Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

oceanka
11. okt 2008

mishka kde to je Dublin 14 ja som z toho vol ako sa vola ta cast kde byvas to budem skor vediet.Stretnutie by som urcite prijala bolo by to super 🙂 Ake UM pouzivas? Dam link na fotky len musim doplnit nove.

dzonka
12. okt 2008

ahojte, pripajam sa do tejto konverzacie, ja a moj manzel zijeme v Corku 3 roky,momentalne som v 33 tyzdni a rodit sa chystam v novej Maternity nemocnici vo Wiltone v Corku, poznam iba jednu tehulku slovenku v Corku,prosim ozvite sa rada by som sa z niekym spoznala,

tiez by som bola velmi rada keby mi niekto poradil kotory kocik si mam kupit, rozmyslam nad Quinny buzz 4 kolesovy alebo Cossato cerveno-modra kombinacia,zasadne je aby to malo vanicku.

citala som ze niekto tu hlada last minuty na dovolenky poznam uzasnu stranku www.gohop.ie

mishka711
12. okt 2008

oceank aje to Dundrum teda vlastne aj churchtown my byvame tak v strede ale inak sme lokalita churchtown 😀 dzonka vitaj no s corku je tu xena a uz potom neviem presne 😀 ja som s Dublinu 😀

xena22
12. okt 2008

Mishka my sa s dzonkou uz pozname 😉

Inak s tym kocikom mam aj ja trampoty,taky aky by som ja chcela,taky este nevymysleli 😀 ,ale kedze mam este cas,tak to neriesim,celkovo mam nejaky utlm,co sa tyka nakupovania vybavicky,hufne som si nakupila vsetko behom dvoch tyzdnov,este mi chyba cosi,ale to su veci,ktore mozu este pockat....pockam kym dzonka porodi a povie mi co a ako to prebieha a co treba a co nie 😉 Touto cestou jej za pomoc dakujem 😀

ladywitch26
12. okt 2008

baby, diky za rady. inak dzonka a xena, potom sa vam ozvem, ake boli vase dojmy ohladne wiltonu. mna to caka az v maji, som tu uplne sama a je to nase prve, tak nech nie som vyplasena ako vyorana mys.
my sme inak boli pozerat kociky zatial len tak zbezne, aj sa mi jeden strasne pacil, ale potom po zhliadnuti tej ceny sa mi uz vobec nepacil. ze €899, muz aj zacal chodit dookola a hladat,ze kde to ma dialkove ovladanie, ze za tu cenu to musi aj same vozit dieta na prechadzku. 😀
inak vcera sme sa akurat rozpravali s kamaratom,ze ci nieco nepridavaju do vody, lebo akosi vela tehotnych je. vo waterforde poznam uz tri, dalsia je z wexfordu, no a tu v nasej dedinke co je tehotnych irok, tak to ani nevravim.

xena22
12. okt 2008

Ladywitch vela zien si tu objednava kociky zo stranky www.bimbomarket.it postovne sem do irska je len 35-40 eur a ceny bezkonkurencne....ibaze ja aj tak nemam jasno ktory chcem 😀
A co vsetko mas uz za sebou ohladne dr? Kedy ides na sono?

ladywitch26
12. okt 2008

xena, ked ja ten kocik potrebujem vidiet nazivo...ja to nejako z obrazkov neviem posudit,ci taky chcem. 😒

inak za sebou mam akurat len dve navstevy GP,kde mi zobrala akurat krv, z toho ta druha bola skor kvoli angine,kde mi aj dala penicilin a pnku a 2X som bola na sone, lebo som spinila a mala som strasne krce, tak sa GP bala, aby to nebolo mimomaternicove.ale to som bola urgentne vo waterforde. teraz mam ist o tyzden v utorok prvykrat do wiltonu na to sono. no a hned z toho sona ideme domov na aute. na slovensko. neviem,ako to prezijem, lebo ked som bookovala cestu, tak mi zle este nebyvalo, ale od minuleho tyzdna mi staci hodina v aute a som zelena. 😝

xena22
12. okt 2008

No ved aj ja vyberam kocik tak,ze tu si ho za 7 stovak vyhliadnem a na tej stranke je dajme tomu o dve stovky lacnejsi,tiez nechcem kupovat to co som nazivo nemala sancu vidiet,a tie kociky tuna to je hroza des,take velke kolosy neskladne a nekvalitne potahy,ked chces tasku k tomu,zvlast sa plati,tie co sa mi pacili nemali zas nanoznik,alebo to malo inu vadu,ja chcem skratka vsetko komplet v jednej farbe a v jednej cene a nie chodit a kombinovat a fakt za take ksunty pytaju take prachy,ze sa mi oci prevracaju 😒

Skoda ze nejdes v stredu,by sme sa stretli mozno u dr 😉 daj vediet ako si pochodila...

ladywitch26
12. okt 2008

no ja som povodne chcela sukromne, mi to GP odporucala, ale z poistovne mi to zamietli, ze este nemam narok, lebo neubehla lehota 52tyzdnov.no a keby som si to platila sama,tak cvaknem €5000. inak GP bola zlata, mi vypisala mena vsetkych doktorov, co su vo waterforde aj v corku,ze aby som sa rozhodla. a ku kazdemu mi dala aj komentar. ze v corku su viacmenej vsetci v pohode, len vo waterforde mi o jednom povedala,ze je taky ufrflany, ze toho si nemam pytat. tak som sa rozhodla radsej pre cork.inak ta nemocnica ma podstatne lepsie meno ako waterford regional. tam je to katastrofa.odtialto chodia radsej baby rodit do clonmelu, ako tam. ja to mam v podstate hodinu vsade, aj waterford,aj cork aj clonmel.
a inak ked sa nastvem, tak kupim kocik asi na slovensku teraz a preveziem ho sem.
inak nevies,ako je to v tehu so zubarom?

xena22
12. okt 2008

Neviem ja som bola na SK a tuna mi nikto k zubarovi nekazal ist a po mojich skusenostiach sa tuna k zubarovi ani nehrabem 😀

xena22
12. okt 2008

No ja som si popozerala par kocikov na SK,co by mohli byt vhodni adepti a teraz ich vyberam z tej talianskej stranky,nech mi ho poslu a nemusim sa s nim ja trepat z Sk aj tak su na SK drahsie - bohuzial 😒 to je svet toto 😀

Baby neviete ako je to s objednavanim tovaru z americkych stranok?Da sa to poslat do irska?Viem ze tak zeny nakupuju,ale ako to funguje to netusim,obzerala som sa po nejakych oblekoch na prijmanie....mali tam fakt chutne,velky vyber...ale to ma este cas,len ma to zaujimalo ako je to s tymi nakupmi...

ladywitch26
12. okt 2008

mne sa spravila diera v zube,za posledne dva mesiace. 😖 ale uz to vydrzim,mama ma objednala doma,tak hned ako dorazime,tak idem do kresla,nech ma vymuci. 🤐
ozaj,este ma zaujima, v tej nemocnici aj robia vyter na cytologiu? lebo ak nie,tak sa radsej zastavim u mojej doktorky na sr. mam ranku na krcku,ale kedze tu neprezeraju tak ako na slovensku,tak to ani nemaju ako zistit.

xena22
12. okt 2008

Nie nerobia,myslim,ze pocas celeho tehu nepozeraju "na koze" 😉 co mne vyhovuje,lebo v tehu to neznasam a pri prvych dvoch teh. sa mi tam dr kukal na kazdej poradni a neviem na co 😠 Snad bude vsetko ok aj bez toho...inak v tehu sa tusim cyto nerobi,alebo ano?Vraj su to skreslene vysledky a aj ked vyjdu zle,tak to neriesia,az rok po porode su vysledky z cyto smerodatne...ale ak chces,tak pre pokoj duse behni...

ladywitch26
12. okt 2008

no ja radsej pojdem,nech sa doktorka mrkne, lebo sa mi zda, ze som mohla spinit aj kvoli tej ranke. niekedy ma to boli,ked si sadam.tak radsej nech to skontroluje,ci je vsetko ok.

mishka711
12. okt 2008

xeni tak fajn teda ked sa poznate 😉 inak man pozerali iba ak nieco bolo ale aj to v polskej nie v hospital

dzonka
12. okt 2008

ahojte,mne robili vyter vo Wiltonskej nemocnici, povedala som doktorovi ze mam vytok,
doma mi robili cytologicke vysetrenie pocas tehotenstva, zistili nejaku zmenu na krcku maternice z I na II (slovensky doktor mi predpisal antibioticku mast), ked som to ukazala tu doktorke vo Wiltone cuduj sa svete normalne vedala o com to rozpravam a poslala ma na Colonoskopiu, v podstate klasicke vysetrenie ako u nas u gynekologa, ale nic tam nezistili, ze je vsetko ok.

ladywitch26 takze chod pekne domov a daj si to urobit, teda nezavidim ti cestu autom.

mishka711
12. okt 2008

dzonka daj nejake fotky aj mne robili cytologiu ale zase u poliakou

catalin
12. okt 2008

ahojte baby, vcera som bola u kamosky, je v 12 tyzdni,ale idu uz domov na sk natrvalo tak sme sa boli rozlucit. ukazovala mi tu matersku knizku, resp. to ani nebola knizka ale cely folder, no spis ci jak sa to povie. ona chodi na tu polsku kliniku v corku a je velmi spokojna, ma kazde 4 tyzdne prehliadku a testy zdarma a ak chce sono tak 50 euro, co sa mi zda v pohode. okrem toho ma aj appoitmenty v nemocke ale najblizsi ma az v 21 tyzdni. to tak dlho budem musiet cakat? ☹

dzonka poslala som ip.

mamartinka
12. okt 2008

kto ma v irsku jojku pozerajte o pol sedmej teraz vecer spravy na joj.ma tam byt z dablina z letiska neodleteli cestujuci.

dzonka
12. okt 2008

ja som bola na prvom sone vo wiltone v 12 tyzdni a potom som mala prvu navstevu konzultanta tiez okolo 21 tyzdna,
catalin ta tvoja kamoska si nemoze zobrat tu matersku knihu, je to majetok nemocnice, musi nahlasit ze odchadza a oni jej vytlacia vsetko co potrebuje

ladywitch26
12. okt 2008

inak baby,ako sa povie vytok po anglicky? akosi to nemozem najst v slovniku

mishka711
13. okt 2008

mamartinka no pozerali sme zevraj s dublinu pristali v budapesti a s blavy neodletelo lietadlo no smola a vytok je discharge ale neviem ci sa to tu pouziva ako vytok taky alebo inaky 😀 skus

mamartinka
13. okt 2008

s lovensky lekar v dabline\otvaracie hodiny.PONDELOK 9;30-13;00 15,00-18-00 UTOROK 9,30-13,00 STREDA 9,30-13,00 15,00-17,00 STVRTOK 9,30-13,00 PIATOK 9,30-13,00 15,00-17,00 Kontaktujte alebo si dohodnite termin. MUDR.ANAS MANSOUR. MEDICAL CENTRE GROUND FLOOR,UNIT 3-MAIN STREET BLANCHARDSTOWN DABLIN 15. KONTAKT-01 821 7365 FAX-01 820 2546.Vcera sme boli v tom sk obchode tak tam mali letak.keby ste niektora potrebovali.

xena22
13. okt 2008

Tak ja som v 23tt a bola som zatial 1x u GP,dva krat na sono a teraz idem na konzultaciu...medzitym som bola aj na prehliadke na sk...nemam zatial ziadne problemy,tak dr ani nevyhladavam 🙂 Uvidim ako pochodim v stredu a kedy mi daju dalsiu casenku a uvidim,ci sa neobjednam k tomu poliakovi 😒 ale velmi sa mi nechce,ja neznasam dr,mam syndrom bieleho plasta 😀 hned mam tlak na dvesto tristo 😀

Vytok sa tusim ozaj povie discharge,alebo tresh,len to druhe neviem ci nie je len take hovorove,chvalabohu s tymto problemy nemam 😵 Moj jediny problem v tomto tehu je,ze som neskutocne rychle unavim,musim sa doslova nutit ist von,poprechadzat sa na cerstvy vzduch,pritom mi to pomaha,ale urobit ten prvy krok k tomu mi trva aj pol dna 😀

ladywitch26
13. okt 2008

mamartinka diky,aj som rozmyslala nad tym, ale dublin mam 4hodky a ja grciam uz po pol hodke v aute... 😝

xena, a ty pracujes, ci nie? ja robim v obchode,kedysi som na vlastnu ziadost makala 48hod do tyzdna, teraz mi to sef skresal na 30h, 4dni do tyzdna, tiez na vlastnu ziadost,ale ked mam day off,tak cely den len lezim v posteli. prechadzka mi ani len na um nepride.

zdenkami
14. okt 2008

Ahojte maminy,

dik za typ na Fota park, ale na to nemam naladu, lebo z NR je to 3 hodiny skoro a to sa mi fakt nechce, stravit vacsinu casu v aute na to aby som sa presla 2 hod po parku. Ak bude prsat, pojdeme plavat, ozaj chodite s vasimi toddler plavat?
My sme v CR mali to detske plavanie jednu sesion, malemu sa to desne pacilo a to bol prvykrat v bazene, tak som to tu v lete praktizovala, ale potom sme boli doma, potom mal soplik a teraz infekciu dych ciest, takze take takmer 3 mesiace som uz neplavali. Predtym sme boli 3x. Jasne, ze to nie su take hygienicke opatrenie ako na bazeny pre dojcenske plavanie, ale my mame maleho otuzilca a nic nechytil a ani neochorel nikdy. 🙂
Takze ak bude prestat pojdeme vo stvrtok skusit bazen do Enniscorty, zevraj je to kupalisko dost dobre a ak bude pekne pojdeme pozriet do Gowran co je pri Kilkenny Reptile village, je to jedinecna indoor zoo so samymi plazmi, krokodilmy a jastermi no a potom kusok do Benettsbridge a tam je Nore Valley Park Open Farm.

Tieto Open farm sa nam celkom osvedcili v lete. Maly videl zvieratka a aj sa pohral. Boli sme Yola farmstead Park, v Rosslare, v Tramore na open farm ale najlepsie a aj navcassia je tuna tak 15 min od New Rossu. Aj sme krmili kozliatka mliekom z flase. A aj velku plochu s ihriskom tam maju. To je ako typ na letne pocasie, az pride. Ak ste z okolia. Poznacte si to. 😉

Inak, maminky, mate skusenosti s odstavovanim ak ano, ako ste to riesili. Ja mam 20 mesacneho krpca a v januari by som chcela odstavovat od kojenia a bude to peklo uz to vidim. Lebo on az zacne kricat didi a vyzliekat ma, tak to to proste musi mat.
😲
Ja si porod pochvalujem v Irsku tie a druhe babo chcem mat tu. Oceanka, inak aj ten moj bol dlhy 28 hodin a koncil emergency cisarakom. Dalsie dieta uz len na cisarak vraveli. Pomoc pri kojeni som sice nemala, ale vdaka bohu som ju ani nepotrebovala. Maleho mi ihned prilozili a tahal. Inak sa mi to paci, ze tu moze byt partner aj pri cisaraku. To sa mi fakt rata. Dokonca mi ho aj volali, lebo mne ho bolo luto, tak som ho poslala domov pospat. Takze pekne zavolali, pockali kym prisiel a isli sme rezat. A tatino bol prvy kto drzal krpca. 🙂

Inak, neviem, ktory sk shop mate na mysli v Dubline ale ten co najdete na stranke www.czechoslovakshop.eu si pochvalujem, lebo ktosi konecne robi donasku aj mimo Dublinu a len za 3 Eura. Dokonca co nas nezastihli doma, tak nam tovar nechali s tym, ze budeme platit pri dalsej dodavke. Super.

Ok, tak idem surfovat, moj drahy sa chysta na potulky po Venezuela vo februari tak nech najdem nejake info.

mamartinka
14. okt 2008

zdenkami dakujem za info.ten slovensky obchod je www.slovakpoint.ie to mame zasa pocasie co poviete?

xena22
14. okt 2008

Ladywitch nie nerobim momentalne,robila som dva roky,mala som dobru robotu v jednej firme na oddeleni kvality,takze pohoda,ale sa mi to nevyplatilo platit opatrovanie (mam 2deti) a nahanat sa do roboty,doma robota,ucit sa s malym a vsetko nakopu - mala som toho dost,tak som s tym sekla,ze si oddychnem do leta,ze v lete pojdem na Sk a na jesen najdem druhu robotu - ale akosi som zostala tehu v maji,tak plany krachli,tehotna si robotu hladat nechcem a ani hladat novu opatrovatelku a celkovo mi byvalo zle,az teraz sa mi akosi polavilo,ze by som mohla byt schopna aj robit cosi 😀 ale s brucho ma nikam aj tak nevezmu a uz sme si zvykli na to,ze sme v dome sami a tym,ze nechodim do prace,tak mam viac casu venovat sa detom a vsetkemu 😉 Viem ze je to kariera na urovni 😀 ,ale tak nejdem este umriet,este do dochodku daleko,teraz mam prioritu udrzat sa doma co najdlhsie a uzit si deti kym su male,verim tomu,ze sa mi to raz vrati...zakazdym som sa tehotna trapila v robote,decka ledva podrastli a uz som bola v zatahu nanovo a nebolo to na nic dobre ani pre mna ani pre nich - tak som "zienka domaca" ale zatial som sa nestihla este nudit,chvalabohu mam v okoli zeny s podobnym osudom 😉 tak si to zatial celkom uzivame 🙂

chelsee
14. okt 2008

baby niektora z vas chodi aj do prace co mate deti a dieta do skolky, len by ma zaujimalo ako to riesite ked dieta ochorie

misakika
14. okt 2008

Ahoj Chelsee,
ja som v Dubline aj ked teraz trochu dalej od centra je to D13 a mala je v skolke. Zatial nejak chora nebola a proste zalezi na zamestnavatelovi a asi co si mozes dovolit. Je to tu ale dost narocne byt tu s dietatom. Nie je tu rodina co by pomohla a clovek sa teraz boji o robotu. Proste vzdy pri kazdom mensom zakaslani sa bojim ci to neprepukne do niecoho vaznejsieho. Stale si, ale opakujme ze moj zamestnavatel vedel ze mam male dieta tak musel ratat aj s tym ze sa moze stat ze ochorie. Zatial, ale prakticku skusenost nemam a dufam ze este dlho nebudem mat.Asi som ti mojou odpovedou moc nepomohla vsak ? Chcela som ti asi len napisat ze ta chapem 😉
takze prajem hlavne aby ste boli zdravucki 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre