Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
24. apr 2010

Petronuska, tak budem viac pit, cierny caj mavam kazde rano a kavu nepijem vobec. Ale mne napr. vobec nie je mdlo ci tak. Uplne paradne fungujem, tak ma to aj prekvapilo. A ako vydarilo sa stretko?
Neprsalo vam, lebo nam po 3 zacalo a a prsi aj nadalej. Zeby uz obdobie dazda? 😖

Ozaj buduci tyzden posielam maternity application form. Jupiiiii. 😀

ladywitch26
25. apr 2010

zdenka, nizky tlak nie je nebezpecny, je len neprijemny, z toho dovodu, ze obcas,ak velmi klesne, tak mozes skolabovat. ja mavam obcas take stavy, ze mi zacne hucat v usiach, zatmievat sa pred ocami a keby som si nesadla, tak idem k zemi. inak pomaha, ked napr. zatnes silno ruky v past, vraj sa tym kratkodobo da zvysit tlak aj o 30. kava sa velmi neodporuca, lebo tiez zvysi tlak, ale len narazovo a kratkodobo. ze lepsi je cierny caj. no a vela vela pit. hlavne mineralky, obsahuju soli a sol tlak tiez zvysuje. a este nejest cesnak, ten ho naopak znizuje.no a aj magnezium moze znizovat tlak, takze ja ho radsej neberiem. inak teraz mam tiez tak 110/70, aj pri stanke som tak mavala, co je na mna uz vysoky,lebo bezne som mavala 90/60. raz mi dokonca muz nameral 65/45 a to uz mi chcel volat zachranku, ale ja som sa citila uplne skvele 😀

inak babo sa tento vikend riadne rozkopalo, teda co predvadza od piatku vecera, tak to sa mame na co tesit, ak bude aj po narodeni take aktivne 😀 skoro ako stanka. ta tiez len beha nonstop cely den a ide doslova az do mrtva.v piatok doobeda bol s nou muz u jednej polky,co sa pozname z mt group, tam sa hrala s jej 13mesacnym synom, ze sa zacali pusinkovat 😀 potom pospala doma dve hodky a potom sme s nou sli zasa vonku a poobede prisiel zasa sused s 15m.dcerou ku nam, tak sa zasa vynahanali, az bola spotena cela. a to sme ju mali na plane okupat, ale stihla som jej akurat dat len pribinacik a ze po kupani este dostane mlieko, no ale pri tom pribinaciku mi proste odkvacla v sedacke. tak sme ju taku oblecenu dali len do postielky, ze vsak po pol hodke sa aj tak preberie a potom ju okupeme. no ale houby, spala az do rana.este o deviatej vecer som jej bola plienku menit a prezliekla som ju do pyzama, ale len mierne pootvorila oci a zalomila dalej. 😀 dokopy spala 13hodin v kuse

fredika
25. apr 2010

ladywitch, ta kolika presne ako pises prichadza najcastejsie vecer... dnes bola mala taka nepokojna, nemohla zaspat, ani na rukach ani nijako, neviem co jej je a stale si ohryza prsty a deku dava do ust, ja to nechapem, ved ma len dva mesiace, nemozu jej este ist zuby predsa...

zdenka, snad to nie je zle s tym tlakom, hlavne, ze sa citis fajn, lebo ja mam tiez stale nizky tlak, ale teda mne je casto na odpadnutie... toci sa mi hlava, ako pisala ladywitch, zacne mi hucat v usiach a koniec... musim si cupnut lebo by som odpadla.. a jasne, ze malinkemu bude smutno ked budes v nemocke, ale neboj, nejako to zvladne aj on aj ty... 🙂 ja som tiez bola v nemocke 4 dni a pritom som rodila normalne, ale uz mi bolo veru dlho.. 😒

baby, dajte mi nejaky dobry tip co varit cez tyzden, lebo uz fakt som vycerpala vsetku moju predstavivost :(

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
26. apr 2010

fidka79 pekne fotky.Vydim ze vsetci chlapi vasi su dohola.Inak ta prva fotka ta baba co drzi to dietatko v tej zltej bundicke ste ktora?Akosi neviem nato prist.Inak pekne vsetko.Deticky sa zabavili ako je vidno.

janec79
26. apr 2010

ahojte,
Stretko bolo fajn, len moc rychle a skoda, ze sme nemohli ist k vam kati. Na buduce sa budem snazit prist trosku skor!!!
Cely nas vikend bol rusny, v nedelu som si s kamoskou odbehla doobeda do mesta, nasa dcerenka zatial stihla zhodit telku. Chvalabohu, ze nepadla na nu. Muz zalarmoval kamosa, my sme sa vratili z mesta, vzali malu von, muzi ziatial vyberali tv a potom sme sa museli vsetci schovat pred burkou v restike, kde sme nakoniec nejaky cas pobudli. Mala ochutnala hranolky a keby jej dovolim, tak spakuje snad aj celu misku. No a vecer sme si uzviali nasu novu telku 😉

zdeni: a aj pijes kavu? Ja som ako tehoska ficala len na bezkofeinovej, ale tiez som mavala nizsi tlak, tak som si preventivne robievala aj normalnu.

ladyw: tak male zacina robit diskoteky v brusku? 😀

fredika: ja som cez vikend robila fasirky a pecene bravcove s knedlou a kapustou. Dnes mam offa vo vareni, a vobec netusim, co zajtra spravim, ale urcite nieco bezmasite. Mozno rajcinovu polievku a zapekane cestoviny...nieco easy

zdenkam
26. apr 2010

nepijem kavu Janec, mne nikdy nechutila. Paci sa mi ako vonia, ale nechuti.

Ale az na to ked rychlo vstanem z podrepu, ze sa citim akoby stracam rovnovahu mi fakt nic neni. Akurat som hovorila s kamoskou tou Australcankou, a ona je uz roky vegetarianka, aj pocas tehu, tak brala zeleno.Ale nie v tabletkach, ale vo vode, taky napoj vo vreckach ze to je ze 30 eur na mesaic davka. SA da kupit v lekarni, tak aspon viem co na to zelezo, ak by bola nizka hladina. Ze inak tabletky sposobuju zapchu, ale toto nie. To jej poradila sestricka z Domino Clinic. Ona rodila s Domino Clinic. A druhe dietatko rodila doma.

Fredika my varime z casakov,ked dojdu napady, stale nosim zo Sr Posli recept casaky. Uplne fajn recepty, take zo zivota tam su. Muz kazdy vikend z nich vari.

JO baby, tak som pozerala spravy a sok. Ze v CR v zaluje 23 rocna pacientka nemocnicu, lebo porodila dietatko do zachodovej misy - nie Romka. Prijali ju do nemocnice s bolestami ako rizikovu pacientku, takmer vobec sa jej nevenovali napriek bolestiam a isla na wecko 3x zatlacilo a dietatko spadlo do zachodovej misy. Ze ani presetrovat to nebudu, ze sa to stava, ze islo o samovolny porod sa vyjadrila nemocnica. Dietatko a maminka su v poriadku. Ako nemam slov. 😖 😲

zdenkam
26. apr 2010

Pekne fotecky. 🙂
A vazne co Vasi chlapi vsetci taky "leskly" zostrih? 😀
Moj muz ma trosku uz menej vlasov v predu, zevraj zo mna 😀 aj mu sediveju nad usami 😀 /to skor mne z neho by mali/. Tak si ho doberam ,ze nech si ich celkom zrusi. Len si to neviem predstavit. 🙂

A vasi chlapcekovia sa paradne zabavili, vyzera to tak. Silna prevaha muzskeho hormonu tam na detskej strane bola, ako tak sledujem. 😀

Ladywitch, tak vitaj v klube aktivistov. Aj tych malych aj tych na ceste. 🙂 Toto babo prevadza otrasy - ako cele brucho sa mi vlni, stale ked si sadnem a to nevraviac ze ked si lahnem som hodinu hore, lebo jemu sa spinkat este nechce. Len mi nevrav, ze to tak bude az ked bude v reali na svete.
Takze piatok posielam maternity benefit form, konecne budem v 29 tt tehu. Im to v praci extra trvalo vyplnit. INak pocet zaujemcov o moje miesto sa vysplhal na 50. 😲

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronuska
26. apr 2010

Zdenka to je o dobrem vkusu s tema chlapama 😀 😉 😝

Janka bylo to trosku rychlejsi teda, nez to prvni. Ale tak snad se zase brzy sejdeme, ne? 😉

zdenkam
27. apr 2010

Petronuska a aj slusnu vysku vsetci maju. Tiez mate deticky takych dlhanov? Lebo nas Patrick uz od miminovskeho veku bol nad priemer co sa tyka tabulky pre chlapcov. Teraz sa mi zda ze uz to tak nevidiet. ale napr. ked sa stretne s kamoskynim co ma o 6 mesiacov menej, tak tam to desne vidiet, lebo ten maly mu je po ramena napr. Inak ma vysku 4rocnych a je 3 rocny.

A tou vyskou by aj moj muz zapadol k tym vasim, len by tam krical tymi rysavymi vlasmi a stebielkovou postavou. 😀 My sme obaja stebielka. Ale ja vacsi.

Baby sa tesim jak mala, zohnala som cez internet postielku z Gorey za 35 eur a sa da pretransformovat do toddler bed potom ze sa bocne mriezky daju dole a na cele na nohach nie su mriezky ale normalne tabule. TAk mam zabite 2 muchy jednou ranou a ked budeme balit, ma to nebude mrzit, ze vela vyhodenych penazi. No a este taky uzasny bonus, ze to je z Gorey, co je od nas vyse hodku jazdy, ale chlapik ide do Enniscorty dnes vecer, tak nam to tam prinesie no a to je tak 35 min jazdy. TAk som cele rada. Hadam nebudem sklamana. A uz budu velke veci komplet, kocik - az 2, postielka a prebalaci pult .

mishka711
27. apr 2010

fidka pekne fotky skoda ze sme neboli zase hihi inak tento vikemnd sa chystame do botanickej ak bude maly uz fit ak sa niektora xcete pridat v pohode 😀 a ovsem ak nebude prsat teda neviem presne kde to je bola som tam este ako som bola nazaciatku tehu z malym a to som predychavala no takze som stoho nemala nic ale brat tam bol a vevericky krmil tak xceme aj my ist pozret

petronuska
27. apr 2010

Zdenka mne se nezda, ze by treba R byl nejak vysokej. Je skoro jak ja, mozna o centak vyssi, kdyz nemam podpatky 😀 Ja mam 170cm.
A kluci nasi jsou ta nejak podobne, mozna Adamek je nejvyssi :o) kdyz beru v potaz to, ze Jaydinek je od Vikiho a Adamka starsi o mesic a neco 😉
Patrick je teda vyssi, co? Ale nevadi, aspon se neztrati 😀
S postylkou super, tak doufam, ze se bude miminku moc libit.

petronuska
27. apr 2010

Mishka kde ta Botanicka zahrada je? Myslim misto, nevadi, kdyz nevis cestu 😉 Mas nejakou web stranku na to?

mamartinka
27. apr 2010

mishka to bude asi ono ze?Som nasla jednu stranku neakeho chalana a maju tam s tej botanickej fotky.Aj Vevericka tam je. 😀

mamartinka
27. apr 2010

Inak teraz pozeram mi sme tam boli uz 2 krat a pekne tam je.

petronuska
27. apr 2010

Marti diky :o)

zdenkam
27. apr 2010

no Petronuska je trosku vyssi, ale zas lepsie nech rastie priebezne ako ked sa mi ma v puberte vytiahnut jak zirafa a mat z toho problem s chrbticou no nie?

Si predstavte,ze ako mi juj ten chlapik donesie do Enniscorty, tak ze mi ju este zlavi o 5 eur, ze za 25. TAk som fakt zvedava aka bude.

Baby, mam zacat tento tyzden s cvicnymi jazdami. Ja mam vodicak uz 12 r ale nikdy som nesoferovala lebo sa bojim /robila som si ho kvoli natlaku rodicom, kedze som to mala zadara, lebo moj sef mal znameho majitela autoskoly/ ako jazdila som poctivo aj testy poriadne. To nebolo po znamosti, len to ze som neplatila to bola znamost. Ale vsetci mi tvrdia ze s 2 detmi zistim, ze to je viacmenej nutnost. Teraz vsade vsetko doslapem, koniec koncov vsetko je u nas. Ale beriem argument ze to je lahsie s 2 detmi a autom.Ale desne sa bojim. Ja si v tomto smere vobec neverim. Ale proste motivacia je velka, lebo chcem, aby Patrick chodil do mixed school a a ako som uz davnejsie pisala u nas v meste ziadna neni. Staci 10 minut autom vonku z mesta a tam uz na vidieku jedna je. Takze preto hlavne to chcem. JOoj, drzte prty, nech sa odvazim, lebo som aj dohodnuta, ale zvazujem ze kvoli strachu vycuvam.

misakika
27. apr 2010

baby potrebujem pomoc. Je tu niektora z WEXFORDU alebo okolia? cosi sa mi mari ze by ste mali byt niektora odtial. Nasla som super cestovnu postielku vo Wexforde za super cenu ale je to pre mna trochu daleko tam tak na rychol ist. Prisli by sme si po to ale nejak by sme si to museli naplanovat. Zaplatene by to bolo, potrebujem len niekoho kto by to mohol vyzdvihnut. Za benzin zaplatim.
Budem rada ak sa mi niekto ozve. 🙂 Viete asi ake to je ked tehu zena sa pre nieco nadchne 😀 Drahy je uz so mna na prasky 😀
pa

ludmmila
27. apr 2010

Ahojte dievcence 🙂
tak som si konecne nasla chvilku... tri tyzdne dozadu bol Viktorko strasne chory, zvracal, hnackoval a ktomu este aj vysoke horucky, po troch dnoch co sme s tym bojovali sme skoncili na emergency, no tu detickam ziadne lieky nedavaju, takze nas pozorovali a po 5 hodinach nas pustili domov, tak sme si museli pomoct sami. Bolo to hrozne maly tyzden nic, ale vazne nic nejedol a strasne nam schudol. No a ked nam to preslo, tak som musela maleho dat zaockovat a to znova chuda moje mal noci s teplotami. Mam pocit, ze na nas sa to akosi lepi, lebo opat ma Viktor teploty, no tentokrat je to zo zubkov, ide mu 15-ty zubok...Ach jaj no najhorsie je, ze nam volala lekarka zo Slovenska a oznamila mam, ze Viktorko ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, takze sme museli zo stravy vylucit vsetko mlieko...Ak by tu bola nejaka mamicka, alebo ak by mal niekto skusenosti s touto alergiou moze ma kontaktovat cez IP, chcela by som vediet, co ste kupovali detickam tu v IRL.
Dokonca som aj zistila, teda uz nie testami, ale empiricky, ze maly ma aj alergiu na zinc oxid, ktory sa nachadza v mnohych detskych kremoch, tak sme museli vsetky vyhodit. Na zapareny zadocek nam pomohol az bepanthen, a to mal drobec od narodenia vkuse problemy a to som vyskusala asi vsetky kremy. Dokonca aj nas oblubeny krem na tvaricku Nivea Wind and Wetter, sme museli vylucit. Dufam, ze uz na nic neprideme...

Zdenkam drzim palce pri soferovani, mna to o chvilu caka tiez. Chcem si tu urobit vodicak ako L-kar, a pomaly ma bude manzel ucit jazdit. Tak asi viem ako ti je, ja mam tak isto strach jazdit, no chce to len cvik a jazdit a jazdit...Tak sa drzkaj, neboj urcite to zvladnes.

zdenkam
27. apr 2010

ja som z New 'Rossu Co wexford a dnes som si bola v Enniscorty po postielku. Inzerat vravel ze ako nova a neverila som. Baby 25 eur a voni krasne drevom. Mriezky len na bokoch v predu a vzadu krasne drevo a matrac k tomu a fungul novy v original obale. Manzzel je puntickar ale vravel,ze ten ani pouzivany nebol. TAk som cela vytesena.

Masakika to si nasla cez net? Aku, lebo ja som davala kamoske inzerat ze predava graco travel cot a indoor baby swing na net.

ludmmila
27. apr 2010

Stretko bolo fajn, len skoda, ze trosku kratke, kedze my sme dosli dost neskoro ☹ Katka (Fidka) fotky su super 😉 posleme si navzajom. Katuska a dakujeme za pohostenie, dufam, ze sa coskoro stretneme u nas.
Tinka skoda, ze ste nemohli dojst, no nechala som ti jednu knihu u Katky, dufam, ze sa nabuduce stretneme...Zelam vsetko dobre

zdenkam
27. apr 2010

ludmmila, si pisem s niekym a jej syn ma taku alergiu. ¨Tak jej napisem, nech ti da vediet co a ako.

ludmmila
27. apr 2010

Dakujem zdenkam si zlata 🙂 Dobru noc

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmmila
27. apr 2010

Katka tak si zajtra cinkneme 🙂 Dobru nocku

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre