Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka234
25. feb 2011

@alpiinka Ahooj... obdivujem Ta, ze si urobila take rozhodnutie ohladne ockovania... ked ja sa tak strasne bojim povedat nie.. tiez som o tom kecala s GP, dal mi par pribehov, ako boli nezaockovane deti prve 2 roky permanentne chore a nakoniec sa rodicia rozhodli aj tak ich dat zaockovat.. proste je to velmi tazke rozhodnutie a po zhliadnuti toho linku, ake svinstva to obsahuje, som dostala strach, co vsetko som mohla malemu ockovanim sposobit... je to dvojsecna zbran, tazko povedat, co ano a co nie...
Btw, ako pokracujes? Ako sa citis? Uz to uletiiii 🙂))

alpiinka
25. feb 2011

@michaela18 vdaka, no porodu sa trocha bojim 😕 ale nejako voslo dnu, nejako musi von 😀 😀 a taktiez mu dohovaram, aby sa hladko, bezproblemovo vysmyklo na svet 🙂
nevieme co to bude, manzel by to chcel veeeelmi vediet, ale ja chcem prekvapco 😵 tak som mu slubila, ze pri druhom, uz sa moze spytat 😅 aj skusal od doktorov vyzistit, ale ja som vzdy vstupila do dveri, kde som takmer namiesto pozdravu ako prve povedala, ze to nechceme vediet 😀 😀 😀
mien mame zopar pre dievcatko, ale pre chlapca ziadne ☹ akosi sa nevieme zhodnut...ja som mala niekolko mesiacov taky silny pocit, ze to bude baba, ale teraz sa tie tusaky akosi stratili 😕 tak neviem neviem....

alpiinka
25. feb 2011

@mishka234 ahoooj, este si uzivas slovenska???
no rozhodnutie to nebolo lahke, vedela som, ze aj ked je tu ockovanie nepovinne, tak sa to snazia natlacit do co najvacsieho poctu ludi 🙄 ale fakt som nad tym stravila dost casu, zvazila rizika ockovania s rizikom nakazy a rozhodla sa...a neboj sa, ako prve sa ma snazila vystrasit, co vsetko sa moze stat, ale ked zistila, ze to neni len taky moj momentalny napad, ale ze co-to o tom uz viem, tak zmenila taktiku...no bude to boj, viem, ze aj do niektorych skolok nechcu brat nezaockovane deti, ale to zvladneme, len nech su deticky zdrave 😵
inac, sa mame celkom fajn, pomalicky sa kotulame 😀 a aj napriek tomu, ze som pribrala iba 4 kg, tak brusko rastie celkom rapidne poslednu dobu 😕 som vacsia a vacsia snad kazdu hodinu 😀 😀 😀 ale stale sa snazim ako tak udrziavat vo forme, stale chodim na tehu jogu, 2-3 do tyzdna plavat....no snad to tak vydrzi este chvilu a stihneme aj to stretko pred porodom 😉

mishka234
26. feb 2011

@alpiinka Este sme na Slovensku, ano, este tyzden 🙂 Veela vybavujem, takze nemam moc pokoja, ale aspon sa trochu viac vyspim. Inak doma super, teraz s malym si to este viac uvedomujem, lebo je tu klud, mam sa kde prechadzat, kedze sme z Bojnic, krasne prostredie na prechadzky, ani sa mi nexe ist naspat... trepat sa s kociarom po hnusnej busy Naas road 😢
Teda, len 4kg si zatial pribrala? Dobreeee... ja 11kg, ale mam uz len 3 navyse, aj to len preto, ze sa teraz nemam kedy moc hybat. Chcem zahajit posilku zas, ked sa teraz vratim, uvidim, ako budem stihat.
Pocuj, kam chodis plavat? Niekde v okoli Teba na Redcow? Lebo ja budem chodit do Carlisle posilky, to je uz Kimmage, takze jedine autom, ale ak by bol blizsie nejaky bazen, kde by sa nebodaj dalo chodit aj s malym, bola by som happy.
Opatruj sa a uzivaj si brusko, bude Ti chybat.. mne sa dnes snivalo, ze som cakala druheho chlapca 😀

lenka78
28. feb 2011

Ahojte,neprepravoval niekto z vas alebo vasich znamych teraz baliky cez spolocnost AAA-CSI Courier?Dakujem.

alpiinka
1. mar 2011

@mishka234 tak si uzite zvysok dovolenky 😉 tu je momentalne krasne, ale dost sa ochladilo...no to nevadi, hlavne, ze slniecko svieti 🙂 .... to len na lahsi navrat 😉 vymenit bojnice za prechadzky po naas road 😝 nic moc, my nastastie mame maly park hned pod barakom a velky pekny park, kde som autom za 5-10 minut
plavat chodim do tallaght, predtym som chodila do clondalkinu, ale je tam dost studena voda a chladno a taktiez dost vela deti...normalne mi to nevadilo, ale v tehu som to nechcela riskovat...nachladnutie, infekcie, ze ma niekto kopne...hladala som nieco, kde deti nemaju pristup na toto obdobie...do tallaght som uz kedysi chodila, ale vtedy sa dal kupit membership iba na cely rok, tak som sa isla spytat, ci neurobia vynimku, ale uz sa to zmenilo a da sa zaplatit na mesiac, alebo tri a to mi vyhovuje...je tam teplucko, velakrat som v bazene sama 😵
neboj tie 3 kg zmiznu pocas leta ani nebudes vediet ako, bude pekne, mozes byt s malym vonku na prechadzkach, ja uz sa velmi tesim, ako budem kocikovat a konecne po 6 rokoch si uzijem leto...predtym od rana do vecera v praci a vikendy s peknym pocasim sa nezadarili az tak casto
takze druhy chlapec 😀 😀 ty to teda beries zhurta 😀 😀 😀

@lenka78 ja sa chystam cez nich poslat balik zo slovenska (prvykrat), ale uz od stredy cakam na odpoved, kedy pojde najblizsie auto do irska a zatial ziadna odpoved ☹

alpiinka
1. mar 2011

ozaj, neviete niekto este o nejakej inej spolocnosti, co prepravuje baliky aj zo slovenska do irska?

sveta4
1. mar 2011

@alpiinka a neskusala si Slovak Point? pozri ich stranku, oni tiez robia prepravu

alpiinka
1. mar 2011

@sveta4 dik, za tip, skusim si preverit 😉 ale sa mi zda, ze uz som ich raz kontaktovala dost davno a odpovedali mi, ze vozia iba irsko - slovensko a nie naopak, ale aj tak skusim 🙂 a mozno sa to aj zmenilo...

sveta4
1. mar 2011

@alpiinka aha, tak to neviem, ja som zatial ich prepravne sluzby nevyuzivala. My sme vyuzivali kamosa, ktory robil prepravu, ale uz skoncil.

misakika
1. mar 2011

@alpiinka kdesi som citala ze uz robia ja prepravu zo slovenska do irska. My tiez od buduceho roka budeme potrebovat poposielat nejake veci. Teraz som bola doma a tie ceny detskeho oblecenia su desne + kvalita tiez nic moc. Idem detom robit zasoby oblecenia aspon na 2 roky dopredu 🙂

pele
1. mar 2011

@alpiinka robi to Slovakpoint, my sme si davali priniest vo februari. Prestuduj si ich podmienky, napr. cena je taka zaujimava, ze 50 kg sa menej oplati ako 60🙂 Celkovo spokojnost.
@misakika aka bola cesta lietadlom s Karolinkou?

misakika
1. mar 2011

@pele ahoj, slubila som ze popisem ale akosi sa mi doteraz nedalo. Mala ma rozhadzany harmonogram a tak dnes napr. miesto zvycajneho 3 hod. poobednajsieho spanku spala len hodku aj cosi. Nic nestiham ..ani hlavu si umyt 😒
Este aj muzik dnes do mna rype ze sa mi nechce ist na zumbu, ale som taka hotova ze nevladzem. Mala sa v noci budieva kazde 2 hodky, ubuda mi mlieko tak uvazujem ze idem prejst uz cisto len na aptamil a na prikrmi.
No ale idem vam napisat aspon o tom lietani. Let na slovensko bol fajn, lebo sme leteli v case ked mala spava takze 3/4 letu prespala. Pri vzlietani som ju nekojila, lebo nevydrzala a nakojila som ju este na letisku. Ona ma ale cumlik tak ten tlak v usiach bol asi ok, lebo neplakala. Pri zosadani som ju uz kojila tak tiez v poho. Cesta spat do Irska ale bola ina kava. Preplakala ju skoro celu ☹ Mlieko sa mi akosi nechcelo pustit tak som ju nemohla ani nakojit. Na slovensku zacala pit trosku caj tak sme jej ho chceli dat miesto mlieka. Kedze nasa herecka studene nic pit nechce tak sme sli za letuskami ci by nam ten caj trochu neprihriali a tam nam povedali "milo" ze nie. Parada vsak?
Ked sme konecne vypadli z lietadla tak nas skoro odvalilo z toho tepla. Vecer a bolo 13 stupnov. Karolinka bola v overale, lebo na slovensku bolo -5. V taxiku jacala ako diva, dosli sme domov (nastastie sme len cca 20 min od letiska) tak som ju hned pozobliekala a supla do vanicky. Vtedy sa konecne ukludnila..chudatko moje malinke 😢
Inak za autosedacku sme neplatili. Mala som kociar s hlbokou vanickou a do nej som vlozila malu v autosedacke a presli sme tak. Musi to byt ale vsetko jedna seria, autosedacka nesmie mat iny dizajn. No ale samozrejme niekto iny moze v RA dopadnut uplne inak, lebo u nich clovek nikdy nevie...
Chcem sa este opytat ci sa niektorej z vas podarilo dieta poistit zdravotne na slovensku a ci ste sa tam prihlasovali aj do socialnej poistovne.

lenka78
1. mar 2011

@alpiinka no ja sa pytam,lebo neviem,ci este funguju.s tebou sa skontaktovali,ze prijali objednavku?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alpiinka
1. mar 2011

tak kocky, po dnesnom zistovani vysledok asi takyto....ta firma aaa-csi vyzera maximalne divne a podozrivo...vsetky irske cisla, co maju na stranke su vypate, slovenske cislo sice zvonilo, ale nikto sa neozval 😒 no mne to celkom staci, asi by som cez nich nic neposielala...predtym sa mi ozvali mailom, ale niektore veci, co som objednavala cez internet meskali (teraz som celkom rada) , tak som to nemohla poslat...
Slovakpoint uz prepravuje aj zo slovenska do irska, tiez som im volala, nikto to nedvihal, ale takmer okamzite mi volali spat, dozvedela som sa, co som potrebovala a uz spravila aj objednavku 😉 tak snad vsetko pride v poriadku
a este raz vdaka za odporucanie....

mishka234
2. mar 2011

@fidka79 Ahoj, ja som pocula, ze ak maly nema trvaly pobyt na SK, nepoistia ho... Ci ano?

ssonusa
2. mar 2011

@fidka79
@misakika
@mishka234
caute kocky, len som nakukla... Ak mozem z vlastnej skusenosti - co sa zdravotneho poistenia tyka- mne pri odchode z sk sem do IRL povedali na poistovni, ze aj ked za deti plati poistne stat tak som povinna ich odhlasit ked nastupia do skoly, resp. ked sa im zmeni stredisko zivotnych zaujmov, ktore maju tam kde ziju s rodinou, budu navstevovat skolku, skolu, kruzky atd...
Ja na vasom mieste by som si pisomne poziadala o poskytnutie informacie ako postupovat v pripade miminiek, aby sa vam nestalo ako niektorym dospelym (neviem o ziadnom pripade miminka, ale to neznamena, ze sa to nestalo), ze vam daju po nejakej dobe (ked na to pridu) zaplatit vsetky osetrenia, ktore vam na sk vykonaju zdarma (v pripade, ze budete mat babatko poistene). Clovek nesmie byt poisteny v dvoch krajinach sucasne (aspon tak to mne vysvetlovali na poistovni). Problem je, ze aj v jednej postovni sa dozviete od dvoch roznych zamestnancov dve rozne infosky,,, preto by som tam pisala...
Snad nevadi, ze som vam sem na chvilu vpadla... ja len preto, ze potom su ludia nestastni, ked urobia nieco ine ako vyzaduju predpisy (samozrejme nevedomky alebo kvoli zlym informaciam), resp. ked ich potom za to pokutuju atd...
prajem krasny den 😉

michaela18
2. mar 2011

ahojte dievcata,uz som tu par krat pisala.ma tu niektora skusenost s marodkou v prvych tyzdnoch tehotenstva?mam pocit ze ju tu nechcu vystavit zaciatkom tehu.mam hematom.druhy tyzden krvacam.to mi zistil len polsky gynekolog.vcera som rano mala masivne krvacanie.myslela som si ,ze uz je koniec.utekala som za svojou midwife.ta ma objednala do nemocnice na scan,ale az na druhy den,vraj nemali volny termin.vobec ich nezaujimalo,ze som sa psychicky zrutila a chcela vediet ci nase dieta este zije.dnes na scane zistili ze mi praskol ten hematom,preto som tak krvacala ale dietatko je nastastie ok.asi aj vdaka tomu ze mi polsky lekar predpisal duphaston.este tam troska z hematomu ostalo a krvacam ale uz je to slabsie.irsky lekari mi nechcu dat marodku.vraj je to ok.ze ak krvacam nie je problem ist do prace.vraj do 3 mesiaca je ok ak potratim.na sk zeny s mojou diagnozou lezia v nemocnici kym krvacaju a tu ma posielaju do prace.som zufala,do prace urcite nepojdem.len ma stve ze mi nechcu dat papier na socialku.bohuzial budem doma bez penazi.ale kaslat na to.hlavne nech je babo ok.vzdy som nedala dopustit na irsko,ale az teraz ked mam skusenosti so zdravotnictvom sa zacinam obavat,ci je spravne ze som otehotnela v irsku.na sk by sme zasa neprezili kvoli financiam.

alpiinka
2. mar 2011

@michaela18 ale marodku ti v nemocnici aj tak nemozu dat, skusala si vysvetlit situaciu tvojmu GP? ja aj ked som bola v nemocnici, tak mi dali papier pre GP a ten ma vypisal...a on ta moze vypisat aj bez odporucania z nemocnice...vyskusaj, osobne si myslim, ze by to nemal byt problem (aj ked ja som tiez na zaciatku tehu vymenila GP, pretoze on si aj napriek tomu, ze som mala papier z nemocnice, dve cysty, obrovske bolesti, nemyslel, ze to je problematicke tehu 😝 ...a teraz mam super GP)
tak drzim palce, nech je vsetko v poriadku!

misakika
2. mar 2011

@michaela18 Ahoj, to je fakt hrozne. Irsko je asi dobre tak akurat pri bezproblemovom tehotenstve.. Urcite utekaj za GP a ak to nie je tiez nejaky pako tak ta musi vypisat na PN. Ja som mala tiez dobru GP ta ma paraveze stale posielala na PN len ja som nechcela, lebo som sa citila dobre. Mala som len infekciu v moci a tiez som sa jej zdala ze malo priberam a ze babenko je male, ale nakoniec bolo vsetko ok. Drzim prsty a napis nam ako si dopadla. Hlavne odpocivaj a nohy hore.

michaela18
2. mar 2011

@alpiinka no prave o to ide,ze z nemocnice mi papier dat nechceli vraj dieta zije tak mozem ist do prace.a moj GP mi povedal to iste.ale ja krvacam a mam bolesti.doslova mi povedali ze to je ok.ze potraty do 12 tyzdna su normalne.takze menim GP.ked som bola v dubline tak mi polsky lekar vypisal marodku a varoval ma aby som lezala,aj som tu marodku odniesla na socialku.ale moj GP mi nechce marodku predlzit.proste nenachadzam slov

michaela18
2. mar 2011

@misakika akurat som pisala alpinke,ze aj moja GP zdiela nazor ze som ok.namiesto toho aby som lezala tak beham medzi GP,nemocnicou a midwife a prosim ich o marodku a oni stale len to svoje.jednoducho menim lekara.len sa musim popytat kamosiek,kto pozna nejaku normalnu.

michaela18
2. mar 2011

a to som mala zajtra odniest na socialku predlzenie marodky,kedze som bola vypisana minuly stvrtok polskym gynekologom.a nemam co odniest.neviem co z toho bude.som unavena a krvacam z toho kazdodenneho behania po lekaroch a zhanania marodky.

misakika
3. mar 2011

@michaela18 Ahoj, neviem ci si tu pisala kde byvas. Ak si v Dubline tak by si mohla skusit ist aj za Annasom Monsourom ci ako sa pise. To je ten slovensky lekar a o nom som pocula ze ma iny pristup, kedze studoval medicinu na slovensku.

michaela18
3. mar 2011

ahoj ja som bohuzila z waterfordu.a je to pre mna dost daleko,hlavne ked mam to krvacanie teraz.a tiez som o nom pocula ze je super.ale dakujem za pomoc.dufam ze niekoho normalneho najdem.skusim tu najst nejakeho rusa lekara alebo poliaka...dakujem este raz.si zlata.

mishka234
3. mar 2011

@michaela18 Ahoj Miska.. velmi tazko sa to pocuva, desivy pristup! Nemam takuto skusenost, ale byvala som stale prechladnuta a citila sa mizerne z klimy v robote, ktoru nechceli KVOLI MNE vypnut ani stisit, ani ked som nosila papiere od GP, ze mi to robi zle a som tehotna! Bola som v dost zlom stave, kazdy den bolesti hlavy, kosti, atd.. Nakoniec ma GP vypisal uz okolo 28. tyzdna na 6 tyzdnov, ako dovod uviedol Pregnancy problem a nic mi nemohli. Povyberala som si tiez vsetku dovolenku a tak som bola doma az do porodu. Nic nestoji za to, aby sme ohrozili nase deticky. Viem, ze niektori zamestnavatelia by to mozno neakceptovali, neviem, kde robis, ale skus to. Skvely slovensky GP je v Blanchardstowne D15, mozno si o nom pocula, mozno by si mala zajst k nemu...Davaj si na seba pozor, drzim Ti palce!!!!

finfrle
3. mar 2011

Ahoj tak jsme po ockovani na 6v1+ meningococ C a mala teda nebyla k utiseni jak moc plakala 😝
Odpoledne dostala horecky a i cely dnesek ale jsem rada,ze telicko reaguje na neco co tam "nepatri" a bojuje.Zvlada to dobre.Vazime uz 5600g a mame 64cm a je nam uz 18tydnu 😵

misakika
4. mar 2011

@finfrle Ahoj, my ideme na to ockovanie 15.3. Mali sme ist hned na druhy den po navrate zo slovenska, ale mala dostala hnacku tak som to radsej neriskovala. PO prvom ockovani 6v1 bola uplne ok, tak som zvedava ako to bude teraz. Inak mame rovnako "stare" 🙂 dievky. Aj vazia rovnako, len nasa je o 2 cm nizsia, lebo je po mne 😉
Nahod do albumu nejake fotecky. Ako sa inak vola malinka a odkial ste? Sorry ak si to tu uz pisala ..ja vobec nemam pamat na taketo veci..asi este stale u mna pretrvava tehotensky mozog 😖

finfrle
4. mar 2011

@misakika U tebe pretrvava tehotensky mozek jo? 😀 To u me je to tak,ze mi tlaci mleko namozek 😀 😀 😀
Jsem z Co.Mayo,Knock a uz jsem tu pres sest let.
Nase malicke by teda mohli byt kamosky 😉 urcite zijes nekde mimo,pri mem stesti...
Mala se jmenuje Elen a tvoje zlaticko?
U nas to same prvni ockovani v pohode a toto horecky ale neni to tak zle a je vazne dobre,ze telicko reaguje.Nakonec na leky ani nedoslo.Staci pozorovat casteji nez normalne a merit teplotu.Je dobre,ze kdyz mala nebylo ok,ze jsi to odlozila.Mala je dlouhan takze uz kupujeme vetsi a vetsi pyzamka a bodycka.Mm nakupoval jak sileny,kdyz jsem byla tehotna,takze mame oblecku a obavam se,ze to ani neunosi 😅 Nejradeji ji nechavam v pyzamku at je v pohodlnem a nestahuji ji zbytecne brisko.Dnes byla teda nevrla a nemohla jsem ji uspat az v nasi posteli se uklidnila a spinka.
Otazka je jak dlouho to potrva.Mam normalne pocit,ze by to mohli byt zoubky nejak moc cuca ruce a vse co najde a slinta.Jsem se koukala a nepoznam to ikdyz se mi zdalo,ze tam neco asi zacina.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre