Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etka
9. aug 2007

Ahojte vospolok, som na tomto fore prvy krat, tak sa len osmelujem 😒 Som v Dubline a radi by sme tiez babenko, len som sa este nestotoznila s porodom tu. 😖

benabianca
9. aug 2007

ahoj etka,aj ja som byvala v Dubline,ale len 4mesiace,mne sa obidve deti narodili tu v Irsku

etka
9. aug 2007

cafko benabianca, fiiiiha 😉 a ako si to prezivala, nebolo ti luto, ze to predsa len nie je doma?

benabianca
9. aug 2007

nevadilo mi to aztak velmi,len ta lekarska starostlivost bola biedna,zopar navstev v nemocnici a len 2 ultrazvuky za cele tehotenstvo,ziadne testy nerobia(ci je plod ok,to sa mi nepacilo)

etka
9. aug 2007

hmm, ved prave to ma trochen znepokojuje, ale hlavne, ze Tebe to vsetko dobre dopadlo! 🙂 Isla si semi-private?

benabianca
9. aug 2007

chcela som,ale bolo to drahe(prva prehliadka nejakych 500eur),to by mi az tak nevadilo,len som musela mat poistenie(bupa alebo vh1) minimalne rok pred otehotnenim,co som bohuzial nemala.Mala som ho len par mesiacov.Pri 3.dietati uz pojdeme semi alebo uplne private,lebo poistenie uz platime rok.

lenka78
12. aug 2007

Ahojte,Chris bol chory,tak preto ta absencia 😎 Teraz som sa dozvedela,ze ziadne papiere zo Slovenska nepotrebujeme.Ta uz neznam 😝

lenka78
12. aug 2007

Ahojte,ako tu citam,tak druhe nebudeme mat ani o 2 roky. 😉 benabianca,nevadil Ti ten pristup?Da sa to prezut?Je pravda,ze v Ie nie su povolene potraty?Mozno aj preto nerobia tie testy,lebo ak by bolo dieta chore,tak nepovolia potrat a pod.? Ked som bola na Slovensku 7 dni v nemocnici po sekcii,tak farmarova manzelka z Irska sa cudovala,ze som tak dlho.Az Lubovi bolo cudne,tak mal obavu,preco sme tak dlho v nemocnici.No to by mi nevadilo,ze som skoro doma,lebo tu ma to skor otravovalo.Ide len o dieta a Chris nemal zltacku.Vsetko ostatne som sa naucila do 2 dni.No kedze viem ako to prebiehalo tu,tak by mi to tam chybalo,ta starostlivost pocas tehotenstva.Neviete nahodou,ci sa plati za hospitalizaciu?Tehotenstvo som nazvladala dobre,2x som bola v nemocnici,tak ak by sa to opakovalo,tak by to bolo vsetko za poplatky?Ak by som pracovala vyse roka,tak by to bolo ine?Su tam aj rozne poistky?Co je to semi-private,bupa a vh1?Ako postupuju pri porode?Pomahaju?Setrny porod,porod do vody,masaze,sprcha na uvolnenie?Poskytuju nieco take? 😀

benabianca
12. aug 2007

ahoj Lenka,vadil mi ten pristup,ale nic ine mi nezostalo ako pretrpiet to a dufat,ze deti su ok.Potraty su zakazane.Pocas tehotenstva neplatis za hospitalizaciu,ani ked sa babo narodi.Ak by si robila vyse roka,dostavala by si aj matersku pol roka asi a prispevok na dieta do 16rokov.(zda sa mi,ze to je 16).Poistenia su tu nejake,zistim od muza presnejsie co platime my.semi-private je ze ides ciastocne sukromne.Nerodia ta lekari ale porodne sestry,vacsinou 2.Ale ak by to bolo cisarskym,tak tam nato bude asi iny odbornik ako len midwifes.Porod do vody tu nemame a sprchu si mozes dat,aj lopty su tu,alebo tense pristroj(na chrbat prisavky,ktore zmiernuju kontrakcie).

lenka78
12. aug 2007

benabianca,takze porod je nadstandardnejsi ako u nas v Humennom.Mozno je to lepsie nevediet,ze je to chorucke a nestresovat sa cele tehotenstvo.Musime v tom hladat pozitiva!System je tam asi iny,v zdravotnictve,lebo kamoska bola v Anglicku,robila au pair,domaci jej platili asi zakladne poistenie,no porobila si tam plno vysetreni a vsetko zdarma!Pochybujem,ze aj keby som priniesla vsetky ucty z Irska,tak mi to zdravotna poistovna preplati!
Inac my uz mame asi po tropickom lete,lebo nam povieva zradny studeny vetrik.Takze na vodu to uz asi nie je.A u Vas sa pocasie polepsilo?
Lubko si hlada robotu elektrikara,no zatial bezuspesne.Zatial sa nastahoval ku kamaratom a hlada ubytovanie,no som zvedava,kde nakoniec najde robotu.Watherford je vacsie mesto ako Wexford?Poznas tam este nejake ine Slovenky s detmi alebo ste tam sami?To by bola sila,keby sme nakoniec skoncili vo Watherforde!Lubo mi vravel,ze momentalne je tam s jeho znamym jedna Slovenka,ktora je tehotna,asi 5 mes. a stale pracuje na poli. 😀 To je zena!No niekedy nevladze,tak odide.
Chcem sa Ta spytat,pisala si,ze obdobie 2/3 roky je najhorsie.Ako riesis,ak mas take situacie,ked zacne Ben trucovat a neposlucha? 🙄

lenka78
13. aug 2007

Ako tak pozeram na mapu pocasia,tak cele Irsko je pod mrakom,len juhozapad je bez mraku.
benabianca,ked sa uz clovek nauci speakovat poriadne,tak sa tam daju urobit nejake kurzy,a potom kvalifikovanejsia praca?
ben vie po anglicky?este nosi plienky?

benabianca
13. aug 2007

tak pocasie sa nepolepsilo,vcera sa nam zase vystriedali 4 rocne obdobia.Poznam jednu Slovenku s dietatom,18mescanu dcerku ma,ale odkedy sa naridila Bianca,velmi sa nestretavame,lebo ja by som 2 deti u nej neustrazila,hlavne ked jej prostredie tam nebolo velmi bezpecne a Benjaminko sa prehrabaval vsade a kdeco tam nasiel,co mu do ruky nepatrilo a nestihala som ho pri Biance velmi kontrolovat,lebo ona bola prve tyzdne pomaly nonstop kojena a tej kamaratke sa na take dlhe(30min) prechadzky ku nam nechcelo.Potom sme boli my na 4 tyzdne prec,potom oni na 5 tyzdnov a teraz maju ovcie kiahne,takze sa zase neuvidime a to som dufala,ze ku nam pridu aspon na narodeniny teraz.
daju sa tu robit aj kurzy urcite.prepac za pravopis,pisemjednourukou,lebo vdruhejdrzim Biancu amlatitu do vsetkeho,aj do klavesnice.
Ben toho vela nenarozprava a po anglicky uz vobec nie.A plienky este nosi,odmieta si sadnut na nocnik.Ale vie kedy mu treba cikat alebo kakat,ak vtedy nahodou nema plienku,tak si ju sam donesie a da mi ju,nech mu ju obleciem. A ked zacne trucovat,bud ho ignorujem,alebo ked uz to prilis prehana,dostane aj po riti.

etka
13. aug 2007

Ahojte diefcata, teda benabianca to som ostala prekvapena, ze pri porode nie je lekar, uf 😨 zaujiiiimave....

benabianca
13. aug 2007

ahoj etka,no a tie sestricky aj tak stale niekde odbiehali,esteze som mala pri sebe mojho muza

lenka78
13. aug 2007

Ahojte,benabianca,nic si z toho nerob,ved aj nas nechcel rozpravat,no po 2,5 roku sa tak rozbehol,ze vsetko naraz.Len nepovie špinavé,ale špivane,tak sa vzdy smejem,ze my spevaci,vychodnare.Na nocnik tiez nechodil,plienky nosil,az raz ho mala pred rokom svokra na dedine,nedala mu plienku,tak sa sem-tam zadarilo do nocnika,tak chodil cez den doma bez plienky,no niekedy boli mlacky na podlahe.Hruza.Potom to prislo samo.Netreba asi dieta nutit,lebo ja som sa snazila,hraci nocnik,sam si ho vybral,fontanky,clupky,no nic nepomahalo.Skor to zacalo s kakanim do nocnika,no piskanie nehrozilo.Este aj teraz,ked je prechladeny od vody alebo v skolke bol pred chorobou,tak sa pocikaval,tak som vedela,ze zase nadcha.
Ked sme boli vo Fr.,tak rozumel po fr.a takisto nieco povedal po fr.,no potom to ustalo,lebo sme sa vratili na chvilu domov.
Ako beru Iri,ked sa tapne dieta po riti?V Nemecku sa to vraj nesmie,lebo Ta mozu zahlasit,no vo Fr. kamoska tapla dievcata predomnou a povedala,ze to na deti neplati,nepouci ich to,je to len vyventilovanie sa rodica.Myslim,ze s nou suhlasim.Takze Fr.asi tapnu deti na verejnosti.No pred Nemcom nemozes zvysit ani hlas!
Vidim,ze porod prebieha ako u nas.Trap sa sama.Je tam nejaky predporodny kurz?U nas to zrusili. 😒

benabianca
13. aug 2007

predporodny kurz tu je,asi v 32.tyzdni tehotenstva tam mozes ist,je to gratis,ja sombola len pri Benjim,s Biancou uz som to nepotrebovala,vsetko som si pamatala este velmi zivo.A co ty tu chces mat nebodaj babo?
Ked tapnem po riti,nic sa nedeje,aj Iri to robia.A Benjamin sa vie len tak ukludnit,mile slovoani 100krat po sebe mu povedat,to nanho neplati.

lenka78
13. aug 2007

Pytam sa,lebo tam budeme asi nadlho a na Chrisovi uz vidno,ze je jedinacik.Tak sa pytam,co ak sa nam tam pritrafi 🙂 alebo po roku cielene otehotniem.Urcite nechceme ostat pri jedinacikovi,no neviem,ci este dodrzim svoj vysnivany pocet 3.Stale ma to laka,no pri Chrisovi uz stracam dych 😀 tak snad to zvladneme 😉

benabianca
13. aug 2007

snad hej 😉 ,pozerala som fotkyvase,Chris je rozkosny,taky anjelik vyzera byt.

lenka78
15. aug 2007

Ahojte,ako sa Vam dari s deturencami?My sme uz zdravi,tak behame po vonku a uz je aj Chris pokojnejsi.Dnes sme sa boli pozriet na zvieratka,tak sa potesil.
benabianca,anjelik?to ano,no niekdy...,no co budem pisat,je to zbojnik.Ved aj ty mas rozkosneho anjelika a Bianca bude asi este rozkosnejsia,kedze je dievcatko 😀

lenka78
15. aug 2007

benabianca,velmi sa bojim,ze nebudem mat kam dat Chrisa.To by bola super nahoda,keby nedaleko nasho bydliska alebo cestou do prace bola Slovenka s dietatkom? ochotna opatrovat aj Chrisa.Neverim tomu,tak mam obavy,co s nim.Uz aj rozmyslam nad au-pair,no neviem,ci to Irky robia.Dufam,ze tam nie su iba nany.Aky je u nich platovy rozdiel,nevies nahodou?A hladat zo Slovenska Slovenku je tazke,iba ak by som sa cez agenturu spojila s nejakou.Neviem,nevies ako to riesia ostatne s detmi do 4 rokov,ked chcu pracovat?Lubo vravel,ze Polky tam maju svoje mamy,ktore su s detmi,no ja si to nemozem dovolit. 😉

lenka78
15. aug 2007

benabianca,pozerala som si fotoalbumik,mate nadherne deticky,ako spinkaju v kociku,zlatunke!!!A Ben v tej spica ciapke,aj z neho bude riadny macho!Dievcatka,traste sa,nik mu neodola.Fakt,NADHERNE deti!Som zo seba v soku,lebo tak velmi som este nikomu deti neobdivovala.A ake musia byt krasne v skutocnosti.Gratulujem! 🙂

lajalu
15. aug 2007

Ahoj babenky, ja sa tiez aj s dcerkou uz coskoro, vlastne o tyzden, chystam za manzelom do Irska. My ideme do Newcastle West. Nieste niektora odtial?

benabianca
15. aug 2007

Lenka-dakujem.Ak by ste byvali nahodou vo Waterforde alebo blizko,tak ti mozem Chrisa strazit ja,len mi ho budes musiet vozit,lebo ja nemam vodicak(panicky strach zo soferovania mam akurat).Deti davaju do skolky,len to je drahe(600e na mesiac).Ja budem tak ci tak doma,kedze mam Biancu.A neviem,ci tu niekto este bude chciet robit au-pair,kedze v kazdom inom zamestnani ti zaplatia viac.
Tu inak zase dnes prsalo,ako kazdy den.

ahoj lajalu-ja ani neviem,kde Newcastle West je,vies mi to opisat?

lenka78
16. aug 2007

benabianca,dakujem,no pri 2 detoch by si mala toho vela,Chris totizto vonku neposlucha a treba ho nahanat,tak sa hra na nahanacky,on sa musi cca 30 min.vybehat a v ramci bezpecnosti deti by to nebolo fer,keby si sa za nim rozbehla,aby nevbehol pod auto.Neviem si s tym uz rady,je velmi nebojacny,vzdy bol,aj ked sa udrel,nezaplakal a robil zase tu istu chybu.
dnes mi vybrali 1. zub zo 4.Aj tie ostatne 2 v dasne ukryte mi chce urobit ambulantne,tak neviem,ci to zvladnem,no do Kosic na dentalnu chirurgiu sa uz asi nedostanem.Treba tam cakat asi 6 tyzdnov a mne ostava 5.Musim to zvladnut!
Nie je Newcastle West v Sev.Irsku? 😒

benabianca
16. aug 2007

my mame velku zahradu a chceme tam dat coskoro preliezacky,nech kvoli tomu nemusim stale chodit az do mesta,ved uvidis ake tu budu moznosti.Drzim palce pri dalsich zuboch

lajalu
16. aug 2007

Je to vlastne co. Limerick

benabianca
17. aug 2007

lajalu-aha,tak to je na opacnej strane ako my sme.Na ako dlho idete sem?

lajalu
17. aug 2007

Zatial len na mesiac, lebo v oktobri mam este skolu, ale v januari by sme uz ostali dlhsie. Chcem sa spytat ako deti zvladaju to "irske pocasie" lebo uz som v Irsku bola a poznam tie uprsane dni. Len mam strach, aby Lala bola v pohode...

benabianca
17. aug 2007

deti su na to zvyknute asi aj viac ako ja,teraz uz prsi poslednych 10tyzdnov kazdy den,dakedy je to uz dost depresivne musim povedat. ☹

lajalu
17. aug 2007

A vy ste uz kolko v Irsku? Aj si tam rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre