Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka234
26. jan 2011

@kacka27 Serus Katka, dnes teda vobec nestiham! Akurat dojedam ranajky, co som si robila o desiatej! 🙂
Pocko je stale o nicom, tak to centrum este musi pockat 🙂 Ale snazim sa vymotat a ist aspon tu v okoli sa prejst, lebo uz mi nohy drevenejuuu..a malinky tiez musi dychat cerstvy vzduch 🙂 Ozvem sa coskoro.. pekny dnik..

mishka234
26. jan 2011

@misakika Ahoj Miska, dufam ze sa tak tiez volas 🙂 No tesim sa, ak sa vsetky raz stretneme... napr.taky phoenix park mam do 10min autom, ale mozme sa stretnut hocikde.. aj tak mam pocit, ze centrum by bol asi najlepsi kompromis pre vsetky, ak to nemate moc daleko... su tam tiez parky, aj ked kym sa tam dostaneme, bude trosku hluku pre nase detvaky 🙂
Tiez mam obavy z letu, maly bude mat 4 mes... kamos vravel, ze mu mame supnut Calpol a bude spinkat 🙂 Ale rodicia sa asi vzdy boja viac ako deti..ak bude spinkat, je vyrieseny...a hlavne mi je to blbe kvoli ludom, lebo viem ako mi usi pililo, ked nejake babo plakalo celu cestu 🙂
Christopher spinka najlepsie od tej 20:00 do 1:00-2:00.. niekedy potiahne aj do 4:00... a potom uz kazde 3 hodiny a budi do rana.. ale posledne 2 tyzdne trochu soplil a mam podozrenie ze uz ho aj dasienka zacinaju trapit... tak sa budi aj po 2 hodinach.. a hlavne vykecava v noci a rano! 🙂
Idem zatial, vybehnem na prechadzku, lebo mrnci.. inak zacal neznasat, ked mu davam cokolvek hrube ako vetrovku alebo hruby sveter... vresky tristo!!! Ale ked sa pohnem s kociarom, v tej sekunde je ticho 🙂
Papa zatial...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka234
26. jan 2011

@alpiinka Ahoj, my sme kupili taku nepremokavu plachtu v Boots...je natahovacia na matrac, zvrchu ma material ako normalna plachta, len si potom dobre pozri velkosti na obale, lebo maju rozne, aby nebola prilis velka, nasli sme presne rozmer na maleho matrac..stala okolo 26eur, ale to mas uz na furt 🙂 A najlepsi je podla mna na toto Boots v Jervis shoppingu, je velky a maju tam najviac veci. Inde som tieto plachty nevidela.
Btw, co presne je D22? Ja som D12...

alpiinka
26. jan 2011

@mishka234 dakujem, noo ta plachta znie dobre, hlavne som nechcela nejaky igelit 😝 zajtra idem na pohovor do centra, tak skocim aj do boots...aj ked my mame velky boots aj v liffey valley...D22 - Clondalkin...na skok do Walkinstown 😅 aspon myslim, ze to je D12 😕

mishka234
26. jan 2011

@alpiinka My sme Bluebell, to je na Naas road smerom od Inchicore do Tallaght...Ty chodis Luasom? Lebo my sme na jeho trati tiez.

alpiinka
26. jan 2011

@mishka234 tak to ste na skok od nas 🙂 my sme priamo na Red Cow, na luas to mam kusok a Bluebell je druha zastavka od nas...

mishka234
26. jan 2011

@alpiinka No paradicka! 🙂 Riadne blizko, ja som uz fnukala, ze na tieto smery nenajdem ziadne Slovenky 🙂 A v kolkom tyzdni si? Kedy mas termin?

zuzi_3
26. jan 2011

Ahojte dievcata! Tak ja som az teraz zistila, ze tato tema ozila 😀 to je super! Citam, ze planujete stretko, tak urcite by som sa pridala aj ja. Pojazdna som, tak nie je problem. My sa tiez chystame v marci domov, tak ak to stretko zorganizujete niekedy april-maj, tak to by bolo super. Maly uz bude vacsi, tak by nemal byt problem ist aj na "dlhsi" vylet 😉 . Inac, ja som Dublin 15.

mishka234
26. jan 2011

@zuzi_3 Ach jaj, my sme tam byvali 4 roky, skodaaaa :( Mam rada Blanch.. este tam dost casto chodime, mozme sa spojit niekedy 🙂

kacka27
26. jan 2011

Ani ja dnes nestiham
@mishka234
@alpiinka tak ste blizko seba,uz je aj na prechadzky s kym ist 🙂
Mne kamoska hovorila,ze jej maleho odmietli poistit,kedze ziju v Irsku cela rodina,no ale tak ako tu tak aj u nas,kazdy urad iny.

@zuzi_3 ako sa mate,nechystali ste sa na Sk v januari?Vlastne uz je koniec mesiaca pomaly...tak asi nie

pele
26. jan 2011

Cauko baby, jej, tu sa to rozhybalo. @misakika dik za IP, dohodnute, ked sa vo februari vratis, tak dohodneme stretko mozme aj v St Annes a rada sa pridam aj do centra s ostatnymi 🙂 My cakame na zahojenie ramienka po TBC, aby sme mohli absolvovat dalsie ockovanie, ale nejak sa to nehoji, tak zacinam mat obavy, ci sa moj prichod este nepresunie, ale dufam, ze nie 😒 Posielam aj moje c. do IP🙂
@mishka234 moja tiez prestala spavat dlhy spanok cez obed. Spi skor tri krat po pol hodke, hodke a potom noc potiahne. Ked ju vsak dam do kocika, tak tie dve hodky dokaze vydrzat🙂 Takze @misakika cez obed sa na vas napasujeme.
@cmulinko dakujem za info o plienkach. Ja presne take hladam. Aj ked tie Premium sme prestali pouzivat, lebo ich zacali vyrabat nejakou novou metodou a vypln je az niekde od pol zadku, tak nam pretekaju. Taka skoda, vyborne boli...
@fidka79 gratulujem Adamkovi k narodkam uz je velky chlap!

zuzi_3
27. jan 2011

@mishka234 no jasne, mozme hockedy 🙂 len treba dat vediet..... a dohodneme sa 😉

zuzi_3
27. jan 2011

@kacka27 ahoj Katka! ano, chystali sme sa na SK v januari, ale kedze este stale cakame na slov. rodny list /uz 3,5 mesiaca/, tak sa nam to pretiahlo... Dufam, ze nam to teda do marca stihne dojst.....
Inak sme ok, Davidko rastie ako z vody, ved za chvilu mi uz konci materska, ani neviem ako to rychlo ubehlo ☹ aj tak si ju musim predlzit o mesiac neplatenej, aby sme vobec stihli ist domov. Maly je zlaty, spinka mi celu noc 10-12 hod., cez den je to trosku horsie, ale hlavna vec ze spi v noci, no nie? 🙂 Pomaly zacneme prechadzat na tuhu stravu, tak som velmi zvedava, ako to zvladne 🙂 A co vy? ako sa mate?

kacka27
27. jan 2011

@zuzi_3 Nam na Sk trvalo vybavit rodny list presne 3 mesiace,no uz ho nastastie mame 🙂 Neboj urcite sa to stihnete...
Aj nam krasne mala spinka,dnes sme obe potiahli do 10:30...konecne som sa poriadne vyspala, no a potom nic nestiham 😀

ladywitch26
27. jan 2011

@zuzi_3 skus si zavolat na tu osobitnu matriku, ja som volala aj pri stanke aj teraz pri fabienovi s pani galajdovou. velmi prijemna pani, mne teraz vravela,ze vybavuju zo zaciatku novembra, tak ti aspon orientacne povie, kedy sa tvoja ziadost dostane na rad. cislo uz nemam, ale vsak hod do googlu, tam mi to vyhodilo hned

catalin
27. jan 2011

caute baby,

ja len na chvilu, citam vas ak je co citat, lebo vidim ze nemame cas prispievat,..no hold taky zivot zijeme..

@ladywitch26 ahoj moni, ty si spominala ze si davala internet od vodafonu..aj ze tam bol nejaky cock up na zaciatku..uz ho mas? a si spokojna? my mame eircom a uz odmietam davat 55 eur mesacne za net. je tu este aj upc s novymi moznostami, to by ma dokonca vyslo len na 32 eur..

misakika
27. jan 2011

ahojte, ani ja som dnes nestihala 😀 Malu som nemohla dat spat na balkon, lebo sa pod nim prehanal sused s deturencami a boli torchen hlucni. Rozhodla som sa urobit si s malou prechadzku popri mori.Auto som odstavila hodny kus od Malahide a sla som peso az do mestecka, tam som si kupila bielu cokoladu v insomnii a sup zas nazad k autu. Cele mi to trvalo nieco cez hodku a pol.Vyfukalo ma z kazdej strany, ale mam z toho dobry pocit, lebo sa fakt moc nehybem v poslednom case. Raz tyzdenne chodim este do centra na Zumbu, ale kedze kojim tak tam moc skakat nemozem 🙄 ..som si to zle nacasovala, ale bolo to lacne. Kupila som si to cez citydeal.Poznate tu stranku? Da sa tam zaregistrovat a budu vam chodit rozne ponuky na zlacnene dealy.Restauracie, kadernictva atd atd ....Dobre, len neprospieva to nasemu uctu moc 😀
Som rada ze nas tu pribuda a ze tema ozila.
Idem k tym mojim dvom babam ..davaju zabrat 😉 Kazda ma na mna ine poziadavky, ale su to moje bambulky 🙂

misakika
27. jan 2011

@zuzi_3 Nemate narok na irksy pas? Vybavit ho trva len nejakych 10 dni. My tiez este stale cakame na slovensky rodny list. Skoda ze zrusili tie jednorazove dokumenty na vycestovanie z irska.Chcela by som fakt vediet dovod na to zrusenie... Nemam slov !!!

ladywitch26
27. jan 2011

@catalin no my sme medzitym presli zasa do eircomu, lebo tu bol chlapik, co povedal, ze to bude bez poplatku. keby sa mi teraz dostal do ruk, tak mu nepomoze ani to, ze ma cosi cez 2 metre. krkom by som mu zakrutila 😠 museli sme zaplatit pokutu 280e.
teraz mame neobmedzeny net aj s volaniami do vsetkych sieti nejakych 60minut. vyjde to cca 80e, ale susedia poliaci teraz chytia aj nas signal, tak polovicu za net nam platia.kedze je to neobmedzene, tak nam to vyhovuje obidvom. ten vodafon bol sice lacnejsi, ale uz ma fakt unavovali tie ich vypadky. kazdy tyzden minimalne jeden den vypadol signal aj na 5-6hodin. a po troch mesiacoch som uz mala toho vazne plne zuby.

catalin
27. jan 2011

@ladywitch26 hej ale teraz ma vodafone internet cez pevnu linku, ten som myslela.ja som nutena byt v eircome, lebo sme tu skusali 3 network, tak ta ma taku coverage, ze ked stojim v zadnej izbe na spickach s laptopom vo vyske tak chytim dajaky signal, potom sme skusali O2 ale to tiez slabota, kym nacita stranku tak zaspavam a v meteore detto..teraz sledujem ze vodafone aj upc maju pripojenie cez pevnu linku, o 20 lacnejsie na mesiac tak zistujem kde bude hacik...
baby nemate nejake skusenosti?? my mame smolu ze byvame na "vidieku".. 😀

brontik
27. jan 2011

ahojte, prosim viete mi niekto poradit ci sa tu v irl daju niekde kupit nestle vyrobky pre babatka - chcela by som tie prve ich ryze a podobne na prve prikrmy. dik

misakika
27. jan 2011

@brontik ahoj, nie som si na 100% ista, ale zda sa mi ze som Nestle vyrobky videla v PL obchodoch - POLONEZ. Skus tam kuk, jeden velky je blizko Slovakpointu. Ovsem ak si z Dublinu.

zuzi_3
27. jan 2011

@kacka27 ja viem, ze vam to trvalo len tri mesiace, si mi spominala.... a to som sa vtedy zatesila, ze hadam aj my to takto stihneme, ale Sona ma "ukludnila" 🙂 a vysvetlila aky je vlastne postup cez ambasadu. Som s nou v kontakte, takze ma mi dat vediet, ked to dojde.
@ladywitch26 Monika, skusim. Zatial sme dohodnute so Sonou, ze mi da vediet, alebo ze tam zavola zaciatkom februara. Mne dost dlho stala ziadost na ambasade, kym to odislo, tak v tom je "problem", ale dufam, teda ze to stihneme, kedze sme uz bookli letenky.

zuzi_3
27. jan 2011

@misakika Nie, nemam narok. Ak by som mala, tak uz tu necakam.... My este len teraz budeme mat 3 roky co sme tu, takze sme to ani nevybavovali... Takze presne ako pises, kedze uz zrusili aj jednorazove cest.doklady, tak nic z toho, aj ked zas na druhej strane, potom by sme sa nemali ako dostat spat, kedze sme si dali poslat slov.rodny list sem 😒 No hadam, to bude ok 🙂

ladywitch26
27. jan 2011

@zuzi_3 s tou pani galajdovou sa da v pohode dohodnut. my sme tiez povodne chceli poslat rodny list sem na ambasadu, ale kedze by sme to sotva stihli, tak som jej nadiktovala adresu k nasim. a bez problemov im to posle. my to stihame o chlp, maly mal vcera 5 mesiacov, rodny list bude o 2 tyzdne, takze v hodine dvanastej...

zuzi_3
27. jan 2011

@ladywitch26 a vybavovala si to tu na ambsade? vasi ti to potom teda poslu? a preco pises, ze v hodine dvanastej...? idete domov, ci..?
mne to tak vyzera, ze nas RL uz je na ceste sem do IRL. uvidime na bud.tyzden. a ked nie, tak tam zavolam. ale diky.

ladywitch26
27. jan 2011

@zuzi_3 ano, vybavovala som to cez ambasadu, ale ako vravela sonicka, to sa moze predlzit este aj o mesiac, lebo neposielaju postu denne. ze sa moze stat, ze tvoja ziadost sa ocitne na dne krabice a moze sa cakat aj dva tyzdne, kym sa naplni a potom to naraz poslu v poste na ambasadu. takto ked to vybavia, za dva dni je to u nasich a nasi mi to poslu potom. keby to slo cez ambasadu, tak by som si musela ist pre to do dublinu a to by si musel brat muz dovolenku, lebo mame len jedno auto. no a kedze by to zrejme nestihlo dojst ani do konca februara, to uz ja budem v praci, tak by som si tiez musela brat dovolenku.

zuzi_3
27. jan 2011

@ladywitch26 ano, Sona mi to vsetko vysvetlila, tak som v obraze 😉 teraz uz len cakat.... No ja to mam o to lepsie, ze som v Dubline, tiez sice musim ist pre to do centra, ale to sa da zvladnut, tak uvidime....

pele
27. jan 2011

@catalin my mame Smart cez pevnu linku za 40 eur a sme spokojni. Dakedy tam bolo rusim 3mega download a 250 kilo upload a potom to asi zdvojnasobili. Nie som si vedoma ziadneho start up fee.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre