Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zuzi_33
5. jún 2012

@mandarinka34 Ja co viem, tak child benefit je vyplacany kazdy prvy utorok v mesiaci - aspon ja ho takto dostavam.

jezkomanka
5. jún 2012

@mandarinka34 mne pisali v liste ze kazdy 1.pondelok, ked je Bank holiday tak v utorok, ale sa mi zda ze niekedy uz v piatok to tam vidim 🙂))

darksky
5. jún 2012

@1kwietocek1 Ahoj, ja mam tiez priatela poliaka a nemali sme pri vybavovani pasu ziaden problem.Musi len jeden z vas zdokladovat,ze tu zijete viac ako 4 roky.Napriklad ja som im poslala 3x P60 z poslednych 4 rokov.Alebo mozes to zdokladovat aj s Bank statements,alebo aj tusim P21 alebo nejakou Renk book...Dufam,ze som aspon trosku pomohla ;)

nikki713
6. jún 2012

@mandarinka34 vzdy prvy utorok v mesiaci 🙂 teraz bolo bank holiday tak mi doslo skor.. 🙂

nikki713
6. jún 2012

@mandarinka34 no moj pas som posielala..ale vyplatne pasky iste nie.. ale tak ja som to mala ine kedze tatik malj je ir :/

1kwietocek1
7. jún 2012

@darksky dakujem,skusim to ist vybavit..

jezkomanka
7. jún 2012

@1kwietocek1 skus si poziadat o Supplementary Allowance z Health Boardu, je vo vyske max 188e tyzdenne a este si poziadajte ak ste tak este neurobili o Family Income Supplement (FIS) na socialke (doplacaju 60%rozdielu vaseho cisteho prijmu tyzdenne a vy kedze mate 2 deticky tak do 604eur). Ktore z tohto vam vyjde vyssie to si vyberte (obe naraz sa nedaju). Drzim palce.

bedinka
7. jún 2012

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat. Narodila se nam holcicka cca dva tydny to je. Nevite nahodou zda ma pritel narok na nejaky odecet z dani?? Nebo pokud mate zkusenosti s jinyma narokama o ktere muzeme pozadat. Dekuji za radu

jezkomanka
8. jún 2012

@bedinka ahoj. bohuzial nejake ulavy na daniach na deti nie su. Mate narok na child benefit (ak sa dieta narodi tu vybavia vam to automaticky). ostatne zalezi na tom, ci ty si na materskej, alebo ak si nepracovala ci dostavas podporu. Rodiny s detmi maju narok na Family income Supplement http://www.welfare.ie/EN/OperationalGuidelines/... rataju sa tam vsetky prijmy (takze ma to vyznam az ked ti skonci materska a nenastupis do prace), ak si doma mas vacsiu sancu na ziskanie bezplatneho zdravotnictva Medical Card http://www.hse.ie/eng/services/find_a_service/e...

mandarinka34
9. jún 2012

ahojte mamicky kontroluju tu klbiky u lekara posielaju deticky na rentgen ci jako??

zuzi_33
9. jún 2012

@mandarinka34 Ahoj, ja co viem, tak nekontroluju, resp. iba ked sme este boli v porodnici, tak mu pozerali na klbiky, ale to bolo vsetko. "poriadnu" kontrolu som si nechala urobit na SK - chvalabohu mal vsetko v poriadku.... Ale mooozno, ak by si si poziadala, tak ti hadam skontroluju, ale myslim, ze priamo odbrnici na to tu nie su....

lubi
9. jún 2012

@mandarnka 34 kontroluju asi tak ze musis trochu zaklamat. mna sa pytali ci niekto z rodiny nemal problemy s klbamy tak som zaklamala a teraz o mesiac idem na sono s malym. inak klbiky skontroluje pediatricka iba hmatom v porodnici.

miskaie
9. jún 2012

Ahojte mamicky, prosim vas viete mi poradit co mam robit... idem domov s malinkou ktora ma 2 mesiace a zatial nemame slov.rodny list, chcela by som ju dat doma zdr.poistit, ale ze vraj to bez slov.rodneho listu nejde. Budem doma s malou skoro 3 mesiace a bojim sa byt doma bez poistenia, neviete nahodou ci staci irsky rodny list overeny a prelozeny? dakujem

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bedinka
11. jún 2012

@jezkomanka dekuji za info

bedinka
11. jún 2012

Holky jeste jsem se vas chtela zeptat. Chi dat male propichnout dirky na nausnice. Nevite kde to v irsku delaj? Ptala jsem se GP a on rekl ja ne a zacal se potutelne usmivat....

mandarinka34
12. jún 2012

mamicky mate niektora skusenosti s antikoncepciou MICROLITE??

nikki713
12. jún 2012

ahojte mamicky, aku naj hru maju radi vase deticky.... myslim, ze ako sa s nimi hrate a co maju najradsej... moja mala ma 9 mes. a niekedy sa mi zda, ze nic ju uz nezaujima ;)) 😉

nikki713
12. jún 2012

@bedinka ahoj my mame nausnice od 2 mesiacoch..,, tu to robia v kazdom meste kde je mothercare za 19.99 aj nausnicky ti daju 🙂) myslim ze to mothercare je po celom irsku ;)

marcela1992
12. jún 2012

@mandarinka34 nám prišiel papier,že v auguste mame ist na rentgen...

lubi
13. jún 2012

baby neviete mi niektora poradit? po porode som sa skoro cela vysypala. je to normalne? a este jedna otazka. idem malemu vybavovat sk rodny list a tak. kedze tu sme iba nieco viac ako dva a pol roka musim si vybavit sk pas. neviete ci sa postupujue rovnako ako pri ie pase? myslim to apostile a tak. dakujem

marcela1992
13. jún 2012

Baby mám na predaj kolísku za nejakú symbolickú cenu.Malý mi už do nej nevojde a iba nám zavadzia.Tak ak by ste mali niekto záujem,tak sa ozvite a pošlem foto.Bývame v Charleville,co.Cork

bedinka
13. jún 2012

@nikki713 dekuji za odpoved. Ja, ale myslela, ze mothercare jsou jen obleceni a ostani na deti. Dneska tady byla nurse a ta me rekla jakekoliv zlatnictvi??? Co to ma byt.. nemate jeste nekdo zkusenoti..

zuzube
13. jún 2012

mamicky prosim vas, chceme ist vybavit irsky rodny list pre malu a povedali mi, ze musim doniest prelozeny sobasny list do anglictiny, ale musi to byt prelozene nejakym certifikovanym prekladatelom.... neviete kde tu v irsku, najlepsie v okoli dublina niekoho takeho najdem? ambasada preklady nerobi... dakujem

79zuzana
13. jún 2012

@bedinka haha, no iri sa tak na to pozeraju, ze malym detom davaju nausnice len gypsy 😀 😀 😀 Ale inak, urobia vam to v Mothercare. Aj my sme tam boli. Akurat, ze mala musela mat 3 mesiace. Skor nechceli. 🙂

jezkomanka
14. jún 2012

@zuzube ahoj a mate Sobasny list overeny aj na SR matrike? (apostill?) certifikovane prekladaju napr tu: http://www.translation.ie/contact-us.html, tu sa da poslat online a poslu naspat postou: http://www.eteams.ie/en/our-languages/mainstream

jezkomanka
14. jún 2012

@lubi lubi najprv musite vybavit SR rodny list (2-4 mesiace) a ked vam pride, potom si poziadate o slovensky pas 4-8tyzdnov. apostila nie je potrebna na vybavenie Irskeho pasu, je potrebna na vsetky zahranicne urady, cize na SR rodny list, pripadne pas. neviem co vsetko vyzaduju na SR pas, ale ked budete ziadat o RL na ambasade sa na to opytaj. od 25.6 - do 29.6 je ambasada zatvorena z dovodu stahovania, na novom mieste otvaraju od 3.7.
http://www.mzv.sk/dublin

marcela1992
14. jún 2012
marcela1992
14. jún 2012

@alienka1 daj mi prosím ťaemail lebo mi to tu nejde dať

bedinka
14. jún 2012

@79zuzana no tak se tam pujdu zeptat a uvidime. Jinak cca za dva mesice se jedeme podivat domu tak to asi necham udelat tam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre