Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

redangel32
13. aug 2010

@zdenkam my sme si davali pre maleho k jednemu rocku robit tortu v City square vo Watiku stala 30e ale bola fantasticka!!! Su dva druhy: kremova (maslova) a smotanova. My sme mali smotanovu. Vobec nebola presladena a aj piskota bola super. Mozes si vybrat z troch velkosti. To len pre info 😉 .

gumimacko
14. aug 2010

@zdenkam tak to hej, ja by som tiez nieco take nezvladla a hlavne tie nervy mi nestoja za to ci mi na to niekto pride, ale niektorym ludom je to jedno, beru to inac...no tak to ste mali peknu svadbicku, nam sa tiez paci len nieco take malinke v kluhu najblizsich, aj ked my raz ked sa vezmeme tak do bude na sr, lebo mojich rodicov do lietadla nedostanem, a hlavne my sme doma aj susedia 🙂 so snubencom takze ja by som si to mohzo predstavovala len ako nejaku malu garden party, teraz sa uz daju pozocat pekne svadobne stany aj za celkom dobre peniaze, takisto ti to pridu namontovata aj odmontovat, zoadne starosti, a tak maximalne 20ludi, u nas sa to nazbiera lebo len ked si spocitame surodencov s priatelmi tak to mame 10 ludi, 4 rodicia a mozno dvaja traja priatelia...ale to je este daleko, teraz je pre nas na prvom mieste babatko. mne osobne az tak svadba nechyba aj ked raz urcite bude,urcite by sonm nechcela len tak narychlo letiet domov ako niektori ludia, tolko stresu, ani nevies co a ako bude vyzerat ked to iny za teba vybavuju, ja si to zariadim sama podla svojich predstav...ale to az babatkocko nase podrastie, mozno ked bude mat rok...tak dufam ze s tymi vybavovackami nebudeme mat problem, zatial sme si tu vsetko vybavili v pohode, nie ako na SR s jednou vecou som zabila cely den, presla 9timi dverami 😠 kym sa nasiel niekto kto s tym vedel nieco urobit...a ako planujete sa niekedy natrvalo vratit na SR alebo do CZ? my sme tu uz styri roky a zatial sa nechystame kym sa to tam aspon troska nezlepsi a tu nam nic nechyba 🙂

gumimacko
14. aug 2010

@zdenkam no a s tym SK rodnym listom by sme to mali mat rychle, lebo priatelova mama je veducou na okrese a ma to tam vsetko podchytene, vratane matriky tak nam hovorila ze s tym nebude problem, ze by sa to dalo urobit za tyzden, dva tak ako nasi znami to mali,tak uvidime, ale aspon v niecom by sme to mali doma rychlejsie, ja by som tam nevydrzala tak dlho len kvoli cakaniu na rodny list 😀 a hlavne s nasimi uradmi som este nemala ani jednu dobru skusenost takze len pri pomysleni na to ze tam mam ist nieco vybavit mi naskakuje husia koza 😝

cetrojka
16. aug 2010

Ahojte,

hladam pre Miska (7 mes.) spolahlivu, zodpovednu a trpezlivu opatrovatelku od zaciatku oktobra na vecer od pol 6 do pol 11 (5h), byvame v D12, Park West. Potrebujem niekoho niekedy na cely tyzden, niekedy len na 3,4 dni v tyzdni, niektory tyzden vobec, takze nezaberie to volny cas kazdy vecer v tyzdni. Ak o niekom spolahlivom, trpezlivom viete, co ma rad deti a nechce zarobit majlant, (5€/h) tak sa mi ozvite. Dakujem 🙂

zdenkam
16. aug 2010

@gumimacko stale sme planovali vratit sa do Cr, ale cim to je realnejsie tym viac sa mi nechce, zacinat kdesi znova kde nikoho nepoznam. No..neviem, ci ti pomoze ta znamost na okrese, ale bodaj by. A sme tu ja uz 5,5 roka a muz vyse 6. Sme taka mensia vynimka z okruhu svojich znamych. Spoznali sme sa totizto tu.
INak ja som mala na velke prekvapenie pri Patrickovi vynikajucu skusenost s sk socialkou, vsetko na co mam narok mi povedali a este kvoli mne aj osobitne sedenie mali, ked som nedokazala kvoli irl uradom dolozit potrebne tlacivo. Dohodli sa, ze mi staci cestne prehlasenie. Asi som vynimka co potvrdzuje pravidlo.
JAKUBKO JE POKRSTENY. A pochvalim sa. Dosla aj Catalin s muzickom a Miou, co sme boli velmi radi.

a hodim vam tu vecer tortu z krstu.
Inak to Jakubko cele prespal a aj pocasicko nam prialo. Teraz uz len dockat pas a trielim domov.

zdenkam
16. aug 2010

@gumimacko ja by som sa ani nechystala domov ...ale asi chcem sk alebo cz skolu pre Patricka. To nam dava horizont casovy 2 roky este. NO uvidime. Lebo muzovi to uz lezie pekne na nervy tuna odkedy sa mu to domotalo v tej praci, ze niekomu zacal byt trnom v oku. Paradoxne po 5 rokoch.
Ale ja tu mam tolko priatelov a znamych, ze ma to domov tak netaha popravde. A aj muz to tak zvazuje, ze ist s5 a z coho zit a ze o 6 rano vstavat do prace. NO brutal. A aj dom chcem kupit, tak asi 2 roky by to este spravili. FAkt neviem, nikedy to zivot vyriesi za nas, tak to zas tak neriesim.

zdenkam
16. aug 2010

@gumimacko inak len pre obraz, ja som mala svadbone saty ako svadobny dar od domacej.....uplne super, jednoduche ...vedela som ze chcem jednoduche, ale konkretnu predstavu som nemala....a ked som ich uvidela, uz som vedela co chcem. Oni boli presne to.
Sefka mi v den svadby robila osobneho sofera. Nasich bola vo Waterfode vyzdvihnut kym muz isiel po jeho rodicoch do Dublinu. Kadernicka mi sampus nalievala. Nooooo ......fakt som bola tak obletovana ako ma nevesta byt.
A hlavne vsetko to boli cudzi ludia a aj tak ma tesili. Presne preto to tu mam rada.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gumimacko
16. aug 2010

@zdenkam juj tak to si mala uplne super vsetko, ja som dnes bola prvykrat v nemocnici a tiez som bola milo prekvapena ako to tam vsetko super islo, vsetci mily, vsetci pomahaju, vsetci blahozelaju, odprevadia ta az ku dveram na kazde jedno vysetrenie co potrebujes, proste ochota s akou som sa este v nemocnici nestretla...dnes budem asi cely den ako zasnena, lebo som prvykrat videla nasho smolka a neviem prestat na to mysliet, asi budeme mat hyperaktivne babatko lebo cely cas len kopkal, maval ruckami, dokonca sa otocil, bolo to nadherne, nevedela som prestat plakat, dokonca som aj lekara rozplakala, ze uz dlho nevidel take nadherne dojatie 🙂 bolo to krasne juj....a ze to bude atlet mi povedal normalne mal problem ho odfotit v klude aby to nebolo rozmazane lebo kazdu chvilku zaujalo inu pozu 🙂 to ano ja som tiez zazila a aj zazivam situacie ked sa cudzi ludia tesia so mnou viac ako rodina, ale to uz je na inu temu tak som rada ze vam to tak super vyslo 🙂 aj s krstinami

zdenkam
16. aug 2010

@fidka79 nas sa naucil az teraz. Ja som nemala naladu na dlhy boj...stal ma viac sil nez ist si k nemu lahnut na tych par minut. Chalpci, maju svoje dni tu a tam, ved to poznas.
Starsi spava do 8 a maly sa budi pred 7. NO brutal, zas sa par rokov poriadne nevyspim. Udel matiek.
@gumimacko dakujeeem. Jeej ake krasne dojatie. Sak pockaj az ti ho daju do narucia. Ja som plakala pri prvom ...sa zlakli ze co mi je...tak som im musela vraviet, ze od stastia a aj pri druhom. A aj ked prisiel Patrick kuknut Jakubka do porodnice...zas som plakala. To sa ma muz pytal pre zmenu co sa deje.

gumimacko
17. aug 2010

@zdenkam to hej aj mna napadlo ze ako budem vyzerat ked mi uz to malinke daju do narucia, no drzim palce vsetkym naokolo 😀 ked to je take krasne....len nech vsetko dobre dopadne a uspesne to dotiahneme do konca...a som presvedcena o tom ze ked to pojde ok a moj priatel bude pri porode tak aj jemu potecu potoky slz 😵 on je na take veci dost citlivy, aj ked ma 186cm a 88 kil aj taky sa rozplace, on zvycajne nechce dat na sebe poznat ale pri takych veciach ako babatko sa ani on neudrzi,,,malinke pusinkuje kazducky den uz od rana predtym ako ide do prace, kremuje nas, stara sa o nas,,,,naozaj nemozem povedat nic zle nanho 🙂

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenkam
17. aug 2010

@kacka27 kacka vybavis doma na matrike a oni to poslu na osobitnu matriku. Caka sa 3 mesiace. Mne dnes dosiel opeciatkovy appoistilou rodny list, takze uz len ten pas dockat a mozem sa vrhnut na vybovavacky v sr. Kacka dobry na pad je poziadat tu na ambasade zapas a ak sa chystas za par tyzdnov doma, dat si to dorucit do sr a tam vyzdvihnut, tak som to robila pri Patrickovi ja.

Inak babenky, tu je fotka krtsinovej torty v letnom prevedeni a my v kostole.

zdenkam
17. aug 2010

@gumimacko tak to moj muz si najviac uzival masaz hradze a aj brusko rad kremoval tiez.
A pri porode prveho syna nechcel dlho byt a ja som ho nutit nechcela a napokon sam zmenil nazor a teraz ked to bolo organizacne narocne vzhladom na to, ze jedno dietatko uz mame, tak som mu navrhla, ze pre mna je prednejsie ked budem rodit, vediet, ze Patrick nie je niekde u cudzich nestastny, tak nech je radsej s nim, tak bol nestastny, ze on moc chce byt pri porode. A tak sme to zmakli...bol pri tom. Celych 16 hodin sice v nemocnici nebol...to ja nerada. VYtaca ma, ked mam divakov ked trpim. Ale na zaciatku a aj poslednych 5 hodin tam bol. Vo finale aj fotil a bledol. Napokon to aj pre neho aj pre mna boli dve rozne skusenosti, kedze prvy porod cisarak druhy normalny.

A teraz ta torta

gumimacko
18. aug 2010

@zdenkam no tak s tou masazou taj u nas bude on praktizovat ale este je na to priskoro, ze vraj sa ma az posledny mesiac pred porodom, no rozmyslala som aj nad epino balonikom nemate s nim niektora skusenost? teda citala som zatial same chvaly tak mozno aj to vyskusame ale to je este tiez daleko, hm ta torta vyzera super, hned by som si dala asi cez vikend nejaku upeciem lebo tu tolko ludi ukazuje torty ze slintam az po kolena 😀 a tu je nase malinke 🙂 krasne si aj nozicku poskladalo, vyzera to akoby sa opalovalo na slniecku ze cista pohoda, ale bola makacka to odfotit lebo sa vkuse hybalo, kopkalo, otacalo atd. mozno to bude modelka a ked videla ze ju fotia tak hadzala vsetky pozy 😀 alebo maly sportovec 😎 no uvidime az to vyjde von 🙂

finfrle
18. aug 2010

Ahoj holky,az dnes jsem nasla toto tema...
Ziju uz sestym rokem v Irsku Co.Mayo a jsem ted ve 30tt a cekame udajne holcicku🙂 mela bych na vas otazku a moc dopredu dekuji za odpoved.
Jsem se teprve vcera docetla o vysetreni na streptokoka mezi 35-37tt.Delali vam ho tady???Trochu mam obavy,ze to tady moc neresi ale byla bych moc rada,kdyby ano jinak nevim co mam delat....

ladywitch26
18. aug 2010

@zdenkam zdeni, ta torta vypada taaaak super. ja az slintam 😀 😝 😝

@gumimacko mne robil masaz hradze priamo porodnik na sale. sice to bolo dost bolestive, ale vidis, stanka mala 4.2kg a ani jediny steh nemam, tak to bolo efektivne.

gumimacko
18. aug 2010

@ladywitch26 tak to je super, urcite budeme este doma poctivo trenovat aby sme to potom mali lahsie, ja sa len stale bojim toho ze budem musiet rodit cisarskym lebo si myslim ze mam dost uzku panvu, aj ked dr mi zatial nic take nepovedal ale citala som ze u takych sa zvycajne babatko neotoci dole hlavickou tak dufam ze nase sa otoci a bude to ok, priatel hovori aby som sa nebala, ze som videla aky je to sportovec takze sa urcite pekne otoci 🙂 ja by som podla moznosti urcite chcela prirodzeny porod, kamoska co vyzera asi ako ja to tak mala, ze ju rezali, ale vravi sa ze u kazdej je to inac tak uvidime, hlavne nech to dobre dopadne. tak tvoja stanka bola riadne velke babo 🙂 a o chvilu jej pribudne bracek 🙂 tak zelam aj tentokrat stastny porod s co najmensimi bolestami 🙂

ladywitch26
18. aug 2010

@gumimacko neboj, v tehu sa ti panva este o cosi roztiahne. a co nam na priprave vraveli, tak v jednej polohe sa vraj este o nejakych 20% navyse da ako keby ziskat viac miesta, tak pokial nie si ozaj extrem, malo by to vyjst

gumimacko
18. aug 2010

@ladywitch26 dufam, ze ano, ja viem ze to boli ale chcem to zazit a vychutnat si chvilku ako pojde malinke von, videla som uz vela videi a urcite to chcem zazit, tak dufam ze sa poriadne poroztahujeme 🙂

zdenkam
18. aug 2010

@gumimacko ak si kupis olej ja som mala od 'Weledy tam je napisane odkedy a mam pocit ze niekedy po 24 tt. Isto sme to robili skor, nabeton. Ale precitaj si priamo na oleji, tam je aj navod.
@finfrle 2x tehu v IRL a nerobili. Ale viem ze Ladysparky na nich naliehala a robili preto. Ja som nenanaliehala.
@ladywitch26 ono je to indi vindi s tou masazou myslim.Kamoska velika, syn ako Tvoja Stanka a mala stehy. Ja som nemasirovala teraz, masaz mi nerobili pri porode a dotrhala som sa tak, ze zosivali aspon 15 minut ak nie viac, alebo to bolo komplikovane roztrhnutie.
Ale ziadne roztrhnutie ci zasivanie sa neda porovnat s cisarakom a jazvou. Takze babenky, klidek. Neni to sice radost mat tam zasite, ale lepsie ako jazva na bruchu. Ja mozem porovnavat, tak mi verte.

zdenkam
18. aug 2010

inak myslite ze to je mozne? Ale mne sa zda, ze mam vacsie boky nez som mala predtym ale vahou to nema, akoby som zcibulkovatela. Inak vahu mam 51 kg, takze asi mam 3kg extra. Joooj, super, keby na mne zostali. Mozno to je tym mliekom v prsiach. 😀

zdenkam
18. aug 2010

@finfrle s tym tlakom vela stastiaa pozor. Mne cele tehu vraveli, ze sa toho nemusim bat este aj pri porode tlak 60 na 90 /aleob opacne, ja si to poradie nikdy nedokazem zapamatat/ . A pocas tehu boli chvile ked aj nizsi bol. To lekari zirali. A pri tom pri prvom syncekovi som mala v 8. mesiaci tiez chvilu problemy s vysokym tlakom. Je to zvlastne ako dokazu byt tehotenstva hoc u tej istej zeny odlisne.

finfrle
18. aug 2010

@zdenkam Dekuji moc za odpoved 😉 ja prave nevim co si mam myslet.V CR se to dela povinne a tady jsem o tom neslysela.Nechci ohrozit nase miminko,proste at je mala vporadku.
Trochu jsem z toho tehotenstvi tady vyhukana ale to je asi i tim,ze je to prvni...nevim,zase moc uzkostna nejsem jen nechci zbytecne riskovat.
Moc me tu nekontroluji jen sem tam moc a krev a tlak nic vic...
Tlak mam pry az moc vysoky ale ze pry ok a zustat v klidu coz se mi moc nedari.

zdenkam
18. aug 2010

@finfrle ja to chapem, to zalezi od povahy. Ja som pri prvom tehu nepatrala co vsetko sa v sr robi a nemala ani pary. Ja sa od doktorov drzim daleko, vdakabohu. Takze som nestresovala. Aj tak to nie je na nic dobre, jedine ze sa rozhodnes dat si urobit co sa tu nerobi v Cr.
ono, co sa ma stat sa stane.....uz som to tu velakrat pisala, ale ja som nestresovala prve tehu, na nic zle nemyslela a bolo fajn, druhe otehotnenie som sa hned vytesovala a tiez som na zle nemyslela...a hold zle doslo samo......potrat.....tretie tehu som stresovala spociatku a po 24tt uz klidek aj zakazanym potravim som nedokazala odolat v poslednom trimestri uz......a narodil sa maly bojovnik ako mu povedali midwifky. /otehotnela som 6 t po potrate/
Ale zas prevencia neni na skodu....len ten stres neni na osoch. Ono tu tehu beru viac ako prirodzenu zalezitost nez ako zdravotny stav, aspon ja to tak vnimam pri troch tehotenstvach /2 s uspesnym koncom/.
Skus sa ich proste na to rovno opytat, aspon budes mat vo veciach jasno.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
finfrle
19. aug 2010

Holky dekuju!
Ja uz jsem si zvykla na to jak to tu chodi a k lekari temer nechodim teda za posledni 3 roky jsem tam ani nesla az v tehotenstvi.
Mam za sebou na polske klinice jen NT screning to jsem si zaplatila a pak klasike jen jeden scan,ktery mi delali v nemocnici v 18tt a od te doby nic.Myslim si,ze male je vporadku,kope a je aktivni tak si rikam,ze vse bude ok.
Jen nekdy me prepadne takova ta no jak to nazvat uzkost z toho,ze nekontroluji jestli ma organy a vse ok.Jinak si myslim,ze moc nesilim a beru to jako prirozenou vec.Hodle znamych i rodina na me tlaci a t prijedu rodit do CR ale kdyz ziju tady tak prece to zvladnu jako plno dalsich...
Ten streptokok me trochu desi...prece jenom toto je dost bezna vec a nechci pri porodu abych dostala penicilin ja i mala jen proto,ze me nevysetrili...
Holky poradite mi jeste...mam praci sice ted uz jsem na nemocenske a materska je jen 6 mesicu a manzel je na socialce protoze prisel o praci a bereme ted max 330eu na 2 osoby.CHtela jsem se zeptat je nejaka moznost po 6 mesicich zustat doma a brat socialku...vim ze je tech 16tydnu ale neplaceneho...v praci delam jen na 33hod sebrali nam cizincum hodiny ale delame za tri a chtela bych alespon do roka kojit coz pri praci nepujde...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
finfrle
19. aug 2010

@fidka79 to jo mas pravdu,uz ted jak sedim na nemocenske,tak mam dlouhou chvili ja praci rada i pres ty nervy nekdy.Jen me stve,ze sef se zmenil a musim pracovat 8 hodin bez prestavky a obeda a to chtel i ted v tehotenstvi....proto zvazuji moznosti co materske...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre