Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
1. júl 2010

@ladywitch26 no veru egrese 🙂 na farmers market fakt najdes ledaco 🙂 a ked som ich zbadala skoro mi oci z jamok vyleteli. hned som vzala dva kosiky, aj jahodky, ceresne a marhule.uz su pekne umyte a akurat bastim.
dieta uspate, mm vo vani a ja mam chvilu pre seba lebo dnes to bol fakt den zaberak. ohucana som od malej, idu jej zubky, tak zbohom zdravy rozum...pisti cely den, zavesena je na mne cecok moj, no ale ked trpi ona chudatko budem aj ja. len nech uz su cim skor von.
ta tvoja turistka ma teda vydrz 🙂 niet divu ze uz spinka 😵

ladywitch26
1. júl 2010

@zdenkam aupair v pohode, akurat, ze zaciatkom augusta uz ide domov. tak budem potrebovat dalsiu. ale este uvidim, lebo muz robi uz dva tyzdne, ale len dnes dostal 200e a ze zvysok mu ma zajtra doplatit, no ale uvidime. nejako sa mi to nepaci...
@catalin ten farmer market myslis v centre corku? lebo idem o dva tyzdne na kontrolu do wiltonu, tak by som si kvoli tym egresom kludne aj obchadzku cez centrum spravila 😀

ladysparky
1. júl 2010

caute kockyyyyyyyyyy, tusim ma tu niekto postradal 😀 😀 😀

prebehla som poslednych par prispevkov - catalin, gratulujem k 7 mesiacikom!! boze ale ten cas leti, ze? to nasa mala ma uz vyse 3.. ooooch..... zdenkaaaaa, este si v kope? drz sa zlatino, nech to vsetko dobre dopadne 🙂 bola som minule v slov.obchode vo waterforde, manzelka jedneho z majitelov rodila pred mesiacom a vraj sa dost natrapila (konkretne nebudem rozpisovat), takdrzim palce, nech to tebe ide hladuuuuucko 😎 😎 ladyw, ty si este trufas na tury? hehe, tak druhe babatko bude urcite tiez aktivne 🙂

my budeme uska davat tiez prepichovat, na slovensku.. nausnicky uz mame od krstnej mamy, veeelmi krasne, tesim sa ze nasla styl, ktory som vybrala nasej bambulke 🙂 krstit budeme 4dni po prichode na sr (25.7.), takze sa aj rodina stretne a bude to take predsvadobne rodinne stretko.. totizto sme si vymysleli na rok svadbu, konkretne na paulinkine prve narodeniny 🙂 tak som zvedava ako to vsetko zvladneme a ci to vobec vyjde 🙂

zahliadla som cosi o kalerabe.. tu sa da dostat? ako sa to tu povie? ten swede to asi nebude, ze?
pisete o zdr.karte pre deticky, to mate tu modru zahranicnu? nie je problem ju vybavit, aj ked nedostavam matersku, teda vobec ziadne davky, teda socku, teda ako keby som tu ani neexistovala?
chystam sa inak ziadat o FIS, mate nejaku skusenost?

jooooj, musim si pred odchodom domov nachystat este toooolko papierov - dat GP podpisat prehlasenie, ze sa dieta dozilo 28 dni, na ambasadu ziadat o jednosmerny listok .- podmienky sa vraj sprisnili, teta mi v telefone povedala, ze"snad vam ten listok daju" 😲 uz nie hocikedy sa da vybavit, ale 4-5 dni pred odletom, potom musim vyspekulovat, kedy dat druhe ockovanie bambulke - ten tyzden, kedy by sme mali letiet bude 8 tyzdnov po prvej davke, alenajlepsie by mi bolo ist po 7dmich, lebo by som sla s drahym.. v opacnom pripade sama autobusom.. myslite ze je potrebne-nutne dodrtaz tych 8tyzdnov presne na deN????? a potom musim pomalicky zacat balit, chystat sa domov, ved pridem asi az niekedy v septembri.. babky, dedkovia a zvysok rodiny na slovensku sa nas tak rychlo nezbaviiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

idem vam hodit aj nejake fotky 🙂

tak sa majte krasne a slubujem, ze sem budem chodit castejsie 🙂 uz mame aky taky system a vzdy vecer si vylozim nohy a internetujem - vacsinou surfujem a hladam konkretne veci tykajuce sa nasej malickej, ale urcite si najdem cas aj na kona.. musim.. aspon tieto posledne tri tyzdne 🙂

ahojteeeee

ladywitch26
1. júl 2010

@ladysparky no ty si tu pekne dlho nebola. to ockovanie nemusi byt presne, len nie vcassie ako o 8 tyzdnov. mne napr. malu teraz ockovali az o mesiac neskor, lebo najskor sme boli na dovolenke a potom bola mala nejaka usoplena, tak som povedala gp, ze chcem s tym pockat, kym nebude fit. ten kalerab predavali pred nejakym mesiacom v supervalu ako veg of the week, cohlrabi sa to vola. a da sa zohnat, aj ked tazsie. ale niektore tie swede mi chutovo dost pripominaju nas gigant, no ale taky maly mlady kalerabik je aj tak naj. 😉

janec79
1. júl 2010

ahojtee,
neda sa mi nezareagovat na to, co sa odohralo v druhej teme..Napisem radsej sem, viem vsak, ze baby citaju aj jednu, aj druhu temu.
Je len na zamyslenie, ze podla regionov tu mame 2 temy z irska..To, ze sa nechcu rozoberat plienkove temy v tej druhej je ok, ale ruku na srdce, to predsa nebolo o tom. Ved prispievaju maminy aj s malymi deturencami a je normalne, ze sa zdoveria s kazdodennymi problemami tociacimi sa okolo babatiek. A ved je predsa na kazdom z nas, aby reagoval na prispevok, na ktory chce a ked je nejaky, ktory mu nie je blizky, je to fajn, ved ho staci len preskocit. A mozno chce niekto pocut radu aj od maminy, ktora ma vacsie dieta...
Ked vznikla druha tema, zacala som ju citat, nasla som vela zaujimavych postrehov, ktore sa mna sice este netykaju, ale urcite sa mi zidu. Bohuzial nezapojila som sa do debaty, lebo po tom, co som sa raz odlisila nazorom na jednu vec, mi bolo dane najavo, ze som outsider.. A hoci neskor niekto pisal o glenovi hansardovi a ja ho teda moc mozem, radsej som ani nezareagovala...Aj kamaratka, ktora zvykla pisat do irsko halo sa raz skusila zapojit vedla a hoci to nebola plienkova tema, bolo jej naznacene, ze tam nepatri. Takze ako to vlastne je??? Je to naozaj vec „plienkovych tem“ Hmm, nemyslim, vo vacsine pripadoch ide skor o o to, ze "my sa hrame na tomto piesocku a ty sa chod hrat na svoj"!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
1. júl 2010

ano Monika ma pravdu, to ockovanie nemusi byt presne a uz vobec nie na den. A kalerab mavaju celkom pravidelne aj v Lidli teraz. Tie malicke stavnate.

Majka a ty nemas irsky pas pre malu, ze musis ten jednorazovy cestovny doklad vybavovat? Hej ten sa dava maximalne tych 5 dni pred cestou.

miracle
1. júl 2010

Ahojte,

je tu niekto z hlavneho mesta? Nestiham citat vsetky prispevky.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
1. júl 2010

@ladywitch26 hej to zaplatene nie celkom nejako zavana podozrivostou, tak dufam, ze ho neodrbu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
1. júl 2010

@ladysparky jeeej a plany so svadbou? Tu ci doma? Vy asi skor doma vsak? Ale ked ste obaja Slovaci a nie od daleka od seba, tak to je doma aj easy realtivne. Hlavne ak aj do prace nebudes chodit v tom case, tak budes mat aj cas si to krasne vsetko sama dobavit a podla vlastnych predstav.
inak na maleho nemam european card. Nejako som na to zabudla aj ta moja konci 9/2010 a kukam ze v tom case budem doma, tak musim poznacit do kalendara to vybavit skor nez odidem.

janec79
1. júl 2010

ladysparky: jupi hop hipi hej, si tu zas 😀 😀 Veru, musis sa polepsit a troska tu s nami pokonverzovat. Inak vcera nam nefungiroval net, takze som ani nemohla na fb, ale dnes sa vecer este len zacina.... Paulinka je rozkosna-prerozkosna a tusim sa na teba podoba. A tie zahyby na stehnach by som pozuzlala jedna radost 😀 Inak priprav sa na to, ze ked budu malej prepichovat uska, budes plakat s nou..Ja som davala malej, ked bola este mini-tusim 3 tyzdne mala, robila jej to jej pediatricka a poslala ma von, vraj lepsie pre maminu, ked pocka v cakarni. A ked som zacula ten plac, zacala som aj ja.....az som sa previnilo citila. Ale po chvilke sa zabudlo na plac, na nausnicky a fungovali sme dalej 😉

Baby, ja som tu klasicky kalerab naposledy kupila moc davno, v sobotu v dubline volakedy byval, teda mozno stale byva trh s ovocim, zeleninou, kadejakymi syrmi, kolacmi atd.... Byvalo to vsak v centre a teraz to nemam az tak pobliz, da sa zohnat aj normalne v obchodoch?? Catalin, nerob chute s egresmi, mne ocino dnes volal, ze ich mame citujem plnu prdel v zahrade a uz je aj pozavarany, aj dzem porobeny... mnam, dala by som si. A ked sme pri zradle, zdeni dnes som robila kuracinu podla good to know...casaku a je uzasna.
A ste tu niektora na zmrzku?? Ja by som dokazala ficat na zmrzke cely den- hlavne na haagen dazs- momentalne moja najoblubenejsia mango&apricot - v tescu ju maju za 2 eura, no nekup ju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ladyw: hovoris, ze ta mala zmordovala?? 😀 To obcas poznam aj ja, ked beriem von kocik, tak vacsinou je tam do poctu, uz som to tu spominala, ale enci by len vonku pobehovala, ci svieti slnko, ci prsi, ci fuci.....mame ju problem dostat domov. To ju musim nalakat na marhulu, ta vacsinou zaberie....

catalin: to sa tlaci prvy zubok? ci uz nejaky mate? ja som prave dnes objavila jeden vzadu a teda je uz riadne velky, ale musim povedat, to je doposial jediny, ktory vysiel bez nejakych problemov. Predtym pri kazdom sopliky, nervicky...ved sama vidis. prihod aj ty fotky, nech si spomeniem, ako vyzera 7 mes. zienatko

miracle
1. júl 2010

Ja som D12

janec79
1. júl 2010

@fidka79 no ja uz akoby som nachystana na toho 18teho bola, ked budeme zdrave, urcite sa stretneme. Kam by sme sli tentokrat??? opat phoenix, ci?? Vidim, ze s nocnikom a hovorenim su na tom ti nasi napodobne...Enci musim mat vylozene naladu na to, aby zopakovala nejake slovko, ale na voloviny, to ju nemusim prehovarat, staci spomenut tuki tuki a uz aj si klopka po cele.....
@miracle ahojko, my sme dublin 24, v akej casti d12 byvate? ja pracujem v parkweste, co je tiez d12, ale aj crumlin napr a nie su vedla seba...Ak chces, kludne sa pridaj a mozme dat opat spicha viacere.

miracle
1. júl 2010

Janec my sme v Kimmage, od Park Westu je to dost daleko. Ale ak urobite nejake stretko, dajte vediet.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miracle
1. júl 2010

Nechystate sa nahodou na Teddy Bear Picknick do Blackrocku, je to v nedelu od jednej. Ak bude pekne, tak tam pojdeme

janec79
1. júl 2010

@miracle a co je to zac, aky picknick? kto to organizuje a o co ide? Hmm, ak by to bolo pre takych malych drobcov, tak by som veru aj rada sla, dokonca by sme mozno potom navstivili svagra, on tam byva.....to len tak by d way 🙂 A uz ste dlho v irsku?

lenka78
1. júl 2010

@fidka79 catalin tak ja neviem,co budeme pouzivat pri nasej Bambuli.Chris sa nam precikaval zo vsetkeho,aj z pampers aj z huggies,atd.On ked stiahol brusko,tak nemal problem cikat,kde chcel a to som mu aj 2 latkove davala,kedze som ho nasiroko balila.A newborn su aj superdry huggies?Lebo ked som skusila huggies newborn chytit zvnutra,tak fakt bola mokra,takze nechapem,ved sa mi zda,ze tie plienky su z drahsich znaciek.A ine znacky tu asi ani nemaju pre novorodencov...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka78
1. júl 2010

Inac egrese sme mali aj v lidli.Takze ono to niekedy je,no nie casto.Aj kalerabik bol este nedavno.
Kocky,ja uz som zufala,ze co mam varit,kedze drzim tu dietu pri kojeni,aby nebolelo brusko a tak.A to nemame este ani mesiac...Je tu niekto,kto koji?Co ste varili?

lenka78
1. júl 2010

@fidka79 tak sa skusim po nich mrknut.snad ich maju v tescu...
inac teraz stresujeme s tym irskym pasom.nevieme ako ju mame odfotit.Ked ona stale spi,ked ju zobudime,tak place bez cumlika,s cumlikom pravdaze nesmieme fotit a pokojna je iba bezprostredne po kojeni pred zaspanim.Snad to rychlo zvladneme,aby sme v auguste boli na SK.
A este co ste davali ako dokaz,ze ste tu minimalne 3 roky?Lebo pocula som uz rozne nazory,tak nech si ich trosku utriedim.

zdenkam
1. júl 2010

@lenka78 lenka tak to same som mala ja. Maleho som musela vybudit. na 3x nestastny bol, potom som ho musela cicikat nech neplace a mala by si vidiet tu fotku. Maximalne ofucane dietatko na nej cele cervene. Stresy to boli. Najhorsie je este aj tu hlavku drzat tak, aby tam prsty nebolo vidno. A o 6mesiacov aj tak to babo vyzera uplne inak. Tak nechapem co take caviky.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka78
1. júl 2010

@fidka79 Akoze ziadna dieta?Ved ju bude naduvat.Velmi sa bojim koliky,lebo Chris si odtrpel svoje i napriek diete.V nemocnici na SK nas o nej poucili a aj tu ked som bola,tak mi menovala sestricka,ze co nemam jest a mam vela odpocivat a nestresovat,lebo aj to zle vplyva na mliecko.Nedrzim dietu kvoli linii.Deti su mi prednejsie.Ide mi o dobre mliecko.Aby ju brusko nebolelo.Viem,ze tu poucuju,ze mam jest vsetko,no potom su tu aj rady,ze co nejest,aby nenaduvalo.Inac vraj aj cvicenie zle vplyva na mlieko.Vraj sa z tela pri cviceni vylucuje nejaka latka do mlieka a babatko ho moze odmietnut.No myslim si,ze to iba nejakym vrcholnym sportovkyniam a asi iba babatkam v ranom stadiu.Ja sa toho teraz aj tak vela nenacvicim na brucho,kedze som po sekcii,i ked by to zufalo potrebovalo 😀 😀 😀

lenka78
1. júl 2010

@fidka79 dik za tip,skocime do tesca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre