Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mandarinka34
18. jan 2012

@zuzi_33 ja som nevolnosti nemala ale kazdy den som musela mat aspon pol litra fanty 😀

mandarinka34
18. jan 2012

babulky potrebujem si vybavit aj nejaky papier na matrike ked chcem dat piatelove priezvisko malemu??viem ze na slovensku sa to musi.

marhulka77
18. jan 2012

@darksky Je fajn, ze si tehotenstvo uzivas. Urcite si rada, ze si teraz doma a nemusis chodit do prace. Uz si pripravena aj na prichod vasho chlapceka 🙂 Hm, mozno nas aj predbehnete, uvidime...Vela spanku je vraj velmi prospesne. Ja spavam cca 8hodin. Obcas si pospim aj pocas dna. Tiez chodim v noci tak 2-3krat na WCko, co nie je az take zle. Vacsinou sa rano zobudim na to,ze som hladna. Ono, ja sa snazim uz vecer nejest, ale niekedy som taka hladna, ze si musim nieco dat, lebo by som nezaspala. Vcera vecer som jedla naposledy cca o 8pm a rano o 7am som uz bola taka hladna, ze som misku cerealii zhltla za par minut 🙂 Dakujem, ze budes na nas mysliet. Ja tiez budem na vas 🙂

zuzi_33
18. jan 2012

@mandarinka34 Nie, nepotrebujes ziadny papier na to, ze bude mat dietatko priezvisko po otcovi. Jednoducho ked pojdes vybavovat rodny list, tak tam zadas jeho priezvisko, to je vsetko. 😉

catalin
18. jan 2012

@zuzi_33 jeeeeej gratulujeme, ja som sice negrckala ale nevolno mi bolo prve mesiace, ale vzdy som nieco zula, aby zaludok nebol prazdny ani plny a pomohlo mi to..

zuzi_33
18. jan 2012

@catalin No ja sa tiez snazim stale udrziavat zaludok nie prazdny a da sa to celkom zvladnut, aj ked sa necitim dobre, ale ako pride vecer mam pocit, ze si idem vygrcat aj mozog ☹ Tak preto som pisala, ci niekto nieco neporadi, ale myslim, ze klasika to treba prezit... 😖

kami64
19. jan 2012

ahojte potrebovala by som poradit ci potrebujem pre vybavenie rodneho listu pre dieta v irsku aj sobasny list s appostile peciatkou, letime domov a neviem ci si to mam dodatocne vybavit kedze sme to po svadbe nestihli a do prace som to nepotrebovala. Pripadne k comu by som to este mohla potrebovat po narodeni baby. Dakujem.

catalin
19. jan 2012

@kami64 nie nepotrebujes, ale odporucam mat prelozeny slovensky sobasny list do anglictiny..
apostilovat davas len irsky rodny list dietata ak si uplatnujes narok na prispevok pri narodeni dietata na slovensku, pripadne ine prispevky..
🙂

nikki713
19. jan 2012

@zuzi_33 skus ginger ale ci ako sa to pise... alebo canada dry to je podobne.. vraj to pomaha.. viacerii tvrdia... a mat pri posteli vzdy aspon nejaku susienku... rano potrebujes vyrovnat hladinu cukru pred tym ako sa postavis s postele. tak nejake tie susienky napr.. digestive.. 🙂 za pokus nic nedaas viem ze to vela babam pomohlo.. ja som ranne nevolnosti nemavala tak zeneviem..

nikki713
19. jan 2012

@lacka224 maam tiez taketo pekne skusenosti s porodom tu v Irsku... a som rada ze som rodila prave tu.. neviem si predstavit ze by som bola doma a kazdy druhy den chodila na nejake vysetrenia a este neviem co a personal v porodnici v irsku bol uzastny....5hviezdickovy hotel 🙂) ja mozem len pozitivne hodnotit rodenie v irsku 🙂

darksky
20. jan 2012

@marhulka77 Jeeej, Evka mas to uz len za 7 dni.Ja to asi prezivam viac ako ty....🙂 Trosku som sa zlakla,lebo sa Oskar od vcera zacal nejak malo hybat.Ale mamicky ma uistili,ze v tomto tyzdni je to normalne.Drziiiim palce

ivana133
20. jan 2012

baby je tu niekto kto isiel z Irska konkretne z Dublinu na dovolenku niekam k moru?????

ivana133
20. jan 2012

je tu niekto Kildare, Newbridge Nurney????

zuzi_33
20. jan 2012

@nikki713 Ginger som uz skusala pri predchadzajucom tehotenstve, ale nadvihovalo ma z neho este viac.... Ale skusim tie susienky, pripadne to canada dry - co to vlastne je? Nejaky napoj...? Nieco mi to hovori, ale neviem to zaradit. Aj tak dakujem pekne za rady. 🙂

bridget
20. jan 2012

@zuzi_33 Canada dry je zazvorove "pivo" - limonada 🙂 Najviac mi chuti v long drinku s whiskey 😀 Ale to teraz radsej neskusaj 😀

zuzi_33
20. jan 2012

@bridget Ok, dakujem. Musim to pozriet niekde v obchodoch.... Nieco uz zabrat musi.... 😒

moniccca
20. jan 2012

Ahojte baby, som rada, ze som tu nasla tuto temu. Ja som tiez v irsku a chcem tu ostat rodit, no chcela by som poziadat o porodne doma na slovensku, lebo vraj je vyssie. Viete mi prosim vas povedat, ze kolko je tu a co vsetko mi treba na vybavenie porodneho doma?dakujem 🙂

bridget
20. jan 2012

@moniccca O porodne doma si kludne poziadaj, v Irsku totiz ziadne nie je 🙂 A potrebujes rodny list dietata (slovensky, alebo uradne prelozeny irsky), vyplnene ziadosti potvrdene tvojim lekarom z IRL, ze si chodila na prehliadky pocas tehu a ze sa dieta dozilo 28 dni, a myslim, ze tvoj OP. Ak som nieco zabudla, nech ma baby doplnia...

moniccca
20. jan 2012

@bridget tu nie je ziadne porodne?? hmmm. a tie ziadosti si vypytat doma? u koho? ideme totiz na tyzden na slovensko, tak si chcem pozistovat, co vsetko mi treba, len neviem kam ist

bridget
20. jan 2012

@moniccca Vybavuje sa to na urade prace, socialnych veci a rodiny, mozes si ziadosti vyzdvihnut aj tam, pripadne stiahnut z internetu a su aj dvojjazycne formulare, co su na tento ucel najvhodnejsie, lebo nemusis nic davat prekladat. Predsa len, irsky lekar moze mat problem vyplnit slovensky formular. Ja tie dvojjazycne mam tiez, ale uz som to vybavovala pred nejakym casom, tak snad sa nemenili odvtedy, ak chces posli mi do IP svoj email a preposlem.

moniccca
21. jan 2012

@bridget jej to by bolo super, dakujem 🙂

marhulka77
21. jan 2012

@darksky Ano, uz je to len necely tyzden Luci. A, prezivam to aj ja 😉 Hlavne odvcera, lebo ma dost bolelo hrdlo a zlakla som sa, ze ide na mna choroba. Takze sa liecim v posteli. Dnes mi je uz lepsie. S GP som volala vcera, co robit. Vela pit, kloktat slanou vodou a pri teplote/bolesti paracetamol. Ked je termin tak blizko, bojim sa o babo este viac....Davaj si na seba pozor, setri sa a v tychto dnoch asi nechodit vela medzi davy ludi, co pocuvam, kazdy druhy je chory. Aj moj priatel 😒 Snazim sa byt v klude, v pohode...ale uprimne, budem rada, ked to uz bude zamnou 🙂

svintekova
21. jan 2012

@zuzi_33 ahoj Zuzi, z ktorej časti Dublina si? Pozerám,že sme v rovnakom týždni 🙂

zuzi_33
21. jan 2012

@svintekova Ahojky, ja som Dublin 15 Clonee. Co ty?

marcela1992
21. jan 2012

Ahojte baby.Prosím vás neviete kde sa dá kúpiť táto vanička do kočíka graco tu v Irsku?Alebo nemáte niektorá na predaj?
http://compare.ebay.co.uk/like/310362631324?clk...

svintekova
21. jan 2012

@zuzi_33 ja byvam v Lusku-15 min. od Swordu

mandarinka34
21. jan 2012

@ivana133 ahoj ja som bola s irska v spanielsku isli sme ces cestovnu kancelariu budget vsetko sme si vybavili cez net domov nam prisli papiere s nasimi udajmi.ale lebsie budes mat ked si samostatne zajednas hotel a letenku tiez.hotel najdes na www.Booking.com.ak si budes vsetko samostatne kupovat tak nebudes mat zabezpecenu dopravu z letiska do hotela.

uzlinka1
21. jan 2012

@ivana133 my sme isli na Kanarske ostrovy. Kupili sme si letenku a hotel zvlast a prenajali sme si auto. Odporucam prenajimat si auto na mieste ak si chces zabezpecit transfer do hotelu. Cez webstranku sme mali platit okolo 150 eur na tyzden a na mieste chceli iba nieco cez 100 eur a autosedacka k tomu zdarma. Letenky a 4* hotel pre dvoch a s malym all inclusive nas vyslo na necelych 1000 eur. Cestovne spolocnosti chceli za polpenziu a 3 obcas 4 hviezdickovy hotel skoro 1300 a viac... Ked pohladas tak najdes. booking.com je dobra webstranka ale rychlo sa tam menia ceny a dostupnost hotelov.

zuzi_33
22. jan 2012

@svintekova No tak to nie sme velmi blizko seba..... 😒 skoda. A ako zvladas tehotenstvo? Je to prve babo, vsak?

svintekova
22. jan 2012

@zuzi_33 to teda nie sme 🙂 . Cítim sa dobre, nevolnosti zatial nemám, zo začiatku mi bolo síce všelijako ale to asi 4 dni a strašne ma boleli prsia na začiatku ale teraz je všetko super,občas sa cítim unavená. A ty ako sa cítiš? Na budúci týžden idem ku doktorovi, nech mi dá ten papierik čo potrebujem do nemocnice. Do ktorej nemocnice pojdeš? ja do Rotundy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre