Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

helka31
10. dec 2007

Tí Íri už skoro všetci majú krásnu vianočnú výzdobu a stromčeky rozsvietené.Radosť pozerať. 😵 Jaj idem si ľahnúť.Padla na mňa únava. 🙄 Dobrú nocku žienky.Ešte sa ozvem.Pa

etuska
10. dec 2007

Hmmm,ako vzdy ☹ V skole sa neda, denne oducim 7 hodin, bezim pre Misku do skolky, potom sa hrame a ked zaspinka, zacina moja dalsia "shift", no uz idem spat, lebo zajtra opat 7 lessons v kuse 😅 a este aj pokec s jedným rodičom ...
No Helka, kuchynku este nemam 😒 Videli sme ju v Tescu,no bola s nami Mimi, tak sme len akoze presli okolo ,no nechceli sme ju kupit pred nou. Min. tyzden bol mangel v Poprade a tam ju nemali, tak pozrie teraz opat v Presove, ci ju este maju 🙂 Dúfam, ze ano.
Helka,na SVK kupis kopec pexies a ak chces aj s anglickými slovickami 🙂 - v kazdom lepsom papiernictve/knihkupectve.
Miske som kupila supeeeer knihu. Ofotim a poslem foto. Je tam 365 aktivit -na kazdy den, je rozdelena este aj podla rocných obdobi a pri kazdej aktivite je okrem krasnych obrazkov popis,co dana aktivita rozvija-motoriku, hudobne citenie,.....-ja mam z nej asi vacsiu radost ako bude mat Mimi 🙂
Žienky, pre dnešok ozaj končím.Ešte jedna otázočka-čo mate na Vianoce pre manzela? Ja zatial knihu + tricko s napisom"Super otec" 🙂 -dufam, ze drahy si to neprecita 🙂
Bru nocku Vám i Vasim deturencom 🙂

nadina
11. dec 2007

Dobre ranko,

tato tema na konikovi je sice uzamknuta:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ale uprimne som sa pobavila 😀 😀 😀

maryloou77
11. dec 2007

ahoj baby
tak je dost zima posledne dni, sice neprsi ale sa mi zda ze je stale zima a zima 😒
tak ja dnes pokracujem v nakupoch 😎
drzte mi palce 😀

nadina
11. dec 2007

Ahoj Mary,
nechystas sa do Blanchu?
ja asi pojdem, tiez nic poriadne este nemam kupene...

etuska
11. dec 2007

Príjemné nákupy 🙂 Ja som práve skončila v práci tak bežím pre *Mimi do škôlky, budeme mat prechadzku,lebo auto ma mangel 😉 -dufam, ze neprsi,pre istotu vezmem malej prsiplast 🙂

etka
11. dec 2007

ahojte dievcence, ale sa tu rozbehla diskusia o zdravotnictve, aj ja sa pridam, bola som tu u dokiho len raz, v oktobri kvoli hnisavym mandliam, tak mi hned strelil ATB a normalne som chodila do prace. Jasne, ze som po ich dobrati hned dostala mykozu...V novembri som bola u Dr aj na SVK, urobila mi vysetrenie, zobrala vzorky aby vylucila bacil a povedala, ze na to sa ATB nedavaju, lebo je to chronickeho povodu...a kazde 2 tyzdne by som mala chodit na masaz mandli...heh, tak tu o tom ani nevedia...takze sa snazim si to robit sama...tot moja jedina skusenost 😖
Lenka1108 a v ktorej nemocnici si rodila?

nadina
11. dec 2007

Ahojte,
prave sme sa vratili s chalanmi,
boli sme v library na divadielku pre deti,
celom fajn spestrenie.
Prajeme pekny vecer.

nadina
11. dec 2007

Ako ste sa dnes mali?

ashley
11. dec 2007

Ahojte babenky.
Tak svokrovci su uz na Slovensku. Tak mi zacina vianocny cas... cize idem upratovat, piect a hlavne kupit nejake darceky, lebo nemam nic.
Krst dopadol dobre, len Tominko bol hladny, tak som ho kojila pocas krstu v kostole... a to som moc nechcela.. ale potom uz sa usmieval a bol dobrucky.
Neskor pridam nejake fotky.
Idem si precitat, co ste za tie dni popisali.

maryloou77
11. dec 2007

ahoj nadina 🙂
a predstav si ze som dnes bola v blanchi ale som sa vytocila ☹ cele 2hodiny som cakala na bus 239 svinu jednu chodi si ako sa mu chce 😖
ale inac v pohode nakupila som ako diva, lebo mam volno v nedelu uz az a to ked manzel bude doma s nim to nie je ono, vsak asi to poznate same 😅
kupila som mu lietadlo na dialkove, vsak aj tak su ako male deti 😎
myslim ze bude rad 😀
a sebe veci, ako aj doma vsetkym nieco male a mile 😉
som sla zase s 3 big taskami plnymi 😎 no klasika 😅
a vy sa mate ako baby???
inac doma ma cakalo prekvapenie....Jezisko u nas uz chodil a nechal mi tu už novy mobil...taka som rada 😀 😀 😀

etuska
12. dec 2007

U nás nič nové, celý den prší a je straaasne tmavo, no uplne ako v Irsku, ked sme tam prisli vo februari,az som sa zlakla, ze ide na nas spadnut obloha 🙂
Hmmm,mala som v plane trosku opravovat testy 🙂 -ale som zaspala...
Zajtra skoro vstavam, takze opat hajde do postele 🙂 Bru noc. ci skor dobre ranko???

lenka1108
12. dec 2007

ahoj etka rodila som v galway tam sme predtým bývali teraz sme v limericku a ako spominala helka aj tu je nemocnica zvlast pre rodicky iba co som pocula ze je fakt dobra...baby ja tiez nechcem obhajovat tychto irskych doktorou napisala som vam moju zlu skusenost zo slovenskymi lekarmi.mimochodom moje prve babetko mohlo zit zistili mi to v galway z krvných testou ze by nebolo tak "poskodene" ako mi tvrdili na sr.malo rastep brusnej dutiny ale povedali ze sa to spravilo...no moja hlupost ze som bezala na slovensko...

baby co tak urobit big stretko...napiste kazda od kial ste z ir a potom po sviatkoch by sme mohli vybrat miesto co bude najbliksie vsetkym a mohli sme si zaroven urobit s rodinkami pekny vikend...co vy na to?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka1108
12. dec 2007

ahoj etka rodila som v galway tam sme predtým bývali teraz sme v limericku a ako spominala helka aj tu je nemocnica zvlast pre rodicky iba co som pocula ze je fakt dobra...baby ja tiez nechcem obhajovat tychto irskych doktorou napisala som vam moju zlu skusenost zo slovenskymi lekarmi.mimochodom moje prve babetko mohlo zit zistili mi to v galway z krvných testou ze by nebolo tak "poskodene" ako mi tvrdili na sr.malo rastep brusnej dutiny ale povedali ze by sa to spravilo...no moja hlupost ze som bezala na slovensko...

baby co tak urobit big stretko...napiste kazda od kial ste z ir a potom po sviatkoch by sme mohli vybrat miesto co bude najbliksie vsetkym a mohli sme si zaroven urobit s rodinkami pekny vikend...co vy na to?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nadina
12. dec 2007

Ahoj Lenka,
myslim, ze stretko je to fajn napad,
takze si mozes poznacit zatial Dublin.

nadina
12. dec 2007

Baby, ten jeden zo SK obchodov rozvaza aj mimo Dublin,
prave mi prisiel mail >
22. december 2007 (Budu v Corku a Waterforde)
23. december 2007 (Budu v Galway a Limericku)

Obchod ma stranku www.irsko-obchod.sk
a maju aj salonky 😉 a vianocne medovniky
a do tych miest bude dovoz za standardny poplatok,
rovnako ako v Dubline, myslim, ze je to do 3 eur,
mrknite na ich stranku.

etka
12. dec 2007

achojte babenky,
Nadi, tiez som pozerala minule tu stranku, az tak ma pri srdci zahrialo, ake vselico tam maju 😵 a ani poplatky za dovoz nie su hriesne, 2Eur ked si objednate do 50Eur a nad je dovoz zadarmiko 😉
Za stretko som vzdy, aj ked ja zatim bez rodinky 🙄 ale sak aj 1kus sa pocita, nie? 😀
vcera a dnes som bola doma, nieco na mna lezie, tak som nechcela riskovat, ze budem na sviatky chora...to by ma fakt nasrdilo 😠
lenka, a vy sa ako casto stahujete? 😉 Galway je pekne mestecko, moc sa mi tam pacilo, Limerick uz veru nie 😖 Ste tam spokojni?
Nadi, uz sa balite pomalicky? Si zoberte aj prsiplaste a zimne bundy, clovek nikdy nevie 😀 Fuka tam! 🙄 Inac, ja sa tam chystam uz roky kvoli plazam, len akosi dosial nevyyydalo...ked je volno, tak hybaj sa domov...sak to poznas.

nadina
12. dec 2007

Ahojte,

aha, Peti, no vidis, to dovozne som doplietla,
asi v tom druhom obchode su 3 eura...vdaka za opravu.
Kufre nebalim, nic mi tento rok nedochadza,
ani ze idu Vianoce, ani to, ze mamina mi pride o dva dni,
ale tesim sa, mozno je aj dobre, ze si z toho nerobim tazku
hlavu, aspon nechaosim, ale mozno to len pride
a budem robit vsetko na poslednu chvilu/zhanat darceky 24.12. doobeda 😀
No a domov mozno medzi sviatkami nakoniec tiez pojdeme, z nutnosti,
ta exekucia na bytovom drzuzstve v ZA, co bola ta afera zo 700 bytmi,
tak zalozili aj nas byt, bez nasej viny a ak kataster odomknu, tak bezime domov
rychlo podpisat zmluvu o odkupeni...len nech to dobre dopadne,
to je hruza, to sa moze stat snad len na SK, pozerali ste to v spravach?

etka
12. dec 2007

nuo, citala som o tom ked som bola doma vo Vecerniku, veru, nie je to situacia k zavideniu...len stale mi napadala otazka, preco si ti ludia tie byty uz davno neodkupili? nebolo to mozne? Neviem...len ma mrzi, ze sa to dotklo aj vas 😢 Je to velmi neprijemne ☹
Tak hned ak sa naskytne sanca, utekajte, lette!!! 😉 Musi sa to predsa nejako vyriesit, informuju vas o diani???

nadina
12. dec 2007

Peti,

zial, dovod bol jednoduchy, suma na odkupenie zase nebola nizka,
blizila sa ku 100 tisicom, myslim, ze nie kazdy si to moze
na SK dovolit, najma ako my s 3 detmi, ked sme tam boli a ked mas trebars
pozicku na auto a pod.
Teraz sme uz zaplatili a cakame na zmluvu...
Neinformuju nas, aj ked sme ich o to poziadali osobne,
nech nam poslu mailom info...ale nastastie mame tam stale susedov,
ktori na nas nezabudli.

etka
12. dec 2007

aha, ok, jasne, chapem, ved neda sa mat vsetko naraz...hlavne s platovymi podmienkami na SK 😖
Sama to poznam a prave preto som aj tu, zarobim a padam 😉
Tak drzim veru palce, nech je to cim skor vyriesene.
Niet nad to mat dobrych susedov a spolahlivych priatelov!

nadina
12. dec 2007

Ved prave Peti,
vies...a koho by napadlo nieco taketo,
ze 700 ludi moze prist o druzstevne byty koli
niekomu inemu...? Ved len vklad do druzstva
bol niekolko stotisic sk, v dobe,
ked taka suma nieco znamenala, takze nikto to nemal zadarmo.
A aj ti, co mali na odkupenie, cakali trebars,
pretoze anuita klesala kazdym rokom o dost vela,
u nas vo vchode boli z 15 len 2 byty odkupene,
aj to tym druhym bytom som si neni celkom ista...

etka
12. dec 2007

ostava len verit, ze to dopadne v prospech vas, ludi, ktori byty obyvali, starali sa a platili...hadam to inac ani dopadnut nemoze! 😠
teraz ale mysli na to, ze idu sviatky a tes sa aj na tych par dni volna a hadam aj v krajsom pocasi 😉

maryloou77
14. dec 2007

halooo baby
kde ste, tak pekny vikend 🙂
a nadine kraaaasnu dovolnku 😀 😀 😀

nadina
14. dec 2007

Vdaka Mary,

tak to tu roztocte,
ked to zase funguje 😉
Pekny vikend vsetkym,

etka
14. dec 2007

Ahojte kocky,
Nadi, prajem vam krasny pobyt a pekne pocasie tam za vodou!!! Uzite si to a v poriadku sa nam vratte! 🙂

etuska
15. dec 2007

Ahojte,
Ako ste sa dnes mali?Ja som navarila obedik, Miske sa nechcelo spat, tak sme sli pozriet do mesta na vianocne trhy. Mimi sme kupili pernicky, sebe medovinku a potom sme este skocili na cajik a kavu.
U nás je kopec snehu,babka dala predcasne Miske kombinezu, aby chudatko vonku nezmrzlo 🙂
Prave idem balit cast vian. darcekov, niektore este nedosli,maju na to este 5 dni, tak verim, ze pridu.
Zajtra ideme na oslavu susedovi Samkovi-ma 3 rocky 🙂
A hadam doobeda stihneme aj sankovacku 🙂
Etka, chcete sa vratit na SVK? My zatial premýslame, ze tam pobudneme 2-3 roky a potom sa uvidi... 🙂
Pekný víkend

etka
15. dec 2007

ahojte koculendy,
etik, ale ste mali perny program s malou, taka domovinky, ehm, urobime si aj my na vianoce.zboznujem vianocne trhy, tu nic take nieje, na hlavnej triede je sice kopec stankov, ale predavaju same nezaujimave veci, kabelky, parfemy, samoska vsetko su to kopie, vianocne tasky a papiere...nie je to ako u nas, bohuzial necitit z toho tu pravu vianockou atmosku...ved ani neni z coho...ani klobaska ani hriatuo ☹ O Iroch som pocula, ze neoslavuju Christmas, ale Giftmas 😀 a je to v Europe najviac minajuci narod co sa vianoc tyka...kupuju vsetko a tych ludi v obchodoch, plne tasky,no hruza 🙄
akurat dnes som si dala odlozit v polskom obchode kapra, take riadne tela velke 😀, predsa len tam maju mraziaky...a my mame mraziak asi tak 30x30cm...to by som ho chudaka musela najprv rozmrazit, strcit dnu a zase zmrazit, heh 😀
etik, nie, urcite tu nechcem zostat, prisli sme sem s priatelom s cielom zarobit korunky a vypadnut, a to sem sem isli na 2 roky, teraz je 4ty 😖
nie ze by sa mi tu nepacilo, ale chyba mi tu tolko veci a doma je len doma, tu sa nikdy nebudem citit doma...a ani ich kultura zivota mne osobne nic nehovori...si predstav, ze oni 24.12, u nich den pred vianocami, chodia po krcmach, a midnight mass maju namiesto o 12tej v noci o 10tej, lebo by tam asi uz nikto po vlastnych nedosiel. To mi povedali dnes irky, to neni z mojej hlavy...aby som sa nahodou niekoho nedotkla... 😅 takze tak v skratke.
si objednavala darceky cez net eti?

etuska
15. dec 2007

Etka,ano dost darcekov som objednala cez net, zatial ich vsak doma nemam ☹ Na web stranke sa pise, ze po Vianociach budu vybavene objednavky zapl. po 6.12.
Ja som platila 3.12 tak ma hadam nesklamu 🙂
Hmmm, vo vacsine krajín sú Vianoce o darčekoch....dúfam, že sa to naše Slovensko "nezhovadí" tiež, pardón za výraz, no dokonale sa mi tu hodí 🙂
Etka, trosku osobna otázka, nemusís odpovedat,alebo posli v IP, kolko priblizne ste boli s priatelom schopni usetrit za rok?
Lebo my si chceme zarobit na domcek a hajde domov "nahanat" dalsie deticky 🙂
We will see.

etka
15. dec 2007

nema problema, poslala som IPcko
...no ved prave, ja milujem vianoce ako take, celu tu atmosferu a "pohodu", ktora by mala vladnut, aj ludia su milsi...nenavidim tie nahanacky okolo toho, vianoce na poslednu chvilu, clovek si to vobec nevychutna a cele sviatky su zrazu fuc... 😖
na domcek, tak to si tu zopar rockov pobudnete! este aj Euro ide svinucha dole 😠
my uz tu nahaname deticky, teda snazime sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre