Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
6. jan 2010

jemine fidka, co sa stalo s kocikom? a to si ho brala na palubu lietadla alebo isiel dole medzi batoziny?

kacenka, ja som raz videla letiet taky sikmooky par s malilinkatym babatkom a to bolo v autosedacke. ale nespomeniem si, ktora spolocnost to bola, lebo lietavam ryanairom aj aerlingusom. skus im tam napisat mail, urcite ti odpovedia.

tinkadublin
6. jan 2010

Ahojteee zenusky 😉

Veru nam krasne nasnezilo 😀 ja normalne soky s drahym, ved minuly rok max 1tyzden boli mrazy a predtym zimu asi dva krat v noci pod 0 stupnov, no a pozri tento rok kazdyyyy den mrzne niekedy aj cez den su minusy, neuveritelne 😕 pockajte ze na rok uz bude aj tu v irl riadna zima ako na slovensku 😀 woooooow akurat sa spustil takyyyyy husty sneh padat, ja ziram z okna a nestacim sa cudovat 😵

Kacenkalm tak ja ta nechcem nastrasit ale asi ste to velmi dobre neporiesili s tym lietanim.. na 100% viem ze pustaju vas cez gate ako prve s malymi detmi a kocikmi.. na druhej strane tiez viem ze musis mat kompletne skladatelny kocik aby ti ho vzali a s tou autosedackou nechcem ta zarmutit a mozem sa aj mylit.. ale ja viem tak, ze ak ste malej nekupovali listok ako dieta, ale iba ako infant, tak vtedy nema narok na sedadlo, cize ju musis cely let drzat, co nie je problem tych 2.5hodinky, aj tak pri vzlietani bude cucat mliecko a potom si pospinka.. ak ste mu kupili riadne letenku nie ako infant aleko child tak ma narok na sedadlo, ale musi byt v autosedacke.. problem s autosedackou je ze tu akceptuju iba 5bodovu a iba forward facing.. kedze nasa autosedacka je rear facing proste ta moznost padla a jednak som nechcela zbytocne platit za dalsiu letenku malemu, takze len pekne ako infant a budeme na rukach drzat, ved aj tak neletim sama ale s draheho maminou, takze sa postriedame.. My mame tu vyhodu, ze doma budeme mat pozicanu autosedacku, tak nemusim trepat odtialto, iba kocik potrebujem.. Ale ako vravim mozem sa mylit no ja to viem takto od inych mamiciek, ale stale ti mozu spravit vynimku, na stranke aerlingusu si najdi infolinku abo cosi take a musis tam zavolat a spytat sa.. tusim mishka letela tak, ze mali travel system a nechali aj kocik aj tu autosedacke pri schodoch do lietadla a dali im to pekne na lietadlo.. takze skus tam zavolat a tak potom malu budes mat na rukach a autosedacku ti vezmu akoby na miesto kocika..

ladysparky
6. jan 2010

fidka, ani mne by nevadil pouzity monitor, ale na ebay momentalne nie je ziadny v ponuke - sledujem ho skoro kazdy den 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
6. jan 2010

Ladysparky este som nekupovala, ale mam taky kupon ze 15eur off z prveho nakupu, takze preto rozmyslam nad tym monitorom.. ked z 69eur sa mi odrata 15eur tak to je za 54 uplne novy, je v tom uz aj ako vysielacka atd.. zda sa mi vhodny.. a delivery je zadarmo 😉 s tou kreditkou neviem presne ako je, ale kukni na ich stranku s podmienkami, tam to bude napisane.. tusim sa u nich da platit aj z uctu na splatky, som niekde citala.. my mame irsku kreditku, teda moj brat, my mame iba klasicke laser cards..

Baby ja nemozem z toho snehu, tu brutalne husto snezi.. vsetko je uz totalne biele, normalne ako doma 😕

No toho sa bojim aj ja ze poskodia kocik.. tak neviem ako to vymyslime.. ale co uz, budeme musiet risknut, kedze travel poistenie si nikdy neplatime 😝

tinkadublin
6. jan 2010

No ked to pojde takto dalej, tak drahy bude musiet pred domom s lopatou odhrnat sneh 😀 hlavne ze ziadnu nemame 😀 😀

Fidka no to je na nervy s tym kocikom.. po pripade dat zabalit do tej folie pri podavani batoziny a tak ten kocik potom odovzdat, ale zas vlacit takto zlozeny kocik so sebou po celom letisku 😖 no neviem neviem..

Ja umrieeeeeeeeem.. prave sa zacalo blyskat a hrmiiiiiiiii.... toto som tu este nezazila 😲

tinkadublin
6. jan 2010

Jaj a som zabudla ze ten monitor je tiez prenosny..

zdenkam
6. jan 2010

Janec, ja by som si tiez maleho uzila. VEd aha ma 3.
Ale su maminky, co chcu mat deti kratko po sebe, vsetko je vec rozhodnutia.

Ladywitch, my tiez mame pole pred domom, hurling hrisko na roku ale co ja viem, take to behanie po velkej zahrade, u susedov cele doobedu nie tieto pidi male zahradky a to mozes byt happy ak nejaku este mas.
Ale ktovie, vravim, domov nas nic nesuri zatial. A prachy ani netahaju. Uvidime.

Baby co si ten monitor nekupite cez bazar v sr a rodicia vam tu predsa takmer kazdej pridu kratko po porode a donesu ho. Ja som mala pozicany od svagra po 2 detoch a parada.Ved to je len na nejake 3 mesiace, tak na co vyhodit dalsiu 100vku?
Ja by som fakt bez toho nesla, lebo to nie je ze sa babo zadusi, ale ono samo prestane dychat, nie ze ho nieco prikryje. Proste len sa akoby zabudne.

Janec: a citala som o dvojazycnosti dost, dietatko uz od miminovskeho veku dokaze rozoznavat slabiky typicke pre materinsky jazyk a pre iny jazyk, uvedomuje si , ze mamina vravi nejako divne.
U nas to bola nutnost, Patrickovi kamosi detsky su hlavne english speaking od uplne prvych, ktory ho boli pozriet do nemocnice. A cim dlhsie s tym budes otalat, tym to bude tazsie a aj menej prirodzeny pocit pre teba na malu tak rozpravat. Ver mi. Mne uz to nepride vobec divne. Skor ta cestina ma sokuje, ked na mna vravi.

Ladywitch my sme byvali rok s 2 chalanmi, jeden sa stal potom maleho krstnym a teraz pracuje v Norsku a ten druhy bol jeho jeho dobry kamos a tiez maka v Norsku uz. Zlati chalani, alkohol neznamy pojem, nefajcili a vzorne si po sebe umyvali riady. Navyse nasa krvna skupina tulaci, precestovali Indiu, Egypt, vacsinu europy a tak.
Dobre byvanie, ale ked mal maly 5 mesiacov odisli odtial, lebo robili v building priesmysle a nebola praca. My sme prestahovali do 2 bedroom a uz by som si s nikym inym nevedela predstavit byvat. Co sex na kuchynskej linke? 🙂 alebo pred ohnom v obyvaku? A bat sa ze tam niekto pride. Ako pre mna uz fakt nic lakave. Ale ak ste tak zvyknuti a vam to nevadi, tak preco nie.
Navyse ja by som krajanku nechcela, lebo dieta sa nauci az ked nastupi do skoly potom anglicky a Polku jasne ze nie uz vobec. NO a Irky su drahsie. Nezistovala si childminder kolko stoji? Zvycajne mavaju viac deti v dome, takze to je ako detsky kolektiv fajn.

tinkadublin
6. jan 2010

Zdenka len to ze ja doma nikoho nepoznam kto by to mal.. a viem ze nasi nemaju nejak cas zhanat to a tak.. a ked tak ci tak chceli nieco doniest malemu ze nejake hracky a oblecko, to nechcem.. preto som ich presvedcila nech radsej nevlacia nic, tu pojdeme na nejake nakupy a mozme investovat do toho monitoru, tych 50eur sa mi nezda az tak vela za monitor dychu a aspon mi ostane uz aj pre druhe babo 😉

A stymi jazykmi ma Zdenka uplnu pravdu.. cim skor treba zacat.. my sme tiez tak vyrastali ze od malicka k nam rozpravali dvomi jazykmi, my sme dvoj jazycna rodina aj draheho cela family, takze rozpravame plynule po slovensky aj madarsky a ja si to iba chvalim, lebo my sme hrozne casto chodili na kupaliska abo do kupelov ci len na nakupy do madarska.. ono sa to zide.. takze teraz planujeme tak ze ja budem na maleho po slovensky, drahy po madarsky a vonku jednoznacne iba po anglicky nech si zvykne.. uvidime ci sa to podari 😉

S tym sukromim veru zdeni to je na nezaplatenie, my sme boli uplne sami s drahym rok a keby nas netlacili financie, tak sa nenastahujeme s mojim bratom, aj ked je to moj brasko a vychadzame uplne super, predsa len to sukromie ako pises, sme si zvykli ze len my dvaja, mozes hovorit co chces, sex kedy a kde chces 😀 😝 a takto sa proste musis delit, robit kompromisy atd.. no co uz.. mozno niekedy neskor, ked uz bude aj druhe babo a budeme na tom lepsie tak pojdeme zas zvlast..

zdenkam
6. jan 2010

aka je to klasicka 2bodova autosedacka pre baby? Lebo ja mam na dalsie baby len 5bodovu a mala som aj na maleho 5 bodovu, nebedela som ze je aj 2bodovy len.

Inak, podla mna je autosedacka zbytocna raroha do lietadla, ved detickam je najlepsie v naruci u maminky, nemyslite?

Fidka my sme neockovali, skoro vsetci ockovali. Poznam len par vynimiek. Uz ani nebudem, ved je to na ustupe, najhorsie je za nami.

A este si zas chvalim maleho skolku, mam ist pondelok do nemocnice, trepat sa autobusom do Waterfordu, potom mestskou alebo pesi do nemocnice tam cakat a s 3 rocnym tvrdohlavym niekedy drakom, nic lakave, tak som sa popytala, ci nemoze ist pondelok a uplne bez problemu. Stale chodi stredy, stvrtky, vynimocne mu stredu menim za utorok, ked je nieco, tak som cela happy. A ked sa nestihnem vratit do 1 tak ho vyzdvihnem manzel ze odskoci na hodinu z prace. Jeeej, da sa to vsetko zoorganizovat.

Je zo mna modrokonicka zavislacka. 😀 Pomooooooc.

zdenkam
6. jan 2010

Tinka Dublin, kukni na modrom konikovi bazar, ja som tak kupila tie latkove plienky a pani mi pisala ze cez konika predala na dobierku aj ten monitor, tak ak najdes, dohodni sa ze to zaslu na dobierku vasim.
Jasne, ze by som nechcela nech teraz lietaju a zhanaju a ani nevedia ze co to je poriadne.

Vela stastia, isto to skus, nebyva to tak zriedkave, ze tam nejaky je.

tinkadublin
6. jan 2010

no vidis kuknem tuto.. lebo vazne kym vysvetlis rodicom na co to je atd.. tiez si niekedy pripadam riadne zavislo na konikovi .)))) zdenka mas to super s tou skolkou, ta bude vazne asi vynimka..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
6. jan 2010

Katka ved prave to vlacenie ma trapi, kebyze letim z muzom tak som v poho, on povlaci 😝 ale letim s jeho maminou tak to zas nie, aj ked je ultra lahky, aj tak ho musis vlacit a to sa mi nezda.. ktovie, do maja este mam cas nieco vymysliet 😎

zdenkam
6. jan 2010

baby ja som 5x letela a stale sama s malym, dokonca aj v tom septembri chcem s 3,5rocnym Patrickom a 6 tt miminom, letisko ma netrapi to je ok, lenze mna skor trapi trmacanie do mhd v bratislave a nasledne na vlak, nastastie to mi pamahaju kamosky skvele, co tam ziju. To bude vzruso ist s 2 detmi v lozku. S malym som tak isla s kocikom, batohom a on mal 9 mesiacov, vsetci boli zlati. Cestovali sme vtedy za tatkom do Prahy a nasledne spolocne do Irl.
Vsetko sa da zvladnut, ked sa chce.

To je to fidka, cim dlhsie budes otalat tym neprirodzenejsie si budes pripadat, alebo blbo ako ty vravis. Ja mam system od narodenia, vonku a ked mame english speaking hostou anglicky, v dome slovensky. Teraz to uz aj v dome mixujem, lebo niekedy mi nechce odpovedat, ked hovorim slovensky, nie zeby nerozumel, ale namiesto 2x slovensky mu poviem druhykrat anlgicky. Ale su slova, ktore aj dodnes vie len po anglicky.
Vies, on tu slovencinu lahsie dozenie potom, napr. v sr rozumie, ked hovori s babkou a dedkom, ale odpoveda po anglicky im. Ale co sme boli v septembri doma po 1o dnoch uz podstatne viac aj slovensky vravel. Dolezite je, ze jazyku rozumie.
Inak, taka pikoska, s babi a dedkom pochopil ze viac slovensky ked sme boli v sr, ale ked sa na ulici objavili deti automaticky prepol na anglictinu. 🙂 To ma zo skolky ze deti anglicky.
Ved ladysparky sama vravela,ze to je sranda, ze ja nan slovensky a on odpovie anglicky.

Ale system cely bol ze mimo domu anglicky, cela veda, ved to je aj prirodzene vonku vsetci tak isto hovoria. TAk si myslim, ze to aj dietatku dava vacsi zmysel ako ze od 3 do 4 teraz na teba len po anlgicky.

Raz som mala na navsteve slovenku s rocnym synom ako bol vtedy nas a Australcanku s 2 rocnou dcerkou Mairead, takze sme mleli anglicky, Patrick pohoda, ale maly tej kamosky, tak zacal kukat na mamu, ze uplne jasne to bolo z pohladu, ze Mamina to ako ty hovoris.

Ako ak planujete zostat rok ci 2, tak by ma to netrapilo, ale ak tak ako my, ze uz 5r sme tu a bohvie kedy spat, ak zacne skolu tu, tak min dalsie tri roky, t. j. dohromady 5 dalsich, tak je to pre dietatko lahsie a aj ved vsade nan budu hovorit anglicky, ved na ihrisku sa Patrickovi tolkokrat prihovaraju.

Navyse som to tu pisala ale sefkina nevesta ma skolku a ta vravela ze ma jedneho Africana v skolke a jedneho Poliaka a ze to je velmi tazke, lebo maju no english at all. Takze ak sa stanu ze dieta place a im cosi vravi,musia volat rodicovi, nech preklada. A ze to proste je na tie deti nefer. Ten poliak ze ma aj polsku opatrovatelku ak neni v skolke.
Ako v skole sa deti uz asi nerozplacu, uz viac chapu, uz su vacsie, ale ked ich date v 3,5 do skolky a cely svet okolo nich hovori jazykom, co oni nechapu, musi im byt velmi tazko. ☹

A vsetke nas to boli, ked je nasim detom tazko, nie.
Cim skor zacat tym lepsie.

Inak ta Australska kamoska, ta sa venovala praci s bilingualnymi detmi, lebo v Australii ucila Agorigenske deti a tie hovoria svojim narecim a tak som o mnohojazycnosti mala vela info od nej. Jednou z veci, co sa moze stat ak dieta vyrasta v viacjazycnej spolocnosti je ze zacne hovorit neskor, ale az zacne dokaze si uz uvedomovat rozdiel medzi jazykmi.

ladysparky
6. jan 2010

no fidka, asi by ma porazilo, keby mi znicili kocik 😖

zdeni, nejako neverim tym veciam zo slovenskeho bazaru 😲 neviem preco, ale radsej by som objednala pouzity z ebay, ako z bazaru modreho kona..
a ano, potvrdzujem, bola to riadna sranda rozpravat maminu a ocina po slovensko - cesky a maleho patricka po anglicky 😀 ale mala som co robit aby som mu cosi rozumela, detskemu prizvuku rozumeju asi len jeho vlastni rodicia 🙂

my sme min.rok byvali s jednym parom - slovakom a jeho frajerkou polkou. po 7mes. spolocneho byvania sme si povedali, ze uz nikdy viac. skratka to aj mne pride ako narusenie sukromia. na par dni-tyzdnov kamosov, rodinu? jasne, nie je problem. ale delit sa s niekym dlhodobo o kuchynu alebo obyvacku, ee.. dakujem, neprosim 😔

no jeeej, ako tu mame aj my krasne bielo, sa vytesujem jak male decko 😀 skoda len, ze drahy robi kamionistu a uz hodinu sa pokusa s kamionom dostat do "jeho" firmy, ktora je na kopci.. aj sef mu pomaha rozsypat sol ale stale nic.. som zvedava, kedy sa im to podari. dufam, ze do severneho irska, kam mal ist zajtra vykladat, nepojde. ak ho sef donuti ist, tak je to s prepacenim v prdeli.. hlavne po nasom minulotyzdnovom zazitku s osobakom a jeho skusenosti z predminulych vianoc, kedy dostal smyk 5km pred vykladkou v sev.irsku a rozflakal kamion. jemu sa chvalabohu nic nestalo.. ani o pracu neprisiel.. ak by siel, ohrozi svoj zivot a zivot ostatnych vodicov.. kamion je riadne delo. ked dostane smyk a oproti pojde auto.. no uff, ani pomysliet sa mi nechce 🙄 takze ten sniezik nie je az take terno..

ladywitch26
6. jan 2010

no ale ako ste sa aha rozpisali... 😀

zdenka, sex na kuchynskej linke? snad zartujes...pri dvoch malinkych detoch? uz teraz sme mali problem, lebo stanka nas nonstop zamestnava, tak ked bude druhe, na taketo aktivity na cas asi zabudneme 😀 a je rozdiel mat spolubyvajuceho, a aupairku. lebo spolubyvajuci si robi co chce,kedy chce, ved si plati za ubytko. kdezto aupair je vlastne u teba zamestnana. sama som bola aupair a zasa sa mi nezda, ze som tym rodinam az tak narusila sukromie. ked som mala volno,tak som bud vypadla z domu za kamoskou, alebo som sa zavrela v izbe a nevyliezla z nej, kym ma nezavolali.

inak boli sme akurat na shoppingu vo waterforde a snezilo celu cestu.a v cappoquine po snehu ani chyru. 😝

susanne.k
6. jan 2010

Ja mam z mimibazarom dobre skusenosti. A co sa tyka kociara, tak kedze vacsinu casu som v irsku tu sme si kupili novy a ten vyuzivam iba tu a na sk som kupila pouzity velmi pekny za dobru cenu a ten vyuzivame doma. Ja uz kociar nevlacim pretoze tu sa na letisko dostane autom, a idem klokankou s malou a v ba ma zase cakaju autom.

janec79
6. jan 2010

ahojte,
waw ale sa popisalo.... baby, ved tu je nasnezene jak hovado, normalne si pripadam ako na slovensku, keby tu este hory boli a dalo by sa lyzovat, tak mi nase milovane, drahe slovensko ani nechyba 🙂

Ja som dnes poobede s malou speekovala - teda vlastne ona este nie 😀 , ale rozpravala som jej, bolo to trosku divne, musim priznat, ale fakt to zacinam praktizovat kazdy den... tak snad to prinesie ovocie. A o tom som pocula, vraj ked ucime deticky viac nez jeden jazyk, tak obycajne zacnu rozpravat neskor, (predsa potrebuju viac casu, aby si to ulozili v tej malej hlavicke 🙂 ale potom je to v pohode.

A co sa byvania tyka, jaaaj, my sme s muzom uz na 5. mieste v Dubline, odkedy sme prisli do irska, tak sme najskor byvali 6 ludia v dome, (to mi znie uz uplne nepredstavitelne) potom 5, potom s muzovym brachom a jeho frajerkou a posledny rok uz iba my dvaja. A uz by som to nevymenila za nic na svete!!! A nechcem to zakriknut, ale posledny apartman sa mi dost paci a uplne sa vytesujem, ze si tu nazivame ako rodinka. A ten sexisko bars kde v byte - ved to je na nezaplatenie 😝

fidka79: inak s tym kocikom mi normalne prebehli zimomriavky po chrbte, my sme zacvakali dost za nas a ani si nechcem predstavit, ze by mi s nim nieco porobili 😠
A to stretko mozme dat kedykolvek, aj malej som spomenula Adamka- ze mozno si tu aj frajera najde... 😀 Inak robotovat zacinam 21.1.2010, takze mame k dobru nejake 2 tyzdne, napis ako by ti to vyhovovalo, uz sa moc tesimeeeeeeee

zatial sa majte krasne, paa

susanne.k
6. jan 2010

to sme sa zase vyfarbili

dufam ze ten chalan s rodinou bude aspon z toho nieco mat, ked uz si musel to vsetko vytrpiet. Nechcela by som byt v jeho kozi, ved ked vypratali 2 ulice, to sa na nich teraz budu vsetci pozerat ako na nejake netvory zo slovenska.

zdenkam
6. jan 2010

Ladywitch, preco nie? TEda ,zatial mame len jedne dieta 🙂 v ramci spestrenia. 😀
Na halloweena sme skusala aj v kostymu cervenej ciapocky. To prvykrat v zivote snazenie o babo moze byt aj vesele, nielen hop sa hor sa na vec. Ale kazdemu ako sa paci.
Ale pri dvoch detoch, isto budem pomenej mysliet na taketo aktivity. Sexulna dracica teda nie som.

Tiez som robila Au pair za 15O potom za 18OEur a to bolo pred 5 rokmi , 5 dni po 8 az 1O hodin a ked som nikam neisla, zavrela som sa v izbe aby mala za mnou nebehala, lebo inak chcela len mna. Takze bud som bola zavreta alebo mimo zdomu. Mne to vadilo. Hoc som to dietatko mala velmi rada.
Inak som neupratovala ani nevarila, len dietatko co malo rok, ked som prisla som mala na starosti.

Ja nechcem aby to vyznelo tak ze niekoho nutim nemat au pair, preco nie, ak si zvazite co si mozte dovolit. Len mne sa zda ze so vsetkym platenim a stravou ta au pair vyjde tak o 1O eur lacnejsie nez skolka za 15O. Ale neviem, au pair som nemala. Najlepsie by to posudila mamina co ma taku skusenost.

Ebay neni tiez ako bazar? tiez su tie veci pouzite predsa,teda nie vsetke. Ja mam kamosku v prahe a ta kupuje malej tak vecicky a uzasne si pochvaluje a teraz ide kupit ten double kocik phill a tedd, lebo cakame spolocne babo teda ona tyzden po mne. Navyse ta moja dobra kamoska je aj Patrickova krstna. My sme tak vyberali krstnych rodicov, ze sme si rozsirili rodinu a obaja zavolali svojich najlepsich kamosov. 🙂 A prileteli nam obaja.

U nas je krasne nasnezene a teraz to mrzne takze rano by som do auta nesadala, nezavidim vodicom.
Ale deti vsetke boli o 6 vonku, ked som kracala do prace a blaznili sa so snehom. 🙂

Suzanne tak tak, ja som sice mala kocik pri lietani, ale kto ti podrzi babo ked skladas. Tak maleho sup a hop sa do babyvaku stale a mala som volne ruky a nebola na nikom zavisla. Aj pri cestovani vlakom som to tak riesila ze batoh na plecia, maleho do babyvaku a kocik nalozil dedko do osobitneho vozna.

zdenkam
6. jan 2010

Maminy, chcem sa spytat, davali ste si niektora robit 3D scan v Irsku?
Viem, ze tu stoji okolo 2OO eur.

Pripadne niektora na Slovensku? Ak by sme nesli k moru, vaham ci si ho nechat urobit v sr, lebo tak v tom case by som chcela ist ked ho je idealne robit. Ale neni som si isla. Nechcem ho kvoli 3d pohladu. Na real babatko si krasne dockam,chcem ho kvoli tym vadam co mozu na nom zistit co normalny scan neodhali. Ale mam dilemu, co ak ma tam vyplasia a len sa pomylia. Neni som rozhodnuta, preto zistujem ci ste ho niektora mali.

kacka27
7. jan 2010

Ahojte kocky 🙂)
...sme si trosku uzivali pekneho pocasia,cez sviatky,takze ked sa dalo,sme boli vonku na prechadzkach a tak.No a ten computer som nechala odlozeny na casy ked budem zasa sama,tak ako aj dnes napr. Ako som si precitala,ste sviatkovali pekne.Dodatocne prajem Krasny Novy rok...vela zdravicka pre vase deticky a cele rodinky.
Som sa Vas chcela spytat,ci nahodou neviete,ci sa da aj tu urobit odber pupocnikovej krvi,nejak som sa k tomu nemohla dopatrat na nete,tak mi snad niektora poradite ak ste sa o to zaujimali.
Strasne sa tesim,ze je tak pekne bielo vonku,len ma netesi,ze mesto kasle na udrziavanie ciest,myslim,ze na taketo situacie by mali byt pripraveni.Vcera poobede prestali tu v Dubline aj busy jazdit.Neviem ako dnes ale hadam uz sa to dalo trosku do poriadku,aj ked moj drahy siel do prace peso...sa vratil,nehcal auto doma,lebo vraj nebude riskovat aby do niekoho nabural alebo niekto donho.A to mam ist zajtra k GP-mu,netusim ako sa tam dopravim...

Inak tiez rozmyslame nad tym,ze si jeden kocik kupime tu a nejaky lacnejsi doma,ved stejne tam budeme vzdy len par tyzdnov.A asi to bude pohodlnejsi cestovat bez kocika.Len autosedacku budeme urcite potrebovat,cestou na letisko aj cestou z BA.Takze potom vlastne asi tu autosedacku odovzdame ako kocik,kedze si ju nemozme vziat na palubu?

kacenkalm
7. jan 2010

zdenka,ja som si davala robit 3D scan na SK,stalo ma sice u sukromnika 70euro,ale bola som tam asi hodinu...pekne vsetko popozeral,vysvetlil,vsetky organy sme videli,takmer vsetky detaily,takze som bola hned spokojnejsia...tu v irl som uz nebola,je to sakra drahe.. 😉

janec79
7. jan 2010

zdenkam: ja som si davala 3D na slovensku a platila som do 2000 Sk, presne ako kacenkalm- Dr. popozeral malinku od hlavky az po paticky, vsetky kosticky, proste vsetko prezrel, bola som fakt spokojna. Okrem toho, ze v irsku je to oveeeela drahsie, moje tehotne irske kolegyne isli na 3D sono samozrejme tu, no a dostali fotku, dvd (co mimochodom dostanes aj na svk) a to bolo vsetko, islo v podstate iba o to, ako ten cloviecik vyzera, vraj to trvalo par minut. V irsku ide asi skor o komerciu.
inak si ma celkom pobavila tou cervenou ciapockou 😀 Ja som tiez poskulovala po Phill and Tedd kociku, ale nakoniec zvitazila teutonia o cosi lacnejsia

inak celkom dobry napad s 2 kocikmi, len v nasom pripade by asi nebol moc praktizovatelny. Nasa mala miluje kocik a cez den je to jedine miesto, kde vie zaspat a predsa tie 2 hodky pred odletom na letisku stravime, tak ja som neolutovala, ze som brala kocik so sebou. Ale slak by ma trafil, keby mi s nim nieco dorobili. A asi zavisi aj od babatka, ked bola mensia, tak by aj vo vajicku zaspala.

susanne: ja uz normalne nemozem ani pozeravat slovenske spravy... to som fakt zvedava, ci sa tomu chlapikovi nejako prinajmensom ospravedlnia. A uplne ma vytaca, ze nejaky policajt (ten posledny v rade) si to odskace, keby sa taketo nieco stalo v irsku, aleho hocikde vo svete, tak by za to niekto NIESOL zodpovednost,mozno i minister by odstupil. U nas za to idu trestat toho najposlednejsieho 😠

kacka27: ja som sa vcera az cudovala, ze v shopping centre nebola skoro ani noha a az potom ma napadlo, ze to bude asi tym pockom.
Inak vcera ked som bola s malou na prechadzke, tak behom 10 minut, sa 4 ludia vykydali na ceste-chvalabohu nic vazne, len mi prislo komicke, ako irov nenapadne davat si vacsi pozor ked je smyklavo, to bolo uplne vidiet, s akou istotou vykrocili na cestu, akoby ani nebolo namrznute 😀

baby co budete varit? mne akosi dochadzaju napady, malej som spravila pseno so zeleninkou a vajickom, len akosi pre nas dospelych ani len netusim....

arian
7. jan 2010

Ahojte!

Tak veru ludia nevedia co s autom na takejto ceste. Sama buracka tu je. Sme mala dedinka a aj tak manzel pride z prace a spusti kto vsetko mal nehodu. Nastastie su to len poskrcane plechy.
Nam vcera vecer o pol osmej volala riaditelka, ze skola dnes neni a zacne az v pondelok. Tak mne to nevadi, nepracujem, no som rozmyslala,cotie mami co pracujuaoni im to oznamia vecer o pol osmej. Ale to je jedine, co ma zarazilo. Inak som so skolkou nesmierne spokojna. Su tam dve ucitelky, riaditelka a dvaja ucitelia, ktori su tam len v urcite dni. Je na nichvsetkych vidiet, ze svoju pracu miluju. Suneskutocne mili a Martinko na svoju ani inu ucitelku este nikdy nepovedal nieco zle.

Baby mne sa tie nazvy vsetky pletu. Co je to family income supplement? Prislo nam zasa vyplnit dve formy . Aj vam stale posielaju nieco vyplnat? Neni mesiac, kedy by manzel neniesol sefovi nejaky papier na potvrdenie.
Uz nanho sef tak pozera....cozasa chce.

No to mate pravdu s tym pokusom s vybusninou. 😠Z manzela si kazdy robi v praci srandu, ze slovaci su nepodareni teroristi. Uz az s nervami chodi domov.

Janec, podla toho co mate radi. Ja mam teraz navareny gulas. Co tak kuracie prsia nakrajane na rezance s roznym korenim-gyros, alebo len cierne, alebo rozny sooc z obchodu +v ryza ci zemiacky? Bryndzove halusky, lokse, langose, palacinky, francuzke zemiaky, ja kupujem soc meal mix--beef, zapeka sa v trube hovadzie maso zelenina, trosku vina, je to skvele so zapekanymi zemiakmi ci ryzou. Zeleninove fasirky, alebo obycajne, hovadzie na prirodno ci na smotane. Rychle jedla, oprazim cibulu, hodim na nu nakrajanu sunku, slaninu- hoci co, zeleninu, posmazim a pridam vajicka. Cestoviny s roznymi omackami. Zemlovka, alebo zapekane cestoviny s masom a zeleninou.................

Papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre