Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tremonti
2. apr 2012

ahojte maminky z Irska.

tak vyzera ze asi na nejaky cas budeme zit v Irsku a tak som sa chcela opytat ako to tam funguje. vseobecne zivot ale hlavne co sa tyka deti.lebo zatial som na materskej, tak ci by sa mohli poberat nejake davky na malu aj tam.a takisto ako to tam je so zdravotnou starostlivostou....

vdaka za akekolvek odpovede...

milacik16
2. apr 2012

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci nejaka z vas ma skusenosti s tym ze otehotnela v irsku, ale isla rodit na Slovensko...Ze kolko stal porod u nas (bez poistenia).Dakujem

milacik16
2. apr 2012

@tremonti Ahoj, myslim ze mas narok na child benefit (rodicovsky prispevok) co je asi 140 eur na mesiac. A so zdravotnou starostlivostou je to tak ze ak nemas ich medical card si platis vsetko sama..ale su tam aj nejaky polsky lekari kde tiez mozes ist bez problemov a samozrejme tiez za kazdu navstevu platis..a aj jeden slovensky.

tremonti
2. apr 2012

@milacik16 a da sa ta medical card vybavit aj pre nas alebo ju mozu mat len irski občania?

jezkomanka
2. apr 2012

@milacik16 vybav si karticku EHIC ak ju este nemas (vypis ziadost a daj na health office). Za porod a predporodnu starostlivost v nemocnici na tuto karticku neplatis nic. (u gynekologa platit budes)

jezkomanka
2. apr 2012

Baby nemate nahodou skusenost s Ustnym pojednavanim na Odvolacom urade? Dnes mi prisiel papier ze sa mam zucastnit, co mi neschvalili benefit a odvolala som sa. Ako to tam prebieha?necakala som to. Na rozhodnutie cakam od augusta

milacik16
2. apr 2012

@jezkomanka Tu karticku uz mam a bolo mi povedane ze sa mi na nu vztahuje cisto porod a vsetko okolo toho si musim zaplati, ale dakujem za rada aj tak. A ty si to pouzila tiez tak?

milacik16
2. apr 2012

@tremonti Ano mozu ju mat aj cudzinci musis si o nu poziadat, ale neviem ti povedat ake podmienky musis splnat, aby ti ju vydali, ale skusit v kazdom pripade mozes za to nic nedas...

pele
3. apr 2012

@milacik16 ja som tak uz raz rodila a o par tyzdnov sa chystam opat, tak ak mas dake otazky, tak sa pytaj

milacik16
4. apr 2012

@pele no super teda...co vsetko ti platilo na tu karticku?a kolko ta asi vysla hospitalizacia ak si to platila?

darksky
4. apr 2012

@rybicka3 Ahoj,ja mam s tou lekarkou velmi zle skusenosti....je to drza a neprijemna zakomplexovana zenska

pele
4. apr 2012

@milacik16 neplatila som nic, aj poradne aj porod boli zadara. Zavisi od nemocnice, aky maju system, niekde tie poradne v tom nie su, inde ano. Ale urcite porod je zadara, to ak ti bude porodnica tvrdit ze nie, tak hladaj inu. Niekde, kde sa s tym velmi nestretavaju, tak maju problem zadat to do pocitaca, aj ked preplacaju. Najlepsie je kontaktovat svoju porodnicu, ja som pisala na oddelenie styku s poistovnami a tam mi napisali, co a ako. Akurat potom po porode som si musela dako vybavovat kontrolu po sestonedeli, myslim, ze mi lekari nedali platit priamo, ale neskor mi poistovna slovenska poslala vyuctovanie.

svintekova
4. apr 2012

Ahojte kočky, prosím vás neviete o nejakej účtovníčke kt. by mi spravila Irske danové priznanie.( Pracujem ako childminder). Dakujem 😉

milacik16
5. apr 2012

@pele Dakujem ti za rady...a v akej nemocnici si ty rodila?

lubi
5. apr 2012

@svintekova ahoj. ak ti nebude vadit e to nie je slovak ale poliak tak mam na jedneho cislo. nam daval do poriadku tiez dane. je v dubline blizko ihlanu.

svintekova
5. apr 2012

@lubi jasné, dakujem 😉

lubi
5. apr 2012

@svintekova ok, ale radsej ti to dam do ip. neviem ci sa tu mozu takto cisla a tak verejne davat.

mandarinka34
8. apr 2012

ahojte maminky,mam otazocku ked vam prisli prve peniazky s maternity benefit na vas ucet bolo uvedene nejake cislo od ktoreho ste ho dostali alebo ste mali normalne napisane maternity benefit...mne prisli peniaze vo stvrtok vobec netusim odkial bolo tam len nejake cislo a suma.myslim ze to je materska ale nie som si ista.na matersku nastupijem az v utorok 10.4 myslite ze by mi boli vyplatene tak skoro??

jezkomanka
9. apr 2012

@mandarinka34 ahoj ked ti schvalili matersku mala by si mat na papieri ze kolko a do kedy. ak je to ta ista suma, tak je to urcite materska. ja uz si nepamatam co tam bolo pisane, ale chodilla mi kazdy tyzden a to bolo hlavne 🙂)

cmulinko
9. apr 2012

@mandarinka34 ja som pri platbe maternity benefitu mala uvedene cislo mojho PPS...nie je to nahodou tvoje pps to cislo?

mandarinka34
9. apr 2012

praveze ani suma mi nepasuje a mala som ho mat vyplateny od 10.4 je to nejake ma to nejakych 15 cisel plus dve pismenka a moje PPS mi pasuje akurat tak prve tri cisla neviem co mi to prislo ale potesilo ma to.

1kwietocek1
10. apr 2012

ahojte babenky...neviete kde sa da pytat potvrdenie,ze nechcem prispevok pri narodeni dvojiciek v irsku????...robi sa to na socialy,,,ci?????

nikki713
10. apr 2012

@mandarinka34 no mne co chodilo bolo uvedenee cislo len nejakee

zuzkaaaa
11. apr 2012

Ahojte baby, prepáčte že sa vám sem vtieram chcem sa spýtať na váš názor. Švargriná sa mi vydala v Irsku tam žijú, pracujú. Kedže na slovensku je bieda rozmýšlame s maželom, že by sme išli na rok do Irska aj mi s malou, ale otázka znie, po anglicky nevieme ani ň.... Ale sama viem že švagriná tam išla tiež tak a za pár mesiacov komunikovala bez problémov anglicky. Nevieme ako sa rozhodnúť ale zostať na slovensku a pracovať len na účty sa nedá.

cobhan
12. apr 2012

@zuzkaaaa Ahoj, bez jazyka by som sa do Irska neodvazila, pokial tam nemas niekoho, kto ti zabezpeci robotu na 100% bez ohladu na znalosti anglictiny.

babulena
12. apr 2012

@zuzkaaaa priklanam sa k odpovedi od Cobhan,bez jazyka je to tazke,napr. nedajboze by ti mala ochorela tak ako sa dohovoris u dr?A tiez ponuka prace je momentalne slaba,a bez jazyka dnes asi pracu nezozenies,lebo je kopa nezamestnanych Irov a aj cudzincov,ktori jazyk ovladaju.Jedine,ze vam ta vasa svagrina bude pomahat cely cas a prihovori sa niekde o pracu pre vas aj bez jazyka.Drzim palce,aby vam pomohla a vy sa tu uchytili

lubi
14. apr 2012

ahojte. aj vo vasich mestach ste dnes v noci mali taku burku? my tu v Bray sme mali mensie tornado. pozerala som si to na youtube. dost strasidelne. este ze sa to urobilo v mori a aj tam ostalo.

cobhan
15. apr 2012

@lubi na juhu bol klud..ked si odmyslim krupy kazdych 10 minut 🙂

mamartinka
15. apr 2012

Ahojte.Az teraz som objavila ze tu je taka tema aj ked mamicka este niesom.Nieste nahodou niektora okolo Droghedy?Myslim Bettystown by bol najlepsi.Dakujem.

lubi
16. apr 2012

@cobhan no na to ze tu nebyvaju taketo burky sme sa zlakli a este druhy den ked som videla na nete ze preco vlastne taka burka bola normlne strach to nahanalo. 😅 byvame ani nie 10min. peso od mora tak si neviem prestavit keby ten twister vysiel na pevninu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre