Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

janec79
13. apr 2010

zdravim,
zdeni: ze vysoka stihulka!!!! 😉 Tak take pomenovanie sa mi celkom paci, nam by uz mal fungovat net, tak prihodim vecer jednu, aby bolo aj tinku vidiet
petronushka: pokym by ste to financne zvladali, tak si nelam hlavku a kludne este s jaydim zostan doma.
ja som mala vcera debatu so sefom a aj tak neviem o nic viac ohladom mojho skrateneho pracovneho casu, vraj do konca piatku sa mi vyjadria. Problem je, ze na nasom odd.je dost parttimovych ludi, plus zacina busy obdobie....tak som navrhla, ze aby som mala skrateny uvazok 3 dni v tyzdni . Hadam sa len nejako dohodneme
mishka: ako v robotke? A malej je uz lepsie??
zdeni: a mozno na teba 'chut' este len pride, hormony si to mozu kedykolvek rozmysliet az sa nestihnes cudovat 😉
fidka: mas moj suhlas s randenim nasich ratolesti!!!!! Inak normalne sme museli ist vyniest kos, lebo zavanalooooo 😀

tinkadublin
13. apr 2010

Ahojte baby, ja len tak na skok bo neviem co skor ist vybavovat.. Neuznali nam irsky pas lebo drahemu chybalo par tyzdnov do troch rokov a ja som tu este menej 😠 takze musime ist po ten doklad na vycestovanie pre maleho.. Neviete nahodou niektora ako dlho im to trva vystavit? Zajtra tam chceme ist, jeeemine ja len dufam ze to stihnu do 19.maja, to je uz skoro iba mesiac 😕 a dnes musim este aj na socialku, potom spravit fotky malemu, do mesta na foreign affairs zase apostilovat jeden rodny list, lebo aj k tomuto dokladu treba no nestiham nic dnes.. 😝 no vazne len dufam ze nam stihnu ten doklad spravit kym letime, lebo neviem co spravim inak.. no prajem krasny den potom sa ozvem vecer 😉

mishka711
13. apr 2010

janec dik za opytanie v robote som bola unavena trosku ale dalo sa zvyknem si hihi mala este stale sopli tie dasienka ma take navrete tak snad zuby lebo ak nie ma porazi 😀 tinka no sila teda ze ste nevybavyli a neboj ten jednorazovy doklad vam daju ale pas neviem ci stihate drzime palce 😀

janec79
13. apr 2010

literarne okienko na dnes: 'there is only one pretty child in the world, and every mother has it.'

janec79
13. apr 2010

tinka: tak vybavuj co mozes, drzim palec,
mishka:myslim na vas, nech je malicka coskoro fit, nepoznam horsie chvile, ako ked bola nasa chora, vtedy ma taka bezmocnost chyta...najradsej by som tu chorobu prevzala na seba..A mas daleko do prace?

zdenkam
13. apr 2010

Tinka vystavia ho na pockanie, nezabudni fotku ale ze sa moze davat maximalne 2 t pred cestou. On ma nejaku obmedzenu platnost. Ja som s nim isla s |Patrickom do sr.

A vybavuj ten sk pas uz hned to.

zdenkam
13. apr 2010

Janec, pekna myslienka. Presne si kazda maminka si mysli, ze jej dietatko je vynimocne. A veru aj je, lebo je prave jej.

Tinka a ta doba cakania je spravidla 1O az 12 tt este som nepocula aby to niekomu doslo skor. Daj si nech ti to dorucia do sr, ale pozor, oni to dorucia na matriku v rodnom meste. Ja som ziadala ked mal maly asi 6 t a uplne na chlp to vyslo.5 dni ako sme odchadzali z Michaloviec to prislo. Len ja somsa uz do Mi nevracala, lebo sme vtedy isli na chatu na Oravu a odtial do Irl. TAkze som to dostala vlastne den pred odchodom z domu a rychlo bezala na socialku, odovzdat im ten rodny list, a zapisat maleho do pasu na policii nastastia sa to vsetko da na pockanie.
Drzim prsty nech to v sr dostanete na cas, lebo bez toho sa s5 neda, takze letenku radsej spiatocnu nekupuj. Nech neprerobite.

ladywitch26
13. apr 2010

tinka, mne chybalo do troch rokov 16dni, takze ja som o irsky pas ani neziadala pre malu, tam bolo jasne napisane, ze tri a viac rokov. ten cestovny doklad na ambasade sa vacsinou vydava s platnostou len na 2tyzdne, musis tam ist s dietatom, lebo si potrebuju overit,ci sedi foto. no ale vy ste z dublinu,tak to pohoda, my sme sa museli trepat 3a pol hodiny tam, tri a pol nazad, stanka mala akurat len mesiac, po ceste na dialnici som este aj mlieko odsavala odsavackou, takze to bola cesta, ze koniec.
inak ten slovensky pas, no neviem,ci to stihate. slovensky rodny list sa s odretymi usami da vybavit naskor za 9 tyzdnov, ale rataj este aj nejaky tyzden, co trva posta, nakolko ti ziadost budu posielat z irskej ambasady na slovensko. ja som si to dala poslat na adresu k rodicom, neposielaju automaticky na matriku, ale davaju vediet na matriku, ohladne prihlasenia trvaleho pobytu. cize malu mi automaticky prihlasili na trvaly pobyt ku nam.a ked uz mas rodny list, tak to vybavis za jeden den, do pasu ti napisu dieta behom 5minut, nemusis davat robit osobitne pas. stanku ma muz len zapisanu v jeho pase, ja pas nemam, len obciansky, tak mi ju nemali kde zapisat.

maurova
13. apr 2010

ahojte mamule, tak ake bolo stretko? vyslo? slniecko svietilo... ja som bola vcera v dubline na pohovore a ako sa mi tam paaaaci! uz sa tam tesim. kolko ludiiiiiiii - tu len same kravy ovce a kone hehehe. ale aj tu je krasne. byvame tu priamo na "ring of kerry" v narodnom parku a naozaj mi to bude chybat! ale tesim sa na trosku kultury. i ked to bude zmena poriadna.... tento vikend stahujeme sa nam toho nahromadilo az az hadam to natrepeme vsetko do vanu....

mam taku otazocku. mam 17 mesiacov po porode - co je dost dlha doba a ma dost casto bolieva v podbrusku. rano ked sa zobudim alebo ked idem spat (ked mam cas sama na seba he) citim ako keby som tam mala skalu. tak tri mesiace po porode si hovorim ze je to normalne ze sa mi to hoji ale po takej dlhej dobe .... nie je to hrozna boles ale citim taku tazobu v tej casti. bola som aj na kontrole a ze vsetko ok. no ale mne sa do zda divne. ma niektora z vas nieco podobne?

cetrojka
13. apr 2010

ahojte
Ja akosi nestiham, balim, upratujem, hladam veci, triedim, vyhadzujem a maly mi v tom statocne hudobne asistuje 🙂 🙂 🙂 vyzaduje si moju naklonnost kazdu chvilu.
Janec - jasnacka ze mozes, teda priam musis. Teraz sme este taky ulietany,ale ked sa vratime, tak varim kafco 😉
Miska - no prve dni v praci - paaani ale to ubehlo, co? Cela materska. Mne uz ostava len 17 tyzdnov doma!!!! nieeeee!!!! 😠 😠 😠 uteka to. Sa drobcovi nechcelo von, tak som len tak sunky valala sama doma 🙂
Fidka - no ved som kyvala i kricala ze idem, asi si nepostrehla, ale nezdrhla by som len tak 🙂 ved si to vynahradime coskoro, verim ze budeme opakovat stretko castejsie. Ja bych brala i kazdy vikend, a ze kto moze nech pride... alebo kazdy druhy. Kym je je pekne pocko tak preco nie. A kym ten moj maly rad spi v kocariku a je ticho 😀 😀 😀 mooozem kecat 😀 😀
Tinka- no tak to ma mrzi ze vam to nevyslo, asi su na to fakt psy. Moj muz je tu takmer 5 rokov, takze zajtra by sme mali ist po pas, museli sme ich trochu ponahanat a poprosit nech nam to urychlia, ale dalo sa s nimi. Tak dufam ze zajtra budem kricat ze mam pas v ruke.. duuufam.

cetrojka
13. apr 2010

Inak zajtra ideme na BCG, tak dufam ze nebude maly z toho mimo, hlavne ked v piatok letime 😒

No a vcera sme boli na letisku, dokupit malemu letenku.
Takze ak niekto uz kupoval letenku a este babatko nebolo na svete, takze bez infanta a teraz ju chce dokupit, tak nam bolo po slovensky povedane ze sa to da len na letisku, boze nech neklamem, neda sa to online, mozno sa to da po telefone, to som sa nepytala. Ale najlepsie je ist na letisko a zaplatit to tam a radsej skor, nie v den odletu, lebo potom vam nauctuju i za checking ktory tym padom urobia oni... esteze ma muz posluchol a sli sme skor bo on tvrdil ze to staci v den odletu rano vybavit.. a ja ze nie a nie nie, ved musi mat i male letenku a kde ju vytlacime? no jasne ze oni vytlacia a vypytaju grose za to. No a ked budeme robit checking online tak mame najprv dat muzove detaily pasu a potom maleho a potom moje... ze keby sme dali najprv maleho,tak nevytlaci muzovu... takze na to nas upozornila... mozno tato info niekomu pomoze... 🙂 🙂 🙂 nam velmi a hned sme mu kupili i na ten jun,bo aj tu sme kupovali v predstihu kym maly bol v brusku 🙂

Takze ak nam zajtra daju pas, mozeme letiet, ak nam nedaju, vo stvrtok stihame ambasadu po ten jednosmerny cestovny doklad. Robia to na pockanie, treba si vziat letenku, 2x foto maleho, pas rodica a apostilovany rodny list...

Tinka, no neboj, hadam to vybavite, a snad do 3 mesiacov dostanete rodny list. Na SR sa dostanes vdaka tomu jednorazovemu cest.dokladu z ambasady a ked budes mat rodny list tak ti ho zapisu do pasu na pockanie. Takze by si to mala mat ok. My letime dost skoro,takze ak by som ja nemala irsky pas pre maleho tak sa nazad tak rychlo nedostanem. Ale s tym sme ani neratali ze by maly nemal irsky pas, ved podmienky su jasne. Len ten strajk to trochu zneistil...

Baby nam sa to krati, ja sa fakt tesim, no na SR prsi a tu je krasne... ale ta rodina... tie oslavy a to ze si stary rodicia vystiskaju prveho vnucika! 🙂 🙂 ta ich radost mi za to stoji! 🙂 🙂
Budem sa snazit vas citat, ale neviem ako sa to bude dat, ved to poznate...
este sa tu stavim pred odchodom,ak mi to povinnosti dovolia 🙂

Zdenka, gratulujem k tym peniazkom, super ze ste to vyhrali 🙂
Vela zdravicka vsetkym 😉 🙂

cetrojka
13. apr 2010

Ladysparky, myslim na vas a posielam vela pusiniek tebe i malej 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
14. apr 2010

Fidka ja som asi len do 9 mesiacoc od 6 pouzivala prevarenu, nemala som nervy prevarat a Lucku som vobec nepouzivala. Nikdy ziaden problem. Potom uz len prefiltrovanu.

Ladywitch, sme na tom boli presne ako ty, ani sme neziadali o pas a do Dublinu sme sa museli trepat 3 hodky tam 3 s5 a sa tam pokadil na ambasade kvalitne a ani prebalit ho nebolo kde, tak v marci v polovici som to rozbalila pri rieke na nabrezi a prebalovala. Maly otuzilec vytrenovany uz od '6 t. Vobec nic z toho vetra a chladu nemal. 😉

A navyse sa tam treba objednat, teda vtedy sa trebalo. My sme neboi manzelia, tak sme museli obaja, inak staci po vyzdvihnutie potom uz len jeden z paru. Proste uplne psycho. Takze po prve som rada, ze to uiz nebudeme musiet absolvovat, resp. ano lebo chcem aj sk pas a rodny list, ale nebudeme pod casovym tlakom, lebo ja som tu uz 5,5 roka a muz cez 6 rokov. Ale vaham, ci po to ako cudzi statny prislusnik bude moj muz moct ist. Oni tam su dost fussy. Ale tak moc si s tym este hlavu nelamem.

BABY a dnes oficialne ZACINAM TRETI TRIMESTER.
a uplne psycho stavy mam ked som bez maleho. Som ho dnes dala do skolky, bez problemomv ako inak, ale mne sa chce plakat za nim. Boze,. ja to neprezijem tych 5 dni bez neho v maji. Blbe hormony. 😖 Ale je to psycho, lebo sa stale tesim na tie 2 dni ked je v skolke, ze si v klude upracem poriadne a navarim a potom ked je prec, tak mi je velmi smutno.

Cetrojka, tak dakujem za info o letenke, mne sa to teda neoplati kupovat bez infanta, lebo nezabijem 6 hodin trepanim do Dublinu,aby som to vybavila ak sa to da pred cestou a ak az v den cesty, tak nehrozi este s 2 detmi vybavovat nieco nedoriesene, hlavne ked tam budem na miminko a 3,5 rocneho draka sama.

A stastnu cestu domov. V sr si to paradne uzijete aj bez mojho zelania. Ale nech vam neni smutno za tatkom. A ty budes pekne hickana. Ja preto tak rada chodim aj, lebo ziadne domace prace nemusim kym tam som.
😉

Maurova, tak z Ring of Kerry by sa ani mne nechcelo. Moj muz istu dobu zil pri Caherseevene - hadam to dobre pisem. A ked som bola v 5 mesiaci tehu s Patrickom, tak sme si urobili vikend v stane aj v BaB do okolia Killarney a tak. Ozaj je to nadhera. Ocean na jednej strane, jazera na druhej. Myslim, ze uz len Wicklow sa mi pacil viacej, ale to kvoli tomu ze ja skor na lesy a hory som.
To bude riadna zmena do toho Dubinu. Mna by z nasej malej "dierky" ani prahom koni nedostali. Mam tu vsetkych priatelov aznamych, druhy domov. To uz radsej do Ciech stahovat nez odtialto kde som vyse 5 rokov. Vela stastia zelam pri presidlovani.

ladywitch26
14. apr 2010

zdenka, my sme nastastie mali prebalovanie vyriesene. prebalovaci pult mam priamo v aute. konkretne mame 7seater a ja vzdy sedim vzadu v strede, vedla si sklopim sedacku a prebalujem ju tam. priam idealne miesto, lebo mi tam nema kam spadnut. aj ked sme sli na sr, tak som ju tam mala. akurat ze som este na to polozila hrazdicku. nastastie nemam okruhlu, ale taku obdlznikovu od fisher price,co mi tam tak akuratne zapasovala, takze sa mi ani nevrtela. a ked sme si spravili dlhsiu prestavku, tak mi tam aj spinkala, nech si jej chrbatik oddychne od autosedacky. a mne to miesto v strede tiez velmi vyhovovalo, lebo som si mohla vystriet nohy dopredu. prednu sedacku sme mali zapratanu, vzadu v aute bol pes a par kufrov, v boxe kocik,lehatko a nase kufre, takze boli sme aj napratani, ale aj celkom pohodlie sme mali. teraz uz toho bude menej, lebo malej nebudem musiet tolko veci brat, ani plienok uz tolko neminie (a to som vtedy este kamoske brala par krabic lacnejsich plienok,lebo sa jej babo malo narodit) a ani lehatko uz nemusime brat.to skor nazad to bude horsie, lebo segra chce malej kupit na prve narodeniny bicyklik. 😀

ladywitch26
14. apr 2010

inak ta cesta do dublinu, este tie,co ste kojili, tak pohoda, ale ja som malej musela odsavat a tak davat z flasky. cize som po ceste aj odsavala, potom odsate do autochladnicky a potom ked mala pytala jest, tak v termoske sme mali horucu vodu, a tu sme naliali do nadobky a v nej sme ohrievali flasku s mliekom potom.
inak to si pamatam, ked sme sli domov, ze nikde nemali problem muzovi naplnit termosku vodou, niekde ani nemusel povedat,ze to je pre dieta, len v cechach na jednej pumpe. 😠

janec79
14. apr 2010

cetrojka: tak stastne dolette a spravte si pekny vylet. Ako zdenka vravi, vegetit a vegetit, ziadne varenie, upratovanie...kto z nas by to nechcel???!! Ja sa vzdy tak hrozitansky tesim domov, som ako mala, noc pred odletom poriadne nespim, bo ma cestovna horucka chyta..este aj dni do odletu odratavam 🙂 Ked sa vratite, veru navstivim vas, ved to mam naskok z prace.

zdeni: ten cas doslova leti, za chvilku budes pisat miery babenka 😉

maurova: Stretko fakt vyslo, pocasie krajsie ani nemohlo byt, pokecli sme, pokochali sa nasimi deturencami a krasna sobota bola za nami....To dublin bude pre vas fakt zmena. Ale urcite si zvyknete.
Ja som si na dublin zvykla a celkovo sa mi dobre byva vo vacsich mestach. Zboznujem prirodu, hory, chalupu na samotke....ale viac-menej dovolenka tam mi staci, potom mi uz zacne chybat ruch z mesta. Nikdy sa vsak neubranim objimaniu stromov, prenasaniu kamenov z jedneho miesta na druhe, lebo tam mozu byt polozene roky a mozu byt z toho unudene...alebo sa rozpravat s pupavami.....to ku mne akosi prischlo, este aj v svadobnych satach som musela v parku najprv vyobjimat zopar stromov, potom sme sa mohli aj pofotit 🙂

fidka: ja zatial malej prevaram filtrovanu vodu, zatial mi to nejako neprekaza, rano prevarim na cely a dam do chladnicky. Mne skor vrta v hlave, ci uz jej jedlo pomaly mozem davat to nase, zatial varim osobitne, v podstate jedinym dovodom su koreniny, neexistuje zelenina, ktoru by este nemala, z masa bravcove zatial neochutnala. Uz sa mi stalo, ze chcela to, co sme mali navarene, raz ochutnala z gulasu...no koniec sveta-ta by ho bola zjedlaaa a to bol aj trosku pikantny. Nechcem moc otalat s normalnym jedlom, aby nemala neskor odpor k niektorym jedlam, ale zasa nejake korenene, aj ked jej chutia, jej zatial davat nechcem. A najnovsie jej uz nechuti emental, doteraz v pohode, zacalo to len vcera-tak som jej dala trojuholnikovy syrcek-ta ho doslova zrala

zdenkam
14. apr 2010

Ladywitch, tak to je fakt, to kojenie je neuveritelna vyhoda pri cestovani. Ja som aj v lanovke kojila alebo aj v horach, ked mal maly 3 mesiace a sme sa vyviezli lanovkou a nosil sa v baby nosici a prisiel nan hlad. Zaspal za kojenia na ciciku priamo v nosici.
Ma to okrem tej nutricnej a imuninnej tu ohromnu vyhodu ze stale po ruke.

Janec, no ja zas vobec nie som velkomestky typ. Vadi mi zhon, este len vidim davy a uz som unavena. |Nezabudnem na pobyt v Londyne z toho som mala non stop pocit spiny. A ani Praha ma tak sialene nebrala ako som cakala. Ale ved kazda sme ina a je dolezite aby sme zili tam kde sme happy. Stromy som objimala jedine pocas pobytu rocneho v Cr na Vysocine to je taky nadherny kraj a tam som byvala v dedinke priamo v lese. Ale inak nie som dedinsky typ, lebo autobusove spojenie ze 2x za den ma zabija. Ak mam chut na mesto, potrebujem sa tam dostat ked sa mi zaziada a nie cakat pol dna.

Ladywitch a 7seated je velmi prakticky to isto, ani nie kvoli tom prebalovaniu, leob to sa stale da niekde zmaknut. Ale kvoli priestoru a zvlast ak soferujes sama a mas 2 deti. Ozaj kupujete double buggy? Uz mas cosi vyhliadnute? Nasa susedka uz kupila ultra lahky za 45O Eur, ma synceka co ma 16 mesiacov o o mesiac rodi dievcatko. Spravidla soferuje, ale ze sa rozhodla ze aby nemusela mat stale doprovod ked pojde nakupovat alebo tak. Ale som bola prekvapena aky je ten kociarik lahky. Len k nemu nebola ani basket alebo foot muff tak to musela dokupit. A najvacsia sranda, ze museli testovat, ci sa im mesti cez dvere, lebo cez dvere jej mamy sa nemestil. To by ma fakt nenapadlo, ze aj nad tymto sa treba zamyslat.

A oplati sa vam vlacit bike zo sr? Ja by som segre radsej povedala, ze tu kupim a ona len nech da peniazky. Nas ma aj tu biky a trojkolku a aj doma bike ale vacsi s pomocnymi kolieskami obe. Len som nechcela nech nasi kupuju novy kvoli tomu 2x pobytu v sr, tak kupil tatko z druhej ruky, takze super.

zdenkam
14. apr 2010

no a este mame v sr autosedacku, ale to sme kupili v hypperke taku lacnejsiu, ked bol maly babo, tak sme mali tu malinku pozicanu od bratranca, ale od roka uz pouziva taku co do vyse 3 rokov, tak este tento september ju pouzije a koncime aj snou, lebo uz je len ltt.
Inak so sebou nic nenosime okrem oblecenia, ale pre druhe babo uz ani to, lebo mam aj tam veci po malom, co som ponosila a tak budem mat vela veci tu a asi tak na mesiac pobyt aj veci tam. Celkom som to dobre vyriesila. Som rada, nebudem musiet ako pri Patrickovi vlacik kufor veci len pre neho.

maurova
14. apr 2010

JANEC to je zlate! no aj mne bude chybat priroda ale vyhoda je ze sa sem hocikedy sa mozeme vratit. ale bude mi chybat surfing. celkom sa tesim na dublin konecne kultura. a kolko vas bolo na stretku? kto vsetko? a budete organizovat dalsie? co tak buduci vikend? to by bolo super! ja budem mat tolko casu .........

ladywitch26
14. apr 2010

zdenka, no segra chce silou mocou kupit ten bike, tak co uz. jej ide o to,ze aby cez neho mohla riadnu maslu previazat a dat to malej na narodeniny, tak aby bola aj ona pri tom.
inak s tym prebalovanim to nie je celkom take jednoduche. este na pumpach v nemecku v pohode maju aj prebalovacie pulty, ale v cechach a na sr je to bieda. a zasa nemam chut zakazdym zliezat z dialnice a hladat nejake tesco alebo pod. a hlavne v noci ked spinkala, tak som ju aj v spanku prebalila a sli sme dalej. ono je to predsa len 24hodin v aute. a musela som malej brat kopec veci, lebo sa v tej sedacke stale potila, takze som ju pocas tej cesty asi 7x prezliekala. teraz uz mame vacsiu sedacku a ta je nejaky iny material odvzdusneny, takze tam sa nepoti.

inak mna by do dublinu tiez nikto nedostal. mne by nenormalne vadila ta doprava. ked sa chce clovek dostat na o connellku, tak si rovno moze vystupit o tri zastavky vcassie a ist peso a aj tak tam bude zarucene vcassie,ako bus. tie zapchy su tam nenormalne a na to ja nervy nemam. a hluk aj v noci. ked mi chyba kultura, tak sadneme do auta a ideme do corku alebo waterfordu, ale aj pre deti sa mi zda toto lepsie miesto pre zivot. tu sa nemusim bat, ked aj malu necham vonku sa hrat pred domom, ze by sa jej nieco stalo. v tych velkych mestach kazdu chvilu len davaju v spravach, ako niekto kohosi dobodal

evicta
14. apr 2010

Mila KACENKALM.... ja som kamaratka tvojej zlej sestry co ma dve deti (najmladsie ma rok) a vymetam bary a diskoteky. a zhodou okolnosti som aj ta, co sa dala s tebou do kontaktu ked si na nete vyplakavala, ze namas v irsku ziadne kamaratky a nikoho napoznas, a taktiez som ta co ti tu nezistne chcela pomoc, aby si sa s tvojim babatkom necitila taka osamela. Uplne lutujem, ze som ti vobec niekedy napisala, volala ta na kavu, radila ti cez e-maily, a chcela ta zoznamit s mojimi kamaratkami. Neviem, akym pravom sa tu o niekom vyjadrujes, koho vobec nepoznas. Dufam, ze sa ti to raz vsetko vrati a necakaj, ze takymto spravanim budes niekedy mat nejake kamaratky. Jediny, kto sa bude pri takomto spravani s tebou kamaradit je MODRY KONIK.......tak si to uzi!!!!!!

zdenkam
14. apr 2010

Juuuj babenky, nieco sa tu divne melie.
Baby si to radsej vydebatujte, ak sa da.

Ladywitch, tak to ano s tym prebalovanim,lebo vy cestujete autom domov, to isto je pre vas dolezite. Pre mna nie, lebo mi tak maximalne na letisko do Dublinu daleku cestu. V aute mi je grcno ak nemusim tak radsej dlhe trasy nevolim. Aj teraz uz posledny rok chodim autobusom express do Dublinu priamo na letisko za 2 hodky a maly si to viac uziva v buse, lebo v autosedacke sa pohnut nemoze a dlhsie ako 4O minut sa mu to uz nepaci a ak nespi je mrzuty. Ale si pamatam, ze tebe zas let nerobi dobre, tak to musite takto riesit. TAk to chapem. Ja som prebalovala stale ked bol maly na sedackach v aute a ked bol vacsi tak som si ho uz postavila a v stoji, lebo aj tak lezat nechcel co zacal chodit a udrzat ho v lahu bol zapas. No a teraz uz dobry rok plienky neriesime. tak parada. 😉

Ozaj hodila som do albumu fotky mojej lopty, aby ste verili, ze mam fakt loptu. 😉

zdenkam
14. apr 2010

Babenky a v maji sa chystam kupit comi chyba k tomuto babu. SA pochvalim, mam uz postielku dojednanu /lebo Patrick nikdy postielku nemal len moset basket a potom postel pri nasej a teraz uz vlastnu veliku/. TAkze postielka uz je dohodnuta od kamosky Janky. Jej malicka s nou konci, tak sme si urobili biznis medzi sebou. A este chcem prebalovaci pult ale len dreveny. NO a ak mi muz neprienesie od brata ten baby monitor na dych /pri malom nam pozical jeho brat/ tak kupim ten monitor tu a este tu detsku vysielacku, aby som pocula ked bude male plakat a ja sa s Patrickom hrat.
NO a este aj cestovnu prebalovaciu podlozku, lebo tieto pidi male sa mi nepacia. Raz sa mi podarilo zohnat taku pre kamosku co bola velika ze babo sa na nej mohlo aj prevalit kludne.
A este chcem ten taky zimny overal od 6 do 12 mesiacov, lebo Patrick uz mal v zime vetrovky ale toto babo bude este malicke v zime tak radsej overal. TAk aspon nejake vecicky si budem moct nakupit bez toho aby boli zbytocne. Lebo saticky fakt nema cenu kupovat.
NO a dnes som si kupila prvu vec do tehotenskej tasky - papuce do nemocnice. 😀 TAkze kym budem mat chlapov na konci maja v CR, mam v plane uplne skompletizovat nakupy co sa tyka pobytu v nemocnici.

maurova
15. apr 2010

LADYW. a kde byvate? ja som myslela ze v dubline

ZDENKA pozeram fotky hladam loptu a ziadnu nevidim.... ja s victorkou som tiez mala poriadnu loptu... mauro mi hovoril ze som melon prehltla hahaha... prebalovaci stol odporucam! ja som nemala a som skoro o chrbat prisla. ale nemala som, lebo sme sa stahovali prvych 5 mesiacov som bola na sk, tak sa neoplatilo nic kupovat - kamosky vsetko popoziciavali cez kocik po postielku.... a ked sme prisli do irska victorka uz bola velka tak som kaslala na to. ale pri druhom clovieciku urcite kupim. a aj postielku by som odporucila vacsiu. my sme kupili victorke taky mensi "crib" a prave dnes rano som sa divala ze o chvilu jej bude postielka mala... takze niekedy sa oplati investovat viac....

janec79
15. apr 2010

ladyw: je to vec nazoru, aj vo vacsom meste ako dublin sa da najst ubytko, kde mas ticho a klud. My mame okna do atria, absolutne nepocut jedine auto... No je pravda, ze vo vacsom meste sa toho aj viac zomelie, a suhlasim s tebou, ze aj kriminalita je tym padom vacsia, na druhej strane, ak sa nieco zle ma stat, tak sa stane aj v prdavej dedinke. Zapchy asi nikomu nevonaju, ale tiez sa da nieco vymysliet, ked nebyvas daleko od prace, velke plus tu maju elektricky, takze fakt sa tu da existovat. Samozrejme, tym zapcham sa neda absolutne vyhnut, no s tym treba v kazdom vacsom meste ratat. Urcite mi das za pravdu, ze vo velkomestach je ovela viac pracovnych prilezitosti, dokonca dovolim si tvrdit, nielenze viac, ale aj lepsie pozicie. Skvelym pripadom je bratislava, vacsina nadnarodnych firiem sidli prave tam.
Taktiez suhlasim, ze ked zijes v malom mestecku, aj peso sa da prejst na druhy koniec, vsetko je po ruke-to su bezpochyb vyhody mensieho mesta. Proste vsetko ma aj pozitiva, aj negativa a vela zohrava aj zvyk.

janec79
15. apr 2010

zdeni, a kde je ta fotka, nejako ju neviem najst

cetrojka
15. apr 2010

Ahojte 🙂
Tak dakujem za priania krasnej dofce, verim ze vsetko vyjde ako ma a i pocko sa umudri. Velmi sa tesime, myslim ze vsetci. Ani nie tak na nas ako na maleho 🙂 ja som z neho unesena kazdym dnom.

No ockovanie BCG vcera dopadlo fajn, ani nemukol, akoby ani necitil, zlaty bol a nezbadala som ze by ho to nejako ovplyvnilo, takze super zatial.
A maaaame irsky pas pre drobca!!! 🙂 🙂 tak ze stastni ze sa vratim pekne i nazad a neostanem na SR v kuse 4 mesiace!!! joj, az tak doooobre. Sme radi. Stihli to, ale museli sme volat a poprosit ich, ze nam to nahli, tak jedna tetuska bola veeelmi zlata a vybavila to. Aj tu sa najdu dobri ludia a dokonca i tam kde nemusia 😉 tak sa tesime.

Uz mam inak cestovnu horucku, myslim ze ani spat tuto noc nebudem, bo nezaspim 🙂 a kedze leti to rano o pol 7,tak ani fakt moc nepospime a kym sa vymotame z domu...
Tak ja sa lucim, skusim sa ozvat zo SR, alebo vas aspon ako tak sledovat 🙂
uzivajte krasne pocko a deturence - sice dnes je skaredo, ale to sa spravi mozno 🙂

tak do skoreho pismenkovania maminy 🙂

cetrojka
15. apr 2010

A inak co sa tyka byvania, ja by som tiez asi uprednostnila taky maly domcek - bez susedov v tesnej blizkosti, a veeelkou zahradou a tichom... ja ticho mozem.
Ved si spominate na moje stazovanie ohladom klopkajucej susedy - stale je to a najviac ked som unavena ako kon a nemozem zaspat tak vtedy ona nabehne. Ja som casto fakt zufala... ale zasa sa stahovat? A susedov si clovek nevyberie... och... ale musim nacvicit rozhovor s nou a pojdeme asi za nou ju poprosit, alebo poslem kamarata Ira, predsa ona je irka, az ma neposle kade tade... ale myslim ze horsie to byt nemoze ako to je... hm... este tak nabrat odvahu 😢 😢 😢
Tu to mame blizko do prace, tak preto sme tu. Ale ja si raz svoj sen splnim - doma postavime domcek 🙂 - musim snivat no nie? 😉 😉 😉 uvidime co zivot prinesie... ale ja bych tiche miesto, domcok krasny a zaaahradu velku brala. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre