Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tutuna
4. máj 2012

Ahojte,ako sa prosím vás vola tabletka,ked mali pri milovani nehodu?kde sa dá kúpiť a koľko to stojí,diik

mandarinka34
5. máj 2012

@moniccca galfer FA ja som uzivala no mala som z neho zelenu stolicu.bere sa to tusim kazdy druhy den.

lubi
5. máj 2012

@fidka takze na to ze na sk pojdeme 3mesiace po tom ked sa maly narodi mozeme zabudnut?????? 😖

moniccca
5. máj 2012

@mandarinka34 a ine problemy si nemala? mne sestricka kazala 1tbl denne po dobu 5 dni a potom 2 denne po dobu 3 tyzdnov. Zatial som si ho nekupovala, radsej upravim stravu.

mandarinka34
5. máj 2012

ja som ho uzivala asi cca 2 tyzdne lebo sa mi zdalo ze som prezelezovana na kontrole ked sa ma pytali ci ho berem tak som povedala ze hej az posledny mesiac pred porodom som povedala ze ho neuzivam uz to nic nehovorili.ja ho mam uzivat teraz po porode tak som si dnes dala

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinka34
6. máj 2012

ahojte mamicky mozete mi poradit kedy mam ist zhlasit maleho k GP a kedy vybavit rodny list a vsetko okolo babatka??dakujem

miskaie
7. máj 2012

@mandarinka34 k GP by si mala ist ked bude mat babo 2 tyzdne, a rodny list po 10 dnoch 🙂

lubi
7. máj 2012

@fidka dakujem. som ozaj pocitala ze vybavim do troch mesiacoch vsetko a ide sa na vylet na sk. ale rozmyslam kombinovat, tak si skusim zistit ci to nepojde tak aby som si ked dostanem sk rodny list nemohla vybavit jednotazovy pas a potom dala pas urobit ked budeme na sk. snad sa da pre novorodenca aj do 24hod. vybavit potom na sk. joooooj tie ich vabavovacky, neviem co robia v tych kancelariach!!! 😠

darksky
7. máj 2012

@mandarinka34 Este raz gratulujemeee 🙂 Nezabudni maleho prihlasit na prve BSG ockovanie,lebo to vraj moze niekedy trvat aj dlhsie.Chodite uz na prechadzky?

mandarinka34
7. máj 2012

@darsky dakujeme este raz.a von neviem kedy pojdeme to pocasie je hrozne

mamartinka
7. máj 2012

@mandarinka34 Veru otras pocasie.A ma byt cely tyzden skaredo. 😠

nikki713
7. máj 2012

ahojte mamicky... potrebujem poradit.. malicka mi grca kazdy vecer a rano po flasi.. vypije pol flasky mliecka napne ju a vsetko vyvrati spat .. prezliekame sa castejsie ako na velkonocny pondelok :(( inak papa uz skoro vsetko... no to mliecko ju drazdi... mamka povedala ze ked jej je zle nemam jej davat mlieko..ale tak ma len 8mesiacov.. potrebuje vzdy svoju davku ci..??? :/

zuzi_33
7. máj 2012

@nikki713 A ake mliecko jej davas? Nezmenila si nahodou znacku, alebo...? Neviem co ti poradia ostatne mamicky, ale ja si myslim, ze este 8 mesacne dietatko mliecko ako doplnok potrebuje. Mozno treba len zmenit mliecko, alebo.... tazko mi je radit, nas maly nikdy negrcal a to je na UM od narodenia. Tak hadam ti ostatne maminy poradia....

nikki713
7. máj 2012

@zuzi_33 sme na aptamile... inak som ju kojila do 7 mesiaca plus aptamil... som premyslala ze skusim zmenit mliecko........ved to ze 8 mesacne babo este to mliecko potrebuje..ale prave mliecko jej robii zle na zaludok :(

nikki713
7. máj 2012

mamicky kto letel s babom s airlingusom...? ako to je s pitim - caj a mlieko pre babo.. kolko toho mozem vziat cez check in..?

zuzi_33
7. máj 2012

@nikki713 Hmmm, tak to je zvlastne, kedze si ju uz predtym prikrmovala Aptamilom a bolo to v poriadku... Skus sa este s niekym poradit, pripadne zmenit mliecko...
Aerlingusom som letela - je to uplne v pohode, hlavne tu v Dubline - ja som zvycajne bravala 2x mliecko a aj 2 flase caju - nikdy s tym nebol problem. Tu to neriesia, ak povies na check ine, ze mas jedlo a pitie pre baby, tak ta v pohode pustia, skor robia problemy v BA.

nikki713
7. máj 2012

dakujem, uvidim co bude zajtra.. ked tak pojdem k lekarovi s nou alebo zmenim mliecko.. kedze poznam tychto lekarov. povie mi ze je uplne v poriadku... o tyzden letime domov, takze dufam ze dovtedy bude ok.. a mozno jej idu zubky a to je jej reakcia na to.. uvidime 😒

zuzi_33
7. máj 2012

@nikki713 Kedze ides domov, tak zbehni s malou k doktorovi na SK, urcite ti poradi viac ako tito doktori tu... 😒

mia002
8. máj 2012

ahojte mamicky.chcela by som sa vas opytat ci tu v irsku davaju epidural pri porode a ake mate skusenosti s tym?

zuzi_33
8. máj 2012

@mia002 Ahoj, ano davaju, ak budes chciet. Ja som mala pri prvom a nevaham ani chvilu a dam si aj pri druhom 😉 . Takze v kazdom pripade odporucam, neviem si predstavit ako by som to zvladla bez epiduralu... 🙂

petronuska
8. máj 2012

@nikki713 Možna bys mohla dat mlicko až dyl po jidle, treba až o hodinu,hodinu a pul. 😉 Hlavne preju, at je vse ok.
My litame s aerlingusem neustale a i tedka, jak ma maly pres tri roky, tak mam pro nej piti a v pohode. Jen si musim vždycky pred nema napit.

miskaie
9. máj 2012

Ahojte 🙂 letim domov v juni s malou,bude mat 2 mesiace.Chcela by som vediet ci mozem so sebou zobrat hlboky kociar az k lietadlu a zobrat aj vajicko?vajicko vezmu do lietadla spolu aj s batozinou?treba za vajicko zaplatit extra?lebo ked som bookovala letenku nic take som tam nevidela letim aerlingusom.Dakujem

mamartinka
9. máj 2012

@miskaie Ahojcek.Kolkeho Juna idete domov a Ryanarom?Lebo mi tiez ideme v Juni domov na 2 tyzdne 24.

miskaie
9. máj 2012

@mamartinka pisala som ze letime aerlingusom....

misakika
9. máj 2012

Ahojte, predavam pekne baby girl vecicky, vacsinou NEXT. Mam balicek na 3-6m (28 EUR) a 6-9m (20 EUR). Kuk na fotky na FB.
>
>

misakika
9. máj 2012

sorry nejak mi tu nechce pridat linky...
kto by mal zaujem poslem fotky na email, alebo sa pozrite na FB do Bazar v Irsku SK & CZ a tam su moje inzeraty od uzivatela Dusan a Miska. Dik 🙂

mia002
10. máj 2012

ahojte mamicky a buduce mamicky,som v 10 tyzdni a absolvovala som prvu navstevu u doktora,zpbral mi len moc cim potvrdil ze som tehotna a vypisal papier do nemocnice odkial mi poslu objednanie na vysetrenie,a hned mi predpisal CLONFOLIC,bez toho aby mi vzal krv.bolo to aj u vas tak isto?

zuzi_33
10. máj 2012

@mia002 Ano, GP robi len taketo vysetrenie na potvrdenie tehotenstva. Krv ti budu brat na vysetrenia v nemocnici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre