Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

arian
13. jan 2010

Ladywitch tak ten olej mame 200litrov za 150 E na 20 dni. A to mi ide 9paliciek za den, cize kurim 4,5 hodiny, keby som kurila tak, ze to tu chcem vyhriat na 19 stupnov, tak kurime vkuse minimalne 12 hodin denne a to by sme spalili za 9 dni 150E,co je pre nas neunosne financne. Novy dom hladame, a aj na urade sme boli, v piatok tam ideme znova. Byvame v malej dedinke, kde fakt domov neni.Ale poctivo hladame.
Juuj, zlatucka.

Kacenka a vy sa ako mate?

A ostatne zienky?

kacenkalm
13. jan 2010

Teda baby,fakt nezavidim s tou vodou,drzim palce a vela trpezlivosti.
My mame tiez olejove kurenie,a tiez sa nam zda,ze je tu kosa,a to kurime 4krat za den po 3 hodinky a mame plastove okna,cez ktore mimochodom dobre pretahuje prievan...za posledne dva mesiace sme tankovali za 500euro,co je katastrofa...nam 400litrov vydrzalo za 200e vydrzalo 3 tyzdne...skoro som infarkt dostala,ked nam za 3 tyzdne dosiel olej,tesne pred Vianocami...takze tiez hladame iny dom a hlavne mensi a lacnejsi...tu platime za 5izbovy dom 780e,co je dost,kedze ja nemam robotu...a su tu fakt krasne a lacne 3izbove domy za 500-600e,a novsie...tento tu je taky shit,mury popraskane,nechutna a spinava umyvacka riadu a o trube na pecenie ani nehovorim...fuj,humus,ja neviem tieto Irky co su to za gazdinky...
No a inak my sa mame tak v normale,mala rastie,uz som jej skusala dat mrkvicku po troske,aj kuraci vyvar a na tom si teda pochutnala... 🙂 len mam nervy,lebo dufam ze do marca stihnem vybavit ten pas,zajtra idem na gardu ho podpisat a potom do Dublinu,tak snad to bude ok.
tak dobru noc vsetkym 🙂

janec79
13. jan 2010

ladywitch: mala je uzasna, uskakana, ukecana baba je to 😀
Ja som malu nedavala vobec do chodula, dnes su lekari skor proti...i ked si myslim, ze s mierou je to v pohode, z nasej generacie sa asi nenajde nikto, kto by v pavukovi nebyval a sme tu! Nam dr. vyslovene zakazala davat malu do chodula, ona totiz mala skratenu slachu na nozke, takze sme sa zaobisli bez toho. Verim tomu, ze by sa jej tam pacilo a aspon na chvilu by sa poprezabala sama a ja by som mala na chvilku vydych 🙂

kacenkalm: fiha, to ste v 5-izbovom??? A kde byvate, ze platite len 780 a mozete zohnat aj lacnejsie???? Tu v Dubline nehroziiiiiiiii ani zdaleka taka cena. To olejove kurenie asi celkovo nie je moc vyhra, my sme tu vystriedali vsetko, olej, plyn a elektrinu a olej vychadzal najdrahsie a bolo to najchladnejsie byvanie.

A ked som spominala tu anketu, ze kto by vyhral medzi slovakmi a irmi v ochote pomahat, napadla ma dalsia, ze iri by taktiez zvitazili na plnej ciare co sa neporiadku tyka. Bordelari su to teda riadni, ci v byte, aute....raz ma kolega viezol domov a som sa skoro bala si sadnut do auta, myslim, este aj nejake zvysky z macdonaldu tam boli....hruuza

zdenkam
13. jan 2010

Janec su krajiny kde sa choditka kvoli bezpecnosti vobec nepredavaju, ze su stiahnute z trhu, viem, ze Kanada je jedna z nich a to presne kvoli bezpecnosti, preto som s malym chodila stale ja za prsty, je to sice narocnejsie, ale prezila som a choditko sme doma nikdy nemali.

My sme tankovali za 5OO na konci oktobra kurime tak 4-5 hod denne a este stale ho mame, ale uvidime dokedy.

Arian, tak to teda vidis, my na more vobec nie sme, az podvecer ked zapadne slniecko. To ani nahodou s babatkom sa valat pri mori cely den a mat upal alebo spalene miminko. Ale nam to ani v dospelosti nehrozi, takze tymto sa netrapim. Ale aj v sr je krasne.Vravim, ta Orava, to bol uzas. Ja som tam intenzivne takto cely tyzden dovtedy nikdy nebola a tie vyhlady z kopcov. A vidis, akych mame rozdielych muzikov. Ja sa preto nemozem ani stazovat, ze nas syn ani doma nevydrzi 2 dni, lebo obaja sme taky tulavy a neobsedime na zadku, tak to ma po nas.
Inak dnes sme boli u GP, lebo ma trosku ear infection v jednom usku a hrdielku trosku. Dostal atb, ale co som chcela. Uzasna lekarka, vravi mu, zasvietim ti do uska a mama sa bude kukat, ci to svetlo druhym uskom vychadza vonku a on jej vravel,ze usku ma schovaneho draka, tak ona isla hladat draka. 😀
Ale hlavne povedal jej: MAMA HAS A BABY. 😉 JOoooooooj, tak ma potesil.

Janec a Iri isto vedu v stedrosti a ochote na plnej ciare pred nasimi krajanmi. suhlasim bez mrknutia oka. 🙂

zdenkam
13. jan 2010

BAby, tak som to ratala tie tax credity muzovi ze Paye tax credit 183O, rent tax credit 8OO , service charges 35, married tax credit a to odratat od 2O percient od hrubej mzdy /co je akoze tax bez tax creditov/ a ono mu to vychadza, ze mu maju vratit vsetku dan co zaplatili 265O Eur.
Tak ak by to vyslo, padam na rit

arian
14. jan 2010

Dobre ranko!

Kacenka aj my sme skusali kurit tak ako vy.4-5 krat po dve a pol hodiny. No pocas celych styroch dni sme nemali teplejsie ako 16-17 slupnou a spalili sme skoro 100litrov. Cize olej za 150 by nam nevydrzal ani 10 dni. A aj tak sme mali zimu. Keby aspon teplo bolo. A 450 E za olej si dovolit nemozeme, kedze u nas liter stoji 75 centov. 🙄

Zdenka to potesi 😉

Bezim chystat maleho,papa

zdenkam
14. jan 2010

Arian, my kurime na striedacku ze hodinu kurime a potom tak takmer 2 hodky nie, hlavne sme byvali cele doobedia vonku tie 2 hodiky, tak vtedy sa nekurilo a to ked sme prisli domov, tak sa zdalo aspon chvilu teplo.
a potom nekurim ked maly spi, to su dalsie 2 hodky.
Ale tuto zimu kurime ovela viac ako minulu,lebo to nebola taka tuha, ale sak nebudem mrznut snad. Hlavne aby sme neboli chori.

TAk dnes ti syncek ide po dlhych prazdninach do skoly 🙂

arian
14. jan 2010

Zdenka tak to kurite okolo 5hodin denne, to kurime aj my a mame kosu tych 13-15 stupnov. Ale mame strasne okna, stare, prefukuju, a ked vonku zafuka, tak mi veje aj zaclona aj zaves. A ked kurim tak ako kacenka, okolo 11-12 hodin denne tak nam to tu vyhreje na 16-17 stupnou a vysie sa neda.A minieme 450 E za olej na mesiac 🙄 . Som zvedava co nam zajtra povedia o ten dom. Hocico bude lepsie ako toto.

A Matko uz do skoly chodi od utorku.To na poslednu chvilu zmenili a vecer oznamili ze skola v utorok uz bude otvorena. Tak sa raduje. Nosi domov ulohy, tak mame zasa o zabavu postarane 🙂 .

zdenkam
14. jan 2010

To to, deti sa doma nudia. A rodicia ich nech robia cokolvek nedokazu tak zabavit ako detsky kolektiv.

Joooj,tak to stracate riadne vela tepla a eur kvoli tym starym oknam. My byvame v relativne novom dome. Ako tesnenie ako vsade tie okna. Doma v sr to je lepsie poriesene, ale taku kosu ze 13 stupnov, to mame len rano,ked celu noc netopime. Inak fakt strasne, ze vam ojej 45O eur vystaci na mesiac. Nam tych 5OO Eur oleja trva od 28.1O zatial este stale,takze je to fakt rapidny rozdiel co sa tyka straty tepla tymi oknami.

tinkadublin
14. jan 2010

Ahojte baby .) no ste pekne popisali 😉

Tak ako vidim nielen nam unika ten olej a vsimam aj ini mali problemy s vodou, my uz chvalabohu mame vodu od utorka poobede, tak periem o 106 😀 lebo som nemala este poprane vsetky veci pre maleho a aj nase sa nakopilo.. takze dnes ma caka zehlenie veci co uz su suche.. ale taaaak sa mi do toho nechce pustit lebo je pekne vonku.. tak to vyzera ze uz nebudu take ukrutne mrazy, no ale aspon viem ze musim sledovat predpoved pocasia a keby zas hrozilo -8stupnov tak narobit zasoby vody 😝

Zdekna to by vam super vratili, zislo by sa co? 😉 inaksie my sme este nikdy neziadali o vratenie dani paye.. to mozme kazdy rok? Nema to nejaky suvis potom s Prsi alebo niecim inym? Lebo to by sme aj my poziadali, teda ja som dostala naspat lebo som nezamestnana, ale drahy by si mohol poziadat o vratenie dani, aspon nejake peniazky..

Inak zienky ja este stale nic zo socialky, tak tam musim zajst zas na buduci tyzden.. to tam budem chodit kazde 2tyzdne nech riesia nieco, nieze pan inspektor si zmysli prist akurat ked zacnem rodit, to ho asi zaskrtim 😀

Lady no mala je uzasna, riadne vela energie ma 😉

ladysparky
14. jan 2010

hojte

zdeni, vdaka za opytanie. z choroby som uz vonku, aj ked ten nos stale nemam volny, cisty.. ale to uz by som povedala, ze mam od sucheho vzduchu tuto u nas v dome. mame meteo stanicu, a ta hlasi 35-40%tnu vlhkost, kdezto na porovnanie v starom byte sme mali aj 85%. tak neviem co je lepsie... ale chystam sa poobzerat po takych odparovacoch vody na radiatory. nevideli ste to tu niektora? taka keramicka nadoba s dierkou a hacikom na zavesenie... keby to stalo par šupiek, tak si do spalne kupim aj dva.
inak si ale myslim, ze sa ta vlhkost zlepsi, ked uz nebdueme tolko kurit. teraz bola hrozna zima, tak to bolo nutne, inak by som odmrzla.. snazim sa mat v dome aspon tych 19stupnov, ked sa to da. v byvalom byte sme kurili kurili a ledva tam bolo 17 😲 tak to tu aspon vyuzijem, ked uz mame olejove kurenie 🙂

arian, to myslis vazne ze mas v dome 13 stupnov? ved to rovno mozes otvorit okna 😲 😲 co sa nas tyka, v dome s olejovym vykurovanim byvame len 3ti mesiac a tankovali sme uz 2x po 500 litrov.. prvykrat ked sme sa sem nastahovali a druhykrat dosiel chlapik 31.12. o 9vecer! ale som rada, ze vobec prisiel, lebo nemame na tom ziadny merac, ktory by nam ukazal, kolko nam este zostava. a ako som pisala vyssie, tak teplucko tu mame. to bola moja podmienka, ked sme sa stahovali z bytu. ved bejby je na ceste a nechcem aby bolo kazdu chvilu chore

tak vidim, ze cinsky kalendar je vo vacsine pripadov pravdivy 🙂 arian, budem drzat palce aby sa vam podarilo dievcatko. my sme od zaciatku chceli chlapca, ale tentokrat nevydalo 😅 a ked sme pozerali, kedy by to slo, tak som bola prekvapena.... ak budeme chciet syna, mame velmi malo moznosti 😕 tak som zvedava, ci sa podla toho budeme riadit 😉

catalin 😵 😵 😵 tesim sa ze malinka tak krasne spinka, juj, naozaj som rada 🙂

zdeni, co sa tyka tych topanociek, ani v tom obchode First feet pri starom kine vo waterforde nemaju kvalitne vysoke topanocky? alebo dievcata, nepozerali ste na ebay, ak niektora tadial objednava? no budem musiet nad takymito vecami porozmyslat, ze odkial ........

janec, mam vybraty Jane slalom pro Matrix cup. na nete som ho nasla v krasnom travickovom potahu, ale uz nie je k dostaniu. teda nasla som ho na ebay, pri dubline ho predavaju poliaci, po 6mes. pouzivani. ale neviem ci chcem pouzivany, za ten potah mi to nestoji. a este som potom nasla, ze sa da tento travickovy potah kupit na sportak, zvlast. nestoji to vela, ale uz asi potom nebudem špekulírovať... bude asi cerveny a basta 🙂 a pri tomto type urcite zostavame

ladywitch, super, ze mate na radiatoroch termostaty a vies nastavit rozdielne teploty na poschodi a dole. to u nas nie je, takze ked kurim, tak kurim dovtedy, kym mi je teplo, potom manualne vypnem. a na noc do tych hodiniek strkame tie cervene a zelene veci a velakrat, ked sa necakane otepli (ako napr. posledne asi 2 noci), som sa tak hrozne spotila, ze som v polospanku isla dole vypnut kurenie. myslim, ze ked budem malu kupat, si budem manualne prikurovat elektrickym fukacom. inak nas dom je tiez stary len 4 roky, takze super.
ma napada otazka, tento olej nam vykuruje-zohrieva aj vodu na sprchovanie, umyvanie. oplati sa v lete takto pouzivat olej? ved v dome bude potom hrozny hic, nie? alebo ako to mate vy v domoch?

😀 teeeda, kolko energie ma mala stanka

tinka, vitaj 🙂 uz som na teba myslela, ze ci to uz naaahodou nemas za sebou 🙂 no akoze nezavidim ti kazdu chvilu chodit na tu socialku. uz by si fakt s tym mohli švihnut..
ja som doteraz na socialke nezmenila adresu a pre peniazky si chodim 30km od nas. ale snazim sa to vzdy spojit s niecim uzitocnym- navsteva u GP, alebo ine vybavovacky.
neviete, ci pri zmene adresy treba nanovo vypisovat tlacivo? totizto by som tam potom musela zmenit udaje aj o najme a tak (co nie je az taky rozdiel). a to su dalsie tahanice. v marci by mi jobseekers benefit mal skoncit. a neviem ako to bude s podpisovanim na urade, sa mi tak daleko uz neda ist peškom...
a teraz ma napada, ze ani na medical card som nezmenila adresu 😕
no juj 😔

a idem uz konecne upratovat 😀 na vecer byvam uz tak hrozne unavena, ze nie som schopna stat pri dreze a umyt pouzity riad... tak ma to vzdy rano caka.. ak mam este aj varit, tak po 2hod statia malokedy vladzem, hrozne ma bolia krize. ale ved co chcem, ked som pribrata jak slon 😀 18kg robi svoje.......
a asi si dnes poobede zdriemnem. drahy odisiel o 5tej do prace a odvteedy som nemohla spat. posurfovala som internet cez mobil a spanok furt neprichadzal. tak som sa chytila zehlenia 😀 od 6 do 8 som zehlila detske poprane vecicky a potom odkvecla ako nic.. samozrejme to bol taky tvrdy spanok, ze som sa zobudila este viac rozbita 😀 no fakt prima den od rana 🙂

tak sa zatial majte.. aj tak budete mat co robit, kym precitate tento moj roman 😅

zdenkam
14. jan 2010

Tinka Dublin, jasne ze poziadajte. Teda vies mojm muzovi vratia najvacsiu cast asi preto ze 11 mesiacov platil dane ako single a je married. Lenze to si mozes uplatit az po tom ked ten kalendarny rok ked bola svadba skonci, takze tam bude ta velka polozka no a potom za rent a smeti, ale naprl zo smeti platime 17O rocne tak z toho vratia 2O percet t. j. 35 eur. Ale najprv si kuknite ten list z revenue co vam prisliel minuly rok zaciatkom roka o tom ake tax credit mate uplatnene. NO a ak tam neni cosi na co mate narok, tak sup sa stiahnut formular a ziadat.

Tinka, tebe sa to inak pekne krati. 🙂

ladywitch26
14. jan 2010

no zeny, tak to vam nezavidim s tym kurenim. to ja by som sa v momente stahovala.my sme minuly rok nacerpali plnu nadobu, 500litrov a vydrzalo nam to celucky rok a to sme aj v lete s tym kazdy den zohrievali vodu. olejom to vyjde lacnejsie ako elektrinou, lebo cely bojler mi elektrinou nahreje za hodinu a pol, kdezto ak ohrieva olejom, tak uz za 20minut mam horucu vodu. a bojler hreje osobitne, nie len pocas kurenia v dome, aj ked opravar,co bol u nas nam povedal, aby sme hlavne v zime bojler zohrievali vtedy,ked kurime, ze to setri olej. ma mame osobitne prizemie a poschodie, nastavim si teplotu 20st, a ono mi to vykuruje cely den. vyhreje radiatory behom 10minut a ked sa ochladi, tak sa zasa zapne. takto mi to kuri dokopy asi 15 minut v priebehu hodiny, resp. zavisi, ako je vonku, alebo ci varime v kuchyni.vtedy napr. sa vyhreje tak izba, ze aj hodinu a pol nezapne pec, lebo sa drzi teplota. tieto nove domy su fakt na nezaplatenie. a mame tu vyhodu, ze sme v radovej zastavbe v strede, tak nam dve steny hreju susedia 😀

inak vcera nam mierne sokoval social welfare. muz je uz rok nezamestnany. ked nastupoval na jobseekers allowance, tak nam robili means test. ja som vtedy zarabala nejakych 350€, tak mu vyratali 167 podporu. potom som nastupila na matersku, co bolo 280, tak som to tam nahlasila (lebo by sa mala vraj kazda zmena v prijmoch hlasit), tak mu to zvysili na 200€, po par tyzdnoch, ked sa narodila stanka, tak mu este 13€ zacali na nu doplacat. no a teraz v novembri som nastupila zas do roboty, ale robim len na part time, tak mam 230€. a len tak som to tam isla nahlasit, az ku koncu decembra, lebo vsak co, aj tak je maximum 200€ podpora, tak sa nic nedeje. aj prisiel muzovi nejaky papier, ze novy means test mu robili, ale ja tomu tak prd rozumiem. no a vcera ide na postu a ze mu vyplatili 800€ od toho novembra pozadu. nechapem za co, ale vsak potesi. tak teraz neviem, ci mu nezdvihli tu podporu alebo co. uvidim buduci tyzden. ale sa mi to nezda, lebo co mam znamych, tak tym praveze ubrali. oni su obidvaja na podpore a ze nemozu ako rodina dostavat viac ako 350€tyzdenne dokopy. tak som z toho jelen.ale neriesim zbytocne, kym davaju viac. ked daju menej, vtedy sa ozveme 😀

inak videli ste video, posudili ste, tak ak bude aj druhe taky diablik ako stanka,tak si to hodim rovno 😀 😀

zdenkam
14. jan 2010

Ladywitch, tiez si vravim,no hruza tankovat za 5OO eur uz po 3 mesiacoch.
Mozno sme my len nejake otuzile. Nam minule co od jari do jesene vydrzalo 5OO eur 9 mesiacov. Tak fakt neviem. A tiez sme v radovej zastavke a druhy od konca, takze z oboch stran susedia. A vodu elektrinou ohrievame len v lete na kupanie, inak ked bezi olejove topenie je to totalne zbytocne.
A neries to, potesi 8OO Eur a basta. Urcite sa nemusite trapit kam ich investovat.

🙂
A co u gp si si uz bola potvrdit tehu, ze ako si daleko?

Zienky minule ste sa niektora pytala ze ci si mozte ziadat tax relief aj za minuly rok, takze mudry letak z revenue vravi, ze je na to lehota 4 roky pozadu maximalne. TAkze isto mozte.

Som si dnes kupila /oficialne som v prvom dni 2. trimestra 🙂 / po 3 rokoch irsky babatkovsky casak pre tehotne, nemohla som odolat. Ale inak som si malo kupovala pri Patrickovi. Kupovala mi mama v sr Mama a ja a dalsi rok, ked sa maly narodil, som to mala predplatene. Ale potom som presedlala na Dieta, v porovnani s Mama a ja je podstatne detailnejsi. Mama a ja mala ale jeden fakt super extra edition, volalo sa to to Mama a ja - Vyzivovy special a bolo to o kojeni,umelom mliecku, prikrmoch kedy a co je vhodne zacat. Fakt bomba cislo. Mam ho odlozene, aby som vedela pri dalsom dietati ale aj pri malom som sa tym dost riadila.

A Janec este ked sme pri casakoch,kupila som 127 Good to now RECEPIES a sa mi fakt pozdava vela z nich. Chytam sa buduci tyzden z toho varit Potato, chicken and sweetcorn pie, nech mame zmenu. Je to v tescu a stoji to 3 eura.

A zajtra ku mne cestuje ten vytuzeny kocik, takze sice trochu zavcasu, ale nemohla som odolat tej krase. Teda nie ku mne, ale k mamke v sr. Sa taaaaak tesim. Budeme v septembri tlacit krasnu modru trojkolku, tralala lala.

A co sa tesim menej,nieco na mna lezie /a manzel to nie je 🙂 / pali ma v nose a rano mi odchadzaju hlasivky. Tak zacnem zas pojedat medik s citronom. Minule to zabralo. Dufam, ze aj teraz lebo nerada by som v 4. mesiaci frcala na atb. 😒

Ladysparky, tam isto v tom first feet. Ale cez ebay nie, vravim ze ti musia prve boticky pomerat, lebo sama nevies aka ma byt velkost a potom ti meraju aj priehlavok - sirku nozky do vysky a to velkost moze sediet ale ten priehlavok moze tlacit, tak to maju take cislovanie ze 21B alebo 21C, to tie predavacky vedia.

Inak si predstav ladysparky, ze ja som s tou vahou stala 8,5 hodiny v obchode. V 7 mesiaci som mala parkrat kvalitne opuchnute nohyl. Uplne medvede to boli. Si to aj vtedajsi spolubyvajuci vsimli sa pamatam. Ale to mal aj za nasledok zvyseny tlak, som s tym mala koncom 7. mesiaca problem 2x

annaola
14. jan 2010

Hallo, tak nakoniec to s tou vodou nebolo take zle. Vecer ju vypli a doobeda na druhy den uz isla. Ale tie spravy co som pocuvala z radia, telky v jednom kuse - ze niekde 3 dni nemali vodu ma vystrasili. Ved sme dokopy tusim liter mali doma. :D Akurat nasi spolubyvajuci si nerobili tazku hlavu- niektori sa vydrzia nesprchovat aj tyzden, a je ich uz citit , musi Tibor hodit s nimi slovo 😀

janec79
14. jan 2010

ahojte vsetky,

k tomu vrateniu dane - ziadate to cez P21, alebo existuje aj iny sposob, formular.... ??? Resp.,ked mi vyjde na P21 preplatok, je to vsetko, co mozem dostat spat, vsak??

zdenkam: ja som co-to pocitala o choditkach a viem, ze su krajiny, ktore su striktne proti. My by sme chodul nekupili tak-ci-tak, ale ako som spominala, aj nam bol zakazany.
Momentalne nasa mala chce len stat a stat a chodit, tak postupne zaciname, pridrzam ju pod pazuskami a ideme 😀 len keby ma tak krize neboleli... No ale to je jedno, dnes som jej chcela spravit radost, tak som jej kupila toto:
http://www.amazon.co.uk/VTech-First-Steps-Baby-...
ibaze v ruzovo-fialovom - a mala je uplne happy, ked sa hra v sede, tak pritom tancuje, ma to veela kadejakych melodii a slov a ked sa postavi, tak sice este to netlaci pred sebou, ale stoji a drzi sa ako prilepena 🙂 A co je tiez dolezite, dnes sa povacsine hrala iba s tymto a dokonca aj SAMA!!!! To je u nas fakt uspech.
A dik za tip za casak-zajtra nabehnem do Tesca, inak k pecienke som sa furt nedostala, naposledy som robila langose a nevedela som, ci spravit z pol kg alebo z celeho, tak som spravila z 1 kg, a uz ich jeme treti den, chvalabohu zajtra uz nebudu.

Ladysparky: Jane slalom bol mojim druhym favoritom, resp. mozno by som ho aj kupila, ale mali uz iba v jednej farbe, ktora sa mi moc nepacila a uz som nemohla cakat. Tak som zacala patrat, hladat dalej, a padli mi do oka Teutonie. Spirit je 3-kolka a Cosmo-4 kolka, rozhodla som sa pre cosmo len kvoli vahe. Uplne ho zboznujem a farbu duplom-je tmavohnedy a lozko je bezove s takymi kvetinami. Inak na kazdom kociku najdes aj nejaku chybicku krasy-jane slalom sa v sport.verzii neda dat do uplneho vodorovneho lezma a do uplneho vzpriameneho sedu, nasa mala cez den spi iba v kociku, s posielkou kamoska cez den nie je, tak som rada, ze mam tento a este sa mi na nom hroozne lubi strieska-ocenujem to hlavne tu v irsku, lebo je fakt velka, mala je ako v bunkri a vobec jej fam nenafuci. Naopak jane je oproti cosmu lahsi a ma vacsie kolesa, co by som urcite ocenila hlavne minuly tyzden pri tom pocasi, ake tu bolo. No ale dost o kocikoch, vlastne som chcela povedat, je Jane slalom je mojim milacikom c.2 😀
A ako sa citis? Ja som bola jak zbity pes posledne 2 mesiace tehu-zaspavala som medzi 20-21.00, dlhsie by som nevydrzala, s vahou som bola na tom napodobne, este ma neskutocne krize boleli a mala mi vobec nedovolila spavat na pravom boku-ani na 5 minut-hned som bola dokopana 😀

este sa vratit k tym topanockam-vyzera to byt vcelku problem najst dobre prve topanocky, poradte nejake shoppy, ja som zatial nasla iba v clarks, ale ani jedny z nich nemali vnutornu podrazku anatomicky tvarovanu, vsetko take ploche, co na klenbu dietata nie je bohvieco....Aj som chcela z netu nejake kupit, ale zmenila som nazor a chcem ich vidiet nazivo

janec79
14. jan 2010

zdenkam: tak sup sup citronik, medik, cesnak, chren... nech ta ta choroba obide.
Inak kedy ma patrick narodky, podla kona za chvilu, planujete oslavu???

tinkadublin
15. jan 2010

Ahojte baby!

Tak uz ked tu pisete o tych kilach, ja som pribrala zatial 13kg, akurat som sa vazila 😉 takze dufam kojenim to zhodim. Inak ja sa stale citim skvele, akoby sa porod ani neblizil.. Stale mam energie a tak celkovo je mi fajn.

Zajtra si idem kupit podpsenky na kojenie, tak radte aku velkost. Planovala som len o cislo vacsi kosik, ale mamina ma presviedca ze budem potrebovat o 2 cisla vacsi, to az tak sa mi naplnia prsia? Ak vobec bude mliecko..

Zdenka veru uz sa mi to krati.. Som zvedava kedy sa malemu bude chciet na svet 😉 a ty pekne papat vitaminy a tak, aby si neochorela.

Uz by som si mala pomaly aj tasku zbalit do nemocky, ale tak ja aj ked cestujem niekam, tak v ten den balim veci 😀

ladywitch26
15. jan 2010

tinka, neboj, ja som nabrala 15kg, ale hned na sale islo 10kg dolu a potom kazdy mesiac kilo dalsie. a s tymi kosikmi, no neviem, ja som si kupila matersku podprdu mesiac pred porodom a taku, co mi sadla uz vtedy. ved zas tie prsia nenechas naplnit na prasknutie, bud budes kojit, alebo si odstriekas.kedysi sa kupovali aj o dve cisla vacsie, ale to si zeny davali plienky do nich, ked im mlieko odtekalo. ja som kupila tie vlozky do podprdy a pohoda.

zdenka, ja teda otuzila vobec nie som. ja mam v dome 19st. na spanie a 20-22 dolu. keby som mala v dome 16st, tak uz mam na sebe vetrovku a rukavice. a to ani nevravim o tom, ze stanku by som si v takej kose netrufla kupat.

arian
15. jan 2010

Ahojte!

Tak ja som od vcera teta! Bratovi a jeho priatelke sa vcera narodil chlapcek Samko. (mal byt dievcatko, aj kocik aj vsetko je ruzove.kocik mamina vcera posielala kurierom na vymenu 😝 ) Ma 47cm a 2700g. A ze ma straasne dlhe vlasy 😀

Ladysparky nam ten olej tiez zohrieva vodu, ale mame pri tomto termostate, kde si nastavujes kolko budes kurit, este jeden vypinach a ten je na vodu.Vtedy nam ju zohrieva elektrina.Pohladaj, alebo sa spytaj majitela. Ja som peibrala 20 kg a veru to bolo co nosit.Nezvyk pre to telo.

Ladyw. neries, super teraz tie peniazky pomozu.A ak k Stanke pribudne tiez taky zivy surodenec mas o zabavu postarane.Ale zasa urcite sa spolu nudit nebudu

Anaola a malicky ako v skole?

Zdenka na nas ked nieco lezie tiez papame citrony a nakrajam najemno cibulu zasypem cukrom a prikryjem misku.Po case pusti stavu a potom po lyziciach pijeme ten sirup. Cibulu necitit a nas Matko si ho pyta aj ked chory nieje 😕

Janec tak to ma malicka urcite radost.A s tymi pavukmi-choditkami je pravda, ze ich lekari neodporucaju a ked tak,az ked dieta zacina chodit same.My sme teda pouzivali, ale az neskor a tiez nie na dlho. Ale my sme na nich vyrastli a zatial problem nemam, tak neviem. A na Stanke bolo vidiet, ze je neskutocne stastna. Taky maly divoch.

Lady, kde ste ho kupili?

Tinkadublin, tak ty si pribrala presne podla knizky 😉 , vidiet, ze nie kazda tehotna sa preziera tak,ako som sa prezierala ja. A tu tasku si aspon zbezne nachystaj, mozno budes prave ty ta stastna, co porodi do dvoch hodin od prvej kontrakcie, tak nech nie si v strese, ze nestihas 😉 Mne sa tiez prsia velmi naliali, minimalne o dve cisla, no to po predu vediet nemozes..

Tak ahojte, idem zobudit drobca za hodinku a 20minut ideme do skoly.Papa

janec79
15. jan 2010

arian: jeej, tak sa tesite v rodine, gratulujem im k malemu drobcekovi, brasko zije na slovensku, alebo tu?? Nasa bola vlasata, ale tak normalne, ale je sranda vidiet niektore babenka s vlasiskami, v porodnici sa jednej narodil hadam aj s 5 cm dlhymi po celej hlavke 😀

tinkadublin: 13 kg?? to je nic, ani nebudes mat pomaly co chudnut, ja som v nemocke nechala 12 kg. Asi by som kupila 2 podprdy- jednu o cislo vacsiu a jednu o dve, ja som mala tak a vyuzila som oboje. Hlavne v prve mesiace aj ked som odsavala, ta som mohla fotit do playboya 🙂 Mliecko bude, neboj, vacsine maminam sa mlieko vytvori, ak chces tomu trosku dopomoct, tak si zacni od zaciatku odsavat, cim viac sa vypije(odsaje), tym viac sa tvori. A este nie si zbalena??????????, Ja som bola pripravena 3 tyzdne dopredu, keby sa balim pred odchodom do porodnice, asi by som pozabudala polku veci, i ked neviem, kolko ich treba tu v irsku.

tinkadublin
15. jan 2010

Ahojte zienky 😉

No veru este nepobalena som 😀 moja gp v pondelok ako som bola na kontrole sa ma tiez pytala: a taska uz pripravena? Ja ze nieeee, casu dost.. tak skoro infakrt chytila 😀 😝 sme sa nasmiali spolu..

Nuz uvidim co za vyber bude z tych podpir.. ja jednu taku kojenecku mam s odopinacimi kosikmi, co som si kupila ako tehu.. no asi to poriesim tak ze jednu o cislo a jednu o dve cisla, pre istotu.. lebo si neviem predstavit potom uketat do obchodu s tyzdnovym babom 😝 to budem rada ze mozem byt doma..

Ako vidim deticky uz chodia do skoly, skolky a tak 😉 ale im tam je lepsie v detskom kolektive no nie? to je asi pre nas maminky tazsie ako pre ne 😀

Janec no ale jedla som riadne neboj 😀 len ja cele tehu som zjedla mozno jednu cokoladu a inak sladke absolutne vobec na chut mi neslo.. ale vies ja som do 24tt len chudla z grcania, takze tam islo dole nejakych 5-6kil a potom som najprv tie nabrala a plus tychto 13.. uvidime aky velky bude nas syncek.. ja aj brat sme boli malinki 47cm a okolo 3200 kg.. a aj manzel bol take mensie babo, tak uvidime 😀 a tiez sme boli obaja vlasati velmi, zas drahy bol plesatucky. Inak my sme taki rozdielni s manzelom ze som zvedava co za mix vyjde.. on do puberty mal uplne svetle blond vlasky kucerave jak delo.. a ma zelene oci, to ja mam tmave hnede oci aj vlasy rovne jak pravitko, ani sa len nezavlnia 😀 Najlepsie je ze u draheho v rodine stale nejak preskakuju generacie. Jeho mama ma hnede oci a otec sive, drahy ma zelene po dedovi.. a zas jeho brata dcerka ma blond kucerave cisto ako moj manzel mal a pri tom jeho brat ma tmave hnede rovne vlasy aj jeho manzelka.. takze som zvedava co za misung budeme mat my 😀

tinkadublin
15. jan 2010

Arian tak gratulujem!!! Teta 😉 no ale mna by asi porazilo kebyze vsetko ruzove mam 😀

snad sa z nasho maleho uz nevykluje dievcatko 😝 ale sak modra dobra aj jej 😎 a mam par aj neutralnych a bielych veciciek, kocik nastastie kombinacia tmavo a svetlo hnedej ci bezovej farby, to sme kupovali uz tak ze kebyze aj pre druhe dieta.. sme vcera skusali autosedacku zamontovat do auta, aby sme tam potom nematurovali, ked budeme brat maleho z nemocky 😉

Inak vcera sa ma kazdy pytal ci sa nebojim. Tak vobec, ved to je prirodzena vec rodit, nie som prva ani posledna ktora porodi dieta no nie? To draheho mama mi robi take stresy, drahy vravi ze uz mi nedovoli s nou rozpravat 😀 ona cela vyklepana ze ja idem rodit v irsku a co ked sa to stane a hento stane atd.. tak to nepotrebujem teraz.. ja som vyrovnana so vsetkym co pride, ved tam budu sestry a lekari keby daco.. Ale zvladli to ine, zvladnem aj ja 😉 ja si skor uzivam posledne tyzdne s bruskom, a s tym krasnym pocitom ze sa mi tam maly hybe, joj to mi bude chybat, taky staly vnutorny kontakt s nim.. aj ked sa uz veeeelmi teskam na maleho, predsa len 9mesiacov ho nosim pod srdcom 😉 tak baby este 13 dni do terminu.. Inak aknecak a este jedna baba by mala rodit tyzden predo mnou, ale nejak sa neozyvaju tak neviem.. a po mne hned ide bambulka 😉

tinkadublin
15. jan 2010

Tak prajem vam krasny den 😉 u nas to vyzera na dazd.. a fuka hnusny vietor.. ale co uz.. ide sa na lov podprseniek 😀

ankaira
15. jan 2010

Ahojte baby 😉
Tak ako citam poniektore ste boli bez vody,nasi znami bez tepla,z tym olejom je to tiez bombovo vymyslene,no inac aj my mame peknu kosu v dome a to kurime plynom....sme si kupili este elektricky radiator ak sa uz drobcek narodi,nech je teplucko v izbe... a my nastastie len bez netu sme sa obisli....co sa da vydrzat... 🙂 ...
Ladywitch mala je rozkosna🙂strasne ziva,plna energie...fajne videjko....
Arian gratulujem🙂)tak ruzove vecicky bude mat len po doma🙂))kym nebudu modre....len nech je zdravucky Samko...
Z tou vahou to je u mna ako u Tinky,tiez som pribrala 11 kil,plus to co som na zaciatku schudla a to bolo 5kil....tak myslim ze to je optimalna vaha...
Inac v noci sme mali doma poplach,drahy nespal so mnou do pol piatej rana,vecer ma chytili krce okolo 11 a do skoreho rana neprestavali....no voda mi zatial nepraskla,tak som nesla do nemocnice...nad ranom som troska zaspala,na 2 hodinky a teraz to je take kadejake,aj su krce aj niesu.....boli cele podbrusko....tak ked to do vecera neskonci asi pojdem na kontrolu do nemocnice....mala som aj trosku krvavy vytok,tak asi ta zatka z krcka maternice odchadza....no som pokojna,drobcek sa vrtel v noci nonstop,nespali sme vsetci traja🙂
idem este docitat predosle stranky,tak zatial vsetkym krasny dnik
🙂

ankaira
15. jan 2010

Dievcata este som sa chcela opytat ake mate skusenosti s vybavovanim o vrateni penazi za byvanie,ja som to vybavovala asi tak rok dozadu aj spiatocne tri roky a nic mi nevratili,bola som asi tri krat na tax office a stale vraveli ze je to v stadiu riesenia....tak neviem ci skusit tam ist zase,no byvame teraz na novej adrese od aprila,ci skusit ziadat teraz uz len z novej adresy?????

nika26121
15. jan 2010

cafte baby nieje tu niektora z vas z Tallaghu fest sa nudim a kocikovanie samej sa mi neeeeechce poklabosime dame cafffe co?

arian
15. jan 2010

Ahojte!

Janec veru, mamina hovorila ze take dlhe vlasky ma... 😀

Tinka ani sa neboj. Presne tak, zvladli ine, zvladnes aj ty. Fajn,ze to beries takto. Mne ked voda odtiekla, muz neskutocne stresoval, ja som bola v pohode, no o tri dni, ked mi vyvolavali porod, ma taky strach chytal, ale ked som si uvedomila, ze to za chvilku uz bude, tesila som sa na to. Juuj, tak to bolo davno.

Ankaira, tak uz mozno dnes budete mat mimco pri sebe 🙂 , poslickovia funguju... tak krasny porod, aj ked mozno este nie 😉 s tym vratenim penazi, neviem, nemam skusenost, ale zdenka isto bude vediet.

Nika ja ani neviem kde Tallaghu je 😎

My sme zasa bez vody, rano nebola v celom doma a teraz v kupelni.V kupelke ju nemame uz asi tri dni. Olej stale nepriviezli aj ked vyvolavame kazdy den.Tak kurime plynovym ohrievacom s bombou. A pevna linka nejde od toho velikeho vetra.Mame hluchy telefon 🙄

Tak sa majte pekne,papa

drop
15. jan 2010

Ahojte Babenky!!!

Gratulujem Ladywitch! Prajem vsetko dobre...

Preberali ste tu dost vela tem:
Epiduralka: Ja som si povedala ze si ju asi nedam, ze ked tak si dam plyn 😀 , no ale ked dosl na mna kontrakce, tak som si po 20 min pytala epidural, nemohla som to vydrzat, fakt obdivujem babenky kt. vydrziia porod s bolestami 😲

Kurenie: Tiez mame olejove, a nevedeli sme sa doplatit, ale odkedy moj drahy zatesnil okna( dal tam tolko silikonu 😉 , ale aspon nefuci ), mame vyhrate. V dome mame 19-22 .
Asi by som nevydrzala pri 16, nie to este pri 13. Chudatko kto tak musi trpiet.. ☹

Vaha:Ja som v tehotenstve pribrala 18 kg, a to som mala dietu, pretoze som mala TEHOTENSKU CUKROVKU, jest som mohla len male mnozstva nemohla som papat sladkosti( co som skoro odpadla, ale potajomky som mlsala). Musela som si merat krv pred a po jedle. Katastrofa, ked som si davala pozor co papam, tak som mala vysoky cukor, a verte-neverte ked som si dala cokoladku tak to bolo OK. No sranda....
Chodila som kazde 2 tyzdne na scann. Merali babatko a stale hovorili ze sa mi narodi veke dieta. Pretoze mam cukrovku bude mat okolo 4-5 kil. Na poslednom scanne 38tt malo mat babo 3.5 kg a to som mala mat este 2 dalsie tyzdne pred sebou. Utekala som do obchodu dokupovat vacsie vecicky. A Misko sa mi narodil v 39tt a vazil 3000 gramov merial 51cm. Do porodnice som si brala jasne ze vecicky 0-3, a chudatko moje malinke, vypadal jak potapac 😀 Neviem ako to pocitaju, ale dalsie teho budem vediet..

Podprsenky: Mam normalne male cicky, niekedy mi je aj A velke.
Kupila som si podprsenku B, a je taka velka, ze aj ked tam mam vlozky, je mi velka 🙂
Cicky mi moc nenarastli, ale mliecka mam vela.

Misko mi papal z cicky 2 mesiace, potom mi strasne plakal ked som ho dala na cicku, musela som si zacat odstriekavat. A som velmi rada ze som to zacala, lebo predtym mi papal len z jedneho cicku, a takto ked si odstriekam tak mi popapa obidva naraz, a este si aj mozem zamrazit...

Co sa tyka toho TAX za byvanie, my sme si s priatelom napisali na jeden form, ziadost o vsetky roky co sme tu(2006) a vratili nam za kazdy rok zvlast... Nieco sekom a nieco na ucet.. 😎

Vodu tiez nemame uz od soboty, maa porazi
Chodime po kamaratoch a sprchujeme sa jak bezdac...

No popisala som toho asi dost, tak koncim zatial, Aj tak sa Misko zobudil...
Vsetko som si to dobre vypocitala 😀
Pa pa pa babenky a prajem super dnik

ladywitch26
15. jan 2010

ankaira, tak ked ti uz hlienova zatka odteka, tak to bude coskoro. drzim palce, v pondelok sa tu uz 100% neukazes 😀

tinka, to este nie si zbalena???? ja som sa zbalila uz v 32tt. vzdy ma cosi napadlo, co som tam este pribalila do tej tasky a aj tak mi este na druhy den musel muz cosi kupit, lebo som na to zabudla. 😀

k tomu videu, no neviem, to nase male divoziena na uz ide ten chodulik rozbit. ta sedacia cast sa uz zacala trhat, lebo sa na tom tak nadhadzuje. takze pri druhom asi neposluzi uz.
inak nas stale trapia zuby, kazdu chvilu ju musim prebalovat, lebo si tak poprdi a vzdy cosi necha v plienke. ako hnacku keby mala,ale je to pekne agresivne, lebo az pluzgieriky sa jej porobili. tak zakazdym natieram sudocremom. ale je to prd platne, ked o pol hodky mozem znova. dnes som jej uz 10plienok menila. a teraz poobede jej uz aj teplotka vystupala, 37,5 ma, tak budem sledovat, ci nepojde hore. calpol mam uz poruke, lebo ten som jej vcera aj od bolesti davala, az plakala,co ju tak tie dasna boleli. a zubov stale nikde ☹

drop, ja som tiez od 6teho tyzdna uz len odsavala a mala papala pekne z flasky. a mlieka som mala vela, aj vdaka tomu odsavaniu, lebo som odsavala stale,tak sa stale tvorilo. a prestala som az teraz pred dvoma tyzdnami, lebo malej prestalo chutit. normalne mi vypluvala flasku, musela som jej uz len umele davat. co ma dost mrzi, lebo som ju chcela co najdlhsie, no ale kto vedel, ze sa v tehu az tak zmeni chut toho mlieka, ze uz ho vobec nebude chciet? druhe budem dlhsie a dufam,ze budem mat rovnako vela mlieka ako pri stanke, tak hadam aj jej sa este ujde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre