Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

kacenkalm
3. mar 2010

arian,ja mam ten isty ''problem''....tiez nepracujem,ani si nic neplatim,lenze ja manzela nemam iba partnera,tiez neviem ci sa to pocita.... 😕

katkaaalex
3. mar 2010

ladywitch26, byvam v Clonmel 🙂
Ak niekedy pojdes na nakupy, daj vediet 🙂 mozeme sa stretnut🙂

tixi
3. mar 2010

arian fakt netusim ako to je s PRSI pocas nezamestanosti, podla mna to za teba odvadza stat iba ak si pred zacatim poberania zo social welfare pracovala minimalne dva roky
ak mas P60 tak sa na ten papier pozri, je tam suma PRSI, ktora bola za teba odvedena za predchadzajuci rok

vcera som pisala, ze uz na Slovensku zacina jarne pocasie, no a minulu noc napadlo par cm snehu 😕 kedze vsak svieti slniecko tak sa to zacalo opat topit

zdenka a kedy je najlepsie obdobie na ten 3D scan?

fredika
3. mar 2010

ahojte,

zdenka, tak blahozelam k dalsiemu chlapcekovi 😉 aspon sa ti zide vsetko to oblecko co uz mas, aj ked si si mozno zelala dievcatko, no, my to nezmenime, ale ako sa hovori, na tom nezalezi, hlavne, az je zdravucke 🙂

dnes sme boli vybavovat rodny list, ale padol im system tak si to dali iba na papier a vraj mi to poslu. tak dufam,ze to bude coskoro. teraz ma cakaju ake vybavovacky? musim ist na ambasadu? my by sme chceli vybavit malej irsky pas, kde sa to vybavuje. a co slovensky rodny list? to na ambasade? baby poradte 🙂

nasa mala cez den pekne spinka, ale v noci to zacina... cista pistalka, ak jej okamzite nedam jest tak to je katastrofa. ja ju vzdy ale najskor prebalim tak ako mi to kazali v nemocnici a manzel zatial uteka urobit mlieko, akurat to stihne ked uz je prebalena- inak davam dve pampers akoze balit nasiroko, davali ste aj vy? stacia iba dve plienky? potom sa naje a zaspi. ale v noci jedava viac ako cez den, neviem cim to je. mozno si zvykne casom.

bola tu uz u nas nurse v pondelok myslim a vsetko je ok, pokontrolovala ju a slubila mi,ze mi zozenie aj nejake blankets a oblecko od inych mamiciek kedze sme na tom teraz vselijako. tak uvidime. v piatok ma prist zase a aj ju odvazit, som zvedava ci nieco pribrala, ale licka ma take baculate, uvidime. 😉

tinkadub, dakujem za pohladnicu, jeeej mile, dnes mi akurat prisla, taka som bola prekvapena 🙂

cetrojka, ladysparky, drzim palce nech uz to na vas co najrychlejsie pride, nebojte, ani sa nenazdate, odide voda a potom to uz naberie rychle obratky ako sa hovori 😀

idem skusit pridat fotky malej, dufam, ze sa mi to podari..

tak prajem pekny den. papa

fredika
3. mar 2010

nedaju sa mi tu pridat fotky, lebo ich neviem zmensit ☹

mishka711
3. mar 2010

fredika nech si baby ktore su na fb pozru tam 😉

mishka711
3. mar 2010

ahojky tixi spominala si nejaku kaderku v dubline hodis kontakt?plz ja mam sice dobreho kadernika ale xcem vyskusat dakujem

jarka82
3. mar 2010

Ahojte babule.
Ctrojka ty si este kinderko? 😲 boze viem ake to je ja som maleho prenasala 2 tyzdne ufff ale v nemocke mi prepichli vodu a za 24 hod bol na svete. A pri babach som sa neotvarala vobec ale oni boli ebe krizom 🙂 tak drzim palce aby si uz bola stastna maminka 😵

Dakujeme vsetkym za gratulacie oslavovat budeme az cez vikend. Fredika takze dalsia Sofinka,krasne to meno.

Janec vsetko najlepsie k tvojim zajtrajsim narodeninam vela zdravia,stastia,lasky,rodinnej pohody a nech ti vsetci robia v zivote len a len radost. 🙂 🙂 🙂
Inak kde si sa stratila? uz si isla domou? 😕 pekny dnik

katkaaalex
3. mar 2010

Ahojtew baby, som tu len ja taka co sa ponahlam z Irska domov??????
Tak velmi chcem ist na Slovensko za rodinou len sa nam nedari zohnat pracu, uz som z toho zufala... Dnes som bola na socialke zistit do kedy mam narok na joob s. benefit a potom to tu asi zabalime, ja neviem co robit.... Chudak moj drahy, je zo mna na nervy, mam take stastie, ze je tolerantny a trpezlivy...
Pred chvilou zobral maleho na hupacky tak som si povedala, ze sem napisem, mozno pridem na ine myslienky...

zdenkam
3. mar 2010

Katka, no ja tuzim ist tiez raz domov, ale neponahlam sa. A aj sa desim, lebo domov to nebude. Bude to tam odkial je manzel a nemam chut zas zacinat nanovo kdesi. Vassina z vas ten problem nema. Ale sme vraveli,ze ak by muz prisiel o pracu, pojdeme domov. Ako mne sa tu fakt paci /okrem hor tie mi desne chybaju a sloboda pohybu po prirode. Tu je toho v porovnani s cr ci sr malicko a tiez ma obmedzuje nedostatocny bus service - moja chyba ze sa neodhodlam soferovat/. Ale my obaja pracujeme. Uz 3 roky tu vychovavame jedno dieta a mame tu uplnu financnu slobodu. Takze vratit sa domov a zacinat s 12tis platom ma fakt nelaka a to este by sa dalo hovorit o stasti. Ale vravim, u mne je najvacsie minus to, ze ja by som musela zacinat nie doma, ale zas kdesi v cudzom prostredi. TAkze verim, ze mozno o 3-5 rokov pojdeme s5 ale ktovie, uz sme tu vyse 5 rokov. A od lahkeho zivota sa tazko odchadza. Hlavne ak nemusis zit z vyplaty do vyplaty a neratat vydaje.
Ale cakam ze az pojdeme v septembri domov na mesiac, bude brutalne vracat sa. Stale ked som tam tak mam chut to tu do roka zabalit.
Katka ale nemat pracu, proste tu nie sme. Aspon v tom mame jasno s muzom. Stratili by sme motivaciu zostavat.

Tixi jeden je idealny datum okolo 13 tt a druhy okolo 22 ci 23 tt. Ak sa nemylim. Ja budem mat v 23tt.

Fredika, ja som mala latkove plienky, takze problem balenia na siroko vyrieseny. Inak sa na siroko bali v nasich koncinach preto ze nejako geneticky ci fyziologicky to mame tam tak, ze na to mame vacsi nabeh. Som citala v Dietati. Ale baby to spravidla robia tak, ze daju pampersku a na to, latkovu plienku, aby bolo nasiroko.
Inak ten link www.nohavickysendy.sk, tak tie nohavicky zarucuju siroke balenie bez nejakych extra pridavkov ale extra nappy., Staci ich pouzit priamo na pampersku.

zdenkam
3. mar 2010

a prave idem na taku milu aktivitu. Povyberala som boxy s oblecenim a idem ich vytriedit podla velkosti a to najmensie na vrch, nech je ready.
Inak mi nedaju nakupy, hoc mam, musim sa tu a tam potesit a cosi kupit, ale som rozumna. TAkze som sa dnes zas potesila ulovku: komplet nohavice na traky a cervene tricko 6-9 mesiacov a 3 ks tricka s dlhym rukavom -hodim fotku a vsetko len za 4 eura. NO nekup. 😀

tixi
3. mar 2010

zdenka kukla som na stranku nohavickysendy a zistila som, ze mam presne rovnaku hrejivu hracku co je tam na obrazku, konkretne cervenu lienku, supnem ju do mikrovlnky na dve minutky a uz si vyhrievam chrbat a muz sem tam nejaky klb ak ho boli, super vecicka, kupila som ju vsak v Dubline na vianocom trhu

zdenkam
3. mar 2010

super tixi. 😀 a chutne to je. Asi to bude dovoz no.
Tak som zvedava ze kde robia tie nohavicky, lebo predsa len tuna o nejakom sirokom baleni nechyrovat, takze o gatkach tiez nie. Ja som robila reviziu a kedze som tak dlho pouzivala latkove zistila ze som ze mam 11 ks a rozne velkosti a rozne druhy, 8 ks ale zo sr a cr take bud na suchy zip alebo tie klasicke pracky a tych 8 ks su vsetke podsite tou umelohmotnou gumou. Sa pamatam, ze ked som koncila s latkovymi plienkami uz som nemala ziadnu velkost gatiek na ne, vsetke boli na tesno uz. A to mi tie velke velkosti nosil muz z Ciech

A este v ramci revizie som zistila ze mam 15 ks dupaciek na 3-6 mesiace len tu v Irl, takze uz je fakt nezmysel dalsie dupacky kupovat, teda na ten vek.

ladywitch26
3. mar 2010

zdenka, tak ty nielenze uz nekupuj, ty zacni rozdavat 😀 😀 ja mam toho tiez dost po stanke, ale tak rozne velkosti, cize akurat. len vacsina ruzove, cize ak to bude chlapec, tak som nahrata, budem musiet aspon par kusov navonok dokupit

cetrojka, sup sup rodit, zaklop babu na brusko, ze vonku na svete je tak kraaaasne, nech sa poponahla 😉 a manzelske povinnosti ste neskusali? vraj spermie obsahuju tu istu latku, ktora sa dava aj pri vyvolavacke. len ze je jej trosku menej, tak aby poriadne zabrala, je potrebne asi trojnasobne mnozstvo. nech sa muz posnazi a hadam to pojde 😉 😀

katkaalex, akonahle mi prejdu nevolnosti, tak ideme do clonmelu. dnes sme boli len v dungarvane pozerat malej topanky, ale ledva som tu cestu prezila. inak my sme hned cez kopec, cappoquin

oceanka
3. mar 2010

Ahojte dievcata ja som tu nebola ani nepamataaam nebolo casuuu vobec je vas tu kopa novych, vsetkym vam gratulujem k babatkam a k novym tehotenstvam 🙂

Katkaaalex ja som sa tiez ponahlala domov aj som odisla s malym domov a o 4 mesiace som sa vratila este ze manzel nedal vypoved v praci, na sk je to oooovela horsie ako tu, tu stale lepsie vyzijeme.Mne skoncil tiez job.benefit, teraz ziadam o allowance, pochybujem ze mi daju nieco ale neskusis nemas, manzel ma robotu zatial dufam ze co najdlhsie bude mat a ja si idem hladat evening part time nejaky, na full time je teraz tazsie zohnat ale na part time sa este da.Len nezufaj 🙂

Dievcata chcem sa vas nieco opytat, vo february mi nedali na sk rodicovsky prispevok, odovodnili to tym ze potrebuju papier z irska ze mi uz tu nedavaju early child supplement, ako dobre tak by mi nemali dat tych 41,50 ked uz tak ale cely prispevok mi zobrat???? Ved to je chore!!!!!!!Poslala som list do letterkeny tak som zvedava ci nieco pride a kedy. Stalo sa aj vam to iste ci to len v Poprade im riadne sviha??? 😠

annaola
3. mar 2010

zdenka, tak je to jasne, z vasho drobca bude cestovatel a taky svetobeznik, ked je to uz aj numerologicky povrdene a plus zaklad od rodicov , asi ho doma casto neuvidite , bude vam hlavne pohladnice posielat ;)
Ja som toho nazoru, ze po 18 von z domu-nech sa otuka. Ja som vypadla v 17 a som rada,naucila som sa fungovat ako samostatna jednotka, postarat sa o seba. Ked vidim ako zopar ludi v rodine po dvadsiatke este stale nevedia ani chleba odkrojit a nic si vybavit, je to komicke.
katkaalex, ved po jobseeker benefit si mozes poziadat o jobseeker allowance, moj manzel tak funguje 1,5 roka.
good night .

katkaaalex
3. mar 2010

ladywitch26 , v cappoquin som este nebola ale myslim, ze sme odtial kupili malemu choditko🙂 Tak dufam, ze ti nevolnosti coskoro prejdu, prajem vsetko dobre🙂
Ja viem, ze doma nic- moc s pracou ale dufam, ze sa na nas stastie usmeje, uz som fakt zufala. Zo dna na den to tu neznasam viac a viac, aspon ze ten maly mi radost robi 😉

cetrojka
3. mar 2010

Ahojte kocendy 🙂

No ja veru stale kinderkujem, stale... cakala som dnes, reku pekny datum a nic... nic nic nic... jaaa neviem. Dnes je to presne 7 dni co prenasam, tak uvidime. Zajtra ideme do nemocky tak hadam budem mudrejsia a uvidim, ci mi povedia kedy prist, alebo budeme cakat kedy matka priroda zauraduje. Sem tam mi vystreluje taka tupa bolest do stehna, ale to sem tam, myslim ze zalezi kde male zatlaci. Cakam co kedy pride a nic. Nechapem. A tak som si zelala mat to skor za sebou a kukajte... neviem sa dockat 😀 😀 manzel zakazdym ked niekam ide hlasi - "keby nieco - volaj!" tuto vetu uz budem mat vecne vrytu v pamati 😀 😀

Zdenka, no uzasny ulovok! Kde ty na to chodis? 😉
Ladywitch - ale skusali skusali, ale nekce ist... klopem a klopem, dohovaram mu, spievam a nechce 🙂 jaaa neviem cim ho este presvedcim. Dufam ze sa zajtra zlakne doktorky a vylezie co nevidiet 🙂

Ved dam vediet ako sme dopadli... 🙂

cetrojka
3. mar 2010

Ladysparky - a kludne ma predbehni, nebudem sa hnevat. 😀 😀 Ked sa tomu mojmu lenivcovi drobnemu nechce, co uz s nim, ja ho este teda ponosim. Asi som nanho moc dobra.
Myslim na teba a drzim palce 🙂 by bola fakt sranda, keby sme trafili jeden den 😀

Tak sup - podme na to! 🙂

janec79
3. mar 2010

Baby, zdravim vas vsetky, nestihackovala som v posledne dni.....
jarka: tak super, ze kremik dorazil a este lepsie, ze uz ste zdravi!!!! Aj my uz mame hovienko v poriadku, ale este pre istotu davam probiotika. Inak nemam narodky, ale dakujem za blehozelanie 😀

cetrojka: to si robis srandu?????????????????????? ja, ze ked sem nakuknem, tak uz urcite budes mamina!!! Ale aj ked budes prenasat este zopar dalsich dni, mysli na to, ze o tyzden uz budes mat na 100% pri sebe krpceka a tyzden nie je tak vela!!!!!!!! 😉

ladysparky: samozrejme, myslim aj na teba, mozno porodite spolu s cetrojkou. Inak Paulinka bolo mojho muza najoblubenejsie meno 😉 Nalepku si uz dokoncila?? A ohladom prsi vs zdravotneho poistenia na slovensku - ja si doma platim ako samoplatca a tuto legalne pracujem. Ked odvadzas prsi, to este neznamena, ze si platis zdravotne poistenie. U lekarov si musis cvakat,akurat si tu mozes platit komercne poistenie. Preco si myslis, ze porusujes zakon??

zdeni: takse chalanisko predsa 🙂 Nechcem, aby to vyzeralo ako klise, ale ved na tom nezalezi, hlavne to zdravicko nech je. Ja som si vzdy priala mat aj chlapca,aj dievca.... a keby mame druhe dievcatko, tak mi to nevadi, aj z praktickeho hladiska by to bolo lepsie (netrebalo by vela veciciek kupovat) a aj by sa vedeli spolu asi lepsie zahrat... Kludne mi napis ten recept, rada vyskusam nieco nove, inak u nas v tescu nemali marcove cislo nasho casaku, ze out of stock!!

janec79
3. mar 2010

tixi: ohladom 3D scanu - ja som tiez pocula co-to o skodlivosti-babu vraj nerobi dobre to akesi "oziarenie" ale pri scane to funguje tak, ze to trva len chvilinku a potom si lekar v podstate uz na obrazovke robi co chce. Ja som ho absolvovala a urcite by som isla aj v dalsom tehu. Lekar popozeral malu od hlavy az po paty, u mna bola jedina nevyhoda to, ze som nemohla pozerat stale na obrazovku, kedze som nechcela vediet pohlavie... 😉 Krasnu postielocku, aj prebalovaciu podlozku mas..inak ja som sa doma tiez naobjednavala z rajdeti - super vyber, super ceny...

fredika: si sa pytala na siroke balenie, ja som nasu balila nasiroko dost dlho, pomalsie sa jej vyplnali jadierka. Davala som klasicku pampersku, na nu jednu latkovu plienku a ortopedicke nohavicky (neviem vsak, ci ich je tu dostat).

janec79
3. mar 2010

annaolla: no tak tomi je sikulo...ked pridete na slovensko, tak bude urcite jeden z mala slovakov, ktori vedia po irsky 😀

jarka: teraz neviem, ci som blahozelala tvojim babam, alebo som len chcela a nestihla....ale kazdopadne len to NAJ, zdravicko, stasticko, lasku, nech vam baby robia radost....

Inak my mame za sebou tu prvu velku ozajstnu narodeninovu party!!!! Bolo SUPER!!! Mali sme vsetko, od vyzdoby, krasnej torty, darcekov, priatelov...mala isla po prvykrat spat 22.30 a my dospelaci sme sli o 1 rano.
Fidka-sme velmi radi, ze ste prisli a ze sme sa opat trosku viac spoznali a pevne dufam a verim, ze tych spolocnych stretnuti bude koooopecccc!!! Dam vam vediet, ked pridam fotasky, zatial na ne cakame aj my, svagor bol fotografom 🙂

janec79
3. mar 2010

Vidim, ze si tu pisem sama so sebou 😀 tak sa aspon vykecam , lebo neviem, kedy sem zasa zavitam. Od soboty som sa akosi nezastavila. Tento tyzden je zavreta skolka, co by nebol az taky problem, ale manzel si nasiel pracu a od min. piatku pracuje. No a na nasom oddeleni mame v prvy tyzden v mesiaci blazninec - reportujeme anglanom, same uzavierky,deadliny... no a ja som v piatok zahlasila, ze neviem, co budem robit, ze nemam kam dat malu.. Tak som robotovala v nedelu cely den, v pondelok a utorok som bola s elenkou- inak v pondelok tu bolo neuveritelne krasne, vzala som ju do nedalekeho parku a fakt sme si to tam obe uzivali- bola aj na hojdacke a hrooozne sa jej pacilo, krmili sme cajky, labute, kacice a stretli sme psikov-tych ma asi radsej, nez ludi 🙂 Dnes a zajtra som v praci, jedna kamoska sa mi stara o malu.... Cez den neviem, kde mi hlava stoji, rychlo sa zeniem domov za malou, vecer cosi uvarit, dnes este aj zehlit...no proste na nudu sa stazovat nemozem....
Krasny vecer zelam a dobru noc 🙂

zdenkam
3. mar 2010

Ano Arian, dalsi chlapcek. Sak sa tesim jaky u nas bude hurhaj a chlapsky svet. Fakt sa na to normalne tesim aj ked to chvilu potvrva nez dorastie na vylomeniny.

Ladywitch, na Reunione bolo uzasne vravi muz, aj na sopke aktivne boli co chrli lavu a kukali do kratera. Priniesol mi prave vanilkove struky z tamad a rum 😀 a natocene na kamere. A z Maroka rucne robene sandale na trhu kozene. Ja mam rada take national darceky nie take pre turistov. Ale ten Reunion fakt vyzeral ako raj a tie plaze. Ja som nan hrda, ze je taky cestovatel a aj preto mu to tak doprajem. Lebo mne sa uz tak neda, matersky instinkt nepusti a radsej sa zapriem a zostanem s detmi, tak si to cez neho realizujem, tie cestovatelske tuzby. Aj ked jeho desne lakaju hory a na to ja fakt nemam. Ale ten reuinon, to je taky gol, ale to je clen Eu /uradny jazyk francuzstina/.
Inak az sa maly narodi /nemame moc paru o mene, cakam ci nejake samo pride/, tak mu za krstnu tentoraz pojde nas svadobny svedok - Australcanka. A ti sa chcu tiez raz vratit domov cca za 5 rokov, tak hadam sa nam do tej australie podari ist. Treba setrit. 😀 Muz hovori podme teraz, lebo ked sa vratime domov uz na to par extra zvysny tisic ako 4clenna rodina nebudeme mat. Ale cakam ze mat tam krstnu nas bude motivovat.
A svet je ozaj mensi ako sa zda. 😉

Annaola presne mne sa paci Patrick - aj preto jedneho mame /aj ked na to meno bol vacsi dovod/ potom SAmuel, Jakub - to jedine ma zatial pre dieta napadlo a Tomas. Chcem aj meno, ktore nebude v nasej verzii odlisne od anglicej verzie moc a aj nechcem nejakeho Seana, ked sa raz vratime do CR aby nevyzeral ako exot s takym menom. Sak ani by nevedeli jak mu to napisat. 😀

Arian a ako bolo v tom Disney parku vo Francuzsku. Som cela nazhavena. Rozpravaj. Joooj, take 5 rocne a starsie dieta si tam musi paradne uzit. Som kukala stranku

zdenkam
3. mar 2010

Janec, pisala som aj tinke , ze som ten casak kupila tentoraz v Supervalu a uz aj varila prvy recept, mnamka. Patoto super with crsipy bacon or chorizzo /robila som s chorizo a doplnila recept o hrasok a red onion, nech to ma lepsi farbu/

U nas v tescu uz tiez ten casak nemali.

Tak tu su scones. Fakt chutne teplucke ranajky a cesto mozes pripravat vopred a nech cez noc v chladnicke.
8oz self raising flour
2oz margarine
1oz sugar
handfull of raisins
1 egg and enought milk to mix firm dough

Postup:
set ovet to 18O, rub margarine into flour with your fingers, add sugar and raisins, beat egg and mix with little milk. Poul into centre of flour mixture and gradually work in to stiff dough add little more milk of necessary. ¨shake some flour over counter top and flatten dough out to half in inch., Cut with cutter /ja robim poharom/ and place on prepared greased baking tray. Lithltly brush with a little milk. Place in oven and bake for 15 mins or so until lightly brown on top. Cool on wire rack.
Ja robim z toho mnozstva maximalne 8ks, nech je do coho zakusit take hrubsie , tak su najlepsie, ze si ich mozes rozrezat na polovicu a namazat dzemom.

DAj vediet ako chutili az vyskus. 😉

Janec u nas v domacnosti sme strasne eko co sa da recyklujeme, mame compost bin a napr. egg cartoons nosim do prace, lebo tam predavame loose eggs, takze si ich ludia davaju do boxov a stale nemame dost, takze aj to zhodnotime. No a ked si pisala o tych cajkach, tak zasadne sa u nas pecivo stare ci zbytky po nasom drakovi /odmieta jest kvorky/ davaju do nadoby a raz za tyzden sa chodia nimi krmit cajky na rieku. Ono sa da z uplne jednoduchych veci urobit krasny den. Take veci mam najradsej.

Ladywitch, ja budem rozdavat. Celkom isto, ak to nebude znicene. Isto porozdavam. To len aby ste mi verili, ze toho fakt mam kopec, sak som uz aj pri malom rozdavala 3 babam. Vies, verim ze svet funguje tak, ze co das sa ti vrati, tak rozdavam. 😀 Ved stale tu vravim, ze aj kocik budem mat free graco od septembra tak sa nadam najde niekto komu sa zide. A ja budem mat dobry pocit. A aj teraz by som rada niektorej nieco poslala, len zas na postovnom to vyjde hodne 😠 , takze len maly balicek.

Oceanka, tak to ste mali stastie, ze ste sa vratili tak, ze manzel ma pracu. To je velke plus. Si predstav ze by ste tu ani tam nemali pracu. Vravim, kym je praca tak sme tu. Ako nas tyzdenny prijem spolocny je dost dobry, slusne sa z neho da usetrit. Velmi slusne.Ani pri dobrom plate by sme v sr ci cr tak neusetrili. Ale chapem aj Katku, ak dusa pisti po niecom inom, nie su ani peniaze motivacne. Teda u mna nie. Lenze ja som tu stastna, uz davno to vdaka ludom nie je pra mna cudzina. Citim sa ze tu patrim. Ale to je tym, ze to je male mestecko.

Janec a krasne ze prva velka oslava vydarila. 🙂

kacenkalm
3. mar 2010

ahojte baby,tak ja zajtra cestujem s mojou rodinkou na SK...mozno sa tu dlllho neukazem,tak sa vsetky opatrujte,aj svoje deturence a cetrojka a ladysparky,drzim vam palce.... 🙂 tak sa majte krasne...pa pa pa 😀 😀

zdenkam
4. mar 2010

Babenky, chcem vas poprosit ci neviete, alebo nemate skusenost.

Chceme vsetci v septebmri do Tatier do nejakej dobrej casti s aktivitami pred 3 rocneho draka. Ja by som bola viacmenej s babom kym tatko by santil s Patrickom. Zhanam aj cez net, ale skusenost pozitivna je isto lepsia.
Prosim ak mate, dajte typ. Brala by som blizke plavanie, nejake outdoor aktivity a tak. Asi si aj auto prenajmeme ak to bude nutne, len sa zas neplanujem kazdy den trmacat za aktivitami niekam s miminom.
Na Orava sme tak boli. Zrubova chata paradicka, krasne prostredie, ale kazdy den sme museli prenajatym autom niekam, lebo tam panu bohu za chrbtom vobec nic nebolo. Az v sirom okoli. Ako s 1 dietatom to bolo aj tak krasne, ved bol mimino, bolo mu jedno kde sme, len my sme si chceli aj uzit. Ale s 2 detmi uz to nie je idealne.

tixi
4. mar 2010

kacenka tak stastnu cestu na svk, hlavne si oddychnite a uzite si to 😉

zdenka mi sme boli minule leto v nizkych tatrach pri Pribyline na nejakej horskej chate, no neviem si momentalne spomenut na presny nazov, bolo tam super, mali sme auto tak sme pobehali salase, aquapark tatralandia, skanzem Pribylina, muz je jaskyniar tak samozrejme sme nevynechali Demänovsku jaskynu
takze ak budeme mat auto tak mate na vylet z viacero moznosti
ja som sa doslova zamilovala do liptova, o dva tyzdne sa chystame na vikend do Liptovskeho Jana uz sa tesim, ze si konecne zaplavam v bazene 🙂 svagrinka robi v jednej nemenovanej spolocnosti, ktora tam vlastni hotel, tak nam to vybavila spolocne este aj pre jeden par, boli nam svedkovia na svadbe a on bude aj krsnym otcom nasho babatka, takze si urobime taky spolocny vikend

catalin
4. mar 2010

zdenka, ja ti odporucam liptov, my sme boli v lete tam na tyzden aj s mojou 2 rocnou krstnou dcerou a jej rodicmi. byvali sme v dedinke prosiek, prosiecka dolina je coby kamenom dohodil, a vlastne vsetky aktivity sa dali prisposobit malej. blizko tatralandia, besenova, aquapark mikulas, liptovska mara, kde si mozte pozicat lodku alebo vodny bicykel, jaskyne, muzea, keltsky tabor, hrady a zamky, skanzeny, vsetko lahko dostupne, lahke tury aj tazsie v rohacskej doline(myslim ze sa tak vola, musim checknut) kazdy den sme mali nejaky program, ak by ste sa rozhodli pre to, pohladam vsetky miesta ktore sme presli podrobnejsie.

mamartinka
4. mar 2010

janec79 sme sa nachodili do toho parku ed sme v Talagh byvali.Vtedy ale tam este neboli tie hojdacky a podobne pre decka.Ale bolo tam super vzdy.Raz tam jedny doniesli mech chleba a vysipali to do vody labutiam a tak.Sila inak.Potom to tam akurat kyslo v tej vode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre