Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
17. jún 2009

lady no dufame ze zaberie, utechou je ze tym trpi vela deticiek a ono sa to upravi do 4 abo 6.mesiaca, takze pevne nervy s drahym a vydrzat! ale stoji to za to bojovat no nie? 😉 len nech mala pekne rastie a vsetko sa vyvija ako ma, vies aj ked bude stale grckat spat jedlo, nech aspon cosi ostane v brusku aby mohla rast a tak.. neboj upravi sa to coskoro, ten karubin prasok som citala ze vo vacsine pripadov pomohol hned 😉 tak drz sa a nevzdavaj to .))

mishka711
17. jún 2009

baby a mozno asley uz porodila co vy na to?nehlasi sa mi sa uz pomaly balime taak sa mi nechce booze ale tak nech vsetko dobre dopadne i hope so 😀

mamartinka
17. jún 2009

mishka a kamze sa balite?

ladywitch26
17. jún 2009

tak od nas prave odisla public health nurse. mame 4900g. az vyvalila oci, ze stanka bez umelej vyzivy, len z materskeho mlieka dokazala za dva tyzdne pribrat viac nez 700g. no to este nepozna mojho muza. ten zdlabne veceru a este otvori chladnicku, ze si ide pozriet, cim by sa dodlabal. no a mala je cely tatko 😀 vypije celu flasku a o pol hodinu zas vyplazuje jazycek, ze by este cosi zdlabla. ak jej nedam, tak do hodiny zasa spusti vreskot a to jej uz musim dat. nestacim odstriekavat 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
18. jún 2009

martinka letime na svk na4dni asley tu neni takze to ma uz asi zasebou 😀

zdenkam
18. jún 2009

Tinkadublin,

dakujem za virus, tak uvidime, ci sa chytil. Tento tyzden to istime prvykrat aj ovulacnymi testami. 🙂
A sranda ak by to vyslo, lebo v septembri letim s malym do sr, tak by sme to doma oznamili. Ale este sa nevytesujem radsej.

Muzicka si posielam trochu za dobrodruzstvom backpacking do Maroka a vyliezt Atlas. Kedysi to bol nas sen, nez som pochopila, ze s mojimi kolenami to nezvladnem.
A keby ste ho videli ako kazdy vecer cita sprievodcu Marokom a planuje tury. A to so m ho este musela trosku podporit aby isiel, lebo si nebol tak isty, kedze od jula bude 3 mesiace lay off.
Tak mu vravim, ze nie dost, ze to bude sediet ked som ja doma, ale aj ked ja odidem. Ze to nevydrzi. Tak napokon ide. Som moc rada,nech si splni sen.

Tak nadnes len tolko. pa pa.

Dam vediet, ci sa semienko uchytilo. 🙂

ashley
18. jún 2009

Baby som este cela a ubolena. Urcite dam vediet ked to budem mat za sebou. Uzite si stretko, prajem vam krasne pocasie. MIshka prijemnu cestu.

mamartinka
18. jún 2009

mishka711 zelam aj ja prijemnu dovolenku a stastny let.mne vcera prisla mrska.tak ani ovu testy nezabrali. ☹

mamartinka
18. jún 2009

ponukam tip na buduci piatok az nedelu.ak by ste nevedeli kam ist pridte do Droghedy. http://www.droghedasamba.com/

nadina
19. jún 2009

Ahojte,

Martinka, dik za tip.
Posielam tiez tip : http://www.scurlogstown.com/
skor - na pravu irsku zabavu 🙂
Inak ak ste este neboli v mestecku Trim -
tak si nenechajte ujst - je to mesto hradov
a kostolov,
najdete tam aj nejvacsi anglo - normansky hrad
v celom Irsku,
stoji za to !
Pekny vikend vsetkym,
N.

misakika
19. jún 2009

Ahojte mamule,
mam vycitky svedomia ze som tu nakukla az po takej dlhej dobe 😖, ale tento tyzden ol este viac busy ako tie predtym, lebo sme sa stahovali do noveho. Museli sme to urobit v jeden den a bol to des.Najhorsie je ale uz za mnou, zajtra treba len okna poumyvat 😎 a bude hotovo.
Vcera nam akurat zapojili net a siel celu 1/2 hodinu a potom padol..ale dnes zatial ako sme prisli z roboty stale fici, tak som chytro co to precitala co ste popisali. Ja som sa uz davno chystala opytat tych co maju tu European Health Insurance Card ci ju dostali aj ked maju private insurance ako mam napr. ja VHI. Ideme za chvilu na 2 tyzdne domov a chcela by som si dat urobit nejake vysetrenia tak ju asi budem potrebovat. Dik za kazdu radu.

Tinka dufam ze ti uz je lepsie 😉 Skusim ti este dnes poslat nejaku ip.

Inak super ze sa organizuje uz nejake to stretko, ale kedze som sem nakukla az dnes tak uz mame neodvolatelny program na sobotu aj nedelu tak sa mi nepodari prist.Dufam ze to stretko nebude posledne a na to dalsie sa uz hadam aj s Kikou dostavime. Hm...asi sa stretnete len tie co maju take male babatka a to by ona hned jedno take chcela mat doma ..nedala by pokoj 😉 Skoda ze tu nikto nema taku 5 rocnu slecnu ako mam ja, lebo niekedy sa mi stazuje ze nema slovensku kamosku..
No nadnes hadam aj stacilo nie ?
Takze prajem pekny vecer 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ashley
20. jún 2009

Misakika my sme sa stahovali vo februari.. no a dufam, ze to bolo naposledy. Je to zaberacka..
Inak ja stale cela, ale citim sa celkom fajn, tak mi to tolko nevadi..
Fidka tie navstevy poznam. Ked sme niekam isli, alebo bol niekto u nas, tak mal cely rezim rozhadzany. TAk som sa zatala a z kazdej navstevy som odchadzala pravidelne aby mal rezim.. No a nastastie mame rezim doteraz. Je to vyhoda.
Prajem pekny dnik.

tinkadublin
20. jún 2009

ahojte baby tak ako dopadlo stretko? dufam ze ste mali fajn pocasicko 😉

tinkadublin
22. jún 2009

No baby ale vsetky zanedbavame konika ze? 😝 tak aky ste mali vikendik? viem sice pocasie nebolo bohvieco..
ashley ty si este cela? uz druhy den si tu nepisala tak ktovie, mozno ze uz ma princeznicku v naruci a vytesuje sa 😉
Ako vidite ani mne nie je moc do pismenkovania, no vazne baby mne je horsie z tyzdna na tyzden.. uz drahy si zacina robit starosti ci to je ok ze je mi az tak nedobre 😀 aspon ma pekne obskakuje 😉 no ale toto je des co sa so mnou deje, este 3tyzdne a bude ok dufam.. ale dnes musim k lekarke po vysledky testov a do banky atd.. jaaaaj neviem ako to prezijem.. asi vezmem so sebou nejake vedierko 😀 no vazne som zvedava ci druhy trimester bude taky uzasny ako kazdy vravi 😉
tak prajem vam vsetkym pekny tyzden keby sme sa tu nestretli .))

catalin
22. jún 2009

ahoj tinka u vas bola zima cez vikend? u nas na juhu 21 stupnov tak sme sa vytesovali a robili bbq.. 🙂

inak co sa nevolnosti tyka, neboj nic, vsetko je v poriadku, tak to uz len 2-3 tyzdne vydrz.mne to prestalo okolo 11tt, sice ja som negrckala ale zaludok mi plaval dost dlho. a potom akoby utalo a zacalo mi chutit jest a vsetko sa vratilo do normalu.

len si povedz ze tak to musi byt, aspon vies ze vsetko funguje ako ma, tehu hormony rastu a telo sa s nimi musi vysporiadat 😉 bude dobre, a este ti ostane dost casu si tehotenstvo vychutnat. len neprestan pozitivne mysliet 😉

ja som prave dojedla a moje male uz je hore a zblnka si tu v brusku 🙂 to je jeho cas ked dojem, potom zacne buntosit 🙂 , uz len par tyzdnov a budes to citit aj ty 🙂 je to naaaaaaaaaaaadherne

tinkadublin
22. jún 2009

catalin neboj stale myslim pozitivne .) ved ja viem ze si tym musim prejst a presne to si vravim ze aspon viem ze je vsetko ok.. mala by som strach keby sa nic nedialo 😉 no to som citala ze po dobrom papani ked si lahnes tak mozes citit babo hybat sa a tak.. lebo ked chodis, krokmi ho uspavas ale ked si lahnes a oddychujes tak sa budi a buntosi v brusku 😀 jaaaaj uz sa neviem dockat.. veru dufam ze uz len par tyzdnov a bude ok.. ty sa tiez pekne opatruj s malinkym a oddychuj vela .)) to bbq muselo byt uuuuzasne 😝 potvora a sem si neposlala trosku slniecka 😎

catalin
22. jún 2009

to faaaakt ho uspavam ked chodim? to ma ani nenapadlo, pravda je ze ja som vkuse na nohach, a vtedy babo necitim, ale ked si sadnem, vacsinou po jedle tak je hned hore spachtos maly 😀 😀
bbq bolo uzasneeeeeeeee este teraz sa mi slinky zbiehaju..posielam trochu slnka ku vam nech mate dovod sa usmievat 🙂

aknecak
22. jún 2009

Ahojky Babenky, prepacte ze som sa dlho neozvala, no bola som tyzden prec a nemala ani pristup na internet, tak az teraz som citala vsetky prispevky....Teeeda, tolko toho popisaneho....Som zvedava, co Ashley, naposledy pisala 20, tak uz to ma mozno za sebou a uz sa spolu s malou vytesuju....
Tinka, to ti fakt byva tak strasne zle? Ja som fakt v celku v pohode, len obcas mam zaludok ako na vode, no to vsetko. Ti verim ze scan musel byt uzasny, aspon si sa nazivo presvedcila, ze tam nejaky ten oriesok je. Ja idem za 3 tyzdne na Slovensko a neviem sa dockat prveho scanu. Dnes idem volat do Holes hospital o prve stretnutie, tak dufam,ze nieco vybavim, lebo toto s tymi doktormi je fakt hrozne. No mozno aj ja som na to trosku leniva....

Inak ak budete mat nabuduce stretko mamicky a tehulky a vsetky babeny, tak sa rada pridam....Tak nic, letim robit nieco, lebo som v praci nebola tyzden a kopa toho.

Tak papapa

Katka

tinkadublin
22. jún 2009

katka aknecak tak to budeme spolu rodit? .)) super ze ides tiez do holles to sa potom mozme dohodnut ked budes chodit na tie predpripravne kurzy ci co su to, mozme spolu.. sice ja som sa zatial este neodhodlala.. az ked mi bude lepsie tak tam pojdem.. no vazne mi je tak blbo.. som rada ze tebe nie je, hlavne ked musis pracovat, to ja by som takto v praci asi neprezila 😀 no baby, idem ja na moju put do banky a k lekarke.. som zvedava co ma postretne.. tak potom popismenkujem neskor 😉

catalin katka nejak to slnko este nedorazilo.. 😝 posnaz sa lepsie!!!! 😀 😎

mamartinka
22. jún 2009

tinka unas je dnes tiez teplo.aj ked teraz sa zatiahlo.ale fajn pocasie je dnes.

aknecak
22. jún 2009

No asi to tak vyzera🙂 to je teda nahoda. Dnes mi dala prvy termin na vysetrenie v Holes street 19/8, tu je to teda riadne neskoro, ze v 17 tyzdni, no este ze idem domov a uvidim babo skor, lebo by som sa uz nemohla dockat. Potrebujem vidiet, ze nieco naozaj vo mne rastie🙂

Tinka, dufam,ze ti uz bude len a len lepsie. Ono by to malo coskoro prejst, no je to naozaj zvlastne, ze ty tym tak trpis a niekto vobec nie....sila. Inak o tych stretnutiach este popiseme, este som sa vobec neinformovala o nich ako to prebieha a ako to je. Len mi nieco ta sestricka zahundrala, ze kazdu stredu od 13.40 je nejaka infoska pre nove mamicky, inak neviem nic.

Tak ja uz koncim v praci a hor sa domov....tak zatim papapa

tinkadublin
22. jún 2009

katka no to sa maaaas .)) ja som skor dostala termin ako ty a mam az na 31.august, no takze sa nestazuj, si na tom lepsie ako ja 😉 ja uz budem 19tt/20tt, takze to mas este super ze v 17tt 😉 no mne nic nevravela ta sestricka tak neviem, asi som vychytala nejaku velmi neochotnu babu na recepcii.. 😕 ale hlavne ze mame moznost polskych klinik 😀 tiez by som nevydrzala tak dlho.. len mam teraz dilemu kedy ist zasa.. ta polska lekarka vravela ze by som mala dojst v 12tt na testy na rozne vady a tak, no neviem ci sa mam tym strasit, aj tak tu potraty nie su mozne, takze neviem.. este uvidime.. planujem ist radsej v 20tt pred dovolenkou, lebo ideme na sr 6.septembra, aby sme vedeli povedat doma ci to bude chlapcek abo dievcatko,myslite ze to uz bude vidno? hmm dufam ze ano .))

aknecak
22. jún 2009

Tinka,to teda, ze tie terminy su tu tak dlho, no nestazujem sa. Len sa uz tesim na slovensko, aby som isla prvy krat na scan, uz to nemozem vydrzat ako to male vyzera a na 100 percent sa presvedcit ze tam nieco je. Asi to musi byt riadne super pocit....Inak tie testy tiez rozmyslam, ci si ich dat urobit....lebo ak nieco nevyjde podla normy,tak potom stresovat cele tehotenstvo musi byt hrozne.....

Inak babeny, ake bolo stretko? Som zvedava, na buduce sa k vam urcite pripojim.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre