Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cobhan
5. jan 2012

@marhulka77 u nas dokonca chalani spominali, ze sa bol niekto pytat na Garde, ci moze pouzivat pyrotechniku a tam mu povedali, ze ked ho chytia, tak ma pokutu 5000 Euro splatnu ihned, ak nie tak sud a 10000. Neviem, co je na tom pravdy, ale na Slovakov to zabralo. Inak pokial viem, tak tu s pyrotechnikou moze robit len clovek, co ma na to povolenie a len na urcitych miestach. Osobne si taketo opatrenia neviem vynachvalit, zvlast kvoli nasmu psovi, pre ktoreho bol kazdy Silvester na SK utrpenim.

marhulka77
5. jan 2012

Prosim vas, tehulky, maminy, mate/mali ste niektora z vas problem so svrbenim v okoli pupka? Mne to zacalo asi pred tyzdnom. Vytvorila sa mi tam aj biela pigmentova skvrna. Na to mi GP povedala, ze to je normalne. Koza sa viac natahuje a tak meni sfarbenie. Asi 3dni dozadu sa mi zacali na tej pigmentovej skvrne vyhadzovat cervene vyrazky. Dost to svrbi...snazim sa neskriabat, ale je to neprijemne. Brusko si natieram telovym mliekom Johnson baby lotion. Najblizsiu kontrolu mam uz v utorok, opytam sa na to. Ale rada si precitam aj nejake rady, skusenosti od vas, popr. ci ste si nieco davali alebo nedavali na vyrazky, ak ste ich mali. Dakujem!

marhulka77
5. jan 2012

@cobhan Paci sa mi, ze v Irsku si vedia dat rady s pyro-fanatikmi 😉 Slovaci sa maju co ucit. Segra mi hovorila, ze tento rok sa bala, aby hluk z pyrotechniky nezobudil jej 2dcerky. Nastastie spali dobre. Ale aj tak, aby mal clovek obavu, ci sa nieco nestane kvoli nezmyselnej pyrotechnike....

marcela1992
5. jan 2012

@marhulka77 Ahoj.Mna tiez brusko svrbí a z toho škrabania sa mi niekdy spravia aj také malé červené vyrážky...ale že vraj to je normálne..

marcela1992
5. jan 2012

Baby platím si na slovensku nemocennské poistenie a dočítala som sa že 6 týždňov pred termínom stačí poslať nejaké potvrdenie od lekára.Chcela by som sa spýtat či je na to nejaké originál tlačivo alebo ako to je...

cobhan
5. jan 2012

@marhulka77 no ved to, deti sa nevyspia a dospeli velakrat tiez. Mne sa Silvester pacil ked som bola mala, to vela pyrotechiky nebolo, skor nejaky prskavky a cele divadlo trvalo mozno 5 minut. Posledne na SK buchali petardy este o tretej rano. A to rano potom...vsade kopec vypalenych petard, vsetko smrdelo, vyrastkovia sa tyzden pred a tyzden po bavili hadzanim petard ludom pod nohy, takze vacsina ludi len cakala kedy to sialenstvo prejde. Tu nastastie nic take nehrozi a to mi neuveritelne vyhovuje 🙂

gumimacko
5. jan 2012

@svintekova jaj tak my letime do polska lebo to mame najblizsie tak uvidime 🙂 no ak budeme stihat dame si ho este prelozit ak nie bude im to musiet stacit

darksky
5. jan 2012

@zuzi_33 Ja som si ho dala robit vo svojej nemocnici ''Coombe hospital'' a vyslo ma to 100euro

darksky
5. jan 2012

@svintekova Ahoj, ja som bola na tom triple teste a urcite pojdem znova,ked otehotniem druhykrat..Vraj zeny okolo 30.tky by si ho mali dat spravit...3D scan nieje taky spolahlivy ;)

darksky
5. jan 2012

@marhulka77 skus na to nic nedavat...ani mydlo a ani ziadne kremy alebo telove mlieka...

darksky
5. jan 2012

@marcela1992 Na co potrebujes to tlacivo? Viem len o jednom tlacive,ktore treba poslat na socialku 6 tyzdnov pred porodom, aby si dostala matersku

marcela1992
5. jan 2012

@darksky No ja si platim to dobrovolne nemocennske tak aby mi to potom platili na ucet...

gumimacko
5. jan 2012

Ahojte ak su tu nejake tehulky z Dublina a blizkeho okolia, mame velke mnozstvo babatkovskych veciciek 0-12 mesiacov za velmi nizke ceny,chlapcenske aj dievcenske,samozrejme aj neutralne farby ,naozaj pekny vyber,robila som aj baliky oblecenia nap.50ks za 50euro pricom je tam vsetko od bodyniek,dupaciek,triciek,mikin,nohavic,svetrikov,ciapocky....puncosky...ak by mal niekto zaujem podam aj blizsie info,kupit sa da cely balicek alebo si same urobite vyber veciciek ale to by bolo dobre zajst k nam domov lebo tahat vsetky veci niekde...tak by ste si v klude mohli vybrat... 🙂

svintekova
5. jan 2012

@gumimacko ahoj ja som začínajúca tehulka. Bývam v Dubline. Kde presne bývaš Nenašlo by sa nejaké to oblečko aj pre tehulku?

gumimacko
5. jan 2012

@svintekova ahoj pre tehulku mam uz len jedny nohavice a svetrik,inac vsetko babatkovkse vecicky,este okrem vecieciek mame nove nepouzite lehatko,vanicku,bouncer,deky.... 🙂 z kazdeho rozka troska 🙂 a byvame v Dubline 5-Donnycarney

svintekova
5. jan 2012

@gumimacko ok. Zatial ešte je priskoro na nakupovanie,ale dakujem velmi pekne za info.

gumimacko
5. jan 2012

@svintekova nemas za co 🙂

darksky
6. jan 2012

@marcela1992 rada by som pomohla,ale neviem ako 🙂

darksky
6. jan 2012

@batina Ahoooj...Dufam,ze nam coskoro ukazes svoje babo 🙂

gumimacko
6. jan 2012

a este dodatok 🙂 okrem detskych veciciek mame na predaj aj postielku pouzivanu iba 6mesiacov cize je uplne ako nova,bez skrabancov je k tomu aj matrac a plastove chranice aby babatko neohryzalo postielku za 45euro,dalej bounce chair fisher price za 20euro...vela veciciek mozem poslat foto v pripade zaujmu,skusala som to nahrat aj na inzerciu na fb ale dlho mi nacitavalo fotky

gumimacko
6. jan 2012

krstinove oblecenia na chlapceka a dievcatko cena za jedno je 20euro naozajnadherne 🙂

marcela1992
7. jan 2012

Baby čo sa tu v Irsku kupuje bábätkam na pupček?Tiež obyčajný lieh alebo tu majú niečo iné?

hrdamamicka
7. jan 2012

Ahoj marcela1992, ja mam doma tyzdnoveho chlapceka a na pupcek nedavame vobec nic.

79zuzana
7. jan 2012

@marcela1992 ahoj, ja som malej na pupcek nedavala nic, len som jej okolo vyutierala s jemne vlhkou vatickou namocenou do cistej vody

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikki713
7. jan 2012

ahojte mamicky, no u nas to vyzera na zapal priedusiek :( maala ma dnes 4 mesiace. a uz 2.den mi strasne kasle ☹ a chrapci... sopliky ma... 😒

darksky
7. jan 2012

Mamicky, neviete mi poradit,kde mozem kupit tieto nohavice?

http://babycarrierdublin.com/index.php?page=sho...

bridget
8. jan 2012

@marcela1992 Presne ako baby radia, cistu prevarenu vodu len okolo pupceka, ziadny lieh. Ja som bola prekvapena, ked mi to v nemocnici radili, lebo u nas vsetko cistia liehom. Ale zrejme cistit vodou ma svoju vyhodu, lebo aj sama som si vsimla, ze ak na akukolvek ranu dam lieh, hoji sa omnoho dlhsie. Aj tu na MK som kdesi citala, ako sa mamicka chvalila, ze potierala liehom a uz 3 tyzdne(!) po porode pupcek odpadol a bolo to ok 😀 No nechapala som, lebo ja som cistila prevarenou vodou ako radili midwifes a pupcek bol prec presne na 5 den po porode a bolo to krasne, ciste, vyhojene. Takze urcite nie liehom 🙂

mitchelstown
8. jan 2012

@marcela1992 ako ti baby radia iba s vodou a urcite sa nedaj ovplyvnit rodinou, ze oni to tak a tak robili.... 🙂

mitchelstown
8. jan 2012

@nikki713 tak skore uzdravenie. A idete aj k GP? Mozno aby sa na nu pozrela, aby to nebolo nieco vaznejsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre