Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
23. máj 2008

babi a to kde je ten sk obchod a ten cork.

nadina
23. máj 2008

Martinka, Cork je na juhu Irska.
Ale slovensky obchod najdes aj v Dubline,
vlastne dva slovenske (jeden kamenny a jeden internetovy) a jeden cesko-slovensky (internetovy)

a dalsie dva kamenne sa maju otvarat - jeden v Blanchi a druhy na Smitfielde -
ten je mozno uz aj otvoreny?

xena22
23. máj 2008

Chelsee a preco vlastne ponahlas do prace od tak maleho dietatka???To nie je vycitka,len cisto zvedavost 😀

Toto bol vzdy moj postrach,tiez by som si mohla zaplatit skolku na cely den,pripadne od septembra after school care,ale co povedat v praci,ked deti ochoreju???Tu sa ziadna OCR necerpa a to ci mi sef da alebo neda volno ked mi deti ochoreju,to je len jeho dobra vola(ak to nie je tak,opravte ma prosim) - ale v mojom byvalom zamestnani to tak fungovalo.Tiez v skole maju kopec volna a zbytocnych prazdnin,alebo hned koncia o 12tej,pri kazdej prilezitosti co sa naskytne...najst opatrovatelku,co by bola k dispozicii,kedy si zmyslime,to je tiez problem,aspon tuna...
Ak by som mala este jedno dieta,tak kym by nezahajilo povinnu skolsku dochadzku,tak by som asi ani nad navratom do pracovneho procesu neuvazovala...samozrejme,ze by som uvazovala inak,keby som mala nejake exkluzivne zamestnanie a zarobila neviem ake velke prachy,tak potom by som zvazovala aj mat opatrovatelku na plny uvazok,ale bohuzial z beznych platov sa to nevelmi oplati,vyskusala som,neprerobila som,ale ani nezarobila a tych nervov co ma to stalo 😒 Nuz co ,clovek sa uci na vlastnych chybach 😉

nadina
23. máj 2008

Xeni,

s tou OCR to nie je celkom tak,
mas na to narok, ale ludia to tu jednoducho nevyuzivaju,
jednak nie je moc, co ti preplatia a tak je vzdy lepsie
sa dohodnut so sefom.
Presne podrobnosti neovladam,
ale narok mas.

xena22
23. máj 2008

My pijeme normalne vodu z tocky 😒 teda ja nie...ja skor sodu alebo kolu 😒 ale ostatni ju piju aj z nej varim...zatial sa nic nestalo nikomu...

nadina
23. máj 2008

Gabi,

zabudla som, kde to byvas? 😕

nadina
23. máj 2008

Veru, neviem, co je s Petou...
a Lenka z Wexfordu sa odmlcala,
nechce sa jej pisat

etuska
23. máj 2008


Zienky,my ideme s manzelikom "dumat" nad CV 😉 Pekny vecer

mamartinka
23. máj 2008

nadi dikes.co porabas

nadina
23. máj 2008

pracujem 🙂 finisujem 🙂 mrk do mojho profilu-pasu

annaola
23. máj 2008

nadi, tych 90 je iba na tri dni krat 6 h., na cely tyzden s tym istymi hodinami denne neviem presne kolko , tusim cez 160.
tesim sa ten Mdd, Nadi, nezabudni prihlasit na maile na exile.ja idem radsej hned aby som nezabudla. 😉
Etuska, skusim , minule sme mali plny batoh hraciek, ale ako na potvoru zbadal hracky ich dietata a v momente boli o 100 percent zaujimavejsie ako tie jeho. 😀 Ako sa to hovori?- susedove ceresne su vzdy cervensie, ci ako 😀 ?
Asi pojde so zaviazanymi ocami..
dobru nocku vsetkym a zelam prijemny vikend

nadina
23. máj 2008

Martinka,
citala si moju odpoved co sa tyka navstevy? 😉

nadina
23. máj 2008

Anka,

poslala som prihlasku hned ako som si to docitala 😉

annaola
24. máj 2008

Nadi, super,tesim sa,konecne sa stretnem s aspon jednym konikom 😀 Pride aj kamaratka z Tallaghtu s dcerkou, kto sa este pridaaaaa??????

kravata
24. máj 2008

dobre rano,uprsane..
anicka ,ak by nebolo take hnusne pocasie v pondelok alebo utorok ,tak by sme mohli ist do tych selacov,uz som to kruzkovala v mape,podla nadinych istrukcii 🙂 ,ak chces posli tc.,zavolam.
nada gratulujem k obchodiku 🙂 ,vela klikacov prajem 🙂

nadina
24. máj 2008

Dobre ranko vsetkym.

Nadi, dik 🙂 Potesi.
Anka a ktora kamaratka to pride? Ci Andrejka s Lili z diskusie?
Ozaj Andrejka si tu? Halooo.
Petke-Etke som volala, je v poriadku,
len vcera sa vratila zo SK.

annaola
24. máj 2008

nie, ona vobec nechodi na konika, ale mozno sa prida, ked uvidi ake sympaticke osobky tu su 😉 ( je to Stanka so Simonkou, asi nepoznate nikto, ze?)

chelsee
24. máj 2008

xena vlastne sa do prace ani neponahlam, jediny dovod preco sme uz malu dali do skolky bol aby sa ucila anglicky a bola medzi detmi a nenudila sa so mnou....praveze sa o peniaze vobec nejedna.....my sme to sparvili opacne...zili sme s musom v irsku, potom sme sa vratili na slovensko a kupili byt na ktorom sme po roku zarobili slusne peniaze a vratili sme sa sem aby sme tu zili a nie strkali do ponosky a posielali peniaze domov....ale ked si nebudem vediet najst pracu a sediet doma tak sa mi moc nechce platit skolku....platime 650mesacne....myslim ze je to dost a ten co da 1300 euro za skolku ako pisala nadina tak je blazon.....to uz je aj pre ira predrazene.....ale zas dublin je podstatne drahsi ako zvysok irska....takze je to asi primerana cena na dublin

mamartinka
24. máj 2008

ann.aola ty mas v tallaghu neaku kamosku?a kde presne.aj ja som z tallaghu.

xena22
24. máj 2008

Chelsee myslim,ze by sa ti skor hodila najst nejaku playschool pre malu,ak ti ide len o anglictinu.Moj syn chodil od dvoch rokov na tri hodinky tri krat do tyzdna,tento rok uz chodi 4x do tyzdna,vychadza ma to 200eur mesacne,anglicky uz hovori a rozpocet mi to velmi nezatazuje a myslim,ze tak malemu dietatu ako je Erin to staci.Len neviem ci to nahodnou nebyva az prave od tych 2r 😖
Alebo som s nim chodila na muzikalny kruzok,ked nemal este dva roky - ale tam sme len tlieskali a plieskali nastrojmi 😀 o jazykovom napredovani,tam nemohlo byt ani reci 😀 ,ale prijemny odvaz 😉

nadina
24. máj 2008

Chelsee -
toto je u nas,
ale pozeram, ze aj v Galway...
http://www.playandmusic.ie/b2c/index.shtml

mishka711
24. máj 2008

ahojte som tu len na skok este stale sme na slovensku a to sme uz mali letiet 23maja len manzel musi este ku dr bude mu prepichovat nosne dutiny ci co teda cisti lepsie povedane takze tak aj sme stihli byt chory aj maly ale uz je lepsie a 30maja ked vsetko bude ok letime spet uz sa aj tesime je nam tu dlho tak sa zatila majte krasne 😉

maryloou77
26. máj 2008

Ahoj baby 😀
ako sa mate? 😉
slniecko pomaly vykuka, tak sa nam zlepsuje aj nalada 😀
nakukla som a vidim ze temy sa len tak striedaju...ak niektory z vas bola v Parizi, prosim napiste mi Rp,my sa tam chystame na vyrocie svadby a neake info by mi bodlo 😎
prajem vam krasny a uspesny tyzden...ved konci dnom deti 🙂

xena22
26. máj 2008

Ahojte,maryloou v parizi som nebola,ale chcela by som ist niekedy...
U vas vykuka slniecko a tu zasa poprcha a este je aj kosa,vybehla som len tak v slapkach,ale hned som sa otocila.Zajtra maju zo skoly sportovy den,tak dufam,ze nebude prsat,lebo to maju za kazdeho pocasia,maju si priniest prsiplaste a mame ich natriet opalovacim kremom 😀 ,kombinacia hodna irska 😀
Inak nemam ani nic nove,tak preto len tak tlacham o nicom a posuvam temu 😉

mamartinka
26. máj 2008

ahoj xeni.aj u vas tak fuci?tady je to sialene uz od vcera.

xena22
26. máj 2008

Aj u nas fuci,ale dnes aspon vykuklo slnko a tak to vyzera nakoniec na pekny den 😉

lenka1108
26. máj 2008

ahojte babulky..neuverite zase sme trosku nachcipany.mala mi soplikuje a bojim sa aby nemala teploty zase.aj mi sme tu mali dnes celkom pekne aj ked fukalo ako besne.
v piatok sme boli na tej svadbe a poviem vam ze by som v irsku svadbu mat nechcela.bavili sme sa len mi slovaci a iri ty len chlastali a zrali.a dokonca sa nakoniec aj pobili.no hruza.v sobotu sme zase opekali a v nedelu sme boli na primani.som taka nevyspata unavena ze az aj teraz lezkam v postielke a ani do sprchy sa mi nechce.
uz len nejakych 15 dni a hajde domou tak sa tesim bo ked volam s mamou a vravi mi ake horko tam je jooooj hned by som sla....tak sa drzkajte papapa 🙂 😉 😉 😉

mamartinka
26. máj 2008

leni no dobre.iri asi ani insie nevedia iba chlastat.a kde si bola na primaniu?kolkeho letite?my 22.6.na tyzden.jaj ale tu fuci.hruza.my mame v izbe ako na sibiri.aj zajtra este ma byt hnusne fucat a prsat.

annaola
26. máj 2008

ahojte, my sme mali burlivy koniec vikendu- bola som s malym na tej birthday party.Mali sasa, ktory moc smiesny nebol- taky dedusko, co nevladal zonglovat a bol trocha hluchy- ked robil face painting, tak namiesto tigra namaloval spidera...A Tomi mal ten den riadne divoku naladu a kazdeho buchal balonovymi palickami,tak som iba behala a skludnovala ho.Nabuduce, ak ho este niekto pozve, pojde s manzelom a hotovo. 😝 ( aj tak som nestihala sledovat rozhovory mamiciek a bolo mi blbe stale prosit aby rozpravali pomalsie,asi sa fakt nikdy tu anglictinu poriadne nenaucim :( ) Xi.. najvacsia sranda bola ako som tam drkotala zubami, lebo som chcela byt strasne elegatna v sandalkach a very cool tricku, ku ktoremu nemam ziadny kabatik,kym Irky si v pohode sedkali a este vyzuli detom topanky, aby si pobehali bose, lebo je to zdrave a je prijemny sunny day...
A dnes sme boli s Nadou- kravatou a jej babatkom na charity shopovom okruhu, stihli sme az dva z tusim 8 obchodov, co je myslim v pohode vykon s dvomi malymi detmi 😀
Mamartinka, v nedelu budem s tou kamoskou z Tallaghtu, poviem jej o tebe,neviem na ktorej ulici presne byva, ale je to az za centrom Tallaghtu , asi tusim 5 min odtial.ty byvas priamo v meste?

nikusaf
26. máj 2008

Ahoj, ja byvam v Írsku len 3 tyzdne.Tiez som mamicka 2-rocneho chlapceka, takze som este doma a nepracujem.Chcela by som sa aspon takto zoznamit s nejakými mamickami, pretoze tu nikoho nepoznam ☹ Byvame 20km od Corku v malom mestecku Bandon.Je tu niekto aj odtialto??? Vsetky vas zdravim. Pa pa Nika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre