Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
8. jún 2010

Ladywitch, ved aj mne prisla mama , kazdemu chodi mama. Len teraz pride tatko a presne ako vravis, nie kvoli miminu ale kvoli Patrickovi. Ale ved mas doma muza, ci nie? TAk kde je problem? Moj muz si vezme par dni parental leave tak to isti to ze ak by som porodila inokedy, take 5 dni si vezme a ze ich chce v praci upozornit, ze im nevie dat fixny termin zatial.

zdenkam
8. jún 2010

Katka moja mama prisla ked mal Patrick 1 mesiac a ja som bola rada, lebo som nemusela varit. Inak mi bolo mile nebyt doma sama cele dni. Ale vsetko som ten mesiac hoc s cisarakom zvladala v pohode sama. Len to zas zavisi od toho ako sa ta zena hoji alebo je ubolena. Ja som nemala vobec ziaden problem. Klopy klop, tak som krasne frcala. Jedine co mi teraz bude chybat a to moc je fakt, ze vtedy som si mohla ist na obed lahnut s malym, teraz mi to pri Patrickovi nebude hrozit lebo co cert nechcel, rodit mam okolo 2O jula a prve 2 augustove tyzdne mu zatvoria skolku kvoli holiday. Ach jaj.

zdenkam
8. jún 2010

ladywitch a sa zda, ze sa Stanka si s tymi zubkami riadne vytrpi. Chudatenko. ☹

Viete, ked to citam, tak si uvedomujem, ze som mala velke stastie, nas maly mal len nechutenstvo k jedlu a obcas bol uknurany, ale ani ritka ani horucky ani sople a choroba uz vobec nie pri zubkoch. Cloveku sa vynara otazka, ze uvidime co druhe babo. Budem sa snazit, ale neporovnavat, aj ked to asi bude tazke. Kazdopadne zatial viem, ze to druhe chlapciatko nebude take velike ako Patrick. Aj keby mi to nemerali, vidim to na brusku. Viem, ze asi kazda maminka ma ten pocit, ale mne sa permatnentne prehrna po brusku nozka, normalna aj cudzi clovek to vidi, taku hrcu dost veliku. Asi je tam to dietatko riadne na tesno.

Vsetkym detickam vesele dni a maminkam co najmenej starosti zelam. 🙂

ladywitch26
9. jún 2010

zdenka, a kde je v lismore ten vlacik? my byvame 5km odtial, do parku chodime, ale ten vlacik som akosi prehliadla.

inak muz je sice doma, ale mne ide o to,ze nemam kde nechat malu, ked pojdem rodit. lebo muz chce byt pri porode, co moze byt aj na cely den. no a nechaj niekomu cudziemu dieta na taku dobu 😖 keby to mama nestihla, tak ma muz len zavezie a vrati sa s malou domov. ono hadam zvladnem aj sama rodit, ale jemu by bolo velmi luto, keby drobceka nemohol vidiet od prvej minuty.

zdenkam
9. jún 2010

jaaaj vidis ladywitch, to mi uplne vypadlo. No to hej, to mas pravdu, aj ja mam presne ten problem, ale teda rodit sa dlhsie ako 6 hodin nebude a potom cisarak ak nic nebude, takze 6 hodin to mi ho vezmu do skolky ak to bude cez den a na cisarak mi ho zavolaju telefonicky. Tak to urobili aj pri Patrickovi, lebo ja som ho nechcela mat pri sebe tych 28 hodin, sak to bolo neludske, tak on prisiel a odisiel a zas priesiel a par 2 ci 3 hodky zostal, no a potom ked zistili ze musia rezat, tak mi ho volali a on dosiel z New Rossu do Waterfodu a oni tych 3O minut nan cakali.

Lady, tak ak si dobre pamatam, ten vlacik je predsa tam na tom ihrisku pri castle. Jak su tam tie drevene preliezacky a smykacky a tak. A jak je vedla ten parcik. Niekedy sa mi uz aj tazko pamata, jak sme tolko veci pochodili, ak fakt sa mi zda, ze to je tam v centre akoby.

zdenkam
9. jún 2010

a tiez som presne na tom tak ako ty aj s v pripade, ze to na mna pride v noci, tak Petr ma len zavezie do Waterfodu aj s malym, vrati sa domov a ja si to odrodim sama. Viem ze to nie je uplne idealne, ale ked uz mame jedno dietatko robia sa kompromisy a radsej spokojnost Patricka nez moja. Na noc by som ho k nikomu nedala. Takze ozaj ti uplne rozumiem.
HOld, ked to nevyjde, kym tu tatko bude, tak pripustam aj moznost byt u toho babatka len ja. Koniec koncov v sr sa robia cisarske rezy bez pritomnosti partnera a tie maminky to preziju.

pele
10. jún 2010

Ahojte dievcata,
mozem sa vas opytat, kto vam potvrdil maternity benefit formular po 24tt - vas GP alebo midwife/doktor v nemocnici?

ladywitch26
10. jún 2010

jeeezis, pele, dobre, ze si to tu spomenula, som aj zabudla na ten formular uplne. hned ho idem dat potvrdit, lebo zasa to dokine bude trvat tyzden, v praci mi to tiez na pockanie nevyplnia, tak aby som to este stihla.

inak vyplni ti to GP, v nemocnici ti nic nevyplnia.

zdenkam
10. jún 2010

gp to potvrdzuje, mne to potvrdil v 25 a v robote v 27 takze som to tak v 28tt poslala. O 3 t na to som mala papier o evidenicii a obdrzani formularu a teraz hadam uz dorazi rozhodnutie. Matersku nastupujem 18. juna tak je na case.

No a kupila som tatkovi dnes letenku od 16 do 25. jula tak hadam porodim v tom case. Ak nie, hold, zvladneme to.

Je kraaaaasne, sme boli cele doobedie v meste na prechadzke a teraz tukam pred domom na lavicke a krpec sa hra na travniku a pri stromoch.

zdenkam
10. jún 2010

lady mne to gp da stale na pockanie, sak tam len peciatku treba ale v rfoobte im to teraz trvalo takmer 2 t. Nechapala som.

pele
10. jún 2010

Vdaka baby, o 2 tyzdne idem k GP, tak beriem formular so sebou! 🙂

zdenkam
10. jún 2010

pele good luck, ale problem v tom isto nebude. A pekny priebeh tehotenstva prajem. 😉

Baby, chcem, pocas materskej skor ako pride babo usporiadat cake sale pre Rehab. /charitativnu akciu/Nepoznate niekoho kto by sa rad zapojil a vie upiect nieco co je chutne? Mozno by aj take slovak cake neboli na skodu.
Zatial to je len v stadiu velmi chcem, tak uvidime, ci cosi vyjde.

zdenkam
11. jún 2010

babenky, tak ked budete citat, tak uz sa to zacina risovat velmi realne, navrhla som ten napad s cake sale zene co nas vedie na mt group, tak ideme povedat ostatnym mamam, ze ci sa zapoja a dokonca som aj akciu nasla, o par t bude u nas community fundraising day tak tam by sa to udialo, no a kamoska skalna a najlepsie ta australcanka uz prislubila ze velmi rada so mnou napecie kolace. Takze drzte prsty, nech sa to dalej dobre vyvija k realizacii.

Ozaj Ladywitch a doslo mi dnes rozhodnutie o priznani materskej, presne 1 t pred nastupom na matersku. Sikulkovia. Tentoraz nacas. 😉

pele
11. jún 2010

Dakujem Zdenka, zatial si to uzivam. Tebe sa uz cas krati, za chvilku budes mat maleho tu 🙂 Uz ste vybrali meno?

zdenkam
13. jún 2010

Ano Pele, ale pripustam moznost, ze babo uvidim a poviem si , tak toto meno mi k nemu akosi nejde. Ja som mala viacero navrhov ale muzovi sa len jeden pacil a napokon sme dali na radu Janec 😉 a k takemu krasnemu priezvisko ako Vesely zvolili slovenske/ceske meno. Bez nejakeho univerzalizmu. Tak teraz sme volili len podla toho co sa nam paci.
Pri Patrickovi, to ale bolo easy, tam sme povedali Patrick a bol suhlas jednozanacny - jednak kvoli tomu ze sa nam pacilo to meno a potom kvoli dovodu, ze dietatko sme splodili a narodilo sa v Irsku a Patrick je patronom. A bolo tazke vyberat dalsie meno, kedze sme sa citili, ze to jedno co sa nam pacilo sme uz obsadili. 😀

Pre dievcatko sme mali meno na prvy pokus ze Eliška. Ale hold Elišku bude mat niekto iny. 😀

Takze dnes som odpracovala posledny vikend. Baby, chodim s takym sudkom pred sebou. Kde nic tu nic, len sudok. Dnes som ho uz pouzila ako stol, ked som sedela na gauci a jedla. 😀
Patrick mi vravi, ze mama mas big pupik jooooj, takovy big a obchyti ho jak loptu. A vravi, ze baby vybere a da tam male baby a pupik bude smaller. 😀
Paanenky tie deti, tie vam toho naslietaju. Toto musim napisat az sem dojde Janec.

Zasmejte sa: V piatok som skoncila skor v praci, lebo som mala strasnu migrenu, takze som dosla domov, lahla do postele asi po hodine sedenia na lavicke pred domom a tatinko vravel Patrickovi ze mamu boli hlava, lebo tam ma malych permonikov. 🙂
Tak som si vcera lahla chvilu pocas pauzy ze oddychnem a dorazil Patrick a vravi: Mama ok? Nemas cervikov? 😀 /to akoze permonikov/

ladywitch26
13. jún 2010

caute baby, poradte, co na zapalene prinosove dutiny...ja uz som v koncoch. beriem aj antibiotika tri dni,lebo som mala hnisavu anginu, na tu zabrali, ale nos zostal akosi imunny voci tomu. aj nahrievam infracervenou lampou, aj solny roztok striekam, uz aj stankinou odsavackou sa snazim odsavat, lebo po jednom dni smrkania sa mi take herpesiska spravili, ze ani dotknut. jedna nosna dierka ok, ale druha ako keby bola zaliata betonom.ja uz fakt neviem,co robit. 😖

zdenkam
13. jún 2010

juuuuj Monika, to mi je luto, neviem poradit. ☹ Ja som mimo co sa chorob tyka, nastastie s nimi nemame skusenosti, ale dufam, ze niekto pomoze, silno drzim palecky.

Skore uzdravenie. teraz sa to najmenej hodi. Dufam ,ze aspon Stanke je uz lepsie.

ladywitch26
13. jún 2010

zdenka,bola som aj s nou u dokiny, popocuvala ju, ale ze to ma ciste, ze je zdrava. a pritom jej to len tak chrci v prieduskach. 😖 nastastie som nasla solmucol, co mi mama este pred dvoma rokmi nabalila, tak ten jej davam, lebo tu fakt nic nemaju. este stale ma sopliky, ale uz menej a s tym sirupom si aj moze odkaslat.

zdenkam
13. jún 2010

joooj tak dobre. To poznam, s tym chrchlanim, ja s stym uz ani k lekarovi nechodim az to pride, lebo to je marne a to nas je starsi, takze uz by aj tie sirupy ich mohol. Ale nasmu ziadne nezaberaju. Zatial jednozancne ak to neni na atb vedie lyzicka medu a do toho par kvapiek citronu. Uz si to aj sam pyta, ze chce medik, ked ho boli v krku. Len vasa je malicka. To je dobre si zo sr priniest nieco. Ja som tak tiez robila.
TAk nech sa obe cim skor uzdravite. 😉

Ja mam na 3. 7 naplanovane pecenie cup cakes pre nemocnicu tak hadam este budem 2 v 1, lebo neviem neviem, obcas sa citim divne. Hlavne to dietato ma sialene tlaci. Vobec tam nema miesto, same hrcky - asi lakte a nozky mi behaju po bruchu. Joooj, tebe sa to uz tie pekne gulati Monika. 🙂

ladywitch26
13. jún 2010

zdenka, stanka bola taka, ze som normalne celu nozicku videla cez brucho, ked ju vytlacila.a take zlate to bolo, aj ked to riadne bolelo. maly teraz nevytlaca brucho, to citim kopance len po bokoch a dolu, tam to sakra boli 😖 ale na sone mi povedali, ze placentu mam na prednej brusnej stene, tak asi posobi ako airbag. 😀

zdenkam
13. jún 2010

🙂 tak to Patrick praveze taky nebol, tak to nepoznam. To on stale ritku pucil a vyzeralo to tak akoby som mala mimozemstana v brusku ze jedna strana brucha vpadnuta a druha taky spic, hruuuza fakt to desne vyzeralo.
To s tou nozkou mi aj suseda vravela, co ma teraz 3 t dievcatko, to to dokonca aj sfotila, ze sa jej podarilo. Ako ja to uplne komplet nahmatam dlzku tej nozky. Muz stale ze nechaj ho, nemackaj ho. Ale ked to tam clovek citi non stop a fakt ze to vie aj boliet, tak musi aj pomackat, nech sa heno trosku "ukludni" chrobacik maly.

Inak baby, viem ,ze niektore tehulky mavaju syndrom hniezdenia. Ja som mala posledny mesiac pri malom syndrom pecenia a zas uplne to same a este "vylepsene" mam potrebuju robit take tie veci ako doma / a to som tam nikdy nerobila, ze varit dzemy, zavarat a tak/. Takze dnes sme zberali bazove kvety a v kuchyni uz v hrnci vonaju v celej kuchyni ready na zajtra, ked z nich budem varit syrup. 😀

ladywitch26
13. jún 2010

no tak ja som na varenie nebola, ale zato sme s muzom vymalovali cely dom, zreorganizovala som nabytok, vsetko popremiestnovala, no muz bol zo mna chory 😀

zdenkam
13. jún 2010

chi chi chi. Tak to zevraj presne to mava vacsina tehotnych a ja zas vypekanie a to som to vobec nejedla. Len muz. 2x do tyzdna sme mali kolac. Teraz to taky brutal nebude, lebo sak pri Patrickovi sa mi neda. Premiestnovat uz nemam ako ale budem musiet, lebo ideme o par t rozlozit postielku do spalne. A to tam nikdy nebola. Maly nemal postielku, len moses basket a potom postel. A este som tam dala prebalovaci pult ten dreveny a keby bola vacsia aj kreslo hombacie, ale takto nie, lebo nemam rada, ak tam neni priestoru dost resp len nejake chodbicky, to nie, to mi vadi. Potrebujem priestor. TAkze kojit budem po leziacky- sak aj tak je to najpohodlnejsie a da sa u toho spat. 😀

Ale co citam tehulky, tak vsetke drhnu a premiestnuju 😀

Jo a citam tu knizku, co som tu pred casom spominala - od tej uznavanej nemeckej psychologicky detskej ceskeho povodu MALY TYRAN, fakt dobre. Soky co vsetko moze narusit vyvin dietata. Ako fakt kazde dietatko je individualita a co jednemu ublizi, druheho sa nedotkne. Fakt velmi dobre citanie.

ladywitch26
13. jún 2010

jaaaj, skoda ze si mi tu knizku nepripomenula skor. som sa aj chystala si ju kupit na sr, ale uplne mi vypadla z hlavy 😒

inak aj teraz budem musiet prestavat nabytok, lebo stanka bude stale spavat s nami, akurat jej postielku presuniem a maly bude v druhej postielke pri mojej posteli.tym padom musime skrinu presunut do druhej izby. a po pol roku obidvoch naraz presunieme do detskej izby. len to zasa budem musiet popresuvat nabytok. uz to mam premyslene, len este muzovi predostriet... 😀

zdenkam
14. jún 2010

Monika ja som ju objednavala zo Cr, lebo v sr sa nedala zohnat v ziadnom on line knihkupectve a mi ju muz priniesol ked bol v Cechach. FAkt by sa ti zdala super je taka mala utla, ale uzasne veci.
Napr. sa tam velmi vela pise aj o tej potrebe nosit dietatko a nie ziadne oddelenie v osobitnej izby od utleho detstva.....ze to proste vsetko ma vplyv na neistotu dietatka a potom neskor na vyvoj panovacnej povahy.
Ako tomu noseniu su venovane asi 5 stranky. Takze ma to len utrvrdilo v predstave ze aj druhe miminko bude co najviac frcat v babavaku miesto kociarika kym sa bude dat. A tak fakt je to zaujimave citanie a obohacujuce. Napr. sa tam pise, ze deti by mali byt non stop s maminkami do 5 mesiaca aj s tym nosenim a spanim co najblizsie k maminke, lebo az po 5 mesiaci su akoby plne vyvinute a dokazu to co dokazu zvieracie mladatka ked sa narodia. Dojst si po cecik a tak, ze to vsetko clovek nedokaze a vlastne je zo vsetkych tvorom najviac zranitelny ked sa narodi a najviac potrebuje pomoc.

zdenkam
14. jún 2010

babenky kupujete Irsih times v sobotu? ak nie, je tam taka priloha Go - ja len preto ho kupujem a tam boli tuto sobotu 1O naj krajsie zahrady Irska v roznych co.
Tak ak chcete, napisem tu link, lebo napr. ja som v Co. Wexford tam objavila zahradu o ktorej ani v praci nevedeli a ani v spievodcoch a to local sa neuvadza. 😲 TAkze taky extra typ na nieco neprebadane mna stale potesi.

tinkadublin
14. jún 2010

Ahojte babenky 😉

Davno som sa neukazala ani som nestihala citat konika 😝 zdravim vas zo sr 😎 aj ked pocasie je tu na nic odkedy sme tu - uz 4tyzdne 😠 a same zaplavy vsade, no strasne 😢

Ja som bola chora pred odchodom na sr a tak som nestihala na net, a tu na slovensku uz absolutne.. maly tu ochorel, ved aj ja ledva dycham a zijem - alergia a horucavy, dusno - no a teraz som to chytila aj ja od neho, uz tyzden sme chorucki, ale zatial nastastie ziadne atb a uz sa maly z toho pomaly dostava.. no verte neverte neviem sa dockat kedy pojdeme domov do dublinu 😝 Dufam ze ste vsetky v poriadku, deticky rastu a su zdravucke a vsetky tehulky ze ste ok 😉 a pekne sa uz gulatite 😎 zatial paaaa baby 😉

zdenkam
14. jún 2010

tinka jeeeej, som na teba aj myslela,ze kedy sa vraciate.

To ma mrzi, mamulienky vy ste tu vsetke nejake chorlave.Ach jaj. Ja som asi taka "zla zelenina" co nevyhnie. 😀

Tinka, ak kojis, malinky by od teba ochoriet nemal, lebo protilatky sa ti vylucuju v liecku a on ich dostava. Mne sa to za 2 roky nikdy nestalo. Nikdy odo mna nic nechytil. Zato opacne ako. Zvlast po roku, Stale som sa od neho nakazila ale moja vina, lebo to spravidla preto ze som po nom oblizala lyzicku a tak som aspon vedela, ze ho boli hrdlo, ked som to ja chytila.

Baby hladam recept na take kolace su akoby take kosiky tam dole je akoby puding na vrchu ovocie zaliate zelatinou. Sa mi zda, ze som to kdesi videla a chcem ich urobit na ten cake sale. Netusite, kde by som to nasla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre