Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

alpiinka
12. júl 2011

@darksky jasne napis, nechodim sem nejako casto, ale raz za cas nakuknem 😉 a jasne, ze to vsetko stalo zato, drobec mi to vsetko vynahradzuje, aj ked casto prejacanymi nocami 😀 ale aj tak je to zlaticko 😵

ladywitch26
17. júl 2011

@denca79 odkial si z martina? ja som tiez...mozes aj do IP

@darksky ja mam tiez panicky strach z ihiel, ale neboj, krv ti mozno zoberu len raz na zaciatku tehu, lebo potrebuju spravit viac testov a potom pri kontrolach uz len kontroluju zelezo a to pichnu len do prstu a vytlacia kvapku.
no a pri porode ti sice zavedu do ruky kateter, ale myslim,ze to ti bude jedno v tej chvili 😉 inak ja kvoli strachu z ihiel som odmietla epiduralku, lebo ked som si predstavila tu ihlu v chrbte...no to som radsej moju 4.2kg dceru porodila bez utisovakov 😀

darksky
17. júl 2011

@ladywitch26 Ja som tiez mala povodne v plane bez epiduralky, ale nakoniec ma sestra prehovorila. Vravela,ze pri takej bolesti mi taka jedna ihla vobec nebude prekazat 🙂 Snazim sa na to vsetko nemysliet. A k tomu v mojej nemocnici maju nejaky bordel a neposlali mi datum na prvu navstevu...Uz by som to chcela ma za sebou :(

darksky
17. júl 2011

@alpiinka Ahooj, znovu ja ta trochu pootravujem 🙂 Chcela by som sa opytat ako to bolo s tvojim lekarom hned od zaciatku...Chodila si do GP alebo do normalneho gynekologa? Je medzitym trosku rozdiel,preto by som sa chchela informovat. Ja som zacala chodit ku polskemu gynekolkogovi. Normalna prehliadka stoji 80 eur + ultrazvuk 50= 130 eur. Trochu je to vela. Pocitalam som s niecim takym,ze to nebude lacne...Ale kamaratka mi dnes vravela,ze nieje potrebne chodit do gynekologa, vraj staci GP a nemocnica. V nemocnici spravia potrebne testy a u GP mi len skontroluje tlak a ine veci. Kolegyna mi vcera znovu povedala, ze u nejakeho lekara su prehliadky po 12.tom tyzdni zadarmo. Tak ja uz neviem...Potesi kazda odpoved...A ako sa ma malinky? 🙂

ladywitch26
17. júl 2011

@darksky no vies, len na svk mas len dve moznosti. bud s epi, alebo bez. tu mas tych moznosti ovela viac. epi, plyn (ten som mala ja a stacil), alebo tens, taky pristroj, ktory uvolnuje svaly.
a co sa tyka nemocnice a prvej navstevy, tak to cakas este velmi skoro na appoinment. vcassie ako na 12tt ta neobjednaju. ak maju velky naval, tak to moze byt dokonca az 14tt, ako som mala ja pri druhom.
co sa tyka tehu, tak s potvrdenim tehu si mala ist klasicky za GP,zaplatis akurat za prvu navstevu a ostatne mas uz potom zadara. poliakom platis zbytocne, lebo prehliadky mas u gp zadara zo zaciatku raz do mesiaca, plus nemocnica v tom cca 12tt, okolo 22tt a potom okolo 30-32tt. potom je to uz castejsie, GP kazdy druhy tyzden a posledny mesiac uz kazdy tyzden. este by bolo dobre spytat sa v nemocnici na antenatal class, vacsinou je to tiez zadarmo, len sa musis objednat tiez dopredu, cim skor, tym lepsie, lebo mozu mat uz vsetko plne.

darksky
17. júl 2011

@ladywitch26 mala si ten plyn pri obidvoch porodoch? A myslis,ze je lepsi ako epiduralka? O nej som pocula najviac,tak som myslela,ze ju vyberiem 🙂 Dakujem,ze si mi napisala o tej nemocnici, lebo som sa uz bala,ze namna zabudli 🙂 A to s tym GP si mi tiez pomohla. Dufam,ze nebude problem, ked zmenim lekara. lebo ked som vypisovala tie papiere do nemocnice,tak chceli aj meno a adresu lekara. No pri najhorsom to zmenim pri prvej navsteve 🙂 Vobec nevadi,ked zaplatim u GP za prvu prehliadku.Stale je to lepsie ako stale 130 eur 🙂 Za to antenatal class tiez dakujem,ale budem mat na zaciatku doma pomoc, tak to ani nepotrebujem. A myslis,ze sa da zistit pohlavie babatka uz v 4 mesiaci? Dakujem moc za vsetky odpovede...si zlata

ladywitch26
17. júl 2011

@darksky len pri prvom. pri druhom som nestihla, kedze ma z emergency poslali na izbu,lebo som bola len na 1cm otvorena a na salu posielaju az od 4cm. no lenze ked som vysla na 3poschodie, tak som sa ledva stihla prezliect do pyzama a do 15minut som uz mala syna v naruci. 😀 aj ma chceli prevazat, ale nestihalo sa.
co sa tyka antenatal class, tak tam nejde o pomoc doma, tam ti skor vysvetlia, ako bude prebiehat porod, ako sa da stlmit bolest (vlastne tam som sa rozhodla,ze chcem ten plyn a nie epidural), vysvetlia, ako funguje ich nemocnica a napr. sme mali aj prednasku od fyzioterapeutky, na co si ku koncu davat pozor, kedze chrbtica ti vahou maleho dost trpi.
co sa tyka pohlavia, vacsinou to nechcu hovorit tito irski lekari. mne to pri dcere povedal az v 33tt cierny lekar, neviem odkial bol a pri synovi sme to zistili v 25tt na slovensku, inak by som ani nebola vedela.
co sa tyka toho GP,teraz neviem,ake meno si udavala v nemocnici...meno svojho GP,alebo toho polskeho? a s ktorym si podpisala zmluvu o starostlivosti v tehu?

alpiinka
18. júl 2011

@darksky ahoj, tak @ladywitch26 ti uz skoro vsetko zodpovedala, neviem, ci bola tiez v coombe, ale nas sa v tom 22. tyzdni pytali, ci to chceme vediet pohlavie a takmer aj pri kazdej dalsej navsteve znova 😀 ale ja som to nechcela vediet a moj m ano, tak sa na nas vzdy pobavili, ked ich on ukecaval, aby mu to povedali a ja zas, nech to neskusaju 😀
co ma este napada, ze ak si z Dublinu 12,22, alebo 24, tak pokial by si nemala problemy, mozes tie caste kontroly ku koncu tehotenstva absolvovat v niektorych ich midwife clinic (health centrach) a za seba mozem odporucit, lebo v nemocnici je to na pol dna minimalne, parkovanie katastrofa, zo 2x som stala v rade dostat sa dovnutra na parkovisko skoro hodinu! 😝 a v tom health centre nie su taki vystresovani, mala som to blizko a ked sa im nieco nezdalo, tak ma hned poslali do nemocnice
ja som tiez absolvovala antenal classes, kopec veci som vedela, ale aj tak som rada, ze som tam bola, uz len take zakladne ukony, co robi clovek kazdy den, ako nastupovanie, vystupovanie z auta ukazu, ako ich robit, aby sa clovek chranil a pod...
inac, malinky sa ma fajn, strasne rychlo to uteka, v sobotu mal 3 mesiace, normalne sa mi to nechce verit, sak len nedavno sme si priviezli maly uzlicek domov 🙂 a rastie ako z vody, sestrina mala je o mesiac starsia a aj tak je nas maly o 4 cm dlhsi 😕 ked to takto pojde dalej, budeme musiet urobit druhe rychlejsie ako sme planovali 😀 😀 😀
a ty sa ako citis? takze vy chcete vediet, ci to bude chlapec alebo dievcatko?

mitchelstown
18. júl 2011

ako som tak pozerala, dlho sem nikto nic nepisal. Ze baby iba pridete pozriet a to je vsetko? Aj ja som tak robila, musim sa priznat, ale rozdhodla som sa napisat aspon nieco taketo 🙂

marcela1992
19. júl 2011

No tak aj ja nieco napisem 🙂 My sa teraz znovu snažíme o bábätko...zajtra by som mala dostať menštruáciu tak uvidíme 🙂 dúfam,že nám to vyjde

happysmile
19. júl 2011

@marcela1992 budem drzat palce nech kazdomesacna kamoska nezavita k tebe najblizsich devat mesiacov 😉 good luck....

mamartinka
19. júl 2011

@marcela1992 Ahojki.Som aspon rada ze tu zasa niesom sama co este nema mimi a snazi sa.Drzim palce nech aspon u vas je to cim skor.

happysmile
19. júl 2011

@mamartinka Maťka neboj, aj ku vam coskoro zavita bocian, len treba mysliet pozitivne a "netlacit na pilu" 😀 aj tebe drzim palceky kazdy mesiac 😉 a vzdy cakam, kedy uz budes mat novy status...

mamartinka
19. júl 2011

@happysmile Dakujem.To si este pockas na novy status.Nas caka asistovana reprodukcia.Uvidime najprv ci schvalia ziadost.Uz je to mesiac a stale sa niikto neozyva.

zabka1124
19. júl 2011

Baby aj my sa snazime este stale, mam len tazocku, je v Irsku moznost ist na IUI alevo na IVF??Ak ano, viete poradit nejake stranky na internete na nastudovanie alebo mate niektora vlastnu skusenost???!!!Dakujem🙂!

mamartinka
19. júl 2011

@zabka1124 Super napad.Aj mna by to teda zaujimalo.Ci sa tu v Irsku neda ist na umele.Viem ze v Anglicku tusim ano.Inak vy sa dlho snazite?Su neake priciny u vas preco sa nedari?

nikki713
19. júl 2011

AHojte zienky... ktora z vas kojila - koji moze mi poradit nejaku dobru znacku odsavacky...?? chcela by som kojit - ak to pojde ( ale po case chcem aj odsavat, aby aj priatel mohol pomoct s krmenim a tak ) kolko flasiek si mam asi kupit.... dakujem za kazdu radu 🙂

lenkakrchova
19. júl 2011

@nikki713 ja som dostala odsavacku po narodeni syna, asi na druhy den bola u nas public nurse a povedala som jej, ze chcem kojit a mam zaujem o odsavacku, vypisala mi taky formulár a ja som si ju šla vyzdvihnúť .... zadarmo. Ja žijem v Tralee co. Kerry ale myslím, že to takto funguje po celom Írsku. Ináč odsavacka je veľmi kvalitná a ja som bola nadmieru spokojná, kedže som mala strašne veľa mliecka a musela som si každý den odsavat ... Momentálne čakáme druhe babo a mám pripravené 3 150 ml. fľaše. Kedže plánuje kojit, tak to mi úplne stačí.

mamartinka
19. júl 2011

Baby Dundalk sa tu nenajde niektora alebo aj neaky znam tam niektorej?Ako sa tam byva a tak.Vdaka.

nikki713
19. júl 2011

@lenkakrchova dakujem za odpoved... tak to je fajn keby to bolo zadara... aspon na niecom usetrit ak sa da.. ja som co.Cavan.... ale tak si myslim ,ze by to tak malo fungovat uvidime v septembri.... 🙂

mitchelstown
19. júl 2011

tak som rada ze ste sa trosku rozpisali 🙂 nikki713, mne nurse nedala ziadnu odsavacku, ale my byvame v malom mestecku, tak moznu tu nedavaju. Ja som si kupila Tommee Tippee - elektricku. Je v pohode, bola tam aj flaska na kojenie 150 ml. Odsavat som zacala az po 6 tyzdni a aj to iba vecer, ked mala uz spi. Pokial sa zobudi, tak sa mi mlieko urobi. Davam potom mliko do vreciek a mraziaku. Ked ideme na vazenie, tak to len vytiahnem, zohrejem a mozem krmit aj v cakarni.
Inak mate baby skusenosti s tou satkou na nosenie deti?

darksky
19. júl 2011

@ladywitch26 Tak to si mala velke stastie pri druhom babatku 🙂 Ja by som tak chcela cely cas 🙂 Trosku si ma vystrasila tou zmluvou...Viem,ze som nieco podpisala u polskehogynekologa, ale bola som taka stastna pri pohlade na moj ultrazvuk,ze si vobec nepamatam co to bolo. Ak som nahodou podpisala tu zmluvu,tak to znamena,ze uz nemozem zmenit lekara?mam v plane zavolat tomu gynekologovi a opytat sa,ako to je u neho s platenim....Ak povie,ze cely cas 130 eur,tak odchadzam....Chcela by som este poradit. Prvykrat som bola u toho gynekologa v 5 mesiaci a potom uz nie.V nemocnici zatial tiez nie.Myslis,ze ak sa citim v poriadku len obcas mam take slabsie krce v podbrusku a pojdem na dalsiu prehliadku k tomu lekarovi az v 12.tyzdni,tak to bude normalne? Alebo je lepsie ist skor....Chcela by som ist na ten ultazvuk az neskor,ked babatko bude uz vacsie 🙂

darksky
19. júl 2011

@alpiinka Ahoooj, onedlho sa ani nenazdas a maly bude okolo teba behat a ty budes niest dalsi uzlicek domov z nemocnice 🙂 Ten cas je neuveritelny..Ja sa smejem,ze uz by som to tehotenstvo chcela mat za sebou a drzat babao v naruci a teraz to ako naschval ide strasne pomaly 🙂 A ten 22.tyzden je premna strasne neskoro. Ja by som to chcela vediet uz teraz 🙂) V septembri ideme na Slovensko,tak skusim presvedcit svojho stareho gynekologa aby sa na to pozrel a povedal konecne tu ocakavanu odpoved 🙂 A na tie Ante... classes sa este skusime prihlasit ak nebude neskoro.Lebo je to trosku divne v tom Coombe. Vcera som nasla zmeskany hovor z neznameho cisla.ked som tam zatelefonovala,tak nejaka pani mi povedala,ze to tak nefunguje a musim cakat, kedy mi oni znova zavolaju...myslis,ze tam mam zavolat znovu ja?Ja uz neviem...a skusim sa opytat na to nase health center, lebo ja byvam v Ashbourne 🙂

darksky
19. júl 2011

@mitchelstown Super, si urcite dalsia babenka, ktora ma viac skusenosti ako ja 🙂

darksky
19. júl 2011

@lenkakrchova ak sa smiem opytat. Asi hlupa otazka 🙂 ale kam si si sla tu odsavacku vyzdvihnut?

darksky
19. júl 2011

@ladywitch26 ja viem,ze uz by som rada bola v tom 5.mesiaci,ze bohuzial 🙂) Ten len opravit ten text hore,ze v 5.tyzdni 🙂

ladywitch26
19. júl 2011

@darksky krce v podbrusku su uplne normalne, neboj, budu aj horsie 😉 pri starsej dcere som sa sledovala ako ty, pri synovi som bez problemov dvihala v praci aj 10kg krabice 😀 a na vianoce som sa vlacila s 20kilovymi prepravkami, makala som nadcasy a to som bola cca 4-5tt, len som o tom este ani netusila. ale potom som si povedala,ze ked babo prezilo hento, tak uz sa nemam coho bat 😀
s tym lekarom ti neporadim, ja som sla hned k mojej GP, mne stacili usg, co mi robili v nemocnici.

@nikki713 ja som si kupila avent manualnu (elektricka je podla mna uplne zbytocna) a som s nou maximalne spokojna. dcera sa nechcela prisat, takze som 7 mesiacov vkuse odsavala a pri synovi som mala nadprodukciu a posielala som do mliecnej banky, takze tiez presla zatazkavajucou skuskou, a myslim, ze este aj tretie kludne vydrzi 😉

jezkomanka
19. júl 2011

@mitchelstown ahoj ja som sa na satkovanie neodvazila, ale kupili sme ergo nosic s novorodeneckou vlozkou (lilliputti) a je uplne super. rozhodovala som sa medzi manducou a tymto. inak super SR stranka o noseni deti, mozno uz ju mas prelusknutu ;) http://nosime.sk/ kupu nelutujem, uz sme ju vela krat vyuzili po vyletoch a aj ked je dcerka velmi mrzuta doma tak si ju tam dam a ukludni sa. Nosene deti ci uz v satke alebo ergo nosici su naozaj kludnejsie a spokojnejsie, nehovorim o tom ze bez nosica by som uz davno prisla o chrbat. 😀
vy uz budete mat 2 mesiace? paaaaaaani ako to ubehlo!!!! 😅

jezkomanka
19. júl 2011

@nikki713 u nas tiez nedavali zadarmo. ja som si kupila Medelu rucnu, vyuzila som iba 3x, zatial hlavne kojim, ale vecer davam flasku UM a ked niekam idem a priatel varuje tak jej dava UM. niektore deti vsak odmietaju prsnik ked skusia flasku, moja je spokojna aj tak aj tak 😉

lenkakrchova
19. júl 2011

@darksky tu v meste je taky veľký sklad rôznych zdravotníckych veci, tak tam som skocila s tým formularom a napockanie som dostala odsavacku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre