pocuvanie tlkotu srdiecka.

A mas porieseny problem so skolkou. 🙂 To hej 4 dni po 6 hodin to uz na 5 dni full week.
Ja robim cez vikendy 16 hodin a tych dalsich 8 hodin vecer, takze u nas fakt skolka kvoli potrebe maleho nie nasej.

Ale au pair by som si do domu nevzala,mne vadi ten zasah do sukromia. A navyse 1OO jej /to si myslim, ze sa malo takych najde, ja som zacinala za 15O/ plus strava. Nas stoji strava tyzdenne 8O eur a aj viac niekedy /ale kupujeme co sa da organic/ takze to vychadza v priemere 4O na stravu. To uz radsej skolku a sukromie.

Tinka, s detmi isto koncime tymto tehu, uz pri tomto porode mi bude cez 33 a nechcem deti po 35, verim na to vyssie riziko. A navyse mi ani viac ako 2 deti, nedoporucuju mat.
Ale je to vec velmi individualna, niektomu vyhovuje tento variant.

Inak mna s tymto druhym tehu uz vazne chyta, take ze v roku 2O11 by som to tu po lete chcela zabalit. Ze chcem, aby moje deti mali ine detstvo nez to irske, ze telka, vsade autom. Viete ta sloboda, co som v nej ja vyrastala, hranie na poli, skakanie po slame, kazdy vikedn s tatkom na prechadzky k rieke /byvame na predmesti, takze dobre spojenie do mesta aj alebo hoc pesi sa da dojst, ale zas uz nie panelaky/. Plan je taky, ze od septembri by Patrick vyuzil free preschool a ked toto babo na ceste bude mat vyse roka /lebo miminu je jedno kde je/ by sme vazne zvazovali. Len tie prachy, viete tuna uplna financna sloboda, od takeho konfortu sa tazko odchadza.
TAk sme vcera kukali domy, ze kolko nam treba este nasetrit. ESte dost, ale predali by sme byt co mame.
Lebo hypo isto nechceme. V najhorsom pripade pozicku, ale hypo ani za svet.

zdenkam
6. jan 2010

Ozaj Ladywitch, kde si rodila dcerku?
Ides do tej istej nemocnice s druhym tehu?

Ja som rodila vo Waterfode /a aj blizsie ako wexford aj lepsie spojenie, lebo nesoferujem, a aj lepsie referencie/ takze isto idem tam. Zatial sa mi tam pekne venuju, tak uvidim ako dalej. Ale vazne ma teraz prekvapuju aj s tym terminom na konzultanta po navsteve EPC hned na druhy den pozvanka postou a ze uz 12 tt na poradnu do nemocnice. Wau. 😲

arian
6. jan 2010

Ahojte!

Ladywitch gratulujem! Tak nebude Stanka sama, super.
Aj my uz by sme mohli nieco poriesit, Matko ma 5 rokov, trebalo by mu surodenca. No manzel nejak vaha, radcej by pockal az kym sa vratime na slovensko. No to moze byt aj o 4 roky. 😒

Zdenka, tak aspon vidime, ze aj tu, sa da rychlo vybavit termin. Kedze si mala problemy, chcu mat istotu. Co je fakt super,aspon sa citis istejsie.

JUUj, ja musim k zubarovi, velmi ma rozbolel predny zub, no auto mame v servise a tak neviem ako sa dostat do castlebaru. Je to 50 km a maly uz zajtra ide do skoly. Ak by som isla autobusom,vratim sa az o 17-tej, no a neviem kde by do vtedy bol. A ani neviem, kde je tam zubar, takze super. V piatok ma manzel off, ale sama si netrufam. Neviete kolko sa tak caka na termin? Dufam,ze nie mesiac.

Tinkadublin, ten monitor dychu je dobra vec. Brat ho bude mat tiez, a sesternica tiez spominala, ze od kedy ho mala, spala pokojnejsie. A ta cena je fakt dobra.

Tak sa majte pekne ja idem varit.

zdenkam
6. jan 2010

Arian,
tiez si vravim, ze som si za tu extra care zaplatila svoju dan.

Jooooj, bolesti zubov, chudatko. To uz ani nepamatam co je. Najdi si kontakt na zubara a brkni, ak ma cas aj druhy den ta vezme. Ja som s tym nemal problem, vacsinou do 3 dni som tam bola. Teda v Irl este len raz, druhykrat som mala teraz booknute, ale zaspala som rano s malym. tak to bolo pase.

hej, uz by ste mohli poriesit miminko, maly bude kocikovat. 🙂 U nas proste hral vek ulohu, ako som pisala bude mi 33 a prve dieta som rodila v 30tke a navyse aj to, ze vidim, ze nech robime co robime a nie sme povolni, maly chape ze sa s nikym o pozornost delit nemusi a aj to zneuziva, takze aj preto sme chceli dietata. Je smutne byt sam.
Ak by som neotehotnela v 30tke mozno by som dodnes vahala ci dieta. Syna milujem a vsetko sa podriaduje rezimu s dietatkom, ale ja som free soul a laka ma cestovanie a s detmi sa toho treba vzdat. Takze Patrick bola ta najkrajsia nehoda, ktora bola pre mojoj zivot stastim. Lebo ak by som mala prve dieta planovat, jedneho dna by som si poklepala po hlave a povedala, ze som hlupak, ze nan nikdy nebol spravny cas a bola by som sialene smutna.

Ale tiez je pravda, ze ten rok co sme sa on snazili som mala chvile, ked som si vravela, dobre je nam aj tak, druhe nam netreba. Aspon nie teraz, nechcelo sa mi spat do prebalovania.A tak sa to striedalo, lebo ked maly nepocuval, tak som sa bala ako budem zvladat 2 deti. Ale to len do okamihu, kym som babatko nepotratila. Vtedy som pochopila ako velmi po nom tuzim a musim povedat ze takuto silnu tuzbu som necitila nikdy predtym.

Tak pocuvaj chvilku svoju tuzbu, sleduj ako rastie a pohovor s manzelom. Vies, vsetci starneme.
Pekny den.

Babenky, ideme doladovat detaily birthday party, robime to s 2 kamoskami, lebo mame deti v rovnakom veku. Joooj, sa tesim, aj som objednala pozvanky on line s foteckami Patricka a Clodagh, ti sa narodili v rovnaky den. 🙂

ladywitch26
6. jan 2010

zdenka, my sme uz zvyknuti na stratu sukromia, najskor sme tu mali jeden polsky par a slovaka v dome, po dvoch mesiacoch sme poliakov vykopli a o tri mesiace nato mi sem prisiel dobry kolega, medzitym o styri mesiace nato odisiel ten prvy slovak a prisli mi sem segry na leto a ked odisli, tak zasa po mesiaci mi sem prisla jedna slovenka madarskej narodnosti (ale kym odisla,tak uz aj po slovensky plynule vedela rozpravat 😀 ), po dvoch mesiacoch nato odisiel ten kamarat do australie a po styroch mesiacoch sa aj melinda odstahovala, lebo som mala mesiac pred terminom. medzitym ma tu prisli este pozriet kamoska s muzom a ich dvoma znamymi, a potom segra s priatelom a jej kamoska so snubencom, tak v niektore dni sme mali totalne vytazeny dom, ze este aj v obyvacke na nafukovackach sa spalo. uz to tu zacinalo pripominat hotel 😀 a normalne mi to chyba,ked je muz prec, hlavne ked vecer ide na trening, to je prec aj 5hodin, stanka uz spi, v dome ticho, tak mi je aj smutno. takze by som tu aupairku aj brala. jasne, ze by mi viac vyhovovalo, keby mi dochadzala nejaka sem, ale v okoli ziadnu slovenku nemam a polky nechcem. nech sa stanka najskor pekne po slovensky nauci, nemusi mi este aj po polsku gadat. 😝 a zasa 100€ za 24hodin do tyzdna, ked ma na starosti len jedno dieta, ktore z toho casu aj tak 3 hodiny prespi, sa mi nezda az tak malo. vsak ubytko a stravu bude mat zadarmo.

inak rodila som v corku vo wiltone a idem tam znova. fakt som bola maximalne spokojna, teda az na tu stravu v prvy den. ale ten druhy den sa to uz dalo jest. 😀

arian, mna zubarka objednava vzdy o tyzden. ak je to akutne, tak ta kludne aj na druhy den zoberie, len jej do telefonu povedz, ze mas bolesti.

inak zdenka, mne sa celkom pozdava aj to,ze bude mala vyrastat tu v cappoquine. tu bezne decka lietaju po vonku, hraju hurling, bicykluju sa, je tu 7 ihrisk, tak tie su poobede a cez vikendy plne. celkom ako u nas doma kedysi. len skor by som sa obavala na sr, ze sa mala nebude mat s kym hrat. lebo v nasej dedine je v jej veku mozno len tak 6-7 deti. co si ja pamatam, tak nas bolo len na jednej ulici 15, to sme boli uz riadna banda. na druhej ulici byvali v bytovke dalsi moji 6ti spoluziaci, tak sa bolo s kym hrat. teraz nula bodov.a tu vo vedlajsom dome jedno dievcatko, oproti druhe,vedla nich sa teraz chlapcek narodil, tak to mame hned styri deticky v priebehu jedneho roka. sme tak dalej od cesty, mame to tak do stvorca ohranicene domami, v strede mame travnik, stromy, tak mozno im aj preliezky nejake tam vymyslime 😀

kacenkalm
6. jan 2010

jeeej,lady,gratulujem...to je super,tesim sa s tebou... 🙂 🙂

kacenkalm
6. jan 2010

baby,tak neviete ako je to s tou autosedackou do lietadla?viem,ze do kabiny si ju nemozem vziat,oni mi ju asi odlozia,tam kde kociky nie?a v aerlinguse pustaju mamicky s detmi prve do lietadla?lebo pri bookingu som nevidela zeby som si priplatila priority...

ladywitch26
6. jan 2010

kacenka, v lietadle ti povolia myslim len 5 bodovu. take co ma pasy na pleciach aj popod pazusky a v rozkroku. a priority boarding si nemusis platit, to by malo byt automaticky. nas napr. na trajekte pustili ako prve auto na lod. normalne sme stali v rade a ta stewardka ukazala trom autam pred nami, aby sa dali na bok a nas pustili prvych. stanka mala vtedy 4mesiace a akurat rumazgala, lebo uz chcela papat, len ja som este cakala,ze uz jej dame na lodi o 10minut.

kacenkalm
6. jan 2010

aha,no ja mam tu klasicku,co je od narodenia,s dvoma pasmy...snad mi ju vezmu,ja teraz fakt nemam peniaze na velku 5 bodovu... ☹

arian
6. jan 2010

Zdenka,jaby som ajchcela,samozrejme, mam aj pochybnosti, s Matkom sme si uzili, bol vecne uplakane a chore babo, ale viem aka som bola vtedy stastna s tym malym pokladom. Stastna somajteraz, ale take male vonave mi chyba. Uz len muza nejak spracovat...bude asi problem.

S tym zubarom, no som zvedava. Manzelov kamarat mal naozaj akutny problem a povedali mu, ze ma prist o tri tyzdne. A druhy kolega o dva. Nakoniec ho aj tak objednali do Galway a musel cakat este dlhsie 🙄 tak som zvedava. Asi pockam, kym nam opravia auto, alebo zozeniem cislo a spytam sa, kolko sa caka a tak.

Neviete, injekciu vam daju automaticky, ci musim si vypytat? A s tym plynom tu asi zuby neopravuju,ze?

Kacenka, snad vas pustia, alebo ju nechate v kociku a daju ju spolu s nim dolu. a aerlingus pusta rodicov s detmi prvych. Len musite prist na cas. My sme meskali a ledva sme lietadlo stihli.

mishka711
6. jan 2010

lady no super novinka gratulacia 😉

kacenkalm
6. jan 2010

ibaze ja si kocik neberiem,ja ho poslem autom na SK,a sedacku beriem preto lebo na letisku nas bude cakat auto a mala ju bude hned potrebovat...neviem,kde by som to mohla zistit... ☹

janec79
6. jan 2010

ladywitch: srdecna gratulacia, prajem,nech ti tehotenstvo prebieha v pohodicke, normalne ta obdivujem, ja si este neviem predstavit mat druhe a to je nasa mala starsia 🙂 Moj muz by aj pristal, je pravda, ze deticky sa potom vedia spolu krasne prehrat, ked ten vekovy rozdiel nie je velky. To je vlastne aj moj pripad z brachom-je medzi nami 14 mes. rozdiel a detstvo sme mali super, boli sme ako nerozlucna dvojka.
Noo neviem, kedze sa tu takto ztehotnieva,mozno dostanem aj ja chut 😀 A dakujem za info o tom materskom centre

Vcera som mala rande v robote a asi minutku od nej som zbadala skolku-tak ma napadlo, za tam zajdem, ved keby mozem mat malu nedaleko odo mna... nakukla som tam, vo vnutri to vyzeralo super, pokecla som s vychovavatelkou, vraj by som si ju mohla pocas dna prist kedykolvek pozriet (hned ma napadlo, ze by som obed.prestavku mohla stravit s nou)...no a nakoniec ma dorazila cena: full time 875 eur, part time nepamatam presne ale cca 600 eur. Takze asi zostaneme pri povodnom plane....
Inak nastupujem 21.1. spat do prace a cim viac sa to blizi, tym viac chcem byt s malou doma. Ale asi by som ten pocit mala,aj keby som isla do roboty o pol roka. ☹

zdenkam: jooj, teba je radost citat, inak ja mam tiez 30, za chvilocku 31, takze tiez nebudem prilis dlho otalat s druhym mimi, len ako som spominala, este chvilku si chcem uzit Elenku samu. Spominala si, ako ti Patrick odpovie po anglicky... to by som aj ja chcela, zatial som sa s malou len po slovensky rozpravala, vlastne na slovensku mi to ani moc nenapadlo, ale teraz, ked sme v irsku, silno uvazujem aj nad tym, ze jej budem mozno tak hodinku denne rozpravat vylucne po anglicky.... Inak ktovie, ci si to uvedomuje, ked jej niekto hovori po slovensky a niekto po anglicky.

Vcera som vzala aj malu do prace-ved treba sa popysit 🙂 a zdalo sa mi, ze tak divne pozera na kolegyne, ked jej drkotali po anglicky. Ale zas ma aj napadlo, kedze cele tehu som bola v irsku,mozno jej to nebolo az take cudzie, ked bola v brusku, zvykla som jej po anglicky citat, alebo som sa ucievala nahlas 🙂
...hmmm vediet tak, co si ti mali cloviecikovia myslia... nejako zacinam polemizovat, idem nakrmit nasho maleho zruta, este sa ozvem, majte sa krasne,

inak prenadherne teraz snezi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janec79
6. jan 2010

..inak viete co je sranda, ked takto chumeli a pred oknami mi tu poletuju cajky
😀
.. alebo ked vidite vranu na palme...
uz fakt idem,paaa

kacenkalm
6. jan 2010

super,aj tu nam hustooo sneziii 🙂

ladysparky
6. jan 2010

jej no vy ste sa ale rozpisali 😀

zdeni, kocik vyzera byt paradny, dobre si ho kupila. a brusko sa ti krasne gulati, tesim sa s tebou 🙂 hrozne ten cas leti, ved len teraz si nam pisala, ze sa vam zadarilo a uz si prekrocila kriticke tri mesiace.. vyborne 😵

a ladyyyyyy, gratulujeeeeem 😅 😅 😅 to je neuveritelny pocit, ked najdes na tehu teste dve ciarky 😵 ja som dokonca mala jeden, kde bolo minusko a plusko, no haluz 😀 drzim palce, vela zdravicka a setri sa 🙂

nad monitorom dychu rozmyslam aj ja, ale 100 eur je hrozne vela.. dost ze sme si vybrali Jane kocik a ten nestoji malo. ale dufam, ze ked sa nam ho podari kupit, ze ho vyuzijeme aj na druhe dietatko.

v piatok idem na kontrolu do nemocnice, uz sa neviem dockat 🙂 mohli by mi robit aj scan, rada by som videla to male - velke drobatko.. a potom ten dalsi tyzden skocim k gp.. som zvedava, dokedy budem vladat trepat sa do waterfordu busom 😖
jaj a ozaj, som sa odtial teraz vratila, aj ja potvrdzujem, socialna davka mi bola znizena 😔

baby kde to vsetky byvate, ze vam tam snezi?????????? tu krasne svieti slniecko 😎

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
6. jan 2010

tinka, uz si objednavala z tej stranky litlewoods.ie? nevies, ci je potrebne na platbu mat irsku kreditku? uz mi zacina ist na nervy, ze sa kopec veci neda platit slovenskou 😠

ten monitor dychu vyzera byt fajny, dokonca vyzera, ze je to zaroven aj vysielacka.

http://krasnebruska.sk/eshop/produkt/monitor-dy...
tento ma vyhodu, ze je prenosny, aj na cestovanie povedzme, a dokonca aj zavibruje ak par sekund neciti pohyb bruska (dychanie). ale zas ta cena 😔 a uz som pocula aj taky nazor, ci to nevydava nejake skodlive vlny, kedze je to priamo na telicku.. no neviem

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre