Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

misakika
22. nov 2011

@marcela1992 joooj ty si z Corku...tak to som ti nepomohla..sorry.

helka31
22. nov 2011

Vďaka za informácie babenky.

lenkakrchova
23. nov 2011

Ahojte dievčatá, vo februári plánujete ísť letecky na Slovensko a môj syn budem mat 2,5 roka môžem mu zobrať kociar, bude to za free alebo musím za kociar platiť ? Ďakujem za info

marcela1992
23. nov 2011

@lenkakrchova mne sa zda ze kociar je free len do dvoch rokov ale nie som si ista..

lenkakrchova
23. nov 2011

ja si tiez myslim, ale niesom si ista a na stranke Ryanair to neviem najst

jezkomanka
23. nov 2011

@lenkakrchova do dvoch rokov neplatis za letenku plnu cenu, kociar je zdarma aj pri starsich detoch. Bavili sa o tom nedavno maminy na FB stranke 😉

marhulka77
24. nov 2011

Ahojte,prosim vas,chcem sa vas, mamicky, opytat, ci ste mali v tehotenstve bolesti v oblasti rebier. Uz 3.den citim bolest. Hlavne, ked kracam, ale niekedy aj v pokoji. Mozno ma kope babo 🙂 Ta bolest je miestami dost silna. Akoby mi babo kopalo do obliciek. Ked je bolest neznesitelna, snazim sa zmenit polohu, cvicit, natahovat sa. Ako ste to riesili vy, ked ste mali podobny problem? Rozmyslala som aj nad doktorom, ale nateraz som sa rozhodla pockat a uvidim. Dakujem!

ladywitch26
25. nov 2011

@marhulka77 tak ja som si pri dcere doslova uzila.ona bola schopna kopat, resp. suchat nohou do praveho rebra aj pol hodinu v kuse. ja uz som myslela, ze sa zdiviem z toho. gp mi odporucila brat panadol, ked sa to uz neda vydrzat, lebo ona mala rovnaky problem pri druhom, takze ma vedela pochopit. inak ked sa mala narodila, tak mi v tom rebre normalne brnelo este dobry tyzden od porodu.

cmulinko
25. nov 2011

@marhulka77 jednoduchsi sposob ako si pomoct je donutit babatko zmenit polohu...a to sa da rychlo vyriesit napriklad prilozenim niecoho studeneho na miesto,kde babatko tlaci....zarucene sa pohne dalej 🙂 a tym sa ti ulavi....docasne 😀

lenkakrchova
25. nov 2011

@jezkomanka hej hľadala som to tam, ale nejak som sa k 100 % odpovedi nedostala. Je mi jasne že dieťa do 2 rokov má fixnu cenu 20 EUR, ale nebola som si istá s tým kociarom, kedže uz za syna budem platiť normálnu cenu a tým pádom má nárok aj na batožinu.

darksky
26. nov 2011

@catalin Dakujem za vsetky rady ;)

darksky
26. nov 2011

@nikki713 vdaka 🙂

darksky
26. nov 2011

@marhulka77
Ahoj marhulka...Tak tebe uz zacinaju tie stavy, kedy zacina vsetko boliet...Dufam,ze ti nakoniec nieco pomohlo....ja som dnes musela odist z prace skor,lebo mi bolo strasne zle...Po ceste do prace som myslela,ze ani nedojdem...Strasne ma zacali boliet nohy,chrbat, krk a som strasne slaba. Najprv som si myslela ci nemam horucku,ale nie. Dufam,ze mi to coskoro prejde.Musim este vydrzat par tyzdnov pochodit do prace..A co tvoje Antenatal classes? Kolko krat si uz bola? Ja som mala vo stvrtok prvu a strasne sa mi to pacilo..Mila tetuska nam povedala strasne vela zaujimavych veci.

darksky
26. nov 2011

Baby, neviete nahodou ako sa dostanem ku svojim uplne starym Notifikaciam?Teraz som nieco hladala a ono mi to ukazuje len nejakych poslednych 30 :(

mandarinka34
26. nov 2011

ahojte potrebujem poradit,v pondelok som bola v nemocnici na prvej navsteve u doktora a teraz neviem kedy mam is k GP.

cmulinko
27. nov 2011

@mandarinka34 bud to mas napisane v karte,alebo sa v pohode ukaz u GP-ho o 4 tyzdne.....ak citis potrebu skor,tak nevahaj sa ukazat skor....neboj sa....vsetky navstevy mas zadarmo bez ohladu na ich pocet 🙂

soulfly3
27. nov 2011

Ahojte. Chcem sa opytat, ak je tuniekto taky, kto poziadal o FIS...ze ako dlho Vam trvalo, kym ste prispvok zacali poberat..resp. ako dlho trva vybavenie?

jezkomanka
27. nov 2011

@soulfly3 aj mna by to zaujimalo. ja este cakam na potvrdenie od zamestnavatela a posielam to. Zda sa mi ze tam bolo pisane ze do 14 dni od prijatia ziadosti a vyplatia spatne k datumu podania.

pier33
28. nov 2011

Ahojte...Nejdete nahodou alebo nepoznate niekoho kto ide v marci na slovensko z irska autom? sme mlady par.. Surne..Dakujeme

nikki713
28. nov 2011

ahojte mamicky a cakajuce mamicky.. tak my uz mame po krstinach.. v sobotu sme malu emmu pokrstili.. sice pocasie nam neprialo..ale den to bol pekny, kedze som tu mala aj rodinku..
v januari sa chystame domov , ak do vtedy dostaneme pas.. ( posielala som ho asi pred tyzdnom ) citala som, ze niekto sa tu pytal na kociar.. cize ked pojdem s malou mozem vziat aj kociar zo sebou..?????? 😉
ani sa mi nechce verit ze vcera bola prva adventna nedela... chystate sa ostat na vianoce tu alebo idete domov.. slavite sviatky 24... alebo ste sa uz prisposobili irom a je to 25 ...?? 🙂

mitchelstown
29. nov 2011

@nikki713 ahoj, pozrela som fotky, je krasna. Len tak kuka ze co sa s nou deje a co tam vsetci okolo nej pobehuju 🙂 Bezi ten cas,ze? Ved mne uz skoncila platena materska a mala uz hovori mama (aj ked netusi este kto to je) a rastu jej uz aj horne zuby. Uzivam si kazdu chvilocku s nou.
Toto budu nase 6 Vianoce co sme v Irsku. Troje sme stravili na SR a tie zvysne robime 24. slovenske aj s kaprom 🙂 a 25 irske aj s morkou 🙂 Len sa tesim ze teraz tu Vianoce budu uz o inom s malou. Znovu sa vratim do detskych cias. Juuuuj, vazne sa nato tesim 😀

nikki713
29. nov 2011

baby potrebujem radu.. od vcera mam vysoku horucku.. neviete co mozem vziat... kedze kojim.. nejake lieky * asi nie *

jezkomanka
29. nov 2011

@nikki713 panadol mozes urcite aj ked kojis

marhulka77
29. nov 2011

@ladywitch26 Uz je bolest fuc. Na 4. den ma prestalo boliet v oblasti rebier. Aj si citila, ze babo Ta tam kope? Lebo ja som babo necitila. Len som si domyslala, ze asi ono.

marhulka77
29. nov 2011

@cmulinko Dakujem. Mam studeny gelovy obklad, tak ked ma bude babo kopat najblizsie,prilozim si ho a uvidim 🙂

marhulka77
29. nov 2011

@darksky Ahoj. Bolest nastastie "odisla". Tak nejako sama od seba. Toto bola zatial asi najvacsia bolest, aku som v tehotenstve mala. Obcas ma bolia krize, ale da sa to zniest. Inak sa citim celkom fajn, len trosku viac unavena. K tomu vsak dopomaha aj obcasne "skvele" pocasie, ako napr. dnes doobeda, kedy cely cas prsalo. Myslim si, ze na jar, v lete (nie horucom) by sa nam nase babatka "nosili" lahsie. Zajtra mam poslednu class. Tiez som rada, ze sa ich zucastnujem. Vo stvrtok maju premietat video porodu. Zvazujem, ci ist pozriet alebo nie. Najskor som sa priklanala k tomu, ze nie. Ale, cim som blizsie k porodu, tym viac som zvedava 😉 Ty si uz videla nejaky porod? Drzim Ti palce, aby Ti posledne pracovne tyzdne co najrychlejsie ubiehali a aby si mala dost casu na oddych!

marhulka77
29. nov 2011

@nikki713 @mitchelstown Gratulujem, Emma je uz pokrstena! Ako sa drzala pocas obradu? Verim, ze sa uz citis lepsie. V tychto sychravych chladnych dnoch sa na cloveka kadeco nalepi. Ja tu budem travit tiez 6. Vianoce. Vlastne, vsetky som zatial travila tu, v Dubline. Na SVK som oslavovala v januari/februari. My sa snazime slavit 24., ale ked priatel robi, tak 25. Tie dalsie by vsak uz mohli byt na SVK 😉

cmulinko
29. nov 2011

@marhulka77 porody mas aj na youtube...nie je to nic hrozne 😀 ...ja som ich par videla aj nazivo a prezila som 🙂

marhulka77
29. nov 2011

@cmulinko Nechcem sa na to pozerat sama. Radsej aj s ostatnymi mamickami a midwife a nejakym komentarom 🙂

ladywitch26
29. nov 2011

@marhulka77 mna tam mala ani nie ze kopala,ale ako keby skor suchala nohou.a obklady by v mojom pripade nezabrali, ona sa nemala kde uhnut, proste tam nemala dost miesta. ja som bola vzdy ako lata a dcera mala 4,2kg a 51cm,cize taky maly macko buclaty. 🙂
inak my sme na antenatal class pozerali porod asi 20ti, a jeden chlap sa zdvihol a odisiel a jeho zena si cely cas zatvarala oci, tak fakt neviem, ako ti rodili 😀 nic to nie je, ale ked som rodila ja a doktor zahlasil, ze malej uz vidno hlavicku, ze ci chcem pozriet,ze mi da zrkadlo, tak som si predstavila tie sceny z videa a teda rozhodne som to zamietla 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre