Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
7. júl 2010

Maji, zatial sme si to kazda vybojovali a vysvetlili /ja som nic ani vysvetlovat nemusela/ tak hadam aj ty uspesne dostanes. Vela stastie a enegie. Nevzdavat sa.

jaja868
7. júl 2010

Ahojte maminky..aj my sme v Irsku, maly sa mi strasne vyhadzal,ale len na hlavicke, chudatko, ☹ su to nechutne cervene vyzazky a uz sa mi to zda byt az moc... Boli sme min tyzden na ockovani a ukazovala som to lekarke, povedala, nech mu to NIECIM natieram...co Vam budem hovorit, porad si sam...skusala som asi aj nemozne a nic nepomaha...stale papa to iste...a teraz sa vyhadzal... neviete mi poradit co mu mam na to dat? hrozne sa skriabe..v jednej diskusii som citala o sudocream-e, ten sa da kupit aj tu,ale ten holtov krem nie. Mate s tym skusenosti, nechcem, aby sa mu to zhorsilo? Uvitam kazdu radu. Na Slovensko ideme az buduci tyzden a potom hned idem s malym ku koznej, ale co dovtedy???

zdenkam
7. júl 2010

@jaja868 joooj ☹ to ma mrzi, oni su tu ozaj taki odobrnici na kozne problemy v style - z toho vyrastie.
Velmi rada by som poradila, ale netusim ako. NIkdy sme kozne problemy nemali - jedine potnicky v Sr a trosku exkzem v 2 rokoch, ale to som presla na kozmetiku Weledu detsku a detske sk mydlo na atopicky ekzem /hoc to atopicky ekzem nebol/ a aj pobyt v mori na Mallorke pomohol. Neviem, co vtedy zabralo, lebo to bolo jedno s druhym. Ale Weledu sme potom pouzivali este rok a to mydlo do dnesneho dna. Rovnako ziadne peny do kupela alebo podobne. Zbytocne chemiu nedavam ak nemusim. Aj avivaz som do pradla zacala pridavat az teraz.

Ale inak som nepocula aby sa sudocream pouzival inam ako na ritku. Cloveku sa zda, ze sudocream tu pouzivaju na vsetko. My sme ho nepouzivali minimalne.

Kazdopadne to Slovensko to isti, len chudak malicky, hadam si to moc neposkriabe dovtedy.

catalin
7. júl 2010

@jaja868 skus oilathum, bud olej do kupela alebo krem..sudokrem je zbytocne agresivny..tiez mam pocit ze ho davaju vsade a vela.. inak sudokrem ma rozne pouzitie, ale vyskusaj najprv ten oilathum. my s nim mame velmi dobre skusenosti 😉

janec79
7. júl 2010

@ladysparky ty kokso, niekedy mam pocit, ze tie uradnicky na slovenskych uradoch akoby vyplacali davky z vlastneho vrecka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja neviem, ale niekto by mal byt za toto posexovany!! Vsak, ked raz robim, co robim, mam na starost irsko, resp. staty eu, tak by som mala mat korektne info, ako co v tom-ktorom state sa pobera a co nie....Samozrejme, jednoduchsie pre nich je zakryt vlastnu nevodomost a povedat NIE a vymyslat kadejake byrokraticke potvrdenia...

janec79
7. júl 2010

@jaja868 och, chudiatko male, ja mam osobnu skusenost s holtovou mastou a zatial pomohla - na cokolvek, chvalabohu sme nemali nikdy vazny problem, ale holtovu som pouzivala aj ja so sebou...Vyskusaj ako pise catalin. Tazko je radit, ked ani nevieme, co to je...a bola by hlupost to aspon vydezinfikovat 60%nym liehom?? Ale neviem vlastne, ci ho tu dostat. Ak chces, mozem ti poslat tu holtovu-mam ju tu.

ladysparky
7. júl 2010

@zdenkam
@janec79 no uvidim ako dopadnem, som na to cele zvedava....
@jaja868 oliathum krem pouzivame aj my na velmi suchu (nurska sa vyjadrila ze by to mohol byt ekzem) pokozku a vyrazne zlepsenie vidiet uz po jednom nakremovani(obsahuje parafin).. inak mam z domu aj excipial, je to urineovy krem podobny eucerinu, ktory tu dostat. na skusanie je tu moznosti a moznosti, akurat to ide do penazenky 😔

susanne.k
7. júl 2010

jaja 868 ked sa ti maly vyhadzal na hlave tak to mozu byt aj ovie kiahne. Ono to vacsinou zacina od hlavy take male vyrazky potom su z toho take pluzgieriky a do dni uz viez ze su to kiahne lebo ich ma na celom tele. Dufam ze nie ale aj to moze byt

jaja868
7. júl 2010

Davam na neho taky pozor, a aj tak mame stale nieco, ekzem sme mali skoro 3 mesiace, zbavime sa ho a sup vystriedaju ho vyrazky... toto kiahne nie su. Inak skoro som odpadla...prisla nam posta a maleho pozvali na skin test, neviem si videli smrtku, ale som rada!!! natrela som mu to tym sudocremom a po jednom natreti to nema uz az take cervene, este nechcem kricar, ale kiez by to zabralo... janec79 si strasne zlata,dakujem, ak mu to z tohoto sudocremu neprejde, tak ta budem kontaktovat. ladysparky-presne, aj my mame milion kremov a nic poriadne nezabera, len to ide do penazi...

jaja868
7. júl 2010

mimochodom, kedze som nedostala matersku v irsku a ani na slovensku, bola som si v maji vybavit aspon rodicovsky prispevok a ich odpoved znela, je nam luto, ale od 1.5.2010 sa mamickam zijucim mimo SR rodicovsky prispevok nevyplaca, ale ked budete zit na Slovensku, potom Vam prispevok dame.... skoro ma vystrelo... takze ja som na materskej bez ziadneho prispevku. tak som sa usmiala, ze dakujem velmi pekne! nemat manzela, mozem sa ist past.... 🙂

ladysparky
7. júl 2010

@jaja868 zda sa ze si ten pripad co ja.. a keby si povedala ze ok, budes zit na sr, tak ti ho bez probl. daju? ci to uz si sa nepytala? sudokrem som davala malej za uska, sa jej to tam nechcelo ani za svet zahojit.. aky velky je tvoj maly? v pase /profile/ nemas zadane..

jaja868
7. júl 2010

ladysparky maly ma dnes pol roka. no ona mi povedala,ze ak zostaneme na slovensku,ze nevidi problem... aj sesternica pracovala roky v taliansku,porodila tam, teraz prisla domov a dali jej ten prispevok... musim si to ist vyplnit,ale mam cas len ked maly spinka, a to neviem co skor... ved to poznas. a ty si kde v irsku, v akom meste? ja som v cavane

ladysparky
7. júl 2010

@jaja868 parada, aj fotka aj pas upraveny 😎 a vsetko najlepsie deniskovi k dnesnym 6tim mesiacikom 😵 krasny chlapec.. joj poznam to, tiez som malu prave ulozila na spanok, tak reagujem rychlo, lebo vacsinou cez den spi len po pol hodinke, aj ked castejsie.. ja byvam v thomastown-e, co. Kilkenny.. hodne daleko sme od seba ako tak pozeram na mapu 🙄
a aky dokaz myslis potrebuju k tomu, ze budem zit doma, prehlasenie? ci pravidelne prehliadky dietata u slov.dr? hmmmm...
podarilo sa niekomu najst to nariadenie, presne znenie?
ospravedlnujem sa, ak uz niekomu idem s touto temou na nervy 😵

jaja868
7. júl 2010

vies co, ja som to hladala, ale nemozem to najst... neviem kde to nabrali...moja mamina kdesi pisala, tak uvidim, co jej odpisu a isto ti dam vediet... ja si myslim, ze prehliadky u doktora,ale nie som si ista...lebo v tej forme je aj kolonka, ze vsetky udaje si uviedla spravne, ze je to trestne atd... A este by som sa chcela spytat, zajtra sa chystame do Dublinu dat potrdit rodny list, je spravna tato adresa: Clyde Road,Ballsbridge, Dublin 4??? Dufam, ze tam rano budu... Ak mi viete niekto poradit, co k tomu este potrebujem, budem rada....

@ladysparky

zdenkam
7. júl 2010

@janec79 Jani tak a ostatne babenky, tak vam poviem, mne ked vyplatili ten prispevok tak som ako vdaku doniesla pri dalsej navsteve irsku tanecnicu uradnicke, lebo nebyt jej, tak ani neviem ze som dalsi rok mala narok aj na matersku a taaaak. Proste taky mily prejav vdaky som to brala. A ona ze , co jej to davam, ved ona mi to z vlastneho vrecka nevyplaca. No ....vidite...ja som mala v tomto pripade stastie asi na vynimku.
Aj preto sa tesim, ze zas to budem vybavovat pri nej.

Akurat idem na stranku Bata a idem poslat tatkovi fotku ake sandalky ma priniest Patrickovi, lebo tu stoja poriadne 4O eur a take lacne 2O ale to su nekvalitne ortopedicky aj materialovo nic moc.

zdenkam
7. júl 2010

@jaja868 wau ze skin test, clovek sa uci kazdy den cosi nove. Lebo o tom som este nepocula.
My sme mali 3x Gp zisteny selest na srdiecku, tak sme boli za odbornikom - cakali sme klasicky 3 mesiace na pozvanku, ale dopadlo to dobre, ze je to ok. Som bola rada, lebo moj dedko ma vrodenu srdcovu vadu - chlopne sa mu neskoro zatvaraju, ale zije uzasne aktivny zivot a v 80 sa zacinal ucit varit, ked babka zomrela. NIektori chlapi to ani v 3O neskusia.

jaja868
7. júl 2010

@zdenkam ze, aj ja hovorim...som o tom citala na nete, tak som zvedava co s nim budu robit a zaroven zase dostane BCG vakcinu /to je tusim proti tuberkuloze/... zdeni, ty nevies nieco blizsie o tej apostille?

jaja868
7. júl 2010

@zdenkam inak suhlasim s tym, ze vsetko im tu trva..... 😝

ladysparky
7. júl 2010

@jaja868 dakujem vopred.. adresa na ambasada je tu http://www.dublin.mfa.sk/App/WCM/ZU/DublinZU/ma..., je to presne ta ktoru pises.. pozor na otvaracie hodiny, my sme to raz nestihli a druhykrat sme prisli par min. pred zatvorenim 😀 a ako potvrdit rodny list idete, irsky? apostilu potrebujes? lebo to je potom na inej adrese

@jaja868 preco ze zase BCG? to sa dava pri naodeni, na 4ty den

ladysparky
7. júl 2010

@jaja868 2. Originál cudzozemského (írskeho) rodného listu dieťaťa opatreného „apostillou“ (v zmysle Haagskeho Dohovoru o zrušení požiadavky vyššieho overenia zahraničných verejných listín). Apostillu udeľuje Department of Foreign Affairs, Documentation Authentication, 80 St. Stephen´s Green, Dublin 2 , Ireland; telefónne číslo 01/4082174 alebo 4082322.
UPOZORNENIE: Do Osobitnej matriky sa zasiela overená fotokópia írskeho rodného listu s apostillou. Ak žiadateľ nepriloží k žiadosti poplatok za overenie fotokópie /viď. konzulárne poplatky – položka 255/, bude do Osobitnej matriky zaslaný originál, ktorý zostane v archíve Osobitnej matriky a žiadateľovi nebude vrátený;

stoji to 20 ci 25 eur (uz si nepamatam) a vybavia ta do pol h..

zdenkam
7. júl 2010

@jaja868 ja som po tom bola na department of foreign ambassy. NIc viac som pri nej neriesila, dali mi ju na pockanie. Co presne mas na mysli?

zdenkam
7. júl 2010

@jaja868 ale na sobasny list som uz odmietala kvoli tomu merat cestu do Dublinu, takze som to poslala postou a no problem. Poslali mi opeciatkovane. Len treba prilozit postal order.Chces presne info?

catalin
7. júl 2010

@zdenkam mate niekde v okoli obchod HEATONS? tam predavaju detske topanocky, kozene zvonku zvnutra s ortopedickou vlozkou, ci klembou, ci ako sa to vola. ja som malej teraz kupila chutne mini sandalky, biele lakovky s fialovymi kvetmi 😵 😵 su rozkosne. a za 10 eur. poradila mi to jedna znama, tiez kupovala drahe topanky a nakoniec nasla heatons. aj na nete som nasla reviews, velmi pozitivne.. 😉

@jaja868 znova BCG? zle reagoval na prve ockovanie?

zdenkam
7. júl 2010

@catalin joooj, super dik za typ , mame vo Waterforde, pojdeme kuknut cez vikend.
BAby, si prestavte, si odkladam flase na calamadu na jesen. Zo mna bude zienka domaca uz uplne. TAtko mi aj Deko nesie na konzervovanie. Joooj, ale sa tesim na taku slovensku calamadu.

catalin
7. júl 2010

@jaja868 ides dat potvrdit irsky RL?
ak osobne tak na adrese:
Consular Section
Department of Foreign Affairs
Hainault House
69 - 71 St. Stephen’s Green
Dublin 2

alebo postou:
Consular Section
Department of Foreign Affairs
80 St. Stephen's Green
Dublin 2
ak posielas postou, len napis. I would like to have this birth certificate appostilled for use in the Slovak Republic a potom tvoje meno, spatnu adresu, telefonne cislo a 20 eur. posli to doporucene a za 3 dni to mas doma a nemusis nikam chodit.
Tel. (01) 408 2174
(01) 408 2322
(01) 408 2061
(01) 408 2576

ladysparky
7. júl 2010

@zdenkam mnaaaam, to som nejedla ani nepamatam 😀
@catalin dobre vediet, vdaka za tip.. sice topanocky este nepotrebujeme, ale cas leti leti a zachvilu nam tu slecna bude behat 😎
aaach, konecne som bambulu uspala, idem si dat kuraci vyvar a uvarim si dobryyy slovenskyyy puding so slovenskymi piskotami 😵 😵 😵

catalin
7. júl 2010

@zdenkam niet za co, podelim sa o dobry tip. fakt je problem zohnat normalne topanky. a za normalnu cenu. vcera ked som bola mali velky vyber, jasne ze sa tam nasli aj uplne obycajne, ale mali velky vyber tych dobrych, tak snad budes mat stastie. a mna nikdy nenapadlo obzerat v heatonse topanky, furt som si myslela ze tam budu nejake braky.a vidis 😅

catalin
7. júl 2010

@ladysparky ani my sme donedavna nepotrebovali a vcera som len zo srandy skusila, obut tie najmensie, no a boli jej dobre, a uz sa mi stavia vela tak nech stoji pevne 😉

zdenkam
7. júl 2010

@jaja868
presne ako to napisala Katka, takto som to ja poslala spolu s tou postal order na 2O eur a vazne do 3 dni s5. Takze ak to mate do Dublinu daleko, usetrite si cas a energiu na cestu.

zdenkam
7. júl 2010

ozaj baby nakupujete niekedy vo farm shope. Viem, ze fredika co sem niekedy chodila kupovala a vyhodne.
Mne kamoska teraz kupila 5 kg jahod druha trieda tak a varila dzem, tak ja nahanam nejaky farm shop a ze co maju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre