Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
13. aug 2008

ahoj babulky tak sestre sa pustilo mliecko nestiha odsavat.malunky uz nechce z prsnika bo sestra ma nejake divne bradavky ani ich neni vydno.tak ale nevadi ona si odsaje a da do chladnicky a potom mu to prihreje vo vode vtom ohrievaci flasiek a sebik jej vypije aj 90ml.
chcem sa vas opytat neviete nahodou ako dlho moze uskladnit mlieko v chladnicke a keby ho chcela davat do mraznicky do akej flase najlepsie a ako dlhomoze byt zamrazene?poradte prosim lebo sa jej rozbehlo a sebastian ho nestiha pit.

no v pondelok bola mala prvy krat v skolke a vsetko bolo fajn neplakala ked som ju tam nechala ba sa este rozlucila.a 2 min pred tym ako som isla po nu mi volala ucitelka ze mala place lebo jeden chlapec sa rozplakal tak sa aj ona.no a vcera ked som ju tam dala zacala hned plakat a kricat bojim bojim.ale ucitelka ma poslala domou a povedala ze ked bude plakat dlho ze ma zavolaju a tak sa aj stalo.bola som tam snou cele 2 hodiny a bola super hrala som sa s inymi detmi aby videla ze skolka je dobra vec ze sa ta deticky hraju no a tak som zvedava na dneska.

ozaj baby v sobotu mame oslavu a sestra so svagrom by jej chceli kupit zajacika toho zakrsleho.myslite ze 2 rocme dieta uz moze byt s takymto zvieratkom?nemoze dostat nejaku alergiu?ake zvieratko by ste kupili vy svojim detickam???? 🙂

misakika
13. aug 2008

ahojte,
idem sa skusit ku Vam zas pridat 😉
neda ma nezareagovat na ten plac tvojej malinkej v skolke. ja mam 4rocnu dcerku a od 30.07.zacala tiez chodit do skolky. prvy den bol celkom ok, bola len 4 hodky a na druhy den rano spustila hrozny plac v skolke a tiez nas poslali domov, ze ona sa utisi.Volala som tam hned ako som dosla do roboty a povedali ze je v poriadku a hra sa.Robila som si velke starsti ako to bude ak neprestane plakavat a odmietnemi tam chodit.Nastastie ale teraz uz len rano trochu pofrfle, no ked pride do skolky vtisne drahemu pusu (teraz ju vodi uz on) a uteka do triedy 🙂 .Strasne mi odlahlo a teraz sa len smejeme na tom ake slovicka nosi domov.Chcela by som sa opytat ak tu mate v skolke deti v takom veku ako moja Kristinka ako dlho im trvalo kym zacali aspon trochu viac rozumiet a komunikovat? Inak byvame v Dublin 1, nebyvate niektora blizko ?
cafte Misa

kravata
13. aug 2008

lenka,mlieko moze byt zmrazene mesiac..moja doktorka hovorila ze aj pol roka..ale to je asi hovadina...ten mesiac staci,lebo casom sa mlieko meni ,to co sa tvori po porode je ine ako neskorsie...vela zdaru...inac aj ja som si po porode odsavala,lebo som bola cela dokusana..potom mi to laktacna sestra zatrhla ze sa mlieko moze stratit....inac este stale kojim...tiez zachvilu 7 mesiacov 😀

kravata
13. aug 2008

a na uskladnenie predava avent pohariky

jana_vargova
13. aug 2008

Lenka ja mam knizku v ktorej pisu ze mlieko sa moze v chladnicke skladovat 24 hodin a v mraznicke dokonca 3 mesiace, ale asi by som to tiez tak dlho neskladovala. A povedz sestre aby si v lekarni kupila take klobuciky na bradavky ked ich ma vtiahnute, to jej mozno pomoze. a nech ho stale skusa prikladat, lebo ked mu da flasku tak potom ho uz tazko prinuti sat z prsnika.
A este k tomu skladovaniu. Tie Avent pohariky su fakt skvele. Rovno si do nich mozem odsat a sup do mraznicky a potom len vo vodnom kupeli rozmrazim. ma to 100 bodov u mna

ashley
13. aug 2008

Ahojte.
Niekde som citala, ze baby si zamrazuju mliecko aj v sklenenych poharikoch, napr. od detskej vyzivy.

kravata
13. aug 2008

a chcem sa opytat,ci mate kupene vianocne letenky...som pozerala ryanar do 12 sa da ,potom drahe...minuly rok to bolo podobne a potom pridali lety..a ani skyeurope nelieta...tak neviem...a dnes mam zimnu naladu , studene ruky a nohy spravila som si caj.

lenka1108
13. aug 2008

baby tak uz sme aj doma zo skolky no nechcite co tam ta robila myslela som ze zosaliem zajtra mi kazali ju tam doniest a hned odyst nech reve ako chce ze si bude musiet zvyknut.citim sa ako krkavcia matka ☹ ☹ ☹ .

a diky za rady baby ja som myslela ze ich moze aj v plast.flaskach ale to by asi roztrhalo.kazdopadne som vase nazory poslala teraz segre a baby kde by kupila tie pohariky?

jana_vargova
13. aug 2008

Lenka tie pohariky kupi v kazdej lekarni. Vola sa to containers su od AVENTU a je ich tam 12, plus 2 nadstavce a uzavery. stoji to okolo 10 eur

misakika
13. aug 2008

Ahoj Lenka,
tvoja dcerka to ma urcite tazsie uz len tym ze je mensia ako moja. Viem si predstavit ako Ti je, ale urcite sa to zlepsi. Urcite nie si krkavcia mama a zober si to tak, ze to iste by bolo v skolke na slovensku.Myslim, ze ucitelky maju pravdu,lebo takto mala vie ze si tam a ze ju "zachranis" ked bude plakat.Ja sa tiez este moc nevytesujem, aby som to nezariekla.Este sa to moze vsetko otocit, lebo Kristinke ide na nervy ze sa nemoze rozpravat a ze im nerozumie.Ked vola s mojou mamou tak hovori do telefonu, ze je v skolke zle, ze stale place a ze chce ist do skolky na slovensku ...aj ked to nie je pravda.
Musime to proste vydrzat a verit ze to bude dobre .. 🙂

chelsee
13. aug 2008

lenka to sme mali aj my v skolke....mala mi uz zacala plakat ked sme rano odchadzali z domu, uz vedela ze kam ju vediem....a tam sa nechcela odtrhnut...vzdy som tam s nou sla medzi deti ale to asi nebolo dobre ☹ mi povedali ze ju mam priniest a rychlo odist....tak som vzdy odchadzali s tym ze mala neskutocne place a cely den som na to myslela.....poobede ked som pre nu chodievala hned ako ma zbadala spustila rev este vacsi ako rano ked som ju tam vodila....sa to zlepsilo casom...dokonca sa vzdy rano hodila okolo krku tej babe co ju mala na starosti....si tam tie deti zvyknu, to je len zo zaciatku taky sok ze su bez mami ale v podstate im je tam dobre....aj sa nauci po anglicky a to je pre nu asi to najlepsie.... 😉 drzime palce
a sestre gratulujeme k miminku 🙂

baby aj u vas tolko prsi? nam uz prsi 4. den vkuse ☹

lenka1108
13. aug 2008

ahojte baby dakujem za povzbudenia ale mam nervy na konci ked sa spomenie skolka hned sa rozlace mozem jej hociako vykladat ze skolka je dobra ze su tam deticky........nic nepomaha no ale sak uvidime len co ked som chcela ist od pondelka do roboty.budem to musiet odlozit asi az na september no nevadi,hlavne aby bola mala spokojnucka.

chelsee ahoj ako sa mate?pracujes uz???

chelsee
13. aug 2008

leni nepracujem...sme to este odlozili, malej zacali ist zuby...ked nastupila do skolky mala 4 teraz ich ma 12 takze sme mali hotove peklo....furt 40 teploty hnacky vobec nechcela spat....skolku sme prerusili....este chcem ist aj domov kuk kym nezacnem robit bo pak mi tak skoro dovcu nedaju....ty uz si si aj nasla pracu? sikulka 😉

lenka1108
13. aug 2008

joj chudatko moje.musime sa zase stretnut ale som bez auta manzel zase robi v limericku tak kazdy den dochadza.tak to neni bohvie co.domou chodi o 8 vecer a o 9 uz spi aby rano v pohode odsoferoval a teraz ked ma segra maleho tak jej chodim po veceroch pomahat.je to o drzku.tak niekedy cez vikend.............
a robotu mam tak na poli este neni nic iste hlavne teraz nie koliskolke.uvidim..........

mishka711
13. aug 2008

Ahojte som len na skok uz sa my vratila mama au-pair tak bude zase viac casu inak som K O zle spime v noci aj cez den ach tie zuubky uz nech su vonku 🙂

mishka711
14. aug 2008

no a vcera uz sme samy sedeli tak pomalycky uz delame poroky 🙂 Jani videla somze si zalozila novu temu no ti ju zamkli neva no preco neprides Sem k nam alebo sa mozme niekde stretnut len daj vedet kedy pokial mam cas zacinam robit od 25.8 oka??? 😉 a bbabule deticky si zvyknu nebojte mai sme aj budeme mat v druzine deticky ktore palcu ale to je normalne rodicia domou je nieco ine ako skolka aj ked sa ucitelky znazia su proste deti ktore to beru ok a zase niektore su moc citlive sak viete 🙂 kazdy cloviecik ma inu personalitu ......

kravata
14. aug 2008

cafte,prave som prisla od lekarky,paulusa ma od vcera zvysenu teplotu 😒 .inac jej nic nieje ,ale nevydrzala som cakat ze ako sa to vyvinie...tak ju aspon skontrolovalanema nic nic zapalene,usi hrdlo...ze to je virus a ze mam davat calpo..a zase prist.
miska aj ja by som tu chcela niekedy mamu,napr. teraz ,ked je paulusa chora...len to by sa mi asi odstahoval manzel... 😀
janka ,tiez mi je niekedy smutno,poznam tu par ludi z nasho mesta na slovensku,ale to su senkove znamosti,teraz nepouzitelny 😝 (.a este anicku.papa.(kde sa flakas,na konika nechodis)).tiez by bolo fain keby v tejto dedine bola nejaka slovenska mamicka kavickova.

mishka711
14. aug 2008

kravata mozu too byt aj zubky no prajeme skore uzdravenie 😉

lenka1108
14. aug 2008

ahoj babulky tak dnes som malu odovzdala ucitelke rano o 10 a s placom som bezala domou mala strasne plakala.no o 11 mi volala ucitelka ze je vsetko ok ze plakala asi 15 min a od vtedy sa krasne hra.a ked som o 12 pre nu dosla tak mi vysmiata skocila do narucia.zajtra uz ide o 9 a pripravujem sa na rano ze zase budeme plakat obe.ale snad bude ok.vcera mi segra natankovala mlieko a vnoci som ho skusila dat malej a vypila celu flasku.rozmyslam ze kym ma dot mlieka budem aj ja malej davat aspon flasku za den.sak ublizit jej to nemoze skor na opak a este ked jej chuti.

mne pridu nasi 9.septemba ale len na tyzden a to hlavne budu so segrinym sebim tak to si ich ja ani neuzijem.ale ak by som tu mala mat mamu dlhsie asi by som to nevydrala. 😅 😅

ok baby letim................papa

jana_vargova
14. aug 2008

Ahojte Kocice,

No, zalozila som.......a tak to aj dopadlo. Miska keby som mala vodicak tak som tam, ale nemam a manzel chodi do prace a autobus neviem ci tam odtialto chodi nejaky a DART tiez neviem. no, 😒
12. septembra mi ale pride maminka, tak mi bude veselsie.
Kravata mas pravdu toto su tu vacsinou len take znamosti narychlo a okrem toho nemam si s nimi co povedat ich priority su party a chlast a ja na take moc nie som.no, co uz. este tu nejak rok vydrzime

mishka711
15. aug 2008

No hej skoda teda ja len ze si spominala ze chodite casto do dundrum no sak snad ked budete mat cestu no ja vodocak mam ale tu som nejazdila a teda uz dlho som nejazdila neviem sa nejak dokopat ktomu uz som mala aj auto for me,,ale sme predali lebo stalo tak mame jedno a natom chodi manzel do prace my sa chystame dnes do centra no a k tym mamam no ja som rada ze ju tu mam navari nam a pomoze varovat co je plus aj manzel snou vychadza ona je v poho nestara sa vie ze to je zbytocne takze je tu pohodicka 🙂

lenka1108
15. aug 2008

ahojte mamicky....tak mala mi prave zaspala rano bol zase boj pred skolkou ale ucitelka mi povedal ze plakala ovela menej ako vcera a ni tak intenzivne.a potom sa cele 3 hodky krasne hrala sak sa mi domou vratila aj patricne spinava od malovania aj ked mala zasterku.ale to mi je njedno.ja som si bola zatial nakupit na zajtra mala ma birthday party.a 120e neni mojich a to som bola len v aldi a v dunnes stores.a to este nemam tortu.kazdy mi vola co jej maju kupit a kazdemu kazem len teplacky do skolky bo jej musim furt prat a kazdy den dat nove a v tom to pocasi sa mi to nie a nie schnut aj ked mam susicku nerada ju pouzivam.tak mam taky pocit ze dostane asi 20 teplackou ale so rada zidu sa..... 😀 manzel jej vcera kupil dalsie nike tenisky tak som ho spucovala bo sa mi zda ze je to skoda aby to vtej skolke znicila,podla mna jej stacia obycajne a nie 3 znackove.a ked som mu povedala ze mohol kupit radsej mne povedal ze ja niesom jeho male dievcatko ale stara koza.skoro ma slahlo..

a k tym mamam moja mama by malu len rozmaznavala vsetko jej davala a mne nadavala keby som po scarlett kricala.no radsej som tu takto sama a mam pokoj...ale je pekne ked dojdu mala je z nich nameko 😉

misakika
15. aug 2008

ahojte,
budem trochu mimo temy a dufam ze ma za to tu niekto nespucuje, ale na konci mesiaca sa stahujeme do noveho bytu v suttone a dcerka tam bude mat vlastnu izbu a je v nej uz postel. Kvoli tomu ponukam na predaj zachovalu destku drevenu postel aj s matracom.Je posuvne zvacsovacia do dlzky s dodatcnymi dokladelnymi castami matracu.
Velmi prakticka, prisposobite si ju na potrebnu dlzku a nezabera zbytocne vela miesta.
predajnna cena za postel + matrac s oblieckou je 55 EUR.
Vyzdvihnutie mozne do 30.08.2008 v Dubline 1
Davam to tu, lebo ja som sa dost nabehala ked som ju pre malu zhanala a je fakt velmi prakticka.Ak budete mat niektora zaujem tak mi odpiste tu alebo cez internu postu.
pekny den

annaola
15. aug 2008

ahojky babulky, tak som zasa tu, ale nemame pocitac, tak iba na skok od kamarata nakukam co nove na konikovi.
zdravim nadu- kravatu, urcite pridem na navstevu, tento mesiac mam cely volny, tak sa snazim este vyuzit pekne pocasie, cele dni behame na bicykli a tak podobne.
k tej teme o zaciatkoch v skolke by som mohla napisat vela, uzili sme si svoje, tusim 2 mesiace sme plakali rano obaja...
ale nakoniec akosi skusanim roznych metod prestal. treba vydrazat. pa

mishka711
16. aug 2008

Ahojky no my sme mali vcera uraz pad s postele no to bolo uff ale nastastie je vsetko v poriadku a to bol moj brat pri nom ale proste sekunda a uz to bolo a tolko placu chuda ale to hlavne sa zlakol a tu aspon my nasu postel mame dost vysoku ale nepadol na hlavicku nemohla som ani spat jak som stale nad tym rozmyslala ze ako padol lebo moj manzel to videl ale tiez v zapeti uz poriadne nevedel povedat ako to presne bolo proste to bol maly sok no stava sa len by sa nemalo 😒 sme v poriadku smejeme sa vsetko ako predtym 🙂 tak sme velmi radi inak to pocko hrozne a to uz asi potrva nejaky cas 😠

lenka1108
16. aug 2008

ahojte tak mi sme uz po oslave mala prave zaspinkala.jej keby ste vedeli kolko krat sme museli zapalovat sviecky furt len chcela fukat.dostala krasny bicykel,kopec oblecka rozpravaciu knizku,pokladnu na hranie a kopec inych.najlepsie bolo ked dostala 3 rovnake lopty. 😀 😀 vsetkemu sa radovala.najviac ma hneva ze je riadne prechladnuta poobede ked sa zobudila jej riadne zacalo tiect z nosteka a 3 krat sa mi pocikala. ☹
ako ste vy prezili den v takomto hroznom pocasi???

mishka711
17. aug 2008

Bre ranko leni malej dodatocne vsetko len to naj naj k narodeninkam my dnes mame 7mes.no zachvilu vas dobehneme 😀 a vcera zase brat mal pracovny uraz v praci kde robi 2mes a dnes rano ho operovali neviem ako to dopadne no ale hlvane som zvedava ako sa zachovaju v praci ci mu zaplatia nieco alebo tak uz ma stoho brucho boli zlomil si zapestie a museli ho operovat inak by stym nepohol no tak ja ani vlastne neviem ake ma naroky v irsku kedze tu je len 2 mes nieco splietali ze keby mal nadrobene nejake bonusy cico tak som zvedava ale ma zle tusenie neviem ak mu daju zaplatit operaciu neviem kolko tak neviem z coho to cvakne boze snad len to bude oka drzte palceky

mishka711
19. aug 2008

no sem u asi nikto nechodi okrem nas ☹ 🤐

annaola
19. aug 2008

ahojte, mishka, nas spolubyvajuci mal tiez kedysi pracovny uraz a vdaka nemu vysudil 30 000 eur. ma odfakleny kusok malicka,a nehybe nim . vo velkych spolocnostiachi ako lidl v ktorom pracoval mozu az tolkoto dat, tak mal stasti.povedal ze kvoli tomu nemoze vyuzivat strojopis 🙂 . a pravnicka bola zadarmo, iba jej potom dal nejake percento z toho co vysudil.

mishka711
20. aug 2008

anna no a kam to hlasil potom?alebo ako postupoval on bude mat trvale nasledy nebude zo zapestim uz hybat tak ako predtym vcera bol v praci a tam este nevedia co ze sa im to tam este nestalo takze cakame co bude ale myslim ze mu preplatia hospital a to vsetko takze kam sa potom treba obratit?vopred vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre