Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
8. júl 2010

@fidka79 vela ficime na sklach ale aj vyvaram, urobim naraz viac jej oblubeneho jedla a zamrazim..tak to striedam..ovocie kombinujem cerstve aj vyzivy, ale zatial je number one broskyna..tu by vedela aj naraz snad zhltnut 😀
@ladysparky tiez ovorim ze pri druhom to bude ine. pre mna bolo najvacsim sklamanim ze som nerodila prirodzene po takom ukazkovom tehotenstve..uz len to bol sok pre mna, potom Mia ze absolutne nespala a ze bola uplne ine novorodena ako vacsina, ze neprespala prve tyzdne svojho zivota ale preplakala, do toho depka...ale uz je dobre, pri druhom budem mama profesional 😀

jaja868
8. júl 2010

@catalin nie nie, prispevok uz mam... oki, dakujem za radu

jaja868
8. júl 2010

@fidka79 takze asi ho neockovali... my sme boli na ockovani len u GP... parada... ved sa ich spytam, nech si ma nezelaju, ak nieco .....

jaja868
8. júl 2010

@ladysparky to je sila, ja o tom, ze by ho na stvrty den ockovali nic neviem! 😠

ladywitch26
8. júl 2010

@jaja868 keby ho ockovali, tak o tom urcite vies, lebo stanka mala na ramienku ten hnisavy vriedok dobre dva mesiace a to sa proste neda nevsimnut.

jaja868
8. júl 2010

@ladywitch26 tak potom ho neockovali urcite a neviem ani preco.... No ale potom vraj boli rucicka atd a nas objednali na ockovanie na stredu a vo stvrtok letime na SK...asi tam zavolame a odlozime to...nech sa chudatko netrapi pri cestovani...

ladywitch26
8. júl 2010

@jaja868 no neviem, stanku nebolelo asi nic. a ked, tak das lyzicku calpolu a mas po probleme. tbc nie je take hrozne ako tie ostatne ockovania.

jaja868
8. júl 2010

@ladywitch26 ja teda neviem, ale ako tak o tom citam, ake maju s tym niektore deticky problemy....normalne rozmyslam, ci ho vobec dam zaockovat... teraz neviem co bude rozumnejsie...citala som diskusie a na SK to uz nema byt povinne.../nevviedm ci je ta diskusia aktualna/

ladywitch26
8. júl 2010

@jaja868 kazde dieta je ine. a ine ockovania ti maly ako zvlada? lebo mna teraz nurska strasila, ze toto ockovanie, co sme mali naposledy, ze deti dost zle znasaju, ze mozu byt aj vyrazky po nom, ze teploty su normalka, ze jej mam dat hned radsej calpol, lebo to aj dost boli atd. no a stanka absolutne nic. nedala som jej ani ten calpol, lebo nebolo treba. ani len stehna nemala opuchnute, zacervenane, proste nic. cely zvysok dna mi prelietala vonku, ako keby ani na ockovani nebola. a tak to bolo skoro s kazdym ockovanim, akurat to prve na 2 mesiace bola trochu viac ospala a mala prvy den teplotu 37.5, ale to bolo tak vsetko.

jaja868
8. júl 2010

naposledy mal horucku, ale vzdy mu davam alpove obklady... bojim sa mu to dat pred cestou, pre istotu to radsej prelozim na neskor, par dni uz nehra ulohu,ked sa cakalo doteraz... vsimla som i,ze cakas druhe babatko,gratulujem! v ktorej nemocnici budes rodit?

ladywitch26
8. júl 2010

@jaja868 dakujem, idem zasa do corku. naposledy som bola spokojna. ja mam prakticky na vyber tri nemocnice, lebo do kazdej to mam skoro hodinu cesty. no ale do waterfordu ani za svet, clonmel sa vraj uz tiez nejako pokazil, tak som verna corku 🙂

janec79
8. júl 2010

@zdenkam ahojko, tak to si mala stastie a patris medzi jednu z mala, ktora nezazila natahovacky na slov.uradoch. Naposledy, ked sme ziadali o rodicovsky - za feb.2010 - tak nam tetula ani len nespomenula, ze od 1.1. je narok az na 256 eur, pokym sa splnaju podmienky. Este, ze som si to predtym pozrela a ked som sa spytala, tak len prikyvla, ze mam pravdu... Samozrejme, urcite sa najdu aj vynimky a pevne veerim, ze coskoro sa to zmeni.. Inak ja ani neviem, ci je v dubline farm shop - urcite by som tam zbehla. No a ani nevahaj a sem s receptikmi od babicky 😉
Dublin babenky, neviete o nejakom farm shope v dubline??
Baby, ja som posledne 2 dni jak mechom udrena, jednak sa vobec neviem poriadne vyspat a cez den by som zalomila hned, aj doobeda, aj poobede....Ani mala poriadne nespala posl.2 noci, zo sna plakala chuda....Este, ze vikend je takmer tu. Teda, nie je pre vsetkych, ze@fidka79 dufam, ze sused na chvilu prerusi prerabky a budes si moct schrupnut. Ako Adamko?? Pozdrav ho od frajerky, som zvedava, ked sa stretneme, ci ked jej poviem, aby mu dala pusu, ci da....lebo ona sa lubi bozkavat 😀
@catalin takze vravis, ze mia pozna sposoby!!!!! Tak to ma byt, ved je to dama, nech jej to len vydrzi. My mame velakrat jedlo vsade naokolo...a ocino potom chyta nervicky 😉 Vcera krmila babiku bananom a ked jej ho 'nechcela' zjest, tak jej ho popucila po tvari 🙂
@jaja868 drzim palce so vsetkymi papierovackami a ako vyrazky na hlavke? Lepsi sa to, ci?
@ladysparky tak co, zistila si nieco na miestnom social welfare ohladom prsi?? A ako sa ma drobciatko??

janec79
8. júl 2010

Baby, uz ste niekedy kupili ryanair vouchery a platili nimi? Ma zaujima, ci ked napr. kupim 200eur poukazku a ked nou budem platit letenku napr. za 150, ci mi tych 50 prepadne,alebo ci to mozem pouzit na buduce. A ci je tam nejaky poplatok pri plateni poukazkou, nemate niektora skusenost??

jaja868
8. júl 2010

@janec79 no sama by som tomu neverila, ale po tom sudocrem to ustupuje,,,nema to este pekne, ale zlepsenie je viditelne.... 🙂

jaja868
8. júl 2010

@ladysparky no teraz som volala s maminou, volala mi na UPSVR ohladom toho prispevku a povedali jej, ze samozrejme, ze mam prispevok, nikto sa jej o tom zakone ani nezmienil a povedal, ze som v Irsku. Akoze ja nechapem tie uradnicky, to davaju zo svojho ci co...??? No buduci tyzden tam idem a sa ich spytam, ci platia pre kazdu uradnicku ine zakony, kedze jedna povie, az ked budem na SK a druha, ze narok mam aj ked som tu... dam vediet, ked bude este nieco nove...

zdenkam
8. júl 2010

inak si tiez myslim, ze ak nedostavate zo sr ziadnu davku a neplatite ani odvody tak sa im tazko bude vysvetlovat, ze ste rezidentom sr a nie kdesi za horami za dolami. Ved by ste odvody aspon platili.
@jaja868 zas ma niektora baba pravdu a ano, ak sa prispevok do 6 mesiacov nevybavi, jeho narok zanika. Celkom urcite ti na neho nevzdnikne narok, zial. ☹

Aj sa vam pochvalim, lebo mam velku radost, Kupila som krasne kozene boty Clarks zo 42 zlacnene na 18 a sandalky to su ako som potrebovala a s krytou spickou, lebo ja nerada pre Patricka s odkrytou aby si neodral prsty ked sa vysype. TAk vidite, staci tu debatovat o topankach a hned mam stastie. 😉

zdenkam
8. júl 2010

@jaja868 tak ja som mala sk rodny list, naklusala som na matriku a povedala ze ho chcem prihlasit na trvaly pobyt, len oni este potrebovali papier z policie ak sa dobre pamatam. /uz 3 roky to je tak mozno sa mi cosi pletie/ az bol prihlaseny na MsU tak som klusala do Apolla. Da sa to vybavit za 1 den. Dobra sprava.

ladywitch26
8. júl 2010

co sa tyka trvaleho pobytu, tak ked som ja naklusala na obecny urad, tak mi povedali,ze mala je uz prihlasena, lebo zo specialnej matriky im automaticky zaslali avizo a dieta sa automaticky prihlasuje na trvaly pobyt matky.

zdenkam
8. júl 2010

ja chodim do nemocky do Waterfodu a nemozem jedno krive slovo povedat. Aj jedno dieta som tam uz odrodila. Ale ja nemam s cim porovnavat, tak mozno preto. Ja aj nemam vysoke naroky. Alebo podobne ako s uradnicku v Sr som zatial mozno len mala statie. 😉 Ktovie. Ani po tom nepatram. Kym som spokojna nie je dovod. Minule mi zblbla recepcna datum appoitment a dokonca na moje prekvapenie mi poslali list, v ktorom mi oznamovali zmeneny datum. To nie su dosledni? Wau. Aj ked Patrick lezal v nemocnici boli krasni az na to ze stale nukali flasu a registrovali ho nie podla mena ale ako jedine breast fed baby. 😀 Dost komicke chvile sme zazili, ked napr. povedali, podrzim vam ho kym si prichystate flasu? Odpoved: nie, dakujem, ja kojim.
Pri ultrazvuku zaludka: Date mu flasu /ked sa mu nepacilo byt zafixovany/. odpoved: NIe, ja kojim.
Ale ze teraz sa ta osveta oplaca a vela Irok koji sledujem aj v praci.

ladywitch26
8. júl 2010

@zdenkam mne stacili dve navstevy na pohotovosti vo waterforde a som rozhodnuta, ze ked tam, tak uz jedine do marnice, tam mi uz bude jedno,co so mnou spravia.
inak v corku mali teda riadnu osvetu,co sa tyka kojenia, tam chodili kazdu chvilu za irkou, co chcela flasu, ze ci ozaj aspon nevyskusa kojit. sestricky sice asi vela praxe s tym nemali, lebo skusali vsetko mozne, lebo stanka mala problem sa prisat, ale potom som natrafila fakt na odbornicku. na nocnu smenu nastupila taka starsia sestra, so 7.mesacnym bruskom a ze doma ma este dalsie 3 deti a kazde jedno kojila. 🙂

jaja868
8. júl 2010

@zdenkam ale ja nemyslim prispevok pri narodeni dietata,ale rodicovsky prispevok, to sa plati do 3 rokov dietata

jaja868
8. júl 2010

@zdenkam a neprekaza im v postovni na SK ak mam medical card?

ladywitch26
8. júl 2010

@jaja868 jaja, pokial si v zahranici, tak ti ho asi nedaju. ja som bola doma 15.maja a od 1.maja menili podmienky. do zahranicia nevyplacaju vobec, musis dokazat, ze si uz na sr. proste setria,kde sa da 😖

jaja868
8. júl 2010

@ladywitch26 no ved a ja som tam bola 13.5 a toto mi povedali, ale dnes tam volala moja mamina a povedali, ze narok mam, aj ked som v zahranici, kedze nedostavam nic tu a doma mam odpracovane...tak ja uz ani sama neviem..

ladysparky
8. júl 2010

@fidka79 ja viem ze si to nemyslela v zlom, ani som to tak nebrala.. ani ja som to nemyslela tak.. mozno som len zleho smajlika pouzila 😵 v kazdom pripade s tebou uplne suhlasim
@ladywitch26 vsemozne sa snazim ziskat to nnariadenie platne od 1,5,2010 ale prissaham nikde na nete nie je. este som aj kontaktovala jednu slecnu, ktora to riesila v inej teme a ma odporucila na www.employment.gov.sk, zakon 571/2009.. stiahla som ho, ale ziadna zmienka. jaaa uz mam z toho hlavu jak melon, presne ako
@jaja868 , nemam rada taketo veci, ked to plati tak nech nam to ukazu na papiery (myslim uradnicky).... aach jaj...
@zdenkam tiez mam na waterrfordsku nemocku len pekne spomienky.. mamina mi prave pripomenula, ako sa mi snazili vsemozne pomoct s malou, ked sa nevedela prisat.. ze ktora sestricka na slovensku by sa s tebou hodinu trapila a skusala vsetky mozne polohy a pritom sa spotila? ziadna.. no neviem, mozno som tiez mala len stastie 🙂 a mne sa dokonca paci, ako hned po porode neotravuju mamicky s tym, ako sa ma volat babatko.. jednoducho do nahlasenia na urade to je babygirl alebo babyboy 🙂
@ladywitch26 to s tym trvalym pobytom to je tiez sranda, co mesto, to ine postupy.. nie je to na porazenie?? 😨
@jaja868 kedy to idete domov? ides na dlhsie? prvykrat od porodu? urcite sa tesit 🙂 ja sa uz neviem dockat, ale to mam pred sebou este dva tyzdne

ladysparky
8. júl 2010

uff, aka hrubka.. na papieri samozrejme 🙂
@janec79 este som nikde nebola, dnes sa nezadarilo 😖

jaja868
8. júl 2010

@ladysparky my letime teraz 15.7.,nie boli sme uz 2x doma... ved to mi je divne,ze do telefonu aj v maily je povedali,ze narok je... tak ja neviem, pojdem tam este raz.,ved za to nic nedam... maly mi spi, tak hladam ten zakon na nete

jaja868
8. júl 2010

tak babulky citajte!!! odpoveda tam nejaka expertka na tieto veci k datumu 10.5.2010 :
otazka: dobrý den!Som v Severnom Írsku a trvalý pobyt mám na Slovensku.V oktobri sa mi narodí dieťa a chcela by som vedieť či budem mať nárok na rodičovský príspevok a príspevok pri narodení dieťaťa zo Slovenska.Ja nepracujem, takže nebudem tu mať nárok na materskú.Ale počula som že sa tam zmenil nejaký zákon od 1.5.2010 ohladom rodičovského príspevku,že sa nebude dať poberať kedže budem aj s dieťatom žiť v Severnom Írsku. za odpoved dakujem
odpoved: Nárok na rodičovský príspevok nevzniká, ak sa oprávnená osoba a dieťa zdržujú mimo EÚ, švajčiarska a mimo krajiny,ktorá je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore, čo Váš prípad nie je. Zároveň je vyplácanie rodičovského príspevku podmienené nepoberaním obdobej dávky v mieste prechodného pobytu. Pripravte sa na to, že správny orgán bude od Vás vyžadovať potvrdenie o tom, že takúto dávku nepoberáte a že nevykonávate zárobkovú činnosť a možno aj ďalšie potvrdenia. Ak toto splníte, nárok na rodičovský príspevok Vám vznikne, rovnako ako Vám vznikne nárok na príspevok a príplatok pri narodení dieťaťa.

ladysparky
8. júl 2010

@jaja868 prosim daj link, kde si toto nasla. dakujem 🙂

jaja868
8. júl 2010

mozem dat link aj na tuto stranku??? som tu nova, tak sa radsej pytam 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre