Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
15. feb 2008

dobre rano baby.ano aj my sme mali pekneho valentina vecera sviecky vsetko hralo az na to ze sme isli uspat malu a zaspali sme skor ako ona. 😅 rano sme sa na tom nasmiali.dnes ideme kupit malej nejaky darcek bo vcera sme si povedali ze potrebujeme mat aspon chvilu len pre seba. 😉 ok babenky idem skocit do sprchy dat malinku spat a chvilu relaxovat pri vareni....papa

etka
15. feb 2008

ahojte dievcata, pozeram, ze Valentinka ste si uzili 😉 drahy bol v praci az do 9tej, takze sa nic speci nedialo, dostala som kyticu ruzi a cukricky v tvare srdiecka uz den predtym, potesilo 🙂
tak sa podrzte, volala som do Rotundy, ze som v 6tt a ona ma objednala na 8. maja 😅 , to budem asi v 5tom mesiaci ak bude vsetko v poriadku...a to je normalne ist na prvu prehliadku tak neskoro??? 😖
Nadi, ja mam s nimi tiez take neprijemne skusenosti, mamca ma chcela objednat teraz ked idem domov, ja viem, ze maju plno, ale proste skor som asi nevedela, ze budem tehotna 😉 a chceli ju proste odbit ze nemaju miesto a tak, no neprijemne...minuly rok, ked som sa tam objednavala, tak to bolo to iste...povedali mi, ze sa mam objednat aspon 3 mesiace dopredu, ked chcem prist, ale ja bohuzial neviem, kedy budem mat dovolenky tak dlho popredu 😖 ale no nic, idem tam a dufam, bude vsetko v poriadku, kedze tu idem az v maji 😅
a vy ako to mate teraz s tym bytom Nadi??? uz je to vsetko urovnane?

nadina
15. feb 2008

Peti,

dik za info,
to aby som sa hned objednala na april, snad nebude neskoro.
Veru, v 5 mesiaci sa mi to zda neskoro,
ja teda neviem ake testy sa tu robia,
ale ak si dobre pamatam, nieco v 18 tyzdni
ale nieco urcite aj skor, vsak zienky?

S bytom to nastastie dopadlo dobre,
odkupili sme ho, Este sice cakame na papiere z katastra,
ale to uz by mala byt len formalita
oproti tomu, co bolo predtym...

nadina
15. feb 2008

Peti,
tak som tam prave volala,
s terminom na april nebol problem.
Asi maju plno, ale zase nechapem,
preco si nenechavaju urcitu rezervu pre
tehotne a pod., no nie?

etka
15. feb 2008

tak to som rada, ze si nemala ziadny problem, ved to je este 2 mesiace 😉 pojdete vsetci domkov?
super s tym bytikom a ako to maju ostatni, vsetci to poodkupovali, alebo sa to stale vlecie? lebo to vyzeralo dost hrozivo ked o tom pisali, brrr 😒 deturence sa ako maju? Miska slecna uz poskuluje po iroch? 😉
bola som rano aj na tax office, maju to tam teraz super poriesene, cakala som len pol hodku, parada a sedis vnutri v teple nie ako niekedy ked boli rady az von.... 😠 takze fsio vybavenuo 🙂

nadina
15. feb 2008

Peti,
je aj najneskorsi termin na tie benefity na tax office?
Asi nie, ked sa to moze tusim az 4 roky do zadu, vsak?
...
Neviem ako ostatni s bytmi,
asi nie vsetci odkupili, ale exekucia bola stiahnuta,
vraj to nebolo v sulade so zakonmi, tak fajn...
...
...Kdeze Miska po Iroch, ale po cernochoch...uz som sa tu ku tomu vyjadrila 😀
Nie, nejdeme vsetci na SK, len ja pojdem na 5 dni,
nakolko moja stara mama bude mat 90.rokov
a deti nemaju prazdniny...a v neposlednom rade -
letenky pre 5 ludi, to nam vzdy vychadza aj na 15.tisic.
Inak je to svinstvo, ale Ryan to ma tak prespekulovane,
ze ked letite s detmi, platite casto za seba viac,
ako keby clovek letel sam.
Jednoducho rodina si to odnesie...
No a deturence inak v pohode 😉

etuska
15. feb 2008

No Petka,je to dost neskoro na 1.prehliadku v 5-tom mesiaci,cudni su 😒 ,no hadam budes cely ten cas v pohode.Ono vies,ze keby boli nejake komplikacie,tak ta vezmu.
Aj my sme isli uspat vcera Mimi a zaspali sme 😀 😀 😀 -a potom som sa zobudila niekedy nahranom 🙂 -check-la postu,odpisala na Konika a isla spat dalej 😀 😀 😀
Ako sa drzia deturence?My sme dnes dostali fotky z karnevalu-mile 🙂 ak sa podari,odfotim a hodim do albumu.
Inac,u nas snezi a hlasia v noci -10C,takze jar tak skoro nehrozi

lenka1108
15. feb 2008

ahoj etka je to normalne stym vysetrenim,moja sestra zistila ze je v skoro v 6 tt na konci oktobra a na prve vysetrenie teda prvy ultrazvuk dostala termin 13 marca to je cca 21 tt.vtedy ti zoberu moc,krv ,postlacaju brusko, popocuvaju srdiecko a pozru babetko a hned ti aj oznamia ci to ma pipika teda ak to budes chciet vediet.moja sestra je vychcana tak sa urobila asi v 13tt ze ju boli 2 dni brucho a hned ju brali na sono a uz vtedy jej povedali ze babo rastie v poriadku,no ze je ok.nechcela cakat tak dlho.tu neuznavaju potraty tak ked ti povedia v 21 tt ze je nieco zle aj tak je uz neskoro.jasne ze to neni tvoj pripad.
no ja som mala prve vysetrenie 21 tt potom mesiac na to u gp-ho mesiac nato v nemocnici a zase moc, pocuvanie srdiecka,kecanie.potom zase gp -nemocnica a takto to islo tusim do 8 mes a potom sa to striedalo kazde 2 tyzdne.v 36tt mi robyli ultrazvuk ci je mozocek ok a tak.a potom len uvidime sa ked budete rodit.no a po porode som isla na prvu prehliatku po 6 tyzdnoch a zaroven to je aj babetkovske prve ockovanie a prehliatka zaroven.inak mozno si uz citala ale ja som s porodom v irsku bola straaaaasne moc spokojna ato som si zazila aj jeden na slovensku .drzim palceky 🙂 🙂

etuska
15. feb 2008

Je dobre pocut žienky,ze mate aj pozitivne skusenosti s porodmi z Irska 🙂 Ja som rodila v Kosiaciach-Saci a nemozem si to vynachvalit.Ozaj-profesionalna starostlivost.milí lekari i sestricky,rooming-in a muzikoterapia pre babatka 😀 -aj druhe by som rada rodila tam,no to je vo hviezdach 😀 😀 😀

mishka711
16. feb 2008

ahojte baby ja som tiez isla neskor na prvu prehladku tu v irl ale bola som doma a kedze som bola ok male bolo ok tak som to nejak neriesila horsie by bolo keby som mala problemy ale to by som riesila u polskej gp inak pekny vikend snad slniecko vydrzi 🙂

etuska
16. feb 2008

ahojte,ako ste sa dnes mali?U nas je opat koooopec snehu a -13C-brrrrr

andreab
16. feb 2008

ahoj dievcence,
ja som opat na Sovensku, v Dubline som len behala a ziaden cas na konika.
Je super, ze sa to tu rozrasta, len uz nemam prehlad a nestacim citat. Ale vzdy hladam, ci je nieco nove u Petky-Etky a konecne som sa dockala, na co som cakala, velmi ti drzim palce a moc sa tesiiiiiiim.
Nadi, dufam,ze ta sadra sla 13.dole a uz to pojde lepsie, nasa Lili mala 13.2. jeden rok, (nechce sa mi verit( a tak sme v ten den leteli aj s ocinom oslavit to domov, od stvrtka mam kazdy den nejaku navstevu, takze veselo
a teraz este peciem muzovi kuracie stehna, lebo rano uz leti naspat, tak aby si nemusel varit obed.
Krasnu dobru noc vsetkym xx

etuska
17. feb 2008

A ja prajem krasnu nedelu 🙂 ideme s Mimi von,aj ked je -10C,slniecko pekne svieti,tak hadam 1/2 hodky vydrzime 🙂

nadina
17. feb 2008

Ahoj Andrea,
super, ze si sa ozvala a ze sa mate fajn,
sadra isla dole, v utorok mam prvu rehabku,
ucim sa chodit, ziadna zabava,
ale dnes som soferovala a ide to,
tak som rada, ze rehabky zvladnem autom sama
a manzel nebude musiet z prace somnou...

Tak pekny dnicek vsetkym,
neuveritelne, ale tento vikend sme mali v Dubline slnecny... 😉

etuska
17. feb 2008

Nadi,tak to som rada,ze sa pomaly dostavas s tou nohou "do normalu" a je fajn,ze mozes soferovat.My sme sa práve s Miškou zobudili 😀 Ten čerstvý vzduch nas zmohol.Na slniecku bolo ozaj fajn,posankovali sme sa a gulovali sme tatinka 😀
Skoda ze vikend tak rýchlo zbehol.
Helka-kde si???? 🙂

andreab
17. feb 2008

Nadi, tak to si macherka ked soferujes!
My sme dnes mali dalsiu navstevu a dalsiu tortu u nasich, prisiel pozriet nas sused farar s gazdinou a jej mamou, aspon sme mali program.
Porobila som nejake fotky a pred odchodom som im ich chcela vytlacit a ani za nic nechcela ist tlaciaren, 5 min na to sa rozbehla, ked som postlacala vsetky kabliky.
Den sme mali chladny ale slnecny, asi ako v Dubline.
Pekny vecer !

pri navsteve Dublinu som bola pozriet v Slovenskej skolke
nemate tam nahodou niektora dieta?

helka31
17. feb 2008

Čauko kočky.Mňa tento víkkend zasa zmohol nejaký vírus a to som mala aj teplotu.Hrúza. ☹ Každý víkkend niečo.A Samko ešte aj chrapčí tak sme doma a manžel spravil palacinky tak sme si zamaškrtili. Vymrzli ste Erika? A snehuliaka už Miška stavala?Nadi keď už šoféruješ tak to určite budeš o nedlho fit,neboj. 😉 Neviete kde predávajú záclony?Tu som zatiaľ žiadne v obchode nenašla len závesy. Nadi nemáš nejaký tip?Pekný podvečer.

etuska
17. feb 2008

Helka,praveze som sa cudovala,ze nam zima vobec nebola.Slnko bolo take silne,ze sme mali takmer cely cas na ociach "sunglasses" 😎 😎 😎
A uz dokonca na stromoch vypucali "bahniatka" 🙂

nadina
17. feb 2008

Ahojte,

Andrejka, mrkla som nove fotecky v albumiku, este dodatocne gratulujem Lilinke ku rociku 🙂
Hlavne vela zdravicka, obom Vam.
...
Helka, nemam veru ziadny dobry tip na zaclony...
ale keby ste chceli luskat anglinu,
tak toto je super stranka > http://www.helpforenglish.cz
Prave pocuvam poviedky odtial a je tam aj text ku tomu,
ale aj ine veci...
Btw: Zaclony som kupovala este na SK cez Quelle, a aj ked mnohe veci
od nich su nekvalitne, tak so zaclonami som bola spokojna.
Tu su take obchodiky, ale asi su zmiesane s niecim inym...
PS > Mam strasnu naaaaadchu, uz mam zodraty nos, hruuuza...
Pekny vecer.

etuska
17. feb 2008

Andrejka-aj ja sa pripajam k blahozelaniu.Tie deticky nam radstu ako z vody/ci ako z mlieka?/ 😀 😀
Nadi:"Ked sa dari,tak sa dari.."-skoro sa uzdrav.

Ja som sa dala na bylinky a aromaterapiu:www.bioshop.sk -spravila som im tam trzbu 😀 😀 ,tak dufam,ze s vyrobkami budem spokojna.
A mna zase boli brucho 😠 😠 -ach tie nase dni 😠 😠 -ale aspon vyskusam Mooncup.Mate niektora???

etuska
17. feb 2008

idem do sprchy,ale este musim trosku pracovat,tak sem tak o pol hodky zavitam 🙂

mishka711
18. feb 2008

ahojte tak dnes tu este nikto nebol asi sme vsetky tak busy co????tak ako pocasie na slovensku je dost chladne co?my sme sa vratili s prechadzky ale boli sme necelu hodku leboo je dost chladno ale minuly tyzden bolo teplejsie dokonca sme namerali na nasom kociku 14stupnou jeden den 🙂 a ako sa maju nase tehulky ?nebyva vam zle baby ja som schudla a vobec mi nechutilo papat az po 3tom mes bolo lepsie ale negrcala som iba som nemohla nic citit

nadina
18. feb 2008

Ahojte,

nikde nikto od vcera? Halo?
Ja som sa prave vratila z vychadzky, z Phoenix parku.
http://www.dublintourist.com/details/the_phoeni...
Foto v albume je robene pri Wellington monumente, vidno ho na tej webovej stranke cely...
Mam to tam rada, je tu uzasny kus zelene v centre mesta.
Vraj najvacsi park v Europe, takto v meste...

Erika, ja sa chystam na DivaCup, ale prepac, tu sa o tom bavit nebudem,
skus v teme, kam to patri...akosi sa to sem nehodi 😉 Diiiiik 😉

nadina
18. feb 2008

Ahoj Mishka,
krasne fotecky v albumceku, Sebastianko je chutnucky,
aj tu je kraaasne, uz treti den, len nech nam to vydrzi...
my sme sa uz naucili, ze ked svieti slniecko,
tak treba v Irsku vsetko odlozit bokom a ist vonku,
nech ho trosku nachytame...nech nie su depresie... 😉

mishka711
18. feb 2008

nadina dakujeme 🙂 no hej treba to vyuzit aj ked niekedy nestihnem sa ani najest ale treba ho vyvencit trochu a ako dlho ste tu vy v dubline???a este ako dlho ostanete?zajtra sa chystam overit rodnny list maleho nahodou neviete ci su tam kazdy den?maa to byt v d1 st,stephnes green nainal house taak snad to najdem a maleho bude strazit kamoska

nadina
18. feb 2008

Mishka,
sme tu zhruba od oktobra, teda manzel od oktobra 2006
a ja s detmi od decembra 2006.

Nechystame sa predbezne nikam 😉

andreab
18. feb 2008

ahojte,
Nadi, dakujeme aj ja som kukla tvoje fotecky, mas krasne barle 😉, snad ich uz nebudes dlho potrebovat,
tvoj Slavko bol asi lepsi jedak ako moja dcera, na svoje prve narodeniny bol uz pekne chlapciatko,
my sa nahaname pol dna s jednou polievkou a cim dalej je to s jedenim horsie

Helka sa pytala, kde najst zaclony, ja som zatial tusim v kazdom nakupnom centre videla obchod s potahovymi latkami, zavesmi a zaclonami a v centre, nedaleko ako robi Etka, je aj taky dlhy obchod so zaclonami.

lucxy
18. feb 2008

ahojte, aj ja sa chcem pripojit do vasej diskusie lebo tiez sa chystame naspat do irska, aspon co som tak postrehla dve baby tusim byvaju v Limericku/tam sa chystame/, predtym sme tam byvali s manzelom ale ked som ostala tehotna tak sme odisli naspat na slovensko, no a teraz rozmyslame ze ideme naspat 🙂
bola by som rada kebyze sa mi ozve Lenka1108, my mame 14 mesacnu dcerku tak zatial pekny podvecer

helka31
18. feb 2008

Andrejka dík za info.Jaj včera večer mi malý dostal 39,5 horučky a povracal sa mi 2 krát. ☹ Strašne mu stekajú hlieny a to ho dusí.Boli sme u lekára a dostal ATB a proti horúčke tak som zvedavá či to zaberie lebo ešte teraz mal 38°C.Taká som zmorená z tej noci.Tento rok sa začína otrasne furt nejaké vírusy.Hruza.Nadi super foto s barlami. 😉 Ako noha?Ta anglina je celkom fajn na zdokonalenie a preskúšanie sa.Nadi u Vás nemrzlo ráno?Lebo tu bola neskutočná námraza a kosa.Už nech je jaro 🙄 .Miška malý je ozaj chutný.On pije mliečko z fľaše?Už nekojíš?Pekný podvečer.

nadina
18. feb 2008

Ahojte,

Vitaj Lucxy, drzim palce, nech stahovanie hladko prebehne...

Andrejka, vdaka, najprv ma zmiatlo nove foto tu na stranke,
som myslela, ze dve nove maminy za jeden den 🙂
No veru, na barle si budem musiet nacas asi zvyknut,
co uz. Zajtra ma caka prva rehabilitacia, tak som zvedava.
Merali mi ohyb nohy, ked mi dali sadru dole,
tak dufam, ze sa uhol zvacsil... 😉
Helka, veru aj tu mrzlo v noci, ale hned zrana
vykuklo slniecko a tak sa vsetko roztopilo,
za chvilocku boli strechy a auta mokre.
Cez den bolo naozaj teplucko, netrufam si povedat kolko C,
ale tusim je po tych 2.mesiacoch, co som nikde nebola, zima prec...
Po ceste sme videli zakvitnute stromy, to si pamatam zo SK v maji...
a tu mame februar, kraaasa, biele aj ruzove kvety 🙂
Helka, prajem Samkovi rychle uzdravenie, drz/te sa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre