Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lubi
14. jún 2012

@jezkomanka a nevies nahodou ci tam treba ist osobne? skoda ze musim cakat az do pondelka aby som zavolala. takze som dobre pochopila ze okrem veci ktore budem este potrebovat pre SK rodny list, na IE rodnom liste nemusim mat to potvrdenie tu apostili ci co je to??? som z toho zmatena ako lesna vcielka. chceli sme ist domov v septembri a tak to vyzera ze to nestihneme kedze sa tak dlho na vsetko caka. 😒

jezkomanka
14. jún 2012

@lubi praveze na vybavenie SR rl potrebujete ten apostil. na ambasadu musite ist osobne a ak nie ste zobrati tak obaja (ak ste tak nie som si 100% ci musia ist obidvaja rodicia). do septembra to nevybavite obavam sa. :(((((

lubi
14. jún 2012

@jezkomanka dakujem za info. pisala som si sice vsetko co som tu nasla na mk od vas infa ale teraz som popletena takze velmi pomohlo co si napisala. no doma sme chceli este stihnut pekne pocasie, ale co uz ked sa nestiha. a este aj maly sa opytal dva tyzdne neskor 😀

katarina1989
14. jún 2012

ahojte nevie niekto ci by znizili mandzelovi socialku ak by som sla do prace ja? vopred vdaka

zuzube
15. jún 2012

@jezkomanka
ahoj, dakujem krasne za info, nakoniec sme tam isli vcera a dala som im len preklad, co som robila ja a ani si to ta pani nevsimla, vydala mi rodny list malej v pohode 😎

a este jedna otazocka, pri vybaveni slovenskeho rodneho listu, na stranke velvyslanectva pisu, ze je potrebne: Zastupiteľským úradom osvedčený preklad cudzozemského rodného listu dieťaťa do slovenského jazyka... to mam davat prekladat zase niekde, ci to spravia oni, ci ako? ked sme RL vybavovali pre starsiu dceru pred 4 rokmi, tak sme nic take nepotrebovali... nevies nahodou?

haha a este jedna otazka, paaana, ale ich mam 😅 .... kde sa vybavuje ten appostile na irsky rodny list? boli sme tam pred 4 rokmi, ale keby si ma zabila, tak si nespomeniem 😠

dakujem

zuzube
15. jún 2012

@jezkomanka
to apostille sa vybavuje asi tu, vsak?
Department of Foreign Affairs and Trade
Hainault House
69 - 71 St. Stephen’s Green
Dublin 2

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jezkomanka
15. jún 2012

@katarina1989 ak je uz na Allowance tak urcite. ked je na Benefitoch tam partnerov prijem neberu

@zuzube ano presne tam. da sa to aj postou ak by si nemohla osobne, a irsky RL ti prelozia na ambasade, oni prekladaju iba pre svoju potrebu. 🙂 a lacnejsie, ja som dala za preklad RL mimo ambasadu 50eur

katarina1989
15. jún 2012

@jezkomanka dakujem za odpoved on je na benefitoch takze ked by som pracovala aj 5 dni takze fulltime tak by mu socialku neznizili dobre tomu rozumiem? alebo by mu moju ciastku odpocitali?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina1989
15. jún 2012

@fidka79 dakujem pekne tak uz tomu rozumiem 🙂 ... a este jedna vec mozem pracovat ak na slovensku poberam rodicovsky prispevok?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jezkomanka
15. jún 2012

@katarina1989 myslim ze na SR mozes pracovat a zaroven poberat rodicovsky. ak budes pracovat tu tak by si to mala nahlasit. viem ze asi 2 babam odtialto sa podarilo vybavit Rodicovsky prispevok i ked boli tu, ale vatsine to zamietli. child benefit poberate z Irska ci slovenska?

katarina1989
15. jún 2012

@jezkomanka child benefit poberame z irska .... a keby som im to na slovensku nenahlasila stalo by sa nieco alebo zistili by to? ... ide len o to ze neviem ako to bude v praci ci tam ostanem tak nechcem zbytocne nahlasovat ked potom v praci neostanem

babulena
15. jún 2012

ahojte mamicky,prepacte,ze sa vam tu vtieram,neviete niektora,ci na tej polskej klinike je aj ortoped?Nasa 14mes. dcerka ma 1nozku dlhsiu ako 2 a potrebujeme vysetrit.Je lepsie kupit letenky a ist s nou na sk,alebo na tej polskej klinike su tiez dobri dr?dakujem

nikki713
16. jún 2012

mamicky skusal tu niekto z vas metodu - cry it out.. nechat dieta plakat aby zaspavalo samo..? alebo niektoru inu.. ?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikki713
18. jún 2012

@fidka79 no ja to ani nechcem skusat.. len sa pytam.. moja mala tiez nezaspi este sama :/ momentalne nam idu asi zubky a to je hotova katastrofa... strasne vystraja v noci.. nevadi mi ze sa budi ale strasne krici vrieska hadze sa.. bojuje :(

nikki713
18. jún 2012

ahoojte mamicky co okrem gelov ako bongela a calgel pouzivate na zubky.. uz som asi skusila vsetko..ale NIC nepomaha.. aj calpol a nurofen sme skusili, ziaden ucinok.. a v noci to je uplna hroza.. uz si neviem rady az mi je malej luto ";"(

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
18. jún 2012

@nikki713 mozno jej nejdu zubky, mozno ju boli brusko alebo uska..ked jej ani jeden z tych gelov nepomohol..ani lieky proti bolesti..

lubi
19. jún 2012

@nikki713 skus jantarove goralky. su ozaj super. sestrine deti ich mali a ziadne horucky ani plac. a to maju obe sestry odskusane. ja som ich tiez uz kupila. stoja do 10€ na sk cez net.

mandarinka34
19. jún 2012

mamicky mali vase deticky teploty po ockovani BSG??teraz v piatok ideme na to ockovanie tak mam obavi aka bude reakcia po ockovani.

marcela1992
20. jún 2012

@mandarinka34 náš malý nemal

bridget
20. jún 2012

@mandarinka34 Je to ockovanie BCG nie bsg 🙂 Skus si o nom najst a nastudovat viac informacii a garantujem ti, ze teplota bude to posledne, z coho budes mat obavy... Nechcem nejako ovplyvnovat, ale vies o tom, ze v IRL ockovanie nie je povinne a prave BCG uz zrusili aj na SK? Vazne porozmyslaj, ci chces nieco take vpratat do telicka svojho dietata....

lubi
21. jún 2012

@bridget ty si teda nedala dvoje dieta ockovat? az som sa zlakla ked si to tu napisala o tom BCG. tiez som uz sla objednat maleho, ale idem si precitat nieco o tom.

jezkomanka
21. jún 2012

@lubi treba zvazit vyhody a nevyhody ockovania, ale aj vyhody a nevyhody neockovania. Radsej este pockaj a prestuduj si, kazdopadne dietatko sa ma ockovat iba 100% zdrave. Rozhodnutie je na tebe. Tu ta nebudu nahanat ak nedas, nie je tu ockovanie povinne. Ja som nakoniec dala ockovat.

lubi
22. jún 2012

@jezkomanka urcite si prestudujem. ja som sa len trochu zlakala ked to @bridget napisala ze na sk to uz zrusili. poznam tu niekolko mamiciek a este som ale nepocula aby sa niektora zapodieala tym ci dieta da zaockovat BCG alebo nie.

bridget
22. jún 2012

@lubi Ahoj, no ano, na SK od januara tohto roku sa BCG uz povinne neockuje, preockovanie, ktore bolo v 11.rokoch zrusili uz davnejsie. My neockujeme, ale toto rozhodnutie je vysledkom vela vela hladania informacii, studia, zvazovania vsetkych za a proti, aj tak som bola nerozhodna a mna v tom utvrdili konzultacie s lekarmi, niektori su striktne za a nepripustia inu moznost, ini o tom maju lepsi prehlad, vedia aj odborne poradit, poukazat na rizika a benefity a tam sa to u nas jednoznacne prevazilo na stranku neockovat 🙂 Uz od zaciatku zvazovania som ale vedela, ze v ziadnom pripade nedam BCG a MMR. U tych ostatnych to nebolo take jednoznacne 🙂 S tymto na moje prekvapenie suhlasil aj nas GP, podla jeho slov su tie dve zbytocne a dost nebezpecne vakciny, ostatne vraj mame dat... ale nedame 🙂 Tymto ta samozrejme nechcem odradit, ak to povazujes za spravne, daj svoje dieta zaockovat. V tomto suhlasim s @jezkomanka, treba zvazit vyhody a nevyhody a podla toho sa zodpovedne rozhodnut. Dolezite je, ze ty si budes ista, ze robis pre svoje dieta spravnu vec!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre